Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Karma válasza #16820480 (#300) üzenetére


Karma
félisten

Volt egy halvány füles, hogy szerdán fog jönni a németeknél a frissítés.
Reménykedem nagyon...

...ugyanis egy kivételével az összes ismert bugot sikerült megtapasztalnom (autofókusz, lassú homescreen, USB fagyás, magától rebootolás, be-beszaggató MP3 lejátszás - a GPS-szel nem volt bajom, pedig volt már azzal is gond másnál).

Szerencsére a Google felnőtt egy kicsit, most már induláskor át lehet lépni a Google-be belépést (azt hiszem igazából az 1.6-tól kezdve így megy), akár teljesen ki is lehet hagyni, ha valaki nem akarja használni. Csak akkor nem lesz Market, meg a többi Google szolgáltatás (talán Maps még igen, de nekem az első dolgom a belépés volt). Az 1.1-es és 1.5-ös Dreameken ez még nem játszott, ezért a rossz emlék.

Én balkezes vagyok, a lelógó rész nem zavar, az érintőgombok annál inkább. Nagyon érzékeny a vissza és a keresés gomb, teljesen akaratlanul sikerül őket ingerületbe hoznom, ha normálisan ráfogok a telefonra (ami meg nem ártana egyébként, ha nem akarom elejteni).

Az akku első töltésnél harmatos volt, letiltott mobilnettel is nap végére vernyogott. Azóta kicsit alakult, kevés mobilnettel, több telefonálással már ment két és fél napot is. Átlag másfél inkább.

Egyébként a QWERTY-n írni elég kényelmetlen, ez a négyzetes elrendezés elég idióta (bár tudom, hogy asztali billentyűzeteken is van, aki ezt ajnározza), nekem nem jön össze, nagyon gyakran elcsúszok eggyel, és lehet korrigálgatni. A D-Pad is csak ekkor jó, de ekkor tényleg jól jön a kurzor pozícionálásához. Vastag ujjakkal nehezen használható, az már biztos.

A virtuális billentyűzet meg szereti kétszer érzékelni az ujjamat.

“All nothings are not equal.”

(#302) erdoke válasza Karma (#277) üzenetére


erdoke
titán

Ilyen GoldCard szerű trükk nincs?
Megvárhattad volna az SPL-eket a HD2-re, ontják a főzött ROM-okat. :K

A legjobb aláírás a héten

(#303) Karma válasza erdoke (#302) üzenetére


Karma
félisten

Nem sajnos :( Vannak hasonlóságok a HTC rendszerével, de mégis teljesen más. Én akkor már inkább a Motorola hackerektől várnék valamit, mivel minden gyártó saját anyagból dolgozik, a telefon-alréteg inkább arra hajaz.

Tudom, meg is bántam még a főzött ROM-októl függetlenül is hamar, hogy eladtam. :(

“All nothings are not equal.”

(#304) zitback


zitback
csendes tag

Hello!
Nem tudom kérdezhetek-e itt ilyet, de tudnátok véleményezni, hogy: Samsung Omnia Pro B7610 vagy Motorola Milestone? :B
Nagyon hezitálok a döntéssel!

(#305) Karma válasza zitback (#304) üzenetére


Karma
félisten

Én azt mondom, hogy hezitálják még egy pár napot, hadd derüljön ki, hogy mi a helyzet a Motorola hivatalos frissítésével.

“All nothings are not equal.”

(#306) fairi válasza Karma (#301) üzenetére


fairi
addikt

"Csak akkor nem lesz Market, meg a többi Google szolgáltatás"
ezen tényleg túlléphetne,winmos telefonomon a mikroszoftos szolgáltatások gond nélkül elfogadták a gmailes címemet..(mint liveID beregiztem a gmailt)
Mind a marketplace,myphone szolgáltatás,de gmailes címről szépen leszedi az "üzenetkezelő" a friss emaileket...

