Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) ToMmY_hun válasza #27813376 (#18550) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Valóban nem, sőt. :) :C

Hogy a témával kapcsolatosan is mondjak valamit. Régebben szenvedtem a deep sleep módban ragadástól és nagyon valószínű, hogy az undervolt okozta a galibát annak ellenére, hogy reboot után visszaállt a gyári értékekre. Mióta azt nem piszkáltam, azóta nincs semmi probléma az alvással (kop-kopp) :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#18552) slice14 válasza #27813376 (#18550) üzenetére


slice14
veterán

Most nemazért, de az i5s hardveresen egy GNex szintjén van. Annyi különbséggel hogy az i5s nem hd kijelzős és van benne lte.

Azért i5s-t ne hozzunk ki egyenrangúként, egy N5 mellet.

És ezzel ennyi, téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18553) Parallaxis válasza assemble (#18548) üzenetére


Parallaxis
addikt

A 15%-os piaci reszesedesuket sem mondanam kifejezetten sikeresnek vagy soknak az android 80%-ahoz kepest.

Azért ezt nem kéne, mivel, ha kiveszed a képből a filléres kacatokat, akkor kategórián belül (felső kategória) piacvezető az Apple, tetszik vagy sem ez tény.

Minden lassabban nyilt meg, egy beallitasokat amig megnyitott, 10 kerek masodpercig tartott,

Gondolom a 3G-re utalsz, nos arra tényleg hiba volt kiadni az utolsó frissítést.

Van egy ipad is a hazban, az is eszrevehetoen lassabb es tobbet akadozik uj ios-sel, mint korabban.

Ezt cáfolnám, iPad3 van a háznál és iOS7.1-el lényegesen fürgébb, mint a régebbi rendszerekkel.

Arrol most meg nem is beszelek, hogy mennyire undoritoan rondak, izlesficamosak az ikonok az uj ios-en.

Ezt sem erőltetném, mert Androidon mindig is ilyen undormányok voltak és az L-el erre még egy lapáttal tettek.

iOS-en legalább egységes a rendszer és az alkalmazások, mert a fejlesztők fele is elvárt az új UI kihasználása, szemben a droiddal, ahol ahány alkalmazás, annyi féle UI elképzelés, mert a Google ajánlására magasról tesz a legtöbb fejlesztő (kezdve a kinézettel, folytatva a tablet UI komplett letojásával).

Az atlagfelhasznalo szempontjabol egyaltalan nincs se nagyobb, se minosegibb appkinalat ios-re, regota kb egyenranguak.

Ez sajnos nem igaz, még ha kiadják ugyanannak az alkalmazásnak mindkét platformos változatát, akkor is az Android verzió sokszor gyengébb, kevesebb funkcióval bír. De sokszor ki sem adják, iOS only, lásd pl. Facebook Paper, vagy a több ezernyi zenei alkalmazás, aminek egyáltalán nincs Androidon sem portja, sem azt kiváltó párja.

Az "atomstabil" ios pedig sokkal kevesbe atomstabil, mint a nexus-om, sokkal tobb random ujraindulast produkalt.

Hát az általános tapasztalat nem egészen ez.

A legnagyobb gond meg az, hogy az Android torta nagyon kis százalékát teszik ki a Nexus eszközök, a többi, gyártói bloatware-el teleszemetelt készülék meg messze nem nyújt sem stabil, sem megbízható működést és a vásárlók túlnyomó többsége bizony ezekkel találkozik.

Es hogy lehet-e gyoytest hirdetni? Hat, a piac mostanra nagyjabol mar dontott

Mint fentebb írtam, a saját kategóriájában az iPhone a győztes, az meg, hogy több alsó és középkategóriás Android eszközt adnak el? Nos ezekben a kategóriákban az Apple nem is versenyez.

--

slice14:

Most nemazért, de az i5s hardveresen egy GNex szintjén van.

Azért ha valamit nem ismersz, akkor nem kéne butaságokat írnod :)
Attól, hogy csak két mag és 1.3 GHz-attól még teljesítményben ott van mint egy Snapdragon 800 2,2 GHz-en. Szóval nagyjából az N5- teljesítményét hozza CPU-ban, GPU teljesítményben meg le is hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#18554) ordogl


ordogl
tag

Sziasztok!

