Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) oxox válasza BBéci (#298) üzenetére


oxox
addikt

:R

Most néztem meg electroworld-ben, és kár, hogy nincs 42"-os :DDD ...a 46" már böszme nagy (félek, hogy a nappalinkat elnyomná...circa 25-28nm- között van....
tuti tv..nagyon bejön!..ott is TV adás volt rajta, és nem mondom, hogy full hd volt, de nem volt rossz.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#302) oxox


oxox
addikt

a 8-as sorozat nagy parasztvakítás, vagy megér plussz 60k-t?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#303) BBéci válasza oxox (#302) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el a geeks.hu tesztjét, annak alapján eldöntheted, megéri-e az árát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#304) BBéci válasza oxox (#301) üzenetére


BBéci
titán

23 négyzetméteres nappalimban cseppet sem tűntek nagynak az 52 colos tévék, viszont egy akkora után a 46-os már kicsi. A legjobb az, amikor leereszkedik a tévé elé a 2,4 méter széles vászon és azon nézehetem a filmeket. Mindezt 4 méterről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#305) oxox válasza BBéci (#304) üzenetére


oxox
addikt

jólvan a méretet nem tőled kellett volna megkérdeznem... :DDD

Bementem a tecso melletti Electropontba...jelenleg 378900huf plussz 51.000 egy vásárlási utalványal a 40"-os 8-as széria...kérdésemre kiderítették, hogy nem kötelező megvenni az utalványt, ill. 0% THM-es részlet is van. Mondtam, hogy 2-3-hét múlva aktuális, mire persze jött a marketing szöveg, hogy akkor már lehet nem lesz ez az akció....mondtam, hogy drágább nem hiszem, hogy lesz....

lényeg a lényeg 1 dolog nem tetszik...de az jelenleg nagyon....a talpa...a 8-as szériához fémtalpat adnak (olyan mint az aurora házam, szálhúzott, csak fémszinü... ezt miért kellett??? :F ...mondta az eladó, hogy ettől exkluzív...szerintem meg ra'nda.

szerk. most mutattam meg az oldalbordának a fém talpat...válasza: "ne az alapján vedd meg, és legalább nem látszik rajta annyira a por"

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#306) Alpi válasza oxox (#305) üzenetére


Alpi
tag

Milyen igaz, mármint az oldalbordádnak a talpra adott válasza. :D Nálunk is ez megy... :B Bár nálunk én törölgetem a port. :DDD

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#307) gaabi


gaabi
tag

sziasztok. épp csak beleolvastam a fórumtémába. lenne pár kérdésem a led megvilágítású tv-kkel kapcsolatban. LCD tv vételén gondolkodom, és nem tudom, érdemes-e led fényforrásút választani, meg ha igen, melyik gyártót válasszam. Olvastam, hogy az LG több ledet (6-szor annyit használ, így talán szebb a kép), de ez minden LG "led tv"-re fennáll,vagy csak az újabbakra. Szemezgetek az LG 42SL9000-rel, a Samsung UE40B7000-rel és esetleg a Sharp Aquos sorozatából az LE600E vagy LE700E valamely darabjával (amúgy gondolom itt is a 700-asok jobbak mint a 600-asok. ez miben nyiilvánul meg?)
szóval végülis azt kérném tőletek, hogy a fenti készülékekből melyiket tanácsoljátok megvételre? köszi a segítséget.

(#308) SNL válasza Alpi (#1) üzenetére


SNL
csendes tag

Gratulálok a leíráshoz, számomra minden benne van és precíz. Kíváncsi lennék viszont a használattal kapcsolatos tapasztalataidra. Melyek a gyenge pontok, mire érdemes odafigyelni. :C

(#309) Destin4tor


Destin4tor
tag

csatlakozom, nekem is tetszett az írásod. Ilyen tv-re fáj a fogam... :DDD

the only easy day....was yesterday.

