Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Dictator^ válasza toeki (#1550) üzenetére


Dictator^
veterán

Nos, közbe erdoke-vel is folytatok egy prívát beszélgetést, segítség miatt.

HTC oldaláról, semmilyen ROMOt nem enged letölteni az oldalról, pedig már magyarországot is kiválasztottam csak próbából, ott 1.48-as ROM , de Serial Number beírása után:

Sajnáljuk, ez a szoftverletöltés nem megfelelő az Ön készüléke számára.

Érdekes.. Egyik romot se tudom letölteni a HTC oldaláról.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1552) Dictator^ válasza toeki (#1550) üzenetére


Dictator^
veterán

Nos feladtam, rászántam magam a Sunny oldalán lévő ROMhoz.

Sunnysoft oldalán:

LIMITATION
PN: 99HJY005-00
(compare with the number on the label
under battery of your device)

Nekem viszont 99HJY042-00 D Van , ergó nem egyezik meg a pda hátulján lévő írásban.
Ez baj?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1553) toeki válasza Dictator^ (#1552) üzenetére


toeki
senior tag

egészen pontosan milyen romod van most fennt a telefonon?

(#1554) Dictator^ válasza toeki (#1553) üzenetére


Dictator^
veterán

1.48.479.1 (71294) WWE

XXlből vettem, Sunnysoftost Romot töltöm (Magyarosítás nem kell , tehát nem fogom felrakni) + ( azért szerettem volna a HTC oldaláról szedni mert ott gondolom nem 30k-val kéne töltenem a 200 megát.. még mindig van 50 perc hátra, és kb 40 perce megy..)

Viszont a PN numberem nem passzol a Sunnysoftoséval.... ez most mi?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1555) Dictator^ válasza Dictator^ (#1554) üzenetére


Dictator^
veterán

Lejött az update a Sonnysoftról és nem tud feltelepülni.
1.66ost szedtem le, 479.2-es lett volna, elvileg tuti jó.
De mint mondtam, A PN nem egyezik meg a Sonnysoft oldalán lévővel.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1556) erdoke válasza Dictator^ (#1555) üzenetére


erdoke
titán

Az nem lehetséges, hogy a 479-es ROM-ot már az XXL küzdötte rá? Mások 405-össel (UK) vették ugyanott...

A legjobb aláírás a héten

(#1557) Dictator^ válasza erdoke (#1556) üzenetére


Dictator^
veterán

Passz, mindeki az XXL-t ajánlotta, én féltem tőle, megvettem elhoztam, alapból volt rajta a magyarosítás is. És nem megy fel az update.....

Én már csak ennyit látok, hogy 479.1

Valamit találjunk kis pls, mert tényleg kezd a ...om tele lenni az egésszel. Reggel óta csak ezzel a sz@rral szopok.

Romfrissítés nem jár garivesztéssel úgye? Mert akkor felhívom az XXL-t.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1558) Avicularia válasza Dictator^ (#1557) üzenetére


Avicularia
veterán

Ne g***zz,told fel a hardspl-t :D
Azzal minden ilyen gondod megoldódik,és bármikor visszaállíthatod az eredeti állapotot,úgyhogy a gari miatt sem kell aggódnod.

(#1559) Dictator^ válasza Avicularia (#1558) üzenetére


Dictator^
veterán

Tehát ha szeretném az új ROMot felrakni, garanciavesztéssel járna? -Válaszolj erre valaki pls.-
Szeretném felhívni az XXL-t, hogy mit raktak fel rá megvétel után és hogy...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1560) erdoke válasza Dictator^ (#1559) üzenetére


erdoke
titán

Ha SPL buhera nélkül fel tudnád rakni bármelyik gyári ROM-ot, az természetesen nem járna garanciavesztéssel.

