Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) hungobungo válasza osztraksajt (#800) üzenetére


hungobungo
aktív tag

mondjuk ha minden kötél szakad, nyugodtan kicserélheted az alap képet is, gondolom mindenki magyarul fogja használni ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#802) anzo


anzo
senior tag

A gombok világítása nálatok rendben működik? Amikor automatikusra állítom akkor néha világít de inkább nem, állandóan bekapcsolni meg nem igazán szerencsés. :F

(#803) DJGABI válasza anzo (#802) üzenetére


DJGABI
addikt

mikor megkaptam azt hittem elromlott. auto-n volt, furának tartottam hogy nem a kijelzővel együtt kapcsol ki-be. azóta állandón használom.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#804) vegyszer válasza DJGABI (#803) üzenetére


vegyszer
addikt

En meg pont kikapcsolni vágyom. :)
Kinek a pap, kinek a paplan...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#805) cappa72


cappa72
nagyúr

Tesztelőket keresek :)

A CP5.1 - v1 elérhető a 4shared-en.
- gyári S138 megjelölésű boot.img (kernel)
- aromainstalleres telepítés, többféle opcióval
- még mindig BM1.0 JB ZTE V987 alapján
- automatikus átparticionálás-felismerés, DE csak ezzel az átparticionálási szkripttel átparticionált telefonokra! (vold.fstab cseréjével és nem sde -i paranccsal)
- Boot kép és boot animáció Lenovo-s

Telepítése CWM recovery-ből történik.
Javaslat: a GoogleGalery (kamera, galléria, stb..) appot jelöljétek be, azzal a videófelvétel és videólejátszás nem csíkos!

Ismer hiba:
- még mindig a kikapcsolt állapotú töltéskor megjelenő szétesett töltés-visszajelzés.
- A gyári galery2 még mindig csíkoz, de a már említett GoogleGalery-vel ez orvosolható. a CameraMX is jól működik. Az lgcamera már megint nem...

Köszi,
Cappa.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#806) gps76 válasza cappa72 (#805) üzenetére


gps76
őstag

Fel akartam rakni,de az aroma végzett,felajánlotta az újraindítást és visszaugrott a recoverybe,kiírta
Rebooting...
E:Error in /external_sd/lenovo-A320_update_CP5.1-by-Cappa72-v1.zip
(status0)
Installation aborted

[ Szerkesztve ]

(#807) gps76 válasza gps76 (#806) üzenetére


gps76
őstag

Most már tényleg nem tudom mi van,mert reggel bekapcsoltam es elindult a rom.
Viszont nalam mindket galeria csikoz...

(#808) cappa72 válasza gps76 (#807) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a visszajelzést.

Ebbe fogok beleőszülni... ami nálam megy, az másnál meg nem.
Sőt, ami a régebbi a820-on ment az ezen nem, az újabb ezen megy, de a még újabbon ezek szerint már ez sem...
Kéne valahogy az a 139-es kernel... hátha az segíthetne...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#809) osztraksajt válasza cappa72 (#808) üzenetére


osztraksajt
őstag

Needromon van fenn egy flashtoolos gyári 139-es firm, az nem jó?

(#810) gps76 válasza cappa72 (#808) üzenetére


gps76
őstag

[link] az bal oldalt az S139-es a jobbon meg a S138-as van.Az S139-ben van egy külön A820 kernel is,nem azt keresed? Feltöltöttem:[link]

(#811) cappa72 válasza gps76 (#810) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm srácok!

Nos, a helyzet:
- a csíkozódós videó visszajátszás a gyári galery alklamazás miatt van (galery2). Érdemes pl. a CameraMX progit használni, ott ez nem jön elő. Az új GaleryGoogle alkalmazás is megfelelő alternatíva, ugyanakkor egy bizonyos fényerősség alatt elfeketedik a kép, "letilt" a kamera. Ugyanezt produkálja a megvásárolt lgcamera pro is. :( Hangsúlyozom, csak videó felvételekor.
- az még vissza van, hogy a "jelenetek" választásakor megjelenő hiba (vegyszer kolléga hívta rá fel a figyelmet) honnan ered.
- a szériaszám kérdése is nyitott még (0123456789ABCDEF helyett a gyári sorozatszám megtartása installálás után)

