Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) riszter válasza tuzpenge (#350) üzenetére


riszter
senior tag

Nálam reggel 5-kor lekerül a töltőről és este 9-10 körül vissza, úgyhogy amikor visszadugom olyan 30% körül mozog az akku. Szintén egész nap itthon wifi, munkában pedig folyamatos 3G, összes szinkronizáció bekapcsolva (gmail, viber, google), és mostanában végre rászoktam a bluetooth használatára az autóban, úgyhogy a bluetooth is ON. Persze ilyenkor ha csak tehetem, rádugom töltőre és töltök rajta 10-20%-ot! Amúgy délután 1 óra magasságában 50%-ot mutat kb., töltés nélkül. Épp most rendeltem egy power mobil bankot, ha autó sem lenne a közelemben, akkor is maradjon élve a tel.
Majd írnak nálam szakibbak, hogy milyen appokat lőjjél ki, meg milyen energiamegtakarítási módszerek vannak, én ezek használatához túl lusta vagyok, nem akarok ilyenekkel mókolni egész nap, inkább rátöltök egyszer nap folyamán azt' kész!

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#352) Maxximus válasza tuzpenge (#350) üzenetére


Maxximus
őstag

Enyem is hasonló. Az 1simes jobban bírja.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#353) youngboy válasza club1 (#349) üzenetére


youngboy
senior tag

Attól függ, hogy mit értünk zárolt képernyőn. Ha csak simán véletlen érintés ellen van zárolva, akkor ok. Ha viszont PIN-vel vagy kóddal van védve a zárolt képernyő, akkor a hívás befejezése után még mindig be kell ütni ezeket. Legalábbis az én HTC-m így működik.

(#354) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Egy ideje szemezgetek ezzel a telóval. Visszaolvastam a fórumban is és úgy látom meg vagytok elégedve a Mini Duos-szal.
Ahogy keresgéltem és írtátok is, sajnos nincs hivatalos forgalmazásban nálunk, csak "szürke" importos. Hol érdemes megvenni? Mert igazából "csak" bolti garanciásat találtam. Van tapasztalatotok, hogy ha esetleg gond lenne vele, akkor is lehet garanciáztatni? Tudnátok megbízható üzletet javasolni?

Köszönöm előre is!

OnePlus Nord

(#355) club1 válasza r_zsolt (#354) üzenetére


club1
veterán

Sajnos mostanában senki nem tudja azt szavatolni, hogy egy műszaki cuccokat áruló bolt fél év múlva is működni fog, akár kicsi, akár tucatnyi üzlettel rendelkezőről is legyen szó. Vedd meg a legolcsóbb helyen (ahol még adják magyar lokalizációval), úgy veszíted a legkevesebbet ha felszívódik a kereskedő és tönkremegy a telefon.

(#356) fPApi válasza r_zsolt (#354) üzenetére


fPApi
őstag

club1-nek igaza van, nincs garancia semmire, de én azért nem a legolcsóbb helyen venném meg, hanem onnan, ahol található visszajelzés és hosszabb előélet.

(#357) BuricsJ válasza r_zsolt (#354) üzenetére


BuricsJ
tag

Nincs saját tulajdonomban ilyen készülék, ősszel én is érdeklődtem vásárlási lehetőségek után, akkor Maxximus javasolt egyet, saját tapasztalatait is megosztja (köszönet érte újra :C )

Józsi

(#358) Miki7712 válasza r_zsolt (#354) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Szia,

Én idáig 3 S4 mini duost vettem (persze nem mind magamnak) :)
A legolcsóbb az ujgsm-nél volt na őket nemajánlom.

A VIP phone és az XXL GSM nagyjából egyáron volt, mind a két cég korrekt volt.
Amit az XXL-nél vettem hibás volt, de csak otthon derült ki hogy nem szól rendesen a mikrofon. Szó nélkül pillanatok alatt cserélték másnap.

Mindenesetre bármelyiknél is veszel telefont csak olyat ajánlok ahol a szervizbe személyesen is be lehet menni. Az olyanokat amik csak futárt küldenek a telóért és aztán vissza (lásd ujgsm). Én elkerülném.

Üdv

(#359) riszter válasza BuricsJ (#357) üzenetére


riszter
senior tag

Én is tőlük rendeltem decemberben!

