Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) zack


zack
nagyúr

Láttátok múlt héthez képest mennyit csökkentek az árak? :Y
A HD2 160k volt, most 146k. I8910 HD is bezuhant 103k-ról 97k-ra.
Ennyire megállt volna az élet így január végén kereskedelmi szinten?
Másra nem tudok gondolni, mert meghatározó modellek, amik lenyomták volna az árukat nem igazán vannak (még).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1052) oalex válasza zack (#1051) üzenetére


oalex
senior tag

Már csak 143e a XXL-nél. Nem irigylem azokat, akik multhéten még 155e ért vették ugan ott. Bár még mindig a hivatalos ár nettója fölött van.
Ami érdekes, hogy mr nem csak a speedshop hozza be hivatalosan, hanem a Motorola import ör is.
Azok a boltok akiknél 169e brutto (nem 0% áfával, hanem teljes áfával), azok onnan veszik. Ideje hogy kis versenye legyen a gyorsboltnak. Túl sokáíg volt egyed uralkodó és annyit kereset rajta amenyit akart. Talán így hamarosan ök is lejebb viszik.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1053) krisz_29 válasza oalex (#1052) üzenetére


krisz_29
csendes tag

én még két ünnep között rendeltem meg 143e FT-ért átszámolva, most 137e Ftért árulják nálunk, pedig csak Szlovákiáról van szó és magyar nyelv is van benne.

(#1054) Karma


Karma
félisten

Ezt láttátok?
A mi régiónkban is 576 MB RAM van a HD2-ben csak hozzá kell jutni :Y

“All nothings are not equal.”

(#1055) erdoke válasza Karma (#1054) üzenetére


erdoke
titán

Dolgoznak az FM Transmitter aktiválásán is, de az 1 GB ROM megléte még kérdéses.

Az 576 MB gond nélkül előbújik, és 454 MB elérhető. HR után 33x MB szabad. :C

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1056) zack válasza Karma (#1054) üzenetére


zack
nagyúr

Ebben az esetben viszont nagy köcsögség volt a jelenlegi júzerekkel, hogy ezt így meglépte a HTC...a végtelenségig pofátlanok. :( Okuk sem volt meglépni, ez a ver.2.0 tényleg csak a lerántásról szól.
Eleve a régi HD2-ök senkinek se fognak kelleni, csak olcsón, mert itt az új ami több RAM, és persze majd az új árán is meg fog látszani...lehet nem véletlen kezdett zuhanni az ára... :U

mod: látom erdoke reagált rá. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1057) Karma válasza zack (#1056) üzenetére


Karma
félisten

Wtf... :F Épp az a hír, hogy a két hardver RAM szempontjából megegyezik, csak be kell kapcsolni. Úgyhogy nem rántja le annyira a jelenlegi tulajokat se.

“All nothings are not equal.”

(#1058) zack válasza Karma (#1057) üzenetére


zack
nagyúr

Hehehe...akkor ezt csúnyán benéztem. :B Lassan 24h vagyok fent...meglátszik. :B

De ezt nem is értem...hogy tudnak valamit aktiválni? Eleve többet tettek bele csak eddig tiltva volt, és elhallgatták?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1059) erdoke válasza zack (#1058) üzenetére


erdoke
titán

Mert nem olvastad végig a történetet.
Van az európai HD2, amit 448 MB RAM-mal és 512 MB ROM-mal árul a HTC. Közben felkerült az oldalukra az amerikai T-Mobile-nál márciustól kapható verzió, abban viszont 576 MB RAM és 1 GB ROM van. Namost az amerikai rádiót rápakolva az európai HD2-re (+ apró hekkek), ebben is 576 MB lesz. Magyarul 128 MB le van tiltva. Most mindenki azon filózik, van-e egyáltalán különbség a 2 készülék között, tehát elő lehet-e csalogatni a + 512 MB ROM-ot és az 1700 MHz-es HSPA-t is.
Az FM Transmitter a rádió chiphez kötődik, ugyanis kiderítették, hogy a beépített típus nem csak az N-es WiFi-t (bár lehet, hogy csak 2,4 GHz-en), hanem a transmittert is tudja. Most próbálják ezt is előcsalogatni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1060) zack válasza erdoke (#1059) üzenetére


zack
nagyúr

Nehézkes nekem bármit is végigkövetni ami angolul van. :DDD
Persze van amit megértek, de globálisan ez messze van attól hogy angolul olvassak, és értelmezzem is. :B

Viszont ha ezek mind előcsalogathatók lesznek, akkor ki fogja megvenni az új verziót?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1061) erdoke válasza zack (#1060) üzenetére


erdoke
titán

Az amerikaiak fogják megvenni, mivel ott csak azt árulják majd, ráadásul szolgáltatói támogatással. Itthon pedig nem lesz új verzió.
Ha mindent sikerül előcsalogatni belőle, ami az USA verzióban pluszban van, akkor talán később a HTC maga fog kiadni olyan ROM-ot, ami már hivatalosan is "egyesíti" a verziókat.

