Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) fape válasza vegyszer (#5349) üzenetére


fape
senior tag

Van valahol egy 150-s kernel update script (cappa romjához)?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5352) cappa72 válasza fape (#5351) üzenetére


cappa72
nagyúr

[kernel-changer-to-s150.zip]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5353) cappa72 válasza fape (#5351) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú, azt meg se' néztem, hogy ebben van-e build.prop átírás...
Bocsi, asszem ezt még régebben csináltam magamnak...
Nézz bele légyszi, nehogy bootloop legyen.
(Mert volt olyan kísérleti példány, amiben sed-del próbáltam meg a build.prop-ot szerkeszteni :B )

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5354) beg válasza vegyszer (#5343) üzenetére


beg
veterán

Azt vettem észre, hogy ha a ruszki 4.2 alól indítom a mateos appot, akkor ott bármit választok, a twrp már csak 0 byte emmc-t lát, holott előtte látta a 2gb-ot. Pedig az sd tiltót nem futtattam. Nem értem. Per pillanat 2 verziót tudok feltenni: lambda összevont datával, vagy az orosz külön tárhellyel. Egész nap játszottam az oda-vissza scriptekkel, de nem értem el a kívánt eredményt, visszatértem a reggeli állapothoz.
Fél országomat egy 150-es kerneles kitkatért :-)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5355) beg


beg
veterán

Mindenképp valami partíciós gubancom lehet, már recoveryt is cseréltem, de semmi. A 4.2 meg nem indul 0-ás belső sd-vel. Nem tudnék valamit trükközni egy működő 2.7gb partíciós 4.2 rom fstabjával?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5356) vegyszer válasza beg (#5355) üzenetére


vegyszer
addikt

Az eddigi tapasztalatok szerint kell a belső sd a 4.2 romok alá. Ezért nem megy a Cappa72 data repart zippjével.

Más :
Tudtok olyan kapcsolót, amit igény szerint egy érintésre valamelyik SIM et kikapcsolja?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5357) alexw801 válasza vegyszer (#5356) üzenetére


alexw801
senior tag

A ZTE V987-nél is ez volt a helyzet, a megszüntetett belső SD-t újra létre kellett hozni, amikor Bruno kijött a 4.2 ROM-mal.
Ha az A820-on 4.2 felé lépnék, akkor a cappa féle manuális vold.fstab visszacserét csinálnám, az eredetit cappa tanácsa szerint elmentettem. Gondolom a jogosultságokat nem kellene piszkálni, bár a ROOT Browser-rel meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5358) fape válasza cappa72 (#5353) üzenetére


fape
senior tag

Köszi :R , a scriptet megfaragom ha kell ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5359) gusthy válasza beg (#5354) üzenetére


gusthy
veterán

Ha jól látom, az oroszok dolgoznak az ügyön.
Kezd visszajönni a Pulse - és Blade életérzés :-)

(#5360) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

A spanyol S150-es rom új verziója (3.1) nálam tegnap este óta hibamentes és gyors, elég jónak tűnik, az email is megjavult.

(#5361) fape válasza cappa72 (#5353) üzenetére


fape
senior tag

Kösz még egyszer. :R
Szerencsére nincs átírás. Van benne egy build.prop, de nincs használva semmire.
Felraktam a kernelt aztán átírtam kézzel a build.propban amit jónak láttam ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5362) beg válasza vegyszer (#5356) üzenetére


beg
veterán

Nem is a repart zipp el csináltam, hanem az apk-val. Ezért nem értem, hogy meteos után miért tűnik el az emmc@fat, ami előtte szépen megvolt 2gb. De mindegy, új nap, új próbálkozások.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5363) vegyszer válasza beg (#5362) üzenetére


vegyszer
addikt

Hol nem láttad? A rendszer alól, vagy a recovery alól?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5364) Mercutio_