A legjobb aláírás a héten

(#1561) Avicularia válasza Dictator^ (#1559) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha nem raksz fel hardspl-t,akkor elvileg csak ugyanolyan régiós romot tudsz rátenni.Jelen esetben 479-est.Eredeti rom nem jár garivesztéssel.Hardspl ha rajta van,akkor nem garanciális,de az eredeti állapot minden további nélkül visszaállítható egy gyári rom sd kártyás visszaflashelésével.
Szóval ne aggódj a gari miatt.

(#1562) Dictator^


Dictator^
veterán

Igen, de a Sonnysoftról lévő 479-es ROMOT NEM ENGEDI FELRAKNI.

MIÉRT? Tehát hardspl nélkül akarom, mert úgy kéne mennie... DE NEM ENGEDi!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1563) Avicularia válasza Dictator^ (#1562) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor passzolom,elvileg fel kellene mennie ugyanolyan régiósnak.
Szerintem dobj fel egy hardspl-t,mielőtt infarktust kapnál :)

(#1564) moonman válasza Dictator^ (#1559) üzenetére


moonman
titán

csak egy gyors kerdes: a dobozon a feliratok nemet nyelvuek es a csomagban volt egy kis Vodafone-os cetli?

(#1565) Dictator^ válasza moonman (#1564) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1566) erdoke válasza Dictator^ (#1565) üzenetére


erdoke
titán

Sejtettem, hogy az XXL kavarása miatt van ez az egész...

A legjobb aláírás a héten

(#1567) Dictator^ válasza erdoke (#1566) üzenetére


Dictator^
veterán

Az oké, de moonman talán tudja a választ rá, ha jól tudom ő is akart eladni 1-2dbot már.

Szóval várom a választ!

(Német romot sem tudom az SN-emmel letölteni btw)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1568) barna73 válasza Dictator^ (#1567) üzenetére


barna73
csendes tag

Dictator
szerintem ez a neked való rom: http://www.4shared.com/file/236870807/d9482029/RUU_Leo_HTC_WWE_EastEurope_166.html

egy próbát megér...

(#1569) moonman válasza Dictator^ (#1565) üzenetére


moonman
titán

akkor tehát ugyanúgy jártál, mint én - vagyis egyik ismerősöm. az XXL eddig nyugat-európai (405) UK romokkal árulta, szintén UK töltővel, és saját kezűleg hozzácsomagolt átalakítóval. úgy tűnik, most egy szállítmány a német Vodafone-tól jött, a töltő is eu szabvány.

dolgok:

1. ezzel önmagában nincs gond, a német vodánál lehet kapni feltöltőkártyával is és a készülékek függetlenek.
2. a magyar nyelvet könnyen lepucolhatod, tolj egy hard resetet, induláskor kapsz egy nyelvválasztó képernyőt, válaszd az angolt.
3. frissebb, vagy főzött romot csak HSPL-lel tudsz feltenni, én az angol 1.66-os tettem rá.
4. a serialoddal semmilyen nem-németvodás romot nem fogsz tudni letölteni.
5. mivel HSPL-t csak eredeti rom kártyáról való installálásával tudsz leszedni, a vodás rom pedig nem található meg letölthetőként (hidd el, napokon át kerestem), ez egyelőre nem megoldható. én most abban reménykedem, hogy a német voda nemsokára kitolja a saját 1.66-os romját és akkor azt elteszem gariztatás/HSLP uninstall esetére jól. amúgy a garivesztésen túl :D semmi hátulütője nincs a HSPL-nek, de ha nem bízol magadban még annyira, egyelőre elégedj meg egy hard resetttel és az angol nyelv választásával.

esetleg meg lehet kérdezni az XXL-t, hogy akkor ezt most hogy is gondolták...