(#310) VGYke válasza Alpi (#292) üzenetére


VGYke
addikt

Tegnap láttam ugyanott ötvenessel beljebb

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#311) VGYke


VGYke
addikt

Meg van a TV (EU46), már csak egy pótos IFÁ-t kellene szerezni, hogy hazahozzam. :D
Akik már túl vannak a beüzemelésen és kezdeti nehézségeken, Alpi, Sannya27 (elnézést ha valakiket kihagytam), Tőletek szeretném kérdezni:
Mire ügyeljek onnan kezdve, hogy otthon lesz a bazi nagy doboz? Hogy fogjak neki? Kell 2 erős férfi az összeállításhoz (mert akkor pálinkát és sört kell vennem :) )?
A netre kötése még váratni fog magára (Wifis lesz). Ajánlott frimware frissítéssel kezdeni első bekapcsolás után, vagy várjak vele?

Ha elkezdem beüzemelni, biztos fogok még kérdezni, akár sületlenségeket is, előre is elnézést ezért!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#312) zhagyma válasza VGYke (#311) üzenetére


zhagyma
őstag

Azannya! Gratula!. EU46 alatt mit kell érteni? Várjuk a fotókat, filmet, cikket, bármit ...

(#313) pisti0315 válasza VGYke (#311) üzenetére


pisti0315
tag

Az inkább UE-46Bxxxx akar lenni.
Hanyas széria ?
Grat.hozzá.

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#314) VGYke válasza zhagyma (#312) üzenetére


VGYke
addikt

Jajj bocs, EU az, ahol állítólag élünk :F
A típus: UE46-B7000ww....
Még nincs otthon és sajna nem is érek nagyon rá, így talán hétvége felé...És gőzöm nincs hogy hozom haza, mert egy furgon platóra csak nem kellene rádobni

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#315) Alpi válasza VGYke (#314) üzenetére


Alpi
tag

Szia VGYke!

Először is gratulálok a TV-d-hez. Az EU, az EU és nem UE! :D Ez jó. Amúgy szerintem azért EU, mert Made in EU (Made in Slovakia) amúgy. Persze az UE is jó. Amúgy UE46B7000WWXXH szerintem. Tök ugyanaz, mint ami nekem is van, csak 6 collal nagyobb. Még egyszer gratulálok.

A kibontáshoz nem kell két ember. A doboznak van egy talpa. A doboz alján lesz 4 db (azt hiszem 4 db) kis pöcök, amit el kell csavarni és a doboz tetejét (úgymond az egész dobozt) leemelni. Az alja marad a földön, amiben benne van a talp, meg alkatrészek, meg maga a tv. Az összeszereléshez azonban legalább 2 ember kell. Ha 3 van az mégjobb. 2 ember esetén azt tudom javasolni, hogy magának a tv-nek a paneljét álló helyzetből fektessétek le a földre, vagy ágyra, mindegy mire csak vízszintes legyen. Vízszintes helyzetben rá lehet szerelni a talpat, úgymond rácsavarozhatod. Aztán megint két ember megemeli és visszafordítja a talpára.

Csak óvatosan! Nagy érték! Még egyszer gratulálok hozzá! Majd írj véleményt!

ui.: Firmware frissítést mindegy mikor csinálod. Érdemes az elején, amiatt, hogy ne kelljen kétszer is elvégezni a beállításokat!

Használd egészséggel! :C

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#316) VGYke válasza Alpi (#315) üzenetére


VGYke
addikt

Kösz Alpi! :R Megjegyzem, sokat vaciláltam a Philips 46PFL9704H és Samu B7000 között, de győzött a B7000 és ebben nagy szerepe volt a bemutatódnak, na meg az árcsökkenésnek (előbbi 689, utóbbi 435 :DD )
Szóval 3 ember, háromszor annyi pálinka! Ha kell hát kell :))
Sok éve első talán 28" LCD TV nél egyedül bűvészkedtem és fehér bevilágításszerű dolgok jelentek meg a képernyőn. Persze visszavittem a boltba, ott azt mondták, megnyomódott a kijelző a beüzemelés alatt amikor lefektettem, de azért kicserélték. Szerintem nem nyomódott meg, de ki tudja :F
Frimware: így csináljam? Első bekapcsolás, még antenna sincs benne, PEN (amin rajta van a kicsomagolt frim) bedug, valahol a menüben megtalálom a frissítést, és OK?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#317) Werlor


