Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Dictator^


Dictator^
veterán

Akkor van esélyem, hogy az XXL-be feldobják rá a normál nem vodafonos 1.48at vagy 1.66-ot?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1602) moonman válasza erdoke (#1600) üzenetére


moonman
titán

"Mondjuk maga a frissítés menete igazi "pain in the ass".

miért? :)

(#1603) erdoke válasza Dictator^ (#1601) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem találsz valakit, akinek van GoldCard-os memóriakártyája, és fel is tudja neked rakni az általad kiválasztott gyári ROM-ot. AMennyiben az nem német vodás (márpedig ilyen egyelőre nem elérhető), akkor azt se tudod majd tovább frissíteni, csak GoldCard-dal vagy (S-H)SPL-lel.

(#1602) moonman
Itt egy hevenyészett fordítás a procedúráról.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1604) Dictator^ válasza erdoke (#1603) üzenetére


Dictator^
veterán

Feltettem a fanclubon is a kérdést, megkérdezem itt is, hátha előbb jön a válasz.

Ha HSPL-lel felrakom az 1.66os gyári romot, és használom.. viszont ha menetközbe kijön a vodás 1.48 vagy 1.66os rom, akkor elvileg azt visszaheggesztve, a garancia is visszajön úgye?

"updatenél"

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1605) moonman válasza Dictator^ (#1604) üzenetére


moonman
titán

igen.

a képen amúgy a gyári SPL látható.

(#1606) erdoke válasza Dictator^ (#1604) üzenetére


erdoke
titán

Most előbb jön itt válasz, mert éppen itt vagyunk. :D
Ha kártyáról (!) felteszed majd a (leendő) német vodás ROM-ot, akkor az az SPL-t is felülírja, tehát a garanciával nem lehet ilyen problémád.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1607) Dictator^ válasza erdoke (#1606) üzenetére


Dictator^
veterán

Akkor ha jólértem, ha jön majd egyszer (remélem azért jön, ha máshogy nem oldodik meg a problémám) akkor HSPL után elvileg vissza fogom töltetni és a garanciám is így megmarad?

Csak mit csinálok ha nem jön? Dead end..

Holnap felhívom az XXL-t hogy ők mit tudnak csinálni, aztán meg hívjam az E-Care-t? Hátha ők mondanak valami okosat?

Vagy egyszerűen csak érdeklődjek rá az XXL-nél, és ha b@sznak bele, akkor várjak egy Vodás romot, ahogy kijött ----> HSPL 1.66 vagy ha már lesz újjabb, akkor azt rá, és kész? A problémáim megoldódnak így?

+ kérdés, akkor a kép miatt, 100% hogy az XXL vagy a voda azóta rakta rá az 1.48-at?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1608) erdoke válasza Dictator^ (#1607) üzenetére


erdoke
titán

A képen egy gyári 1.42-es SPL látszik, többet nem tudunk meg a történtekről.

Nem bonyolult technikával kártyáról is lehet ROM-ot flashelni, és azzal a módszerrel az SPL (tehát a HSPL is) felülírásra kerül. Garanciális javítás előtt ezzel a módszerrel kell visszatenni azt a ROM-ot, amit az E-Care elfogad azon a készüléken. Ha a mostanit (vagy frissebb gyárit) elfogadja, akkor ahhoz HSPL sem kell, elég a GoldCard.

A legjobb aláírás a héten

(#1609) Dictator^ válasza erdoke (#1608) üzenetére


Dictator^
veterán

No ez egy kicsit sok lett egyszerre...

Kicsit lerövidítem, aztán ha jót írtam, akkor elég egy igen, jól értem válasz.

1: Várok egy vodás ROM-ra, utána ha kijött, HSPL-lel felrakom a nekem megfelelő romot, és ha garanciával kéne fordulom az e-carehez, valamilyen megoldással azt a vodás romot amit letöltöttem, vissza tudom heggeszteni a gépre, és megmarad a garanciám.

2: Ehhez, hívjam fel előszőr az E-caret, hogyha vodásból újabb romot rakok rá, akkor is él-e még a garancia? (persze nem kell tudnuk, hogy hspllel raktam rá egy újjat, mert vissza fogom állítani.)
Ha a mostanit (vagy frissebb gyárit) elfogadja, akkor ahhoz HSPL sem kell, elég a GoldCard.