[ Szerkesztve ]

(#1570) Dictator^ válasza moonman (#1569) üzenetére


Dictator^
veterán

szerinted visszaveszik a 3 napos visszavásárlási "garanciával"?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1571) Karma válasza Dictator^ (#1570) üzenetére


Karma
félisten

Milyen alapon is?
Tán nem azt kaptál, amit kértél? :U

Apropó, a gold card manapság már nem divat?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1572) Dictator^ válasza Karma (#1571) üzenetére


Dictator^
veterán

Olyan alapon, hogy a vodafoneos bravúr nem volt feltüntetve, és nem lehet csak vodafoneos ROMmal updatelni "hivatalosan".

A neten se, és a boltba se mondták el.

Nem elég ?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1573) moonman válasza Dictator^ (#1570) üzenetére


moonman
titán

ennek a három napos dolgonak elég képlékeny az értelmezése, itt a fórumon is több topic foglalkozott már vele, tudtommal nincs egyértelmű álláspont, hogy van-e ilyen a magyar törvényekben. ha van is, az cseregaranciának számít, tehát sérült, hibás készüléket 3 napon belül nem javítani küldenek, hanem kötelesek másikra cserélni, vagy levásárolhatod az árát. van viszont egy olyan, hogy "elállni a vásárlástól", ezt indoklás nélkül megteheted és 8-tól 15 napig láttam már leírva. természetesen ezesetben sértetlenül, eredeti állapotban és csomagolással kell visszavinni. azt viszont nem tudom, hogy az XXL-nél ez működik-e, mert nem kizárt, hogy magánszemélyként adják tovább a készülékeket - ezért is lehetséges a különbözeti adózás. a számlán meg a garjegyen mondjuk XXLGSM Bt.-s pecsét van.

szóval összegezve nem tudom. :)

én egyébként csak emiatt nem vinném vissza, de hát ez persze a te döntésed kell, hogy legyen.

#1572: ez elég kétélű kard. egyrészt valóban nem volt feltűntetve, viszont az is tény, hogy használtként árulják őket:

"A Használt 0 perces készülékek dobozosak, fóliásak és nem volt SIM kártya sem bennük, ezeket a telefon modelleket több fajta garanciális és szavatossági konstrukcióban kínáljuk vevőinknek. Konkrét modellek garanciájáról kérjük érdeklődj elérhetőségeinken."

[ Szerkesztve ]

(#1574) TheV válasza Dictator^ (#1570) üzenetére


TheV
csendes tag

@Dictator^
Bocsi, hogy közbeszólok, de egy előző post-odban ha jól értettem, beszéltél XXL-ékkel az ügyben, hogy el tudnák-e hagyni a magyarosítást. Erre ők mit mondtak (ha sikerült beszélned velük) ? És ha azt mondták, hogy nem, akkor mik az indokok ?
Egyébként minden tartozék benne van a dobozban ? (tokra gondolok elsősorban és a mem.kártyára)
köszi! :R

(#1575) Karma válasza Dictator^ (#1572) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem badarság emiatt verni az asztalt, de ha nagyon ráérsz...
Minimális esélyét látom, hogy visszaadnák a pénzed, az meg szinte biztos, hogy nem tudnak csak ilyen Vodafone-os HD2-t adni, ha egyszer ez van készleten.

Inkább örülj hogy EU töltőt kaptál (mondjuk anno én is azt kaptam :) )

“All nothings are not equal.”

(#1576) Dictator^ válasza moonman (#1573) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem volt az oldalon sem hírdetve, ez a része a telefonnak, sőt eladásnál se esett róla szó, de mint kiderült én nem tudtam, hogy ekkora buziságot csinál a vodefone. Ezért szerintem lehet hivatkoztatni a vásárló megtévesztésére.

Szerinted nem?

Továbbá nem járt hozzá a 2GB sd kártya se volt benne, mivel teljesen nem szedte szét, így nem láttam, de természetesen gondoltam, hogy benne van. Hozzáteszem poénból fel volt véve a videó bontásnál mint "Hd2 unboxing, és ott látszik, hogy nincs benne a memkártya sem..poén"

És továbbá, te miértnem cserélnéd le emiatt? Ha a gyári 1.66os rendes rom lenne rajta, én is leszarnám, de tudom, hogy normális módon nem tudom megcsinálni. Sajna ezt a hardspl SSPL-t nem tudom hogy megy, mennyire lehet visszaállítani ha bármi gondom van, és hogyha felrakom vele az 1.66os rendes romot, akkor faszán megy tovább azzal?

