Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Üdv mindenkinek!
Tudnátok nekem segíteni? Új telót tervezek, jelenleg egy galaxy S5-öm van. A kiszemeltjeim huawei P9plus, esetleg Mate9 vagy galaxy s7 esetleg s7edge. Esetleg ha tudnátok támpontot adni üzemidő, kamera terén, megköszönném, sokat segítenétek. Szemeztem a galaxy s7 edge készülékkel is, de kipróbáltam, és szerintem nem tudnám megszokni ezt a baromságot, mint a lekerekített kijelző. Pedig vonzó az 5,5 col és a nagyobb akksi. A P9 plusban pedig nincs optikai képstabilizátor, pedig egész jó képeket lő az is, de talán az s7 még jobbat :) Ha pár tanáccsal szolgálnátok, könnyebben hoznék döntést. Köszi előre is :)

(#302) #86973952


#86973952
törölt tag

Üdv.

Egy fontosabb, új infó. Az alap 2 éves garancia természetesen pán-európai, de az extra/prémium garancia csak abban az országban érvényesíthető, ahol vásároltátok a készüléket.

(#303) Luser2000


Luser2000
addikt

Valami mozgolódás van a T-nél.
Huawei vonalon pl.

- beesett a P9+ ára, Dominóban valahol 209eFt körül volt, most 179eFt :C (vagy akár előfizetés nélkül is)
- talán a P9 is lejjebb csúszott (ennek árára nem emlékszem), most 149eFt (Dominóval vagy előfiz. nélkül) :R
- hatalmasat ugrott a Mate8 ára, Dominóban 189eFt-ről 226eFt-ra :Y de előfizetés nélkül csak 150eFt :))
- lejjebb kúszott a Honor 8 is, 142 helyett 120eFt Dominóban. :DD

Lehet meghekkelték az oldalukat? :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#304) electro91


electro91
tag

Sziasztok. Nem nagyon értek valamit én vagyok a hüyle de a p9 plus van feleségemnek és neki van egy opciója amkkor szól a beszédhangszoró is zene halgatáskor alapból is ha meg elfordítja a telot egész fajin hangok jönnek ki. Hasonlókép mint a most bemutsttot Mate 9 ban. Na de sem a tesztben sem a teszt videoban nem hallotam olvastam semmit erröl a plusz dologról. Én vagyok a hülye vagy téleg benne van? :-) :-)

(#305) Helltak válasza electro91 (#304) üzenetére


Helltak
őstag

Tényleg benne van :)
Remek dolog.

Vivo X100 Pro

(#306) electro91 válasza Helltak (#305) üzenetére


electro91
tag

Megnyugodtam nem kell mennem fülészetre. :-)

(#307) #77081088 válasza electro91 (#306) üzenetére


#77081088
törölt tag

Inkább pszichiáterhez :D

(#308) Trionin válasza electro91 (#304) üzenetére


Trionin
tag

Igen, ez már stereo hangszóróval rendelkezik, amire a teszt nem tér ki

Nem =)

(#309) electro91 válasza Trionin (#308) üzenetére


electro91
tag

Felkeresett valaki aki azt hitte mate 9 van és szeretet volna egy két system fájlt elkérni mivel h ugye a mate 9 stereo mikor mondtam neki h nem mate9 em van hanem mate 8 akkor mondta h az nem jo mert csak a mate 9 tudja a stereot erre mondtam neki h a p9plus is tudja csak semilyen teszt nem említi

(#310) ctibor


ctibor
senior tag

Bár keveseknek van itt Dual-SIM verziója, azért beírom, hátha valakit érdekel:

A legújabb ROM, a VIE-L29C636B190 INNEN letölthető.

Ez a C636 ázsiai kiadáshoz jó.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#311) mjani1172


mjani1172
addikt

Nagyon szemezek ezzel,de egyszerűen halott a topic,valószínűleg túl drága a teló.
Mit gondoltok lesz még erre frissítés érdemes ezt venni?
Erővel bírja?

(#312) ctibor válasza mjani1172 (#311) üzenetére


ctibor
senior tag

Az, hogy halott a topic, ami jórészt igaz, két dolgot jelenthet (vagy a kettő kombinációját):
1. keveseknek van ilyen telefonja;
2. nincs vele baj, jól működik, így nemigen van miről írni.