Ezt arra érted, hogyha az e-care elfogadja, a hspllel felrakott romot, vagy a visszatöltött (új) vodás romot ami majd kijön?

sajnos kicsit nehezen értem már a dolgot, sok az spl, meg mi merre mennyi.

De szerintem az első kettöt ha megválaszolod már képben leszek.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1610) moonman válasza Dictator^ (#1609) üzenetére


moonman
titán

ez 1-es, 2-es pont teljesen úgy korrekt, ahogy leírtad. érted te ezt. :)

ettől függetlenül én nem vártam, feltettem a HSPL+1.66-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1611) erdoke válasza Dictator^ (#1609) üzenetére


erdoke
titán

Német vodás ROM-ra csak azért kell várnod, mert az felmegy trükközés nélkül is. Ahhoz viszont, hogy a korábban feltett SPL-t is felülírja, kártyáról kell frissíteni.
Közben HSPL-lel bármit felrakhatsz, de azt eltávolítani csak az előbbi módon, tehát német vodás ROM kártyáról történő flashelésével lehet. Kb. ennyi.

E-Care-től azt kellene megkérdezni, hogy bármilyen gyári ROM-mal állják a garanciát, vagy csak a régiónak/szolgáltatónak megfelelővel. Ugyanis utóbbi esetben nincs garanciád, mivel az eredeti ROM vélhetően az XXL-nek sincs meg.

A legjobb aláírás a héten

(#1612) Dictator^ válasza erdoke (#1611) üzenetére


Dictator^
veterán

Tehát megvárom a Német vodás ROM-ot, az úgye alap helyzetben felmenne, nincs probléma. Viszont az csak ha jól értem, kártyáról (goldcard vagy egyszerű microsd?) kéne telepítenem. Igaz? (tehát ha hspllel rakom az 1.66ot, akkor a német vodást majd csak kártyáról tudom visszarakni (mint kérdeztem fentebb, gold vagy sima microsd?)

Tehát E-Caret felhívom, megkérdezem, hogy a vásárolt PDA-t, bármilyen gyári rommal vissza-e veszik/javítják gariban. Szerintem viszont mivel gyári romot csak hspllel tudok felrakni ezt nem fogják engedni.

Viszont ha ezt nem lenne megoldható, akkor az only vodás germán rommal már tuti müködöképes maradna a garanciám (legalábbis remélem).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1613) erdoke válasza Dictator^ (#1612) üzenetére


erdoke
titán

Gyári ROM-ot GoldCard-dal is fel tudsz rakni, nem csak HSPL-lel. A GoldCard egy kis képfájl, ami az adott memóriakártya sorozatszámához passzol.
Vodás ROM-ot HSPL-lel is fel tudnál rakni PC-s frissítéssel, de akkor maradna a HSPL, aminek a szerviz nem örülne.

A német vodás ROM csak elméleti síkon érdekes egyelőre, mivel nem elérhető.

A legjobb aláírás a héten

(#1614) Dictator^ válasza erdoke (#1613) üzenetére


Dictator^
veterán

Oh már világos ez a része is, tehát ha lenne ez a goldcardom , akkor simán fel tudnám rakni az 1.66 gyári (vodamenteset).

Ezt a goldcardot honnan tudnék szerezni? Gyakorlatilag ez egy image file a memókártyán?

De valószinüleg , hogy elérhetővé teszik a vodás romot is nem ? Touch pro 2-re most láttam az oldalon, hogy jött egy vodás rom( HTC Touch Pro ROM Update (Vodafone). Ennyi erővel, gondolom idővel kiteszik a HD2 vodás romját is.

És a vodás romot, ha későbbiekben lesz, mindenképpen csak goldcarddal fog menni, ha már fent van a nem vodás 1.66? Vagy azt észlelni fogja, hogy ez volt rajta, és csak simán átírja?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1615) moonman válasza Dictator^ (#1614) üzenetére


moonman
titán

vodas TP2 romot hol latsz? ha a htc.com-on, akkor az valoszinubb, hogy Vodafone UK, a nemetek nem szoktak kitenni.

ja egyebkent az e-care valasza majd engem is erdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1616) Dictator^ válasza moonman (#1615) üzenetére


Dictator^
veterán

Ja HTC oldalán (Németországot kiválasztva). ROM upgrade(WM6.5) for HTC Touch Pro2 (Vodafone)

Viszont látom, a Vodafone.de oldalán csak a HTC Touch Diamond 2 - Firmware-Update auf Windows Mobile 6.5-hoz van update.

