Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gerii válasza Obyboy (#26) üzenetére


gerii
addikt

Ezért az árért ez a fényerő nevetséges. Leica meg eszemf@szom, de hogy a fő alkatrész ilyen béna...

(#52) rdt89 válasza HarleyCustom (#45) üzenetére


rdt89
addikt

Hidd el hüvelyért valaki 10-szer ennyit is kiad, arra megy el világ szinten is a legtöbb pénz :DD

(#53) motoflug


motoflug
őstag

Kedvelem a szerző írásait, jól bánik a szavakkal. A készülékre: szvsz. az Amoled pozitív, viszont az S7 edge paramétereit figyelembe véve ez az ár túlzás.

(#54) blueMerle


blueMerle
veterán

Nálunk szlovákiában 205 000Ft ez a telefon (ez még bő 25 000Ft-al kevesebb mint az első árukeresős találat, és a cikkben említettnél pedig egy szép 60-assal) úgyhogy mielőtt mindenki véres szájjal esne neki Hüvelyéknek, gondolkozzon kicsit hogy talán nem a gyártó hibája az európában legmagasabb adó, különböző illetékek és egyéb adónemek amik a valódi Hungarikumok, ezáltal megdrágítva mindent a környező országokhoz képest :U

Úgyhogy csigalom nyugavér, kurvára nem 260K. 205K pedig egy gyártó flagship modelljéért nem elmebeteg ár. Ja de igen, mert ez nem Epöl, azt csak nekik szabad ennyiért. Értem.

[ Szerkesztve ]

(#55) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy rövid megjegyzés az egyébként szerintem nagyon jó cikkhez. Nem kötözködésnek szánom, hanem azt szeretném, hogy különösen ezen a színvonalon ne legyenek félreértések.

Mondat a tesztből:
"A navigáláshoz a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS és GLONASS műholdcsoportok is segítséget nyújtanak, a pozíciószerzés villámgyors. "

A GPS annyit tesz, mint Global Positioning System, ami egy szolgáltatási tartalmat, nem pedig egy adott rendszert takar.

Ennek volt az első, általunk is használható verziója a Navstar (NAVigation System using Timing And Ranging).
Tudtommal még két működő rendszer van, az orosz Glonass és a kínai Beidou.

Előkészítés alatt áll még az európai Galileo, illetve egy japán (QZSS) és egy indiai (IRNNS) rendszer, ha minden igaz, bár ezekben már nem vagyok biztos, de ezek egyaránt GPS-rendszerek szeretnének lenni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56) WiZARD válasza blueMerle (#54) üzenetére


WiZARD
addikt

Az ár igazából nem érdekel itt senkit, csal a fikázás a lényeg...

(Hetedik hozzászólásban linkeltem, hogy lehet ~190ezer forintért is venni, ráadásul dualsim verziót, de arra már senki se reagált.)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#57) RaveForce válasza blueMerle (#54) üzenetére


RaveForce
veterán

azért engedtessen már meg egy magyar oldalnak magyar árakat közölni, és más magyar árú telefonokkal összehasonlítani... :U ennyi erővel lehetne az iPhoneok áránál az amerikait, samsungnál a koreait, huaweinél a szlovákot felhozni, ez nem így megy... és eddig sem így ment... :(((

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#58) WiZARD válasza RaveForce (#57) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem amikor van posta, online rendelés, és fizetés, akkor nem kell minden áron magyar árakról beszélni, hisz bárki hozzájuthat jobb áron.
(Nyilván a cikkbe a helyi hivatalos ár kerül.)

Azt meg pls ne kezdd el, hogy garancia így meg úgy, mert a cikknél amikor az ár szóbakerül, akkor a gari nincs említve, és főleg nincs összehasonlítva azzal, hogy más gyártó nem 3 hanem 1 vagy esetleg 2 év garival árulja...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#59) RaveForce válasza WiZARD (#58) üzenetére