Úgy gondolom, a P9+ esetében mindkét tényező igaz lehet.

Én csak ajánlani tudom, nekem nagyon bevált (persze, ha elvonatkoztatunk az árától).

Hírek szerint legkésőbb a jövő év elején lesz rá Android 7 alapon EMUI 5. Egyébként a B101-es ROM-mal kaptam a telót és most B190-nél tartunk, tehát van rá frissítés. Ez mindezideig a Huawei legdrágább telefonja (csak a Mate 9 különleges változata, a Porsche Design lesz drágább, ha piacra kerül), jól is néznénk ki, ha épp erre nem adnának ki frissítéseket!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#313) Trionin válasza mjani1172 (#311) üzenetére


Trionin
tag

Én még azt is eltudom képzelni, hogy akinek valamilyen kérdése, user problémája vagy beállitással kapcsolatos kérdése van, azt megkérdezik a sima P9es fórumba mert majdnemhogy ugyanaz a 2 telo és ott nagyobb az élet

Nem =)

(#314) Galahed válasza mjani1172 (#311) üzenetére


Galahed
senior tag

Ahogy az elöttem szóló irta is, többen a p9 -be járnak kommunikálni... pl én is. :) (többen vannak, jobban pörög, majdnem ua telefon.)

(#315) mjani1172


mjani1172
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ.Valamit vennem kéne (rámjött a kényszer) és ez tetszik a legjobban,sok szempontot figyelembe véve. :)
Mostanában 179 ezerért látom hivatalos helyen,nem tudom várjak e vele még egy kicsit hátha lenyomja a Mate 9 árban.Annak majdnem ez az ára, mint ennek volt 2-3hete.

[ Szerkesztve ]

(#316) #86973952 válasza mjani1172 (#315) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lesz most pénteken pár helyen BF, azt érdemes megvárni. Mate 9 elvileg december első hetében érkezik hivatalosan, még csak előrendelés van rá. HA valóban nyomni fog az árán (amire van sansz), akkor az kb. december eleje, közepe lesz. Utána meg ott lesznek a karácsonyi akciók. :D

[ Szerkesztve ]

(#317) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok!
Az feltűnt,hogy a lite sokkal szebben szól,mint a sima P9 ,létezik,hogy a plusba is komolyabb hangcuccot pakoltak?(A huawei oldalán is kiemelték ,hogy liteben van valami extra)
De otthon is hallom,mert van sima és lite is,de lesz plus is azért kérdem,köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#318) electro91


electro91
tag

Sziasztok lehet csak az én tudatlanságom. De minek után nemsokára érkezik egy Mate 9 a családba értesültünk arról is hogy a hicare alkalmazásba kell regisztrálni a 3+3+3 garanciához. Ezt most én meg is tettem a feleségem P9 plus-án. Gondoltam leírom hogy ott kell aktiválni a garanciát hátha valaki nem tudja. Bár mint mondtam lehet hogy az én tudatlanságom.

(#319) zola-


zola-
őstag

Sziasztok,
A telekomnál vásárolt p9 plusz gyárilag független úgy mint a p9?

(#320) icecave válasza zola- (#319) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, legalábbis itt az enyém: [link]

(#321) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Azt honnét tudnám megtudni,hogy Angliába vették-e a telefont?

(#322) ctibor válasza SteveJobs (#321) üzenetére


ctibor
senior tag

INNEN.

Beírod az IMEI számot és kijelzi, hogy brit garancia van-e rá. Ha igen, akkor ott adták el.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#323) SteveJobs válasza ctibor (#322) üzenetére


SteveJobs
őstag

Köszönöm szépen! Szia!

(#324) bufi01


bufi01
tag

Sziasztok.Megjött tesomnak a Telo.nagyon szép és szuper,de akadt egy gondunk,ha hív a telefonnal van amikor alig lehet hallani a másik félnél.többen is tapasztaltuk.van valami ötlet?