Nagyritkán otthon ha belassul a wifi a Speedtest (mobilos) verziójával szoktam ellenőrizni a net belassulását.
Most a mobilnetet ellenőriztem vele kétszer is. Meglepődve tapasztaltam, hogy a havi keretemből 60 megát megevett a két teszt (LTE hálózat 1GB/hó).
Tud valaki kevésbé adatforgalom-zabáló gyorsaságmérőt?

Ordogl

(#18555) slice14


slice14
veterán

Ennek a cikknek az is lehetne a címe, hogy "Droidok fogják összeszereli az iphone-okat". :DD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18556) trance89 válasza ordogl (#18554) üzenetére


trance89
őstag

hogy akarsz úgy sebességet mérni hogy ne töltenél le/fel? :DD
amelyik szolgáltatás pedig ennél kevesebb adattal mér az aztán minden csak nem megbízható mérés

(#18557) slice14 válasza ordogl (#18554) üzenetére


slice14
veterán

Nálam 2 méréssel megkajált 100mb-t. Kíváncsi voltam hogy mennyit tud az lte és mennyit visz a hspa+.Az előbbi 19, az utóbbi 16 volt. Ez debrecenben a Baumax környékén, Telekom-al.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18558) dozsabalint válasza slice14 (#18557) üzenetére


dozsabalint
senior tag

LTE Budapesten 21.76/6.19 Mbit/s. Telekom, Pesterzsébet.

(#18559) Robbertho válasza slice14 (#18557) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Nekem egy mérés 80 MB volt, viszont Budapesten II. kerületben 60/16 :)
Itthon (szintén Debrecen) még nem mértem, de 1 GB-os csomagom van, így majd max. ha a következő hónap végén kimarad néhány mega. :)
Viszont ezek szerint akkor errefelé nem valami gyors :(

Amúgy a telekom nem minden csomagjához teszi elérhetővé a 4G hálózatokat. Nem lehet, hogy ez a baj? Nekem ez a NetPlusz van, annál 60 megabit a honlap szerint a "kínált" sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#18560) snorbi5


snorbi5
csendes tag

Van benne olyan funkció hogyha csörög a telefon és a fülemhez tartom akkor felveszi?

(#18561) L.L. válasza snorbi5 (#18560) üzenetére


L.L.
senior tag

Igen, csak emelés közben húzd el az ujjad a kijelzőn.

(#18562) ToMmY_hun válasza L.L. (#18561) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nap kommentje. :D

C programmers never die, they are just cast into void.

(#18563) snorbi5 válasza L.L. (#18561) üzenetére


snorbi5
csendes tag

Azta.. :O Nem vagy te véletlenül humorista?

(#18564) slice14 válasza Robbertho (#18559) üzenetére


slice14
veterán

Nekem is a NetPllusz L van 1GB-s csomag.

#18561 trixi78: :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18565) ordogl válasza trance89 (#18556) üzenetére


ordogl
tag

Értem én, hogy tölt le és fel! No de ennyit?

Ordogl

(#18566) randras_83 válasza dozsabalint (#18558) üzenetére


randras_83
addikt

nekem a legdurvább LTE Bp Telenoros 52,17/28,23 mbps

https://www.flickr.com/randras83/

(#18567) trance89 válasza ordogl (#18565) üzenetére


trance89
őstag

igen ennyit, egy pillanatnyi mérésből (kis adatmennyiség) nem lehet pontos mérést végezni

(#18568) slice14


slice14
veterán

Ezt most mértem Telekom LTE-n, panelban. Felzabált 100MB-t, így a többi 700+t böngészésre fordítom. :DDD

Aztán, nem meg keresni... :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18569) pepe091 válasza slice14 (#18568) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is 58/21 a fel/letöltés Telekom LTE hálón. :)

(#18570) ati888


ati888
senior tag

Újabb android L kérdés. Azt mondják mennyire jobb az akkuidő, de én ezt nem nagyon veszem észre, így néz ki az akkuidőm:

A másik: a dolphin browser nem indul el!

[ Szerkesztve ]

(#18571) ati888


ati888
senior tag

Jól látom, hogy sokat van ébrenlétben, miközben a képernyő alig van bekapcsolva? 4.4.4.-nél jobbnak tűnt az akkuidő nekem.

ati

(#18572) assemble válasza Parallaxis (#18553) üzenetére


assemble
addikt

Azért ezt nem kéne, mivel, ha kiveszed a képből a filléres kacatokat, akkor kategórián belül (felső kategória) piacvezető az Apple, tetszik vagy sem ez tény.

