Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) digo00


digo00
tag

Silent77
Valószínűleg az lessz.A wifi routert rá lehet cstlakoztatni?

Más!Valaki már próbált merevlemezes videókamerát rákötni USB-n keresztül?Mert az enyémet nem ismeri fel! (JVC GZ-MG130)
És külső merevlemezt milyen márkát ismer fel ami 1 vagy 2 TB-os?

(#852) Silent77 válasza Shark13 (#850) üzenetére


Silent77
veterán

Én még csak lanon keresztül frissítettem, szóval nem tudom. :(
A legfrissebbet fel sem raktam, nem látom értelmét.

digo00: Rálehet, de a Tv elméletileg csak a samsung wifi-vel működik. :F
Ami elég drága. :U

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#853) Shark13 válasza Silent77 (#852) üzenetére


Shark13
csendes tag

az a baj h nem játszik minden mkv fájlt a DTSt pedig nem tudom benne van-e a legfrissebben.

(#854) Silent77 válasza Shark13 (#853) üzenetére


Silent77
veterán

Idei, vagy tavalyi? A B-s még nem kiforrott ott voltak gondok lejátszásnál.
Nálam nincs gond vele, és nem is volt a gyári fw-el sem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#855) Shark13 válasza Silent77 (#854) üzenetére


Shark13
csendes tag

nekem ue55b7090wp típus van.2010 áprilisban vettem gondolom az 2009es típus.nem tudom pontosan.eddig is gondok voltak az mkv-vel ezért vettem egy WD-t de az egyiket sem akarja lejátszani ezért visszatértem a tvre de az sem teljesen jó. vmi WD-s fórumot nem tudsz?

(#856) Silent77 válasza Shark13 (#855) üzenetére


Silent77
veterán

Igen az 2009-es modell, nem hinném, hogy a frissítéssel jó lenne. :(
B=2009
C=2010
Sajna nem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#857) Silent77 válasza Shark13 (#850) üzenetére


Silent77
veterán

Megcsináltam én is az USB frissítést, semmi gond nem volt.
Exe pendrive-ra kicsomagol, Tv-be bedug, és már ment is a frissítés.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#858) aliakh válasza Shark13 (#855) üzenetére


aliakh
csendes tag

Hi!

Pontosan mi a gondod a lejátszással? Nekem UEB7000 a tv és van rákötve egy WDTV Live. Mindent gyönyörűen lejátszik.

Aliakh

(#859) Shark13 válasza aliakh (#858) üzenetére


Shark13
csendes tag

nekem a 7090es nem játszik minden mkvt dts formátumot pedig gondolom még mindig nem mint a régi frissítések. nekem sima wdm van nem live de az sem játszik minden mkvt. tölti és ennyi.nem hozza be. ha viszont olyan mkvt játszok le ami megy és utána egy olyat ami nem megy...utána azt sem tudom elindítani ami előtte ment. olvastam olyat hogy az sem mindegy milyen formátumú az mkv...frissítés pedig ah jól láttam nincs rá.

(#860) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok,

nekem is volna 1-2 kérdésem. UE46C6000-t néztem ki megvételre. Elsősorban filmnézésre lesz, és xbox-ra. Ez utóbbit nehézkes lenne kipróbálni az üzletben, ezért laptopra kötött HDMI-n keresztül szeretném kipróbálni 1-2 játékkal. Esetleg vki tud mondani tapasztalatot játék terén mi a helyzet ezzel? Mennyire észrevehető/zavaró a késleltetése? Nyilván ne abból induljunk ki h. LED tv meg hűdeszép színes és nagy doboz, ennél kicsit szakmaibb reakciókra számítok :)

A westend samsung márkaboltban már voltam, csak nem volt nálam laptop h. rákössem. MM-ban nem tudom mennyire készségesek. Agyérgörcsöt tudok kapni az idiótizmustól mikor 55 colos full HD TV-ken a királyi 1-est adják koaxon...

284.000 körül láttam sok helyen neten, ennél olcsóbban vett ilyet bárki mostanság?

A 6000-es szériából találtam R-t, RW-t, RXWWH-t stb. stb. Ezek mit jelentenek?

