Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Alpi válasza BBéci (#249) üzenetére


Alpi
tag

Szerintem is ultrabrutál a képminősége, főleg, ha 1080-as vagy 720-as videót nézel, de ha van olyan eszköz, amely a dvd képét is feljavítja, akkor még a dvd is mutat olyan szuperül, mint egy 720-as videó.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#252) zhagyma válasza BBéci (#249) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszönöm. Láttam otthoni / nagyáruházi környezetben UE40B7000-t működni és nagyon jónak láttam a képminőségét, míg a tesztekben megemlített hibákból semmit sem érzékeltem (greeks is elhanyagolhatónak minősítette). A jelek szerint nem vagyok vak, mivel Te is hasonlóan értékeled a B7000 képminőségét. :)

(#253) piki1982


piki1982
csendes tag

sziasztok
hd tv-re kötném pc-met hogy film és játék 82-cm en legyen élmény
ez a rendszer tényleg kevés hozzá:?
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU
Q6600 @ 2,40 GHz
2,41 GHz, 3,00GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT

azt mondják a videó kártya vacak FULL HD 1920 x 1080 felbontáshoz (1680x1050-es felbontáshoz és max játékbeállításokhoz pc-n jó)
milyen kellene szerintetek, vagy mit kéne változtatnom?
írjatok légyszi, mert nem értek ehhez és nagyon felcsigázott a dolog

[ Szerkesztve ]

(#254) VGYke válasza Alpi (#250) üzenetére


VGYke
addikt

Ügyesebb vagy én e-mailben kaptam választ:
A készülék fali tartója opcionális alkatrész, tehát külön lehet megvásárolni a televizióhoz.
Tipusszáma: WMN1000BXXC Beszerezhető a nagyobb műszaki szakkereskedésekben
mint például a Media Markt, Saturn, Euronics, Tesco. A termékek fogyasztói árának megállapítása a kiskereskedők hatáskörébe tartozik.

Na de ha a 230V dugója merőleges a falra (5-6cm-t kiáll), tárgytalan, mert lakásfelújítás előtt 1 napot méregettem csak azért, hogy a konnektor a TV mögé kerüljön.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#255) Alpi válasza piki1982 (#253) üzenetére


Alpi
tag

Szerintem simán elég hozzá az általad írt konfig, hogy kitolja a hd filmet a tv-re!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#256) Alpi


Alpi
tag

Aki esetleg ilyen tv-n gondolkodik ajánlom figyelmébe ezt az akciót: link!!!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#257) Alpi válasza VGYke (#254) üzenetére


Alpi
tag

Értem a lényeget. Nekem is zavaró lenne, ha a falon használnám és látnám a vezetéket, ahogy lelóg a tv-ből. De gondolj csak bele! Még ha be is süllyesztenéd a falba a dugaljt, hogy ne látszódjon a tápkábel, akkor is lehet, hogy később rákötsz egy dvd-t, vagy valami hdmi cuccost, az ugyanúgy látszódni fog. Nekem teljesen megfelelő, hogy a talpán használom, mivel az is plusz löketet ad azért a dizájnhoz, másrészt ott tökéletesen lehet bújtatni a vezetékeket és nem is látszik. Bár az is igaz, hogy nyilván hely is kell annak (pl. tv állvány), amire rárakod.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#258) BBéci válasza Alpi (#257) üzenetére


BBéci
titán

A lapostévéket pontosan falra aksztásra, szerelésre találták ki.
Később köt rá DVD-t? Azonnal, plusz antenna, Blu-ray, optikai a hanghoz, USB-n egy merevlemez. Ez kapásból 4-5 madzag. Meg kell oldani a rejtett elvezetésüket, nem lehetetlen feladat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#259) so_ha


so_ha
senior tag

Akinek sikerült az antennát + a tápcsatlakozást megoldani falrarögzített tv mögött, az egy pár sorban megosztaná. (esetleg fotóval) Panelban kellene kivitelezni, igaz még felújítás előtt, illetve tv vásárlás előtt vagyok. Garanciát veszít a készülék, ha más 230V-os csatlakozó van forrasztva a tápkábel végére? (esetleg kiszerelhető a tv hátuljából a kábel? nem csípőfogóra gondoltam ... ;) )

