Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Karma válasza 33as (#350) üzenetére


Karma
félisten

Nem ugyanaz. A manuális, RSD-vel felrakott update egy teljes flash kép (HK-ból), míg a sima update.zipek ún. delták, azaz egy meglévő rendszert frissít egy újabb verzióra. Emellett másik fontos különbség, hogy az update.zipes frissítés után nem lehet rootolni!

Quasi_modo: Ez a saját hülyeségem. Elvagyok bármilyen telefonnal, hiszen azért mostanában mindegyikkel lehet netezni, twitterezni, MSNezni, telefonálni, de ezen kívül semmi plusz. Semmi olyat nem nyújt, ami felhasználóként és/vagy fejlesztőként kísérletezésre késztetne, ébren tartaná a kíváncsiságomat. Előbbiként a Market elég puruttya kínálata (főleg játékra gondolok, időtöltésnek/ötletgyűjtésnek mi más?), utóbbiként meg a Java környezet (hátrányai, maga a nyelv azért megy :P) visszatartó tényező.

“All nothings are not equal.”

(#352) 33as válasza Karma (#351) üzenetére


33as
senior tag

OK, köszi így már értem!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#353) Quasi_modo válasza Karma (#351) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát majd jön új Symbian és kísérletezhetsz, hogy merre fejlődött.

valami

(#354) eami válasza Csabi95 (#345) üzenetére


eami
addikt

most megveszed függetlenül 117ért 1 év garival, fél év múlva (talán) megveheted szolgáltatónál 120ért függően 1 év garival. Szerinted ? :))

(#355) #16820480 válasza Karma (#348) üzenetére


#16820480
törölt tag

erről egyébként (ha már olyan unalmas a telefon :D) írhatnál egy kis összefoglalót, szerintem egyre több embert érdekel majd. bár nem tudom, hogy mennyire meríti ki a warez fogalmát, de legalább magáról a frissítés menetéről. bár azt hiszem én eleve hk-it fogok szerezni majd, ha szerzek.

(#356) Csabi95


Csabi95
tag

informálódtam bővebben és megtudtam h a motorola Chicago-i :DDD

(#357) Karma válasza #16820480 (#355) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos most van más, amit írnom kell. :(

Egyébként szerintem sanszos, hogy a Motorola szerviz toolja és az ehhez tartozó firmware nem legálisan terjeszthető, mint ahogy a Nokiánál a Phoenix se.

“All nothings are not equal.”

(#358) Pubszon


Pubszon
veterán

Valamelyik MODERÁTOR vagy HÁZIGAZDA javítaná a specifikációkban a kijelző felbontását 480*800-ról 480*854-re? :B
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#359) lenard988


lenard988
csendes tag

Sziasztok!

Nem régiben elindult egy weboldal ami a Motorola tulajdonosokat és rajongókat próbálja összehozni. Gyertek és látogassátok meg!

Az oldalt a következő címen érhetitek el: www.motofan.hu

(#360) Dead_slow


Dead_slow
tag

Ebben, mennyi igazság lehet? Tudom, hogy az készenléti idő jelentősen redukálódna stb, de azért még is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#361) Karma válasza Dead_slow (#360) üzenetére


Karma
félisten

Teljesen igaz. Csak sajnos a Milestone-nal nem lehet megcsinálni.

“All nothings are not equal.”

(#362) Dead_slow válasza Karma (#361) üzenetére


Dead_slow
tag

Aham értem, ha droiddal megy akkor milestonal miért nem, vagy a program nem támogatja még?

(#363) Karma válasza Dead_slow (#362) üzenetére


Karma
félisten

Saját kernel szükséges hozzá. Ezt nem lehet megoldani Milestone-on, ugyanis a Motorola plusz aláírás-ellenőrzéseketet tett a rendszerbe. Ugyanezért nem lehet netet megosztani vagy custom ROM-okat telepíteni se...