A "24 hónap gari +1 nap után eldurranó gyárilag alulméretezett pufferkondi viszi magával az egész panelt" típusú Samsung sajátosság az egyetlen dolog ami még visszatart komolyan az elhatározástól. A mostani CRT-s Samsungom is fél éves korában besokallt a nagy tétlenségben(!) és a helyszínre kiszálló szerelőnek gariban kellett forrasztania rajta vmi filléres alkatrészt, mert addig csak kattogott, de be azt nem kapcsolt. "Ismert típushiba" volt a válasz.

-

(#861) digo00 válasza Silent77 (#852) üzenetére


digo00
tag

Szia!De külső merevlemezt mást is felismer vagy csak a samut?

(#862) Silent77 válasza digo00 (#861) üzenetére


Silent77
veterán

Merevlemezzel nincs tapasztalatom, de biztos felismeri. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#863) godan


godan
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék... Adott egy samsung 50 c6500. Neten keresztűl frissítettem a firmwaret de nem vártam míg befejeződik átkapcsoltam egy csatornára. Elvileg ezalatt is töltődött. Utána megnéztem hol tart és még mindig a régi verziót írta ki de alatta volt egy olyan ,hogy "átváltás erre" és az újabbik verzió volt az rá is mentem.

Azóta a tv bekapcsolás után megy kb 40-50 másodpercet és kikapcsol.
Probáltam usb-n keresztűl rátenni akár régebbi firmware-t is de egyszerűen nem aktív és így nem tudok rámenni a frissítésre.

Esetleg ötlet aki ismeri ezt a tipust azt megköszönném

(#864) Silent77 válasza godan (#863) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem ezzel fordulj a Samsunghoz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#865) jagada


jagada
őstag

Nah sikerült frissítenem az 5000-es szériás tv-n a firm-et, a pendrive nem teccet neki korábban, most egy másikkal csont nélkül ment...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#866) Mappa


Mappa
addikt

és aki itt utóbbi időben frissített FW-t az tapasztalt valami újdonságot ?

én egy gyorsabb menüben való mászkálást tapasztaltam anno a 2010 februári firmwarrel ...azóta semmi, nem frissítem mert tök felesleges szvsz. "régi" modellekkel úgy látom meg nem is foglalkoznak.

a héten (valszeg csütörtök) megyek Samsung gyárlátogatásra ha van valami kérdésetek akkor ki vele. egy két dolgot már így is van a tarsolyomban :)

nem kötelező megadni

(#867) Silent77 válasza Mappa (#866) üzenetére


Silent77
veterán

Semmit, annyit vettem észre, hogy eddig vissza lehetett tenni a régebbit, most már azt sem lehet. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#868) ricsip


ricsip
addikt

Csak 1 gyors kérdés, nem szeretném mind a 800 hsz-t végigolvasni: ki lehet kapcsolni azt az idegesítő funkciót (C6000 széria) h. ne világosítsa/sötétítse a képet a lejátszott tartalomnak megfelelően? És ha igen, hol hogyan? 1 nap használat után nagyon zavaró h. össze-vissza ugrál a fényerő ha jelentősen változik a jelent tartalma. Még csatornaváltáskor is fél mp-re leesik a fényerő szinte 0-ra ahogy fekete lesz a kép a váltás idejére, utána meg vissza nagy fényerőre. Folyamatos csatorna pörgetéskor nagyon szarul néz ki. A boltban nem emlékszem h. ilyet csinált volna. Az ECO mód alatt kikapcsoltam mindent, de látszólag semmi hatása.

[ Szerkesztve ]

-

(#869) BoKriF


BoKriF
csendes tag

Sziasztok!
32-es C5000QW tévéhez nem tudjátok melyik firmware-t kell letölteni? Neten van frissebb verzió, de a tévé nem talált frisset (neten). Köszi!

(#870) Silent77 válasza ricsip (#868) üzenetére


Silent77
veterán

Dinamikus kontraszt, ha jól tudom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#871) Silent77 válasza BoKriF (#869) üzenetére


Silent77
veterán

A Tv nekem se találta meg, pendrivre-ról frissítettem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#872) BoKriF válasza Silent77 (#871) üzenetére


BoKriF
csendes tag

És melyik firm-et kell letölteni, mert három közül lehet választani a Samsung oldalán.