RaveForce
veterán

de kell, mert így összehasonlítható, azt azért meg ne várd el, hogy a cikkek végén felsorolják az összes alternatívát majd átlagot vonnak.. :U direkt nem kezdtem gariba, de te igen :DDD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#60) WiZARD válasza RaveForce (#59) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet én csinálok valamit máshogy, de ha egy telefont akarok venni, akkor meg tudom nézni online az árakat, és különösebb nehézség nélkül össze tudom hasonlítani őket.
Szóval továbbra se értem miért ne lehetne a valós, piaci árakról beszélni, és azok alapján összehasonlítani a termékeket.
blueMerle nem a cikket kritizálta, hogy rossz ár szerepelne benne, és én is leírtam, hogy abban természetes hogy a helyi ár van. (mint ahogy idővel sincs frissítve az ár)

Persze lehet demagóg módon a magas listaár alapján kritizálni valamit, még akkor is ha jól tudjuk, hogy a vásárlóknak rendkívül kis része fogja annyiért megvenni, mert veszik majd részletre, akcióban, 0 áfás zuggsm-ből, euból, kínából, stb...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#61) janeszgol válasza WiZARD (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Az utolsó bekezdésed +1. Egy év garancia kb 20 ezer forint. Szóval a 260-ból vonjunk le ennyit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Jó lett, de drága. Akkor már inkább Mate 8

Huawei Mate 9

(#63) Hallosz


Hallosz
senior tag

Technikailag egy remek darab. :R
A farzsebben hordva tök menő, mint 50 éve farzsebben hordott nyeles fésű. . . :))

Mert lakni, muszáj.

(#64) G4bi89 válasza blueMerle (#54) üzenetére


G4bi89
senior tag

Mondjuk azt a 205 ezer forintot számold újra, mert mai állás szerint az inkább 220. Aztán magyarként sokra amúgy sem megyek egy szlovák webshopal. Ennyi erővel Kínából is megrendelhetem, és ha valami csoda folytán átcsúszik a vámon akkor 200k alatt vagyunk. (nem néztem utána)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#65) henrik1 válasza Bone123 (#22) üzenetére


henrik1
tag

igazából a zajszűrést kéne kikapcsolhatóvá tenniük, h legalább emiatt ne kelljen raw-val szórakozni.

(#66) WiZARD válasza G4bi89 (#64) üzenetére


WiZARD
addikt

spemall-ról eu szállítással kérve garantáltan nem vámolják, hisz eu-ból szállítják ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67) dutrás


dutrás
őstag

Gyönyörű készülék lett!
Hogy mennyi fanyalgó és fikázó ember van az hihetetlen!
Akkor milyen csúcs kategóriás telefont kell venni? Marad a Samu (még a legerősebb hardveres is akad TouchWiz-zel) Alma amely továbbra is irreálisan drága megfelelő tárhellyel és LG amihez még nagyon kevés párosítható eszköz társul ráadásul mind külön megvásárolandó.
Azért a három "felső" kategóriás választék elég karcsú lenne. Az eszébe sem jut senkinek hogy ezek a telefonok valakinek nem tetszenek?
Nem jó HTC mert Nehogy már annyiért adják(pedig az én szubjektív véleményem szerint igenis megértés az árát) nemjó a Sony mert pocsék az összeszerelési minőség (pedig kevés ilyen eset van) most pedig nem jó a Huawei mert Leica hype!
Abba belegondolt már valaki hogy vannak egyéni igények amiket tökéletesen kielégít ez a készülék akár 260 akár nem!
Nem beszélve arról hogy pár hónap múlva lejjebb megy az ára és akkor már sokkal jobb lesz az ár érték aránya.
Hihetetlen népség vagyunk.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#68) dutrás válasza G4bi89 (#64) üzenetére


dutrás
őstag

Szlovákia EU tagország így nincs Vám!

P50 pro/P40 Lite

(#69) sixpak válasza henrik1 (#65) üzenetére


sixpak
nagyúr

Raw fájlokkal szórakozni élmény, nem fáradság...én legalább is szeretem. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70) vicze válasza Dominó85 (#5) üzenetére


vicze
félisten

"A quick charge egy nagy paraszt vakítás, amivel fél-egy év alatt haza lehet majd baxni egy aksit a telefonban."

Urban legend generátor mode on?

1éve használom napi szinten, olyan mint újkorában...

"végletekig kimaxolt (4.35V) akku..."
Mi? :F Az aksi kizárólagosan 3,7V lehet. A töltés történik 5 és 20V között.

(#71) dutrás válasza vicze (#70) üzenetére


dutrás
őstag

Van ám megmondóember bőven! Kb semmit nem ért hozzá.

