Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 12:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Kovax12 válasza Kris87 (#998) üzenetére


Kovax12
tag

Hát elég szomorú. Akkor én mindenképp lemaradok a KitKat-ról, mivel gyári nem lesz és a főzöttek nálam térerő hiányában használhatatlanok. Köszönöm Samsung! :(

Nem írom alá!!! :D

(#1002) eszaki0 válasza Kovax12 (#997) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Semmi nincs rá telepítve+ban az van rajta amivel kihoztam a T-től így lehet vissza viszem a szervizbe ,hogy ugyan mi történt a telefonnal? Már sok Samum volt ez az első amivel ilyen gond volt

everlasting AMD

(#1003) Tiger. válasza Kroni1 (#999) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van megoldás rá és működik igaz az első kamerát használja de jó ]lux[ a program neve,én használtam anno és jó volt úgy mükődött hogy csak akkor szabályzott mikor megnyitottad a kijelzőt de az is jobb volt mint a semmi.Meg is tudta tanulni a beállításokat.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1004) Jag


Jag
senior tag

Hello!

Működő Superflash linket tudtok adni?

Köszi,

(#1005) Jag válasza dragon1203 (#970) üzenetére


Jag
senior tag

Abban segít, hogy a google szépen begyűjti az adatokat tőled, ha be van kapcsolva a helyadatok engedélyezése opció és a wlan, vagy bármilyen adatforgalom.
Önkéntesen építed a gugli adatbázisát.
A begyűjtött adatok alapján pontosan meg tudja mondani, hogy mondjuk egy nyilvános hotspot (ahol mondjuk nincs GPS lefedettség) melyik GPS koordinátán van. És persze fordítva is.
Tehát navigálsz a google maps-el, akkor a térképhez szépen hozzácsapja a wlanod által megtalált bármilyen hálózat helyét, MAC címét és persze a te MAC címed is.

Ja, hát meg persze a cellainfókat se feledjük.

[ Szerkesztve ]

(#1006) Jag válasza Jag (#1005) üzenetére


Jag
senior tag

Ehhez kapcsolódóan egy kis érdekesség:

https://www.google.com/android/devicemanager

(#1007) kinga1987


kinga1987
újonc

Vettem egy Samsung galaxy xcover 2-t amiben 4 GB a belso tarhely de nekem csak 1,08 GB-t ir ki és tallepitettem a Clean Master alkalmazast és abbn meg több mind 4 GB-t mutat. Elmondaná valaki hogy miért van ez és mit tegyek hogy a beálításokban a tárhelybe kiirja normálisan. Remélemértitek mire célzok. Akár privát e-mailba is irhattok. :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Sgitséget elöre köszönöm!!!!!!!!

Üdv. Kinga :) ;)

(#1008) Kroni1 válasza kinga1987 (#1007) üzenetére


Kroni1
veterán

ez a telefon egy fos ilyen szempontból, mert csak 1GB-ot használhatsz, a többi le van foglalva vagy micsoda, tök feleslegesen más célokra. Olvass vissza itt kicsit, sokan irták h mekkora szivatás ez a samsungtól h nem csinálták meg rendesen! :W

(#1009) Kócoskutya


Kócoskutya
újonc

na vettem én is egy ilyet, maga a teló nem rossz, de ez a tárhely problem ez vmi vicc :W
ha bemegyek a tárhelybe ugyan mi a franc foglal alapból a képek videók mappába 180 megát, amikor nincs is rajta egy kép se :O mondjuk én gyorsan kilőttem a tárhelyet egy igo.-val,. Lehetséges hogy lesz vmi megoldás erre a sd-re való mentegetésre, vagy teljesen reménytelen :(

(#1010) brian1974 válasza Kócoskutya (#1009) üzenetére


brian1974
tag

- Nagy segítség lenne, ha valaki valahogy megosztaná velem az eredeti gyári Vodás ROM-ot, mert a cikkben szereplő linkekből nem tudom. Hol keressem?

- A másik kérdés, hogy milyen ROM-ot érdemes feltenni? Melyiket érdemes, amelyik működik rendesen és nincs térerő, WiFi és egyéb probléma? Szóval Stabilnak kellene lenni? Most vettem és még csak tapasztalgatom.

- Függetleníteni lehet valahogy?

A válaszokat előre is köszönöm.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1011) Kris87 válasza brian1974 (#1010) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

A gyári vodás magyar romot itt tudod leszedni: http://samfirmware.com/

Még nincs olyan rom, amivel érdemes foglalkozni, viszont a vanir érdekes lehet hamarosan.

Függetlenítéssel ebben a fórumban nem szabad foglalkozni, benne van a szabályzatban is.