Mercutio_
félisten

No, akkor most van cappa72 CP4.2-v2 S138 romjához valami update zip és azt érdemes-e felrakni? (átparticionált rendszer, TWRP)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5365) beg válasza vegyszer (#5363) üzenetére


beg
veterán

Összefoglalom: anno az első partícionálás lambda alatt történt meteos apk-val. Ezután létrejött a 2.77 data, de nem látta a külső sd-t a rom. Ezután twrp alól ment a v3-as ad tiltó script, ami után lett külső sd, ömlesztett data, öröm bódottá. Viszont a sokak által említett 14mb maradékot sosem láttam sehol. Majd jött ez a 4.2 orosz, tudtam, hogy kell neki a pici maradék belső sd, ezért lefutott a belső sd engedélyező v2 script, majd egyből az orosz rom. Nem indult, restore vissza, láttam nincs belső. Ezután a stock partíció kiosztásos script lement, lett 2-2gb, amire vígan felment a 4.2. Azon próbaképp megint meteos, de a factory reset után megint nem indult, és a twrp sem látta az emmc-t. A 4.1 lambda persze vígan visszament erre a kiosztásra. Tehát nekem a legnagyobb gondom, hogy sosem volt 14mb belső reszlim. Csak eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Nem tudom, hol szabtam el, de már a legelején sem volt, ahogy írtam.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5366) vegyszer válasza beg (#5365) üzenetére


vegyszer
addikt

Az sd kártya tiltás nem függ össze a belső logikai sd partíció méretével. Azaz igény szerint a 2gb tárhely is tiltható.

Az a 14MB-os partíciót, ha letiltottad, attól még van, köszöni szépen. Csak épp használatban nincs (vagyis mountolva) :P

Ha bármilyen (nem futó 4.2 rendszert) 2,77GB méretre hozol meteos-szal, akkor fel fog menni a 4.2.2 rom telepítő script, és a boot is. Nem kell külön engedélyezni (hiszen az a system mappában van, amit a rom telepítő sok mással együtt az örök bitmezőkre küld...

Kb már világos (mint a kőbányai)? ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5367) beg válasza vegyszer (#5366) üzenetére


beg
veterán

Valahogy dereng. De hogy mountolom ezt a részt, hogy aktív legyen? Mert ahogy írtam korrábban, ha így hagyom (2.77gb), felmegy a 4.2, de a boot logónál nem jut tovább. Ha back to stock állapot (2-2gb) akkor szépen felkúszik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5368) vegyszer válasza beg (#5367) üzenetére


vegyszer
addikt

A partíciót a rendszer, ha megtalálja, felcsatolja magától a település során. Nem kell külön küzdeni vele.

Esetleg meteos-szal tégy próbát 2,5GB data mellett, és reboot után wipe factory reset, wipe internal sd, reboot to recovery, és akkor menjen az install zip...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5369) beg válasza vegyszer (#5368) üzenetére


beg
veterán

Köszönöm a tippet, az egyik összetevő ez volt, a 2,5GB. :R
Bővebben: 4.1 lambda alól ráküldtem meteos barátunkat, hogy legyen 2,5gb a data. Utána TWRP, factory reset, majd install zip. A művelet sikertelen volt, logótól nem ment tovább. Utána lecseréltem CWM-re (cappa72 féle 6-os) a TWRP-t, hátha. Fenti lépéseket megcsináltam újból, semmi. Utolsó elkeseredésemben lecseréltem a meteos apk-t a 4gb-os verzióról a teljesebb (ami tudja a 8gb-os mtk-kat is basztirgálni) és láss csodát, megyen. A miérteket nem tudom, ahhoz én hülye vagyok, de gondoltam ráhagyom az utókorra hátha valaki szintén belefut ebbe. A bevált meteos: [link]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5370) sevadevil7 válasza beg (#5369) üzenetére


sevadevil7
csendes tag

1 hete nyuzom a telefont, ket bugot talaltam.
Van ezekre megoldas?
- ha csorog, nem tudom lenemitani, csak elutasitani
- ha hivnak es epp beszelek akkor nekem elkezd csorogni, de a hivonal tok suket, majd szetkapcsol neki a vonal.

(#5371) gusthy válasza sevadevil7 (#5370) üzenetére


gusthy
veterán

Hátez így kevés lesz.
ROM verzió, szolgáltató?