Vivere militare est

(#360) papsoka válasza BuricsJ (#357) üzenetére


papsoka
aktív tag

Én itt vettem!
[link]

(#361) r_zsolt


r_zsolt
tag

Köszönöm a válaszokat és a tippeket.

OnePlus Nord

(#362) r_zsolt


r_zsolt
tag

Pénteken megvettem a telót az XXL Gsm-ben.:)
Bekapcsolás után egyből frissített is. A dobozon 2014.01-es dátum van. Eddig nagyon tetszik. Eddig egy Galaxy S Duos-om volt. Az S4 Mini sokkal jobb, gyorsabb. És a kijelző is sokkal szebb.
Remélem a továbbiakban is elégedett leszek vele.:)

OnePlus Nord

(#363) Miki7712 válasza r_zsolt (#362) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Gratula :) Szerintem imádni fogod.

(#364) riszter válasza r_zsolt (#362) üzenetére


riszter
senior tag

Grat hozzá! Biztosan jó szolgálatot fog teljesíteni! :K

Vivere militare est

(#365) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,h ha a Wifi és a mobil NET is be van kapcsolva egyszerre akkor,ha itthon vagyok akkor autómatice a Wifire megy fel és ha utcán vagyok akkor a Mobil NET él?Nem csinál nekem plusz mobilszámlát itthon? Lusta vagyok állandóan kapcsolgatni.

(#366) Miki7712 válasza Luna73 (#365) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Természetesen ha felvagy csatlakozva wifire, akkor addig a mobilnet lekapcsol, igy ha otthon vagy bárhol Wifire vagy csatlakozva a mobilneted nem müködik igy pénzedbe se kerül.

(#367) riszter válasza Luna73 (#365) üzenetére


riszter
senior tag

Így van ahogy a kolléga mondja, ha érzékel a teló wifit (ami már ismert neki) akkor az az elsődleges, a mobilnetet kikapcsolja. Ha nem ismert wifit érzékel, akkor megjelenik egy piktogram az értesítési sávban, hogy wifit érzékel hatósugáron belül.

Vivere militare est

(#368) Luna73


Luna73
tag

Köszi nektek a gyors választ,én is így gondoltam csak nem voltam teljesen biztos benne! :R

(#369) r_zsolt válasza riszter (#364) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszi a jókívánságokat..:)
Egy dolog nem szimpatikus. Mivel nagyon sima a teló hátulja (nekem a fekete van és nagyon tetszik a hátlap mintája), így könnyen kicsúszhat a kézből. Van esetleg ötletetek, mivel lehetne ezt megoldani a szilikontokon kívül? Esetleg másik hátlap? Létezik már másfajta rá?

OnePlus Nord

(#370) riszter válasza r_zsolt (#369) üzenetére


riszter
senior tag

Létezik rá többféle hátlap, az alumíniumtól a hello kittysig bezárólag! Hogy azok mennyire csúsznak... nem tudom. Nekem is nagyon tetszik a hátlap de sajnos annyira csúszik, keskeny, könnyű szilikontok nélkül az s4 hogy muszáj voltam én is tenni rá egyet. Nekem Goospery márkájú van, 1 hét alatt megjött Dél-Koreából, asszem ezer forintomba fájt. Teljesen fasza!
Nézz körül az ebayen!

Vivere militare est

(#371) Sanyee30


Sanyee30
csendes tag

Na megvan az S4 mini Duos nekem is. Most az a rom van rajta amivel más Maxximus is szenvedett (XXUAMF7). Milyen verziót érdemes feltenni?

(#372) rantotta


rantotta
csendes tag

sziasztok
egy kérdés: egy ilyen dual sim készülék hogy működik együtt autós kihangosítóval?
Van egy Octaviank, abban gyári kihangosító. Hívásindítás lehetséges vajon a kormányon lévő irányító gombokkal? Híváskor meg kell adni hogy melyik sim-ről induljon a hívás, vagy ez alapból mindig az egyik kártya?
Mert ha meg kell adni, a kormányon lévő irányító gombbal ezt gondolom nem tudom kiválasztani, csak a telefonon.
Köszönöm

Illetve: egy ilyen dual sim készüléket lehet egy kártyával is használni?