A legjobb aláírás a héten

(#1062) WiZARD válasza erdoke (#1061) üzenetére


WiZARD
addikt

ráadásul, ha van különbség, akkor amúgy se lehetne nagyon csereberélni a 2 verziót, mert más frekvenciákat használ a kettő, és csak korlátozottan lenne használható itt az usa modell, vagy ott a nem usa modell

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1063) zozoo83


zozoo83
tag

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy a windwsos telókba, pl ebbe lehet e külön egy mappát hozzáadni a lejátszási listához? Úgy mint a Sonyericsson telóknál, vagy ugyanolyan mint a symbian és egybe lát mindent, és egyenként kell válogatni?

(#1064) erdoke válasza WiZARD (#1062) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól láttam, csak a plusz 1700 MHz HSPA a különbség a kinti verziónál, ami tudja a 2100 MHz-et is, csak éppen azt a TMO USA nem használja. Tehát ők a miénkkel azonos körülmények között tudnának itt roamingolni, nekünk viszont nem lenne HSPA, ha náluk roamingolunk a gyári állapotban.

(#1063) zozoo83
Részben olyan ez, mint asztali Win alatt. A kérdés tehát, hogy milyen programmal? Mert van beépítve kettő, és telepíthető pár ingyenes és jó néhány fizetős lejátszó is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1065) zozoo83 válasza erdoke (#1064) üzenetére


zozoo83
tag

Akkor ok, köszi!

(#1066) zack válasza erdoke (#1064) üzenetére


zack
nagyúr

Tényleg..ti zenére melyik progit használjátok? Van olyan, ami csak abban a mappában keresi a zenét amit megadok neki?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1067) erdoke válasza zack (#1066) üzenetére


erdoke
titán

Én CorePlayer-t, és azt hiszem, ezt jelenti az "Open Files". Az adott könyvtárban kijelölhetsz fájlokat egyenként, vagy az összest.

A legjobb aláírás a héten

(#1068) zack válasza erdoke (#1067) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Köszi, megnézem. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1069) Chrys_ válasza erdoke (#1059) üzenetére


Chrys_
addikt

Még azt is el tudom képzelni, hogy ha a ROM nincs is meg 1GB, cserélhető lesz fizikailag és hozzáfőzik az FW-t. Ezt meglépték a Fu-Si N560-nál is: 64MB ROM-ból lett 128MB IC-csere által, newplow meg hozzárakta a tudását, csinált egy 128MB ROM-s FW-t :)

MOD: hülyeséget írtam :) A RAM lett bővítve, nem a ROM!

[ Szerkesztve ]

(#1070) toeki


toeki
senior tag

huhh valaki homályositson már fel ezzel a rom/ram témával kapcsolatban.
még iskolából rémlik hogy rom az read only mem. és általában firm meg bios meg hasonlók vannak rajt
itt mire szolgál és miért jobb ha több? több dolgot bele tudnak zsufolni a szakácsok főzésnél?

(#1071) Karma válasza toeki (#1070) üzenetére


Karma
félisten

Ez a ROM-kérdés erősen félrefordított a telefonok kapcsán, de ha a szleng így kívánja, hát ez lett a nyelvünk része.

Egy WM-es eszköznél a ROM a Flash memória méretét jelenti, amin az operációs rendszer dekkol egy partíción (read only módban, tehát nem tudod felülírni), egy másik partícióra mehetnek a gyárilag előtelepített, letörölhetetlen cuccok, végül egy részén a felhasználó garázdálkodhat.

Azért jó a több, mert így kövérebb operációs rendszer is elfér, mint például a WM7 majd, vagy több Storage Memory áll majd rendelkezésedre.

“All nothings are not equal.”

(#1072) toeki válasza Karma (#1071) üzenetére


toeki
senior tag

kösz igy már kicsit jobban képben vagyok

(#1073) moonman válasza toeki (#1070) üzenetére


moonman
titán

ha érdekel, itt egy kicsit részletesebben is le van írva, hogy működött 2003 előtt és most hogy működik a memóriakezelés Windows Mobile-ban.