(#307) #16820480 válasza Karma (#301) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, én majd talán márciusban ruháznék be egyre, addigra már talán a 2.1 is az ajtóban lesz. bár még gondolkozom, hogy esetleg nexus1 legyen, vagy hagyjam a fenébe a sok pénz kiadását és inkább liquid. de szeretnék egy qwerty-s telefont már.

igazából nekem nem magával az account aktiválással van a gondom, hanem hogy mobilneten kellene megtenni. bár persze belefér, de wifin kényelmesebb.

a techradar-on azt írják, hogy érdemes leszedni valami programot hozzá, amivel ki lehet gyomlálni a 3rd party cuccokat, amik leszívják az akksit, erről van valami infód, hogy mire gondolhattak? mik futnak a háttérben, ami esetleg nem kellene egy átlag embernek?

mit értessz pontosan négyzetes billentyűzeten? hogy egymás alatt és fölött vannak a gombok, nem pedig féllel eltolva? szerintem ez a legtöbb qwerty-n így van, amiket mostanában adtak ki, azokon legalábbis így láttam.
mondjuk ki kell próbáljam majd élőben, hogy mennyire használható, és mennyire van szükségem rá.

mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy egy jó szoftverrel mennyire leszel megelégedve vele, mert így azért nem kevés hibája van.

(#308) fairi válasza zitback (#304) üzenetére


fairi
addikt

Omnia Pro B7610 relatíve elég rossz a közösségi támogatása..
ha baj van akkor neked kell megoldani,mivel nincs magyar nyelvű oldal ami foglakozik az omnia proval..angolul picit jobb a helyzet..

Milestone ilyen tekintetben hogy áll nem tudom...

(#309) Karma válasza #16820480 (#307) üzenetére


Karma
félisten

Nem kell mobilneten megtenni! Ha az elején átlépted, akkor már beállíthatod a WLAN hálózatod, és beléphetsz azzal is.

Nem tudom mire gondoltak. Bár fut ilyen Corporate Calender szolgáltatás, meg egy-két gyanús elem, nem foglalkoztam azok kiirtásával, az APNDroid okos használásával kapásból jó eredményeket lehet elérni.

Igen, pont arra gondoltam. A G1-en megvolt a feles elcsúsztatás, sőt a gombok között elég nagy rés volt, hogy kényelmesen lehessen használni, Te is láttad. A laptopomon is megvan a rés és a csúszás is :DDD Ez a tömött mátrix-elrendezés minden szempontból rosszabb. A mechanika egyébként nem annyira vészes.

“All nothings are not equal.”

(#310) #16820480 válasza Karma (#309) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, most ahogy elnéztem csak a HTC gyárt olyan telókat, ahol megvan a csúsztatás, az összes többi qwerty, amit hirtelen fellapoztam mind ilyen négyzetes. meglátom majd szerintem élőben, hogy mennyire használható. meg persze hogy élőben mennyi az ára :D

(#311) Karma válasza #16820480 (#310) üzenetére


Karma
félisten

Jogos, tényleg mindenhol máshol négyzetes elrendezés van, viszont a legtöbb esetben elkülönülnek a gombok, tehát van esélyed gépelni.

“All nothings are not equal.”

(#312) #16820480 válasza Karma (#311) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, az biztos hogy könnyebb gépelni egy jól tagolt billentyűzeten. bár szerintem az emberek többsége inkább két ujjal gépel. ami nekem nagyon tetszett, az az SE X1 billentyűzete volt, csak ott a gép többi részével vannak gondok.

(#313) Karma válasza #16820480 (#312) üzenetére


Karma
félisten

Én is két ujjal gépelek (levegőben tartva nem könnyű többet használni), arra vonatkoznak az állításaim :N. Csak az a baj, hogy folyamatosan nézni kell, hogy mit találok el.

“All nothings are not equal.”

(#314) #16820480 válasza Karma (#313) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez mondjuk inkább a hardcore qwerty használóknak lehet gond, akik már megszoktak egy valamilyen fajta elrendezést. én mondjuk gyakran a számítógép előtt ülve is lenézek a billentyűzetre, pedig ott sok ujjal gépelek (nem 10, de közel hozzá).
áh, már fúrdal a kíváncsiság :D lehet, hogy egyszer megpróbállak levadászni, és kipróbálom élőben (mielőtt még szétzúzod a hibák miatt).

