Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 12:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) bezz


bezz
tag

Nézzétek már meg többen is, hogy az alkalmazás kezelőben a futóknál, mennyire jön ki az össz ram, amit mutat.
Én akárhogy nézem és számolom, csak 804 és 806 közötti értékeket mutat. Eltűnt 200 mega ramom, vagy mi a bánat?
Ha igen, miért, és hova tűnt?

(#252) Roller75 válasza bezz (#251) üzenetére


Roller75
csendes tag

Nekem is csak 804 MB-van. Mi az Úr Isten ? Tényleg mintha 1 GB lett volna amikor megvettem.

(#253) bezz válasza Roller75 (#252) üzenetére


bezz
tag

Újraindítottam, felment 400 fölé picit a szabad, de ez is kevés, ha nézem a fiaim hasonló hardverrel rendelkező telóit.
Azok 500 fölött vannak mindig.

[ Szerkesztve ]

(#254) Roller75 válasza bezz (#253) üzenetére


Roller75
csendes tag

Nekem újraindítás előtt 600/804. Pedig nem futott semmi. Most 352/804. Érdekes, de a teló működésében nem vettem észre semmi problémát.

(#255) #67688960 válasza bezz (#253) üzenetére


#67688960
törölt tag

home gomb megnyom és nyomva tart, bal szélső ikon érint, fent ram felíratot érint, memórai üritése felíratot érint, örül

biztos a ram dologgal is úgy voltak mint a tárhellyel, nem annyi mindegy pf.. akkor is így adjuk el, úgy is majd csak akkor derül ki ha már megvették, már ha rájönnek
remélem nem azért gondolták hogy nem jövünk ár mert ők nem jöttek volna rá, mert akkor lesz még meglepi

[ Szerkesztve ]

(#256) bezz válasza #67688960 (#255) üzenetére


bezz
tag

Na ekkor nekem mindjárt lett is 396MB szabad :F a 804-ből, amit, még mindig nem értek miért ennyi, az ígért 1Gb helyett! :((

Ja és mindezt úgy, hogy az "aktiv alkalmazások" fülnél nulla áll!

[ Szerkesztve ]

(#257) bezz


bezz
tag

Ja és még valami.
Azzal lehet vajon valamit kezdeni, hogy ne csak a samsungos progival tudjak másolgatni a kártyára? Mert ha csak simán feldugom a gépre usb-n a comander pl nálam még mindig nem látja.

(#258) #67688960 válasza bezz (#257) üzenetére


#67688960
törölt tag

És a windows intéző, az a lényeg, az látja? Commander minek használsz ilyenhez? A filezilla jobb szerintem, ha ftphez kell. A commandert frissítik még vagy 10 éve volt utoljára? :D Nem lehet hogy azzal van a gond?

Lehet hogy valami rejtett swap van rajta gyorsitasnak.
Egyébként használtam par hetig egy atab5-ot es az gyorsabb volt mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#259) Roller75


Roller75
csendes tag

Igen természetesen a memória ürítése gombot én is nyomkodom, csak az automatikusan elinduló progik szépen újra megeszik a memóriát. A nem uinstallálható felesleges progikat kéne leszedni, de az gondolom csak rootolva lehetséges, az meg nekem magas, meg nem is akarok belefolyni, de még egyszer megjegyzem, hogy a kevés szabad memória nekem nem okoz gondot, csak cseszteti az agyam.

(#260) bezz válasza Roller75 (#259) üzenetére


bezz
tag

Ugyanígy vagyok pont. Nem volt gond, ha 100 alatt volt se, mert ment simán minden, csak az agyamat birizgálta, hogy a Defy-ben mindig 200 fölött volt a szabad az 500-ból, ez meg itt mit csinál.
Ám mostanra gatyába ráztam ezt is. Folyamatosan 400 környékén van. nem tudom konkrétan mitől, csak állítottam pár dolgot, meg néha kiütöm a saját memória kezelőjével, oszt jónapot.
Eltüntettem három ablakot, a program indítókat mappákba rendeztem.
A beállításokban a "fejlesztői beállításoknál" kipipáltam, hogy ha elhagyom az alkalmazást, minden tevékenységet beszüntessen ill legfeljebb 4 háttérfolyamatot engedélyeztem ,bár ez ahogy észreveszem, mindig visszaáll "normál tevékenység"-re.
Így 360-410 között mozog a szabad memória.

viszont én asszem gyerekek, hogy minket felültettek ezzel az 1giga rammal.
Mivel a magyar Samsung oldalon nem igazán van infó erről a telóról. átnéztem a németet, meg az angolt. Sehol nem is említik az 1 gigát. pedig elég részletes speckók vannak.
Itt valami sántít!

