Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dejdő válasza club1 (#150) üzenetére


Dejdő
csendes tag

Mennyire csökkenti a mobilnet sebességét, hogy aktív mindkét sim? Van erről valami tapasztalat, hogy kb. hány % csökkenés tapasztalható?

Ha ezt az opciót nem pipálod be a sim-kártya kezelőben, akkor tudsz csak az adott helyen rendelkezésre álló maximális sebességgel netezni, de közben nem biztos, hogy tudsz hívást fogadni a másik simmel.

Ezt nem tesztelte senki eddig? Jó lenne tudni, hogy mit tud :K

Tegyük fel: megosztom a netet az egyik kártyáról, de közben van egy bejövő hívás a másikra és ezért megszakad a net. Ilyenkor a hívás végeztével visszaáll automatikusan a hotspot funkció és megy minden tovább vagy újra be kell állítanom a megosztást? Azért nem mindegy ha naponta többször is el kell ezt játszanom :O

(#152) club1 válasza Dejdő (#151) üzenetére


club1
veterán

Nekem kb. a felét/harmadát veszi el a net sebességének az, ha a másik kártyán akarok netezés közben hívást fogadni. De nagyobb baj, hogy a csomagkésést duplázza a beállítás, mivel a dual standby készülékeknél nincs két külön rf egység a két kártyához.
Minden ki van tesztelve, mi a kérdésed? Ha nincs bekapcsolva az opció, akkor az esetek 80-90%-ában elérhetetlen a hívás fogadására kinézett kártya (ha épp nincs adatforgalom egy pillanatra, bejöhet a hívás a másik kártyán).
A hotspot funkció nem kapcsol ki a droidokon hívás fogadásakor (miért kapcsolna ki?). Csak a net szakad meg ilyenkor a másik kártyán.

(#153) Dejdő válasza club1 (#152) üzenetére


Dejdő
csendes tag

Arra voltam kíváncsi, hogy mennyire használható különböző variációkkal a telefon. Mivel 2 szolgáltatónál is flottában vagyok, valamint van egy mobilnet előfizetésem is, ezért most gondolkodom ezen előfizetések lehetőségeinek legjobb kiaknázásában. Nagy valószínűséggel a mobilnet kártya csak ritkán kerül bele a telefonba ( jelenleg stick-el használom a laptopon), de szerettem volna előre tudni, hogy mire számíthatok az esetben ha ezt a kártyát rakom az egyik helyre. Kb. mindent megválaszoltál amire kíváncsi voltam, mivel azt akartam megtudni, hogy élhetőek e ezek az elképzelések :)

De nagyobb baj, hogy a csomagkésést duplázza a beállítás - ezt kifejtenéd nekem? Lövésem sincs mit jelent :F

Nagyon köszi a sok segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#154) club1 válasza Dejdő (#153) üzenetére


club1
veterán

A mobilnet minőségét felhasználói oldalon általában legalább 4 mutatóval tudjuk mérni. 1., Letöltési sebesség (min, max, és átlag), 2., feltöltési sebesség (min, max és átlag), 3., csomagkésés (ms-ban) és 4., csomagkimaradás (n/x). Ebből a csomagkésés az az időtartam, ami alatt a mobilnetes eszköz és egy interneten található végpont között az adatcsomagokat át lehet küldeni. A min, max, átlag értékeket és az egymás után sorban következő csomagok késési idejének hullámzását nézzük. Minél kisebbek az értékek és így a hullámzás is az egyes csomagok sebessége között minél kisebb, annál jobb a felhasználói élmény. A weblapok megjelenési gyorsaságát ui. 1-2 Mbps letöltési sebesség felett már inkább a csomagkésés, mint a letöltési sebesség határozza meg. A 2G hálózatok több száz ms, a 3G hálózatok jellemzően 35-45 ms feletti, az LTE 15-45 ms közötti, a kábeltv hálózatok 5-15 ms, az adsl és optikai hálózatok 10 ms alatti csomagkéséssel rendelkeznek jellemzően.
A csomagkimaradás pedig azt mondja meg, hogy x egységnyi átküldött kérésre mennyi válasz nem jött vissza a túlsó oldalról. Az optimális érték a 0.