P50 pro/P40 Lite

(#72) WiZARD válasza vicze (#70) üzenetére


WiZARD
addikt

uhh, látom nagy szakértő vagy :W

Talán nézz utána az akkuknak, töltésüknek, stb.
Nézd meg, hogy fullra töltve mekkora az akku feszültség...

itt pedig az 5-ös ábrát, és hozzá tartozó leírást ajánlom.

(mellesleg arról is találni infót, hogy nagy töltési áram, és a közben fellépő nagyobb hőmérséklet hogyan hat az akkura, de megsúgom, egyik se javít rajta)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73) blueMerle válasza G4bi89 (#64) üzenetére


blueMerle
veterán

Magyarként neked szomszédos ország Szlovákia, kicsit kurvára nem ám Kína...Magyarként itt mindenre 2 év garanciát kapsz a magyarországi 1 évvel szemben. Ráadásul ezt otthon, bármely magyarországi Huawei szervizben tudod érvényesiteni. Tényleg, húderosszul jársz barátom...szinte már át is lettél verve mi? :U (egyébként MAGYARKÉNT abban a tetves webshopban mindenki beszél MAGYARUL, sőt, el is küldik neked MAGYARORSZÁGRA a terméket. PErsze kérdezni azt minek, ugye, Te tudsz mindent :R Remélem ez igy már elég MAGYAR :U )

Amikor irtam a hozzászólást 657 EUR volt a linkelt oldalon. Itt találtam perpill 664-ért: [link]. 664x314= 208 496Ft

Még valamit esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

(#74) vicze válasza WiZARD (#72) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy te abból vonsz le időjárási következtetést Magyarországra, hogy Ghánában milyen az idő, arról én tehetek?
Az, hogy ez a leírás ugye mostanra olyan elavult hogy csak na egy dolog. Ráadásként ennek köze nincs a mobil töltéshez illetve a különböző gyors töltő technológiákhoz, mert olyan régi leírás mint egy kőkorszaki balta. Az megint egy tök más kérdés, hogy milyen teljesen fals következtetést vonsz le.
Minden mobilban lévő aksi 3,7V ez ipari szabvány, nem lehet több, mert minden alkatrész erre van kalibrálva, így mindenki ennyivel dolgozik. A gyors töltés a feszültség variálásával valósítják meg 5 és 20V-ig terjedően technológia függvényében. Szóval, hogy mi a 4,35V max. azt te se tudod...

Mellesleg 5.ös ábra: Source: Choi et al. (2002) Régebbi nem volt? :U

Vannak elméletek, meg van tapasztalat. Én a tapasztalatomat írtam az utóbbi 1 évben, jó 300 töltési ciklus után gyors töltővel... Persze aki soha életében nem használta az sokkal jobban tudja 14éves ábra alapján.

[ Szerkesztve ]

(#75) G4bi89 válasza blueMerle (#73) üzenetére


G4bi89
senior tag

No offense de ki tudta, hogy amikor te nézted akkor olcsóbb volt? 208 sem 205ezer amúgy, és az se zavarjon, hogy a cikkben is 3 év garanciát említenek szóval nem értem mit írogatsz itt egy évet.

Átlag magyar meg még mindig nem rendel külföldről szóval a semmin vitázunk ám. Az más kérdés, hogy én magamnak és családnak is 2,5 éve Ausztriából, Kínából vagy éppen Angliából szereztem be a telefonokat.

Ja igen köszi a földrajz oktatást bár jó voltam annak idején belőle. :D

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#76) H.Istvan25 válasza blueMerle (#73) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ezt jó tudni, hogy a Huaweit itthon is szervizelik akkor is ha kint veszem. Könnyen lehet, hogy Szlovákiában veszem akkor a következő telómat, mert még az osztrákoknak is alávernek árban.

Postázás innen hogy megy? Beírom a magyar lakcímem és kihozzák?

Huawei Mate 9

(#77) WiZARD válasza vicze (#74) üzenetére


WiZARD
addikt

ez tényleg egy elavult cikk. "Last updated 2016-04-02"

A többi részével meg nincs kedvem vitatkozni, bármennyire is baromság. Majd talán más leírja, ha van türelme, én tartom magam az aláírásomban lévőkhöz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#78) Scalpel válasza vicze (#74) üzenetére


Scalpel
senior tag

A 3,7V a névleges feszültség, a 4,35V az üresjárási feszültség amit egy új 100% töltöttségi állapotú 3,7V névleges feszültségű akkumulátor sarkain mért...