Illetve egy utolsó: Fizikailag ez teljesen azonos az egy sim-es verzióval? Szóval pl. azokhoz gyártott/ajánlott tokok 100% kompatibilisek ezzel is?

Nagyon köszönöm

(#373) kapasz válasza rantotta (#372) üzenetére


kapasz
tag

-egy kártyával is lehet használni, sőt, ilyenkor sokkal tovább bírja az akku
-a fizikai méretek megegyeznek és a tartozékok is

(a többit majd más)

(#374) Maxximus válasza rantotta (#372) üzenetére


Maxximus
őstag

Én egy Nokia ck-7 el próbáltam. Tökéletes.
Be tudod állítani,hogy a fő kártya indítson. Ilyenkor mehet a kihangositorol. Ha választon vagy akkor kell a telefon.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#375) Sanyee30 válasza Sanyee30 (#371) üzenetére


Sanyee30
csendes tag

Erre, valaki?

(#376) club1 válasza Sanyee30 (#375) üzenetére


club1
veterán

Nekem semmi gondom nincs ezzel a rommal, atom stabil a telefon.

(#377) Maxximus válasza Sanyee30 (#375) üzenetére


Maxximus
őstag

Ami az aláírásomban van,az nekem bevált.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#378) Sanyee30 válasza Maxximus (#377) üzenetére


Sanyee30
csendes tag

Köszi. Már fent van. Van egy frissebb is (I9192XXUBML4). Az vajon miben más?

(#379) Maxximus válasza Sanyee30 (#378) üzenetére


Maxximus
őstag

Szerintem nagyon semmiben. Megkoszonnenk ha pár nap használat után írnál róla.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#380) Sanyee30 válasza Maxximus (#379) üzenetére


Sanyee30
csendes tag

Végül az van fent ami neked is, mert a másikat nem lehet letölteni valami hiba miatt.

(#381) Kurrens


Kurrens
tag

Szaisztok!

Ha egy SIM-el használom, akkor van különbség üzemidőben a sima és a Duo
S4 mini között?

(#382) r_zsolt


r_zsolt
tag

Hogy tudok saját üzenetjelző hangot beállítani?
Mert a hangok között, csak a gyáriak közül tudom kiválasztani.

OnePlus Nord

(#383) club1 válasza r_zsolt (#382) üzenetére


club1
veterán

Alap android kérdés. A telefonodon az Alarms, Notifications, Ringtones mappák azért vannak, hogy azokba másold az erre a célra használni kívánt médiafájlokat. Ha bemásoltad a megfelelő mappába őket, onnantól kezdve meg fognak jelenni a csengő-jelzőhangok beállításánál.

(#384) club1 válasza Kurrens (#381) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg van, de az is valószínű, hogy nem sok különbség. A sima 9195-ös ui. LTE képes, így alapból többet fogyaszt ha LTE hálón használod. Ha letiltod az LTE-t, akkor meg kb. nyersz napi 5%-ot. DUOS telefont akkor kell venni, ha folyamatosan szükséged van két külön sim kártya használatára (mert mondjuk a magán számodon is szeretnéd hogy elérjenek, vagy azért mert olcsóbb, kevésbé korlátozott adatkártyás mobilnetet szeretnél a telefonodhoz, stb...).

(#385) r_zsolt válasza club1 (#383) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszönöm a segítséget, és bocsi az alap kérdésért!:)

OnePlus Nord

(#386) rantotta válasza club1 (#384) üzenetére


rantotta
csendes tag

(#384) club1

" A sima 9195-ös ui. LTE képes, így alapból többet fogyaszt ha LTE hálón használod. "

A Duos nem LTE képes? Itt fent jobbra hivatkozott cikk szerint az. Elírták? Vagy van belőle ilyen is, olyan is?

Köszönöm a megerősítést előre is.

(#387) Miki7712 válasza rantotta (#386) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Elirták, nem LTE képes. Nekem spec nem is hiányzik, igy is tökéletes netezni vele.

(#388) Kurrens


Kurrens
tag

Több boltnál láttam a Duos-t 2év HU-s garanciával. Ez valós magyar Samsung garancia?
Vett valaki ilyet?

(#389) Miki7712 válasza Kurrens (#388) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Nem ez csak bolti garancia. Mivel magyarországon hivatalosan nem forgalnazza ezt a telot a samsung ìgy gyári garancia sem létezik rá.

