Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Satyricon válasza Alpi (#400) üzenetére


Satyricon
addikt

Srácok, köszönöm a fejtágítást!!! :) Szerintem a konfigom elég erős lesz hozzá! Ha eszembe jut még valami kérdés a TV-vel kapcs.ban, engedelmetekkel feltenném majd nektek. :R És ha a 6000-res szériát választjuk majd vásárláskor, természetesen írok majd róla véleményt! :U Köszi még1x.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#402) Satyricon


Satyricon
addikt

Találtam így kora reggel egy témával kapcsolatos, humoros Samu led reklámot, nézzétek meg: :DDD Youtube video

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#403) Mappa


Mappa
addikt

milyen távolságból használjátok,hogy ekkora TV-n játszotok ? ...vagy van egy pc asztal és monitor helyett ott kandikál a TV ? :DD ...valahogy nem tudom elképzelni hogy leülők a kanapéra és egérrel meg billel hadonászok ...durván külditek :DDD

nem kötelező megadni

(#404) Alpi válasza Mappa (#403) üzenetére


Alpi
tag

Pedig simán műxik vezetéknélküli egér+bill kombóval, csak kell valami nagy alapú funérlemez, amin az egér, meg a billentyűzet elfér. :DDD De van aki a dohányzóasztalát használja ilyen célra. Én mostanában inkább x-boxozom és ott ugye csak kontroller van. A fotel és a tv közt kb. 3-3,5 méter van. Nekem így az ideális a 40" tv-nél, de filmnézés közben is ekkora a távolság. Ennél közelebb már nem nézném, az biztos.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#405) BBéci válasza Alpi (#404) üzenetére


BBéci
titán

3 méterről már legalább 46 coloson jó filmet nézni, játékkal még nem próbáltam.
Nálam 4 méter a távolság, az 52-es sem tűnik nagynak. Néha átülök a 3 méterre lévő fotelbe, de annál még sokkal jobb, amikor a 2,4 méteres vetítővászon leereszkedik a tévé elé.
Az ideális nézési távolságokról elég sok táblázat kering a neten, tanulmányozd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#406) BBéci válasza Alpi (#404) üzenetére


BBéci
titán

http://www.hazi-mozi.hu/cfiles/1211/Kepmeret_felbontas.jpg

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#407) oxox válasza BBéci (#405) üzenetére


oxox
addikt

de Te beteg vagy :)) , fogadok, hogy ha moziba mész akkor pótszéket tetetsz az első sor elé ;] ...csak viccelek, de tényleg durván tolod.

Én a 40"-t filnézésre circa 3m-ről tolom, a játékot kicsit közelebről (a bluetooth pontatlansága miatt), mikor 21"-on játszottam, akkor is a fotelt használtam, és az ölembe volt a klavi+egér (egér padnak a funér helyett megteszi egy d&d angol nyelvü alapkönyv (csak kicsit kopik a fedele))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#408) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdvözlet srácok.

Volna egy bejelenteni valóm: Tegnap vásároltunk egy Samsung 40" 6000-res szériás led TV-t :C Nagyon örülök neki, ugyanis még nekem/ünk soha nem volt ekkora TV-nk. :Y Az ára kicsit borsos volt (298.000 Ft), viszont hangsúlyozom, 3 év teljes körű garancia van rajta!!! Először anyummal 32"-os TV-ket néztünk, De kicsinek találta, hiába mondtam neki, hogy nagyon csalóka. :D Aztán végül is döntöttünk: Legyen a 40"-os ;] Igaz, a legelején azt mondta, max 150.000-ret szán rá, aztán már max 200-at mondott. De amikor ezt a TV-t meglátta, mondta: Fiam! max. 300.000 Ft :DDD Amikor hazaértünk, alig vártam, hogy kicsomagoljam a "kicsikét". Felhoztuk a szobájukba, és 10 perc sem telt el, már a helyén volt a TV. Pedig nagyon meg voltam tőle ijedve, hogy majd gondok lesznek a talp felszerelésével. De tévedtem! Pofon egyszerű az egész! :K Mint ahogyan a TV hangolása.is gyerekjáték volt. A TV-ről: Eszméletlenül gyönyörű kép van rajta!!! :Y Amikor megláttam, a szemem majd ki esett a helyéről :Y Viszont amikor a Digi TV-re rákötöttem, már kicsit más volt a helyzet. Nem is a képminőséggel voltak a gondok(igaz az egy fokkal romlott), hanem inkább azzal a csíkozódással, amit a másik TV alig jelenített meg. Ez pedig felnagyította. De majd ma több időm lesz beállítgatni mindent. Lehet a Digi TV tányérján is kell majd állítani.

