Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) erdoke válasza Saccco (#1400) üzenetére


erdoke
titán

Amikor én vettem, nem volt a dobozon sem a WP7 frissíthetőségről, se a Flash 10.1 telepíthetőségéről ígéret. Azóta se láttam ilyet a HTC-től, úgyhogy nem érzem becsapva magam, se azt, hogy megfosztottak volna valamitől.
Egyébként sincs még vége a történetnek, az USA-ban 2-3 hét múlva indul a forgalmazása, és azt megelőzően lesz a MIX2010.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1402) oalex


oalex
senior tag

Baszki.. HD2
USA T-Mos-nál hűség nélkül: $450 (~89e Ft.)
2 év hűsségél: $199

[link]

Gusztustalan.... Már már túl agresszív és csak a régi tulajoknak okoznak kárt.
Szemét HTC semmivel nem tudja indokolni, hogy ott mitől ennyivel olcsóbb mint az EU-s szolgáltatóknál (O2, Voda, stb.).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1403) Saccco válasza oalex (#1402) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez azért van, mert itt mindenki gazdag, szegény amerikaik meg máshogy nem tudnák megvenni... ;]

Amúgy szerintem a nagyobb verseny is indokolja az alacsony árat, egymás alá licitálnak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1404) MerLinh válasza Saccco (#1403) üzenetére


MerLinh
senior tag

én szerintem a kisebb adó az oka, ott valahogy minden fele annyiba kerül mint itt, no persze az elektronikus cuccoknál, a többiről nem tudok nyilatkozni

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1405) oalex válasza MerLinh (#1404) üzenetére


oalex
senior tag

Kaja, ruha, kocsi, hitel, minden olcsóbb. Ez alól a munkaerő/munkabér a kivétel.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1406) dudibá


dudibá
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Fut az igo....

Türelem, a hosszú élet ritka.

(#1407) joey04


joey04
titán

jelenleg melyik az a főzött ROM, amibe nem nagyon nyúltak bele, vettek ki/tettek be dolgokat, csak a legfrissebb 6.5.x az alapja?

(#1408) erdoke válasza joey04 (#1407) üzenetére


erdoke
titán

Olyan nem nagyon van, amibe nem nagyon nyúltak bele lévén már szinte mindegyik az US T-Mobile ROM-ra alapoz. Ráadásul az OS is egy még ki nem adott verzió.

Én most ezt használom, de ebben talán még több gyári cucc maradt benne.

A legjobb aláírás a héten

(#1409) joey04 válasza erdoke (#1408) üzenetére


joey04
titán

Persze, azt tudom, de van elég sok olyan is, ahol "oldalas" listák vannak, hogy miket szedtek ki meg tettek bele. Meg konkrétan a Sense felületbe is sokban belekavartak. Ez a 2 ígéretes, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1410) erdoke válasza joey04 (#1409) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem stabilitás szempontjából az újabb Sense a gyenge pont a legtöbb ROM-ban. Érdemes az Ereader és Documents tabokat kikapcsolni, de talán még a Footprints-et is.

A legjobb aláírás a héten

(#1411) pzstm


pzstm
titán

Microsoft confirms no Windows Phone 7 for HD2, other upgrade details

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1412) moonman válasza pzstm (#1411) üzenetére


moonman
titán

egyre kevésbé is érdekel.

(#1413) pzstm


pzstm
titán

HTC HD2 Caught Running Windows Phone 7 Series
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1414) elakadas válasza pzstm (#1413) üzenetére


elakadas
csendes tag

Azért tartanám arcátlanságnak, ha nem hoznák ki végül hd2-re a wp7-et, mert szemmel láthatólag (minden eddigi leak alapján),a hd2-t használják fejlesztésre/tesztre, mint a legerősebb jelenleg kapható winmo készülék. Ezek után nem megtenni, hogy bugmentesen kihozzák hivatalosan is erre a készülékre (ha már ennek segítségével (is) jött létre), sima bunkóság a meglévő tulajok felé.

Persze a másik oldalról nézve, ki a fütyi ápgrédelne hd3-ra, ha vígan eltöfög az új wp7 a régin is... :)

(#1415) erdoke válasza elakadas (#1414) üzenetére


erdoke
titán

Nem (csak?) a HD2-t használják tesztelésre, hanem egy LG és egy erre a célra gyártatott Asus prototípust.