(#1012) brian1974 válasza Kris87 (#1011) üzenetére


brian1974
tag

Nagyon köszi a segítséget.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1013) Jag válasza ) :: ( (#982) üzenetére


Jag
senior tag

Nekem is szokott ilyen hiba lenni a Link2SD-vel.
Elég csak egy sima reboot és nem linkel magától újra.
Iyenkor a Link2SD-ben nyomni kell egy gyors újraindítást és visszakapod a linkelt alkalmazásokat.

(#1014) torrens


torrens
újonc

Sziasztok!

Sikerült már az SD kártyát valakinek beüzemelni?

Mert sajnos nem jártam utána, hogy működik-e, hanem vettem egy 16 gigásat.... és nem jó, mert nem menti oda a cuccokat, és nem is tudom, hogy lehet átirányítani.

Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm.

(#1015) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az akkumlátorjának mi a hivatalos típus száma? Lehet hozzá nagyobb kapacitású akkut kapni + hátlappal amivel szintén vízálló lesz? köszönöm! :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#1016) Speedfire


Speedfire
csendes tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem h Link2SD-vel meg lehet valahogyan oldani azt h az obb. fájlokat is linkelje? Vagy esetleg ezt megis teszi?

Előre is köszi!

(#1017) Forestlord


Forestlord
csendes tag

Sziasztok!

Valahol láttam, hogy a ROOT nyomait teljesen el lehet tüntetni egy progival, de nem találom a hozzászólások között, aki tudja, kérem dobja be a közösbe!

Sajnos szerelőhöz kell vinnem, mert először az usb fedő ragasztása engedett el, majd a gumi is elszakadt, így ugyan még vissza tudom rakni, de gondolom kevésbé állja a vizet, meg könnyebben el is veszítem.

köszi!

(#1018) Mostly Harmless válasza Forestlord (#1017) üzenetére


Mostly Harmless
tag

asszem erre gondolsz.
http://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway

(the cake is a lie)

(#1019) Forestlord válasza Mostly Harmless (#1018) üzenetére


Forestlord
csendes tag

Köszi,
de azt hiszem nem ez volt, mert az ingyenes volt emlékeim szerint,
de most már hála neked van kiindulópontom keresgélni! :)

(#1020) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Íme a megoldás az SD kártyára való telepítésre: Directory bind
Ha valami nem tiszta, kis guglizás után magyar leírást is találni.

Légy bátor, aligátor

(#1021) Kris87 válasza Gjani01 (#1020) üzenetére


Kris87
aktív tag

Remek. Tedd fel, próbáld ki, majd gyere vissza és mondd, hogy valami mégsem kerek.

(#1022) Gjani01 válasza Kris87 (#1021) üzenetére


Gjani01
csendes tag

Drága barátom, bár úgy látom szörnyet halál, ha leesnél az egodról az IQ-dra, azért elmondom, hátha megérted: azért írtam ide, mert sokaknak volt ilyen gondja és ezzel a probléma megoldható. :W

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#1023) Kroni1 válasza Gjani01 (#1020) üzenetére


Kroni1
veterán

Root-ot ez is igényel, szóval kb. ugyanaz mint az itt már sokat ajánlott link2SD progi. Mivel 2 év garis a telóm ezért nálam a root nem jöhet szóba, meg elvből sem akarok rootolni azért h azt tudja a teló amit bármelyik másik teló tud alapból. Ezzel a samsung nagyon leirta magát nálam, hogy képesek egy ilyet eladni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#1024) Gjani01 válasza Kroni1 (#1023) üzenetére


Gjani01
csendes tag

Lin2SD-t én is próbáltam, de az folyton szórakozott a fájlokkal, ezzel viszont mappákat tudsz mountolni.

pl. Van egy fájl nevű mappád a belső romon, de nincs elég helyed, és az app csak a belső memóriából hajlandó működni, akkor létrehozhatsz SD kártyán egy "fájltartalma" nevű mappát és beállíthatod, hogy ami fájlt v mappát létrehoznak a "fájl" mappában, az írási művelet valójában a "fájltartalma" mappában történjen, és minden, a "fájltartalma" mappában lévő fájlról tulajdonképpen kerüljön egy parancsikon a "fájl" mappába.

Természetesen a fájlok módosítása/törlése is kivitelezhető a "fájl" mappán keresztül.

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#1025) Kris87 válasza Gjani01 (#1022) üzenetére


Kris87
aktív tag

Sokaknak volt / van vele gondja, ebben igazad van, de ha egy picit visszaolvasol, vagy rákeresel a directory bind-re, akkor magad is láthattad volna, hogy egyszer már ki lett tárgyalva. Ahogy előttem már leírták, a link2sd-nél nem nyújt többet, sőt, nem látszik rengeteg olyan könyvtár, amit át szeretnék rakatni vele.

