Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) erdoke válasza Dale (#1250) üzenetére


erdoke
titán

- A Sense egy Today plugin, egyszerűen kikapcsolható.
- Megoldható, sőt, már olyan progit is írtak erre, ami szépen illeszkedik a HTC alkotta felületbe.
- Nem tud. Van erre program, de nem nevezném tökéletesnek a működését, és igazából nem is pont erre találták ki.
- A WiFi-t alap beállításon kikapcsolja, amikor lemegy szundiba, de rögtön vissza is állítja, amikor felébreszted. Ezt át lehet állítani úgy, hogy aktív maradjon a WiFi, de még nem próbáltam, hogy úgy mennyit bír. Szerintem 6-8 órát biztosan, végülis a proci és a kijelző nem sokat eszik olyankor.
- Megoldható, bár pontos időtartamot a beállításához nem tudok mondani, mert sose használtam.

Összességében inkább egy 0,5-1 GB-os mobil net csomagot javasolnék. Előbbi önállóan havi 1,5-2e Ft körül van, de spéci csomagban szinte ingyen hozzá lehet jutni.

A legjobb aláírás a héten

(#1252) Dale válasza erdoke (#1251) üzenetére


Dale
aktív tag

Köszi, asszem valóban az lesz a legegyszerűbb ha egy minimál net csomagra előfizetek, a többit meg majd meglátjuk.

https://enginedesigns.net

(#1253) WiZARD válasza Dale (#1252) üzenetére


WiZARD
addikt

érdemes.
egy 500 megás csomaggal már kényelmesen el lehet lenni.
na persze nem nonstop youtube nézés, netrádiózás stb.
de amikor kell vmi akkor gondolkozás nélkül felmész, megnézed, nem kell wifit keresni. elfér push mail, stb.
néha otthon se kapcsolom be a wifit...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1254) Ybron válasza HXY (#1116) üzenetére


Ybron
senior tag

Én felraktam ezt az akku töltöttségének % kijelzését, viszont eltűnt két ikon is. A hangerő meg a jobb oldalt lévő ikon(amit nem tudom hogy mi volt). Vissza lehet varázsolni ezt a két ikont ?

[ Szerkesztve ]

(#1255) elakadas


elakadas
csendes tag

Üdv!

Na szóval, pár újabb kérdés, észrevétel:

- valami közvetlen kapcsolat nincs a nem fogadott hívásokhoz, illetve valami egyszerű váltás az összes / fogadott / tárcsázott / nem fogadott hívás nézete között (mint Nokiánál a balra-jobbra gomb)? Ez a szűrőzés elég gyökérke.

- lehet valahogy állítani, hogy automatice ugorjon készenlétbe (sötét képernyős üzemmódba)? Nem látom, hogy mitől függően csinál ilyet, de jó lenne ha pl. 1 perc után pihenne.

- érdekes megoldás, hogy gyárilag nincs hangtárcsázás, ez így 2010-ben a csúcsmodellen hogy? megvettem az ms voice commandot, de az is elég gyökér a nokia féle megoldáshoz (amely tud magyarul kiejteni/értelmezni)

- nekem vmi eszetlenül zabálja az akksit, kb délutánra lemerül(ne, ha nem dugnám rá töltőre), ez így hogy? az exchanges gmailes szinkelés lehet esetleg a 3g-vel a ludas? mert akkor inkább visszarakom normál postafíókra, 5 percenkénti frissítésre.

(#1256) elakadas válasza elakadas (#1255) üzenetére


elakadas
csendes tag

És még egy bónusz:

Olyat vajon lehet, hogy sms/email érkezéskor csak csipogjon, de ne vibráljon ezerrel?

(#1257) Karma válasza elakadas (#1255) üzenetére


Karma
félisten

1) Ha van egy nem fogadott hívásod, akkor ha a képernyőzár kis lakatját megbököd, lenyílik még egy ikon, amit elhúzva azonnal a nem fogadott hívásnál vagy. Ugyanez megy üzenetekkel is. Ha a Sense felületet használod, akkor ott vannak ikonok különböző nézetekhez, már rnem tudom felsorolni.

2) Szerintem lehet, nézz szét a Power beállításokban.

3) ÍJ.