A legjobb aláírás a héten

(#1416) Dictator^


Dictator^
veterán

Ismént gyors kérdés: ki mi alapján döntött a HD2 mellett? Milyen érvek voltak mellette és milyenek ellene?

Igazából az iPhone 3gs tetszik, de ez a multitaskingos dolog, meg flasht nem lejátszás, fix memória nem igen jön be..

Nexus Onenak maga a felülete nem tetszik, néztem olyat amin a HTC Sense van, nem igen jön be...

Igazából a HD2 nagyon tetszik, mint külsőre.. de sokan lebeszélnek a WinMo miatt...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1417) moonman válasza Dictator^ (#1416) üzenetére


moonman
titán

az én érveim:

hatalmas kijelző,
sebesség,
Windows (ez ugye hoz magával egy vagon dolgot, a platform nálam nem volt kérdés.)

amit nem szeretek benne: kevés ram, viszonylag rövid üzemidő.

szerk: ja, azok akik le akarnak beszélni valószínűleg nem tapasztalatból beszélnek. én azt javaslom, ha teheted, próbálj ki egyet és utána döntsd el magad.

[ Szerkesztve ]

(#1418) Dictator^ válasza moonman (#1417) üzenetére


Dictator^
veterán

hát hasonlóak az érveink..

kiprobálni ki szerettem volna már, csak elvileg a speedshopba van próbakészülök, arrafele, illetve pest fele nem igen járok mostanság.

ismerösök közül senkinek nincs, illetve mindekinek iphone van...
szerk: hát igen, kb mindenki lesz*rozta eddig.. de egyik sem látott még szerintem htc-t, valószinüleg nem is tudják, hogy létezik.. az iphone is amolyan divat lett már :)

(hozzáteszem a speedshopba drágább mint ahol venni szeretném.)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1419) moonman válasza Dictator^ (#1418) üzenetére


moonman
titán

akkor már értem, miért akarnak lebeszélni. :))

(#1420) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

A telefon képes DVB-H adás vételére?
Lehet rajta tvzni?

Köszi, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1421) rankesz válasza Habzsi-Dőzsi (#1420) üzenetére


rankesz
veterán

úgy tudom a dvb h nem hardver, hanem csak szoftverfüggő szóval elvileg lehet

(#1422) Habzsi-Dőzsi válasza rankesz (#1421) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Köszönöm, várom a további megerősítéseket, illetve zenefelismerés van -e?

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1423) moonman válasza Habzsi-Dőzsi (#1422) üzenetére


moonman
titán

van Midomi és Shazam (Music ID) is.

(#1424) Dictator^


Dictator^
veterán

még pár kérdés, lentebb szó volt, hangbeszélgetés felvételéről..

hd2 képes erre winmo miatt igaz? viszont milyen minőségen jön át? úgyértem, milyen minőség amit felveszel? ez viszont támpont, szeretem (szeretném) rözgzíteni a beszélgetéseket, főleg, ha fontos emberrel beszélek.. sajnos néha feledékeny vagyok, illetve nem rögzítem mindig az infót, ami miatt mindig vissza kell telefonálom.

azt olvastam moonmantől, hogy iphone nem tudja megcsinálni, mivel elvileg törvénytelen, de a hd2?

szerk: továbbá, maga memória akkor mennyi használható fel belőle? (nem az adattárolos mem)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1425) erdoke válasza Dictator^ (#1424) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre még a HD2-n se megy normálisan, nem találták meg, hogy a másik fél hangját honnan lehet levenni. A tiéd jól hallatszik, a beszélgetőpartneré áthallás szinten.