(#5372) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Most meg kell magam követni. Az orosz 4.2.2 rom rc1 végű verziója nem cseszi el a kijelző fehéregyensúlyát, ha a második (körös, a 4.2.1 -ben debütált) kamera appot használja az ember. Mivel nekem a Nova vissza emelte az asztal tartalmát, ezt 4 napig nem is próbáltam ki. Csak a másikat.

Úgyhogy most egy gyors fm rádió teszt is volt, de az nekem továbbra sem működik...

Bocsánat, de megzavart a két galéria+fotók, és a két fényképező app...

Azaz már csak az FM rádió nem megy (és esetleg a kamera autó fókusz a sötétben nem adott kielégítő eredményt, de a QR olvasó találkozó így is megette...)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5373) sunavlys válasza sevadevil7 (#5370) üzenetére


sunavlys
senior tag

- ha hivnak es epp beszelek akkor nekem elkezd csorogni, de a hivonal tok suket, majd szetkapcsol neki a vonal.

Hát ez már majdnem Dual SIM Active :DD

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#5374) gusthy válasza vegyszer (#5372) üzenetére


gusthy
veterán

Figy, az autofókusz nekem egyáltalán nem ment, neked mitől igen?

(#5375) vegyszer válasza gusthy (#5374) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem fókuszál, de legalább a kijelző fehéregyensúlyát nem cseszi el. ;]
Valószínűleg a QR kód olvasás nem túl fókusz érzékeny folyamata, mert nekem ment az este, monitorról...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5376) beg válasza gusthy (#5374) üzenetére


beg
veterán

Nálam megy az autofókusz rc1-ben. (a final bétában nem megy a leírás szerint) Sőt, még a stock kamera sem fc-zik, és azon is van autófókusz, és jók maradnak a színek. Csak hát az ugye sötét, mint minden más 3rd app. A lenovo barát kamera pedig tökéletes rajta.
Csak azt a nyomoronc hívás létrejöttekor rezgést tudnám kikapcsolni. Sem a tárcsázó beállításainál, sem az egyéb beállításoknál nem lelem.
Ja és minő fájdalom, de nem tudok hozzáadni facebook fiókot. Nálatok megy? Messenger kiszól, hogy nincs joga, Beállítások/Fiókok hozzáadásánál meg nincs olyan opció.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5377) vegyszer válasza beg (#5376) üzenetére


vegyszer
addikt

Gravity box, telefon módosítások, híváskori rezgések. És láss csodát.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5378) BaginZe válasza vegyszer (#5377) üzenetére


BaginZe
tag

system settings / call settings / vibrate when connect

(#5379) beg válasza vegyszer (#5377) üzenetére


beg
veterán

Pont ez lett volna a következő kérdés, hogy gravity boxot szereti-e, de akkor igen. Köszi :)
Messenger probléma solved, feltettem az fb appot, utána már ment a messenger is, majd levettem az fb appot és csak a messenger maradt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5380) gusthy válasza beg (#5376) üzenetére


gusthy
veterán

Jahogy. Nekem final bétám van (most épp volt).

(#5381) beg válasza gusthy (#5380) üzenetére


beg
veterán

Dobd fel az rc1-et [link]
Egy nov.1 es postban azt írta a srác, hogy néha reboot után nem indul (akksi ki-be után igen), meg a wifi nem elég erős, továbbá a 3g alatt eszi az akksit. De szerintem ez már egy javított verzió, ez van fent, éjjel 1 (egy!) százalékot esett a töltöttség. 2 kamera és galéria alkalmazás van, amelyikben szerepel a 3d, azok lenovo barátok :) Autofókusz megy, képernyő fehéregyensúlyt nem bántja. Wifi, GPS (egy kis EPO hekkel mobilbácsiban, 11 holdat talált kb 10mp alatt), brútusz megy szépen, gravitybox-al is szeretik egymást. Az akksi ideje vetekszik a 150-es kernellel, eddig nagyon bejön. Ha jól tudom a GPS trekker módosítást nem tartalmazza, de az egy sor én nem használom.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5382) skristof