(#873) Silent77 válasza BoKriF (#872) üzenetére


Silent77
veterán

Sztem a legalsó a legfrissebb. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#874) digo00 válasza Silent77 (#873) üzenetére


digo00
tag

Szia!Változik valami a frissítés után?És ha gáz van akkor a régit vissza lehet rakni?Mert olvastam olyant,hogy frissítés után nem vitt el minden formátumot!

(#875) Silent77 válasza digo00 (#874) üzenetére


Silent77
veterán

Én semmi változást nem tapasztaltam (C6500).
Eddig vissza lehetett, de a mostani frissítéssel nekem eltűnt ez a lehetőség. :F
Nem hinném, hogy új fw után ne vinné azt amit eddig vitt. :U bár ki tudja...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#876) Mappa válasza Silent77 (#867) üzenetére


Mappa
addikt

ja azt már régóta bevezette a samsung #800 hsz-ben copy-ztam amit a samsung fórumán olvastam :K

nem kötelező megadni

(#877) kolivanov777 válasza TazLeacher (#844) üzenetére


kolivanov777
tag

Köszönöm a választ!

(#878) kolivanov777 válasza Silent77 (#846) üzenetére


kolivanov777
tag

Köszönöm a választ!

(#879) Silent77 válasza Mappa (#876) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, utána már nekem is eszembe jutott. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#880) Dictator^


Dictator^
veterán

A-s szériás 2008as LCD-n digitális adás tud menni set-top-box nélkül?
Én úgy tudom nem, de azért egy fix válaszra kiváncsi volnék.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#881) jagada


jagada
őstag

Egyébiránt a szoftfrissítés nem bántotta a beállításaimat, minden maradt a régi....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#882) >Dragon> válasza jagada (#881) üzenetére


>Dragon>
tag

Heló.
Led tv vásárlást tervezek.
az a baj hogy nem nagyon értek hozzá.Esetleg tudna valaki ajánlani valami jót kb 160 ezerig mehet a dolog.lényeg az hogy 94 cm es legyen.Előre is köszi a segítséget.

★★★★Nem hallotta hogy integettem????!!!★★★★

(#883) Zeusz82


Zeusz82
csendes tag

Sziasztok!

Van egy samsung ue32B7090-es LED tv-m a legfrissebb fw-vel. A problémám az mkv formátum lejátszásával adódott pendriveról. A próbák során ugyanazt a filmet próbáltam mindíg lejátszani. Ha FAT32-re formázom a pendriveot akkor megy róla az mkv film (kb 3,5Gb a film) ha ntfs-re akkor nem. De az ntfsre formázott pendriveról a síma divx-es filmeket elindítja. két pendriveval is kipróbáltam. Valaki találkozott már ilyen hibával?

(#884) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy TV-m, és ezen használtam már régebben a DLNA-t, kábelesen. Tökéletesen működött, normálisan játszottam le vele filmeket. Elköltöztem, és itt a kábel nem megoldás, ezért vettem egy Wi-fi adaptert. Első ránézésre tökéletesen működik. Most először próbáltam FullHD filmet lejátszani (1920x1080), de nem bírta, állandóan töltött. Ment a film 3 percig, 1 percet töltött. Beletörődtem, hogy nem megy, biztos a FullHD miatt. 2 filmet meg tudtam vele nézni normálisan, de tegnap egy másik filmnél is így jártam. Normál DivX, semmi extra, de mégis a film alatt kb. 10 alkalommal megállt a lejátszás, és töltött kb. 30 mp-et. Mitől lehet? Mi lehet kevés neki?

A segítségeket előre is köszönöm.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#885) ricsip


ricsip
addikt

Ezeknek a samsungoknak a csatlakozóik a hátlapon oldalirányba integráltan vannak. A tv szélén azonban egy vastagabb káva van itt, az ezen túlnyúló hdmi kábelt annak vastagsága miatt egy kicsit eltartja a csatlakozási részen. Így ergó mechanikai feszültség van a csatlakozónál. Nem sok, de hosszú távon lehet h. nem tesz jót a kontaktoknak. L alakban megtört hdmi csatlakozó lenne a legjobb ellenszer erre. Másnak mi a véleménye?