Mindig ezzel jon minden almas megmondoember, es ez egy mocskos nagy hazugsag. A samsung egyedul tobb, mint ketszer annyi okostelefont ad el, mint az apple. Es volt olyan negyedev, amikor az aktualis galaxy s csucsmodell (talan epp a 4 volt) egyedul lenyomta az iphone eladasokat. Es ez egy gyarto, mellette van egy rakas masik, egy rakas masik csucsteloval.

Nalam is van ipad 3 a haznal, es lenyegesen tobbet akad meg az uj szoftverrel, mint a korabbiakkal, es altalanosan is elmondthato, hogy minden egyes frissitestol csak lassabb/rosszabb/rondabb lett. Kivettek a youtube-ot. Kivettek a google maps-et, helyette beleeroltettek a sajat otvar szarjukat. Az ios7 pedig undoritoan izlesficamosra sikerult, lassabb, mint valaha, raadasul olyan bugos volt (foleg ipad-en), hogy az valami felelmetes.

Ezt sem erőltetném, mert Androidon mindig is ilyen undormányok voltak és az L-el erre még egy lapáttal tettek.

Az izles nyilvan egy eleg szubjektiv dolog. A tabletemen fent van az L, es nekem kifejezetten tetszik egy a dizajn iranyvonal, szerintem eleg jo lesz. Te raneztel valaha az ios7 ikonjaira? Csak az alap appokera? Ezek utan hogy birsz barmi mast undormanynak nevezni? Oszinten nem ertem.

iOS-en legalább egységes a rendszer és az alkalmazások
Egyseges. Egysegesen korlatozott, egysegesen ronda.
Komolyra forditva a szot: ujonnan mar egyre kevesbe egysegesek, sokszor meg sajat magukkal sem azok. Az ikonok pl osszevissza random dolgok semmifele koncepcio nelkul. A felen gradiens van. A fele flat, a fele drop shadow-os, nemelyik pedig 3d-s akar lenni. A szinek legalabb konzisztensen undoritoak.

En amilyen appokat hasznalok, azoknak a kinezetevel nem szokott problemam lenni droid-on. Vannak ra igenytelen alkalmazasok, ahogy mindenre lehet olyat irni. Ha zavar, nem kell hasznalni, csak magadat minosited vele.

Ez sajnos nem igaz, még ha kiadják ugyanannak az alkalmazásnak mindkét platformos változatát, akkor is az Android verzió sokszor gyengébb, kevesebb funkcióval bír.

Sokszor meg pont forditva, es az ios verzio van brutalisan kiherelve. Lasd pl chrome, ami ios-en nem is egy rendes bongeszo, lenyegeben csak egy skin a lassu/szar alap webmotor felett, mert ios-re egyszeruen nem is lehet rendes 3rd party bongeszot csinalni a sajat motorjaval a mai napig. Es sok app egyaltalan nem letezik ios-re, ami van android-ra. Sokszor meg csak nem is letezHET, mert a platform nem teszi lehetove, az ios agyon van korlatozva. Android-ra szinte barmit meg lehet irni, ami eszedbe jut.

Hát az általános tapasztalat nem egészen ez.
Es ezt megis mi alapjan jelented ki? Max a sajat nevedben beszelhetsz. Hany embernek szokott itt full stock rommal rendszeresen ujraindulni a teloja? Nem hiszem, hogy olyan sokat fogsz talalni, semmivel sem tobbet, mint barmelyik ios topicban.

Mint fentebb írtam, a saját kategóriájában az iPhone a győztes
Ha a sajat kategoriajat ugy definialod, hogy legalabb 200ezer forintba kerul, es meg hozzateszed, hogy "a" betuvel kezdodik a gyartoja neve es "pple"-el vegzodik. Akkor talan gyoztes ott. Egyebkent koze nincs hozza, lasd: fent. :DDD

slice14: "Annyi különbséggel hogy az i5s nem hd kijelzős és van benne lte."
GNex-bol is van LTE-s varians :)
Komolyra forditva a szot: par parameterben tenyleg ugyanolyan es GNex parban tenyleg meg jobb is, de azert a SoC eleg eros abban a teloban, nem eleg azt a par parametert nezni hozza (magok, orajel).

