Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Integra válasza ntomka (#20399) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok mi lesz a paranoid-dal, mert könnyen lehet, hogy oda fognak sokan átpártolni fejlesztők közül is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20402) ntomka válasza Integra (#20401) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehet, de nekem az a mindent bele katyvasz sosem volt szimpatikus. :(

ツ Headphones on - World off

(#20403) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Szerintetek mennyire lenne érdemes váltani egy Xperia V-re? :)
Számomra előny: 13mp kamera, vízálló, nem amoled kijelző(beégés miatt), bővíthető sdxc-vel is, talán jbb hardver
Számomra hátrány: nem nexus, nehezen flash-elhetők rá a dolgok
Egyszerűen nem tudok dönteni :( Főleg hogy ráfizetés nélkül tudnék cserélni :U

(#20404) Dottore válasza Zsírkrétamen (#20403) üzenetére


Dottore
addikt

A mérlegnek az a fele, hogy nem nexus, nehezen flashelhető, az jobban fájna mint a kamera. A többi meg nem olyan előny ami számít. Csak azért veszed figyelembe, hogy indokot keress a cserére. Ami sajnos valójában nincs. :)

(#20405) ziyan válasza Zsírkrétamen (#20403) üzenetére


ziyan
tag

Az amoled szerintem a beégés ellenére is mindent ver :) Xperia SP és GNex egymás mellett, ugyanazzal a képpel összehasonlítva a kijelzőt, ég és föld a különbség az amoled javára, sokkal erőteljesebbek a színek, és a feketék is feketébbek :) sajnálom, hogy a nexus 5 is tft :( sebességben pedig kb. egy szinten van a 2 teló (az SP-ben 2x1.7ghz duruzsol), bár azt annyira alaposan nem néztük meg...

(#20406) Dottore válasza ziyan (#20405) üzenetére


Dottore
addikt

Viszont a másik oldalról meg az amoled napfényben sokkal szarabb mint a színtelenebb SP. Szerintem ez abszolút igény és ízlés kérdése.

(#20407) palesz53 válasza assemble (#20394) üzenetére


palesz53
senior tag

konkurencia lenne a google-nak? igen... akar a google még 1 konkurenst? nem... ez az oligopol helyzet szerintem mind az apple-nek, mind a google-nak jó (az egyik tömegigényt elégít ki, a másik kissé eltérő igényeket), a wp-t meg majd az idő megmondja, marginális marad e...
(nem mellesleg ha a cm nem tud nagyobb gyártót maga mellé állítani, akkor azért se a samu, se más nem lesz a kebelbarátjuk - ti. ők is konkurensek...)

más - azért ehhez a cm-nek fel kell építenie egy vállalati struktúrát, kialakítani az alá-fölé rendeltségi viszonyokat stb-stb. ez nem kis meló... oké, hogy eddig is vmennyire szervezettek voltak, de más egy lazább modder csapat, aki custom romokat készít, meg mondjuk harmadiknak lenni egy mobilplatform os piacon...
sok-sok konfliktus elő fog ott még kerülni házon belül...

szerk - most nézem integra linkjét, látom van ott más probléma is...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#20408) batai15 válasza ziyan (#20405) üzenetére


batai15
félisten

Az amoled egy fos. Igaz lumia 820 telefonomban is amoled van, de mellé tettem a nexsut hát sokkal jobb a lumia képe.

(#20409) Zsírkrétamen válasza Dottore (#20404) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát igen nekem is a flashelhetőség fáj, a sok custom rom. Azért érzelek viszont a kamera mellett, mivel nincs külön kamerám, a telefont használom rá, illetve eddig vízálló telefonjaim voltam, és már annyira megszoktam, hogy néha vizes kézzel fogdosom a nexust is, aminek ő annyira nem örül :B
De azért köszi az ellenérveket :))

(#20410) Zsírkrétamen válasza ziyan (#20405) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát én ezt nem egészen látom így. Eddig csak TFT-im voltam(még csak ips se) és egyátalán nem volt annyira csoda ez az amoled. Jó oké szép meg minden, de nekem nem olyan fontos, mint az, hogy félévenként kijelzőcsere beégés miatt :((

(#20411) eastsider válasza Zsírkrétamen (#20410) üzenetére


eastsider
nagyúr

Azért na az amoled. Ips azért valami. De egy tft.... Na ne. Egy hulladék a tft. Bár az xperia mininek ami utoljára volt tft s telóm az azért jó volt... De az után az amoled gyönyörű volt. Csak nézd a feketéket meg a kontrasztot.

