Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) cappa72 válasza csabi236 (#5900) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyári recovery-ből nem tudod futtatni ezeket a cwm szkripteket.
Először fel kell tenni egy módosított recovery-t.
Ezek szerint Meteos-apk-val csináltad?
Akkor kellene lennie egy 14MB-os SD kártyának. Oda felférhet egy CWM, amit fel tudsz tenni mobileuncletools-zal. Vagy nincs ilyen 14MB-os tárthelyed?
Ezt olvasd el

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5902) csabi236 válasza cappa72 (#5901) üzenetére


csabi236
tag

Még azt megtudod mondani hogy melyik cwm jó a minideal-es gyári rom-hoz?Köszönöm a segítséged

(#5903) cappa72 válasza csabi236 (#5902) üzenetére


cappa72
nagyúr

Alapvetően nem függ a módosított recovery attól, hogy milyen rendszer van a telefonon.
Ugyanakkor az S150-es megjelölésűt javaslom, eddig az a legfrissebb (én a 6.0.1.2-t preferálom)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5904) csabi236 válasza cappa72 (#5903) üzenetére


csabi236
tag

Recovery telepíése a telefonunkra leírás linkje sajnos nem él tudtok egy leirást vagy linket adni?

(#5905) DJGABI


DJGABI
addikt

Régi motorosoknál nem kopott ki az usb port? Konkrétan egy picit megmozdítom a telefont aztán máris kicsúszik belőle a kábel. Este abban a hitben voltam hogy tölt, aztán reggelre semmivel több kraft nem volt benn. Kipróbálom majd egy másik kábellel de szerintem a csati engedett el...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5906) cappa72 válasza csabi236 (#5904) üzenetére


cappa72
nagyúr

recovery telepítése

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5907) ivelegi


ivelegi
csendes tag

Sziasztok!

Be tudná valaki linkelni a legfrissebb chiptune android 4.2-t? Ha jól látom, needromon csak final beta van, a fórumon is csak ezt találtam.

Tudtok arról valamit, hogy lesze cyanogen mod ehhez a készülékhez?

Láttam needromon valami aosp 4.1-es romot. Van ezzel tapasztalatotok?

(#5908) csabi236 válasza cappa72 (#5906) üzenetére


csabi236
tag

szia.beraktam a fájlt a gyökérbe de nem ismeri fel az sd kártyát a telefon és igy nem találja cwm fájlt,létezik másik modja a telepitésnek?

(#5909) cappa72 válasza csabi236 (#5908) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze, létezik:
[link]
(illetve dd-vel is lehet)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5910) csabi236


csabi236
tag

Esetleg flashtoolos megoldás létezik?

(#5911) beg válasza ivelegi (#5907) üzenetére


beg
veterán

A chiptune is egy kvázi AOSP. Cyanogen lesz, ha a lenovo méltóztatik nyitni.
Chiptune: [link]
Finalbeta felrak, ha nem jó, ráenged az RC2. Ha jó, örül. Ha így sem, akkor egyedül csak az RC1-el egy próba.

(#5910) csabi236: Nagyon write only üzemmódban vagy. Cappa72 által adott link első 3 sora:

"Installing CWM on your phone
You need to install proper drivers to your computer.
Option 1, with SP Flashtool"

és itt jön tovább a leírása

Néha olvass is, mondjuk a téma összefoglalóval kellett volna kezdeni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5912) csabi236


csabi236
tag

Megcsináltam a xda developers oldalon valo leirás alapján és most ki be kapcsolgat, TOOL dl image fail és uboot is blocking by dl info.

