Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Skimaster válasza Cunaja (#450) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az jól hangzik,a második nem....bár érdekes nekem,nem romolónak,hogy ha valaki neki áll,nem triviális neki,hogy hiába ugyan az a név majdnem,az 100% hogy nem ugyan az a rendszer van rajtuk...nem értem én ezt!

(#452) Cunaja válasza Skimaster (#451) üzenetére


Cunaja
addikt

A kapkodás!
VIE-L09C = P9 Plus
EVA-L09C = P9

Ennyi a különbség. A kernel is más, meg az összes partíció . Azzal nem sok jó történik, aki keveri őket. :(

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#453) Skimaster válasza Cunaja (#452) üzenetére


Skimaster
senior tag

Egyébként szerviz meg tudja csinálni?Vagy te is?Ha ilyen történik valakivel?

(#454) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én hosszú idő után léptem vissza az Android felhasználók közé a P9 Plus-szal. De azért látom a frissítési metódusok mit sem változtak az évek alatt. Itt egy flaghsip telefon a tulajdonomban, és örülhetek annak, hogy egyáltalán majd kap új andorid verziót. De már itt a február is és még mindig semmi. Nem azt mondom, hogy szükségem lenne a frissítésre mert problémás a mostani. Nem, nem az, de ennyi pénzt kifizettem érte és még mindig nincs meg ilyen szempontból az a support amit egy ilyen árú készülék megérdemelne. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#455) Cunaja válasza Skimaster (#453) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha nyitva a Bootloader és úgy viszi be az ember, akkor nem garanciális 142.000 alaplap csere.
Viszont ha érti a user amit írok, akkor megjavul otthon is. Ha a PC látja fastboot módban, akkor van remény.
Ha zárt a BL és úgy viszi be a tulaj, akkor talán garanciában megjavítják, esetleg cserélik a telót.
Mivel a tulaj éppen romolgatott, valószínű a BL nyitva marad és így nincs garancia.

Már több telefon jött vissza általam a halálból, de ha nincs BL kód, nem tudtam segíteni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#456) Cunaja


Cunaja
addikt

Valaki írja már meg nekem, hogy a T-mobilos eredeti rom melyik? :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#457) rmartin94 válasza Cunaja (#456) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Talán a B160, annál régebbi meg azt hiszem hogy a B128, de nem biztos.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#458) Skimaster


Skimaster
senior tag

Fényképező beállításait hol lehet elérni?

(#459) gretzky77 válasza Skimaster (#458) üzenetére


gretzky77
veterán

Megnyitod a kamera appot és ha balról a szélről húzol akkor jönnek a módok ha balról akkor beállítások! A pro mód pedig ott van az exponáló gomb felett!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#460) Skimaster válasza gretzky77 (#459) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi szépen,megvan!Nem értem a huawei miért nem teszi lehetővé,hogy ha valamiért kell, kisebb felbontásba is lehessen fényképezni...A netre töltött képeket néha csak max 3mp-ig engedik oldalak!

(#461) gretzky77 válasza Skimaster (#460) üzenetére


gretzky77
veterán

6 megapixelig le tudsz menni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#462) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok!
Végre boldog tulaja lettem egy VIE-L29-nek...
Első benyomások baromi jók... Szép, gyors... Otthonos... mondjuk egy Honor6 (H60-L12) után sok meglepetés nincs az EMUI-ban... :))
Dual SIM is rendben műkődik és NFC is és az infra is pöpec...
Most már csak a SIM2-SdCard mókolást kell megcsinálnom.. valaki esetleg használja így?

VIE-L29C185B181 van rajta... Szerintetek van értelme xda-ról túrni rá Nugat-ot, vagy várjam meg az OTA-t?

(#463) Skimaster válasza gretzky77 (#461) üzenetére


Skimaster
senior tag

Tudom,de néha az alá kellene menni.

Ti már találkoztatok olyannal,hogy a gmail pdf csatolmányát,nem nyitja meg semmi,azt irja, hogy rossz formátum.....vagy rosszul,olvashatatlanul nyitja meg,akár az office,vagy bármelyik aminek nyitnia kellene?

(#464) ctibor válasza imiadmin (#462) üzenetére


ctibor
senior tag

"Szerintetek van értelme xda-ról túrni rá Nugat-ot, vagy várjam meg az OTA-t?"

Most még csak béta Nugát van rá. Szerintem várd meg. Ha nem is az OTA-t, de a teljes, végleges 7-es romot.