Viszont lenne egy kérdésem hozzátok: A TV-t a géppel ilyen csatlakozóval kötöttem össze: [link]
Ezzel a megoldással a játékok grafikája elég ramaty volt. És a színek is elég sápadtak voltak. Olyasmi volt a kép, mintha egy rossz minőségű VHS kazettát néztünk volna. Szóval azt szeretném kérdezni: Ha vennék hozzá egy arany csatis DVI-HDMI kábelt, akkor ezen a problémán mennyit javítana? Én zsír képet akarok látni, gyönyörű színekkel! Nem pedig ilyet. Várom válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#409) oxox válasza Satyricon (#408) üzenetére


oxox
addikt

Ave

gratulálok! , de szerintem vidd át a szobádba! :DDD

sajnos a munkahelyen nem tudom megnézni milyen kábelt próbáltál, de feltételezem, egy sima vga-vga kábelt kötöttél a vga-ról a pc bemenetre.
Én is igy kezdtem, és sokat szenvedtem a hdmi-dvi kábel-el (olvass vissza! :) ), szóval ha arra váltasz akkor ne kapkodj, segitek (korábban már leirtam a tenni valót, de ha gondolod mégegyszer).

visszakanyarodva a kábelhez, amennyiben vga-vga (dsub-dsub a hivatalos neve) kábelt használtál, akkor nem egészen értem, hogy miért lett rossz a kép. Nekem teljesen pöpec volt dsub-dsub-al, és azon szenvedtem, hogy a hdmi-vel elérjem azt a minőséget....lehet most jobb (hogy végre beállitottam), de mivel az is jó volt, nem látom a különbséget.

windowsod átállitottad 1920-1080-ra?, ill. tölts le új vga drivert (ha jól emlékszem 8800gt-d van, abba nem nagyon tudok segiteni), valamint próbálgasd a beállitásokkal a tv-t is méretezni a képhez (az is sokat tud segiteni), hdmi-dvi-vel csak két lehetőséged lesz 4:3, 16:9 (utóbbit kell majd állitani, de erre majd később)

Amúgy azt irták nekem az lcd topicban, hogy a dsub (vga) analóg, mig a dvi-hdmi digitális, és mivel a tv-nek digitális kell, tuti, hogy jobbnak kell lennie egy a tv által nem átalakitott jelnek.....ezt irták (gondolom igazuk van)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#410) oxox válasza Satyricon (#408) üzenetére


oxox
addikt

látom közben már keresel is kábelt...
tecso-ba vettem hama-t (ami gondolom nem a high end, de aranyozott, és csaknem noname...ezen már tényleg ne spórolj egy 300k-s tv-nél!) 3,7k volt (múlt hét hétfőn)

üdv
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#411) Satyricon válasza oxox (#409) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv Oxox! :R

Nem, én egy hülye megoldást válaszottam: Amit a TV-hez adtak RGB-scart átalakítós kábelt, abba beledugtam egy olyan csatlakozót, aminek egyik vége a scart, a másik vége S-video, plusz még így sem volt jó, ezért kellett még1 átalakító, amin sok színes csatlakozó volt(svideo, in, out meg ilyenek) szóval ezt is közbe kellet iktatni a pc-hez kötéshez. Összefoglalva: A TV-hez adott átalakítót használtam fel:RGB-Scart. A Scarthoz dugtam a Scart-s-video csatit, az s-video csatihoz pedig egy speciális átalakítót, aminek sok csatlakozója van, többek közt S video in, Svideo out, és még ezen kívül 4 színű rca csatlakozó(kék zöld piros narancs). és ennek a speckó csatlakozónak a másik végét dugtam a pc-be(a 2 DVI csati mellett elhelyezkedő kör alakú csatlakozóhelybe) Ugye milyen rafinált vagyok?? :DDD :)) :)) Viszont nem mentem vele semmire, mert oltári randa volt a kép! :( Ráadásul a felbontást sem tudtam beállítani rendesen(max 800x600-asat tudott, vagy valami ilyesmit) Most HDMI-DVI átalakítót keresek nagy erőkkel, de állítólag nagyon drága. Arany csatisat akarok venni, viszont lehet hogy d-sub-d-sub lesz a végén belőle.