E-Care válaszát estefele nyomom be, holnap napközben nem leszek, várhatóan 6 fele már itt vagyok, de reggel hívom fel őket.

(Gold card-os kérdést nem tudod ? végülis mi az? egy image file egy memória kártyán?)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1617) moonman válasza Dictator^ (#1616) üzenetére


moonman
titán

goldcard: #1587

(#1618) Dictator^ válasza moonman (#1617) üzenetére


Dictator^
veterán

Az világos volt, hogy más régióú romokat lehet vele felrakni, de hogy pontosan mi ez, azt még ebből sem tudom :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1619) Dictator^ válasza Dictator^ (#1618) üzenetére


Dictator^
veterán

No figyelmetlen vagyok már.. erdoke megválaszolta.. akkor ez a goldcard elég ritka dolog, és gondolom a beszerzése is cinkes.. (látom már memóriakártya sorozatszámára épül)

hát elszontyolodtam.. de valszeg az XXL-nek van ilyen goldcardja, de gondolom kiadni , eladni nem fogja (illetve gondolom 1db van nekik is)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1620) erdoke válasza Dictator^ (#1614) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg elég kölcsönkérni egy GoldCard-os memóriakártyát, megcsinálni vele a frissítést, aztán visszaadni. Vagy elmész valakihez, akinek van, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#1621) Dictator^ válasza erdoke (#1620) üzenetére


Dictator^
veterán

Akkor ezzel egyidőben még előre:

Akinek van GoldCardos memóriakártyája, megtenné , hogy közli, illetve ír egy prívit?

Előre is köszönöm!

pdafanclub-on tudsz valakiről akinek van?
kifejezetten HD2-esre van ezen a kártyán a képfile úgye?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1622) Dictator^


Dictator^
veterán

ez a ROM milyen?

linkz

RUU_Leo_Vodafone_UK_1.66.405.2_Radio_Signed_15.30.50.07U_2.06.51.07_Ship.exe

Direkt link

Ezzel se müködnék?

(Oh shit, nem néztem régiókódot..1-es ülj le..mára szerintem kiszálltam)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1623) moonman válasza Dictator^ (#1622) üzenetére


moonman
titán

ez a rom UK, vagyis brit vodas.

(#1624) Dj Neo válasza Dictator^ (#1607) üzenetére


Dj Neo
tag

Na mit mondtak az XXL-nél, ha felhívtad?(Garivesztés akkor ha buherálod a romot, és mondjuk 1.66-osra frissíted?)

Amúgy úgy néz ki, h Husvétra anyámtól kapok egy kis támogatást , és végre meg tudom venni a telót (mivel a főiskola nem egy pénzkímélő dolog, így csak most jött össze annyim), aztán valaki említette, h esetleg leírná egy hsz-en belül, h kezdéskor mit érdemes rárakni a telóra, mit érdemes használni majd, stb. .

Ha esetleg tud vki ilyesmi leírást, megköszönném, ha belinkelné! :)

(#1625) TheV válasza Dj Neo (#1624) üzenetére


TheV
csendes tag

Én is kíváncsi vagyok a fent leírtakra ! :U

(#1626) toeki válasza TheV (#1625) üzenetére


toeki
senior tag

én inkább arra lennék kiváncsi hogy mennyire legálban hozza be xxl a telókat.
nekem kód alapján uk telefon lehet a kérdés az hogy ha kimegyek uk-be működni fog-e vagy az ottani szolgáltatóknál már le lesz tiltva a telefonom... ??? :D:D

(#1627) TheV válasza toeki (#1626) üzenetére


TheV
csendes tag

működik szerintem. angol teló legalábbis működik itthon, szóval kellene ennek is.
Viszont én biztos, hogy nem veszem XXL-től. Inkább fizetek 10-15tel többet egy "retail" verzióért.