Gyári ROM-mal 448 MB RAM van, ebből kb. 330 MB érhető el az OS és a programok számára. Főzött ROM-okban +128 MB.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1426) Dictator^ válasza erdoke (#1425) üzenetére


Dictator^
veterán

A hangrögzítés pedig fasza lenne. Nem akartam hülyeséget írni, de látom kiemelted a RAMot :)

Speedshopon kivül van olyan hely ahol meg lehetne tekinteni egy HD2-est?
Mostmár csorog rá a nyálam nagyon :)

Egy valamit nem tudok eldönteni, van egy Fujitsu-Siemens N560 PDA-m, viszont ha nem adnám el azt, akkor bőven tudnék GPS-elni a kocsiba és nem kéne folyamatos töltés alatt tartani a HD2-t , meg rögzíteni állandóan...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1427) moonman válasza Dictator^ (#1426) üzenetére


moonman
titán

nálam. :D épp van egy eladóm.

nincs semmi baj a folyamatos töltéssel, nem árt neki egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#1428) kaller1 válasza erdoke (#1425) üzenetére


kaller1
veterán

A hangrögzítés hw specifikus dolog? Nálam az Audio Notes Touch progi tökéletes felvételeket készít. :U
Bocs, ha hülyeséget kérdeztem. :B

.::> <::.

(#1429) Dictator^ válasza moonman (#1427) üzenetére


Dictator^
veterán

Csak kiváncsiságképp mennyiért árulod?
Igazából boltból szeretném, 2 év gari miatt.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1430) erdoke válasza kaller1 (#1428) üzenetére


erdoke
titán

Azonos vagy nagyon hasonló vason nem kell újabb trükk. Annak idején a Diamond-nál és az Omniánál is hónapokat kellett várni, mert új HW-re épültek. Most a Snapdragon ilyen, és egyelőre még nehezebbnek tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#1431) kaller1 válasza erdoke (#1430) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi, nem tudtam, hogy ez a helyzet.

.::> <::.

(#1432) Dj Neo válasza erdoke (#1425) üzenetére


Dj Neo
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent, amit írtál róla: "Főzött ROM-okban +128 MB." ?
Ez az "újabb" kiadást jelenti, vagy valami progival lehet "átalakítani"?

Még az lenne a kérdésem, h a teló hogy tárolja az operációs rendszert? Akár le is menthetem a gépre, és ha mondjuk egy frissített verzió nem tetszik akkor simán visszarakhatom, vagy hogy megy ez?

Hd2-re amúgy létezik Android OS? (Az előbbi kérdést kb ezért tettem fel, h rá lehet-e rakni Andoidot is, ha kipróbálnám, majd ha nem tetszik, akkor vissza a WinMO-t... Mert olvastam, h mintha ezen is tesztelték volna annó azt, na meg a Nexus One szinte ugyanerre a proci/memória párosra épül.)

(#1433) toeki válasza moonman (#1427) üzenetére


toeki
senior tag

bakker moonman neked hetente van eladó Leó-d? :D
lassan vetélytársa leszel a gyorsbolt-nak :D

(#1434) moonman válasza toeki (#1433) üzenetére


moonman
titán

nem, az elsőt tesztelésre kaptam, ez meg egy ismerősömé lett volna, de nem lett. :)

(#1435) moonman válasza Dj Neo (#1432) üzenetére


moonman
titán

az oprendszer (és a beépített programok egy része) a romban tárolódik, ami csak olvasható és ún. flash-eléssel lehet felülírni. ha nem tetszik, amit feltelepítettél, akkor visszatöltöd a régit és kész. persze a programokat, beállításokat ilyenkor elveszted, gyári állapotba kerül.

a +128 MB ram az amerikai t-mobile-os romok egyik mellékhatása, ott már ennyivel is árulják, de kiderült, hogy mindegyikben ennyi van, csak a jelenlegi európai és ázsiai romok egyelőre ezt tiltják.

Android nincs és ha engem kérdezel nem is lesz rá, eddig egyetlen WM gépre nem láttam használható Android portot. a Nexus azért több szempontból is eltér, de főleg abban, hogy a HTC hegesztett rá Android-ot, driverekkel, spéci kernelbeállításokkal, stb. házilag nem olyan egyszerű ez.