Szeretném náluk megoldani a problémát, akkor leszarnám, de ha nem , akkor inkább megveszem máshol 8e ft-ért drágábban, amivel már a HTC oldaláról is tudok leszedni ROMot és frissíteni garivesztés nélkül (fuck vodafone).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1577) Avicularia válasza Dictator^ (#1576) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyébként milyen garival adják? Bolti,vagy e-care?

(#1578) moonman válasza Dictator^ (#1576) üzenetére


moonman
titán

a vásárló megtévesztésére nem tudok egyértelműen válaszolni, ezt a fogyasztóvédelem talán ki tudná bogozni.

ismerősöm csomagjában benne volt a 2GB-os kártya, szóval ezért visszamehetsz, bár nem sokat vesztesz vele, rögtön vettünk is bele egy 16-ost. (ez úgy ahogy van übergáz a HTC részéről.)

én azért nem cserélném le emiatt, mert az 1.66-os így is ráment, annak meg kevés a valószínűsége, hogy a vodás 1.66 megjelenéséig tönkremenne.

a HSPL lényege egyébként, hogy a gyári boot loader-t lecseréli egy olyanra, ami aláíratlan és/vagy nem megfelelő régiókóddal rendelkező romokat is enged települni és bootolni (ha jól tudom egy buffer overflow-t használ ki az eredeti htc-s kódban). teljesen jól működik, nincs vele semmi gond, ha már fent van, észre sem venni, hogy az van rajta, csak ha boot loader módban indítod, akkor írja ki. a telepítése is nagyon egyszerű, egyetlen exe-t kell activesync kapcsolatban elindítani, a varázsló végigvezet a műveleten.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Dictator^ válasza Avicularia (#1577) üzenetére


Dictator^
veterán

E-care.

De ha beviszed a boltba, ugyanúgy oda viszik át, tehát időt vesztes max vele amig visszakapod.

2 év gari.

Az én problémámon felül nincs gond, de ez kurvaidegesítő, hogy nem lehet rá, normális romot rakni, normális módon!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1580) moonman válasza Avicularia (#1577) üzenetére


moonman
titán

a jótállási jegye az eredeti htc-s kis füzet, tehát elvileg eu területén érvényes, márkaszervízben. XXL-es pecsét van a vásárlás helyénél.

(#1581) Karma válasza moonman (#1578) üzenetére


Karma
félisten

Az előbb úgy tűnik átsiklottatok a kérdés felett: a gold card kiment a divatból?

“All nothings are not equal.”

(#1582) Dictator^ válasza Karma (#1581) üzenetére


Dictator^
veterán

Miért mi az?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1583) moonman válasza Dictator^ (#1582) üzenetére


moonman
titán

az USPL-hez hasonló megoldás, ami a memóriába betöltött boot loader-t patch-eli meg, tehát nem ír rá a flash chip-re, ahogy újraindítod eltűnik. az a gond, hogy ezzel sem jutunk előrébb, mert az eredeti vodás romot sehogy sem tudod megszerezni.

egyébként itt kell majd figyelni, hátha felbukkan az 1.66-alapú vodás rom.

[ Szerkesztve ]

(#1584) moonman válasza Karma (#1581) üzenetére


moonman
titán

egyébként ha már szóba jött, van HD2-es goldcard image-ed vagy tudod, hol lehetne szerezni?

(#1585) Dictator^ válasza moonman (#1583) üzenetére


Dictator^
veterán

De várj, ergó mindig várni kell majd a vodára, ha jön új rom, hogy mikor adja ki.. no ne már...