(#1628) toeki válasza TheV (#1627) üzenetére


toeki
senior tag

nem pont erre gondoltam :D
pár hete olvastam hogy valakik (nem feltétlenül xxl) ugy hozzák be angolból a hd2-ket hogy kint megveszik fiktiv cégben előfizuval ingyen, elhozzák a telót kint nem fizetnek semmit, itthon eladják. hungaryban tökéletesen működik mert a uk voda csak uk területre tiltja le a telefont.
kérdés ezek ilyen telefonok-e és ha igen akkor lehet e őket uk-ban használni?

(#1629) Dictator^ válasza Dj Neo (#1624) üzenetére


Dictator^
veterán

Üdv.

Holnap, vagy később fejteném ki.. annyit megmondok előre, hogy XXL-től ne vegyél.

Később majd leírom, amúgy nem UK... ezért jön a szopás.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1630) TheV válasza toeki (#1628) üzenetére


TheV
csendes tag

Ha jól emlékszem német vodásat kapott.
Dictator^
Kíváncsian várom a holnapot, de azért türelmesen :)

(#1631) Dictator^


Dictator^
veterán

Nagyvonalakba leírom, mert nagyon fáradt vagyok.
Szerk: és kiemelem ide is: Az XXL GSM illetve XXL PC boltot aki tudja kerülje el amíg ezeket a szar német vodás rom-ú HD2-et adják ki (lentebb kifejtem, milyen esetben vedd meg)

Tehát arról van szó, hogy egy német vodás rom van a készüléken, mostanába ilyeneket hoznak az XXL-nél.

Ezzel annyi a baj, hogy a készülék eleve, nem azzal a ROMmal jön ki, mint amivel kiadják neked, tehát gondolom Goldcarddal, vagy nem tudom, felraknak neked egy 1.48.479.1-es romot.

Ami azért lesz rossz, mert se ezt a romot nem tudod továbbfejleszteni (gyári romokra,garivesztés nélkül), se a vodás elvileg 005ös romokat sem engedi felrakni.

E-Care-t felhívtam mi lehet a megoldás, kb 15percig beszéltünk, de körülbelül ismétlés volt belőle a fele. E-carenél azt ajánlották, hogy vigyem vissza az XXL-hez , és oldják meg ők, úgyanis a vásárolt készülék PN-száma nem az amihez az EU romok mennének.

Megkérdeztem ,hogy ha rendes romot házilag fel tudnék tenni, a garim nem veszne el, de sajnos ezt nem lehet (nem veszne amúgy el). Ezért megkértem, hogy Ő tud -e csinálni valamit.. Annyit mondott, hogy rakjam fel a HSPL-t és üssem ki a PDA-t majd tegyek rá olyan ROM-ot ami nekem tetszik. -Megkérdeztem, hogy ezzel nem vesztem-e el a Garanciát? A válasza -De volt.

Tehát innen visszaugrottunk oda, hogy az XXL-hez vigyem vissza, majd ők visszarakják a gyári romot amivel elhozták, és valami csak kisül az egészből.

Felhívtam az XXL-t, de csak mentegezőtek, meg ígérgették, hogy felhívják az "importőrt" és majd pár napon belül válaszolnak..

Mivel nem tudom, hogy ez a 3 napos visszavásárlási garancia, hogy müködik, így bementem az XXL-be, hátha elérek valamit személyesen.

Elmesélve a problémámat, nagyon meglepettnek tüntek, a lényeg, hogy ők az E-care-hez küldtek vissza, illetve mondták, hogy hagyjam ott a PDA-t majd ők visszaküldik, úgyanis nem hibás a készülék (szerintük).
Megkértem őket, hogy rakják vissza a gyári romot legalább, illetve, ha HSPL-lel kiütöm, vissza -e fogják tudni rakni a gyári romot, ha kell a garanciám.
Válasz, nem ők ezt nem tudják megcsinálni, az importőr tette rá ezt a ROM-ot. Mondom akkor mi a megoldás?
Mondom akkor ki az importőr? Válasz: -Hát őő.őőő.őőőő .őőőő az E-care. Vigyem az E-Carehez. Na innentől lett tele a f@szom. (írtam, egy papirt, egy panaszlevelet (reklamációt) amennyiben, nem sikerül ezt a hibájukat kíjavítani, abban az esetben fizessék vissza a PDA árát. -hát ezt sajnos nem sikerült elérnem,hogy aláírják [jobb esetben kinevettek miután eljöttem]).