(#5913) cappa72 válasza csabi236 (#5912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elfeledted bepipálni a da dl all with checksum jelolonegyzetet?
Mert akkor szokott ez lenni.
Ezt csak flashtoollal lehet rendbe rakni egy gyari rommal.
Addig csak feltegla. :(

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5914) csabi236 válasza cappa72 (#5913) üzenetére


csabi236
tag

Teljesen a leírás alapján csináltam az egészet !Úgy látszik ez nem az én napom :(

(#5915) alexw801 válasza csabi236 (#5914) üzenetére


alexw801
senior tag

Azzal a Flash Tool-lal, illetve scatter fájlal csináltad, ami hozzá való?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5916) cappa72 válasza csabi236 (#5914) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van saját mentésed?
Mtkdroidtools vagy hasonlo programmal keszult mentesre gondolok.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5917) KisTücsök


KisTücsök
addikt

No. :D Aztán leesett, a recovery az SD kártya tartalmát ismerte fel, arra meg nem másoltam rá ezeket a cuccokat. Kölcsön kellett kérni a szomszéd telóját, majd abba berakva a memóriakártyát gépről rámásolni a dolgokat. De működik, az a lényeg. Legközelebb már tudom, hogy akkor ezt így kell. Kösz mindenkinek!

(#5918) csabi236 válasza cappa72 (#5916) üzenetére


csabi236
tag

Hello.Sajnos nincs ilyen mentésem,mivel nem rom-ot cserélni akartam hanem csak átparticionálni.Most szedtem le az orosz oldalról a gyárit ,felraktam de el sem akar indulni.Nem tudom mitévő legyek.

(#5919) vegyszer válasza csabi236 (#5918) üzenetére


vegyszer
addikt

Legközelebb előbb olvass, aztán kérdezz (és a választ olvasd is el alaposan), hogy mi nem tiszta, és csak utána cselekedj... Ebből baj nem lehet!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5920) cappa72 válasza csabi236 (#5918) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát bizony a linkelt témaösszefoglalóban benne van, hogy mielőtt _bármit_ csinálnál, ments.

Töltsd le az S138-as gyárri ROM-ot.
Töltsd le a preloaders csomagot.
Kell a flashtool is.
Ha ezek megvannak, akkor szólj.
Persze ha ezek már megvannak, akkor hamar fogsz szólni.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5921) csabi236 válasza cappa72 (#5920) üzenetére


csabi236
tag

Rajta vagyok!

(#5922) cappa72 válasza csabi236 (#5921) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt olvasd el, ha valami nem tiszta, akkor először kérdezz, mielőtt cselekszel.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5923) csabi236 válasza cappa72 (#5922) üzenetére


csabi236
tag

olyan kérdésem van hogy a modemdb és az apdb hova kerül?

(#5924) csabi236 válasza cappa72 (#5922) üzenetére


csabi236
tag

Köszönöm szépen a segítséged ,működik a telefonom pedig azt hittem hogy menthetetlen.

(#5925) cappa72 válasza csabi236 (#5924) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Akor ezek szerint sikerül a flash.

Emlékezzünk meg arról, hogy DJGABI vezetett először eme megoldásra, köszönet neki.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5926) hfrédi


hfrédi
csendes tag

üdv.
Egy kérdésem lenne van egy usb stick-es mobil előfizetésem a Digi műholdas tv mellé,
ez a telenor hálózatát használja ha berakom a szímet a telefonba nem működik a net,
van erre valami beállítási lehetőség? APN vagy az csak a stikben fog működni? :F

(#5927) holpy


holpy
csendes tag

Sziasztok!

Nyilvánosan szeretnék köszönetet mondani Vegyszernek és Zappa72-nek az elmúlt 2 napban nyújtott segítségükért. Történt ugyanis, hogy én, mint totál laikus, a zostoba user-ek nemes egyszerűségével frissítettem a recovery-t TWRP-ről CWM-re, majd az újraparticionálás és a factory reset után a TWRP-s backup-omat akartam visszaállítani. :D
Mivel már semmit nem tudtam a helyzettel kezdeni, nem voltam rest felkeresni Vegyszert az előidézett hülyeség felvázolásával, minek következtében Zappa72-vel karöltve gyorsan és hatékonyan találtak megoldást a problémára. Ahogy beleolvastam a fórumba, észrevettem, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen őstehetség, de Ti álljátok a sarat, és töretlen türelemmel vagytok fajtársaim iránt. :P
Még egyszer hálás köszönet érte!