Remélem az XXL-nél meg tudják csinálni, hogy amit ide felraktak (ha ők rakták fel ) és engedélyeztetik, hogy bármi gyári 1.66os romot fel tudjak rakni..

van esély rá ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1586) moonman válasza Dictator^ (#1585) üzenetére


moonman
titán

nem ők rakták rá, eredeti vodás 1.48 van rajta.

igen, várni kell a vodás verzióra. vagy HSPL/goldcard. :)

egyébként egyvalami engem is érdekelne: az eredeti htc-s SPL-t vissza lehet ugyan állítani egy hivatalos rom memóriakártyáról való telepítésével, a teljes flash-elés viszont nem megy végig, mert ahogy felkerül az SPL, rögtön meg is tagadja a nem-vodás rom telepítését. így újraindítva eredeti SPL jön be, de rom upgrade error kóddal megáll a bootolás. namost, ha így vinném be a szervizbe, vajon mit csinálnának vele? merthogy SPL-piszkába nem köthetnének bele, de romot ők sem tudnának rátelepíteni. (hacsak ők nem tudják megszerezni a vodásat.)

[ Szerkesztve ]

(#1587) Karma válasza moonman (#1584) üzenetére


Karma
félisten

Hát úgy tűnik, hogy a karácsonyi akció tényleg csak karácsonykor volt érvényes, most már csak a fizetős PSAS tud generálni... Lehet egyszer majd megveszem a szoftvert, nagyon hasznos volt már több telefonnál is.

A működési módját mondjuk nem ismerem eléggé, pedig biztos érdekes. Az biztos, hogy más régióba tartozó hivatalos frissítéseket lehet feltenni vele (ez főleg Dictator^-nak szól).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1589) Dictator^ válasza moonman (#1586) üzenetére


Dictator^
veterán

Goldcardot nem tudom, hogy mi, annyi SPL van már, hogy nem tudom melyik mi.
(uspl-t sem tudom mi:) )
Egyik spllel meg tudnám csinálni, hogy a vodás szart kiütöm nem? És átrakom a rendes 1.66.479.1-2-t?

Azzal már nem veszik vissza garival?

Hogy müködik normálisan ezek a spl-ek? Egy magyar leírás? Ha megtudom így oldani, hogy a vodás lementem, aztán ha gond van visszateszem és visszaviszem.

Egy bő leírást kérnék akkor, lehetőleg olyat amit megértek, az angol nem az erősségem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1590) moonman válasza Dictator^ (#1588) üzenetére


moonman
titán

a HSPL rém egyszerűen működik. összekötöd a HD2-t a PC-vel, csinálsz activesync kapcsolatot és elindítasz egy darab hspl.exe-t a PC-n. nyomsz egy next-et és pár másodperc múlva megjelenik egy "We hacked it!" felirat a HD2-n. kész. innentől bármilyen romot tudsz rá tenni.

ezzel elvileg elszáll a garancia, de az imént leírt módszerrel az SPL-t vissza tudod állítani, csak rom nem fog rámenni. :)

(#1591) moonman válasza Karma (#1587) üzenetére


moonman
titán

én Touch HD-n még USPL-t használtam, az nem vágta fejbe az eredetit, mégis lehetett romokat cserélgetni. sajnos ilyen még nem létezik HD2-re.

(#1592) Dictator^ válasza moonman (#1590) üzenetére


Dictator^
veterán

No várj, tehát a HSPL telepítése után, bármilyen ROM rámegy oké.

Viszont Vodafone-os 1.48as romom nincs, tehát elvileg ha HSPL-t futtatok, akkor nem tudom visszaállítani a mostanit? Vagy ezt le tudom menteni? És backup vissza.. már ha megy?