Közben eladóvá válik a Milestone-om. Majd egyszercsak lesz hirdetés is belőle, ha érdekel valakit, írjon PÜ-t!

kaller1: Jó kérdés. Ez volt a visszatérésem az Android vonalra, de nem győzött meg túlzottan a jelenlegi helyzet, se a jövő nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#364) kaller1 válasza Karma (#363) üzenetére


kaller1
veterán

Ha eladtad,azért még maradsz android vonalon?

.::> <::.

(#365) kaller1 válasza Karma (#363) üzenetére


kaller1
veterán

Értem.Maemo? :)

.::> <::.

(#366) Karma válasza kaller1 (#365) üzenetére


Karma
félisten

Rezisztív plasztik mókáért nem áldozok ennyit. Meg túl nagy.

Most úgyis koplalnom kell egy ideig (tehát nem csak a gyűlölet miatt adom el a telefont, meg az aláírásomban említett eBook readert), tehát ráérek várni. A Pré Plus érdekel nagyon, vagy akár egy HD2 újra. Nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#367) Karma


Karma
félisten

Megfejtettem, mikor szaggat az MP3 lejátszás.
Amikor 3G és HSDPA között vált, reccsen egyet a lejátszó.

Minden. Egyes. Alkalommal.

Valaki más nem tapasztal ilyet? Egyedül vagyok?

“All nothings are not equal.”

(#368) #16820480 válasza Karma (#367) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha mondjuk GSM módba teszed, akkor nem szaggat?

(#369) Karma válasza #16820480 (#368) üzenetére


Karma
félisten

Pont ezt tesztelem most. Egyetlen egyszer reccsent, amikor az EDGE kapcsolatot felépítette, azóta rendben van. Szerintem azóta még nem bontotta le a kapcsolatot. 3G-n azért jóval gyakrabban vált a két mód között.

Az indikátor is máshogy viselkedik 2G módban... Amikor 3G-n kezd forgalmazni, először mindkét nyíl világít (ekkor reccsen egyet), átvált H-ra, utána csak fel, majd fel+le és/vagy csak le. Majd amikor bontja a H-t, akkor is mind a két nyíl világít, nomeg ugyanúgy reccsen egyet. 2G-n viszont kapásból a felfelé nyíl jelenik meg, nincs csatlakozási lépés.

2G-n hosszabb távon úgy tűnik rendben van.
Gondolom airplane módban szó nélkül bírná.

Viszont ha le kell venni a netet a normális MP3 lejátszáshoz, inkább maradok az iPodomnál, ezt meg eladom.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#370) #16820480 válasza Karma (#369) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha csak ez a baja, és net nélkül nem akadozik a zenelejátszás, akkor azt hiszem mégsem kell lemondjak teljesen erről a telóról! :)
amúgy az a motorolás app, amivel wifin lehet csatlakozni a telóre egy böngészőből, és mindenfélét elérni rajta, az csak ezen működik, vagy bármilyen androidos észülékre feltehető?

(#371) Karma válasza #16820480 (#370) üzenetére


Karma
félisten

A 2.0.1 óta más bajjal nem találkoztam.

Azt nem tudom, hogy a Phone Portalt fel lehet-e rakni máshová, de most találtam egy hasonló programot, gondolom ez is működik :) Nem bonyolult koncepcióról van szó végülis.

Tényleg a módváltogatás okozza a szaggatást, már 20 perce loopolok egy számot, és mindig akkor szakad meg egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#372) #16820480 válasza Karma (#371) üzenetére


#16820480
törölt tag

az remek lenne, ha tényleg ennyi hibája van, az nem izgat nagyon. wifivel nem csinálja akkor gondolom ezt a szaggatást. már csak az a kérdés, hogy mennyiért tudom beszerezni :) (vagy ezt, vagy a nexust)

bár egy 2.1-es frissítés nem ártana.

a moto support fórumon olyanoakt írogatott valaki, hogy mintha a proci sebességváltásaival lenne összefüggésben, ott ilyen cpu frequency monitorral próbálkoztak megoldani, ami fixre belövi az órajelet, hogy ne ugráljon. mondjuk asszem nem oldota meg nekik. mondjuk az az izgi, hogy a többi androidos telón miért nincs ilyen hiba? lehet, hogy a cortex proci nem viseli jól a hálózatváltást? vagy mi más különbség van még a telefonok közt, ennyire belenyúlnának a rendszerbe a gyártók? elvileg ez is egy csupasz android...