(#79) Graphics válasza blueMerle (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megerősítem!

Ez tényleg így van :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#80) MaCS_70 válasza vicze (#70) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gyorstöltés (illetve a C-érték) minden akkutechnológiánál megosztó kérdés, a lítiumos akkuk meg különösen érzékenyek rá.

Bár nem vagyok mérnök, de ebben a kérdésben valamennyire otthon kell lennem, különös tekintettel az akkuk várható élettartamára.
A gyorstöltésnél az akkun mért kapocsfeszültség nem változik (4,2 volt fölé nemigen szabadna felmennie, még ha egyes gyártók már 4,3 volt fölé is engedik), jellemzően a töltőelektronika kap nagyobb feszültséget, mondjuk 9 voltot a tápegységtől, amiből nagyobb *áramot* tud "áttolni" az akkumulátoron. Ez a lítiumakkuknak elég nagy megterhelés, fokozott a hőképződés, repedezik az akku anyaga. Nem véletlen, hogy a 75%-os töltöttségi szint körül vissza is állítják a hagyományos karakterisztikát. Bár általános szabály nincs rá, a tapasztalatok szerint egy "gyors" ciklus kb. kétszeresen veszi igénybe az akkut, tehát ha mindig gyorstöltéssel töltjük, az nagyjából megfelezi az akku élettartamát -- ami egyébként számos más tényezőtől is függ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81) atikó


atikó
őstag

Amiert a leica nevet rateheti a telefonra mar ez onmagaban megdobja az arat!

(#82) mjani1172 válasza WiZARD (#56) üzenetére


mjani1172
addikt

Mert amit írtál az nem volt igaz.
Lehet venni kínában, gari nélkül,áfa nélkül, adó nélkül, artisjus nélkül.stb....
Az itt feltüntetett árak a gyártó-forgalmazó eredeti árai.
Mivel az az ár amit leírtál adócsalással ennyi,(bűncselekmény) így akár el is lehetne lopni a boltból az is hasonló,és még olcsóbb lenne.
Legyünk már egy kicsit korrektebbek és ne hasonlítsuk össze a kínai kamu árakat a magyar valódival.

[ Szerkesztve ]

(#83) gerii válasza mjani1172 (#82) üzenetére


gerii
addikt

Na de Margit! Nem is tudtam hogy adócsalás (és artisjus csalás, hehehe) Kínából rendelni akármit. Főleg ha az a kína Spanyolország.

(#84) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Messze a legszebb készülék ma a piacon. Szerintem.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#85) mjani1172 válasza gerii (#83) üzenetére


mjani1172
addikt

Természetesen nem az.De a közterheket nem befizetni az már igen.Ha gondolod kérj erről egy állásfoglalást,hogy 600 usd után kell e fizetni valamit.
Fölösleges erről vitát nyitni,de amíg nem sok kínai cég sem képviseli magát hivatalosan európában,(aki meg igen az magas áron) annak oka van.Az hogy mindenféle himihumi webshopok egyenként küldözgetnek csomagot ha te ezt hivatalosnak veszed akkor legyen.
Akkor hivatalos egy számla ha elfogadja a nav. Ezeket elfogadná?
Nem érdekel ki mit vesz és honnan.Csak utálom ha egy tisztességes vállalkozás árait hasonlítják egy kamu kínaival.

[ Szerkesztve ]

(#86) gerii válasza mjani1172 (#85) üzenetére


gerii
addikt

Kínából megfogja a vám; a Spanyolok meg már elintézték. Ez is az EU működésének a része, csak épp a szopó oldala, ami a helyi vállalkozásoknak tesz be. Lesz ez még rosszabb is.

[ Szerkesztve ]

(#87) vicze válasza WiZARD (#77) üzenetére


vicze
félisten

(#78) Scalpel: Lassan akkor értem min csúszunk félre. Cell nem egyelő a teljes aksival, az állhat több cellából is és az aksi méretének növekedésével ez egyre jellemzőbb.