(#390) Maxximus válasza Kurrens (#388) üzenetére


Maxximus
őstag

1 év hardver + 1 év szoftver gari (utóbbi semmit nem ér)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#391) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Üdv mindenkinek, Alcatel 6030D-ről váltottam S4 mini duosra, majd meglátjuk mennyire érte meg...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#392) BenkoG


BenkoG
csendes tag

Sziasztok,

nekem lenne egy problémám a tárgyban jelzett készülékkel (kerestem megoldást de nem találtam, azért írok :W ).
Egy ideig megy szépen, aztán egyszercsak fogja magát és "lefagy": a bejövő hívásoknál hosszas csend aztán hangposta, kimenő hívást indítani nem lehet mert csak csend van a készülékben. Újraindítással orvosolódik a helyzet. Hibajelzés abszolúte nincs, minden funkció használható, levelezés (mobilnet), WiFi megy, de a hívások se ki, se be.
Megköszönném, ha tudnátok javasolni valami okosat, az üzletbe visszavinni nehézkes lenne (Győr-Budapest viszonylat).

BenkoG (PÜ: benko pont g kukac freemail pont hu)

HA-BEN

(#393) club1 válasza BenkoG (#392) üzenetére


club1
veterán

Jó eséllyel szoftverhiba lesz, az ilyen jellegű hibát szokták orvosolni "szoftverfrissítéssel" ami jelen esetben az alap rom újrahúzását jelenti. Hard resettel (előtte persze adatmentéssel) próbálkoztál már?

(#394) club1 válasza Tibcsi68 (#391) üzenetére


club1
veterán

Én 997d-ről váltottam, még ahhoz (1 GB RAM, 2 magos processzor) képest is nagyságrenddel jobb ez a telefon.

(#395) BenkoG válasza club1 (#393) üzenetére


BenkoG
csendes tag

Köszönöm a választ. A készülék előéletéhez tartozik, hogy angolul érkezett, egyszer visszaküldtem és "magyarították". Feltételezem, egy újrahúzás a magyart is elviszi, de ezt majd a kereskedő lesz szíves megoldani (szívtelenül hangzik, de tulképpen ezért fizettem annyit, nem?). Hard resettel még nem próbálkoztam, de megnézem. Azt hittem, meg fogom tudni oldani a kereskedő nélkül is... :O :F

BenkoG

HA-BEN

(#396) Tibcsi68 válasza club1 (#394) üzenetére


Tibcsi68
tag

Akkor rögtön az elején kérdeznék egyet: mi lehet az oka annak, hogy minden internetes oldalt a megfelelőre tudok nagyítani kétujjas széthúzással (mert a látásom már nem a régi, sajna), de a Hardveraprót nem! Egy picit lehet azt is, de közel sem akkorára, mint a többit.

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#397) Tibcsi68 válasza r_zsolt (#385) üzenetére


Tibcsi68
tag

Vagy egy másik megoldás, hogy feltelepítesz valamilyen file managert, és attól kezdve a csengő-, vagy smshang beállításoknál a file managerrel is tudsz böngészni, és azzal ki tudsz választani bármilyen hangot a sajátjaid közül is, nem csak a gyáriakból.

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#398) Maxximus válasza BenkoG (#395) üzenetére


Maxximus
őstag

Legelőször is,milyen romod van? A régi rom-ommal nekem is sűrűn csinált ilyet. Másik kérdésem milyen launchert használsz? Esetleg next-et? Az is okozhat galibát.
Próbáltad csont alap dolgokkal használni a telefont? Akkor is csinálta?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#399) Sanyee30


Sanyee30
csendes tag

Azt vettem észre, hogy ha este tízkor lehúzom a töltőről 100%-on, majd bezárok minden programot és még a ramot is ürítem, akkor reggel 6 körül már 75%-on van az akksi, mindezt egy kártyával. De ha este újraindítom, akkor reggel 96%-on van, megint egy kártyával. Mi szívhatja le, ha nem indítom újra?

(#400) club1 válasza Sanyee30 (#399) üzenetére


club1
veterán

Beállítások\Egyebek\Akkumulátor (Mi ezt helyetted nem tudjuk megnézni.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.