[ Szerkesztve ]

(#261) #67688960 válasza bezz (#260) üzenetére


#67688960
törölt tag

ha nem rootolod elég lesz a ram, úgyse tusdsz sok mindent rátenni, de még ha rootolod akkor sem, a belső tár foglaltság úgy is nő
komoly dolgot megint csak nem lehet rátenni még úgy se
szóval a ram elég lesz szerintem
esetleg cserélj másik szoftra
a d2-es német vodáson volt a legkevesebb plusz progi amit eddig láttam, én valszeg visszamegyek rá a hétvégén
úgy tünt az akksi is jobban bírja azzal, de azt nem rootoltam
át kellene szerkeszteni a rendszert valkinek, legalább az sd-galiba miatt, és akkor egyből lehetne a külsőre telepíteni, de nekem nincs energiám, kedvem meg időm se belefolyni a témába, ezért vagyok a leginkább mérges, ha tudom mi vár rám hozzá teszek még zsét és veszek egy razr-t

[ Szerkesztve ]

(#262) #67688960


#67688960
törölt tag

jó ez mégse olyan tákolt szar mint pár kinai , össze van rakva rendesen arra nem lehet panasz, bírja is
de be kellett fóliáznom a tereptelót, ez milyen már
de emiatt a szoftveres szemétség miatt nagyon necces hogy megéri-e ilyet venni
de úgy hallom nem ez az egyetlen ilyen problémás samu teló, mindegy ha nekik ez így rendben van, lehet hogy direkt csinálják mert csökkenteni akarják a forgalmat

(#263) Kali4 válasza #67688960 (#262) üzenetére


Kali4
tag

Be kellet fóliázni? :O Miért?

(#264) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Ki lehet hangosítani az FM rádiót?

X.Y.

(#265) #67688960 válasza Kali4 (#263) üzenetére


#67688960
törölt tag

Mert, nagyon tükröződik és úgy ha süt a nap nem látni szinte semmit ekkorka max háttérfénnyel.
Tükröződésmentes fóliával viszont már használható szinten van.
Mert, megszoktam már a gorillás defy strapabírását, és ez sajnos nem olyan jó.
Ez sérülékenyebb, ez azt jelenti hogy szar, hanem azt hogy nem olyan jó. Ebben az a vicc hogy úgy láttam az s-x verziók azok gorillásak, gondoltam hogy ez min. olyan vagy jobb lesz, hiszen ezt nyúzásra lenne tervezve.
Ha visszakeresel linkeltem egy videót amin látszik is hogy amikor dobálták a németek a sárba megsérült egy kavicstól, na kb. erre számíts. (nem dobáltam, de már repült egyet, és van hogy van kulcs is a zsebemben vagy ilyesmi, és ezt megviseli, a defynek nem számított)

IkszIpszilon:igen

[ Szerkesztve ]

(#266) #67688960 válasza #67688960 (#265) üzenetére


#67688960
törölt tag

á, végűl csak elírtam és lejárt az idő

szóval, nem azt jelenti hogy ennek szar lenne a kijelző védettsége, csak nem olyan jó mint a gorillás

(#267) bezz válasza #67688960 (#266) üzenetére


bezz
tag

Ma átmentem az asszony Samsung Wave-én kocsival, és semmi baja nem lett... :C

(#268) bezz


bezz
tag

Azt tudja valaki, hogy az átirányításokat (hangposta ilyesmi) hol lehet ebben kezelni?
Amikor üzembe helyeztem, valahol sikerült elállítani, most meg egyszerűen nem találom.

(#269) bezz válasza bezz (#268) üzenetére


bezz
tag

Köszi, megvan...

(#270) bezz


bezz
tag

Úgy látszik magammal beszélgetek...
Mindenesetre úgy néz ki, az enyém összefosta magát...
Nem talál hálózatot. Csak egy áthúzott O jelenik meg az antenna jel helyén, és semmilyen hálózatot nem talál. Mindezt úgy, hogy lebonyolítottam egy beszélgetést, aztán alvóba tettem, amikor újra felélesztettem, meg ez fogadott.
Ilyenkor mi van?
Szerviz?
A kártya másik telóban jó, és másik kártya meg ebben ugyanezt csinálja.
Végre teljesen belaktam, erre ez van. B@ssza meg! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#271) #67688960 válasza bezz (#270) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért én felnézek néha
kipróbálnék egy factory reset-et, vagy ilyesmit