Nekem van Dslr-em, komolyabban fotózom.
A 13 megapixel miatt nem valtanek az biztos. Kell neked, hogy lassan nyíljon meg a kamera, BL-t kelljen nyitogatni... Nem kell az neked... A kamera miatt végképp nem. Többet ér hogy nexus, hogy amoled, hogy 4.3 (arra nem lesz újabb Android valszeg úgyse), hogy gyors, hogy szmusz, hogy alapból jó a rendszer, hogy Ti omap :)

Nekem tuti nem kéne. Max egy újabb nexus. De egyelőre ez teljesen jó

[ Szerkesztve ]

(#20412) Zsírkrétamen válasza eastsider (#20411) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

(nekem is mini(pro-m) meg active-om volt, azért abba szerintem jófajta tft volt, bár én annyira nem ájultam el a kijeézőtől, de mindegy, meggyőztetek, maradok :K kamera meg nem is azért mert 13mp, de gondolom jobb képeket lő mint a nexus, de hát bl végképp nem nyitogatnék, így marad a nexus, csak kéne hozzá találni valami vízálló tokot :C
(azért köszi, hogy segítettetek :B )

(holnap rakom is fel a legújabb paranoidot, kiváncsi vagyok hogy bírja a CM üzemidőhöz képest :DD )

[ Szerkesztve ]

(#20413) slice14 válasza palesz53 (#20407) üzenetére


slice14
veterán

Talán ha a google rugalmasabb lenne ficsörökben, nem annyian tolnának fel valami custom romot.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#20414) TOZ


TOZ
addikt

Akkor a Focal balra el. Playbol tölthető. Nem lenne az rossz, ha jó lenne...

(#20415) eastsider válasza Zsírkrétamen (#20412) üzenetére


eastsider
nagyúr

Azért a mininek olyan volt a tft-je, mint egy Ips :)

Szerintem lehet jó képeket lőni a nexussal is. Persze nem egy iphone szint, de szerintem jó
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20416) palesz53 válasza slice14 (#20413) üzenetére


palesz53
senior tag

ebben maximálisan egyetértek Veled! messze nem olyan ördöngős dolog beállítani egy custom romot, hogy az oda fejlesztett dolgokat ne lehetne a gyári romba alapból beletenni... főleg ha már nyílt forráskódú a droid... tanulhatna a google külső fejlesztőktől, nem szégyen az!
ha azt nézem, ez a 4.3 is igencsak pocsékul lett a google részéről gnex-re portolva - ha mondjuk 1 hónapra bevonták volna a telót lehet, hogy náluk is jobban ismerő külső fejlesztőket, lehet, jobban sikerült volna optimalizálni... (tudom, vegyek inkább új telót, attól jobban fest a statisztika... :-D)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#20417) Zsírkrétamen válasza eastsider (#20415) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát igen, annak még a betekintésszöge is jó volt, nem mint a mostani sony-knak :DDD

Hát nem tudom, ezeket mostanába készítettem , de szerintem nem valami nagy cucc.

Más: Láttam van kint újabb PA, de ugyan az van mint Xpert letöltésénél, hogy letölti, mb is annyi, de a zip üres :( (illetve gondoltam akkor PA OTA-val megoldom, de az nem jelez semmi) Amúgy PA-n belül van olyan beállítás, mint CM-nél hogy töltő csatlakoztatáskor ne keljen fel a kijelző? én nem találom :U (eddig nem vagyok elájulva a PA-tól elég döcögős :K )

[ Szerkesztve ]

(#20418) spuros


spuros
őstag

Szép napot!

Lenne egy gondom. Mióta custom 4.3 van fent azóta gondom van a wifivel. Nem lépked fel magától az elmentett hálózatokra amikor olyan helyen vagyok. Ki kell kapcsolni és vissza a wifit, hogy felmásszon. Mert nekem non-stop bevan lőve a wifi. Ezt csinálta a stock alapú főzelékek alatt és CM alatt is. Az image-ből flashelt rendszere nem emlékszem, hogy volt e vele ilyen..

Volt/van hasonló valakinek? Ismert dolog ez?

(#20419) eastsider válasza spuros (#20418) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez a stock 4.3 miatt van
szerintem egyelőre nincs rá megoldás, bár jó lenne utánanézni

mintha az új CM-ekben már jó lenne :F

(#20420) spuros válasza eastsider (#20419) üzenetére


spuros
őstag

Akkor ez ismert dolog nem egyedi.. Mert kezdtem rovázni, hogy hardveres gyíkom van.

(#20421) assemble válasza Zsírkrétamen (#20403) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem rohadtul nem :)
Onmagaban amiatt, hogy nem Nexus, szerintem tobb hatranya van, mint elonye.
Innen a valos elorelepes szerintem kb csak egy ujabb Nexus telo lehet. Esetleg a csucskategorias cuccok jonnenek meg szoba (GS4-Note3, SXZ1, One, G2), de azok joval dragabbak (plusz nem Nexus-ok) szoval annyira azok sem jonnek szoba :)

[ Szerkesztve ]

(#20422) eastsider


eastsider
nagyúr

A legujabb cm nightlyval valóban jó újra a wifi

(#20423) Zsírkrétamen válasza assemble (#20421) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ok, akkor megvárom míg a Nexus 4 elfogadható árba lessz, arra szeretném csak cserélni.