(#260) pisti0315 válasza so_ha (#259) üzenetére


pisti0315
tag

A LED TV-khez ilyet forgalmazunk.
WMN1000BXXC

Video:
Slim konzol

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#261) so_ha válasza pisti0315 (#260) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi a linket, a tv fali rögzítésével már tisztában voltam, "csak" azt nem tudom, amit VGYke #254 -es hozzászólásában is írt, hogy a kábelek teljes eltüntetése hogyan oldható meg, mint ezen a videón látszik. (mintha egy kép lenne a falon)

VGYke
"a 230V dugója merőleges a falra (5-6cm-t kiáll),"
Mi lett a megoldás? :B

(#262) VGYke válasza so_ha (#261) üzenetére


VGYke
addikt

Még nincs megoldási ötletem. Pl. konzolom, meg TV-m sincs még de tuti 40B7000 lesz 1-2 héten belül:) Mivel a hálószobába megy és asztal nem fér / illik oda, a falon kell lennie.
Nekem most az a kérdés, hogy ezen a videon 2 perc 5 sec-nél valami fehér bizbaszinát tesznek a felső tappancsok mögé.
pisti0315 :ez felül mennyivel emeli ki a TV-t, illetve ez milyen függőleges szögben dönti meg :F
Mert ha nálam magasabbra kerül, az ágyból nézéshez függőlegesen lefelé dönteni kell és ha megfelelő a videon mutatott fehér távtartó, még jó is lehet (TV alá kerül a konnektor), így látszik a zsinór, de legalább szerelhető!
Egyébként tényleg teljes égés a Samunak ez a tápkábel megoldása: legalább lenne cserélhető amolyan PC, monitor, stb. szabványú vezeték (3 éves TV-nél még ilyen volt nekik).
so_ha: a videón animáció látható, vagy gipszkartonra szerelték a cuccot, ami mögött rés volt :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#263) zhagyma válasza VGYke (#262) üzenetére


zhagyma
őstag

Engem is elgondolkoztatott a dolog, mivel az UE40B7000 / 7020, vagy majdan 2010-s utódját szemeltem ki magamnak, amelyet az áralakulás függvényében tervezek beszerezni. A tárgyalt falraszerelési mód "ötletesnek" tűnik, amely talán kis módosítással a dönthetőséget is megoldhatja "értelmes" határok között (például: a felső távrtartók hosszabra cserélhetők). Kicsit munkás és poros megoldás, de akinek panel lakása van, annak érdekes lehet a kábelezés elrejtéséhez: A villanyszerelés során alkalmaznak nyomvonal vágót: Ez két 20-30 cm-s párhuzamos forgó "korong", amely a korong távolságának megfelelő szélességű és 2-4 cm mélységű csatornát vág a betonba kb: 1 m/perc sebességgel. A keletkezett vájatba gégecső, vagy műanyag csatorna helyezhető, amelyekbe a kábelek elrejthetők és utólag cserélhetők megfelelő méret és kialakítás esetén. Nyilván némi "útómunka" szükséges a nyomok eltüntetéséhez. Belátom a téglafal sokkal egyszerűbb ... vagy marad a falon kívűli műanyag csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#264) BBéci válasza so_ha (#259) üzenetére


BBéci
titán

Miért akarnád kiszerelni a tápkábelt? Egyáltalán nincs útban a falra akasztásnál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#265) so_ha válasza BBéci (#264) üzenetére


so_ha
senior tag

BBéci: A konektorba csatlakoztatott dugó áll jobban ki, mint a tv távolsága a faltól. Falba lehetne a kábelt rejteni, ha szerelhető lenne. (dugó nem fér a csőbe)

A Samu által árult rögzítő/távtartó "pogácsákat" egy esztergályos fillérekért legyártja, csak a méretezést/szakrajzot kell megadni.

VGYke: a kis fehért lehet egybe forgácsoltatni a távtartóval, ha nem a hivatalos verziót választod. A gyári rögzítés 1,5-2 cm-re "tartja el a faltól" a tv-t. A kitámasztó a kábelek csatlakozását segíti (alul tart távol), ha függőlegesen rögzítetted a falra. Ezzel a rögzítésel nem tudod a tetejét megdönteni. (ágyból nézve teteje így nem dönthető) Láttam én is, hogy gipszkartonra volt rögzítve, de valahogy meg kellene oldani így is az esztétikum miatt.

zhagyma: Az általad leírt kábelelrejtés akkor működne tökéletesen, ha nem lenne fixen beépítve a tv hátuljába a tápkábel, mert a dugó így nem vezethető el a rejtett műanyag csatornában. (pedig valami hasonló megoldás kell/ene az igényes beépítéshez)

VGYke: "meg TV-m sincs"
Ha tudsz olcsóbb megoldást az árgépes netes áruházakon kívül, akkor légyszi oszd meg velem. Én lehet, hogy hamarabb "belekényszerülök" a vásárlásba, mert döglődik szegény Sony Wide.