Werlor
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Az LCD-s toicba beírtam de lehet itt kapok inkább választ. Végigolvastam minden írást és nem találok megoldást.
Van egy Samsung UE40B7000WW LED TV-m. Valamiért bizonyos filmeknél nem megy a hang..rájöttem a hibára, hogy valószínű DTS hang miatt..ellenbe a felirat sem megy. Vagyis USB-n simán megy ellenbe ha DLNA-n keresztűl kapcsolódik a NAS-hoz akkor nincs felirat.
Valaki régebben itt írta, hogy regisztrálni kell a divix-et. Megtettem..de nem megy továbbra sem. Nem értem :(( Sima USB-ről megy.
Kérlek segítsetek mert totál megakadtam :O :R

(#318) oxox válasza Alpi (#315) üzenetére


oxox
addikt

Nem igaz !!!! :) , márhogy 3 ember kell....bár ha inni akartok akkor javallott :DDD

Csatlakoztam a klubbhoz!!!! :DD

Már Én is 40"-colon netezek!!!!!, s tegnap raktam össze egyedül!!!! A taktikám az volt, hogy ráraktam a talpra a műanyag vackot (rácsavaroztam), majd a panelt ráemeltem, lent beilleszekedett...aztán óvatosan betekertem elsőként a középső csavart, majd a másik felső kettőt, aztán az alsót kettőt..., nem mondom, hogy pikk-pakk ment, de 15perc elég volt hozzá, de csak azért, mert híper óvatos voltam (jó vastag szőnyegen, plusszban még kipárnáztam...nemhiába új családtag :) ). A két ember tuti elég (annyival nem lehet nehezebb a +6".

Korábban Én is a 46-osokat nézegettem, de az túl nagy lett volna, így lett a 40b8000

beruháztam még egy hama kábelbe (2.500huf, videókártya kimenet-pc bemenet), és szedegetem az állam a földről olyan képe van, és a tv adások is élvezhető minőségbe jönnek (rosszabbra számítottam).

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#319) oxox


oxox
addikt

Milyen külső vinyót ajánlotok hozzá???...ha nem akarom a pc-t üzemeltetni egy hd film lejátszásához. márha külső vinyó, akkor milyet érdemes venni saját táposat/vagy táp nélkülit?
:R
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#320) killerlaci


killerlaci
csendes tag

Sziasztok!
Jó kis infotömeg gyült már össze.Én most tervezem ilyen tv vásárlását.
Valaki tudja esetleg, hogy win7-tel műkszik-e a dolog?

Egy kis samsung érdekesség 37" felett :)
http://www.samsung.com/hu/support/prestige/prestigeService.do

(#321) oxox válasza killerlaci (#320) üzenetére


oxox
addikt

tuti müxik...
van a távirányitón egy gomb (source a neve), amivel válthatsz, pc-re usb-re, hdmi-re...amire akarsz, ekkor simán átvált monitor módba, és megjeleniti a win, vagy az éppen futó felületet...
én átraktam a felbontást full hd-ra windows alatt.

Ami nálam a fekete pont, az a kavics....a kis távirányíró.
Vicc de többet szop.am vele mint a talp összeszerelésével....beraktam a lapos elemet, és nem működött...nahh mondom fordítva raktam be...kb 30perc volt mire feltudtam megint nyitni (jól össze is barmoltam, de már azt hittem, hogy a földhöz b.szom....), persze jól raktam bele, csak az alján lévő kis fémszálat kellett kicsit megbirizgálnom...)

oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#322) tony70


tony70
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem 40B6000-es tv-nél oldalrol nézve a fekete inább egy picit kékes színbe megy át. Szemből nagyon szép képe van. Ez normális dolog? lehet hogy csak beállítási problémák? Próbáltam a fehér egyensúlynál, meg itt-ott de valahogy nem az igazi. Akinek LED tv-je van milyen beállításokkal használja?
Amugy az oldalán "SQ01" gondolom ez a panel típusa!

