Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) riszter válasza papsoka (#550) üzenetére


riszter
senior tag

Valaki próbálta már? Érdekelne nagyon!

Vivere militare est

(#552) jobbkanyar


jobbkanyar
csendes tag

Sziasztok!
s4 mini duos-t használok már egy éve. Nem emlékszem, hogy lett volna olyan pillanat, mikor meg lettem volna vele elégedve. A legújabb hobbija, hogy naponta többször újraindul. Néha azt írja, hogy a sim kártya el lett távolítva.
2 napja ezt csináltam vele, de ma már megint kezdi.

1.Power off your phone
2.Press together volume up + home button + power button until you will se Samsung logo on the screen
3.Select with volume buttons "wipe data/factory reset" and press power button to confirm
4.Select "yes" and press power button to confirm
5.Wait until format is complete
7.Press power to confirm "reboot"
8.Wait until the phone restarts

van valakinek ötlete??

(#553) club1 válasza jobbkanyar (#552) üzenetére


club1
veterán

Az enyém meg az asszonyé, meg az apósé még csak 8-9 hónapos, csak éppen pont máshogyan működnek mint a tiéd: atom stabilak. Amikor nem figyeltem, 2 hónapot simán ment leállítás/újraindítás nélkül. Mondjuk én úgy váltottam erre, hogy cseréltetni kellett újra a sim kártyákat (normál simek voltak az előző telefonhoz), így a régi sim kártya problémát alapból kilőttem. A memóriakártya lehet még a következő probléma: Javaslom, hogy egy-két napra távolítsd el a microsd kártyát a telefonból. Ha stabillá válik a telefon, vegyél egy normális sd kártyát. Ha ez sem lesz megoldás, akkor szerviz.

(#554) Egonbá válasza papsoka (#550) üzenetére


Egonbá
újonc

Teszek még egy kísérletet, mert a neten sehol nem találok semmit, hiába keresek rá többféleképpen!

Ezt a frissítést (RUS) bármelyik S4 mini duos-ra fel lehet telepíteni???

Mi ennek az országkódnak a jelentősége?

(#555) tuzpenge válasza club1 (#553) üzenetére


tuzpenge
őstag

Csatlakozom. Az enyém is elég stabilnak mondható, bár azért nem atomstabil. Ha 1-2 hetente nincs újraindítva akkor hajlamos arra hogy nem megy ki a hívás (tárcsáz-tárcsáz, és utána semmi. Mintha nem lenne térerő). Ilyenkor egy restart megoldja a problémát, bár ezt lehet valami 3th party program okozza, de nem vészes ezért nem is nyomoztam utána. Mikor ilyen van tudom hogy restart, de mondom mégegyszer ez kb 1-2 hetes újraindítás nélküli időszak után van! Ja és nálam a 2. sim egy vágott sim!

ˣ

(#556) club1 válasza tuzpenge (#555) üzenetére


club1
veterán

Olyankor a sim-et nem próbáltad még a sim kártya kezelőben ki- és bekapcsolni?

(#557) jobbkanyar válasza club1 (#553) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

köszönöm!
kipróbálom, kiveszem az sd-t! sandisk 16 gb
de szerinted akkor még lehat a sim kártya is az oka? a vodafonos kártyát úgy vágták ki rendes sim-ből a másik az már rendes micro sim.
még azt szeretném megkérdezni, hogy az normális e ennél a készüléknél, mikor a pin kódot adom meg valamelyik számot sosem érzékeli s olyankor meg kell nyomnom még egyszer. ez új kora óta így van.

(#558) jobbkanyar válasza tuzpenge (#555) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

Nálam ez a probléma "mintha nem lenne térerő" egy hónapos korában jött elő, de ezt minden nap eljátszotta. Akkor visszaküldtem szervizbe s a probléma megszűnt kb 1 hónapos javítás után. Természetesen nem tudtam meg mi volt a baja.

(#559) tuzpenge válasza club1 (#556) üzenetére


tuzpenge
őstag

Még nem, de legközelebb lehet megpróbálom, bár olyankor mindig az van bennem hogy már jó rég indítottam újra és "jelez" hogy végre már itt az ideje! :))

ˣ

(#560) akostamas


akostamas
újonc

Sziasztok,

Szakmai segítségre lenne szükségem:
Így használnám a telefont:
Első Sim: telefonbeszélgetés
Második Sim: internetezés

Kérdéseim:
1) Dupla sugárzással kell számolnom, mint egy sim kártya esetében? (Feleségem kismama, ezért ez fontos kérdés)
2) Ha internetezünk a második sim kártyáról, akkor közben ha hív valaki, akkor fel lehet venni, vagy esetleg foglaltat, vagy nem elérhetőt jelez ilyenkor a telefon. (Azt tudom, hogy az adatforgalom nem használható beszélgetés közben, de ez nem baj.)