(#373) kaller1 válasza #16820480 (#370) üzenetére


kaller1
veterán

Igen,a Phone Portal megy minden készüléken,wifin keresztül(usb-n csak motorolákkal).
Én is használtam.

.::> <::.

(#374) Karma válasza #16820480 (#372) üzenetére


Karma
félisten

Amiben különbözik az összes többi eszköztől, az maga a telefon alrendszer. Nem tudom milyen felépítésű belül ez a telefon - egy CPU vagy két CPU -, de az biztos, hogy Motorola-specifikus a rádió és a RIL. Nyilván ennek a nyűgjei nem jelennek meg a HTC eszközökön.

Mondjuk a G1 akkor lassult be (nem szaggatott az MP3 azért), amikor hálózati forgalom volt. Bár ott inkább a kevés RAM és a GC beindulása okozott lassulást. A Milestone-t a forgalom nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#375) #16820480 válasza Karma (#374) üzenetére


#16820480
törölt tag

értem, akkor mégis problémás kicsit, mert ha ez hardveres gond, akkor nem fogják tudni a frissítéssel orvosolni, ahogy ugye írtad, hogy a 2.1-es lejátszó sem volt jó. bár mondjuk én nem használok 3G-t egyáltalán, főleg nem zenehallgatás közben, de azért lehet, hogy később ez megváltozna.
próbáltál írni valahova a motorolának, hogy mi a hiba, hátha tudnak vele valamit kezdeni.

kaller1: köszi a választ neked is! ez jó hír :) úgyis wifin át használnám szerintem leginkább.

(#376) Karma válasza #16820480 (#375) üzenetére


Karma
félisten

Azért még nem feltétlen hardveres dologról van szó.

Én nem írogattam nekik, más már írt a Motorola Support Forumon, természetesen nem kapott rá választ, mint ahogy az összes többi bugnál se jött semmi hivatalos, csak pár ellendrukker, akinek vagy nem volt semmilyen baja (UK telefon) vagy védte a Motorolát, hogy már megígérték a frissítést, kussolj paraszt. Én meg ilyenekkel nem hadakozom fölöslegesen.

De garanciális a telefon, ha úgy ítéled meg, mehetsz verni az asztalt.
Én nem érek rá ilyenekkel szarozni.

“All nothings are not equal.”

(#377) #16820480 válasza Karma (#376) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, az UK telefonoknak nincs is ilyen hibája? az rendkívül izgi...
mondjuk megértem, hogy nincs kedved hadakozni egy support fórumon, bár ha már a 2.0.1-es frissíŧésbe ígérték a javítást, és nem jött, akkor nyilván joggal lázadoznak az emberek.

én nagyon szívesen vennék egy teljes qwerty-s telefont, csak nem tudok dönteni, hogy tényleg annyival jobb-e. ugye sima érintőképernyős telóm volt, de azon nem nagyon írnék mondjuk egy hosszabb fórumhozzászólást, ki kéne próbálni, hogy mennyire hasznos a valóságban.

amúgy hogyhogy van garancia az olasz telóra? vagy mostmár ilyen egész eu-s garanciákkal szórják a telókat?

(#378) Karma válasza #16820480 (#377) üzenetére


Karma
félisten

Nein, bolti garancia van rá, náluk lehet verekedni.

Egyébként a UK telefonokon újabb 2.0-ás build volt, mint azt anno megállapítottuk. Annál sokkal rosszabb volt az én telefonom induláskor.