[ Szerkesztve ]

(#155) schferenc77 válasza club1 (#150) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Akkor jól értem, hogy ha az egyik kártyán folyamatosan megy a net (és mindegy, hogy az elsődleges vagy a másodlagos slotban van), akkor a másik kártyán csak akkor tud hívást fogadni, ha beállítja ezt a sebességcsökkentő párhuzamos hívás fogadási opciót? Tehát ha full sebességgel akarok netezni, akkor vagy hívás, vagy net?
Nekem az egyik SIM-en csak beövő GSM hívások lennének, a másikon viszont folyamatosan online VPN, de ez azt jelenti, hogy amíg a VPN fel van építve, addig nincs bejövő hívás a GSM kártyán? Vagy be lehet állítani, hogy a GSM hívásnak van prioritása, tehát ha jön a GSM-es kártyára bejövő, akkor lebontja a másikon a netet, és beengedi a GSM hívást az első kártyán? Mindezt sebesség csökkenés nélkül? Vagy by default nem elérhető a GSM kártya, ha az adatkártyán megy a net?

(#156) club1 válasza schferenc77 (#155) üzenetére


club1
veterán

Jól érted. Duos telefonokon netezés közben biztosan hívást fogadni a másik kártyán csak akkor lehet, ha a sim kártya kezelőben be van pipálva "az adatszolgáltatás használatakor a bejövő hívások fogadása más SIM kártyával opció". Ha ez nincs bepipálva lehet csak full sebességgel netezni a másik kártyával. Bejövő híváskor pedig a másik kártya mobilnetjével felépített VPN kapcsolat pedig meg fog szakadni, mivel a mobilnet is megszakad (akárhogy van a fenti opció pipálva).
Viszont nem látom sok értelmét egy mobiltelefonon 10-15 Mbps-os sebességekkel netezni, hacsak nem egy/több desktop/notebook gép felé osztod meg a kapcsolatot...

(#157) schferenc77 válasza club1 (#156) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszi az eligazítást :R
Igazából az a kérdés, mennyire is csökken le ilyenkor az elérhető sebesség? Értem ez alatt, hogy pl. az adott területen elérhető kb 1Mbit/s sávszélesség, akkor azt felezi/harmadolja, vagy a kártyák alap sebességét (pl. 7,2Mbit/s)? A második kártya "eldobható" adat sim lenne (éppen mi akciós), amin kifelé voip hívások mennének VPN-en keresztül (azért VPN-en, hogy a szolgáltató ne tudjon voip-ot/sip-et korlátozni, meg hogy egymás között ingyen beszéljünk). A voip-nál igen is kérdés, hogy az amúgy is gyatra sávszélesség csökken-e le a dual opció miatt, vagy az elméleti? voip-ra egy 5-600kbit/s már tökéletesen elég (ég kevesebb is, sőt, de én szeretek normális kodeket használni), csak kérdés, hogy ez tartható-e?

(#158) club1 válasza schferenc77 (#157) üzenetére


club1
veterán

Egy 1 Mbps-os 3G-n 5-600 kbps biztosan menni fog a bekapcsolt opcióval, nekem a Mindigtv alkalmazása is fut - nagyjából - szakadásmentesen. Nálam is aktív az opció, mert a másik kártyámon hívást kell fogadnom (nem pont ez a készülékem van, hanem egy másik/régebbi duos).
Bár most jut eszembe, hogy egyszer ki kellett az opciót kapcsolnom, mert az adatkártyán (külföldön) kezdeményezett voip hívásaim nagyon szaggattak, megszakadtak. Ott viszont gyenge volt a 3G is, a kikapcsolt opcióval sikerült csak egy-két percet beszélnem a hazaiakkal.