Segítségeteket előre is köszönöm!
Tamás

(#561) club1 válasza akostamas (#560) üzenetére


club1
veterán

A sugárzással ne foglalkozz, élettani szempontból két azonos teljesítményű adó hatásai nem adódnak össze. De amúgy is, ezekben a telefonokban csak egy rádiófrekvenciás egység van, az váltogat folyamatosan a két kártya között, tehát két adóról sincs szó.
A telefonon van egy ilyen beállítás a sim kártya kezelőben: "Az adatszolgáltatás használatakor a bejövő hívások fogadása a másik SIM kártyával". Ha ezt bekapcsolod, akkor netezni ugyan lassabban (maximum olyan 6-10 Mbps sebességgel) tudsz, cserébe tudod fogadni a másik kártyán érkező hívást. Ha ezt nem kapcsolod be, akkor ha éppen úgy netezel, hogy pont tölt valamit a telefon a netről/netre, akkor a másik sim éppen nem lesz elérhető.
Az adatforgalom nem használható beszélgetés közben egyébként pont baj, a dual sim-es telefonokat vásárlók jó része ui. idővel rájön, hogy olcsóbb ezekben csak adatforgalomra használatos kártyákat használni mobilnetre (merthogy olcsóbbak a csak mobilnetes sim-ek, és azokon nem korlátoznak semmilyen forgalmat a szolgáltatók), majd második lépésként arra, hogy az összes kimenő hívásukat adatkártyán voip klienssel végezzék percenként 2-6 Ft-os percdíjakkal (browsercalls.com, sipdiscount.com, stb.). Na akik idáig eljutnak, azoknak nagyon nem jó, ha kimenő voip hívás közben bejön egy hanghívás, mivel ilyenkor az adatforgalom leáll (azaz az addig folytatott voip hívás mobilnet híján elszáll).

(#562) akostamas válasza club1 (#561) üzenetére


akostamas
újonc

Szia Szakértő,
Köszönöm a válaszodat. Ezek szerint pont akkora sugárzással kell számolni, mint 1 kártyás esetén?
Hogy működik a váltogatás a két sim között? Amikor vált, akkor a másik pár pillanatra nem elérhető?

Megpróbálom megírni a kérdésemet nyilvánosra is, de sajnos annyira nem értek a fórumhoz, mert nem szoktam fórumozni.

Köszi még egyszer.

Tamás

(#563) club1 válasza akostamas (#562) üzenetére


club1
veterán

Azt írtam.
Így van, de a megszakadások rövidebb ideig tartanak, mint ameddig a bejövő hívás átadásával a legközelebbi (utolsó) cella próbálkozik, így tehát tudja a másik kártya fogadni a hívást.

(#564) jobbkanyar válasza club1 (#553) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

sajnos sd kártya nélkül is ugyanúgy viselkedik!
de kitaláltam a tutit! beállítottam, hogy ne kérjen pin kódot s így nem veszem észre ha újraindul!! :D

(#565) club1 válasza jobbkanyar (#564) üzenetére


club1
veterán

Asszonynak is újraindult régi T-s kártyával. Mióta új micro-SIM került bele, azóta viszont nem.

(#566) jobbkanyar válasza club1 (#565) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

ok, akkor következő lépésben, kicseréltetem a vágott kártyát!
Köszönöm a segítséget!!

(#567) dussy válasza papsoka (#550) üzenetére


dussy
őstag

Valakinek van tapasztalata erről? Érdemes a frissítéssel 'nyűglődni'?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#568) pippin80


pippin80
tag

Sziasztok.Érdeklődnék,hogyha az egyik sim amit beleteszek csak netkàrtya,akkor ugye nem kell egymásra irányítani őket?És az egyes sim helyére menjen a net kàrtya,mert ha jól tudom akkor csak az tudja a 3g-t?

(#569) papsoka válasza pippin80 (#568) üzenetére


papsoka
aktív tag

Mind két kártyahely tudja a 3G-t, de egyszerre csak az egyiken tudod beállítani.

(#570) club1 válasza pippin80 (#568) üzenetére


club1
veterán

A kérdésed első feléhez pedig nem kellett volna sokat visszaolvass.