(#1074) DjTaRsY


DjTaRsY
aktív tag

Hali.
Az új ROM mijen újításokat tartalmaz? Megérné nekem váltani? Friss HD2 tulaj vagyok, nem igazán vágom még a témát.
Lenne pár kérdésem is.
- Új ébresztőhangokat hol lehet berakni?
- Rendes taskmanagert tudna valaki ajánlani?
- Melyik I-go megy rajta rendesen?
- Emulatorokban valaki tudna mélyebben segíteni?
- Eredeti csúsztatós zárat ki lehet kapcsolni?
- A fényképek és videóknál hogy lehetne belőni hogy a fényképek elsőre ne duplán szerpelnjenek? Mert csak akkor jó ha albumból kiválasztom a "mind"-et előtte.

Előre is köszi :)

(#1075) moonman válasza DjTaRsY (#1074) üzenetére


moonman
titán

nem kötözködésből, de a milyen az ly. :)

ha új romként az 1.66-ra gondolsz, az lényegében egy bugfix, főként a beragadó sms hibát javítja, de bizonyára van még benne jópár meg nem nevezett javítás is.

- ébresztőhang beállítás: másold a wav-ot vagy wma-t (talán mp3 is jó) a \windows mappába és az ébresztő beállításainál megjelennek a listában.

- HTC Task Manager, Showcase, Task Facade

- iGO 8.3.4-est használom, tehát a 8-as széria működik gond nélkül. a sys.txt-be be kell tenni, hogy:

[project]
name="igo8_pda"

[device]
type="HTC Touch HD T8282"
sdcard_dsk_num=7

- mit szeretnél emulálni?

- HKLM\Software\Microsoft\Shell\LockScreen -> Enable (DWORD) = 0

- a dupla képek és videók a magyarított rom bugja, nem tudok rá megoldást sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1076) Karma válasza moonman (#1073) üzenetére


Karma
félisten

Nem is tévedtem nagyot. Sőt :DDD

“All nothings are not equal.”

(#1077) moonman válasza Karma (#1076) üzenetére


moonman
titán

ja nem is azért linkeltem :) nagyjából jól mondtad, csak itt le van írva a fejlődés és a miért is.

(#1078) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Miri HD2 WM6.5.X (28205/23518) ROM :: Sense 2.5 :: V 1.5 próbáltam feltenni, de nem sikerült. Letöltés után kicsomagoltam majd az egyetlen CustomRUU.exe filet elindítottam. Követtem a képernyőn megjelenő utasításokat, egyszer csak a képernyőn 4 szín jelent meg. Után nagy betűkkel kiírta, hogy "HTC" alatt egy csík és "0%". Ezt kb 5 percig tartott (közben végig 0%-t írt ki) után a számítógépen megjelent egy üzenet, hogy sikertelen volt a rom upgrade. Szerencsére még mindig működik, csak azt nem értem miért nem sikerült. Egy másik HD2-n sikerült csak az enyémen nem, annak ellenére, hogy pontosan úgy csináltam, mint a másikon. Valaki sejti mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget!

üdv: vgergo

(#1079) WiZARD válasza vgergo (#1078) üzenetére


WiZARD
addikt

hspl fentvan?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1080) vgergo válasza WiZARD (#1079) üzenetére


vgergo
aktív tag

igen

(#1081) erdoke válasza vgergo (#1080) üzenetére


erdoke
titán

Vista vagy Win7 alatt ugye rendszergazdaként futtatod?

A legjobb aláírás a héten

(#1082) vgergo válasza erdoke (#1081) üzenetére


vgergo
aktív tag

Igen rendszergazdaként próbáltam. (Win7)

(#1083) Karma válasza vgergo (#1082) üzenetére


Karma
félisten

Más főzött ROM se megy, vagy csak ez?

“All nothings are not equal.”

(#1084) vgergo válasza Karma (#1083) üzenetére


vgergo
aktív tag

Sikerült végül feltennem, de egy másik usb kábelt kellett használnom.
Mondjuk a 576MB ramot még mindig nem sikerült elővarázsolni.

(#1085) erdoke válasza vgergo (#1084) üzenetére


erdoke
titán

Az extra 128 MB RAM csak egy bizonyos rádióval együtt bújik elő, amit az amerikai verzióra készítettek.

A legjobb aláírás a héten

(#1086) crey válasza moonman (#1075) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"- ébresztőhang beállítás: másold a wav-ot vagy wma-t (talán mp3 is jó) a \windows mappába és az ébresztő beállításainál megjelennek a listában."

azt hiszem hogy alerteknél csak wmv vagy wma-t szeret. mp3at nem.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1087) rankesz válasza erdoke (#1085) üzenetére


rankesz
veterán

Magyarul akkor ha használni akarom még a ramfelszabadítás után is itthon telefonálásra akkor várnom kell?