(Lehet, hogy neked kell majd feltenned, eddig az enyém se jelzett egyetlen frissítést sem. De teljes romot nem nehéz telepíteni)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#465) #38015744


#38015744
törölt tag

Sziasztok..Én voltam az aki kb 2 hete szoftveresen "elrontottam" a telefonomat(P9 plus),de CUNAJA mester időt és türelmet nem kímélve távolról helyrehozatta velem azt a telefont amire a Huawei szervíz és több telefonos üzlet is azt mondta,hogy biztos,hogy csak alaplap cserével lehet életre kelteni....A Huawei ezt 143.000ft-ért akarta megoldani...Nem tudom ki ő,de ritka az ilyen segítőkész ember akinek azt mondtam,hogy küldje el a számlaszámát,mert meghálálnám a segítségét és azt mondta:nem...... :R

(#466) .LnB válasza #38015744 (#465) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Minden tiszteletet megérdemel a kolléga! Ezért is egy nagyon jó hely a ph lapcsalád. :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#467) imiadmin válasza #38015744 (#465) üzenetére


imiadmin
őstag

Respect az ilyen segítőkész embereknek... :C :R

(#468) imiadmin


imiadmin
őstag

Srácok,

Mivel új vagyok, túrtam a fórumot és feltűnt, hogy nincs egy összefoglaló féle... :((
Szóval kéne csinálni egy első hozzászólást/összefoglalót, ahova össze lehetne írni, hogy milyen típushibák, milyen praktikák vannak a telóhoz... hány féle alfaj létezik, mik a különbségük... milyen ROM-ok léteznek, stb... vélemény?

itt találtam egy jó linket a megjelent ROM-okról...
http://hwmt.ru/oth/HWFF/info/view.php?find_model=vie-l29

[ Szerkesztve ]

(#469) gretzky77


gretzky77
veterán

Tisztelt kollégák!
Csatlakozom azok táborába akik hatalmas köszönettel tartoznak Cunaja fórumtársnak a gyors és rettentően profi segítségért és sikerült a szervíz elkerülése!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#470) n2066


n2066
tag

Sziasztok!
valaki esetleg tudja, hogyan lehet az emui-ban a főképernyőn lévő ikonok betűméretét megváltoztatni. Az enyémen túl kicsik.
köszi előre is.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#471) Cunaja


Cunaja
addikt

Kérnék mindenkit, hogy romolásba csak megfelelő szakadás esetén kezdjen bele! :R
Sajnos sorba esnek a Plus verziók komoly kómába.
:R
Ha gond van esetleg, akkor természetesen itt vagyok! :B

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#472) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na nekem tölt egy 536mb-os frissítést. Ez lenne a nougat?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#473) Peti N95 válasza .LnB (#472) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Nekem is most jelzett. B160-ról B191-re frissül épp. Telekom

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#474) .LnB válasza Peti N95 (#473) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szintén Telekom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#475) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez még mindig android 6.0 és nem 7.0. Én azt hittem 7.0 lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#476) Cunaja válasza .LnB (#475) üzenetére


Cunaja
addikt

A Nougat B3... kezdetű romok.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#477) .LnB válasza Cunaja (#476) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, most olvastam utána. :((( akkor majd nyáron biztos jön az is. :) remélem addigra lesz azért már.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#478) Cunaja válasza .LnB (#477) üzenetére


Cunaja
addikt

Lesz az már februárban. Kínában már van, csak nem L09 és L19-re.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#479) .LnB válasza Cunaja (#478) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ismerősöm most fűz, hogy tegyem fel hisuittal. (hisuit + valami progi amivel be lehet tallózni a file-t) :D Ő is nagy buherás, lehet ismered is fórumtag. De nem fogom, megvárom a hivatalosat, azért is amit te írtál ide korábban. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#480) Cunaja válasza .LnB (#479) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha esti programot szeretnél nekem, akkor nyugodtan láss neki. Legfeljebb beviszed a Huawei-be és alaplap csere 143K-ért, majd visszahozod és megcsináljuk. :Y

Ha csináltál már ilyet, akkor nincs semmi gond, de ha nem, akkor nem ajánlom, mert kóma lesz egyből ha rosszul csinálod.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#481) .LnB válasza Cunaja (#480) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eszemben sincs. Én meg tudom várni a hivatosat. Ez működik. Én a buszrát régen csinalgattam de elegem is lett. Nem is tudom hogy megy mostanában, nem is érdekel. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#482) Skimaster


Skimaster
senior tag

Azért az furcsa,hogy a Mate 8 régebbi telefon és ott már meg lehet csinálni a frissítést,nekem b192 volt rajta és hisuite és még egy program segítségével feltettem simán a 7.0-t.Jó lenne,ha februárban meg lehetne oldani a frissítést!

(#483) Cunaja válasza .LnB (#481) üzenetére


Cunaja
addikt

Jelenleg romot csinálok P7-re és Kernelt cserélek P9-en. Utána megnézem mit lehet tenni normál körülmények között.

A Firmware finder mit hoz be a telefonon?