A történet vége ott lett, hogy eljövetel előtt, megemlitette, az ismerösöm, hogy a készüléket kibontva, -itthon, nem volt benne a 2gb microSD kártya.
Válasz: Hát itt kibontottuk..
-Hát mondom igen, de kb a feléig, mert onnan az emberünk begyorsult,és kb a headsetet se csomagolta ki, de már zárta a dobozt.

-Erre ő nem emlékszik, meg ez jó indok, hogy ingyen szerezzek egy memóriakártyát, csak bízonyitani nem birom. Szó szerint idéznék "de egy 500ftos memóriakártyával szórakozok? -"tessék itt van egy."
Az emberünk akivel telefonon beszéltem, illetve ő adta ki a készüléket, rám se mert nézni, majd egy idő után eltünt.. kérdeztem a pultostól, hogy kivel is beszéltem (amúgy világos volt) de ő csak hebegett.. rá 1 percre, kijött az Úriember, majd miután elmondta a mondokáját, kihozta a kártyát, majd vissza is ment a hátsó helységbe.
És letett az asztalra, egy adapteres microsd 2gb-os kingston kártyát amivel ingyen távoztam, ámbár a híbám ígyis-úgyis megmaradt.
(hozzáteszem, tényleg nem volt benne a kártya.. vicc)
Fasza, hozzáteszem a poén az egészben, hogy csináltuk viccből egy Unboxing videót, aminél látszik, hogy nincs memóriakártya a dobozba. Mind1, lényegtelen.

Gondoltam egyet, így beugrottam az E-care-hez, majd a problémámat elmesélve, az ügyintézőjányka visszavette a telefont, Rom frissítéses hibával.

Holnap du. hívhatnak elvileg.

Én kurvára nem ajánlom innentől az XXL GSM/PC boltot.

Annyi esetben ajánlom, ha valaki tapasztaltabb már ezzel amivel most én szopok, az nézze meg a PN numbert és csak úgy vegye meg a készüléket, ha egyezik a Sonnysoft oldalán lévővel.

Hát mára pussz, ha nem oldodik meg a problémám, lehet elkezdem hírdetni, hátha van olyan aki nem buzulgatna a ROMokkal.

(helyesírási és mondatalkotási problémák lehetnek, kicsit feldúlt lettem a leírtaktól, emiatt elnézést.. továbbá ha valami érthetetlen, kérdezz rá bátran, aztán hátha holnap jobban el tudom mesélni a zavaros részeket)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1632) Dj Neo válasza Dictator^ (#1629) üzenetére


Dj Neo
tag

Erre kíváncsi vagyok! :K

Amúgy még gondolkodom ebben is, és esetleg a GSMLine-ban, mert annó a K800-amat is ott vettem, és korrektek voltak!

(#1633) Dictator^ válasza Dictator^ (#1631) üzenetére


Dictator^
veterán

Egy valamit kihagytam. Az E-careben azt mondta az ügyintéző, hogyha a gyári romot raknák vissza az XXL-ék, akkor egy Német nyelvú, Vodafonos logos HD2-vé válna a PDA. :(
Remélem bent ügyködnek valamit, legalább a 479-es régión át menjenek a frissitésem.

Ha nem akkor van egy HD2 eladó, korlátozott frissítésű rommal, avagy lehet, hogy tényleg hibás volt a készülök és holnap már az E-caretől javítva kapom meg. Kopp-kopp.. ezt lehet kár volt leírnom.

#1632: Ez a GSM line is jónak tünik, amennyiben ez a két év a gyártió gari, és a PN száma a telónak egyezik, a sonnysoft oldalán lévő HD2 leírás (frissítés) mellett/alatt.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1634) TheV válasza Dictator^ (#1633) üzenetére


TheV
csendes tag

GSM line-tól 2szer vásároltam (LG ku990 viewty-t mind2szer), korrekt ügyintézés, jó fejek, de mindenre rá kell kérdezni (mint minden más boltnál). Sajnos manapság tájékozottnak (sőt az eladóknál tájékozottabnak) kell lenned ahoz, hogy ne tudjanak a boltok átverni, és még így is sikerülhet nekik.
:(

ui.: köszönöm szépen a beszámolót

[ Szerkesztve ]

(#1635) erdoke válasza Dictator^ (#1633) üzenetére


erdoke
titán

Jó lenne, ha az E-Care bevállalná a garit úgy, hogy ők teszik fel neked a HSPL-t...
Valahol a HTC sara is, hogy ennyire szegmentálja a szoftver frissíthetőséget, és ha te EU-n belül egy szomszédos országban veszed a készüléket, nem tudsz ROM-ot frissíteni, míg mások meg igen. Talán éppen a szerviz "überelhetné" ezt az akadályt bizonyos esetekben.