Ha valaki megtenné, hogy a kamerát tesztelné az CameraMX programmal - csíkozódós videólejátsztás végett - azt megköszönném. Fontos volna az is, hogy melyik kernelverzió van a telefonon (130/135/138/139)

Jelenleg egy S139-re épülő, aromainstalleres verzió van fent, ahol az alapértelmezett telepítésnél a gyári galery2 nem települ, helyette van az új GaleryGoogle, ama ismert elfeketedős "opcióval".
(az 5.x verzió aromainstaller-t tartalmaz, a 4.x pedig nem. A kettő között ennyi a különbség. Ebből adódóan a 4.x esetén nincs lehetőség installáláskor app-ok kiválasztására, "azt kapod, ami benne van". Ennyivel több az 5.x, hogy ott installáláskor lehet választani opciókat.)
De ha megint csak nekem működik, másnak meg nem fog, akkor hülyét kapok.

(este lejött az s139-es komplett rom, majd turálok banne)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#812) rebeslui


rebeslui
újonc

Sziasztok!
A telómon jelenleg a gyári S135 jelzésű (minideal-es rootolt) rom van szolgálatban, amihez fel lett téve az ehhez a számúhoz készült Cappa féle CWM - ami rendben működik is. A kérdésem az, hogy feltehetem-e a telóra osztráksajt által magyarított romot - ez ugye S138 jelzésű. Működni fog-e? Nem teszem-e vele tönkre a telót? Ezt csak azért kérdem, mert volt már egy kis bibi a telóval, akkor amikor tudatlanságomból fakadóan nem azonos kernelszámú romot raktam fel.

(#813) cappa72 válasza rebeslui (#812) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, a CWM kernelverziója nem befolyásolja a rendszer működését (de a CWM-ét igen)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#814) rebeslui válasza cappa72 (#813) üzenetére


rebeslui
újonc

Szia Cappa!
Ne haragudj de nem volt teljesen egyértelmű számomra az igen.
Ez azt jelenti hogy akkor megpróbálhatom feltenni és elviekben működnie kell, vagy, hogy igen ez sem fog működni?
Bocsi ha nem értek meg mindent egyből, de én csak egy egyszerű felhasználó vagyok :) .

(#815) anzo válasza rebeslui (#814) üzenetére


anzo
senior tag

Nyugodtan felrakhatod, működni fog.

(#816) BaginZe


BaginZe
tag

Már írtam minidealnek is, de hátha valaki zsebből vágja a megoldást a dologra.... Megjött a második A820 is, amit egy ismerősömnek hozattam. A srác használta másfél órán át, aztán a telefon kikapcsolt és azóta nem működik neki az érintőképernyője. Van valakinek ötlete, hogy mi történhetett és mi az "orvosság"? Köszi előre is.

(#817) BaginZe válasza BaginZe (#816) üzenetére


BaginZe
tag

Még annyit, hogy szoftverhiba is okozhatja, de hogyan tudnám ezt lepróbálni, ha nincs a mostani rendszerről backup-om? Ha esetleg mégis hardveres, akkor nem tudom, mit kell visszaraknom a gari miatt...

(#818) gps76 válasza BaginZe (#817) üzenetére


gps76
őstag

Rakd fel ezt flashtoollal,az OTA frissítés is ezt ajánlja fel,csak ott .zip megy gyári recovery-ből.

(#819) hungobungo válasza BaginZe (#817) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Magyarítás készítése másképp, remélem hasznos lesz: link

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#820) BaginZe válasza gps76 (#818) üzenetére


BaginZe
tag

A két link közül melyik mi? Mit kell pipálni a flash toolban?

(#821) cappa72 válasza BaginZe (#816) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mennyire nem működik neki?