(#1436) toeki válasza Dj Neo (#1432) üzenetére


toeki
senior tag

főzött rom az nagyjából annyit tesz, hogy a hivatalosan kiadott (vagy néha ki sem adott) rom-okat hozzáértő kis szakácsok átalakitgatják/toldozgatják-foldozgatják hogy jobb-szebb okosabb-gyorsabb legyen. te pedig ha letöltöd őket akkor felteheted a gépedre (ez a legtöbb esetben garivesztéssel jár) (hspl/sspl magyarázásba direkt nemmegyek bele)

- nem kell lementened mivel a hivatalos gyári rom leszedhető htc-oldaláról és vissza lehet pakolni

- nincs android és valszeg nem is lesz (egy ideig - kitudja mennyire ügyesek az xda-s fiuk)

ám ha nem vagy járatos a winmo-ban akkor először próbálj ismerkedni pár napig vagy egy kölcsön leo-val vagy más win-es pda-val mert lehet hogy nem neked való

nafene a Holdember megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#1437) erdoke válasza moonman (#1435) üzenetére


erdoke
titán

Rövidesen jön Android a HD2-vel szinte teljesen megegyező vason, utána sanszos, hogy hirtelen sokat javul a portolások minősége.

A legjobb aláírás a héten

(#1438) Dj Neo


Dj Neo
tag

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már 3-és fél / 4 éve van SE K800-am, és valahogy most nem ilyen típusú telefonnal szeretném lecserélni, mert valahogy nem tetszenek... A HTC-k meg kb a Diamond óta jönnek be nekem, így nem is gondolkodom más gyártóban!

Igazából nem akarom túlságosan cserélgetni az op rendszert rajta, csupán azért kérdeztem, mert látom, a Google is rendesen ténykedik az Andorid fejlesztésével, aztán ha pár hónap használat után kipróbálnám azt is, akkor az érdekelt, h lehetséges-e(?)...

Amúgy szerintem az xxl-nél veszem meg, de gondolkodtam azon is , hogy külföldről hozatok be, mert láthatóan olcsóbb, mint itthon! Csak azt nem tudom, hogy akkor ugyanígy kapok rá a Magyarországi képviseletnél garanciát, vagy ez egyáltalán hogy megy?

(#1439) erdoke válasza Dj Neo (#1438) üzenetére


erdoke
titán

OS csere nem úgy működik, mint asztali gépeknél, ugyanis maga az OS nem tartalmaz drivereket, a készülékgyártók pedig nem teszik közzé azokat. Vannak próbálkozások portolásokra, de azok használhatósága és stabilitása egyelőre igen messze van a gyáriétól. Szóval OS szinten előre kell döntened.
Állítólag ha beviszel egy HTC készüléket a hazai márkaszervizbe garipapír nélkül, akkor lehívják az adatbázisból, hogy meddig garanciális, és minden további nélkül annak megfelelően javítják. Nins ezzel kapcsolatos személyes tapasztalatom, de talán jönnek majd mások, akik megerősítik ezt az információt.

A legjobb aláírás a héten

(#1440) Dictator^ válasza Dj Neo (#1438) üzenetére


Dictator^
veterán

ezekbe a "túlságosan olcsó" webshop/boltokba mint az XXL nincs valami buktató?

akkor is 140ért árulták amikor magyarországon máshol 160 felett...

most talán 145-150 a korrekt ára, ők meg 133 környékén nyomják..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1441) oalex válasza Dictator^ (#1440) üzenetére


oalex
senior tag

egyáltalán nem "túlságosan olcsó", akkor mindenkinek ilyen lenne :p

Milyen buktatóra gondolsz?
Ők meg veszik, kibontják, vissza csomagoljak, rá írják hogy "használt 0 perces" az Áfát elszámolják és nettónál picivel többért oda adják neked. Ugyan úgy garisan.
Ez egy régi kiskapu a magyar ÁFA törvényben és sok bolt és importőr ezzel operál már egy jó ideje.

A másik alternatíva, hogy egy nagyobb cégnevére elszámolna jó pár darabot (mint költség) és onnan kapják vissza az ÁFÁ-t.

A lényeg, hogy a XXL nem ad neked ÁFÁs számlát róla, mert neked amúgy sem kell (mivel nem tudod elszámolni), ha meg eltudnád, akkor meg veszed máshol 165 ért és ha elszámolod mint költség és vissza igényeled az áfát, te is ugyan ott tartasz majdnem (130e).