Amúgy 8800 GTX-em van, sztem azzal nincs probléma, vagyis remélem. :U

Jah, és hidd el, szívem szerint áthoznám ide az én szobámba a TV-t ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#412) pisti0315 válasza Satyricon (#411) üzenetére


pisti0315
tag

DVI-D - HDMI kábelem maradt még 2méter vagy 3méter, ha esetleg érdekel.
Nálam is ezzel van összekötve a TV és a gép, már a hang is ezen a kábelen jön. :C

Vagy ilyenre gondolsz ?

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#413) Satyricon válasza pisti0315 (#412) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, először ilyenre gondoltam. De már sikerült szereznem zacsi edition 5 méteres, arany csatis DVI-HDMI kábelt, közel 4000 Ft-ért. :U Nem tudom Oxox klollégának mi a véleménye erről a kábelről (minőségileg)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#414) Satyricon válasza pisti0315 (#412) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, és köszi az ajánlatod. :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#415) oxox válasza Satyricon (#413) üzenetére


oxox
addikt

ez a zacsi edition a márkája?
mint irtam én 3.7k-ert vettem hamat...igaz az csak 2m...lehet lett volna olcsóbb is, de nem volt kedvem rohangálni utánna, s 2m circa elég is lesz...

apropó, bátor vagy, hogy igy kiserletezgetsz a ki/bemenetekkel (csak aztán nehogy valami olyat küldj ami kisüt vmit vackot) a másik...nem kell nagy O a nevemhez :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#416) Satyricon válasza oxox (#415) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, értem, Bocsi. Akkor oxox. :R

Zacsi edition alatt a zacskós kiszerelést értettem. Viszont nem néz ki rosszul, aranyozott mindkét csatlakozója, és 5m hosszú. Nem értek hozzá, és nem is akarom fikázni sem a Hama-t, se egyéb márkákat, de lehet azok is ugyanilyen minőségűek(Made in Taiwan), csak lehet a doboz kiszerelés miatt kell töbet fizetni érte. De komolyan... Nem rossz indulatból mondtam most ezt, csakúgy átfutott az agyamon...

Viszont nem is tudtam, hogy ezzel a ki/bemenettel el lehet cseszni valamit. :Y :Y :Y És ráadásul még kapcsolgattam is a scart átalakítón a ki/bemenetet :(( Még szerencse, hogy nem lett semi baja a TV-nek. :( Most nagyon megijesztettél. Amúgy még nempróbáltam ki a kábelt, nem nagyon volt rá időm. De majd hamarosan sort kerítek rá, aztán mondok róla véleményt.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#417) Satyricon válasza Satyricon (#416) üzenetére


Satyricon
addikt

Nah, kipróbáltam a kábelt. A kép sokkal gyönyörűbb, mint amit el lehet képzelni. :Y Viszont akadt egy "kis" probléma: Hang egyáltalán nincs rajta. Az NV vezérlőpultban kiírja a hdmi kábel mellé, hogy a hang engedélyezve(vagy valami ilyesmi), de se játéknál, se zenénél, se filmnél nincs hang. :Y Nem tudom, ez hogy lehetséges... Tudnál még ebben segíteni? A Creative audio consolnál is néztem mindenféle beállítási módot, de semmit nem értem el vele. :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#418) oxox válasza Satyricon (#417) üzenetére


oxox
addikt

nem teljesen értem, a hangot a tv-től várod?
A hdmi kábelen csak videójel megy át, ergo a hangot a hangrakiról kapod (arra kell csatlakoztatzni a hangfalakat)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#419) Satyricon válasza oxox (#418) üzenetére


Satyricon
addikt

Hátt.. akkor valamit nagyon félre értettem. :Y Úgy emléxem, hogy valahol olvastam, hogy a hang HDMI-n keresztül is mehet. És mondom neked, az NV vezérlőpultnál is azt írta ki a hdmi mellé, hogy hang engedélyezve vagy ilyesmi... Most eléggé meg vagyok mekkenve... :F :F :B Huhh.. akkor hogy én is értsem... Akkor hogy lehetne ezt megoldani, hogy hang is legyen?? :F

szerk.: Az addig okés, hogy HDMI-n keresztül nem mehet a hang. És hogy hangkarira kell a hangfalat kötni. Csak én a TV-től vártam a hangot. Akkor erről végleg le kell mondanom?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#420) pisti0315 válasza Satyricon (#419) üzenetére


pisti0315
tag

Nekem HDMI kábelen jön a hang is, a hangkártya összevan kötve a VGA kártyával egy kéteres kábellel amit gyárilag adtak hozzá.