(#266) RamP válasza lezso6 (#6) üzenetére


RamP
csendes tag

Respect a cikkért, nagyon igényes munka!

Az tény hogy nem új technológiát mutattak be ezen a TV Samsungék, abban viszont hatalmasat ugrottak előre, hogy TV-kbe implementálták a LED -es rendszert.

Láttam ilyet kiállitva, berheltem ott mint a szemét :D

BR-videót is láttam rajta, csodálatos a képe.

Nagy UP a cikkért!

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#267) kpal


kpal
veterán

Grat az iráshoz és egészséggel használd,de én lehet maradok azért a plazma tv -nél...

(#268) zhagyma válasza so_ha (#265) üzenetére


zhagyma
őstag

Valóban a tápkábel csatija miatt "méretes" csatornára lehet szükség, vagy levágod a "dugót" a garanciavesztés terhe mellett. Viszont találtam egy érdekes megoldást. Hátha valakinek ihletet ad: Flatwire

(#269) VGYke


VGYke
addikt

B7000 kártyahelye CI, vagy CI+ -os?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#270) VGYke válasza VGYke (#269) üzenetére


VGYke
addikt

Sajnos megtaláltam a választ. A WW jelűek CI, még a WP jelűek CI+-osak.
Csak éppen B70xx WP széria nálunk nem kapható. Érdekes, mert pl. B65x-ből beszerezhető W és P is (x=a káva színe, pl. 7020 grafit szürke)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#271) holinorby


holinorby
tag

Helló!

Bár nekem nem led-es a tv-m de ugyan ezeket az extrákat tudja, (37b650)
Azoktól kérdezném akik úgy jobban ismerik a tv-t és extráit:
1: honnan tudnék még widge-et rátölteni, mert alapból nekem csak a youtube, és a weather van rajt,
2: a tv csak gyári samsung wlink adapterrel működik vagy más gyártóé is használható? pl d-link
3: van az oldalán nekem is olyan common interface nyílás, sok van értelem beruházni egy olyan kártyára hogy a digi tv-t ott tudjam nézni, vagy az csak azzal a beltérivel működik?
4: Media Play-ben semmi lehetőség sincs arra hogy egy film képét alakítsam, pl nyújtás vagy hasonló, ÉS ami a legfontosabb hogy a feliratot nem lehetne valahogy még nagyobbra állítani a gyárin kívül? esetleg a szervize menüben?

bocs a sok kérdésért, és köszönöm a segítséget

(#272) VGYke válasza holinorby (#271) üzenetére


VGYke
addikt

Csak fórumokat olvasgatva saccolom meg a választ:
2: Igen, tudtommal csak ezzel
3: Ha a DigiTV kábeles szolgáltatóra gondolsz, ott egy csomó csatornát nem kódolnak, így digitálisan is tudod fogni. De kérdezz itt, ezer B650 tulaj van.
CI vagy CI+ kártya csak kábeles (?) kódolt adások vételéhez szükséges, ha támogatja a szolgáltató és nem ragaszkodik a barom STB-hez.
4. Ha bátor vagy, keress rá: NewAge= hekkelt fw és telepítsd! Olvass utána mit tud a megbuherált frim

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#273) zhagyma válasza holinorby (#271) üzenetére


zhagyma
őstag

2. Ha ez igaz van remény az olcsó helyettesítésre: [link]

(#274) holinorby


holinorby
tag

Lehet akkor most egy kicsit keverem a dolgot, én a Cl-nél arra gondoltam hogy a műholdas digi kártyát teszem oda és annak a kártyáját kezeli, nem kell még 1 csúnya doboz + méág egy rettentő szar távirányító , :D akkor ez csak kábel tévé esetén működik és akkor csak akkor ha kódolt adók vannak ha jól értem...

(#275) zhagyma válasza holinorby (#274) üzenetére


zhagyma
őstag

Na kezdem elveszíteni a fonalat. :F Azt tudni kell, hogy a CI / CI+ esetén a szolgáltató kódol. A CI+ kódolás (CAM+ modul) eltér a CI kódolástól (CAM modul). A CAM / CAM+ modulba kell helyezni az előfizetői kártyát. A műholdas szolgáltatók által kiadott előfizetői kártya kódja nem fogja tudni kikódolni a kábeles adást. És még nem is beszéltünk a kódolási rendszerekről. (Nagra, Conax, stb.)