[ Szerkesztve ]

(#159) schferenc77 válasza club1 (#158) üzenetére


schferenc77
aktív tag

ok, tehát a lényeg, hogy az elérhető sávszélességet csökkenti le felére/harmadára, nem pedig az elméletit :-(

(#160) Maxximus válasza schferenc77 (#159) üzenetére


Maxximus
őstag

Ha sokat utazol, hidd el nagyobb bajod lesz,hogy 2G-3G váltáskor megszakad a hívás,mint a sávszélesség... :K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#161) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Akinek ilyen telója van, meg tudja mondani, hogy van-e benne magyar nyelv? És ha igen, az milyen fw-rel van? Hivatalosan ezt a készüléket ugye nem forgalmazzák Mo.-n, de ahogy látom még a régióban sem (legalábbis itt nincs csak orosz és tőle keletebbre lévő fw) :F

(#162) fPApi válasza schferenc77 (#161) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem van benne (XXUAMF7).

(#163) BuricsJ válasza fPApi (#162) üzenetére


BuricsJ
tag

megkérdezhetem, hogy hol-mikor-milyen feltételekkel vetted? akár privátba is várom a választ, hogy ne érezzék reklámnak a többiek. Illetve másoktól is várok választ a "hol?" kérdésre, esetleg bolti tapasztalatokat. Előre is köszönm.

Samsung Magyarország múlt héten azt válaszolta írásban, hogy nem tudják megmondani, hogy mikor jelenik meg idehaza a kínálatban. Keresgélek a net-n, webshop-k kínálatában találok is, de mindig elgondolkoztat, hogy azokon a képeken a hátlapon nincs ott a Duos felírat alul/középen, ahogy a Samung.com oldalon látható képen ott van. Nézegettem eBay-n is, ott szintén a képek többségén nincs ott a felirat.
Apropó, Neked ott van a felirat?

[ Szerkesztve ]

Józsi

(#164) Maxximus válasza BuricsJ (#163) üzenetére


Maxximus
őstag

Szia.
A logoutomban írok a boltról is ahol vettem. van DUOS felirat.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#165) BuricsJ válasza Maxximus (#164) üzenetére


BuricsJ
tag

köszönöm, nézem-olvasom.....

Józsi

(#166) Maxximus válasza BuricsJ (#165) üzenetére


Maxximus
őstag

Az alapcsomagot vettem. 1 év bolti gari , 0% ÁFA.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#167) fPApi válasza BuricsJ (#163) üzenetére


fPApi
őstag

Van felirat és gsmhome.

(#168) BuricsJ válasza fPApi (#167) üzenetére


BuricsJ
tag

köszönöm a válaszokat

Józsi

(#169) papsoka


papsoka
aktív tag

Tegnap beléptem a klubba.
Kérdésem is van: a második kártyahely lassabb net kapcsolatot enged mint az első?
Az előző Core telomnál mindegy volt hogy melyik kártyahelyen volt a net.

(#170) Maxximus válasza papsoka (#169) üzenetére


Maxximus
őstag

Ajánlom figyelmedbe a blogomat és abban a pirossal jelölt linkeket amiben van teszt is

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#171) papsoka válasza Maxximus (#170) üzenetére


papsoka
aktív tag

Köszönöm!

(#172) tamas99


tamas99
csendes tag

Sziasztok!
egyetlen kérdésem lenne, nem egyértelmű nekem!
LTE a DUOS-ban I9192-ben van vagy sem?
köszi!

(#173) Maxximus válasza tamas99 (#172) üzenetére


Maxximus
őstag

sajnos nem, csak az i9195 a családból

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#174) tamas99 válasza Maxximus (#173) üzenetére


tamas99
csendes tag

köszi!
ez nagy kár, de beleszerelmesedtem a telóba:)

(#175) Maxximus válasza tamas99 (#174) üzenetére


Maxximus
őstag

itt az alakalom , hosszú hónapok óta látok használtat itt az apróban.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#176) tamas99 válasza Maxximus (#175) üzenetére


tamas99
csendes tag

köszi!
sajna előbb egy simát kell vennem... feleségemnek is megtetszett, de neki nem kell dual.... utána majd kapok egyet én is....:)

(#177) kp78


kp78
addikt

Gyártói garishoz továbbra sem lehet hozzájutni?? :U

(#178) Maxximus válasza kp78 (#177) üzenetére


Maxximus
őstag

Tudtommal nem.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#179) Dejdő


Dejdő
csendes tag

2 hete használom a készüléket, de eddig csak egy kártya volt benne.
Tegnap belekerült a 2. is. Most kezdek megismerkedni a dual sim használattal. Minden kimenő hívást a 1-es kártyáról bonyolítok, kívéve pár számot amit a 2-ről hívnék. Létezik olyan beállítás, hogy bizonyos számokhoz előre beállíthatom hogy amikor azt hívom, akkor rögtön a 2. kártyáról indítsa a hívást? Vagy mindig át kell váltanom manuálisan mielőtt hívást kezdeményezek?