4) Legújabb szoftvered van? A tippek és trükkök között van még pár hasznos beállítás, pl. a My Location letiltása és az autofrissítés után az adatkapcsolat bontása.

“All nothings are not equal.”

(#1258) erdoke válasza elakadas (#1256) üzenetére


erdoke
titán

Kikapcsolod a vibrálást.
Minta hang alapján vezérel a VITO Voice2Go, próbáld ki, ha neked fontos. Esetleg van valahol egy TellMe (vagy mi a fene) nevű újabb progi, amit egy amerikai WM készülékből operáltak ki, ez is MS-féle cucc, nemrég vásárolták fel.

Majd a WM7-ben jön új hangvezérlés.

A legjobb aláírás a héten

(#1259) elakadas válasza Karma (#1257) üzenetére


elakadas
csendes tag

A power egész pontosan hol lehet? Nem leltem se a win-es beállításokban, se a htc-sben.

Közben megleltem a vibra kikapcsolást az emailről.

(#1260) elakadas válasza erdoke (#1258) üzenetére


elakadas
csendes tag

Kiváncsi vagyok arra wm7-re, ha jönne tényleg (főleg hivatalosan) a hd2-re, az menő volna.

Csak sajna az a tippem, hogy addigra pont lesz hd3, oszt az kapja meg.

Nem rossz amúgy ez a sense meg wm6.5, csak itt-ott kilógnak az ostobaságok.
Amikben az a fájdalmas, hogy elég lett volna, ha vesz a derék htc egy bármilyen e-s nokiát, végignyomkodják a fejlesztők, és az értelmes és ergonomikus dolgokat (hangtárcsázás, könnyű váltás a hívás listák között, külön csengőhang userenként / hívócsoportonként stb.) plusz két hét melóval belerakják.

(#1261) crey válasza elakadas (#1259) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem a System/Backlight menüpont amit te keresel, ott lehet beállítani hogy hány perc után szusszanjon a kijelző (asszem, sajnos nincs előttem a telefon, hogy pontosan meg tudjam mondani :( )

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1262) Ybron válasza Ybron (#1254) üzenetére


Ybron
senior tag

Közben rájöttem, hogy ha felrakom ezt a százalékos akku töltéség mutató,akkor tűnik el a hang ikon a taskbarból.

(#1263) LordAndrew


LordAndrew
tag

Sziasztok,

a gyorsboltban jelenleg "magyarított" készüléket árulnak. Megoldható ennek kikapcsolása, hogy mind az alap Windows, mind a Sense felület angol legyen? (Le lehet valahogy írtani a magyarítást, hogy ne töltődjön be a memóriába - mindezt ROM frissítés nélkül gondoltam első körben)

Előre is köszi a válaszokat,
Andrew

(#1264) crey válasza LordAndrew (#1263) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem ezt a gyorsboltosok hákolják rá, kérd meg őket, hogy anélkül szeretnéd, megoldható-e?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1265) WiZARD válasza LordAndrew (#1263) üzenetére


WiZARD
addikt

emlékeim szerint első bekapcsolásnál lehet választani nyelvet.
(legalábbis anno diamondnál így volt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1266) LordAndrew válasza WiZARD (#1265) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszönöm a válaszokat. Már csak a Blackberry Connectnek kéne mennie rajta és mennék megvenni....

Van valakinek híre a BBconnectről? Az XDA-n ezerrel próbálkoznak, de egyelőre semmi használható nem jött ki, amitől elindulna a program. Blackberry nélkül meg csak webmaillel tudnék levelezni ami egy kalap szamócát sem ér...

(#1267) Avicularia válasza elakadas (#1260) üzenetére


Avicularia
veterán

Neked szvsz nem való winmo,te inkább egy nokiára vágysz.
Meg el kellene olvasnod a kézikönyvet,abban egy csomó minden benne van.

(#1268) elakadas válasza Avicularia (#1267) üzenetére


elakadas
csendes tag

Ó, van is egy nokiám, azt használom a privát számomhoz, jó is. :)

Jelen esetben a készülék (HD2) specifikációja (1ghz, 800x480 stb) volt az aki miatt megvettem, nem a wm6.5 platform csábítottm, a winmo-tól nem vártam sokat. Illetve amit vártam (pl. rdp legyen használható, könnyebb exchang sync) az nagyjából be is jött.