(#315) Gergi válasza #16820480 (#300) üzenetére


Gergi
aktív tag

A LED-es kérdésedre a válasz:
[link]

(#316) #16820480 válasza Gergi (#315) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi! nem tudom hogy siklottam el felette, pedig még emlékszem is így, hogy olvastam ezt a hsz-t :)

(#317) Bögre


Bögre
aktív tag

Mérföldkő tulajok! Szabad tudni, hogy honnan szereztétek be a telefont?
Jöhet priviben is, ha esetleg fórumszabályokba ütközne itt. Köszi.

(#318) Karma válasza Bögre (#317) üzenetére


Karma
félisten

A PartneroGSM-nél vettem az enyémet. Olasz verzió, minden létező buggal.

Szerencsére most az AF bug január 30-ig nem jön elő, a többi meg nem szivat már napok óta, úgyhogy végülis belenyugodtam. Motorola Europe facebook oldalán viszont kitört a káosz az elmúlt napokban a frissítés elmaradása miatt.

“All nothings are not equal.”

(#319) Karma


Karma
félisten

A németeknél előkerült a 2.0.1-es frissítés, bár még nem Translate-eztem eleget, hogy megfejtsem, honnan és hogyan szedték. A képeket elnézve, a sokak számára hiányzó equalizer is kerül a telefonba.

“All nothings are not equal.”

(#320) zitback válasza Karma (#319) üzenetére


zitback
csendes tag

Ha jó még a német tudásom, akkor szerintem még náluk sincs meg a frissítés, csak várják!?
Ezek a jelenlegi bugok amúgy Androidhoz köthetők, vagy kizárólag csak a Milestoneon jelentkeztek? :B

(#321) Karma válasza zitback (#320) üzenetére


Karma
félisten

Pedig a fényképeket valahonnan szerezték...

Egyébként ezek Droid/Milestone problémák, de nem tudom megmondani, hogy központi-e: ezek az egyetlen 2.0-ás rendszerrel készített telefonok.

“All nothings are not equal.”

(#322) zitback válasza Karma (#321) üzenetére


zitback
csendes tag

"ezek az egyetlen 2.0-ás rendszerrel készített telefonok."

Ja igaz, valóban :)

Remélem tényleg itt van már a frissítés a küszöbön, mert ha nem, akkor én "sajnos" a Samsung B7610-et fogom megvenni! :)

(#323) fairi válasza zitback (#322) üzenetére


fairi
addikt

B7610-zel megismerkedhetsz a winmo szépségeivel..
Sose fogsz unatkozni,és sose fogod tudni megunni :DDD

csak lehet megutálod(vérmérséklettől függ)

(#324) zitback válasza fairi (#323) üzenetére


zitback
csendes tag

2éve ETEN M700am van, úgyhogy szerintem sok újat nem fog mutatni!
Szerintem igenis jó a WinMo :B

(#325) fairi válasza zitback (#324) üzenetére


fairi
addikt

akkor nem féltelek,etennel tuti jobb mindkettő,egyik se rossz váalsztás!

(#326) HXY


HXY
addikt

Ez a híradós videó nagyon jó lett, majdnem leestem a székről! :C :DD

(#327) Csabi95


Csabi95
tag

ez a mobil maga "A Mobil" :R
sztem csak azért nem különösen ajánlott, mert drága :N

(#328) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Lehet már tudni mikortól fogja itthon árulni a Vodafone?

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#329) Csabi95


Csabi95
tag

hát én ilyen mobilt szeretnék. De az androidot is állandóan frissítik és ha ezt megveszem akkor addig ilyenem lesz ameddig nem veszek újat. min3év. Az Iphone-nál viszont le lehet tölteni frissítést. Szerintetek megéri venni milestone-t?

(#330) [Anduriel] válasza Csabi95 (#329) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Erre is le lehet tölteni a frissítéseket.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#331) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Tulajok Help??!!

Tényleg csak google mailt lehet beállítani rajta, vagy van mail kliens normál pop3-imap kapcsolatokra is?

