Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alpi


Alpi
tag

Ez az első ilyen jellegű hosszabb írásom, kéretik így kezelni. Valamint kérnék mindenkit, hogy amennyiben helyesírási hibákat vagy egyéb hibát talál, azt ne a hozzászólásokban tárgyalja ki, inkább küldjön privátban üzenetet és javítom. Köszönöm.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#2) No-kia


No-kia
őstag

Jó írás és mégjobb TV, mi is nem rég váltottunk egy 30 éves Hitachit, mert az IPTV-t nem tudtuk rákötni, egy 26"-os SHARP-ra esett a választás, de nekem semmi kábel nem volt benne, sőt még az áramellátást szolgáló kábel is amerikai szabványú volt, még jó hog ya régi szgépem nem használom, met megkapta annak a kábelét, pedig én samsungot szerettem volna, de talán majd 30 év múlva, ha addig kibírja ;] ;]

grat a TV hez :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) harylmu válasza Alpi (#1) üzenetére


harylmu
őstag

Bárcsak minden írás ilyen színvonalas lenne. Köszönjük. :R

(#4) skylaner


skylaner
senior tag

Még csak a képeket néztem meg, de nekem is kell egy ilyen :D
Nem tudnál olyan képet betenni amikor valami 1080p-s film megy ?

(#5) negyedes


negyedes
addikt

Aztabetyarmindenitneki! :Y Brutal TV, jo lenne nekem is egy ilyen, csakhat.......... Az araval pedig szerencsed volt, grat hozza!

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Támogatta a Samsung... :P :D

Amúgy nekem elég parasztvakításnak tűnik abból a szempontból ez a LED TV, hogy vadonat új technológiának mutatják be (kb úgy mint az LCD vs TFT). :U Én elsőre anno azt hittem végre kijöttek az OLED TV-k, de neeem, ez csak egy undorító marketing-fogás. :O

Hülyítik a népet, az LCD a folyadékkristály ami a fényerőt szabályozza; a TFT a Thin Film Transistor, ami aktív mátrixossá teszi a kijelzőt; a LED meg a háttérvilágítás. Ez 3 külön cucc. Nem pedig 3 egymás után következő kijelző-technológia. :(((

Amúgy meg nagyon igényes cikk lett. :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Vedd ki az elejéből, hogy mennyiért vetted, hogy milyen szerencsés vagy, hogy csak 400 ezret nyomtál el TV-re nem 500-at, meg azt, hogy milyen klassz hitelkonstrukcióban lett meg az egész. :W
Elkezdtem olvasni, de ez a rész agyonvágta az egészet. Elég, ha a végére írod, hogy most mennyibe fáj.

Meg egy kicsit marketingesre sikerült, de igazából nem gond.

"(Ugyanezt a technológiát alkalmazzák a laptopok képernyőjében is.)" -- Feltéve, hogy LED-es és nem TFT paneles.

(#8) Integra


Integra
titán

ha nem néztem volna meg az adatlapod hogy mikor reggeltél, azt hittem volna, valami samsung marketinges alkalmazott írta a cikket:))
ok, fogadjuk el a samu rajongást, minden esetre megtudtam pár okosságot, ez a lényeg.
mert szemezek én is egy ilyen ledes történettel.
hol gyártották ezt a tévét amúgy?
a beépített kodekeket fw formájában frissíteni is lehet samsung oldalról?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) Márk válasza Alpi (#1) üzenetére


Márk
senior tag

Színvonalas írás, remek TV!

Jól látom, hogy egy 16:9-es képcsöves TV-ről váltottál?

Ugyanúgy mint én, csak sajnos nekem nem volt egybe annyi lóvém, hogy Samsung led TV-t vegyek, hitelt meg nem akartam felvenni.

Én ezen a hét kedden váltottam egy 32"-es 16:9 képarányú képcsöves Panasonic TV-ről (TX-32PM11P), a választásom pedig egy LG 42LH4000 LCD TV-re esett, de egyelőre maximálisan meg vagyok vele elégedve, gyönyörű képe van, az ára az meg nagyon baráti volt (205.300Ft).