A legjobb aláírás a héten

(#1636) Dictator^ válasza TheV (#1634) üzenetére


Dictator^
veterán

Sajnos elég sok mindenre visszaérdeklődtem itt a fórumon, de az eladó ilyen hátúlütőről nem tájékoztatott.. (Ha nem lennék én is ilyen fejlesztgetős emberke, akkor lehet észre se vettem volna ezt, és én is azt írnám, hogy korrekt az XXL, de mivel mostmár tudom, így rohadtul állítom , hogy rohadtul nem korrekt!

a GSM linenál is azért a PN számra ránéznék, legalábbis ha eladó sorba kerül az enyém,akkor a kövi vásárlásnál tuti azzal kezdem, hogy megnézem ezt a rohadt számot.. Csak kár az is, hogy ezt úgy kellett tapasztalnom, hogy kilöktem előszőr 134e FT-ot rá.

(#1635) erdoke: Ha nem csinálnak vele semmit, tuti, hogy megprobálom ezt elintézni. Legalábbis a te általad leírt dolgok elég lényegretörőek. Fel is hozom őket, ha nem jut semmire az ügyem.

(sajnos megprobáltam annyira tapasztalt lenni a készülékben , hogy jobban vágjam mint az eladó, de sajnos a romokra nem gondoltam, hogy így jön ki.. szóval...gáz.
+ tegnap derült végre fény a ROM-os kérdésekre, tehát ehhez személyesen kellett megtapasztalnom, a saját PDA-mon, hogy mi is van)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1637) toeki válasza Dictator^ (#1636) üzenetére


toeki
senior tag

valós probléma és valszeg azért nem jön elő sok embernél mert vagy nem ért hozzá annyira hogy romot merjen frissiteni, vagy mint nálam kibontás után első dolog a hspl volt

viszont arra még tényleg kiváncsi lennék hogy akár az én angliai vodás xxlben vásárolt telóm akár a te német vodás telefonod hogyan lehet ilyen olcsó itthon( ha kint legálisan veszi meg nagykertől az is annyi amennyiért speedshop tudná megvenni- legalábbis speedshop szerint) ha csak nem trükköznek vele valamit

tehát a kérdés az xxl-es tulajokhoz: voltatok-e már a telefonnal az adott (angol/német épp milyen import) országban és ott nem volt e letiltva a helyi mobilszolgáltatóknál?

(#1638) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta nekem is van ilyen telóm. Eddig imádom, speedshopos.
1. 1.48 as rom van rajta. Ha akarok 1.66 ost akkor a ROM friossités az minden adatot legyalul? tehát contactokat addig ne is varázsoljak rá még a rom updatet meg nem csinálom?

2. Eddig nokia telom volt kérdésem hogy az abban lévő több száz conactot hogy a legegyszerűbb átvarázsolni a HTC-re? Mert bluetooth on összepárosodtak de valahogy a telefonkönyvet azt nem akarták elcserélni egymással...

Köszi a segítséget :R

ps: még biztos lesznek láma kérdésem de igyekszem belejönni

(#1639) WiZARD


WiZARD
addikt

Hitlernek se tetszik, hogy nem lesz WP7 HD2-re

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1640) WiZARD


WiZARD
addikt

XXL-el egyszer én is megszoptam.