Szerk.: Én nem kerestem, csak istenítem :)

És nem tudom, azért nem úgy tűnik, hogy minden egyes telefonon kijönne.
Annyi biztos, hogy nem ez az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#379) #16820480 válasza Karma (#378) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, értem, akkor elvileg nekik is kellett, hogy jelentkezzen a pattogás, ha nem is volt olyan sok kezdeti bug.

OFF: te kerestél pixel qi-s tabletet?

(#380) Karma


Karma
félisten

Nem tudom mennyire láttok rá Facebook account nélkül, de a Motorola ügyeletes PR-osa egy nagyon szimpatikus üzenetet tett közzé ma: [link].

“All nothings are not equal.”

(#381) tariattila válasza Karma (#380) üzenetére


tariattila
veterán

sajnos sehogy... (viszont érdekelne...) Az msi androidos tabletje viszont állat...

(#382) Karma válasza tariattila (#381) üzenetére


Karma
félisten

Látom nem megy a link - már nekem se, átírták az üzenetet elég rendesen. Sajnos a szimpatikus vonást is kivették belőle - hogy úgy tűnt, hogy a PR-os nem csak a Motorolát fényezi, hanem hogy beismerik hogy elkúrták és elnézést kért minden érintettől.

Mostanra valaki átfogalmazta önfényezősre, úgyhogy nem is másolom át az újat.

“All nothings are not equal.”

(#383) #16820480 válasza tariattila (#381) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, be akartam másolni, és tegnap este még működött is, de mostmár csak a kezdőlapra dob ez a link. a lényeg az volt, hogy nagyon köszönik a véleményeket és javaslatokat, és a kitartó türelmet a tulajoknak, és ígérik, hogy igyekeznek mindent megtenni, hogy a lehető leggyorsabban javítsanak a telefonon, valamint folyamatosan küldözgetik az illetékeseknek a beérkező visszajelzéseket, hogy így jobban megfeleljenek a felhasználók igényeinek.

szerk.: ja, akkor ennyit az egészről :) az illetékeseket kirúgták, a rend visszaállt a helyére...

[ Szerkesztve ]

(#384) Karma válasza #16820480 (#383) üzenetére


Karma
félisten

Gyakorlatilag ezt mondják most is, csak sokkal kevésbé alázatos tónusban :F
Tiszta antipatikus lett.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#385) #16820480 válasza Karma (#384) üzenetére


#16820480
törölt tag

lényegéebn a szavahihetőségen változtattak. mert így csak egy sima sablon sajtóközlemény, az meg olyan 12 egy tucat, semmi érdemi információt nem tartalmaz...

(#386) Karma


Karma
félisten

Durva dolgok vannak itt kéremszépen.

Először is, a Motorola Support fórumon sikeresen reprodukálták az MP3 szaggatást pont úgy, mint ahogy én is. Arra jutottak, hogy rádiószoftver gond, úgyhogy még nincs mit tenni vele.

Másodszor, sikerült downgrade-elnem a telefont az olasz 2.0-ra!
Így akár garanciával is lehetne mókázni (kevésbé célom), másrészt ki tudom próbálni, hogy miben változik a francia 2.0.1 a HK-ihez képest. Van különbség - az már most is biztos, hogy a franciában nem bugos a böngésző (gyorsabb, és tördeli a szöveget). Lehet az MP3 is változik?

“All nothings are not equal.”

(#387) MTbc válasza Karma (#386) üzenetére


MTbc
senior tag

Sziasztok,hát őszintén nagyon várom hogy valami történjen,mert iPhone után elvagyok kényeztetve és eddig nem nagyon tetszik,ott van benne ami kell de nem tudom kiszedni vagy ha igen akkor nem tökéletes lefagy szétesik.De Bizakodó vagyok egy ideig.

(#388) Karma válasza MTbc (#387) üzenetére


Karma
félisten

Lefagyás-jellegű bajok a 2.0.1 óta nincsenek szerencsére. De tegnap downgrade-eltem az eredeti olasz 2.0-ára (csak hogy biztos lehetséges-e), hát basszus nem kapásból kijött az USB bug? Úgy beragadt, hogy újra kellett indítanom a telefont. Szerencsére ez már a múlté.