Ugyanakkor köszönettel tartozom neked, mert ha nem jön elő a téma, akkor nem kezdem el piszkálni a jól működő link2sd-met, és nem vettem volna észre, hogy immár a belső adatot is tudja linkelni. Igaz fizetős, de megvettem, kipróbáltam, és a korábban említett Angry Birds GO egyre növekvő belső adatait is átlinkelte SD kártyára, amit az ingyenes verzió nem tud.

Szóval valóban megvan a megoldás az átpakolásra, ha valakinek megér 500 Ft-ot és a kiszemelt program / játék a telepítési idő alatt elfér a belső területen is.

(#1026) torrens válasza Gjani01 (#1020) üzenetére


torrens
újonc

KÖszi a választ!

(#1027) Mostly Harmless válasza Kris87 (#1025) üzenetére


Mostly Harmless
tag

szerintem a FolderMount jobb. annak nem kell külön partíciót csinálni az sd kártyán, csak simán összerendelni egy könyvtárat a belső táron egy könyvtárral a külső sd-n.

(the cake is a lie)

(#1028) Kris87 válasza Mostly Harmless (#1027) üzenetére


Kris87
aktív tag

Adtam neki egy lehetőséget, de nálam nem látszanak azok a könyvtárak amiket át szerettem volna pakolgatni. A jobb az merész kijelentés, nekem nem működik, vagyis nem jó. Egyszerűbb az biztos. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy nem vettem észre valami beállítást, de akkor segítsetek ki.

(#1029) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Megtalálta már valaki a "szám elrejtése" opciót? (Tehát hogy rejtett számon hívhassunk)

Légy bátor, aligátor

(#1030) sirkan13 válasza Gjani01 (#1029) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Tárcsázó, menü gomb ott lesz hogy hívás abban meg talélod a további beállítsok menü pont alatt

[ Szerkesztve ]

(#1031) spirit78


spirit78
tag

Sziasztok!

Titanium BAckup-nál, hogy lehet beállítani, hogy az SD kártyára mentsen? Nem találom :-(((

Köszi!

(#1032) spirit78 válasza spirit78 (#1031) üzenetére


spirit78
tag

Olyat találtam, hogy Beálíltások -> Biztonsági mentés mappájának helye, de itt ha katt a Detect -> SD kártya menüt, de azt írja ki, hogy Nem található biztonsági mentés hely. De a kártya jó.

(#1033) Speedfire


Speedfire
csendes tag

Üdv!

Felraktam a cm11-et és nagyon szépen és jól megy csak annyi a baj h nincs hálózat... esetleg valakinek valami ötlet? (vodafonnál)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1034) tarcsihun válasza Mostly Harmless (#1027) üzenetére


tarcsihun
csendes tag

Ez tökéletesen működik ( FolderMount )

(#1035) Kroni1


Kroni1
veterán

Szerintetek lesz értelmes CM port erre a telóra ami stabilan használható lesz majd? Ez a gyári samsung SW nekem annyira nem jön be, hogy nemigaz.. Az egyéb samsung bénaságokról nem is beszélve..

Lehet h lemondok az IP67-ről és inkább veszek egy S4 minit, arra van állitólag stabil kitkat-os CM.

(#1036) CroCo


CroCo
csendes tag

Most vásároltam(eddig strapabíró "buta" volt a zsebemben)...az 1g memóriát látom de a 4gb belsőt nem. Mi lehet a hiba?
Milyen sd-t érdemes venni bele, ismerősök szerint a 32-es lefagy sűrűn...
Érdemes szilikon tokot és fóliát még rátenni?

Köszi a tanácsokat előre is!

Hogyha két életem volna...... a 2. jobb volna....?

(#1037) tarcsihun válasza CroCo (#1036) üzenetére


tarcsihun
csendes tag

Érdemes,mert sérülékeny ez is.Memóriát többet nem találsz,nekem root után a folder mount progi jött be.(kártyára való telepítésre)

[ Szerkesztve ]

(#1038) CroCo


CroCo
csendes tag

Az a 4g belső memória, akkor mit csinál, merre van?

Hogyha két életem volna...... a 2. jobb volna....?

(#1039) csampei válasza CroCo (#1038) üzenetére


csampei
senior tag

Sehol!Szét van partícionálva.Többek között egy majd 1Gb-os CACHE partíciót is tartalmaz,de hogy minek azt senki sem tudja mert abból 100mb is bőven sok.A maradék pedig megoszlik a DATA,és a SD között ha jól emlékszem (mert nem tegnap volt ilyen teló a kezembe)

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#1040) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Feldobtam egy ismerősömnek a rootolt ROM-ot a telefonjára (ram hiányra panaszkodott), minden remekül megy, a céges emailt sikeresen szinkronizálta, azonban a Google Naptárban (letöltötte, nem volt a rom-ban) nem jelennek meg a céges bejegyzései. Ez mitől lehet? Valami másik naptár alkalmazásról beszélt, amit előzőleg használt, majd a Google Naptárat töltötte le alternatívaként, mert az hasonlított legjobban a régebben használthoz.