(#276) totalrevenue


totalrevenue
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki valamit az LG 42 LH9000 ledes tv.ről? :F

(#277) Sannya27


Sannya27
csendes tag

En is a napokban vasaroltam egy UE40B7000-es keszuleket.Kerdeznem az okosokat:mivel a en HD filmeim tobsege mkv-ban van (9,10,stb. Gb),a Fat32-es merevlemezem nem fernek fel,az NTFS-t a tv nem tamogatja,milyen megoldast javasoltok?
Termeszetesen az mkv darabolasa kilove.

Ja:gratula a leirasert,igazan nagyon tetszett!
Az ekezetekert bocsi,nem magyar bilentyuzetrol irok,es nem otthonrol!

(#278) szabi__memo válasza Sannya27 (#277) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy add el és vegyél egy b6000-est és ne a tv-re bizd a lejátszását :D
Félre a tréfát, nem tudom van e erre megoldás.

(#279) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#280) zhagyma válasza Sannya27 (#277) üzenetére


zhagyma
őstag

A használati utasítás szerint az USB csatlakozón keresztül támogatott az NTFS filerendszer olvasása.

[ Szerkesztve ]

(#281) Alpi válasza szabi__memo (#279) üzenetére


Alpi
tag

Erről nem is hallottam. Köszönöm a linket.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#282) Alpi válasza Sannya27 (#277) üzenetére


Alpi
tag

A válasz, mint már zhagyma is említette, hogy támogatja az NTFS formátumot. Daraboláson természetesen értelmetlen gondolkodni. De ne is tedd. Van egyszerűbb megoldás...

3 db lehetőség:

1. Veszel egy 16 vagy 32Gb-os USB kártyát.
2. Külső NTFS HDD-t rákötsz az USB-re.
3. A TV-t az UTP kivezetésén keresztül rákötöd a Router egyik UTP csatlakozójára. A router másik UTP kivezetését meg a PC hálózati kártyájára és a mellékelt cd-n lévő Samsung PC Share Manager programot használod. Az UTP kábelen keresztül átviszi a hangot, képet mindent. A 18 gigás mkv fájlokkal is megbirkózik. Simán, akadás mentesen futtatja a filmeket. Így használom én is.

Ezek a megoldások vannak.

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#283) bajuszati


bajuszati
tag

majdcsak lemegy a ledTV k ára :K

(#284) zhagyma válasza bajuszati (#283) üzenetére


zhagyma
őstag

Reméljük. A marketing gépezet által elfedett ár-érték arányról jó tudni: [link]. A kettő között lehet a LED "perem" világítás értéke. :) Szóval az UE40B7000 reális árának a mai napon valahol 250 - 260 eFt körül kéne lennie LE40B650 ~210 eFt alapon.

(#285) Alpi válasza zhagyma (#284) üzenetére


Alpi
tag

Akkor velem anno jól kib*sztak! :B Ettől függetlenül imádom a tv-m, mert gyönyörű képe van. :C

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#286) zhagyma válasza Alpi (#285) üzenetére


zhagyma
őstag

Viszont Te már ezt nézed. Mi meg irigykedünk ... :)

(#287) rene85


rene85
aktív tag

az írás asszem 3. oldalán nem az előző tévéd mélységére gondolsz, és nem a belmagasságára?

(#288) szabi__memo válasza zhagyma (#284) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A cikk a panelek és nem a tvk közötti különbségről szól, de ha tvnek vetted volna sem 260 jönne ki 210es értéknél hanem 272eFt. Mi alapjá számoltad a 250-60-at??? Nem értem

(#289) Alpi válasza rene85 (#287) üzenetére


Alpi
tag

Köszi! Javítottam! :)

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#290) zhagyma válasza szabi__memo (#288) üzenetére


zhagyma
őstag

Úgy gondolom a TV-k egyik legdrágább része a panel, amely döntően meghatározza az árat. Az elektronika ehhez képest aprópénz a software-l együtt. Mivel ebben a típusban Samu S-PVA panel van (házon belüli gyártás) ez így még olcsóbban kihozható. Az alkamazott fehér színű LED is Samsung érdekeltségű gyártótól származik. A 272 eFt-s értékedet bátorkodtam csökkenteni a fentiek alapján becsült költségelőnnyel. Hát így ...