(#323) pisti0315 válasza tony70 (#322) üzenetére


pisti0315
tag

SQ01 jelzi a panel gyártóját (tudtommal)

100% pozitív visszajelzés

(#324) Alpi válasza Werlor (#317) üzenetére


Alpi
tag

Elvileg, ha NAS-on vagy Roueteren keresztül (SAMSUNG PC Share Manager progival) játszol le pl. mkv kiterjesztésű fájlokat, akkor csak 1 hangsávot lát a tv. Ez akkor probléma, ha az elsődleges pl angol 5.1 DTS, a másodlagos pedig mondjuk szintén magyar 5.1, de AC3. A DTS-t nem tudja kikódolni. Ezért DTS hangot ez a tv nem játszik le. Ellenben a magyar 5.1-es AC3-t sem, mivel nem tudja eldönteni, hogy melyik hangsávot játsza le, illetve szerintem nem is látja. A megoldás az, hogy eltávolítod valamilyen progival (én MkvMerge GUI progit használom) a DTS hangfájlt és csak 1, azaz egy darab hangsávot hagysz meg a film mellett. Mert így már lejátssza az AC3-as hangfájlt. A feliratokat menüben tudod ki illetve bekapcsolni. Itt tudod ellenőrizni a támogatott feliratformátumokat is (ez a hivatalos). Lehet, hogy sub a felirat formátuma? Próbálkozz srt kiterjesztésű felirattal.

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#325) Alpi válasza oxox (#319) üzenetére


Alpi
tag

Ár/érték arányban én mindenképp az 1TB-os vagy 1,5TB-os Samsung Story Station külső saját tápegységgel szerelt HDD-t ajánlom megvételre.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#326) Alpi válasza tony70 (#322) üzenetére


Alpi
tag

A panel gyártója ezen tévék esetében - ha jól tudom - csak a Samsung! Tehát más gyártó paneleit nem szereli be a Samsung, csak a sajátját! Gondolom erre utal az S-betű is az elején.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#327) Alpi válasza killerlaci (#320) üzenetére


Alpi
tag

Bizony ez így van. Én is kaptam ilyen kártyát a Samsungtól! Nagyon hasznos dolog, mert jár az extra garancia!!! Ajánlom mindenkinek, hogy váltsa ki, akinek hasonló televíziója van/lesz.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#328) tony70


tony70
tag

Ok, értem de ez a kékülős dolog oldalról nézve, amikor a képnél alul-felül fekete csík van, szemböl nagyon fekete, ha oldalról nézem, akkor nagyon sötétkékes színü (elüt a feketétől). Ez normális dolog a led tv-nél? Illetve, ha roszabb az adás minősége, vagy régebbi a film "Viasat, AXN", akkor ez a tulajdonság előjön a sötét háttérnél. Nem zavaró csak nem fekete mint ahogy híresztelik, hogy milyen fekete a fekete (Szemből igen)!

(#329) oxox válasza Alpi (#325) üzenetére


oxox
addikt

nem szép.....az a fő bajom vele.
meghogy az unokabratyom két hete hozott egyet, hogy toljak rá fel néhány hd filmet....mikor kiirta, hogy még 4,5 óra kell a másoláshoz, akkor elkerekedett a szemem....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#330) tony70


tony70
tag

Illetve ezt találtam a másik oldalon, Ezek a Regio Kódok:

XH: Poland, Greece, Czech, Slovakia, Hungary, Bulgaria, Rumania, Croatia, Serbia, Bosnia, Montenegro, Macedonia, Albania
XU: UK
XC: Italy, France, Germany, Portugal, Cyprus, Spain, Andorra, Belgium, Luxembourg, Iceland, Austria, Switzerland, Slovenia, Turkey
XE: Nordic countries

Pist0315-te hol vetted, ilyen rendelős oldalról?
Mert akkor a tied XC és akkor nyugatabbra készült és lehet hogy jobban adnak a minőségre!