Mégegyszer gratulálok a TV-hez, használd sokáig megelégedéssel.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#10) Alpi válasza skylaner (#4) üzenetére


Alpi
tag

Lövök pár képet 1080p-ben és nemsokára felteszem a linkeket.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#11) Alpi válasza lezso6 (#6) üzenetére


Alpi
tag

Valóban parasztvakításnak hittem, amíg meg nem láttam a képét. Valóban nem OLED, és vegyíti az előző generációs technológiákat... De! Kristálytiszta képe van. És nekem ez volt az egyik legfontosabb.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#12) Skizz


Skizz
addikt

Hogy fizetnek a Samu marketingosztályán? :D

...bocsi. Egyébként van pár szóismétlés és helyesírási hiba, meg elég sok a "csöpögés". Egy objektívebb, korrektebben megfogalmazott elemzést nagyobb élvezet lenne olvasni, de összességében szépen bemutattad, mit tud.

Használd egészséggel.

(#13) Alpi válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


Alpi
tag

Köszi a megjegyzést. Nemsokára javítom és átteszem a végére. A marketinges dumáért bocsi, lehet tényleg picit elvakult vagyok Samsung téren, de a másik, hogy marketinget is tanultam.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#14) Seraph 16 válasza lezso6 (#6) üzenetére


Seraph 16
őstag

Én úgy tudom, h a led megvilágításon már régóta dolgoztak és a lényege, h a sima lcd tvknél folyamatos háttérvilágítás van és a fekete rajta csak elfedés (amin azért van egy kis átszűrődés), addig a led képes kikapcsolni egy-egy képpont világítását.

Más: Nekünk még az a656 van és azzal is maximálisan meg vagyok elégedve, de ez a led-es változat méggyönyörűbb képet ad.
Grat a cikkhez!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#15) AS


AS
félisten

Nagyon jó teszt lett.
Samsung TV-k piacán is legjobb ahogy sok más területen is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) cizoe


cizoe
őstag

Nagyon jó lett a bemutatód, a TV-hez meg nem tudok mit hozzáfűzni, egyszerűen remek! A marketingszag meg lehet kicsit érződik, de nem érzem hiteltelennek.

Retweeteltem is a cikked, tényleg nagyon komplex és minőségi lett. ;) Még ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#17) Alpi válasza Integra (#8) üzenetére


Alpi
tag

A televíziót Szlovákiában gyártották. Külön csak a kodekeket úgy tudom, hogy nem lehet frissíteni. A cikk végén van egy link a Samsung oldalára, ahol mindig a legaktuálisabb firmware-t lehet letölteni. Ezt már én is megtettem, gyorsan és hatékonyan működött. Amennyiben a kodekeket is frissíti a Samsung, úgy gondolom, hogy az a legújabb szoftverfrissítésbe is bekerül.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#18) Alpi válasza Skizz (#12) üzenetére


Alpi
tag

:D Ha majd egyszer otthagyom a jelenlegi munkahelyem, akkor megkérdezem a Samsungot.

E miatt is szántam "Bemutató'-nak a cikket és nem tesztnek, elemzésnek, mert nem tudnék objektív lenni. :DDD Így inkább csak azt írtam le amit tud.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#19) Alpi válasza Seraph 16 (#14) üzenetére


Alpi
tag

Jól tudod, valóban. Ennél már a Led képes kikapcsolni egy-egy képpont világítását.

Nagyon sokáig én is az A656-ost nézegettem, amúgy. (Majdnem másfél évig, hogy mikor megy már lentebb az ára. :) ) Az is egy nagyon jó televízió ám.

Aztán amikor megvettem volna, pont előtte pár héttel mutatták be ezen modelleket.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#20) Integra válasza Alpi (#17) üzenetére


Integra
titán

vagyis a tv-re akár usb-n keresztül vagy pendrive, vagy mobile rack ráköthető és simán megeszi az azokon tárolt filmeket is? kvázi beépített media player van benne?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) Raymond válasza Alpi (#17) üzenetére


Raymond
félisten

"Ezt már én is megtettem, gyorsan és hatékonyan működött."

Na az ilyen stilusu mondatok miatt erzik PR-osnak az emberek a cikket. Mondjuk ha szakmai artalom akkor nem szoltam :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ne haragudj,de elolvasva csak egy dolog jutott eszembe:ez egy profi,jól felépített,megfelelőképpen illusztrált,laikus számára is érthető prospektus egy Samsung tévéről.
Ergo:hirdetés.Amiért itt a PH!-n fizetni kell.Át kéne gondolni a címlapos elhelyezést.

ps.:Azt elárulod,mióta dolgozol a Samsungnál?Milyen pozíció kell,hogy az ember kiérdemeljen időnként ilyen kategóriájú cuccokat?Mert a házimozi sem egy belépőszint...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#23) vsgaborr11 válasza Alpi (#13) üzenetére


vsgaborr11
tag

Akkor ez mindent megmagyaraz :DD Amugy szerintem is kicsit marketing-szagu,de legalabb normalis,emberi modon,csak igy tovabb,grat!Tobb ilyen szinvonalas iras kene a Logoutra. :R