@MaCS_70: Az rendben van, hogy túltolják, de még akkor se magyarázat arra, hogyan tud egy QC3.0 akár 20V-ot beletolni, és a töltési időkre se magyarázat igazából. A Batteryuniversity-s anyagok erre nagyon nem adnak magyarázatot, és nem tartom túl modernnek őket ilyen szempontból(Nyilván sok minden másra tökéletesek). Sokan kérdezik kommentekben is, de sehol sincs válasz.
Legnagyobb problémám az, hogy nincs semmilyen "up to date" kutatás erre, tényleg semmi. Az ok hogy régen XY Li-Ion (ami 100 felé lehet) aksira megcsinálták a teszteket, de ezeknek a ami technológiák eléggé ellent mondanak. Olyan érzésem van mint az Li-ion-ra válását idejében, a memória effektus, meg használat előtt 12órát töltöm stb. Mindenki fejében ez volt, de már rég nem volt igaz.
Egyszerűen nem tudom ilyen hatalmas magabiztossággal rámondani, hogy de fél év alatt meghal a gyorstöltéstől, csak mert. A hőtermelés nyilván probléma, ez biztos, csak a mértéke megint csak nem mindegy.

Ezért is töltöm csak gyors töltővel, mert kíváncsi vagyok, hogy ezek a megállapítások, mert még egyszer a méréseket nagyon rég végezték elég régi technológiával és nagyon újabbat nem találtam. A döglődésnek már elég rég mutatkoznia kellett volna, de sehol semmi.

(#88) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet. Szép is meg jó is, de nm ennyiért.

(#89) G4bi89 válasza vicze (#87) üzenetére


G4bi89
senior tag

Na ha már hőtermelés akkor Qi töltés. Az alatt is rendesen melegszik, és volt pár emberke itt a fórumon is aki mindig úgy töltötte, aztán fél év - 1év után (nem tudom pontosan) jelentősen kevesebbet bírt az akkumulátor.

Persze erre sincs tanulmány, de nyilván nem használ neki. :DDD

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#90) MMMMMM


MMMMMM
tag

RAW formátumban nagyon szép képeket csinál, meg lehet nezni a P9 tesztjében.

Az ára pedig szerintem egyhamar nem fog lejjebb menni, lásd P8 (fekete) egy év után edigitalnál még mindig 150 ezer a mediamarktnál 145. (Habár lehet h a sarki fűszeresnél olcsobban is meg lehet szerezni, ott inkább én nem vásárolok)

[ Szerkesztve ]

(#91) blueMerle válasza H.Istvan25 (#76) üzenetére


blueMerle
veterán

Javítják igen. Ahogy a Lenovot, a Sonyt, a Nikont, az Applet,...a nagy márkákkal nincs semmi gond :)) Rendelni közvetlen nem tudsz de pl. felhivod őket és megegyezel velük. ;) Nem lehetetlen, én is igy rendelek cuccokat magyarországi shopokból, az esetek 90%-ában gond nélkül megy a dolog. Pl. a linkelt Andrea shopban tényleg szinte mindenki beszél magyarul, minden üzletükben, ha mégis egy olyan valaki veszi fel aki csak a szlovák nyelvet beszéli (ezen a területen ez ritka), no para, átadja egy magyarul is beszélő kollégának.

G4bi89: :U ...akkor mikor néztem az első linkelt shopon az ára 205 ezer Ft-ra jött ki, amit másodjára linkeltem ott volt 208, azt hittem ez egyértelmü :) Pár hét és szépen lemegy az ára 200K alá.

[ Szerkesztve ]

(#92) embe


embe
nagyúr

A HTC is így kezdte. Majd elkönyvelte, hogy Ő prémium gyártó - prémium árakkal.
A Huawei fogja bírni annyi évig mint a HTC?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#93) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nem rossz kis készülék, de ennyi Ft-ot nem ér.