Az enyém XH! Nekünk Jó a sz@r is!?

(#331) oxox válasza tony70 (#330) üzenetére


oxox
addikt

szerinted a "fejlett" nyugati álamokban pl. Németországba nem vendégmunkások (szlovák, magyar, lengyel) rakják össze? :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#332) pisti0315 válasza tony70 (#330) üzenetére


pisti0315
tag

HA engem kérdezel, akkor az utolsó három betű jelenti azt, hogy melyik piacra készül a TV.

Destination:
XXH - Hungary
XXC - Central Europe (Spanyol,Német,Francia,Olasz,Lengyel,stb.)
XXU - UK
XRU - Russia
nem sorolom fel az összeset, ha nem baj :)
de vannak kivételek pl. XZG - csak Germany, ide megy XXC is ezen felül.

Jelenleg Szlovákia gyártja a LED-es TV-ket az EU piacra, jövőre elkezdjük mi is.

A kép egy bemutató készülékről van, egyenesen a gyárból.

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#333) zhagyma válasza tony70 (#322) üzenetére


zhagyma
őstag

Az LCD topicban is így járt egy kolléga a napokban vásárolt LE46B65x TV-jével. Ő reklamált a panel "kékes feketéje" miatt és visszakapta a pénzét (nem volt a boltban másik darab).

pisti0315 Az LCD panel - verzió szám összefüggés a Samsung-tól származik, vagy fórumokról? A Samsung-nak jobban örülnék ...

[ Szerkesztve ]

(#334) pisti0315 válasza zhagyma (#333) üzenetére


pisti0315
tag

Az LCD TV-k gyári panel-listáját megtudom írni, mivel azokat mi szereljük össze, de jól írták a fórumon. (SQ , CN , AA)
De gondolom ugyanezek a jelölések érvényesek lesznek a LED-re is.
Nem másoktól szerzem vagy hallom az infókat, ezek gyári adatok.
Mostanában kezdtem átolvasni a fórumokat, de nincs sok időm rá.

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#335) tony70


tony70
tag

Most jöttem vissza a Fukar- ból, megnéztem a Led Tv-ket ami 32" , 40"-os 6000-es széria volt a nagy fények ellenére is látszodot 4:3-as beálításnál a kékes fekete a széleknél. volt benne SQ, BA ill. volt 32b6000-es ami C-s panel embléma volt rajta. Amin nemigazán láttam az egy 40b7000-es Tv volt, de az si SQ01-es panel jelöléssel.
Volt ott egy marketinges emberke rákérdezetm, hogy ilyenkor mia helyzet a kéküléssel azt válaszolta mivel ő is tapasztalta biztosan a Kontraszt-os fólia miatt ami van a tv-ben. Lehet , hogy így érik el a nagy kontraszt arányt? a 7000-es modellek később jöttek ki valamivel mint a 6-os sorozat, a panel ugyan az, de lehet , hogy az elekronika kicsit más?Nem csak a LAN , Wifi-ben ill a movie 2.0-ban tár el? Amúgy meg ha átvan nevezve a szervízmenüben tv 6000-ől 7000-re akkor ez is képes lejátszani pendrive-rol

(#336) zhagyma válasza pisti0315 (#334) üzenetére


zhagyma
őstag

Ennek nagyon örülök. :) Hát sokat segíthetsz a káoszban, ha lesz egy kis időd ...