[ Szerkesztve ]

(#272) bezz válasza #67688960 (#271) üzenetére


bezz
tag

Először csak alapba raktam, a saját menüjéből, aztán egy factory reset is ment, de semmi.
Egyszerűen se kép se hang a térerőben. Egy áthúzott O, mintha kártya se lenne benne. Bár talán még akkor is lehet segély hívást indítani. Ezt nem tudom. De ezen semmit!
Visszavittem. Sajnos ugye már egy hét majdnem eltelt, és mivel személyesen vettem át, nem postán, nem él a 8 napos elállás sem.
Szóval javítás garban. Remélem ennél nem sérül a vízállóság, ha szétszedik.
Ja és ha nem szoftveres a hiba, akkor megy Németországba. :(((
nem két nap a fene vigye... :U

[ Szerkesztve ]

(#273) bezz


bezz
tag

Mi ez a nagy csend?
Mondjuk, magamat megértem, mert én várom a telefonomat...
De mások?
Vagy van valahol másik fóruma a telónak?

(#274) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Nemsokára tervezem,hogy ezzel váltom le bnőm. Defyjét.Allee plázában lévő telefonosnál meg lehet csodálni.

X.Y.

(#275) nextman válasza IkszIpszilon (#274) üzenetére


nextman
aktív tag

Telefonra csereled a baratnod? :D

(#276) #67688960 válasza nextman (#275) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem, őt lehet megcsodálni, vagy mi :D

(#277) #67688960


#67688960
törölt tag

jó ez a zseblámpa funkció, ezt nagyon csípem
olyan mint egy szuper zseblámpa amivel még jó sok mindent lehet csinálni

mondjuk pöpec makrókat nem nagyon, de a sorozatkép az szuper

(#278) Nagyi184


Nagyi184
csendes tag

Sziasztok
Directory Bind
ezt a programot próbálta valaki akit szintén zavar a kevés memória?

Samsung Galaxy Note 4 - Samsung Galaxy Xcover 2 - Sony Ericsson Xperia X8 - Nokia E65 - Nokia N73 Music Edition - Sony Ericsson K750i - Siemens CT65 - Siemens C35i

(#279) Nagyi184


Nagyi184
csendes tag

kipróbálva tesztelve működik! :D
rootolással és a Directory Bind nevű alkalmazással megoldható hogy a memóriakártyára helyezendő adatokat beolvassa :D

Samsung Galaxy Note 4 - Samsung Galaxy Xcover 2 - Sony Ericsson Xperia X8 - Nokia E65 - Nokia N73 Music Edition - Sony Ericsson K750i - Siemens CT65 - Siemens C35i

(#280) Roller75


Roller75
csendes tag

Haverom Galaxy S4-én is csak 814 MB a teljes RAM és abból folyamatosan 600+ MB foglalt. Azt mondja, hogy ezzel rohadtul nem kell foglalkozni. Nem a Windows RAM kezeléséből kell kiindulni. Az Android, Linux alapokra építkezik aminek teljesen más a memóriagazdálkodása. Ennyi. A telefon továbbra is nagyon tetszik. Komolyabb napokat is bírja az aksi, de természetesen ezt is minden nap fel kell tölteni. Kijelzővel is meg vagyok elégedve, annak ellenére, hogy ez a matt fólia sokat csökkent a minőségén, de nekem a karcállóság mindennél fontosabb.

(#281) #67688960 válasza Roller75 (#280) üzenetére


#67688960
törölt tag

akkor te ne foglalkozz vele, te úgy gondolkodsz mint a samsung

mi úgy gondolkodunk ahogy motorola

meg utálom ha át..sznak, és szóvá is teszem, akár tetszik, akár nem

[ Szerkesztve ]

(#282) #67688960 válasza Nagyi184 (#279) üzenetére


#67688960
törölt tag

szia!
"hogy a memóriakártyára helyezendő adatokat beolvassa"
most akkor átpakol az sd-re vagy nem?

rakhattál volna linket is mert nem egy verzió van úgy látom

DirectoryBind_0.2.0k.apk - (74,0 KB
DirectoryBind_0.2.0m.apk - (74,2 KB
DirectoryBind_0.2.0n.apk - (74,2 KB
DirectoryBind_0.2.0o.apk - 74,5 KB

melyik kell nekünk?
egyébként köszi.