Csak épp falra mászok az ergonómiai ökörségektől. Pl. híváslistát nézve számomra (nokia után) annyira kézenfekvő volna, hogy balra suhintás: fogadott, jobba suhintás: nem fogadott stb. Még könnyebb is volna az érintőképernyővel. Ehelyett menü -> szürés -> nem fogadott: Ez három gombnyomás (tapi) 1 helyett.

(#1269) elakadas válasza elakadas (#1268) üzenetére


elakadas
csendes tag

Hogy jót is mondja, az igo8 gyönyörú 480x800-on. :)

(#1270) oalex


oalex
senior tag

Biztos volt már, de akkor is HD2 Androidal (ala HTC Supersonic) nyáron érkezik...

[link]

Szerintem 90%, hogy át lehet majd portolni a HD2-re is a ROM-ját (szvsz csak külsőre van kicsit ránc felvarrva). Ami jó hír az Anroidra vágyóknak.
A W7-et viszont nem tartom valószínűnek hogy megy a HD2-n, de reménykedem én is.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1271) joey04 válasza oalex (#1270) üzenetére


joey04
titán

A kijelző is hasonló lesz vajon, mint a HD2ben, vagy ebbe is beletolják az AMOLED-et? (lásd ugye Desire és Legend)

(#1272) pzstm válasza oalex (#1270) üzenetére


pzstm
titán

sajnos az oldal nem található :( (legalábbis nekem már nem jön be)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1273) oalex válasza pzstm (#1272) üzenetére


oalex
senior tag

Pedig működik....

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1274) erdoke válasza elakadas (#1268) üzenetére


erdoke
titán

Próbálj ki egy Iconsoft PhonEx-et. Ha nagyon bejön, február 28-ig 2 licencet adnak egy áráért. ;)

(#1271) joey20
Szvsz nem gyártanak még ekkora AMOLED kijelzőt, nagyon megdrágítaná a készüléket. Viszont a pletykák szerint a Supersonic már 3-as Androiddal jön.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1275) pzstm válasza oalex (#1273) üzenetére


pzstm
titán

Page Not Found

I'm sorry to report, but we couldnt process the url tech-news/sprint-to-launch-htc-supersonic-by-summer-2010.

Want to start over? :F

szervergépen bejön másik hálózatból, koliból nem jön be...semmilyen más böngészővel....minden más oldal betölt....érdekes :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1276) joey04 válasza erdoke (#1274) üzenetére


joey04
titán

akkor jól tippeltem. :)

#1275: nekem tökéletes a link

(#1277) pzstm válasza joey04 (#1276) üzenetére


pzstm
titán

nekem is csak saját gépen nem jön be, de szerencsére távoli asztal segítségével elolvastam. :K (valamit az IP címemmel nem szerethet, mert nem engedi virtuális masina alól sem olvasni :N ) Viszont kb. hirtelen az oldalon ez az egyetlen ilyen cikk....minden mást simán tudok olvasni :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1278) elakadas


elakadas
csendes tag

Ismer valaki olyan beállítást az igo8-ra, amivel a bekapcsolt, futó igo8 tud váltani a döntögetéstől függően landscape és portrait módok között?

Nem életbevágó, az autós tartó is álló, csak kiváncsiságból...

(#1279) elakadas válasza elakadas (#1278) üzenetére


elakadas
csendes tag

Már úgyértem, hogy most is forgat a telefonom, csak épp úgy, hogy a teljes 480x800-as képet elforgatjaa bal felső sarokhoz képest, azaz jobboldalt fekete sáv marad, a kép alja meg nem látszik.

(#1280) Avicularia válasza elakadas (#1278) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem nem lehet ezt megoldani.