(#325) ctibor válasza bufi01 (#324) üzenetére


ctibor
senior tag

Biztos hülyeség, de hallottam már olyat, hogy új telefonon rajta maradt a védő fólia egyes helyeken és így takarta a mikrofont vagy kamerát.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#326) bufi01 válasza ctibor (#325) üzenetére


bufi01
tag

valamikor tökéletes az előbb 2 perc után lett olyan mintha suttogna...
elvileg levettem mindet :)

(#327) .LnB válasza bufi01 (#324) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nálam nem panaszkodtak még ilyenre sose.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#328) icecave


icecave
nagyúr

Tud most valaki jófajta fóliát? Ultimate shield ugyanis már pont a "túl nagy" kategória, jobb lenne, ha nem érne teljesen a szélekig, hanem maradna egy fél mm a szélétől minden oldalon, hogy egy tok bele tudjon kapaszkodni anélkül,hogy felgyűrné.

Lehet bármilyen, nem kell olyan feltétlen, amit nedvesen kell felrakni.

(#329) pepegarage


pepegarage
tag

Sziasztok!
Abban kérném a szakik segítségét hogy vételeztem egy P9 Plust Ázsiai modell Dual simes VIE-AL10 típusú minden frankó vele DE a google fiókommal például nem tudom a névjegyzékemet szinkronizálni,gondolom ez a kínai rom miatt van...A kérdésem a következő:rá lehet paszírozni EU romot biztonsággal úgy hogy mondjuk ne ugorjon el a dual sim funkció? És ha igen megmutatnátok honnan tudom letölteni,illetve telepíteni?
Köszönöm előre is!

Mercedes-Benz O.C edition Ha sürgős számom:06209310509 Fortuna classic forever!!!

(#330) ctibor válasza pepegarage (#329) üzenetére


ctibor
senior tag

Az XDA Fórumon ITT nézz körül, több topik is foglalkozik az AL-10 verzióval. Egyébként EU romot biztosan nem tudsz rátenni, mert abból csak egy sim-es van! (C432) Az ázsiai és (C636) és a közel-keleti (asszem C185) rom olyan, hogy dual sim, van rajta Google apps és magyarul is beszél. Keress rá az XDA P9 plus forumain a 'debranding' szóra, ez jelenti az eredeti régió megváltoztatását. Amit olvastam róla, aszerint lehetséges, de egyáltalán nem könnyű. ..

De szerintem neked nem is kellene új rom, hanem a mostanira kellene rá varázsolni a Google alkalmazásokat. Erre pedig itt, a dual-sim telefonok topikjában is kaphatsz útmutatást (azért ott, mert korábban sok kínai dual teló nem tartalmazott Google programokat, tehát szükség volt az okosságra).

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#331) pepegarage válasza ctibor (#330) üzenetére


pepegarage
tag

Nagyon köszi a segítséget,akkor nem feszegetem a rom kérdést :R

Mercedes-Benz O.C edition Ha sürgős számom:06209310509 Fortuna classic forever!!!

(#332) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halihó,

a macskák whiskas helyett P9plus-t vettek :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#333) .LnB válasza Mr.Csizmás (#332) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó'tették ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#334) Mr.Csizmás válasza .LnB (#333) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a topic hogy működik? külön, vagy féllábbal a sima p9 topicban? (mivel sok közös van a két masinában)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#335) icecave válasza Mr.Csizmás (#334) üzenetére


icecave
nagyúr

Fél lábbal a P9-ben, nekem is Plus van, de oda többet írok. Ez nem annyira pörög, de ahogy egyre többen leszünk,hátha beindul :K

(#336) .LnB válasza Mr.Csizmás (#334) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez kb sehogy sem működik. :) Mondjuk a telefonnal semmi gondom szóval nagyon úgy se tudnék mit írkálni ide. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#337) icecave


icecave
nagyúr

Közben megoldódott a fólia problémám. Vettem 2 Nillkin tokot (Frosted shield és Nature), ezek nem gyűrik fel. Bár kaptam az előbbihez fóliát is a csomagban, szóval lehet majd azt felteszem, ha a mostani elhasználódik.

(#338) gti16v


gti16v
őstag

helló ,hétfőtől beléptem a táborba a sima P9 ből...
nem bírtam kihagyni ezt a Telekomos hangszórós akciót :-)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#339) Trionin válasza gti16v (#338) üzenetére


Trionin
tag

Üdv a klubban ;)

Nem =)

(#340) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Kinek mennyi a SOT-ja és mennyi az átlag üzemideje? Köszi.