Találtam egy custom nandroid backupot, ami a francia 01.15-ös buildre épül, mindössze annyit változtat rajta, hogy nem "javítja ki" a recovery-t, és kapásból rootolt.

A böngésző tényleg megjavult, de az MP3-as helyzet változatlan :W

Még nem találtam egyértelmű jelzést arról, hogy ha RSD-vel frissítenék a francia 01.15-re (a HK-i rádiót franciára cserélve), vissza tudnék-e térni a régire. Mert lehet az javítana a helyzeten.

“All nothings are not equal.”

(#389) MTbc válasza Karma (#388) üzenetére


MTbc
senior tag

Fagyások nem annyira vészesek azt még bírom,mert amikor nem fagy akkor villámgyors,de zavar hogy telefonálás után nem kapcsol be a kijelző csak kb. 5 sec után mikor már rég nincs a fülemnél,meg akksi összevissza ugrál egy éjszaka alatt ugrik 40% ot utána 5 óra alatt esik 10% wifivel 3G-vel,aztán 20 nál kikapcsolom majd be és újra 40 % kb. 3 óra után ugrik 30%-ra,eddig csak kerek számokat láttam :F.A menü belassul egy idő után,utána kézzel kilövöm az összes programot akkor megint jó de ezek felesleges körök amik nehezítik az életem,Emailek (Gmail,Exchange) szarik Pusholni mindig manuálisan kell basztatni.Böngészőben hol van multitouch hol nincs,Maps-ban meg egyáltalán nincs :Y .

Nem értem ezt az olasz,HK-s dolgot más készülék?Vagy kernel?

[ Szerkesztve ]

(#390) Karma válasza MTbc (#389) üzenetére


Karma
félisten

Javárj, Neked is Milestone-od van? Nem vagyok egyedül? :Y

A készülék elméletileg ugyanaz, viszont a teljes rendszer (rádió, kernel, Android) eltérő a különböző régiókban és országokban. A topik elején megállapítottuk, hogy a UK build nem volt olyan bugos, mint az én olaszom, amit a PartNeroban vettem.

A 2.0.1 nagyon kevés területen jött még csak ki hivatalosan, így a megváltás egy kiszivárgott hong-kongi csomagban volt, ami a teljes flasht tartalmazza, rádió ROM-mal együtt. Csak ugye nem tökéletes az se.

Azóta a kreatív emberek elkezdték összegyűjteni a backupokat mindenféle régióról, így szabadabban lehet mozogni: [link]

Szóval jelenleg HK-i rádióval, francia-alapú szoftverrel virítok.

Egyébként a GMail pushhoz bekapcsolt Auto-Sync szükséges, és nálam működik. Az akku nem ingadozik, de nálam is csak 10%-onként mér - ez szerintem hardveres adottság.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#391) MTbc válasza Karma (#390) üzenetére


MTbc
senior tag

Múlt csütörtöktől vagyok tulaj(GsmDepo),ugyan az a verzióm van mint neked volt, még a topik elején amikor Bog-al hasonlítottátok össze.
Összetudsz dobni egy vázlatot a flashelés folyamatáról?Program nevek stb.,persze ha van egy kis időd. :R Push-t megnézem köszi.
(Anno Sheratan és én is nagy E398-as fannok voltunk azok a régi szép idők,orrba-szájba flasheltük az Mp-ket.)

update:
Köszi Push dolgot működik.Mp3 pill.

[ Szerkesztve ]

(#392) Karma válasza MTbc (#391) üzenetére


Karma
félisten

Majd összeütök valamit, de mindenekelőtt egy kérésem lenne: próbáld ki légyszi az MP3 lejátszást, hogy Nálad is szaggat-e telefonhangszóróval/fülessel!

Egyszerű reprodukálni: 3G módban legyen a telefon (meg térerő se árt), elindítasz egy MP3-at, majd a böngészővel behozol egy oldalt. A 3G->H váltásnál és vissza szokott reccsenni.