HTC Diamondot akartam venni anno, persze csak náluk volt jó áron, e-care garival, de mindenki ajánlotta őket. volt még 1-2 kissebb gsm boltnál hasonló áron, néhol e-care garival, de nem mertem azokhoz menni.
felhívom őket van-e. persze, hoznak nagykerből blabla. ok, akkor indulhatok érte? háát őőő 2 óra mire itt lesz, addigra menjek. odamegyek, telefon sehol, várjak kicsit. várok, megjön arc, hoz 2 diamondot, erre aki előttem vár, az megveszi mindkettőt. mondom nekem is kellett volna, direkt telefonáltam előtte... hát ők nagyon sajnálják, hoznak egyet mindjárt, 20 perc. ok, elmegyek sétálok, fél óra múlva visszamegyek. nincs sehol, de mindjárt megjön. eltelik még 10 perc, mondom nekem qrvára nincs időm, és kéne a telefon. ok telefonál, hogy megsürgesse a futárt. na mint hallottam a telefonbeszélgetésből a futár még egy előző helyen volt, ahonnan akkor indult a telefonért, és útközben még 1 helyre be kell mennie mielőtt odaér hozzám. leteszi és mondja nekem hogy 10 perc és ittvan.
ekkor otthagytam őket, és eldöntöttem hogy ott soha semmit nem veszek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1641) erdoke válasza makszi (#1638) üzenetére


erdoke
titán

1. Mindent legyalul, kvázi mint egy új Windows telepítés PC-n. Ráadásul ROM-ok között többnyire a teljes backup-restore nem is működik jól. Van viszont egy kiváló kis ingyenes progi, a PIM BAckup, amivel a PIM adatok lementhetők (névjegyzék, SMS, emil, stb), majd visszaállíthatók.

2. Ha párosítás után a Nokián a névjegyzékben az összes küldését választod, nem megy át?

A legjobb aláírás a héten

(#1642) makszi válasza erdoke (#1641) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszi a választ!

1. Megéri rárakni a 1.66 ost az 1. 48 as helyett? Sokat hoz a konyhára?

2. Nokia E65 ha htc felől megyek akkor file transfert el tudok érni de ha a nokia felől kezdem akkor amikor mondom hogy küldés bluetoothon akkor azt mondja hogy nincs párosított eszköz. Tegnap este szvsz ez még ment szóval sanszos hogy a LEO-n állítottam el valamit..

Ja még annyi hogy az E65 ből kivettem a SIM kártyát így az most offline módban megy de gondolom ennek a kékfogra nincs hatása :F

Ha van ötlet szívesen veszem :W

[ Szerkesztve ]

(#1643) makszi válasza makszi (#1642) üzenetére


makszi
aktív tag

SIKERÜLT :C
Be kellett kapcsolni valami advanced fülön hogy visible legyek és így már az E65 is látta, és szépen át is hozta a komplett telefonkönyvet.

(#1644) erdoke válasza makszi (#1642) üzenetére


erdoke
titán

Ha még nem telepítettél sok mindent (a névjegyek a korábbi módon egyszerűen lementhetők és visszaállíthatók), akkor nincs sok kockázat, és javítottak benne sok apróságot. A korábban linkelt Sunnysoft oldalról töltsd le az 1.66-ost, onnan magyarítást is tehetsz mellé, bá én csak akkor javaslom, ha tényleg fontos.

A legjobb aláírás a héten

(#1645) moonman válasza Dictator^ (#1631) üzenetére


moonman
titán

a problémát én egy erőteljes HSPL-lel oldottam meg, azóta úgy muzsikál, ahogy kell, javításra meg remélhetőleg sosem kerül sor, így hátránya sem lesz.

(#1646) barna73


barna73
csendes tag

az enyém innen való: http://www.gsmhome.hu/htc-hd2-leo.gsm
igaz én használtan (3hetes volt) magánszemélytől vettem.

(#1647) Dictator^ válasza moonman (#1645) üzenetére


Dictator^
veterán

Sima ügy lenne,csak én félek azért, hogy ha kell a gari akkor b@szhatom...legalábbis egyelőre.

Amúgy nem hívtak ma még az E-caretől.. szóval egyelőre még nem tudok nyílatkozni, hogy mi lesz vele.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1648) makszi válasza erdoke (#1644) üzenetére


makszi
aktív tag

Sikerült tegnap felraknom az 1.66 os ROM ot király minden, csak azt a golyos játékot sajnálom mert az eltűnt :(

(#1649) erdoke válasza makszi (#1648) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy megvan a neten, talán valamelyik ROM szakács spájzában...

A legjobb aláírás a héten

(#1650) barna73 válasza makszi (#1648) üzenetére


barna73
csendes tag

talán ez az?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.