(#1281) gothax


gothax
csendes tag

Sziasztok, ezt a programot szeretném életre kelteni HD2-n de valamiért sehogy se tudok csatlakozni a PC-hez Bluetooth-al, amikor párosítani akarom a telót a géppel akkor odáig rendben megy a dolog, hogy a telefonon megadok egy jelszót, azt bepötyögöm a gépen és elkezdődik valami, a gép kiírja, hogy sikeresen csatlakozott, a telefon meg azt írja, hogy előrhető szolgáltatások listázása, kérem várjon, majd kiírja, hogy nem sikerült kapcsolódni, nézzem meg hogy be van e kapcsolva az eszköz vagy megfelelően van-e beállítva. :F
Két USB-s adapterrel is próbálkoztam igaz ugyan az a típus mindkettő, nem tudom mi lehet a gond, örülnék ha valaki tudna megoldást, köszi előre is :)

(#1282) Avicularia válasza gothax (#1281) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ment,de voltak vele csatlakozási problémák.Viszont ha működik,akkor elég jó kis progi annak aki távolról akarja irányítani a gépét.

(#1283) gothax válasza Avicularia (#1282) üzenetére


gothax
csendes tag

Nekem már ott elakad, hogy egyáltalán a géphez kapcsolódjon nemhogy a programhoz. :(

(#1284) ronson88


ronson88
tag

Ezennel bejelentkezem, mint új felhasználó.
Még tanulmányozom,azután majd kérdezek.
üdv.

(#1285) oalex válasza ronson88 (#1284) üzenetére


oalex
senior tag

Gratula. Jó kütyü mellet döntöttél :C

erdoke posztjában (a másik fórumon -pdafanclub), sok hasznos infó-t találsz, ha netán nem beszélsz angolul. Ha igen, akkor meg ügyebár az xda a verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1286) edward1980


edward1980
csendes tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy HTC HD2-es telefonnal és szokatlan jelenségre lettem figyelmes....egy kis kutakodás után kiderült hogy nem én vagyok az egyetlen akinek ez a hiba előjött...mint utána olvastam külföldi fórumokon ott is felmerült ez a gond....szóval...ha túl sokáig hagyjuk töltőn az akksi elkezd melegedni de a normálisnál jóval nagyobb mértékben ami pedig a finom elektronikai alkatrészek meghibásodásához vezethet, állítólag egy kondenzátor alul van méretezve. A hiba általában bővítgetések után jelentkezik mert megnő az akku terhelése. Gondoltam megosztom a tapasztalataim/észervetételeim talán hasznos lesz számotokra.

Üdv

(#1287) oalex válasza edward1980 (#1286) üzenetére


oalex
senior tag

Érdekes.
Én kifejezetten nem tapasztalok ilyen.
Számos alakommal (mondhatni minden harmadik nap) hagyom egész északára a töltőn és reggel azzal indül, hogy felkapom róla és kimegyek cigizni. Soha nem tapasztaltam, hogy meleg lett volna.
Meg is lepett volna, hisz intelligensen szabályozza a töltés. Már jó pár éve maga az akku-ra von integrálva az áramkör ami ezt szabályozza. Mármint, hogy ne töltődhessen túl.
Még az is lényegtelen, hogy ki vagy bekapcsolva van a készülék.

P.S: mielőtt valaki leszólna, nem azért hagyom rajta a töltőn éjszaka, mert annyi idő kell nekem, hanem mert ott a hely. Tudni illik cradle.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1288) ronson88


ronson88
tag

Előre is elnézést kérek, hogy egyből kérdezek ahelyett, hogy végig olvasnám a fórumot.

1. Nagyon látványos ez a Sense UI felület, de megnézném enélkül is a készülék működését. Hogy tudom ezt egyszerűen kikapcsolni?

2. Egy rossz mozdulattal bekapcsoltam az automatikus képernyő lezárást.
Hol tudom ezt kikapcsolni, hogy ne kelljen minden alakalommal tologatnom a feloldó csúszkát?

(#1289) erdoke válasza ronson88 (#1288) üzenetére


erdoke
titán

1. Settings fülön Menu->All Settings, itt a Home-ot választod. A második, Items nevű fülön megkeresed a HTC Sense-et, kiveszed a pipát, beteszed helyette a Windows Default mellé, és OK.
2. Ennek nem tudom fejből a grafikus megoldását, registryben egyetlen értéket kell megváltoztatni (Enable AutoLock = 0).

A legjobb aláírás a héten

(#1290) ronson88 válasza erdoke (#1289) üzenetére


ronson88
tag

Köszönöm :R

1. Jól el dugták ezt a menüpontot.
Még csak a 80. oldalnál tartok a manual-ban, de egyáltalán meg találnám benne ezt a beállítást?