(#18573) noorbertt


noorbertt
őstag

Hogyan erdemes beallitani a cput? FKU adott..
Nen akarom teljesen vissza fogni, de nem jatszom semmivel igy talan erdemes lehet vissza fogni kicsit aksi miatt. Normalis laggmentes mukodes alapfeltetel. Most levettem a maxot 1574re es maradt interactive. Javaslat?

(#18574) JMarty válasza noorbertt (#18573) üzenetére


JMarty
tag

GPU-t leveheted 320Mhz-re
50mV Undervolt mehet és 300Mhz-en 625mV még megy rendesen

(#18575) gdavid007


gdavid007
tag

Sziasztok! Csak franco kernelben lehet megváltoztatni a kijelző profilját, vagy más kernelben is? Sajnos a franco kernel úgy meríti a telefont, mint az atom. :(

"Ha azt hiszed a kaland veszélyes, próbáld ki a megszokást. Az halálos"

(#18576) gdavid007 válasza gdavid007 (#18575) üzenetére


gdavid007
tag

Lényegtelen! :)) Ha valakit érdekel, akkor a code blue is kompatibilis a franco "fícsörökkel",

[ Szerkesztve ]

"Ha azt hiszed a kaland veszélyes, próbáld ki a megszokást. Az halálos"

(#18577) dozsabalint válasza ati888 (#18571) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Valami eszi az akksit. Lehet hogy egy inkompatibilis program. Nekem 25-30%-kal tovább bírta, mint a 4.4.4. Amiért visszajöttem 4.4.4-re, az az volt, hogy néhány app még nem működik vele.

(#18578) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok! Van itt olyan felhasznalo esetleg aki a kozelmultban vett n5-ot? Kerdeznem hogy hol erdemes venni? Kizarolag lg garancias erdekelne, sufni gsm-bol koszonom nem kerek!

Elore is koszi a valaszt! :R

(#18579) zsoltiz


zsoltiz
aktív tag

Urak,

valakinek nincs meg véletlenül lementve a CM11 Nightly június 28 és 29-i verziója?

cm-11-20140628-NIGHTLY-hammerhead.zip
cm-11-20140629-NIGHTLY-hammerhead.zip

Get.cm oldalon már nincs fent sajnos, és máshol sem találom.

(#18580) zsoltiz válasza zsoltiz (#18579) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Pont lejárt a szerkesztés, de közben megtaláltam a neten, szóval stornó :)

(#18581) arni1 válasza arni1 (#18578) üzenetére


arni1
aktív tag

Nem tudtam mar szerkeszteni :(

Szolgaltatok meg mindig fuggove teszik a telefont? A kek T betusre gondolok..

(#18582) Blaise válasza arni1 (#18578) üzenetére


Blaise
veterán

Gyártói garanciásat jelenleg csak a Media Markt üzletekben tudsz venni

(#18583) mmarta válasza arni1 (#18581) üzenetére


mmarta
senior tag

A Nexus mindenhol független.

(#18584) m_dawe válasza arni1 (#18578) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én ma rendeltem a kék szólgáltatótól.
Ha minden igaz 2év LG garancia van rá(ebben nem vagyok biztos) és kapsz hozzá Qi töltőt is :D

(#18585) arni1 válasza Blaise (#18582) üzenetére


arni1
aktív tag

Koszonom! :R

#18583 csak mert a galaxy nexus-om fuggo volt, ezert kerdem.

#18584 Ezert erdekel, hol lehet venni, a samu premium garija utan nem akarok befurdeni ilyen-olyan garival.
Btw hasznald egeszseggel :D

[ Szerkesztve ]

(#18586) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

az L-bol meg csak az az egy verzio van kint? nincsenek ujabb buildek?

(#18587) ToMmY_hun válasza gdavid007 (#18575) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ez működik más kernelekkel is. Én CodeBlue-val próbáltam, azzal tökéletes.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#18588) Nite válasza arni1 (#18578) üzenetére


Nite
őstag

telenor, feltoltokartyas 119k, es fuggetlen :)

Paid my dues!

(#18589) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#18551) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Sztornó, megint volt deep sleep módban ragadás. Kezd egyre inkább idegesíteni, ugyanis több romnál is csinálja a telefon de csak franco kernellel. Más egyáltalán nem is tapasztalt még ilyet? :W :(

C programmers never die, they are just cast into void.