(#291) szabi__memo válasza zhagyma (#290) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Értem. Gondoltam erre, csak nem voltam benne biztos :DD

(#292) Alpi


Alpi
tag

MM-ben most az ára 399.990 Ft. 30 hónapra, 0Ft-os THM-el. Így egy hónapra 13.333Ft-. Amennyiben valakit érdekel...

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#293) szabi__memo válasza Alpi (#292) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A mekkora? Remélem ez a 46-os, mert 40-est kapsz 300 alatt is. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy vannak olyan pofátlanok, hogy a 40-esért kérnek ennyit.

(#294) pisti0315 válasza szabi__memo (#293) üzenetére


pisti0315
tag

legolcsóbbra ezt dobta ki a kereső nekem:
UE40B6000 265e-ért
UE46B6000 330e-ért.

100% pozitív visszajelzés

(#295) Alpi válasza szabi__memo (#293) üzenetére


Alpi
tag

A cikkben említett UE40B7000WWXXH modell ára ennyi a fent említett helyen. Ár szempontjából elég húzós, de akinek nincs rá kerete, de érdekli a 0%-os THM konstrukció részletre, annak érdemes elgondolkodnia rajta. Csak e miatt írtam.

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#296) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#297) oxox


oxox
addikt

Ave

Jó irás lett gratulálok, Én annyira nem éreztem marketingesnek, amig nem olvastam a fórumot :B ...lehet, hogy bennem van a hiba...látszik, hogy rajongsz érte....de azt hiszem ha Én a hütőmről irnék, akkor Whirpool marketingesnek néznének...kinek mi a szerelme :DDD

Lényeg a lényeg a 200-adik commentig olvasgattam a topicot, és egy kérdésre nem kaptam választ....lehet a cikkben benne volt, de azt még tegnap olvastam (kissé álomvilágba mert Én is ezt néztem ki, csak a 46"-os verzióban...és, hogy mégis lesz karácsonyi bonusom elérhető közelségbe kezd kerülni...és már az lebegett a szemeim elött.) ...szóval sry de komentekbe sem láttam sehol az érdeklődést /ha az elmúlt circa 90-ben volt akkor pls ismételd meg/

A kérdés pedig: TV lévén milyenek a TV adások ? (mert szóesett már ponthegesztésről ólommal ólom nélkül, cin-vagy ón helyeseléssel, led méret találgatásról, személyeskedésről...ect...de a TV-n azért még mindig nem elhanyagolható a TV-nézés
(itt nem a eurosport hd része érdekel kifejezetten), hanem a szép magyar királyi, és kereskedelmi adók müsorának minősége....és természetesen a képminősége, nem a Joshibarát minőségére vagyok kiváncsi :P ...Nekem is kábelen jön a net, és a tv müsör ...T-onylánytól, tehát talán hasonlóra számithatok.

thx
:R
oxox

ps. amúgy elektromüszerész vagyok (elemcserét vállalok, de az is lehet csak másodikra megy a pólusok miatt :DDD ), de egyik cimbim aki szakmába maradt a samunak (jászfényszaruinak) javit paneleket...Ő korábban már dicsérte (mielött megjelent), aztán kissé elszállt a jókedve mikor lcd-led lett nem oled...(mikor utoljára beszéltünk akkor még nem volt a kezei között ilyen panel, de úgy nyilatkozott, jobb lett mint a sima lcd, de az oled lesz a nagy durranás....erre egy hete olvastam kb, hogy japánba karácsony elött a toshiba, meg egy két cég már a 3d tv-k bemutatását tervezi....arról nem is beszélve, hogy még a crt technológia sincs csúcsra járatva...de az már nem is lesz azt hiszem)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#298) BBéci válasza oxox (#297) üzenetére


BBéci
titán

2 hónapig használtam, néztem rajta kábeltévé adást is, amivel maximálisan meg voltam elégedve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#299) BBéci válasza totalrevenue (#276) üzenetére


BBéci
titán

Mit szeretnél tudni róla?
A B7000 után volt nálam egy olyan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#300) Depression válasza szabi__memo (#293) üzenetére


Depression
veterán

Árgép szerint a legolcsóbb 320.500Ft. Részletre ott még többre is jön ki, mint 400k. Tehát nem vészes az ára. (relative)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.