Esetleg valaki megmondaná, hogy a gyári ROM-ban milyen naptár applikáció van?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#1041) Speedfire válasza bexinho23 (#1040) üzenetére


Speedfire
csendes tag

Szerintem google naptár de ha szeretnéd megpróbálok csinálni róla egy backupot és elküldöm?

ui.: Olyan van h naptár tároló és google naptár szinkronizálás

[ Szerkesztve ]

(#1042) bexinho23 válasza Speedfire (#1041) üzenetére


bexinho23
őstag

Rendben, köszönöm a gyors választ, a mai napon ránézek. Nekem Galaxy S3-mam van custom ROM-mal, nincsen céges "outlook"-os naptáram, amit szinkronizálni kellene, így nem találkoztam szinkronizálási hibával. A gmail tette a dolgát. A srácnál viszont csak a gmail-t szinkronizálta, a cégest nem. Ha esetleg Backup kellene, azt megköszönném, és élni fogok a lehetőséggel.

(#1043) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Azt hiszem most jött el a napja hogy kivágom ezt a telefont.A galéria megnyitásakor kiirja hogy nincs elég memória a fénykép megnyitásához és hogy töröljek alkalmazást helyfelszabadítás céljából.A jó k...va anyjukat azt 2.1-óta nemláttam ilyet pedig volt egykét telefonom de. ez már röhely megy a levesbe.90 mb hely kevés neki.

[ Szerkesztve ]

(#1044) bexinho23 válasza bexinho23 (#1042) üzenetére


bexinho23
őstag

Sikerült megoldani a problémát. :)

(#1045) Heje13


Heje13
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Motorola Defy után szeretnék váltani, xcover2-re vagy trend plus-ra.
A szabadban dolgozok és ezért volt a defy is, most az xcover2-n gondolkodom.
De a trend plus is mozgatja a fantáziámat, hiába nem strapa.
Véleményeket, tapasztalatokat kérnék Tőletek mire lenne érdemes váltani a kettő telefon közül, esetleg árkategóriában másra.
A Motorola nálam leszerepelt nagyon, frissítés hiánya, akkut cserélnem kellett évente, stb.
Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#1046) TCSZ válasza Heje13 (#1045) üzenetére


TCSZ
senior tag

Mennyit tudnál rá szánni? Függetlenül akarod megvenni vagy előfizetéssel?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#1047) Kroni1 válasza Heje13 (#1045) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem is Defy volt ez előtt de visszasirom! Ezen nincs rendes memoriakezelés! Olvass vissza, rootolni kell a telefont és feltenni plusz progit, ha az SD kártyára akarsz telepiteni, ami szinte elkerülhetetlen, mert a belső memoriából mindössze 1GB elérhető telepités céljára. Nekem garis ezért nem akarok rootolni, mert akkor ugrik! Szóval ez amugy jól össze van rakva, anyagminőség ok, de szoftveresen egy nagy szar, frissitést igértek rá de 4.1-nél megállt ugyh ez ugyanúgy mostohagyerek a samunál, csak az aktuális S készüléket frissitik kb ezt meg leszarják mert a magas ára miatt kevés embernek van! A defyre legalább van jó CM, és a gyári rom is jó! Erre nincs még stabil CM és a gyári rom is szar sztem. Plussz hiányzik nekem még a defy után fényerő autómatikus állítása, (nincs érzékelő benne) és a villogó led jelzés hivás sms, email esetén amit szintén kihagytak belőle.. Kicsit gyorsabb a defynél, Nagyobb a kijelzője, kicsit tovább birja egy töltéssel, de kb. ennyi az előnye. ja és sokkal nehezebb.

(#1048) Heje13 válasza TCSZ (#1046) üzenetére


Heje13
csendes tag

Előfizetés hosszabítással a Trend plus 40 ezer lenne,
az xcover 60 ezer kp-be, vagy 30ezer plusz 2-3 ezer ft 12 hónap részletre.
Vodánál vagyok.

(#1049) Heje13 válasza Heje13 (#1048) üzenetére


Heje13
csendes tag

Köszönöm a gyors értékelést!
Javaslat készülékre mi lenne egy jó választás?
Mármint ha van... :)

(#1050) Kroni1 válasza Heje13 (#1049) üzenetére


Kroni1
veterán

Szivem szerint egyetlen készüléket vennék most a helyedben, az a Samsung Galaxy S4 mini. Habár nagyobb a kijelzője mint az Xc2-é, mégis kisebb a teló maga, könnyebb és van rá rendes 4.4 rom de akár CM is stabil, a belseje is fejlettebb, tovább birja akksival is! Szóval ha a strapa nem annyira fontos akkor ezt kb xc2 árában megkapod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.