(#283) #67688960 válasza Roller75 (#280) üzenetére


#67688960
törölt tag

mellesleg én használok régóta pc-n, laptopon linuxot
nagyon örültem amikor végre hogy jött az android, de ez nem rendes linux a google miatt korlátozva van alapból, gondolom a reklámok miatt, ezért van ingyen
plusz a gyártók összevissza variálhatnak, és variálnak vele
ezért rohadtul nem mindegy hogy milyen gyártótól veszi az ember, főleg ha nem akarna hozzányúlni, hiszen a bizonság is fontos szempont
na és itt a másik bibi, mivel ez nem a megszokott linux itt alapból nem én vagyok a root hanem a gyártó, és nem én döntöm el milyen partició mennyi legyen, és a gyártó felel(ne) a biztonságomért

ez azért nekem nagy csalódás lett volna az elején, de az első androidos telom motorola volt, és voltak olyan kedvesek és alapból olyan volt a rendszer hogy amit akartam áthelyezhettem az sd-re

igazából az lenne a korrekt ha magunk dönthetnénk el hogy hová kérjük, ez megvolt a synbianon és a windows-os mobilon is

szóval választás elé állítják ezek a gyártók(pl. samu) az embert vagy szétmókolja a rendszert vagy eladja a szarjukat és többet nem vesz tőlük semmit
ha szétmókolod a biztonságod felelőssége elsősorban rajtad múlik

szóval kéne már egy igazi frankó linux a telefonra, vagy olyan gyártótól kell venni aki nem szívatja a vásárlóit

[ Szerkesztve ]

(#284) Roller75


Roller75
csendes tag

Ma másik haver Galaxy S3-al. 840MB szabad 700MB foglalt,és nagyon szereti a telóját.

Amúgy teljesen mindegy, valakinek bejön, valakinek nem. Én az előző kategóriába tartozom !
A mindennapokban egy jól használható, jól összerakott, masszív, korrekt telefon birtokába jutottam.
Normál használatra ez egy kiváló készülék !

(#285) bezz válasza Roller75 (#284) üzenetére


bezz
tag

Amúgy én is így gondolnám, ha 7 nap után nem adta volna meg magát.
Sovány vigasz nekem, hogy a szervizes azt mondta, egyáltalán nem hoztak még vissza belőle, ilyen hibát meg ezer éve nem is hallott...
Mindegy, az én céljaimnak maximálisan megfelel, csak már nagyon várom, meg bosszant, hogy mikor végre belaktam, akkor adta meg magát...

(#286) #67688960 válasza Roller75 (#284) üzenetére


#67688960
törölt tag

igen, tudjuk napszemüvegben is jól látható napsütésben :DDD

(#287) Abri válasza #67688960 (#286) üzenetére


Abri
aktív tag

hy all
nagyon szemezgetek ezzel a telóval Defy után.
honnan érdemes megvenni?

xxl gsm 36 hó gar, hihető??

vip-phone 24 hó gar

(#288) #67688960 válasza Abri (#287) üzenetére


#67688960
törölt tag

hello

ha jobban megnézed az xxl csak egy év a többi 2 sw gari, ami valami hülyeség lesz.
a vip-et meg jobb ha felhívod és kikérdezed hogy minden úgy van-e, mert aztán majd meglepődsz.
én a partnero-nál vettem, ott is csak egy év van hiába írnak kettőt.

esetleg eladom az enyém ha érdekel.
(már leszedtem a root-olt rendszert és feltettem a hivatalos német d2-es rendszert, és a kiessel újrarakattam hogy tuti legyen, nekem fontosabb hogy ne buherált legyen mint a plusz 2gb hely amit így kaphatok)

[ Szerkesztve ]

(#289) #67688960 válasza #67688960 (#288) üzenetére


#67688960
törölt tag

közben eszembe jutott az enyémen már van sérülésnyom, úgy meg már valszeg nem éri meg nekem eladni
a helyedben ott venném ahol kényelmesebb, ha mindegy akkor az xxl-a legolcsóbb.
tükröződésmentesítő fóliát is vegyél rá!
(úgy majd látod a fehér szöveget a fekete háttéren és tudsz telefonálni napsütésben is vele)

[ Szerkesztve ]

(#290) nexus6 válasza #67688960 (#289) üzenetére


nexus6
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#291) check75 válasza #67688960 (#289) üzenetére


check75
csendes tag

pü ment

A long time ago, in a galaxy far-far away...