(#571) Maxximus válasza dussy (#567) üzenetére


Maxximus
őstag

Nos ma este feltettem az orosz 4.4.2-t. Majd írok ha lesz tapasztalat. Fő motiváció az volt, hogy nekem is vagy újra indult vagy lefagyott 1-2 naponta még a 4.2.2-es tavalyi orosz rom. XUBMK4
Pedig én minden este kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#572) tuzpenge válasza Maxximus (#571) üzenetére


tuzpenge
őstag

Na ez erdekel. Főleg a RAM használat, az sd irasi lehetőség illetve az akku használat. Köszi.

ˣ

(#573) dussy válasza tuzpenge (#572) üzenetére


dussy
őstag

Én az SD írás miatt megcsináltam a rootolást és feltelepítettem a Mass Storage alkalmazást. Ezzel megoldódott az autóban is a lejátszási hibám.

Nálam a 4.2.2 (UBNB1) van fent, eléggé rendben van a rendszer. Alkalmanként a 2-es SIM elbúcsúzik a hálózatról... Van amikor a SIM ki/be kapcsolása megoldja, de van hogy csak az újraindítás. Ezen kívül semmi hibát nem tapasztaltam. Párszor előfordult már, hogy 1 hétig sem kapcsoltam ki a telefont.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#574) Maxximus válasza tuzpenge (#572) üzenetére


Maxximus
őstag

Ha az sd írási lehetőségen azt érted, hogy pár program helyből tiltakozik az sd kártya kezelésben akkor igen, ez valós gond. A hívás fel vevő progi az ACR és a dropbox sync helyből nem akar az sd n dolgozni, muszály szűkös belső helyet használni ezeknél.
Erre van valami trükk?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#575) Maxximus válasza dussy (#573) üzenetére


Maxximus
őstag

Hogyan rootoltad, milyen módszerrel? Ez a masstrorage mit csinál?
Ugye a külső sd -re telepített progik nem fognak sorra leállni....?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#576) papsoka válasza Maxximus (#574) üzenetére


papsoka
aktív tag

Nekem az ACR SD-re ment. Be lehet állítani a menüben.

(#577) jobbkanyar válasza Maxximus (#571) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

Ez engem is érdekel!! Hátha elmúlnának tőle a bajai! :D

(#578) Maxximus válasza papsoka (#576) üzenetére


Maxximus
őstag

4.4.2-d van? Maga a progi ment az SD-re vagy a felvételek? A felvételeket nem hajlandó nekem SD re menteni, de ezt írja is a progi egy elougró lapon.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#579) papsoka válasza Maxximus (#578) üzenetére


papsoka
aktív tag

4.2.2 van. A felvételeket menti az SD-re.

(#580) Maxximus válasza papsoka (#579) üzenetére


Maxximus
őstag

Értem.Az elérési útvonalon kívül mit kell még beállítani? Ujra raktam,beállítottam,hova mentsen az SD re, de így felvétel közben leáll a rögzítés. Ha visszarakom a belső memóriára akkor működik.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#581) papsoka válasza Maxximus (#580) üzenetére


papsoka
aktív tag

Nekem ezek a beállítások vannak. Igaz az S4 mini Duostól megváltam, de a beállítások azon is így voltak mint a mostani Grand2 Duoson.
Igaz az is hogy az én ACR-em full torrentes.

[ Szerkesztve ]

(#582) tamas99


tamas99
csendes tag

Ennek hihetünk?
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_duos-6272.php

(#583) tamas99 válasza tamas99 (#582) üzenetére


tamas99
csendes tag

bocsi rosszat küldtem!

(#584) tamas99 válasza tamas99 (#583) üzenetére


tamas99
csendes tag

Mármint annyira nem, ha a nagyban benne lesz az lte talán miniben is?!

(#585) club1 válasza tamas99 (#584) üzenetére


club1
veterán

Az LTE tuti benne lesz a mini-ben, a duos mini-ben viszont nem valószínű.

(#586) tuzpenge válasza Maxximus (#580) üzenetére


tuzpenge
őstag

A legnagyobb különbség hogy nem ugyanazt a romot hasznaljatok. Egyikőtök a JB-t, Te pedig mar a kitkat-et ami nem enged az sd-re menteni...

ˣ

(#587) tamas99 válasza club1 (#585) üzenetére


tamas99
csendes tag

De ha a nagy duosba beleteszik csak beleteszik a mini duosba is!
De én ezt az s4 mini duost annyira megszerettem lehet h majd csak 6 nál cserélem... ha jólkinéző lesz:)

(#588) club1 válasza tamas99 (#587) üzenetére


club1
veterán

Szerinted hány dual-sim-es telefon létezik LTE támogatással?