(#337) pisti0315 válasza zhagyma (#336) üzenetére


pisti0315
tag

Egyébként ezeket a kiegészítő matricákat mi nem is ragasztjuk a TV-re ami tartalmazná pl. a panel típusát.
Mindenkinek azt tanácsolom nézze meg a factory menu-ben az a legbiztosabb !

100% pozitív visszajelzés

(#338) tony70 válasza pisti0315 (#337) üzenetére


tony70
tag

A "factory menu"-t hogy lehet előhívni?
A szervíz menüben van? Ez nem jár garancia vesztéssel?

[ Szerkesztve ]

(#339) oxox válasza pisti0315 (#337) üzenetére


oxox
addikt

Jászfényszaru?
cimbim (volt osztálytársam) a hibáitokat javítja :)) Törökszentmiklóson egy külsős cég embereként

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#340) Alpi válasza oxox (#329) üzenetére


Alpi
tag

Szép, nem szép. Fene se tudja! Nekem tetszik! De nyilván ezt te tudod. Csak ajánlottam. Én pl Western Digital-tól például idegenkedek, de nagyon. Van aki, meg csak azt áldja és a Samsungot meg megveti. Az a 4,5 óra viszont nagyon nem okés. Elvileg olyan 80-100MB-al is másol másodpercenként a Story Station.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#341) VGYke


VGYke
addikt

UE (nem EU! :) )46 B7000 beüzemelésének első tapasztalatai:
1.) Kicseszett velem az 1kg-os kizikönyv, amelyik a talp felszerelésénél ezt írja: "Helyezze a sínt és a takarógyűrűt az állványra..." Találtam 4db távtartónak tűnő dolgot a csomagban, gondoltam ez a "takarógyűrű". Mérnök vagyok ugyan, de 5 percig gondolkodtam és legóztam mire rájöttem, hogy azok nem oda valók. :O
2.) A bébi távirányítóval kicsit megbuktam. (kellene már szemüveg). A kézikönyv pici kis ábrájából úgy vettem ki, hogy az elemnek a + lefelé kell lennie, csodálkoztam is, de ha a könyv mutatja..... Összeraktam. Nem működött, megnéztem nagyítóval az ábrát, hát fordítva raktam bele. Most az elemtartó fedelet nem tudom leszedni, hogy megfordítsam. Nem egy korrekt patent szerkezet, az biztos :O
3.) Digi kábelTV előfizetésem van, ahol ugye néhány csatorna kódolatlan digitális adás. Első bekapcsolás után kerestettem vele analóg+digitális csatornákat és 0 digitális adást talált. Miért? Gyenge a kábel jel? Pedig kb.60db-t mértek, annak jónak kell lennie. 60db ellenére nagy a zaj? Tudtok segíteni? :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#342) Alpi válasza VGYke (#341) üzenetére


Alpi
tag

SetTopBox rá van kötve?

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#343) oxox válasza VGYke (#341) üzenetére


oxox
addikt

:)) hogy segítsünk ha nem olvasod a topicot ;] de megnyugodtam, hogy a hiba talán nem bennem van.

2. pont
fentebb írtam ezt:
"Ami nálam a fekete pont, az a kavics....a kis távirányíró.
Vicc de többet szop.am vele mint a talp összeszerelésével....beraktam a lapos elemet, és nem működött...nahh mondom fordítva raktam be...kb 30perc volt mire feltudtam megint nyitni (jól össze is barmoltam, de már azt hittem, hogy a földhöz b.szom....), persze jól raktam bele, csak az alján lévő kis fémszálat kellett kicsit megbirizgálnom...)
"

ajánlok egy vékony pengéjü kést, és majd egy finom csiszoló papírt...én szépen összekaristoltam, de mégis olyan élmény volt felnyitni, mint mikor elhoztam a boltból a tv-t...nem hiszem, hogy fordítva tetted bele (én is azt hittem), csak józan paraszti ésszel úgy gondoltad, hogy úgy kell berakni mint egy elemet, majd rá a kupakot....DE NEM!!!! bele kell tenni a kupakba (majd ha feltöröd ajánlom figyelmedbe a kis alsó fémvacak megbirizgálását.