Azért kérdem, mert tegnap nekem reboot után nem ment. Legalábbis azt hittem aztán rá kellett jönnöm, hogy megy, csak középpontos tükrözéssel.
Ha megnyomom az opciók soft-gombot, akkor a tárcsázóban a 6-os számot nyomom meg....
Még nem tudom mi okozhatta...
Mintha "elopciózódott" volna.
A képernyőnyitás meg a képernyő tetején van, és balra (normálisan jobbra kellene) elhúzva...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#822) BaginZe válasza cappa72 (#821) üzenetére


BaginZe
tag

Semennyire. Elhozattam ma vele, hogy megnézzem, de semmire nem reagál.

(#823) hungobungo válasza cappa72 (#821) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Elvileg a TP-k factory reset hatására automatikusan újrakalibrálódnak (kínai mondta)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#824) cappa72 válasza hungobungo (#823) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig "sajna" az volt az első, ami szóba került.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#825) gps76 válasza BaginZe (#820) üzenetére


gps76
őstag

Elég a 0422-est letölteni kitömöríted,és benne lesz a flashtool is,meg a target_bin_md5-ben a rom,amiből a flashtoolba a scatter fájl-t,és a sokszor leírt módon felrakod a romot.

(#826) hungobungo válasza cappa72 (#824) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Hát... nvram-ról van mentésed? Állítsd vissza, abban maradhatnak eszköz-specifikus cuccok.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#827) cappa72 válasza hungobungo (#826) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az jooooo ötlet, köszi!

Van dd mentésem róla :)

És ugye factory mode - ban van root elérés, szóval működhet.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#828) cappa72 válasza hungobungo (#826) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos nem nyert.
dd-vel visszaraktam.

dd if=/storage/sdcard0/dd-backup/nvram.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 seek=8192

Nem változott a kijelző .... grrrrrrr

A jó hír az, hogy az imei sem :)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#829) hungobungo válasza cappa72 (#828) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nekem csak akkor volt ilyen tableten, amikor rossz romot flash-eltem fel a gépre (driver gond).
Nem próbálsz meg visszamenekülni egy gyári romra?

Ha beboot-olsz a factory mode-ba, ott nincs vmi kalibrációs lehetőség? (hangerő- és power)?

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#830) cappa72 válasza hungobungo (#829) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azzal sem változik a helyzet, már 2x tettem fel a gyárit. A helyzet pedig változatlan.

Nincs valami kalibrátor progi?

(kerestem, de nem leltem egyetlenegyet sem... )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#831) hungobungo válasza cappa72 (#830) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Én ezzel gyógyítottam meg a tabletet:

http://vegantab.gojimi.com/download/TouchRecalibrate.apk

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#832) hungobungo válasza hungobungo (#831) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Közben eszembe jutott, hogy nem is driver gondja volt a tabletnek, hanem csak érintőt cseréltem és elcsúszott az érintős érzékelése (szélső 2 cm-t nem érezte a gép). Na akkor ez segített, próbáld ki hátha!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#833) vegyszer válasza cappa72 (#830) üzenetére


vegyszer
addikt

Azóta sem oldódott meg?
Mi váltotta ki? Egy normál reboot?

Ez ne jó hír. Ha te nem küzdesz meg vele...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#834) gps76 válasza hungobungo (#832) üzenetére


gps76
őstag

szerintem erdemes lenne szetkapni,lehet nem erintkezik a touch csatija az alaplapra,majd megnezem milyen ic van rajta,mert lehet az is,hogy valami elpiszkalta a touchpanel bios-at.

(#835) cappa72 válasza hungobungo (#832) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kipróbáltam. Maradt minden a nem megfelelő érintésnél. . . .

A legzavaróbb az egészben, hogy az S135-ös gyári rom-ot is feltettem, azzal is ez van.
Lehet, hogy még egy 138-as verziót is felteszek...

szerintem gar lesz...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#836) gps76 válasza cappa72 (#835) üzenetére


gps76
őstag

Akkor lehet ezen reszen is van hardveres kulonbseg?
Mert megneztem goodix gyartmanyu touch van benne,azt hiszem GT915.

(#837) cappa72 válasza gps76 (#836) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tuti, hogy vannak hw különbözőségek.
Szerintem 3 féle is van.