(#20424) TOZ válasza eastsider (#20422) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem még nem tökéletes...

(#20425) eastsider válasza TOZ (#20424) üzenetére


eastsider
nagyúr

Mondjuk valamiért a videofelvétel nem megy. (bigmem kernel, de 720pben kéne mennie)

(#20426) eastsider válasza eastsider (#20425) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagyis csak a stock kamerával nem megy a felvétel.. instával megy pl

(#20427) BDave


BDave
őstag

Focal (Beta)

[ Szerkesztve ]

(#20428) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Azt kell hogy mondjam, hogy amennyire eddig jó volt a PA most annyira nem. Tegnap feltettem a 09.02-est(mert a RC2 linkje rossz volt) és annyira akadozott, mint még eddig semmi :( Legalább nem volt titanic, de a CM üzemidejét persze nem hozza :((( Viszont ami feltűnt, hogy a telefon a délután folyamán többször is egyik percről a másikra úgy kikapcsolt, hogy csak akksi kivétel hozta rendbe.
Na most raktam fel 5 perce az RC2-őt, majd írok.(átfutott az agyamon, hogy felrakom a legújabb PACmant de ha a sima PA is gáz, az el se merem képzelni hogy milyen :O )
Viszont ami már feltűnt CM alatt is: Nektek nem csinálja azt, hogy főképernyőn(zene és egyéb nélkül) hogy adnék rá hangot és nem csinál semmit?(zenénél megy, de csengetés hangnál semmi, csak ha belépek egy appba pl.:play music akkor működik csak)

[ Szerkesztve ]

(#20429) TOZ válasza Zsírkrétamen (#20428) üzenetére


TOZ
addikt

PA-t toltam pár hétig N7en. Szombat éjjel ment arra is a CM.
Nálam, ha nem stock akkor csak a cm jöhetnek szóba. Egyre inkàbb erre jövök rá.

(#20430) Zsírkrétamen válasza TOZ (#20429) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Áhh velem is ez van, csak gondoltam fő a változatosság :DDD De a nap folyamán elég sokat szívtam vele, ment is volna vissza a CM de ha már így adódott még az RC2-őt kipróbálom...Nem jósolok ennek se sok időt eddig. ;]

(#20431) batai15 válasza TOZ (#20429) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan. Ha custom rom csakis cm.. Mondjuk bnőmnek furcsán tökéletesen fut. Akkuban 3napot is elmegy a 10.2

(#20432) Zsírkrétamen válasza batai15 (#20431) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Simán. És nem furcsa az hogy tökéletes, végre összehozták a skacok, csak a többi is ilyen lenne :U
Illetve 4.2.2 alatt volt más normális rom is CM-en kívül, de 4.3 alatt.... :(

(#20433) ziyan


ziyan
tag

Próbáljátok ki a Carbon-t, én ma raktam fel, CM után jó egy kis változatosság (AOSP alapú), elég jól összeszedett ROM-nak tűnik így első ránézésre, millió opcióval, és gyors is :) a weboldaluk most bedöglött, szóval [link]

[ Szerkesztve ]

(#20434) Zsírkrétamen válasza ziyan (#20433) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ez most 4.2.2 vagy 4.3? :B

(#20435) eastsider válasza Zsírkrétamen (#20434) üzenetére


eastsider
nagyúr

4.3 ahogy nézem

túl kényelmes a CM az az igazság, és tökéletesen elég (együtt lehet élni a hiányosságaival)

nekem pl. tökre hiányzik, h status barból lehessen kapcsolni a fast charget...

(#20436) Steelheart2 válasza eastsider (#20435) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Azt a fast charget hol lehet beàllitani?Az ugye arra jo,ha usb-röl tölti az ember?Köszi szépen.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#20437) Zsírkrétamen válasza eastsider (#20435) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát igen. Bár számomra csak annyi a hiányosság, hogy nincs ez a phablet/tablet ui bolondítás mint PA-kban meg a pie mód is vagy van vagy nincs, de közel sem annyira jó mint PA-m.
Én pl a fast charget-et soha nem használtam még, de hát kinek mi a fontos :DD

(#20438) Zsírkrétamen válasza Steelheart2 (#20436) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Pl leszeded a trickster mod-ot és azon belül is megtalálod, vagy attól függ milyen romot használsz, akár a beállításokban is. Gyors tötésre jó én úgy tudom :F

(#20439) TOZ


TOZ
addikt

Ha még valakit érint... Pörög ki a cm 10.1.3 stabil.