2. Azért még keresem.
(Csak azért bosszant, mert az első bekapcsolástól kezdve nem zárta le magától egész addig, míg balga fejjel rá nem böktem a "zár" feliratra. Azóta autolock-ban működik, holott előtte is tök jó volt enélkül.) Nem biztos, hogy igénylem ezt a funkciót. :(

3. Jópofa ez az időjárás widget a Sense kezdő képernyőjén, de lecserélhető?
pl. egy naptár widget-re?

[ Szerkesztve ]

(#1291) ronson88 válasza oalex (#1285) üzenetére


ronson88
tag

Természetesen köszönöm :D

Bocsánat, de átsiklottam a válaszod felett.

(#1292) erdoke válasza ronson88 (#1290) üzenetére


erdoke
titán

1. Sose láttam PDA manualt, kifogtál rajtam. :D
2. Megnéztem a Lock menünél, ott nem látok lehetőséget az automatikus kikapcsolásra.
Registryben: HKCU\ControlPanel\BackLight alatt az AutoDeviceLockEnable értéke 0 legyen.
3. A naptár ott van az időjárás alatt.

A legjobb aláírás a héten

(#1293) ronson88 válasza erdoke (#1292) üzenetére


ronson88
tag

1. Korábban én sem, de így 40 felett már megkopott a felfedező készségem :U

2. Ezt inkább holnapra hagyom, rég turkáltam a készülékek belvilágában, de köszönöm az instrukciót.

(Azért bosszant, hogy egy rossz gombnyomással találtam egy "egy gombnyomásnál bonyolultabban" megoldható problémát.)

3. Nos, ezt félreértetően fogalmaztam.

Az egész óra-időjárás jelző widget cseréjére gondoltam.
(Tehát ne csak egy sorban jelezze a következő feladatomat, hanem legalább 3-4 sorban az egész napra várhatóakat.)

Ez a látványos naptár-időjárás jelző felület nagyon tetszik, de a pontos időt általában tudom, az időjárás pillanatnyi megítéléséhez pedig ott az ablak :DD

[ Szerkesztve ]

(#1294) oalex válasza ronson88 (#1293) üzenetére


oalex
senior tag

3. Igen, ez is megoldható (pld maxmanila, de vannak egyéb alternatívák). Azonban komolyan azt javaslom (a kérdéseidből kiindulva), hogy kicsit még szokjátok egymást a kicsikével. Félő, hogy "újra mellé kattintatsz" és akkor nagyobb baj lesz mint amit most meg akarsz oldani.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1295) gothax válasza gothax (#1281) üzenetére


gothax
csendes tag

Bluetooth-al akkor senkinek sem volt problémája? Drivert is frissítettem de így sem akar csatlakozni :(

(#1296) oalex válasza gothax (#1295) üzenetére


oalex
senior tag

Sajnos én csak headsettel és autós kihangosítóval párosítottam, ott semmi gond nem volt. PC-ről nem tudok nyilatkozni.
Ha jól látom a progi amit linkeltél Wifi-n is működik. Talán próbáld meg azzal össze kötni.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1297) Ybron


Ybron
senior tag

Valaki próbálta már [link]?
Képtelen vagyok megcsinálni... Nincs valami olyan ami már eleve el van készítve és nem kell ezeket a lépéseket elkövetni ?

(#1298) erdoke válasza ronson88 (#1293) üzenetére


erdoke
titán

3. Meg lehet oldani, de bonyolult. Egyszerűbben a naptár lenyithatóságát lehet elérni.

(#1295) gothax
WiFi-n próbáltam már, és működik. BT-on úgyis csiga lassú lenne.

(#1297) Ybron
Érdemesebb egy 10 beta3-as Opera csomagot feltenni, az kb. ugyanezt tudja trükközés nélkül.

A legjobb aláírás a héten

(#1299) pzstm


pzstm
titán

picit off, de azért hátha érdekel valakit:
Original Windows Mobile 7 UI

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1300) Ybron válasza erdoke (#1298) üzenetére


Ybron
senior tag

Próbáltam, de az se játssza le a videókat (szinte za összes oldalon) mindhez kell adobe flash.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.