(#18590) Madoc válasza Nite (#18588) üzenetére


Madoc
veterán

Ha neten rendeled akkor jár hozzá a QI töltő! És 2 -év garancia jár a Telenoros készülékre is.Mellesleg független készüléket adnak.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#18591) Madoc válasza ToMmY_hun (#18587) üzenetére


Madoc
veterán

Color profilok hozzá:[link]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#18592) Parallaxis válasza assemble (#18572) üzenetére


Parallaxis
addikt

A samsung egyedul tobb, mint ketszer annyi okostelefont ad el, mint az apple. Es volt olyan negyedev, amikor az aktualis galaxy s csucsmodell (talan epp a 4 volt) egyedul lenyomta az iphone eladasokat.

Kár, hogy nem igaz.
Az S4 eladásokat (sőt az S5-ét is), még az iPhone 5c is eléri, pedig azt sikertelennek titulálják.

Kivettek a youtube-ot. Kivettek a google maps-et, helyette beleeroltettek a sajat otvar szarjukat.

Ha kell, akkor telepítheted mindkét Google alkalmazást, mi a problémád?
Ami engem bosszant, hogy mindegyik Google app jobban és gyorsabban működik az iPaden, mint a Note 3-on, pl. a leveleimet is hamarabb megkapja a Google Mail kliense iPaden, mint Note-on.

Az ios7 pedig undoritoan izlesficamosra sikerult, lassabb, mint valaha, raadasul olyan bugos volt (foleg ipad-en), hogy az valami felelmetes.

Ízlésekről kár vitatkozni, főleg, hogy a droid már jó ideje azt az irányvonalat viszi, mint az iOS7, csak rosszabb minőségben.
A lassúság meg mint írtam egyáltalán nem igaz (iPhone 4-en az 7.0-ra igaz volt, de 7.1-től ott sem).

Az ikonok pl osszevissza random dolgok semmifele koncepcio nelkul.

Ugye most az Android ikonjairól beszélsz? Mert azokra igaz, hogy össze-visszák, ahány, annyiféle méretű, elrendezésű, stílusú.

Lasd pl chrome, ami ios-en nem is egy rendes bongeszo, lenyegeben csak egy skin a lassu/szar alap webmotor felett, mert ios-re egyszeruen nem is lehet rendes 3rd party bongeszot csinalni a sajat motorjaval a mai napig

Megsúgom, hogy a Chrome desktopon és Androidon is ugyanazt a motort használja, mint iOS-en. :)
(Az más kérdés, hogy a leggyorsabb mobil webmotor van a Safari alatt jelenleg, bár szerintem nincs az a teszt, amit te elhinnél :) .)

Es ezt megis mi alapjan jelented ki? Max a sajat nevedben beszelhetsz. Hany embernek szokott itt full stock rommal rendszeresen ujraindulni a teloja?

Látom el sem olvastad, hogy mit írtam, vagy ha igen, akkor az értelmezéssel volt némi gubanc.

De hagyjuk ezt a vitát, mert nem ide való, ha gondolod privát folytathatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#18593) dnelb válasza ToMmY_hun (#18589) üzenetére


dnelb
veterán

Ez nem a kernel miatt van. :) ez nálad max véletlen egybeesés hogy mindig pont francoval jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#18594) siofok válasza dnelb (#18593) üzenetére


siofok
őstag

Most nálam meg elkezdtte szívni az akksit az R55. Pár napig 4-5% volt,mmost már 10-et esik wifin.ugyanazon appok mellett.lehet visszábmegyek más verzióra.te melyiket haszálod?az r36 nagyon jó volt,de azért már elég régi sztem.

OnePlus nord 2t

(#18595) ( V ) válasza Parallaxis (#18592) üzenetére


( V )
veterán

vagy folytassátok inkább itt: Nexus felhasználók Off topikja ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#18596) dnelb válasza siofok (#18594) üzenetére


dnelb
veterán

Én r55, semmi gondom nincs.

(#18597) anatole36


anatole36
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy gyári garanciával hol lehet, hol érdemes Nexus 5 készüléket venni?

Eddig csak a MM-ban találtam.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#18598) m_dawe válasza anatole36 (#18597) üzenetére


m_dawe
senior tag

Telenor :K

(#18599) slice14 válasza anatole36 (#18597) üzenetére


slice14
veterán

Expansys-nál mostr csak 113e forint.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#18600) siofok válasza dnelb (#18596) üzenetére


siofok
őstag

Akkor passz. :-( wakelock detectorban mit érdemes nézni,a screen wakelock,cpu wake,vagy a wake up triggers?

OnePlus nord 2t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.