(#180) Maxximus válasza Dejdő (#179) üzenetére


Maxximus
őstag

Az alacatel 6030D tudta ezt. De ezen sem olyan nagy gond. En ugy szoktam ezt csinálni,hogy alap beállítása az 1-es SIM,de a rolonal a 2-at állítom be,így ilyenkor rákérdez ,de ha a rolonal vissza rakom az 1-re akkor csak az 1-ról megy a kimenő kérdés nélkül. Ezt akkor szoktam igy állítani ha vegyesen hívok abban az időszakban. Amúgy SIM be állításnal 1-es, rolonal 1-es.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#181) Maxximus válasza Dejdő (#179) üzenetére


Maxximus
őstag

Neked ha kamerát nyitsz,nem fagyogat,lassul be?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#182) Dejdő válasza Maxximus (#181) üzenetére


Dejdő
csendes tag

Igen, ezeket a trükköket már én is bevetettem, illetve próbálgattam. Nekem pár fix szám van amit többször hívok naponta és a 2-esről kéne, bíztam benne, hogy valamit nem vettem észre....

Abszolút nem fagyogat kamera nyitásnál. Pedig nem is a gyári appal lépek be és így sem akad. Ezt az órát használom, itt be lehet állítani egy rejtett programot (ha rákattintasz az órára, akkor megnyitja amit kiválasztasz).

Mobilnetre a "H" ikont írja felül. Ez jó így? Azt olvastam, hogy ez a HSDPA jelölése. Ez gyorsabb mint a 3G?
Lövésem sincs ezekhez :N

(#183) Dejdő válasza Maxximus (#180) üzenetére


Dejdő
csendes tag

Kicsúsztam az időből.
A kártyák közötti váltogatásra nekem a legegyszerűbb és talán legkézenfekvőbb megoldás, hogy a sim kártya kezelő / preferált sim kártya beállításnál a hanghívást a "jelenlegi hálózat"-ra állítottam. Így nem kérdezi meg soha hogy melyikről akarok hívni. Rolon átállítom a kártyát és go.

(#184) papsoka válasza Maxximus (#181) üzenetére


papsoka
aktív tag

Nekem sincs semmi problémám a kamerával!

(#185) Maxximus válasza Dejdő (#182) üzenetére


Maxximus
őstag

1.Igen, ez lett volna a második javaslatom.
2.Fasza, akkor lehet vagy valamilyen progi zavar be vagy nekem nem okés a telefonom.
Egyébként nekem vagy 115 program van fent a telefonon. Lehet csinálok egy resetet.
3.internet sebesség szerint. : G,E (edge), 3G, H (HSDPA)...sajnos itt megáll, mivel a mienek ugye nem LTE-s.. :(

Nektek milyen rom verziótok van egyébként, még erre gyanakszom a fagyások miatt ? Nekem :XXUAMF7-es és híre nincs OTA frissítésnek ami már kezd kiakasztani, mert a samfriwmare-n van már ennél újabb ősz eleje óta.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#186) Maxximus


Maxximus
őstag

Térerő kérdéssel,hogy álltok? Nem dobálja el néha a hálózatot? Nekem naponta 1-2 szer meg is szakad a hívásom (T-s kártyával),mondjuk naponta 2-3 órát telefonálok.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#187) papsoka válasza Maxximus (#185) üzenetére


papsoka
aktív tag

A ROM verziót hol találom?

(#188) Maxximus válasza papsoka (#187) üzenetére


Maxximus
őstag

Beállítások/Egyebek/Eszköz névjegye

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#189) papsoka válasza Maxximus (#188) üzenetére


papsoka
aktív tag

ROM verziót nem találok az adatok között!