(#24) Alpi válasza cizoe (#16) üzenetére


Alpi
tag

Nagyon köszönöm! :R

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#25) Alpi válasza Integra (#20) üzenetére


Alpi
tag

Pontosan! Akár pendrive-ot, akár más USB-s eszközt rákötsz, már tolja is a beépített Media Player. Mobile Rack-et még nem próbáltam rákötni, szerintem az nem működne. De egy külső HDD-vel, ami kap külön áramforrást és van usb csatolója (lásd. Story Station) simán viszi.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#26) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó írás és qrva jó tv irigyellek nagyon érte remélem karácsonyra lemegy az ára és én is vehetek egyet még egyszer gratulálok az íráshoz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Grat a cikk-hez és a tv-hez!!Még nem volt időm elolvasni,csak átfutottam,de nagyon látszik h részletes :R
Apámmal mi is ilyenre vágyunk :DDD

(#28) Alpi válasza Raymond (#21) üzenetére


Alpi
tag

Sajnálom, tényleg nem a Samunál dolgozom. :D (És nem is dolgoztam ott.) Ellenben ahol dolgozom ott is elvárják, hogy az ügyfelekkel gyorsan és hatékonyan kommunikáljak. Amúgy miért is lenne baj az, hogy két szóval megfogalmazom azt, ami jól működik? Nem akarok litániákat írni arról, amiről nem kell.

Firmware! Mi a feladata? Hogy frissítsen. Miért? Hogy jobb legyen az eszköz. Hogyan? Gyorsan és hatékonyan.

Lehet valóban szakmai ártalom. :DDD

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#29) negyedes válasza Alpi (#28) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem nagyon. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#30) Integra válasza Alpi (#25) üzenetére


Integra
titán

jaja
arra gondoltam, usb csatolós külső hdd.
csinálhatnál egy tesztet ezen tárolt különböző formátumokkal, sokakat érdekelne szerintem.
és hogy hogy boldogul a hangokkal, ac3 gondolom sima ügy, de mi van a dts-sel, lásd wd tv.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Alpi válasza LamerGyuri (#22) üzenetére


Alpi
tag

Az első bekezdésre a válaszom: nagyon köszönöm! :R Amúgy ezt úgy gondolod, hogy a Prohardvernek nekem kellene fizetnie??? :Y Mert akkor állok elébe... :DD

Nem ott dolgozom, sőt még csak nem is keresek milliókat, sőt több százezreket sem. Egyszerűen jól osztom be azt amim van. Én sem engedhettem volna meg magamnak, hogy kp-ba ennyit letegyek az asztalra. Akkor vettem volna A656-ost. Lásd fentebb. De azt is max. részletre. Nem szeretek olyan dolgokat vásárolni, amiből 2-3 év múlva vehetek újat. Főleg nem műszaki cikkekből. Egy cipőt sem veszek 2eFt-ért a piacon, hogy 2 hónap múlva tönkremenjen és vehessem az újat. Inkább kiadok érte egyszer pl. 12eFt-ot, de tudom, hogy az tart 2-3 évig. Tv-nél meg tuti, hogy az elkövetkezendő 15 évben nem lesz más...

Anno - ha jól tudom - ezt a házimozit adta ajándékba a Samsung azoknak, akik új Samsung Omnia mobil készüléket vásároltak. (Azt hiszem az első 300 embernek.) Akkor anno tele volt a fél internet ilyen házimozikkal 80eFt helyett 50-55eFt-ért árulták az Omnia tulajok. Mert jól járt az is, akinek csak a telefon kellett és visszakapta majdnem a telefon árának a felét. Na én nem így szereztem, de akkor megtetszett. :B

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#32) Dilo


Dilo
csendes tag

Drágán vette a tévét, most ennyiért kapni:[link]
Azaz 500 eFt, amenyiért szerinte most lehet kapni a 46"-os modelre igaz:[link], de a cikkben a 40" volt szó.

[ Szerkesztve ]

Ne tévesszen meg, a bugyuta "nick" nevem! Köszi!

(#33) Alpi válasza Integra (#30) üzenetére


Alpi
tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást. Én is gondolkodtam ezen, hogy tesztelem, de mint már írtam ezt egy bemutatónak szántam és nem tesztnek. A cikk vége felé van egy táblázat, ahol kitér a használt kodekekre.