(#94) MaCS_70 válasza vicze (#87) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én forrásom, aki tollaival időnként ékeskedem, igencsak naprakész a témában -- valamelyik komolyabb akkumulátorkutató projektben dolgozik. A lítiumion/polimer akkukat egyébként nagyon nem szereti, de vagy másfél évtizedig azok töltésének a fejlesztésén dolgozott, és szerinte igazából nincs fejlődés körülöttük, legfeljebb finomítgatások és a töltési algoritmusok reszelgetése.
Az, hogy egy cella mekkora feszültséget bír, meglehetősen konstans, a fizika és a kémia szab neki határokat. Egy adott cellát tehát nem tudsz tetszőlegesen gyorsan feltölteni, ha viszont kicsi cellát használsz, akkor gyorsan megy a dolog. Ez a trükk: sok kis cella párhuzamosan kötve, így a feszültség maradhat a celláknak tetsző, viszont a párhuzamos kötés miatt baromi sok amper mehet -- és kell, hogy menjen.
Ahhoz viszont, hogy a töltőelektronika sok ampert tudjon a cellák felé indítani, teljesítményre van szüksége, az ő tápellátását biztosító vezeték viszont vékony, tehát ott nem jöhet sok amper -- ezért nyomják fel a feszültséget 5-9-20 voltokra, amely feszültség azonban a töltést látja el kakaóval, de sosem érheti el az egyes cellákat.
A QC3 elvben abban nagyon jó, hogy baromi ügyesen egyensúlyoz az egyes cellák között, mindegyikhez a szerinte pont megfelelő feszültsége/áramot juttatva.
A gond az, hogy a teljes akkupakk teljesítményfelvétele így megnőtt, a hűtés viszont nem lett arányosan jobb, hiszen a cellák egymást melegítik, ugyanakkor borzasztóan megviseli őket a meleg.
Ráadásul a gyártók érdekei pont ellentétesek a miénkkel: ha rá tudják írni az akkura/telefonra, hogy egy töltéssel milyen baromi sokat megy, azzal az eladható. Az, hogy a cellák hamar, a garanciaidő után lehetőleg azonnal kipurcannak, megint csak a gyártónak jó, tehát duplán érdekelt a túltöltésben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95) MaCS_70 válasza G4bi89 (#89) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Note4-emen Qi-töltést használok. Nem melegebb tőle a telefon, mint a sima USB-s töltéstől (a tekercs ugyan hőt generál, viszont kisebb a töltőáram), és jóval kevésbé meleg, mint gyorstöltésnél.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96) H.Istvan25 válasza blueMerle (#91) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha vannak sima boltjaik az nekem jó, úgyis járok arraféle kirándulni évente 1-2 alkalommal, ha legközelebb telót akarnék venni, akkor úgy időzítem az utazást :).

Huawei Mate 9

(#97) vicze válasza MaCS_70 (#94) üzenetére


vicze
félisten

"sok kis cella párhuzamosan kötve, így a feszültség maradhat a celláknak tetsző"
Köszi. :)
Én is erre jutottam, csak nem nagyon van erről semmi értelmes leírás.

Z4T-nél (6Ah) illetve MotoX Force esetében nagyon erősen érzem a melegedést QC esetén, persze ott az egész SoC úgy szar ahogy van, itt elég biztos vagyok hogy sokkal gyorsabban kinyuvad. De igazából minden töltővel mocskosul melegszik "lassúval" is. De Z3C-nél ezt egyáltalán nem tapasztalom, semmi extra melegedés, szóval ott a kisebb aksi miatt lehet nem terheli, nála nem hiszem, hogy lesz bármi gond.

N10 pl. elég simán kinyuvadt ~2év használat után "normál" töltővel, csak épp az nála 2,4A(kisebbel tölteni se lehet :P ), ami fűt rendesen.

Őszintén szólva, ha 2évet kibír, akkor nekem az elég.

A Samsungnál szerintem, a vezeték nélküli gyorstöltésre gondolt azt csak a S6 és afelettiek tudják, kikapcsolhatóvá is tette a Samsung mostanra...

[ Szerkesztve ]

(#98) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Se a P9 se ez nem tudott meggyőzni, hogy lecseréljem a P8-amat.
Majd talán jövőre... :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#99) henrik1 válasza sixpak (#69) üzenetére


henrik1
tag

ebben egyetértünk, de sokan szeretnének instant módon kevésbé elmosott képeket kapni. sztem alapnak kellene lennie a paraméterezhető/kikapcsolható zajszűrésnek.

[ Szerkesztve ]

(#100) mjani1172 válasza Bone123 (#22) üzenetére


mjani1172
addikt

Én egyébként nem látom olyan remeknek,nekem ezek a képek nem tűnnek élesnek,sem a p8 sem a p9,sőt egyik huawei sem.Az egyiknél még valahogy ti is beismertétek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.