Akárki: XXLpc.hu-val van valakinek tapasztalata? Elég olcsó ot a HD2 (143900,-)

(#1088) Karma válasza rankesz (#1087) üzenetére


Karma
félisten

Tőlük vettem anno, hivatalos garancialevelet adtak, teljesen korrekteknek tűntek.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1089) erdoke válasza rankesz (#1087) üzenetére


erdoke
titán

Nem, GSM-től HSDPA-ig minden megy itthon azzal az US TMO rádióval is.

A legjobb aláírás a héten

(#1090) rankesz válasza erdoke (#1089) üzenetére


rankesz
veterán

OK, köszi az infót!
És tapasztalható további gyorsulás? Vagy egyelőre nem lehet kihasználni érdemben a plussz memót? Gondolom ennek inkább majd a winPhone 7-nél lesz értelme.

Azt hiszem hamarosan mégis csatlakozom a "klubba"...
Csak el kell passzolni a HD1-et... :N

(#1091) HXY


HXY
addikt

Age of Empires -t próbálta már valaki futtatni a masinán?
(Az xda-developers fórumon van egy patch, amivel régebbi ppc-s alkalmazások is mennek.)

(#1092) oalex


oalex
senior tag

Szerintem ez itt nem volt még: HD2 Automatic Proximity Sensor Screen switch off and button lock

[link]

A lényeg, hogy valaki végre összehozott egy olyan progit, amivel a HD2 proxi érzékelője (gy. k.: ami érzékeli ha zsebbe van, vagy az arcodnál) arra lehet használni, hogy a képernyőt kikapcsolja magától és nem csak a telefon hívások közben.

Magyarul, ha zsebre vágod a készüléket úgy hogy a képernyő be van kacsolva, a progra automatikusan kikapcsolja a képernyőt. Valamit, ha a zsebedbe van és véletlenül rá nyomsz valamelyik hardvere gombra, akkor sem fog bekapcsolni.

Szerintem nagyon hasznos, mert eddig engem mindig az zavart, hogy hiába van screen lock, a tokban sokszor benyomódik valamelyik gomb és attól bekapcsol a képernyő. Ez a program ezt megakadályozza.

Van még mit csiszolni rajta (pld landscape modban még bug-os), de alapvetően működik.

Kipróbálható, kikapcsolható és uninstalálható, úgy hogy mindenképpen megér egy próbát.

Edit: egy kisebb problémája, hogy a prox sensort nem lehet igazán késleltetni, úgy hogy ha a start menüre kattintasz (olyan virsli ujjakkal mint nekem van), akkor gyakra eltakarom (véletlenül) a proxi sensort is (ami ugye nagyon közel van a star menühez). Ilyen ki és be kapcsol rögtön a képernyő. Ez a probléma a WM 6.5.x eseket ügye nem fenyegeti, mivel ott a start menü lent van már. Szóval WM6.5 kicsit gyakorolni, kell, hogy a start menüt nem izomból nyomjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1093) bordi10


bordi10
senior tag

Pls valaki help: az Istennek sem tudom működésre bírni az mms-t...vodás vagyok, a paraméterek megvannak, de nem sikerül sem a küldés, sem a fogadás..nagyon köszi

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1094) oalex válasza bordi10 (#1093) üzenetére


oalex
senior tag

gyári rom? mert néhány főzöttel bug-os az MMS.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#1095) bordi10 válasza oalex (#1094) üzenetére


bordi10
senior tag

gyári persze..tegnapi a kütyü :D

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1096) erdoke válasza bordi10 (#1095) üzenetére


erdoke
titán

Már más vodások is írták. Nézd át újra a beállításokat, talán bekapcsolva maradt valami proxy, ami nem kell, vagy kimaradt, ami kell.
Nekem az automatikus beállítás (T-MO) már az 1.43-as ROM-mal is hibátlanul belőtte az MMS-t (is).

A legjobb aláírás a héten

(#1097) bordi10 válasza erdoke (#1096) üzenetére


bordi10
senior tag

hát ezek azok a specifikus dolgok, amit nem tudok...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1098) erdoke válasza bordi10 (#1097) üzenetére


erdoke
titán

De a Voda talán tudja. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1099) bordi10 válasza erdoke (#1098) üzenetére


bordi10
senior tag

Van valaki itt a "fórumlakók" között, aki vodás és tudja használni az mms-t? köszi

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1100) bordi10


bordi10
senior tag

Még egy dolog: frissítem az időjárást v netezek v lekérdezem a méljeim..mikor végez a teló, nem bontódik a kapcsolat automatikusan, nekem kell "lelőni" minden csati után..erre valaki? köszi

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.