AC3-at simán viszi. De DTS-t nem!!! Sőt és, hogy valami negatívumot is mondjak azért, ez nagyon zavar is. Adott pl egy mkv fájl, amin van két hangsáv egy angol dts5.1 meg mondjuk egy magyar ac3. Amennyiben ilyen filmet játszanék le vele, akkor nincs hang!!! Úgymond nem lehet hangsávot váltani. És nem tudja, hogy melyiket kezelje le.

De erre van egy nagyon jó program MKVMerge néven. Csak kiszeded azt a sávot, amit nem szeretnél és csak egy hangsávot hagysz rajta. Sőt ilyenkor még a mérete is csökken.

Ez anno amúgy a házimozinál is gond volt, amikor kiírtam egy divx-es avi fájlt, amin volt két hangsáv. A házimozi sem tudta kezelni, de az legalább lejátszotta az elsődleges hangsávot. Erre meg mondjuk van a VirtualDub, ahol simán megcseréled az elsődleges és másodlagos audiosávokat és újra elmented. Úgy már működött.

De a DTS-t, mint említettem nem kezeli, és ez elég szomorú! Nyilván így ösztönzi az embert a Samsung, hogy vegyen 70-80 ezerért blu-ray lejátszót is. Hát nem! Legalábbis, amíg ilyen drágák lesznek a lemezek, addig tutira nem.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#34) k. válasza Alpi (#13) üzenetére


k.
őstag

Én Sony terén vagyok elvakult:D.A braviankról is csak azért nem irtam mert megvan vagy 3 éve és nem hiszem hogy a mai világban érdekelne valakit.De a blu-ray filmek még mindig olyanok rajta hogy elfelejtem mikori leülök és tátott szájjal végig birok nézni egy filmet hogy ilyen nincs ba@@@ameg:D.
Szegény Trinitronos Sony.Az olyan 4-5 éves TV nem?

(#35) Furky


Furky
őstag

Jó kis cikk lett, de a mostani árral nem értek egyet, ugyanis bruttó 373.700-ért bármikor hozzá lehet jutni, csak a megfelelő boltokban kell keresgélni... ;)

mod: más már megelőzött az árral kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

(#36) Alpi válasza Dilo (#32) üzenetére


Alpi
tag

Szia Dilo! Köszi a linkeket! :) Ennek nagyon örülök! Javaslom a többieknek is, hogy nézzék meg, mert így már más a helyzet. Én azokat az árakat írtam le, amik akkor voltak. Amennyiben a linknél megnézitek a második oldal legutolsó hirdetőjét, akkor viszont észrevehető, hogy az még most sem változott! Szóval érdemes meggondolni, hol érdemes vásárolni.

Furky: Pontosan!

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#37) Integra válasza Dilo (#32) üzenetére


Integra
titán

és ezek közül melyik adja eredeti samsung garanciával és nem saját, házon belülivel?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) Socket370


Socket370
csendes tag

Aki tv-t akar, az vegyen Pana plazmát, ennyi, azzal nincs vesződés. :)

Socket

(#39) Alpi válasza Integra (#37) üzenetére


Alpi
tag

Hát igen! Mondjuk ez is jó kérdés! Ahol én vettem ott 3 évet kaptam rá. Ez tuti! Samsung hivatalos internetes oldalán még regisztráltam is és így +2 hónapot is kaptam.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#40) Integra válasza Alpi (#33) üzenetére


Integra
titán

valszeg a gond ugyanaz lesz mint a wd tv esetében, vagyis licensz problémák miatt nem kezeli. gondolom egy dts receiveren keresztül már simán nem gond.
tényleg kár érte, de még így is, kapsz egy wd tv-t integrálva a tévébe és azért ez nem rossz. talán a dts is benne lesz későbbi típusban.
ha jól emlékszem a wdtv2 pl már tudni fogja a dts-t

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) .bableWes


.bableWes
őstag

lehet nem olvastam elég figyelmesen, de a válaszideje mekkora? amugy szép bemutato, a tv is szép, de majdnem félmilliot én sajnálnék 1 tévére. de használd egészséggel :K

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#42) Alpi válasza k. (#34) üzenetére


Alpi
tag

Jaja, az a Sony 4-5 éves volt, de azt ajándékba kaptuk párommal, úgymond hozományként!!! :D Csak borzasztóan nehéz volt. Több, mint 50 kg! Szerencsére itt a Hardveraprón egy szegedi srác elvitte 50eFt-ért. Így megvolt a kezdőrészlet erre a tv-re.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#43) Alpi válasza Integra (#40) üzenetére


Alpi
tag

Szerintem is a licenszek miatt lehetett...