(#589) tamas99 válasza club1 (#588) üzenetére


tamas99
csendes tag

Hát 1 biztos galaxy s5 duos például! De google dual sim lte van több is! ;)

(#590) Maxximus válasza tuzpenge (#586) üzenetére


Maxximus
őstag

Pontosan. Sztm sem egy rom- ot használunk. 4.2.2- n nekem is működött.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#591) Maxximus


Maxximus
őstag

Nagyon jó KIT-KAT rom telepítés és ROOT-olás leírás ITT !!!

Köszönet: infectedmann-nak ! :C :R

ezek után kíváncsi leszek hogy lehet a KIT-KAT alatt lekorlátozott külső SD-t rootolás után életre kelteni pár progit? (ACR,SYGNIC,DROPSYNC,stb)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#592) Maxximus


Maxximus
őstag

Egyébként nem sok változás van így 2 nap használata után. Fagyi még nem volt, aksi sztm nem jobb. Kicsit gyorsabb, gördülékenyebb és az hogy a külső SD-t használó progik közül a navigáció SYGNIC nem megy kifejezetten idegesít.
Más állapotsáv felül (eltűntek a színek), kicsit más lock képernyő...(szolgáltató név nagyobb és fényképező ikon , mint az ios-ban)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#593) Gi-Gi


Gi-Gi
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég raktam fel az Orosz (SER) 4.4.2 androidot a gyárilag Üzbegisztáni (CAC) 4.2.2 android verziójú telefonomra. Nincs rootolva és odin v3.09 programmal telepítettem.
Az egyik simen csak a hívásokat bonyolítom, míg a másikon van a mobilnet(ezen a simen nem lehet hívást fogadni). 4.2.2 androidon tudtam mobilnet használata közben is fogadni hívásokat (a sim kezelőben kipipálva a "bejövő hívások fogadása"). De mióta a 4.4.2 android fent van, nem tudom fogadni a hívásokat (a másik félnek nem vagyok elérhető), és az sms-eket is nagyon lassan kapom meg. Többször újratelepítettem, az indiai romot is kipróbáltam, wipe cache and data is megvolt.
Van erre megoldás, valaki találkozott már hasonló problémával?

Vissza lehet rakni a gyári 4.2.2 romot? Eddig nem sikerült.

Köszönöm válaszotokat!

(#594) minifoximaxi


minifoximaxi
tag

Sziasztok!
Hol található a ROM országkódja? Én csak sejtem hogy orosz, a dobozán oroszul vannak a dolgok és első bekapcsoláskor is orosz nyelvre volt állítva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#595) Maxximus válasza Gi-Gi (#593) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez furcsán. Ha a 2-es helyen vana a mobil net es egyes helyére jön hívás,símán kellene fogadnod itt is.
Esetleg csereled meg a simek et próbaképpen.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#596) Maxximus válasza minifoximaxi (#594) üzenetére


Maxximus
őstag

Az aláírásomban az enyem orosz. Egyébkent ra mész a samfriware ra és ott jelzi a régiókat.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#597) club1 válasza Maxximus (#595) üzenetére


club1
veterán

Ennél a készüléknél alapból tök mindegy, melyik slotban van a mobilnetes sim, a netezés közbeni hívásfogadásnak mind a két slot esetében működnie kell (természetesen a bekapcsolt opció mellett). Ha nem így van, akkor az adott ROM-ot elszúrták.

(#598) tuzpenge válasza Maxximus (#591) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia!
Ezzel a 4.2.2 gyári romot is tudom rootolni?
Köszi!

ˣ

(#599) Maxximus válasza tuzpenge (#598) üzenetére


Maxximus
őstag

Ahhoz inkább ezt: XDA Link
Magyar nyelvű segítség.

Más.
4-ik napja nincs kikapcsolva a telefonom és nem fagyott, nem indult újra, gyorsabb lett, olyannyira, hogy energia takarékos módban használom, mert ezzel is gördülékeny, nem akad, így az aksi is tovább bírja. Azonkívül, hogy pár proginál bekavar a külső SD kártya használat (amit nem tudtam még megoldani) sokkal jobb, mint a 4.2.2-es romok bármelyike volt.
UI.: ez mindig így van, hogy mire kifut a telefonom és jön az utódja addigra jön ki rá normális ROM . Fuck... :O

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#600) riszter válasza Maxximus (#599) üzenetére


riszter
senior tag

Szia! Az mit jelent hogy ezzel a rommal javult az üzemidő? Reggeli töltőről levett tel. kibír egy napot?
Mert nekem mindig is energia takarékoson volt és így sem húzza ki a napot töltés nélkül!

Vivere militare est

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.