De kizártnak tartom, hogy a lenovo nem követi ezt, gondolom ezért is van a kernelfrissítés.
A leggyengébb hw támogatása az S130-nak lehet (első széria), utána a többibe beépíthették a további hw-ek vezérlőit (kernelmoduljait), és persze a régiekét benne hagyták a kompatibilitás miatt.
Ez persze csak eszmefuttatás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#838) cappa72 válasza cappa72 (#835) üzenetére


cappa72
nagyúr

s138 --> u.a. :O

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#839) spedo


spedo
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!
Lefutott a flash a driverrel, ez lett az eredmény:
TOOL DL image Fail!
uboot is blocking by dl info
Utána bepipáltam a DA DL checksum jelölőnégyzetet.Ezután elindul a telefon de nem látok semmit a képernyőn mert csíkos.Semmit nem lehet látni!

(#840) cappa72 válasza spedo (#839) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mit flash-eltél?
Teljes rom-ot?
Csak recovery - t?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#841) spedo válasza cappa72 (#840) üzenetére


spedo
csendes tag

Recovery - t szerettem volna.

(#842) cappa72 válasza spedo (#841) üzenetére


cappa72
nagyúr

Melyik recovery-t próbáltad?
Val'szeg ezzel menni fog.
(már volt erre példa, a régebbi recovery nem megy az újabb gépekkel, ezért készül újabb.

Célszerű a fórumtémát is olvasni, illetve inkább azt.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#843) spedo válasza cappa72 (#842) üzenetére


spedo
csendes tag

Köszönöm!
Ezt hogyan tegyem fel?

(#844) cappa72 válasza spedo (#843) üzenetére


cappa72
nagyúr

Flashtool-lal, vagy ha root-olt a telefon akkor mobileuncletools-szal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#845) spedo válasza cappa72 (#844) üzenetére


spedo
csendes tag

Flashtool-al próbáálnám. A linkelt recovery-t a flashtoolnál hova tegyem? A mobileuncletoolsos megoldás az hogy működik?

(#846) cappa72 válasza spedo (#845) üzenetére


cappa72
nagyúr

mobileuncletools-szos megoldás. Ekkor az sd kártya gyökerébe kell tenni az img fájlt.

A flashtool esetén mindegy hova rakod, a recovery szövegre kattintva betallózható.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#847) spedo válasza cappa72 (#846) üzenetére


spedo
csendes tag

A mobileuncletools a z azért nem jó,mert a telefon kijelzőjén nem látok semmit,csak csikokat.A flas tool-nál meg ezt a hibaüzenetet írja ki:"BROM:S_BROM_CMD_STSRTCMD_FAIL(2005)"

(#848) hungobungo válasza spedo (#847) üzenetére


hungobungo
aktív tag

s_brom_cmd_start cmd failSmart Phone Flash Tool
---------------------------
BROM ERROR : S_BROM_CMD_STARTCMD_FAIL (2005)

[BROM] Can not pass bootrom start command via USB cable!
[HINT]:
1. Possibly target power up too early, please try again.
2. Load in the phone does not support bootloader download DA, please try to use BootRom download DA instead.
How to use BootRom download DA?
Step1. Unplug battery and USB cable in the target.
Step2. Plug in battery.
Step3. Press USB download key and do not loose it.
Step4. Plug in USB cable.
Step5. After DA is downloading, USB download key could be loosed.
Step6. If it dose not work, please retry from Step1 to Step6.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#849) spedo válasza hungobungo (#848) üzenetére


spedo
csendes tag

A flas tool-nál most kiírta hogy ok zöld karikával. Most bekapcsoltam a telefont és megjelenik a lenovo-s kezdő kép, aztán elalszik,majd újra és újra! Ezt csinálja már percek óta!

(#850) hungobungo válasza spedo (#849) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az már fél siker, legalább van preloader-ed.

Keress másik romot, lehetőleg minél gyáribbat.

Ezentúl ha flash-elsz bármit az SP Flash Tool-lal, a preloader elől MINDIG vedd ki a pipát! Bár szólni a fog a program, hogy ez hiányozni fog ha még nincs a telefonon ilyen, nyugodtan kattints az IGEN-re.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.