Sőt, mobilnet nélkül is ki lehet próbálni, ha megy a lejátszás, és airplane módba váltasz.

“All nothings are not equal.”

(#393) Karma


Karma
félisten

Ohohohó, új custom backup (tényleg csinálok majd guide-ot):

BbcRS 2.0.1 (SHOLS_U2_01.15.0) (rooted) from big_adventure
- 2.1 launcher
- Voice Search
- Voice Dialer
- No OTA (modification in default.prop, not build.prop)
- 8mbps, 30fps, m4v video recording (mods in build.prop, as opposed to default 3mbps, H.264 25fps)
- busybox (in /system/xbin)
- mountrw and mountro scripts in /system/xbin for mounting system rw and ro without typing as much
- Nexus 1 boot animation

“All nothings are not equal.”

(#394) MTbc válasza Karma (#392) üzenetére


MTbc
senior tag

Nos,ugrás akkor van ha:
- AirPlane mód be-ki
- 3G be-ki
nincs:
-böngészés közben ha H és 3G és néha E között vált nincs reccsenés ugrás.
:R

Rootolás mit jelent pontosan?Nem aláírt szoftver-t lehet használni?

(#395) Karma válasza MTbc (#394) üzenetére


Karma
félisten

Akkor ugyanaz, ami nálam is van :( Remek, köszi.

A rootolást azt jelenti, hogy a futó rendszerben rendszergazdajogokat tudsz szerezni. Ennek gyakorlati haszna például az AdFree használata (reklámszűrő host fájlt állít be a gépen), vagy backupolás (nem látnád egyébként a /data partíció tartalmát), meg egy-két más tákolási lehetőség.

Viszont sajnos az aláíratlan szoftver flasheléséhez ennél sokkal de sokkal több kell, a bootloaderben van benne a ráadás aláírásellenőrzés, ami a kernelt checkolja induláskor.

“All nothings are not equal.”

(#396) Karma válasza Karma (#393) üzenetére


Karma
félisten

Na, nem bootol be a telefonom ezzel a szoftverrel... Remek.

MTbc: Van Android SDK a gépeden? Az egyszerűbb módszerhez ADB-re van szükség, és valószínűleg a Motorola USB driverekre (OSX-en plug&play), valamint az ADBRecovery-re.

A bonyolultabb megoldáshoz, ami a teljes szoftvert frissíti, RSDLite a kulcsszó. De mivel szofisztikáltabb már a világ, az előbbi bőven elég szvsz. A rádióval majd küzdök én.

Nagyobb guide-ot tényleg csak később tudok csinálni.

“All nothings are not equal.”

(#397) MTbc válasza Karma (#396) üzenetére


MTbc
senior tag

Még ma megnézem,SDK kell vagy csak ADB?driverk már fennt vannak a gyári de gondlom flash módban majd leszedi magának,vagy ha kell megkeresem.Flashelésnél gondolom fullreset fenn áll?

(#398) Karma válasza MTbc (#397) üzenetére


Karma
félisten

Csak erősen ajánlott az adatok törlése is, bár én először kihagytam.

Elvileg elég, ha az android-sdk ZIP-et leszeded a Google-től, és kirakod valahová - az ADB alapból benne van. Fejlesztőplatformok nem kellenek, az biztos.

“All nothings are not equal.”

(#399) Konflikt válasza MTbc (#391) üzenetére


Konflikt
addikt

a gsm depo az oldalukon 2 ev motorola garanciat jelol meg, errol milyen papirt kaptal?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#400) MTbc válasza Konflikt (#399) üzenetére


MTbc
senior tag

Hát az érdekes volt,kaptam egy 1 éves gsmdepos garit amire az van írva 1 év motorola garancia(majd elé tollal "gyári"),hívtam telón őket azt mondták,az forma nyomtatvány ezért 1 év írjak rá nyugodtan +1-et ,ha gáz van nem szívatnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.