Holnap megoldjuk! :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#484) -FreaK- válasza Cunaja (#480) üzenetére


-FreaK-
veterán

Á, a Huawei Updater-ről van szó, azzal elég biztos a dolog, de gyáva és nem meri.. mondjuk ennek lehet van köze ahhoz, hogy a múltkor 3-4 napig tartott mire sikerült életre keltenem a telómat.. ;]

(#485) Skimaster válasza -FreaK- (#484) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem megvan ez az updater,de nincs hozzá való progi,ami a P9 Plus-ra jó....

(#486) Cunaja válasza -FreaK- (#484) üzenetére


Cunaja
addikt

Senki nem gyáva, csak nem biztos a dolgában! Ha segítesz neki, akkor biztos menni fog. Nincs összefoglaló, hogy az anyagokat berakjuk.

Kellene topikgazda.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#487) -FreaK- válasza Cunaja (#486) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja, az csak vicc volt :) múltkor látta, hogy mit szenvedtem az enyémmel, akkor eldöntötte hogy ő nem fog nekiállni bütykölni. Mondjuk megértem, fordított esetben én is így tennék :)

(#485) Skimaster: A Huawei Update-er maga a progi :) ez csak annyit csinál, hogy becsapja a Hisuite-ot, mintha ő lenne a szerver, és a megadott fájlt így a Hisuite frissíti fel. Persze jó fájlt kell megadni. Mate8 topicban írta egy kolléga a módszert, tök jól működik, elég egyszerű is.

[ Szerkesztve ]

(#488) Skimaster válasza -FreaK- (#487) üzenetére


Skimaster
senior tag

Igen, én másodikként ugyan úgy megcsináltam ,mint a kolléga,mert nekem is a b192 volt a telcsin, aztán hirtelen felindulásból párom megkapta a mate 8, én pedig vettem ezt... Kemény 2 napig élveztem a nugátot :C páromnak mindegy milyen rendszert használ, én meg ácsingózok az új rendszerre P9 plusszal... majd megjön... :R

(#489) -FreaK- válasza Skimaster (#488) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jah, értem. Uhh, ez akkor rosszul jött ki :D mondjuk fura, hogy az újabb modell később kapja meg, nem ez a bevett szokás a gyártók között.. Mondjuk szerintem a P9 Plus-ból kevesebbet adtak mint a simából vagy a Mate-ből, így lehet azzal függ össze, hogy mennyi időt fordítanak az egyes modellek frissítéseire. Persze ez csak tipp..

[ Szerkesztve ]

(#490) Peti N95 válasza Peti N95 (#473) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Senkinél nincsen gond a B191-el?
nekem felrakta, újra indult, és teljesen érzéketlen az érintő, még a pint sem lehet beírni...
Nyomtam neki FR-t Recoweryből, de semmi :F
HELP!!!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#491) Cunaja válasza Peti N95 (#490) üzenetére


Cunaja
addikt

Ne tegyétek fel a B191-et, mert öli a telefonokat! Most 4 napig nem érek rá telefonokat ébresztgetni!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#492) Peti N95 válasza Cunaja (#491) üzenetére


Peti N95
aktív tag

OTA-n jött a frissítés, semmit sem mókoltam!!!
Írtam privátot...

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#493) Skimaster válasza Peti N95 (#492) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ilyen van? Ota és nem működik rendesen?
WTF? Mire való akkor ez a 191?

(#494) Peti N95 válasza Skimaster (#493) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Ezekszerint van, mert csak wifin letöltöttem, frissített, aztán már nem lehetett beírni a pint!
Amúgy működik a telefon, csak az érintéseket nem érzékeli...
Lehet újra kellene tennem 3 gombossal, és megjavulna, de ezt még nem romoltam sosem...
Honnan tudok romot leszedni ?
Valamit kellene csinálnom vele, mert holnap kell a munkámhoz!!! :W

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#495) Cunaja válasza Peti N95 (#494) üzenetére


Cunaja
addikt

Rom verziót kérek!
Dugj rá egy egeret, ha van OTG kábel.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#496) Peti N95 válasza Cunaja (#495) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Nincs otg-m
A gyári T-s B160 volt rajta, arra jött a frissítés.
Tudsz megoldást?
Rádugtam a gépre, van valami rendszer visszaállítás, de azt írja nem támogatott... :W

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#497) Cunaja válasza Peti N95 (#496) üzenetére


Cunaja
addikt

BL nyitva? Kód van? Prduct kód rendelkezésre áll?

B160 tág fogalom.
VIE-L09C150B160 volt? Most meg lett VIE-L09C900B191

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#498) Peti N95 válasza Cunaja (#497) üzenetére


Peti N95
aktív tag

BL nincs nyitva, mondom hogy nem volt rajta semmi babrálva!
Pontosan nem tudom mi volt a verzió, ami gyárilag volt rajta...
Én vettem a Telekomnál újonnan. Nem romoltam

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#499) Cunaja válasza Peti N95 (#498) üzenetére


Cunaja
addikt

Product kódot lekérted?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#500) Peti N95 válasza Cunaja (#499) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Nem, azt sem tudom mi az :F

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.