skristof
tag

megjött a kicike, belépek a klubba :C

(#5383) gusthy válasza beg (#5381) üzenetére


gusthy
veterán

nézem.
3g alatt ez nem szokatlan

(#5384) sevadevil7 válasza gusthy (#5371) üzenetére


sevadevil7
csendes tag

CP4.2-v2-by-Cappa72-patched
Voda és Tmobile sim kártyákkal

(#5385) vegyszer válasza beg (#5381) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Tartalmazza a GPS modot. És az Endo jól megy vele.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5386) beg válasza vegyszer (#5385) üzenetére


beg
veterán

Akkor még egy pont orosz barátunknak. Ezek tényleg már a spájzban vannak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5387) beg


beg
veterán

Nem tudom, nektek feltűnt-e, de nem játszik le mp3-at a chiptune rom :)
Semmi gond, EZT a libstagefright.so fájlt kell /system/lib/ könyvtárba másolni felülírva az ott lévőt. Jogok: rw-r–r– és kész. Kipróbáltam, működik. Most már megyen a knight rider főcím csengésnek :DDD (élet apró örömei)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5388) gusthy válasza beg (#5387) üzenetére


gusthy
veterán

Ez akkor ugyanaz, mint a régebbi 4.2.1-es probléma. Köszi.
Reméljük, a srác kicseréli majd.

És ha tényleg csinál kitkatot is, ahogy írta.... Vagy az egy kínai volt?

[ Szerkesztve ]

(#5389) vegyszer válasza beg (#5387) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes, az rc1 alatt nem volt semmi gond az mp3 lejátszással.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5390) beg válasza gusthy (#5388) üzenetére


beg
veterán

Nem. Ez volt az. Nemnormális. :DD

(#5389) vegyszer: Ahogy néztem, az utóbbi 3 napban 3 különböző rc1 verzió volt (feltöltéstől eltelt idő alapján látszott). Nekem ez jutott, ez volt a tegnapi.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5391) gusthy válasza beg (#5390) üzenetére


gusthy
veterán

Doktor úr, mostanában olyan bizonytalan vagyok. Vagy nem is?

(#5392) vegyszer válasza beg (#5390) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem vagyok őrült!
Nem vagyok őrült!
Nem vagyok őrült!

A hangok is ezt mondják...
;]

Lassan már meg kéne nézni azt a fórumot is...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5393) vegyszer


vegyszer
addikt

És ilyen a formám:
Egy A820 flip tok, plusz akkut vettem 5,39$-ért a hangyás boltból szeptember végén. Ma jött meg. Az akku kb stimmel, de nem tökéletesen azonos azzal, ami a teloban van. Számos ponton eltérés látható...

Az valahogy jobban bánt, hogy a flip tok az Lenovo A820T típusú. 3 éve az első igazi téves küldés... :W

Most meg mehetek reklamálni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5394) beg válasza vegyszer (#5393) üzenetére


beg
veterán

Nekem múltkor nem jó kijelzővédőt küldtek. Már a kínaiak sem a régiek.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5395) 314sta válasza vegyszer (#5393) üzenetére


314sta
csendes tag

Én is ugyanezt a tok+akksi kombót várom a hangyásoktól. De ahogy olvastam amit írtál, lehet én se fogok örülni neki annyira ha megkapom :)

(#5396) alexw801 válasza vegyszer (#5393) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt Újpalotán az Ázsia centerben elég sokféle tok van, nem drágán.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5397) vegyszer válasza alexw801 (#5396) üzenetére


vegyszer
addikt

Európában nem forgalmazott telóra van flippes tok? ;]
Kötve hiszem...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5398) alexw801 válasza vegyszer (#5397) üzenetére


alexw801
senior tag

A kínai boltokban sok minden van. Semmi köze a forgalmazáshoz.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5399) Mercutio_ válasza vegyszer (#5397) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van ott minden mint a bucsuban :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5400) joiner007 válasza beg (#5387) üzenetére


joiner007
aktív tag

Nekem ebben az általad linkelt romban lefagy a kamera, mi lehet az oka, valami galéria hibát ír. Mit tudok tenni vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.