Az erő veletek van! :R

(#5928) vegyszer válasza hfrédi (#5926) üzenetére


vegyszer
addikt

A sim kártya nem tudja, hogy miben van. Max annyit, hogy hang alapú szolgáltatás nincs engedélyezve (úgy általában, de pl a 104, 105, 107, 112, 911, és a központi telefonszám engedélyezve van.).

Tehát A HELYES APN megadása után működik majd (de nem biztos, hogy magától a teló különbséget tud tenni a virtuális, és a valódi szolgáltató között. Szerintem annyit néz, hogy 216-01, 30, vagy épp 70 a hálózati azonosítója a sim kártyának)
Azaz, ha kapásból nem megy, csekkold a APN-t

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5929) Tibcsike68 válasza vegyszer (#5928) üzenetére


Tibcsike68
csendes tag

Üdv, segítséget szeretnék kérni, Lenovo A 820-ra szeretnék telepíteni olyan programot, amit túrázáshoz tudok használni, és a DDK, Dél Dunántúli Kéktúra útvonalát megjeleníti. Várhatóan a héten jön meg a teló, már nagyon várom, hogy a kezemben legyen. Ha kérhetem, szájbarágósan írd le, mit hogyan, mert nem vagyok profi. :R

(#5930) hfrédi válasza vegyszer (#5928) üzenetére


hfrédi
csendes tag

Köszönöm :R megtaláltam a jó APN és működik alapban a telenor-ét rendelte hozza ,
de átírtam azóta megy a net :C

(#5931) beg válasza Tibcsike68 (#5929) üzenetére


beg
veterán

Ezen a logoutos bejegyzésen tájékozódhatsz: Magyarországi túratérképek offline Androidon

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5932) cappa72 válasza Tibcsike68 (#5929) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem az oruxmaps jó.
Lehet térképet is csinálni hozzá a a mobac-cal.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5933) Rebirth válasza cappa72 (#5932) üzenetére


Rebirth
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megcsináltam az átparticionálást és lefuttattam a scriptet. A leírás nem tartalmazta az EBR1 EBR2 fájlok cseréjét, az már nem is kell?

Most úgy néz ki, hogy a belső tárhely 3,59 GB, az sd-kártya 7,4 GB. Viszont nem látom néhány telepített alkalmazásomat. Bár data restore-t még nem csináltam, az az sd-re fogja visszaállítani a data-t?

Lehet nem ezzel függ össze de, próbáltam utorrent-et telepíteni, fel is ment szépen, de elinduláskor hibaüzenet:
Application stopped: service failed to create required folders.

Köszönöm előre is a segítséget.

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#5934) fape válasza vegyszer (#5885) üzenetére


fape
senior tag

Pandawill-nél lesz, igaz kicsi, esély, hogy olcsóban megvehesd.
[link]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5935) cappa72 válasza Rebirth (#5933) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megcsináltam az átparticionálást és lefuttattam a scriptet.
Hogyan csináltad az átparticionálást?
Milyen szkriptet futtattál le?

A leírás nem tartalmazta az EBR1 EBR2 fájlok cseréjét, az már nem is kell?
Az említett fájlok cseréje vagy Meteos-átparticionálóval történik, vagy az átparticionáló szkripttel.

Viszont nem látom néhány telepített alkalmazásomat. Bár data restore-t még nem csináltam, az az sd-re fogja visszaállítani a data-t?
A saját alkalmazások a /data-n vannak. Átparticionálás után özvetlenül nem is láthatod őket, hiszen formázásra kerül a /data.
Csak a mentésedből visszaállított /data után fogod viszontlátni a telepített alkalmazásaidat.
Az SD-re nem kerül /data visszaállításkor app.

Application stopped: service failed to create required folders.
Próbáld meg az alapértelmezett írási helyet a telefonmemóriára rakni, ami a fizikai sd lett a módosítás után (ha jól emlékszem; mivel gyári-alapú romod van, nem biztos, hogy megfelelő terminológiát használtam)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5936) Rebirth válasza cappa72 (#5935) üzenetére


Rebirth
tag

DJGABI leírása alapján csináltam, illetve a vold.fstab cseréjére találtam egy talán álatalad készített scriptet.