(#332) Karma válasza feketepeti (#331) üzenetére


Karma
félisten

Van rá kliens. De ha nem fekszik, a Marketen van még más alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#333) kaller1 válasza feketepeti (#331) üzenetére


kaller1
veterán

K-9 Mail

.::> <::.

(#334) AlienM válasza [Anduriel] (#328) üzenetére


AlienM
tag

Na ezt jó lenne tudni. Nem néz ki rossz készüléknek. :)
Biztos borsos ára lesz. :(

(#335) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Bocs, most egy nagyon hülye kérdés:
Ezzel lehet videotelefonálni?
Látom, hogy UMTS hálózat meg minden, de nincs másodlagos kamera és így elég fura...

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#336) Karma válasza Phoenix0523 (#335) üzenetére


Karma
félisten

Nem tud se fogadni, se kezdeményezni, se semmi.

“All nothings are not equal.”

(#337) #16820480 válasza Karma (#336) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez rendszer szintű hiányosság? vagy csak a milestone-ban nem törődtek a funkcióval?

[ Szerkesztve ]

(#338) kaller1 válasza #16820480 (#337) üzenetére


kaller1
veterán

ez rendszer szintű hiányosság? Az.

.::> <::.

(#339) Karma válasza #16820480 (#337) üzenetére


Karma
félisten

Rendszerszinten maradt ki... Egy kor Google utan azt mondom, hogy nem is nagyon akarjak megirni. Es sajnos ehhez kicsit melyebb radios hozzaferes kell, mint amit egy alkalmazas elerhet.

“All nothings are not equal.”

(#340) #16820480


#16820480
törölt tag

mondjuk nem mintha hiányozna annyira, bár talán skype alatt nem jött volna rosszul, de eddig is megvoltam nélküle, ezután is meg leszek szerintem.

(#341) Phoenix0523 válasza Karma (#336) üzenetére


Phoenix0523
tag

Na ez az. :F
ok Kösz.

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#342) Csabi95


Csabi95
tag

Valaki mondja meg mikor lehet kapni itthon is mert nem bírok várni :DD

(#343) Karma válasza Csabi95 (#342) üzenetére


Karma
félisten

GSM boltokban már régóta lehet kapni.

“All nothings are not equal.”

(#344) Csabi95


Csabi95
tag

Ja és a motorola koreai?

(#345) Csabi95 válasza Karma (#343) üzenetére


Csabi95
tag

hát jó de szolgáltatónál

(#346) Karma válasza Csabi95 (#344) üzenetére


Karma
félisten

Nem, amerikai.

Más: Feltettem RSD Lite-tal a hong-kongi 2.0.1-et, rá pedig a rootoló csomagot, minden nagyon frankón működik. Javították az autofókuszt, az USB-s bugot, gyorsabb az egész homescreen, nomeg van EQ és egyéb hangeffektek :D (Amit még nem próbáltam ki).

“All nothings are not equal.”

(#347) 33as


33as
senior tag

Karma: jó a teló? ;] Lehet hogy váltanom kéne Hero-ról egyre jobban tetszik. Ja már előre én is letöltöttem a rootoló csomagot! :) A flash kurva egyszerű nem?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#348) Karma válasza 33as (#347) üzenetére


Karma
félisten

A rootolás gyári 2.0-án (meg a kézzel felrakott HK 2.0.1-en) pofonegyszerű, be kell rakni az update.zip-et a memóriakártya gyökerébe, bemenni recovery módba, és feltenni. Puff.

Maga a 2.0.1 felflashelése annyira nem volt triviális, elég töredékesek az információk, kivéve ezt az egy oldalt, ami bár holland, lépésről lépésre elmondja, mi a szitu.

Egyébként így hibák nélkül, felgyorsítva már jó teló. Csak baromi unalmas.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#349) Quasi_modo válasza Karma (#348) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak baromi unalmas.
Na ez érdekel. Mi az unalmas rajta?

valami

(#350) 33as válasza Karma (#348) üzenetére


33as
senior tag

Te karma nem értem... :F mert megnéztem a holland oldalt és a manuális update (2.0.1)nem ugyanaz mint a másik (2.0.1) update?

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.