"SPL-t vissza tudod állítani, csak rom nem fog rámenni." Mi az az SPL? :)

(Ha vodafoneos 1.48as romot le tudnám tölteni akkor sem tudnám visszarakni? ha igen, nincs fent valahol az 1.48?)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1593) Karma válasza Dictator^ (#1592) üzenetére


Karma
félisten

SPL = Secondary Program Loader, az a része a rendszernek, ami a Windows CE kernelt kezdi el betölteni. De emellett ez felelős a ROM aláírásának ellenőrzéséért is több más azonosító mellett, ezért nem engedi feltenni a nem Vodás ROM-ot Nálad.

“All nothings are not equal.”

(#1594) erdoke válasza moonman (#1583) üzenetére


erdoke
titán

Nem kell neki vodás ROM, ha az E-Care a mostanira vállal garanciát. Vagy az XXL vállalja, hogy az eredetivel viszi az E-Care-hez, hiszen most, vásárláskor se a vodás van rajta.

Egy időben volt ingyen GoldCard a Leo-ra, de annak már vége. Azt hiszem, az SD sorozatszámához rendelt maga a GC, úgyhogy máséval nem sokat érnél.

(#1592) Dictator^
1.48.479-est vissza tud neked állítani az XXL, ahogy a mellékelt ábra mutatja. :D A kérdés az, miben állapodtak meg az E-Care-rel. Utóbbi elvileg csak a főzött ROM-ot nem komálja, a GoldCard-ossal gyárit tehetsz csak fel.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1595) moonman válasza Dictator^ (#1592) üzenetére


moonman
titán

"Viszont Vodafone-os 1.48as romom nincs, tehát elvileg ha HSPL-t futtatok, akkor nem tudom visszaállítani a mostanit?"
pontosan. ezért várunk a vodás 1.66-ra, mert azt ki fogják tenni letölhetőnek. ami most van a gépen, azt nem tudod lementeni. (ügyes szakácsok biztos le tudnák dump-olni mondjuk.)

SPL = Second Program Loader (másodlagos boot loader, az első magát az SPL-t tölti be)

(#1596) moonman válasza erdoke (#1594) üzenetére


moonman
titán

"hiszen most, vásárláskor se a vodás van rajta."

de, az van rajta. épp ez a probléma gyökere.

(#1597) erdoke válasza moonman (#1596) üzenetére


erdoke
titán

A német vodás ROM szvsz nem 1.48.479-es. :F

A legjobb aláírás a héten

(#1598) Dictator^ válasza erdoke (#1597) üzenetére


Dictator^
veterán

Nos akkor itt van valami kialakúlóban, tehát szerinted, ez nem vodás 1.48, ergó ha hardspl-lel raknék rá, 1.66origit- akkor is vissza kéne vennie az e-carenek a javításhoz?

Hívjam fel az e-caret holnap reggel ? Hátha ők valami jót mondanak?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1599) moonman válasza erdoke (#1597) üzenetére


moonman
titán

igen, elvileg 407-es kéne, hogy legyen, de ki tudja, hogy működik a vodafone. ha meg ők tették rá, akkor érdekelne, milyen módszerrel, mert az SPL sima 1.42.0000 volt. (egyébként - tudom, hogy ez hüjén hangzik - de a készülék tényleg teljesen érintetlen hatást keltett, sehol egy ujjlenyomat, az akkuvédő fólia sem volt meggyűrve, tisztán látszott, hogy én szedtem szét elsőként.)

#1598: HSPL esetén "1.42.HSPL" lenne a verziószám.

[ Szerkesztve ]

(#1600) erdoke válasza moonman (#1599) üzenetére


erdoke
titán

Ha az SPL maradt, akkor GoldCard-dal dolgozott az, aki rápakolta a WWE East Europe ROM-ot. Ugyanezzel a módszerrel frissíthető is, csak kellene egy GoldCard-os SD ezekhez a készülékekhez. Van egy olyan érzésem, hogy a korai HD2 tulajokon kívül az XXL-nek is van ilyenje. :D

Mondjuk maga a frissítés menete igazi "pain in the ass". :W

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.