1.pont. Én bevallom addig nem is foglalkoztam a könyvel amig össze nem raktam (azt meg rajz alapján csináltam), kimaradtak szürke-fehér bizz-baszok, de gondoltam, hogy azok csak kábel vezető marhaságok.

3. kábelen jön az adásom, de analóg...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#344) VGYke válasza Alpi (#342) üzenetére


VGYke
addikt

Nem kell és nincs is! DigiTv kábelesen nem kódolja az adásokat, (kivéve a prémiumokat, mint HBO mit tudom én mi, amiért +ban kell fizetni) így DVB-C (MP4) tunernek fognia kellene a digitális jeleket. LCD fórumban régebben olvastam hogy valamit valahová (országot :F ) állítani kell és akkor.... De ugye most kezdtem el beállítani a TV-t, érthető hogy nincs türelmem vissza keresgetni, nagyon izgulok, szerintem nem fogok lefeküdni sem :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#345) tony70 válasza VGYke (#341) üzenetére


tony70
tag

Keresésnél amikor állígatod Automata-digitális+Analog-, aztán a "teljes" keresést alkalmazd! Akkor magtalálja a Digitálist és az Analogot is !

(#346) oxox válasza Alpi (#340) üzenetére


oxox
addikt

hát vagy mákod van....vagy mákod van, és átvertek

teszt róla: [link]

és amit ott írnak:
"Olvasásnál 32,7 MB/s, írásnál 25,8 MB/s ugyanis az átlagsebesség, ami azt jelenti, hogy a HDD-t nagyjából 16 óra alatt tölthetjük meg (optimális esetben), míg a tartalom visszaolvasása (szintén optimális esetben) 13 óra alatt lehetséges."

ez azért nem f@sza...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#347) VGYke válasza oxox (#343) üzenetére


VGYke
addikt

Huuuu b****meg! És olvastam is amit írtál! Csak hát ugye 6 hónapig válogattam, most itt van a cucc, fel vagyok pörögve.
Sajna én fordítva raktam be! Közel került a bébi az ablakon való kib***áshoz!
Én módszerem: szigszalag az elemtartóra, megránt, kijött 0,1mm, aztán megint és megint 20szor, így kijött 1mm-re. Oldalt az 1mm-t szikével körbe körbe piszkáltam, amég ki nem esett. Na ez volt a problémamegoldás fele. Igazából az elemet tartalmazó fedél visszatételénél jutott igen közel a reptetéshez szegénykém. De most már működik! :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#348) VGYke válasza tony70 (#345) üzenetére


VGYke
addikt

Nem kell valami más országot (pl. Finn) beállítani?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#349) VGYke válasza VGYke (#348) üzenetére


VGYke
addikt

Bocs a fórum hozzászólás szaporításért! Nem kell más ország. Kéziben beállítottam az időt (mert első bekapcsnál automatát választottam, azt hittem ez jó így), aztán nyomkodtam össze vissza és talált huszonvalahány digitális adást. :C
Most már látom, hogy a "saját beruházásban" történt kábelkiépítésemmel baj van, hiába jó a jel decibelje, analógon némelyik adó nagyon rossz, még digitálison ugyan az sokkal jobb, aztán van olyan csatorna hogy egyforma a minőség (analógon x frekin nagy a zaj)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#350) Alpi válasza oxox (#346) üzenetére


Alpi
tag

Ezt a tesztet nem ismerem, nem mondom, hogy nincs így. Itt viszont a hozzászólásokban azt írják, hogy: "Nincs egy órája, hogy beüzemeltem. Tényleg nagyon jó vétel. 60-80 Mbps sebességet produkál elsőre. Csendes, igényes kialakítású, pont akkora mint egy mobil-rack. A LED tényleg nem zavaró. de ha valakit ez is zavarja, egyszerűbben takarja el, mint a vetélytársakéit. :)"

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.