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#5937) Rebirth válasza cappa72 (#5935) üzenetére


Rebirth
tag

ES File Explorerben látok egy / és egy /storage/sdcard1-et, ezek megnyithatók. A /storage/sdcard0 pedig üres. A /data is full üres, pedig most restoráltam. Lambda 2.3.4 volt fent, azt cseréltem 2.3.5a-ra, majd particionálás. Próbáltam már full restore-t is, de azzal se jöttek vissza az appok. Mit rontottam el? Köszi

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#5938) alexw801 válasza beg (#5931) üzenetére


alexw801
senior tag

Ha valami drágának tűnik, akkor érdemes megkeresni a 4pda.info-n, sokszor meg lehet találni. Pl. én használom az AppSales-t, ez jelzi, mi van leértékelve. Mielőtt megvenném, benézek a 4pda.info-ra, és nem hiába.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#5939) kissbg válasza Tibcsike68 (#5929) üzenetére


kissbg
tag

Navitelt is nézd meg, teljes mo-i turistatérképet találsz rá, még egyszer sem hagyott eltévedni:)

(#5940) Vamp


Vamp
senior tag

Help...

Ocsem a820asara szegeny feltette az s150-es OTA frissitest. Eddig linerty rom volt rajta, 138as kernellel.

Az sd-kartyat a telo nem ismeri fel, mert belso memoria osszevono script futott anno, utana siman engedte alapertelmezesben a kulso sd hasznalatat, most vmiert nem hajlando felismerni. Tovabba, teamwinbe se tudok belepni, hogy futtassam a scriptet, es vagy a kinai, vagy a gyari recovery jon be gombkombinaciora... nah most mit csinaljak?;)

(#5941) cappa72 válasza Vamp (#5940) üzenetére


cappa72
nagyúr

A saját adatok rendben vannak?
Mármint arra gondolok, hogy az eddigi programok azok működnek, névjegyzék stb...

Ha igen, akkor először is majd root-olni kell.
Témaösszefoglaló tervezet-ben benne van.

Aztán újra kell tenni a twrp-t (vagy cwm-met, kinek melyik tetszik; azonban a kettő mentése nem kompatibilis a visszaállítást tekintve).

Aztán twrp-ből azonnal egy mentést, hogy a useradatok meglegyenek.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5942) Toth_Jani válasza Vamp (#5940) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Most örülni kell van egy teljesen gyári A820-as.
Teljesen előröl lehet kezdeni mindent a Root-olástol kezdve, ajánlanám itt a lap tetején a téma összefoglalót ott szinte minden megtalálható.

(#5943) Švejk


Švejk
őstag

Wow, elvtársak, a Lenovo Vibe telefonján futó felületről beszéltünk pár napja. A fejlesztők elég gyorsak voltak: emitt
Valaki feltehetné :)

(#5944) csabi236


csabi236
tag

Rootoláshoz találtam egy jó kis programot amit csak felkell tenni telora és rootolja,Framaroot néven találjátok meg.Üdv

(#5945) cappa72 válasza Vamp (#5940) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most látom, hogy kerestem, hogy már írtam le gyorstalpalót: [link]
De ha valami kérdésed van, akkor előbb inkább kérdezz.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5946) D1Rect


D1Rect
félisten

Hol a legolcsóbb ez a telefon?
Amit találtam az a pandawill 130$-os hálaadási akciója 2 nap múlva.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#5947) Vamp válasza cappa72 (#5945) üzenetére


Vamp
senior tag

Igen, minden adat es program is megvan. Otthon megnezem, mit kell csinalni pontosan, koszi!

(#5948) vegyszer válasza Švejk (#5943) üzenetére


vegyszer
addikt

Való igaz, hogy hirtelen lett egy fél tucat új rom...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5949) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok. A lambda rom-ból melyiket ajánljátok ? Cleanrom-ra gondolok leginkább,nincs szükségem kinai appokra.Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5950) yourname válasza D1Rect (#5946) üzenetére


yourname
csendes tag

egy darab készüléket adnak oda ennyiért, tehát eléggé rá kell gyúrni a rendelési folyamatra :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.