(#190) Maxximus válasza papsoka (#189) üzenetére


Maxximus
őstag

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#191) Dejdő válasza Maxximus (#190) üzenetére


Dejdő
csendes tag

115 program? Ezt még kimondani is sok :D

Nekem XXUAMH2 van rajta.

Térerőt nem dobálja, nekem eddig fixen tartja mind a kettőt (1. Telenor 2. T-Mobile).
Mindig más helyen dobja el vagy ugyan ott? Nekem pl. ha hazafele megyek, akkor van egy hely (kb. 200 m-s domb) amin ha átmegyek akkor mindig megszakad a hívás. Valószínű itt vált tornyot a készülék és/vagy van egy lefedetlen rész. Amúgy meg T-mobile hívásnál nekem is van hogy megszakad, főleg az ingyenes flottán belüli hívásoknál, de ez is csak ritkán fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#192) Maxximus válasza Dejdő (#191) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi,akkor nekem is ez van. Van pár hely ahol fixen szakad meg,illetve a t-nél szinten az ingyenes flotta tagoknáfordul elő.
Te ezzel a rom-al vetted vagy mar frissült?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#193) Dejdő válasza Maxximus (#192) üzenetére


Dejdő
csendes tag

Így vettem, nov. első hetében kaptam készhez a telefont. Frissítést még nem kapott.

Azért jófejség a T-től ez a flottán belüli megszakítás, mert nov.1-től minden céges hívásindítás 5 Ft-ba kerül tudtommal. Szóval ha hívod az ingyenes számot az 5 Ft kapcsolási díj, megszakad, visszahívod és ismét fizetsz 5 Ft-ot :((( Na nem azt mondom hogy ez direkt van, de mindenesetre érdekes egybeesés.

[ Szerkesztve ]

(#194) Maxximus válasza Dejdő (#193) üzenetére


Maxximus
őstag

Mi most mentünk át a telenor-hoz 50 db sim-el. Sztm a T nagyon lejtmenetben van. A telenor pedig erősödik,pedig rájuk tippeltem volna, hogy ők dobják be először a törölközőt.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#195) papsoka válasza Maxximus (#190) üzenetére


papsoka
aktív tag

Frissítés előtt:

Frissítés után:

(#196) club1 válasza Maxximus (#194) üzenetére


club1
veterán

Mi a Telenornál vagyunk kb. 10 éve. Tavaly 20, idén csak március óta 22%-al emelkedett a Telenyomor számlák végösszege. Mindez úgy, hogy a percdíjak és a telefonálási szokásaink nem változtak. (Mindössze bevezettek néhány extrát: 1., A cégen belüli korlátlan beszélgetés 500 perc/hó után standard percdíjjal fizetős. 2., A havidíj lebeszélhetőségét 50-50%-ra bontották. 3., Nem lebeszélhető kiegészítő havidíj: 1300 Ft/előfizetés. 4., Inflációkövető díj (x Ft/perc).) És amikor minden egyes új ötletük után jelezzük a szerződésbontási szándékunkat, akkor jönnek a 1.5-2 millió Ft-os kötbérigénnyel. Na ennyit a Telenorról...

(#197) Maxximus válasza papsoka (#195) üzenetére


Maxximus
őstag

Nyilván nem várok tovább az OTA frissítésre és lehúzom a samfrimware-ról a legújabbat és felteszem ODIN-al.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#198) Maxximus válasza club1 (#196) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztem a miénk most ennél sokkal jobb szerződés lett. (Nyilván, mert T-től jövünk és meg lett versenyeztetve mind 3 szolgáltató)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#199) papsoka válasza Maxximus (#197) üzenetére


papsoka
aktív tag

Bocs nem vagyok GURU, ezért pár szóval elmagyaráznád a hozzászólásodba szereplő rövidítések, szakszavak jelentését? (OTA, ODIN, samfrimware stb.)

[ Szerkesztve ]

(#200) Maxximus válasza papsoka (#199) üzenetére


Maxximus
őstag

OTA= A telefon szól, hogy van frissítésed,ráböksz,frissít. (A legkényelmesebb módja a frissítésnek)
ODIN= Ez ha számítógéppel akarod frissíteni egy szervizprogram.
samfrimware = Egy honlap ahol az összes samsung gyári rom fent van.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.