(#292) Nagyi184


Nagyi184
csendes tag

sziasztok bocsi csak nemnagyon gépeztem mostanság
az "n" es verziót használtam én
és érdekesen működik valahogy...
de ha egy nagyobb játékot feltelpítek akkor elősször ugye egy kicsi apk fájl és utána egy nagy fájl... pl obb
és akkor a nagy fájlt helyét adom meg
szóval amit az sdre töltene csak azt linkeli át legalábbis én igypróbáltam annyira nemkisérletezgettem vele
csak feltettem pár jó játékot és jáccogattam

És a tegnapi fejleményem hogy a vízzel óvatosan bánjatok... ugyanis az enyém beázott... és az usb csatlakozója valószinüleg zárlatos lett... vagy nemtudom...
melóból jöttem piszkos kezemtől piszkos lett a teleofn gondoltam emgmosom
semmi gond megmostam
(mielőtt vízbeteszem mindig alaposan benyomkodom a védő burkolatát!)
majd este tenném fel töltőre elkezd sercegni utána gyorsan kihúztam szétkaptam a telefont és látom hogy az aksi alatt tiszta víz...
azóta is szétvan szedve és szárad... (nemtudom belülről mennyire lehet vizes)
szóval amint tudom viszem is vissza a boltba...

énmár nagyon megbántam ezt a telefont... a memóriával kezdődött amit szerencsére sikerült megoldani (rootolás hazsnálatával! amit én enmtudok hogykell azt egyik haverom csinálta meg) és msot ez.... inkább vettemvolna s3 minit... ugyis imádom az amoled kijelzőket de gondoltam vízálló telefon praktikusabb lenne...

Samsung Galaxy Note 4 - Samsung Galaxy Xcover 2 - Sony Ericsson Xperia X8 - Nokia E65 - Nokia N73 Music Edition - Sony Ericsson K750i - Siemens CT65 - Siemens C35i

(#293) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Ma megvettük,remélhetőleg méltó utódja lesz hőn szeretett Defynek :))

X.Y.

(#294) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Van a telefonon alapból egy Cardio Trainer nevű progi ami boot után automatikusan elindul és ha "feladatkezelővel" bezárom akkor nem működik pár progi csak a teló újraindítását követően(ami újraindítja a Cardio izét is...) Más is találkozott ezzel a jelenséggel?

X.Y.

(#295) #67688960 válasza Nagyi184 (#292) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem még nem ázott be pedig le szoktam mosni, de megfigyeltem hogy nem mindegy hogy zárom be az usb nyílást
úgy zár csak rendesen ha előszór azt az oldalt nyomom be ahol a rögzítés van, fordítva marad rés a rögzítés oldalán

(#296) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Nekem Ace2 van, és csak véletlenül tévedtem ide, de szeretnék két dolgot mondani, hátha hasznos lehet.
1. A telefon belső memóriája ami 1GB és ti abból csak max 806MB-ot láttok az azért van, mert a maradékot az "operációs rendszer + videó gyorsító" használja, ti csak a maradékot fogjátok látni azt a kb. 806MB-ot.

2. Egy fájl modoításával meglehet cserélni a külső/belső tárhelyet, és akkor a telefon az sd-kártyát fogja belsőnek látni, és nem csak 1GB helyetek lesz, hanem pl. 8, 16 GB kártyátok méretétől függ. Többé nem lesz probléma az alkalmazások és játékok telepítésével. :DD
(Erre kell rákereni a neket az adott ti telefonotokhoz: Modify vold.fstab file to swap internal/external storage card. )

Bocsi, ha már voltak ezek, csak gondoltam leírom, hátha segít. ;)

Never give up!

(#297) spirit78


spirit78
tag

Nem gondoltam volna, hogy ez is beázik és ha jól látom, itt is csak az akku körül van gumi (50. másodperctől):

[link]

(#298) spirit78


spirit78
tag

És még ez is:

[link]

30-40 ezerrel drágább és mégis ez is "viszonylag" sérülékeny. Maradok az Xcover2 vásárlásánál.

(#299) spirit78 válasza spirit78 (#297) üzenetére


spirit78
tag

1:09-től jobban látszik:

[link]

(#300) #67688960 válasza nbl2 (#296) üzenetére


#67688960
törölt tag

Köszi
Az elsőt mar kiveséztük, a masodikat szerintem nagyra értékeljük, legalábbis én mindenképp.
Már olvastam valami hasonlót, de én ezzel most nem tudok foglalkozni.

Mindenki másnak: főleg volt defysnek, ha esteleg nem ismerné, talaltam közelségerzékelőt használó képernyőzárat a telóhoz
https://play.google.com/store/apps/details?id=it.android.smartscreenoff

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.