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#421) Satyricon válasza oxox (#418) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha minden igaz, most rájöttem, mit kell csinálni. :DDD Adtak a TV-hez egy jack dugót, amiből 3 rca csatlakozó jön ki. 1 sárga, 1 fehér, és 1 piros. Viszont ezt a csatlakozót még eddig nem vettem észre. :( Gondolom ez lesz az, ami kell nekem! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#422) oxox válasza pisti0315 (#420) üzenetére


oxox
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#423) oxox válasza pisti0315 (#420) üzenetére


oxox
addikt

ez esetben mehet, de dvi-ről csak a kép megy át...furcsa is lenne, ha a videókártyán átmenne alaplapról

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#424) Satyricon válasza pisti0315 (#420) üzenetére


Satyricon
addikt

Nah, akkor sztem nálad olvastam ezt a fajta megoldást. Am milyen hangkarid van?

szerk.: oxox. Kérlek erősíts meg: Ezzel kell összekötni a TV-t a hangkarival, amit az előbb írtam?(piros, fehér,sárga rca, másik végén jack csati) Sajna nem tudom most kipróbálni, ezért kérdezlek.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#425) pisti0315 válasza Satyricon (#424) üzenetére


pisti0315
tag

SB Live 5.1 hangkártya van most benne.
Az alaplapon van optikai (digitális) és analog hangkimenetem is, de azzal sehogysem jött össze, ha összekötöttem vele a TV-t. Úgyhogy megmaradtak ezek a kábelek is.
Ja és kipróbáltam HDMI kimenetes VGA kártyával is de akkor is összekell kötni a két kártyát, hiába HDMI-HDMI a kábel. Az is megmaradt :DDD

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#426) oxox válasza Satyricon (#424) üzenetére


oxox
addikt

nem tudlak megerősíteni...nekem a tv hangha a tv-ről szól, a számítógép hangja meg a számítógépre kötött hangfalakról...sry, nem kisérleteztem vele (a számítógépes hangfalaim szebben szólnak)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#427) TothMG


TothMG
aktív tag

Hello, hosszas gondollkokás és nézelődés után vettem egy UE46B6000-es samsung tv-t egy sharp után. Jobb a dizájnja mint az új ledes Sharp-nak, olcsóbb, jobb a feketéje, és számomra megfelelő helyen vannak a csatlakozó bemenetek falra szerelve.
Version: BN02, fogalmam nincs milyen panel, de nem kékül oldalról sem és jó képe van.
Viszont láttam egy UE40-est a mm-ben az elég szépen kékült oldalról. Kérdésem az, hogy érdemes a service menü állításával bajlódni hogy lejátszon filmeket, vagy igazából a 7000-es szériának is vannak nyűgjei. Alapesetben azért nem vettem 7000-est, mert az árkülönbségből már egy merevlemezes medialejátszót lehet venni, de ha be lehet kapcsolni a lejátszást az érdekelne, ha nem jár gar vesztéssel. Ki lehet mutatni valahogy, hogy meg volt-e nyitva a szervíz menü? Magyarországi samsung garos a tv.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#428) BBéci válasza TothMG (#427) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem szervizmenü állítgatásával nem fog belekerülni a médialejátszó. Ebből kihagyták, azért olcsóbb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#429) BBéci válasza oxox (#407) üzenetére


BBéci
titán

Mint említettem, a nézési távolsággal rengeteg szakcikk foglalkozik, nem én találtam ki a belinkelt táblázatot sem. Nézelődj a thx honlapon, ott is találsz megszívlelendő ajánlásokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#430) BBéci válasza oxox (#418) üzenetére


BBéci
titán

HDMI-kábelen hang is megy, méghozzá akár tömörítetlen, nagyfelbontású digitális formában is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#431) BBéci válasza oxox (#426) üzenetére


BBéci
titán

Alpi véleményével ellentétben, szerintem is elég szerény képességűek a Samsung lapostévék hangszórói. A 850-es plazmáé különösen.
Viszont semmilyen számítógéphez használatos dobozkák nem valók egy LED-es tévéhez, csakis igazi házimozi rendszer. Erősítővel, nagyméretű, lehetőleg álló dobozokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#432) BBéci válasza oxox (#415) üzenetére


BBéci
titán

A közepes minőségű HDMI kábelek métere 5000 forintnál kezdődik, ezt nem árt figyelembe venni.
Igazán jót persze csak komolyabb rendszerbe érdemes venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#433) dabadab válasza BBéci (#432) üzenetére


dabadab
titán

"A közepes minőségű HDMI kábelek métere 5000 forintnál kezdődik, ezt nem árt figyelembe venni. Igazán jót persze csak komolyabb rendszerbe érdemes venni."