-

(#886) fury71


fury71
aktív tag

Úgy látszik a Samsung megszüntette a B sorozatú TV-k támogatását. :W
Még a keresőben sem találja a B tévéket. Korábban megvolt az UE-46B7000 tévém lapja, de már az elmentett link sem jelenik meg. Ennyi a firmware frissítésnek? Igaz, nem is láttam változásokat a korábbi frissítéseknél. Egyedül csak a DTS lejátszás hiánya fájó pont, mert állítólag megígérték.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#887) fury71


fury71
aktív tag

Na de csak megtaláltam, nagy nehezen.[link]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#888) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok,

további kérdésdömpingem volna: a samsung oldalán ezt a 2 FW-t dobta ki a kereső UE46C6000RW-re:

T-MSX6DEUC_1002.1.exe (53 MB) és T-VAL6DEUC_1016.0.exe (35 MB) mindkettő 2010 december-i. Ezek közül nekem melyik kell? A TV-n levő verzió 2010. október/november.

-

(#889) Gyula bacsi


Gyula bacsi
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valamelyikőtök segíteni a problémámban:

Kb. 1 hete vettem egy UE46C6500-as TV-t és bizony van egy eléggé idegesítő dolog amivel nem sikerült még zöld ágra vergődnöm.

A színek és a képarány beállításával van a probléma: az alapbeállítás a 'Kiemelt', de mivel ez elég moslék módon néz ki ezért megváltoztatom a 'Film' beállításra. Ez már jóval elfogadhatóbb és minden tök jó is lenne, de x idő után (nem mértem még le pontosan, kb. fél óra) a TV fogja magát és automatikusan visszavált a 'Kiemelt' beállításokra.

És ugyanez van ha a képarányt változtatom: van mondjuk egy TV adó ami 4:3-as arányú. Át is állítom erre, de megint csak egy adott idő után automatán visszaáll 16:9-re.

A menürendszerben keresgéltem már mindenfelé, hogy hogyan lehetne megváltoztatni a default-ot, de semmi ilyet nem találtam.

Gyárilag ilyen szar a TVm vagy ez egy olyan hiba ami miatt mehetek reklamálni? Vagy csak én vagyok hiperbéna?

Reginam occidere nolite timere bonum est. Si omnes consentiunt ego non contradico.

(#890) Silent77 válasza Gyula bacsi (#889) üzenetére


Silent77
veterán

Nem találkoztam ilyen hibával, sztem hívd a szervizt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#891) tony70 válasza Gyula bacsi (#889) üzenetére


tony70
tag

Én úgy tudom, hogy valami bevan kapcsolva a TV-n olyan demo féleség, amit az üzletekben használnak, hogy a kedves vásárló bárhogy elállítja "mindíg, minden körülmények között" vissza áll ebbe az állásba! Nézd át a menüt mégegyszer!

(#892) Gyula bacsi válasza tony70 (#891) üzenetére


Gyula bacsi
csendes tag

Oks. Ezt megpróbálom. Köszönöm az infót!

Reginam occidere nolite timere bonum est. Si omnes consentiunt ego non contradico.

(#893) Silent77 válasza tony70 (#891) üzenetére


Silent77
veterán

Igazad van, ezt már én is hallottam. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#894) Gyula bacsi válasza Silent77 (#893) üzenetére


Gyula bacsi
csendes tag

Hááát...

Túl sok időm nem volt végignézni tegnap este az összes menüpontot.

A 'Tools' menü alján láttam egy ilyen bemutatómód szerű opciót, de az ki volt kapcsolva. Megnéztem mi történik ha bekapcsolom: csak annyi hogy az alsó részen egy vízszintes sávban megjelenik egy ilyen feature-list hogy miket tud a kicsike.

Mást még egyelőre nem találtam amivel ezt a problémát lehetett volna orvosolni.

Reginam occidere nolite timere bonum est. Si omnes consentiunt ego non contradico.