(#20440) FeRkE válasza TOZ (#20439) üzenetére


FeRkE
őstag

N7 még nem találja, azon még 4.2 vonalon vagyok.

(#20441) mrdavid


mrdavid
aktív tag

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék, páromnak gnexe van, mióta jött ota 4,3 újbóli frissités, azota a kijelzőt hiába kapcsoljuk le, pár másodperc s bekapcsolodik, valaki találkozott ilyen hibával, esetleg tanácsot tud erre adni?

Köszönöm

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#20442) Integra válasza mrdavid (#20441) üzenetére


Integra
titán

nekem is volt ilyen. álljatok vissza 4.2.2-re.
1-2 hónap volt mire megjavult a telefonom.... most már jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20443) BDave válasza mrdavid (#20441) üzenetére


BDave
őstag

Esetleg egy újraindítás? Vagy lehet, hogy valamelyik alkalmazás csinálja. Ezzel megtudjátok nézni, hogy mi és hányszor ébreszti fel a telefont: Wakelock Detector-Save battery

(#20444) Zsírkrétamen válasza Integra (#20442) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

(Ez nem az az USB-s gebasz volt? az a 4.2.2 megoldaná?! Már azon is volt ez a hibajelenés :U )

mrdavid: Ha nem is alkalmazás csinálja, és 4.2.2 után sem jó, akkor az usb modullal van problémád, túl érzékeny lehet, ha beleesik egy por stb...Ilyenkor az van, hogy gravity screen off-ot használsz, vagy a 4.3-as CMekben(lehet a többiben is volt csak nem tűnt fel) van egy olyan opció hogy töltő bedugásakor a kijelző ne ébredjen fel. A hiba ha usb-s akkor megoldódik magától egy idő múlva, telefontól függően napok- hónapok kérdése :)

[ Szerkesztve ]

(#20445) Integra válasza Zsírkrétamen (#20444) üzenetére


Integra
titán

soha a büdös életben semmi problémám nem volt a telefonnal a 4.3-ig. 4.3-tól viszont csak bajom volt vele. katasztrófa. és a kijelző ki-bekapcsolás csak egy kurva idegesítő fícsőr, van még fél tucat másik vicces dolog is, köztük a hálózati vagy usb-ről való töltés (vagy nem töltés), a telefon fel nem ismerése kábelen, a zuhanó akkumulátor töltöttség, a semmit sem számoló, de szétpörgő cpu, a launcher egy idő után mai napig kiesik a memóriából és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20446) mrdavid válasza Integra (#20442) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat

kerestem toolkitet amivel 4.2.2re tudok visszatérni, de az nem gond, hogy 4,3 van rajta simán vissza tudom vele tenni?rootolva nem kell lennie ugye?

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#20447) BDave válasza mrdavid (#20446) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem nem gond és nem kell root.

(#20448) Zsírkrétamen válasza Integra (#20445) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Jó az igaz, hogy én soha nem raktam fel a gyári 4.3-at csak a CM-et, így lehet hogy stock-on szar a 4.3 de CM, és más custom romok allatt szerintem nem :( Nekem a 43. nem hozott semmi féle hibát, CM-el olyan akksi időket toltam mint még soha. Az usb-ről való nem töltés tuti 4.3 hiba?(te is írtad anno ezt a kijelző felébredéses dolgot, az akkor az usb modul miatt volt, nem lehet hogy az játszik most is veled?)
Zuhanó akku az igen, 4.3 újítása, a google szépen elcseszte, de ez nem igaz minden 4.3 alapú rendszerre, ezt fentebb írtam...Szétpörgő CPU-ra nem tdok mit írni, még ilyet nem tapasztaltam :(((
(ugyan úgy a launcher se esik ki custom romoknál(mármint a jobb fajtáknál...))

[ Szerkesztve ]

(#20449) Integra válasza Zsírkrétamen (#20448) üzenetére


Integra
titán

ilyeneket csak a gnex 4.3-nál olvastam a nexus4 4.3-nál semmit. :DDD
mindegy, ma vagy holnap hozza a postás az n4-et, utána meg legyalulom a gnex-et és újrahúzom friss 4.3-mal. meglátom mit csinál vele. mindig csak ota-n keresztül frissítettem belakva, rootolva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20450) Dottore


Dottore
addikt

Véleményt amire adni is lehet csak teljes telepítésnél és semmi OTA meg mindenféle mágia. Nem Integrát akarom ezzel basztatni.

A 4.3 jó. Szeretném hallani valakinek a véleményét arról, hogy mennyi minden probléma van vele, de úgy, hogy a fent leírtak szerint telepíti. Várom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.