ROTFL. Egyreszt teljesen normalis kabeleket lehet kapni ennek a toredekeert, masreszt meg ha nem jo a HDMI kabel, akkor jo esellyel egyaltalan nincs kep, az meg kevesbe komoly rendszereknel is elegge feltuno :)

DRM is theft

(#434) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Alpi!

Ha nem általad is jóváhagyott módon került a cikkedből az egyik kép ide (18-as dátumnál lévő kép), akkor figyelnek Téged! :D

Üdv: R.

(#435) BBéci válasza dabadab (#433) üzenetére


BBéci
titán

A teljesen normális jelző milyen kép és hangminőséget takar?
Volt szerencsém tesztelni többféle HDMI kábelt, bizony komoly kép és hangminőségbeli különbségek vannak köztük. Aki még nem próbálgatta, annak fogalma sincs erről, bizonyíték a hozzászólásod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#436) dabadab válasza BBéci (#435) üzenetére


dabadab
titán

"Volt szerencsém tesztelni többféle HDMI kábelt, bizony komoly kép és hangminőségbeli különbségek vannak köztük."

Igen, mert a rossz kabel atirta a bitstreamet, sot, uj checksumot is generalt hozza :) Egyebkent megfigyelted, hogy ha Samsung HDD-rol jatszod le a rippelt cuccot, akkor egy kicsit kontrasztosabb lesz a film, Western Digitalnal meg egy kicsit tompabbak a szinek? :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#437) BBéci válasza dabadab (#436) üzenetére


BBéci
titán

Egyik kábel sem volt rossz, hibás. Audioquest, Wireworld, QED, Profigold márkájúak.
Egyszer részt kellene venned egy teszten, megváltozna a véleményed
Persze megfelelő jelforrás és képmegjelenítő is kell hozzájuk, hogy jól láthatóak legyenek a különbségek.
Mindig mondom, hogy a WD TV nem igazán jó cucc, viszont az árát megéri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#438) oxox válasza BBéci (#431) üzenetére


oxox
addikt

lehet, de a pénz nagyúr...de benne van a tervbe...apropó, nekem a ként front hangszoró semmiképpen nem lesz álló (hely hiányában).

100-150k között te milyen rendszert ill. cuccot javasolnál házimoziból? (mint látom már megforúlt a kezed között néhány....vagy legalábbis nagyon jól csinálod, hogy úgy tünjön ;] :)) ) :R ill milyen média lejátszót javasolnál? (a popcorn-t dicsérték nekem)

oxox

kábel...jó nekem egyenlőre a hama (ahhoz, hogy a gép összelegyen kötve a tv dobozzal)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#439) BBéci válasza oxox (#438) üzenetére


BBéci
titán

2000 nyarán kezdtem hivatásszerűen foglalkozni házimozival, azóta elég sok készüléket, rendszert teszteltem, használtam, próbáltam.
Mindenképpen különálló erősítőből, lejátszóból és méretes, nehéz hangdobozokból felépülő rendszert ajánlok. Azt sem bánom, ha nagyképűnek és sznobnak vagy hasonlónak nevezel, de kijelentem, 150000-ből egy középkategóriás AV erősítőt lehet venni, vagy egy alap 5.1 hangdoboz szettet. Jó rendszert nem.
Mivel és sem dúskálok a pénzben, elfogadom, hogy a WD TV egész jó kis készülék, megéri az árát, de a képminősége nem hasonlítható egy PS3-éhoz sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#440) oxox válasza BBéci (#439) üzenetére


oxox
addikt

értem...másképpen teszem fel a kérdést :DDD

150k-ból (legyen 200k erősitővel) mit tudnál kihozni? Elhiszem, hogy értesz hozzá, ezért is kérdezlek (én kb annyit, hogy hol kell bekapcsolni). Nem hiszem, hogy ez miatt sznob lennél...volt szerencsém elutazni Thaiföldre, Kinába...januárba Kuala Lumpur a cél, és ezek után az adria kevésbé vonzó számomra.....nem hiszem, hogy ez miatt sznobb lennék, bár az Adria se a Balaton (de a Balcsit is szeretem)

már csak azért se vagyok sznob (vagy gondolom, hogy az lennék, mert pl Pekinkbe konkrétan 6.500Ft ...nem irtam el...volt a repjegyem (illetékkel együtt). Annyiból meg a Balcsiig nem tankolnám meg a verdát....Kul-ba talán még annyi se lesz a repjegy :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#441) Mappa