Amúgy a "korrekt ára" ha lehet ilyet egyáltalán mondani, az 80-90e mint amennyiben az USában fog kerülni (hűség szerződés nélkül). Aszerint azon is van/lesz haszna a gyártónak különben nem adná. Így hát csak a szokásos EU lehúzás megy.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1442) pzstm válasza oalex (#1441) üzenetére


pzstm
titán

pontosan...ezt hívják úgy, hogy különbözeti adózás ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1443) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Van új hivatalos Kelet-Európai Rom,ha valakit érdekel ITT találja.Üdv

(#1444) toeki válasza leonaprofi (#1443) üzenetére


toeki
senior tag

Moonman -től akkor ide is kérnék egy nevetős smile-t a hivatalos rapidshare-re :D

(#1445) crey válasza rankesz (#1421) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Elvileg rosszul tudod :D
A DVB-H kompatibilitáshoz DVB-H vevô kell. A Snapdragon proci elvileg támogatja a DVB-h vételt, de egy Snapdrogonos PDA sem kapott vevôegységet, ahogy a HD2 sem. Sajnos a DVB-H tesztfázisa már évek óta tart, de nincs még egy életképes üzleti modellje se. . . :S

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1446) elakadas válasza Dictator^ (#1418) üzenetére


elakadas
csendes tag

Az én baráti társaságomban is akad pár ájfón-tulaj, miután látták, megtapogatták Leó bá't, rögtön visszavettek a bősz multitáccsból, és hardver-gyengeségre hivatkozva visszavonultak... Azóta csak ájfónölőnek hívom. :)

Egyetlen érv marad ellene, hogy "túl nagy", ami igaz is lehet, ha az ember kisebbet szeretne. De akkor nem szeretne HD2-t, szóval ez sem érv.

Szerintem a HD2 a még gond nélkül zsebrevágható kategória, legalábbis nekem eddig minden zsebemben elfért (az E71-el együtt!). Cserében ha előveszi az ember, maximálisan használható.

Egy baja van, de ez az egész érintőrképernyős csapat hátránya szerintem, kocsiban egy (bal)kézzel kicsi az esély, hogy azt sikerül felhívni, akit szeretnék, miközben jobb kézzel váltok/vezetek, az autó meg suhan a pesti kátyúkon..

(#1447) Avicularia válasza elakadas (#1446) üzenetére


Avicularia
veterán

Egy baja van, de ez az egész érintőrképernyős csapat hátránya szerintem, kocsiban egy (bal)kézzel kicsi az esély, hogy azt sikerül felhívni, akit szeretnék, miközben jobb kézzel váltok/vezetek, az autó meg suhan a pesti kátyúkon..

Nézd,elvileg menet közben nem telefonálhatsz,szóval ezt sem lehet felróni neki.
Nem mondom ,hogy én nem szoktam,(bár mostanában szinte egyáltalán nem telefonálok)de ezt hibaként nem lehet említeni.

(#1448) elakadas válasza Avicularia (#1447) üzenetére


elakadas
csendes tag

Ácsi, _kézben tartott_ telefonnal nem szabad menetközben telefonálni. Kihangosítóval igen*! (És nekem van is mindkét telefonomhoz, egy "nagy", rádióra rákötött, és egy füles a másikhoz.)

Tárcsázni** szerintem lehet kocsiban is... :) Ha azt nem lehetne, akkor annyi erővel a rádiót se hangosíthatnánk fel, az pont annyi nyomkodás.

*: bár sztem a kihangosítóval csak a kezem szabadul fel, az agyamat úgyanúgy lefogja a beszélgetés, nekem legalábbis általában kiesik az az útszakasz, amit végigtelefonálok. Szóval nem javallom, bár csinálom. :)

**: na és egy hagyományos számgombossal lehet is, odanézés nélkül, hiszen az ember vakon kinyomja a bill.zárat, tárcsáz, és hív. Na EZT nem lehet képernyőt baszkurálva. :)

(#1449) elakadas válasza elakadas (#1448) üzenetére


elakadas
csendes tag

Ja, és ha lenne automatikusan felmintázó hangtárcsázás, mint a nokiákon, ami ért is magyarul, akkor az egész nem lenne gond.

(#1450) Avicularia válasza elakadas (#1448) üzenetére


Avicularia
veterán

Azt nem írtad,hogy kihangosítóval telefonálsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.