(#341) Trionin válasza Kolondrum (#340) üzenetére


Trionin
tag

Régebben mikor néztem, kb 7 és fél óra volt a max kijelzőidő és akkor volt 7-8% körül az akku, üzemidő aktív használattal, telefonálás, email, bluetooth, mobilnet, fb egy nap, de az se úgy, hogy este az utolsó pár %-nál teszed a töltőre. Most pl reggel szedtem le töltőröl, nyugis napom volt és 66%-al teszem el magam holnapra 🙂

Nem =)

(#342) Kolondrum válasza Trionin (#341) üzenetére


Kolondrum
félisten

Uuuu akkor a szóba forgó rossz. Nincs 4 óra és fél napot megy.

(#343) Trionin válasza Kolondrum (#342) üzenetére


Trionin
tag

Akkumulátor kezelőbe nézd meg nincs e valami beakadva ami leszívja az akksit, végső esetbe talán egy factory reset is megoldás lehet, mert ha nem pörgeted reggeltől 100%-on a teló hardverét akkor a fél nap az tényleg irreális.
A bő 7 órát én is úgy értem el, hogy az újdonság hatása miatt teszteltem mit bír, alacsony fényerő, nem játszottam, gps bluetooth off, wifi csak nagyritkán stb.. szóval úgy gondolom átlaghasználat mellett 4.5 - 5 óra körül lenne a reális. Most 53%-on vagyok 3 óra 10 perces képernyőidővel, úgy hogy tegnap óta folyamat megy a wifi/bluetooth

Nem =)

(#344) Kolondrum válasza Trionin (#343) üzenetére


Kolondrum
félisten

kb 86. facrotyn van túl és belakás nélkül kezdte el egyik napról a másikra. Nem vagyok okos mert Xiaomi vonalon mozgok, de alapon nem kéne nekik úgy, hogy előtte jó volt.

(#346) icecave válasza Trionin (#341) üzenetére


icecave
nagyúr

Az igen, nekem átlag 4,5-5 óra, igaz, van, hogy hétvégente nem is használom szinte, akkor a cella készenlét többet megesz, mit a kijelző.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#347) Kolondrum válasza icecave (#346) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt is valami ilyen van a képben. Meg vannak 20 perces videó felvételek is.

(#348) HuszarB89 válasza Kolondrum (#347) üzenetére


HuszarB89
újonc

Sziasztok,

Nagyon gondolkozok s7 edge és a huawi p9 plus között.Ti mit és miért ajànlanàtok?

Előre is köszi a vàlaszokat

(#349) Galahed válasza HuszarB89 (#348) üzenetére


Galahed
senior tag

van mindkettő, a P9 plust jobban szeretem. Stabilabbnak, megbizhatóbbnak tartom, az akku is kicsivel tovább bírja. A kamerával kapcsolatban, mindkettővel sikerült rossz és jó képet is csinálnom, de egyik mellé sem tenném le a voksom, hogy az a jobb. A Samunak talán picivel jobban bejön nekem a képernyője (szin, fényerő) de pl a felelségemnek nem. A fényképek a Samu viszonylagosan jobb képernyőjén talán szebben jelennek meg de 21" MAC gépen már nem mondanám jobbnak ugyanazt a képet. Hát röviden ennyi. Ha most kéne vennem a kettő közül valamit, akkor a Mate 9-et venném :) (utána a P9 pluszt.)

(#350) Trionin válasza HuszarB89 (#348) üzenetére


Trionin
tag

Ha nem vagy Antutu huszár akkor a p9p-vel jobban jársz.. Hiába tud ~35-40ezerrel több pontot a samsung, szoftveresen nincs annyira jól optimalizálva, szóval hosszú távon jobban járnál a huaweivel ill. kevesebb is a gond vele úgy veszem észre.. Olvass bele az s7e fórumba, sokan panaszkodnak hardveres dolgokra ami miatt garanciába végzi a teló, kijelzó, akksi, hívásproblémák, bluetooth és még kitudja mik vannak.. míg itt általában user dolgok vannak. Hogy a fényképeket hova szánod azt neked kell tudnod, a samsung jobb valamivel, de telefonon visszanézve nagyon nemfogsz különbséget látni. Volt anno lehetőségem az MM-be megnézni mind a 2 telót.. ami zavart a samsungba - szubjektív vélemény - de a formája nekem nagyon nemjön be, full üveg ami miatt úgy gyűjti az ujjlenyomatot hogy nem győzném egész nap törölgetni, nembeszélve arról ha 1x véletlenül leesik...

Nem =)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.