Mappa
addikt

Na úgy néz ki a héten lebonyolítom a 40" 7 seriat ..már csak az a kérdés hol...árgép szerint nézem a legolcsóbb helyet...mert ilyen media,euronics,saturn..ba kizárt hogy vennék +50-60K drágább és akkor az még a 6 seria

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#442) oxox válasza Mappa (#441) üzenetére


oxox
addikt

ajánlom figyelmedbe az euronics-ot...3év garanciával adják, (van 10 havi kamatmentes hitel), és lehet alkudni!!!!!, én is ott/úgy vettem. Menj be, (egyébként pont az árgéppel, (ami szerintem egy hiteltelen oldal) jöttek, és az ottani legalacsonyabb ár alá igértek), szval menj be, és mond meg nekik, hogy az árgép alatt 10k-val elviszed...veszteni nem veszthetsz (max most nem olyan adakozóak mint két hete)

saturn-ba, meg electropont-ba néztem (vagy electroworld... :F ami soroksáron van a kika/auchan mellett), és ott tényleg durva árak voltak.

üdv
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#443) oxox válasza BBéci (#439) üzenetére


oxox
addikt

jahh igen erről a popcorn hour-vagy mi márkáról van tapasztalatod?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#444) Mappa válasza oxox (#442) üzenetére


Mappa
addikt

Hitel az kizárt :DDD ...360K a 6 seria led tv euronics-ál ...hol ott 7 seriat kapom meg 310K valamelyik webshopos boltban...tehát ekkorát alkudni háááát ;]

nem kötelező megadni

(#445) oxox válasza Mappa (#444) üzenetére


oxox
addikt

370k-ért vettem a 8-as szériát euronicsba (és 27-én odaadták volna 360k-ért), csak akkor még nem volt a fizu a számlámon, vecsési euronics (múlt héten vettem a kábelt....ugyan náluk nem volt....ami vicces egy kicsit, de 378990-be volt kiirva a 8-as 40"-os....ugye most 40"-ról beszélünk :DDD ????) egyébként irtam korábban itt a topicban, hogy-hogy vettem

ha nem hiszed számlával tudom igazolni :)

de ha gondolod besétálok veled alkudozni is....két utcányira lakok

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#446) Mappa válasza oxox (#445) üzenetére


Mappa
addikt

40" igen 7 seria....nem kérek én semmilyen számlát, :DD nem ezzel van a bibi...hanem ha megvehetem a TV 310K ért is ehhez képest euronics-nál a 6-os ...

nem kötelező megadni

(#447) TothMG válasza oxox (#438) üzenetére


TothMG
aktív tag

Nekem is gond a méret, ezért egy Logitech Z5500 fog a tv mellé kerülni amit kb 65-70 körül lehet beszrezni. Van optikai digitális bemenete.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#448) Satyricon válasza BBéci (#431) üzenetére


Satyricon
addikt

"Viszont semmilyen számítógéphez használatos dobozkák nem valók egy LED-es tévéhez, csakis igazi házimozi rendszer. Erősítővel, nagyméretű, lehetőleg álló dobozokkal. "

Részben igazad van. Viszont létezik egy 5.1-es hangcucc, ami nem egy átlagosnak mondható valami...Ez pedig a Z5500 :C :R

Aki nem ismerné, annak itt az info: [link]

Viszont ehhez már egy komoly hangkari is szükséges: Például valami jobbik fajta SB X-FI.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#449) TothMG válasza Satyricon (#448) üzenetére


TothMG
aktív tag

Mint látod nekem is ez a véleményem azzal kiegészítve, hogy közvetlenül a tv- hez köthető az optikai digitális kimeneten keresztül.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#450) Satyricon válasza TothMG (#449) üzenetére


Satyricon
addikt

:DDD Tényleg! De egyre gondoltunk! :Y :C

Erről a hangcuccról negatívumot még nem hallottam! Mindenki csak dícséri. Nekem sajnos nincs (még), de ha egyszer sok pénzem lesz, akkor mindenképp ilyet veszek!!! És sztem nagyon is passzol a Samu led tv-khez.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.