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#44) Alpi válasza .bableWes (#41) üzenetére


Alpi
tag

Ezzel én is így voltam, én sem akartam megvenni, mert sajnáltam rá a pénzt. De aztán párommal átbeszéltük, hogy mi merre, mennyiért és döntöttünk. (Mondjuk nagyon nem kellett rábeszélni, de ha nem támogat, akkor most nem lenne ez a cikk.) Mint utóbb kiderült, azt mondta, azért beszélt rá, mert neki kell az a kicsi távirányító... :C LOL! Persze utána leesett az álla neki is, hogy milyen vékony, meg, hogy szép a színe! :B

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#45) Kernel


Kernel
nagyúr

A környezettudatos előállításnak, a hatékonyabb izzóknak...

De hol van itt izzólámpa? A fotón látható szimbólum csak egy szimbólum, az energiafogyasztás általános jelképezése céljából.

...a hegesztéseknél pedig ólommentes anyagot használnak.

Nem hegesztés, esetleg a forrasztásokhoz használt forrasztóón (népies nevén "cin") ami ólommentes, igaz manapság már nem is kapni ólmozottat. Ha jól tudom, nem is szabad már gyártani és eladni ólomtartalmú "cinnel" forrasztott elektronikákat.

...azaz csak egy polaritású feszültség hatására világítanak.

Ezt úgy illik mondani szakszerűen, hogy egyirányú áram hatására bocsát ki fényt, mivel az áram hozza létre a feszültségesést az eszközön. Ezt nem biztos, hogy mindenki átérzi így elsőre, hiszen látszólag jól írtad Te is. De ez elvi, szakmai kérdés, így van, így szokás és kész...

kétlábú áramköri elem

Két lába van az embernek, a LED kétpólusú áramköri elem.

...keskeny-spektrumú fényt bocsájt ki

Keskenyspektrumú fényt bocsát ki (J nélkül). "Keskenyspektrum" nincs 7 szótag, így mehet bátran egy szóba. Az "ú" toldalék meg amúgy sem számolandó bele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon jó készülék gratulálok hozzá :C
Én is szeretnék egy nagy TV-t a szobámba. Bár én a plazmára esküszöm, de szívesen elviselnék egy ilyen led-es TV-t is :K
De talán egy két év múlva már nem lesznek ezek sem ennyire drágák pláne hogy majd jönnek az OLED-ek. Jó azok tán egy kicsit később ;]
Bár én filmeket is inkább gépen szoktam nézni ezért is van egy 26"-os LG W2600HP-BF-em.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) mz.x523


mz.x523
tag

Nagyon jó cikk. :C
Ez a Samsung TV zseniális.Én is Led tv-ben gondolkodom,mint plazmában,az áramfogyasztás miatt,mert van a házban egy és igencsak sok az áramszámla. :D
Ha nem lesz ennyire drága beruházok egyre. :))

Egy 8600GT vga kártya gazdáját keresi,ha azonsítod viheted,keress msn-en:csavesz589@windowslive.com

(#48) Mathiask


Mathiask
senior tag

Az optikai csati rajt az kimenet? Tehát rá lehet így kötni a tv adások hangját a hifire?

(#49) Alpi válasza Kernel (#45) üzenetére


Alpi
tag

Tudom, hogy a fotón látható kép csak egy szimbólum, de ez volt feltüntetve a készülék leírásában is. Amúgy a forrasztásokon kívül a készülék belsejében vannak hegesztések is. Köszönöm tudom mi az a cin, édesapám hegesztő-lakatos volt. Ők még sajnos dolgoztak ólomtartalmú cinnel. Meg is halt rákban.

Elvi, szakmai kérdésekben, mivel nem vagyok elektroműszerész, biztos úgy van, ahogy mondod. Ellenben a helyesírással kapcsolatban azt hiszem kértem valamit! Kérlek olvass vissza... köszönöm. Mondjuk erre azt is tudom javasolni, hogy vedd fel a kapcsolatot a Microsoft Office csapatával...

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#50) Alpi válasza Mathiask (#48) üzenetére


Alpi
tag

Megfogtál, mivel sosem használtam ilyet, nem tudtam, hogy be vagy kimenet-e, de megnéztem! :D Az van ráírva, hogy Digital Audio Out (Optical), tehát kimenet. Amúgy én HDMI-HDMI kábellel használom a házimozin.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.