(#895) tony70 válasza Gyula bacsi (#894) üzenetére


tony70
tag

Én ezt talátam, hátha segít!
Át linkelem az egészet:

"a most vásárolt Samsung LED tévémmel kb egy fél délutánt bénáztam mire megtaláltam a megoldást erre a problémára, hát gondoltam megosztom hátha még valakinek jól jön.
A történet lényege, hogy én kiállított darabot vásároltam, tehát az adott szupermarketben a TV "le volt kódolva" azért, hogy ha valaki összevissza állítgatja akkor egy idő után a TV visszaáll a kvázi "gyári beállításokra". Ezt én onnan vettem észre hogy akármit állítottam a TV-n (kép, hang, bármilyen beállítás) a következő bekapcsoláskor elfejetette.
Nos ha nem bontatlan csomagolt TV-t vesztek, hanem kiállított darabot, akkor otthon ellenőrizzétek. Amikor megnyomjátok az infó gombot a távirányítón, ki fogja írni hogy - Üzleti Mód - ez jelenti azt hogy a TV nem fogja megjegyezni az általatok eszközölt beállításokat. (Store mode / Demo mode / Shop mode néven is emlegetik..)
Üzleti mód kikapcsolására a működő megoldás a következő:
1. Állítsd a jelforrást TV módra.
2. Menj a menübe és keresd meg a Plug & Play beállítást
3. Enter, kérni fog pin kódot, az alapesetben 4db nulla, üsd be a távirányítón, majd enter
4. A nyelv kiválasztása után fel fogja ajánlatni, hogy Üzleti vagy Otthoni módban akarod-e használni a TV-t. Itt válaszd az Otthoni módot, és kész is.
5. A menüből való kilépés után az Info gombbal le tudod ellenőrizni hogy valóban otthoni módban van-e a TV.
Na nekem ezt az infót levadászni a netről elég sok időbe telt. Úgyhogy remélem haszon lesz másnak is..

A biztonság kedvéért itt hagyom az eredeti angol leírást is, amit találtam:
1. Change your TV to the "TV" source. The TV source is the coax (RF) source. It does not matter if you do not have anything connected to this source.
2. Press the MENU button.
3. Use the ▲ or ▼ button to select the "Setup" portion of the menu, and then press the ENTER button.
Note: On many TVs the menu sections name is displayed on the left side of the menu and sideways.
4. The "Plug & Play" option should be highlighted if it is not use the ▲ or ▼ arrow to select "Plug & Play" option, and then press ENTER.
Note: If the "Plug & Play" option is grayed out and can't be selected this means.
5. Follow the on screen instructions. When the options comes up select "Home" instead of "Shop".
6. Finish going through the plug and play option and your TV will no longer be in Shop Mode or Store Demo."

(#896) Gyula bacsi válasza tony70 (#895) üzenetére


Gyula bacsi
csendes tag

köszönöm!
este kipróbálom!

Reginam occidere nolite timere bonum est. Si omnes consentiunt ego non contradico.

(#897) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok! Lecserélném az elavult 1080i-s alap LCD tv-m. Segítsetek legyetek szívesek. Digikábeles TV miatt kéne bele DVB-C tuner és valami módon fel kéne, hogy tudjak venni vele, (akár külső USB-s winyóra) és jó volna, ha lejátszana az usb portján keresztül nagyfelbontású HD filmeket...32"-os (~82cm) méretben keresem...Köszi előre is a segítségetek.

Xiaomi Redmi 3

(#898) Gyula bacsi válasza tony70 (#895) üzenetére


Gyula bacsi
csendes tag

Most próbálgatom.

Nagyon úgy néz ki hogy ez volt a probléma!

Örök hálám üldözni fog! Köszönöm a segítséget!

Reginam occidere nolite timere bonum est. Si omnes consentiunt ego non contradico.

(#899) tony70 válasza Gyula bacsi (#898) üzenetére


tony70
tag

Király, ha megoldódott!

(#900) ricsip válasza ricsip (#888) üzenetére


ricsip
addikt

No most 7végén volt rá 1 kis időm: rátettem pendrive-ra mindkét .exe-t, és kicsomagolva is külön-külön. Egyiket se találta meg. Rádugtam netre, ott se talált semmit. Wtf? :F

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.