Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) cappa72 válasza Classi (#1350) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt írtad eredetileg, hogy
" Na az előbbi meg is van, csak az SD kártya nincs."
Jelenleg úgy látom, hogy van, és ott van.
Lehet, hogy elvesztem a probléma olvasása közben, és most nem tudom mihez vársz javaslatot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1352) Classi válasza cappa72 (#1351) üzenetére


Classi
csendes tag

Mostanra már csak egy problémám maradt. Alapvetően telefonálni lehet vele, már a navi is működik.
Csak fényképezni nem tudok, nem látja a kártyát.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1353) cappa72 válasza Classi (#1352) üzenetére


cappa72
nagyúr

Erre be kell állírani a fényképező mentési helyét, vélhetően sd kártyára:

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1354) Classi válasza cappa72 (#1353) üzenetére


Classi
csendes tag

Önkritikát kell gyakoroljak, szőke voltam.
Köszi a segítséget.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1355) weareinluck


weareinluck
tag

A fórumban sokat olvasgatva a következő: nemrégiben vásárolt Lenovo A820t jelű telefonon rendszert szerettem volna cserélni, és a következőket tettem:
1. mentés MTK droid toolssal (a telefon alapból rootolva érkezett, de cappa fórumban is többször javasolta, hogy ezzel csináljunk lehetőleg teljes mentést.

2. cwm csere: itt kicsit bizonytalanabb voltam, hiszen nem egyértelmű számomra mi alapján kellett/kellene választanom, így a CWM recovey 6.0.1.2-es ment fel rá

3. rendszer telepítés: cappa féle CP 5.3-at tettem fel, de itt már voltak jelek, hogy valami nincs rendben

A hiba jellege: az érintő képernyő nem ott érzékel ahol megérintem, hanem pár centivel arrébb, illetve az oldalakat is keveri.

Ehhez kérnék segítséget, mert most van egy olyan telefonom, mely ugyan elindul, de a telepítési folyamaton se tudok végigmenni hiszen össze-vissza érzékel a kijelző.

Segítségeteket előre is köszönöm!

a telefon infónál az MTK Droidtools most ezt írja: Lenovo A820_S150_130925

Ha további infó kell még, állok rendelkezésre!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1356) weareinluck válasza weareinluck (#1355) üzenetére


weareinluck
tag

Igazából a kérdés további olvagatás után a következő: van magyarul is tudó rom az A820T jelű telefonokhoz? Vagy felejtsem el gyorsan, toljam vissza a miuit, és ennyi?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1357) weareinluck válasza weareinluck (#1356) üzenetére


weareinluck
tag

Újabb kérdés:

SPflashtool-lal akarom visszaállítani a telefonon kicserélt recoveryt és rendszert. Viszont miután betöltöttem neki a scatter filet, kiírja, hogy az MTKdroidtools-os mentésből nem tud preloadert kiolvasni. Ez probléma vagy nem? Mehet a visszaállítás, vagy valamit elrontottam?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1358) vegyszer válasza weareinluck (#1355) üzenetére


vegyszer
addikt

Komoly hiba volt az A820T készülékre A820 romot tenni. Örülj, hogy egyáltalán működik. Cappa72 kollégával kellene egy komoly diskurzust kezdened

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1359) cappa72 válasza weareinluck (#1357) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hááát végigolvasva, nem egy egyszerű eset.
Lehet, hogy nem lesz olyan vészes a dolog, mert ha MTKDT mentésed van, akkor abból szintem mindent vissza lehet állítani.
Mivel az MTKDT csinál CWM mentést is az SD kártyára, első körben egy CWM-met kéne hozzá portolni, majd abból az MTKDT-s mentést visszaállítani. Ez az első ötletem.

vagy

Az MTKDT-s mentést átalakítani, és visszarakni a komplett romot a mentésből, flashtool-lal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1360) weareinluck válasza vegyszer (#1358) üzenetére


weareinluck
tag

Igazából várok tőle is választ. Megmondom őszintén, tesóm nem mondta (sztem neki se tűnt fel), hogy ennek a készüléknek T jele van, így gondoltam "univerzális" eszközökkel menni fog a barkácsolás.

(Korábban írtátok sokan, hogy nem megfelelő cwm lett telepítve - ez miből derül ki? Mit produkál a készülék, miből lehet felismerni?)

Elvileg a cwm működik, legalábbis elindul. Bízom benne, hogy Cappa tud számomra is érthető választ és tájékoztatást adni hogy mit hogyan kellene hamár az van ami.

Telefont a gép felismeri, MTK mentés is van, spflastoolhoz most találtam meg az előbb apeelme blogját, szóval bízom benne hogy sikerül megoldani a helyzetet!

Bátorságom azért volt egyáltalán belekezdeni, mert a sajátomon sikerült lecserélni a tyúklábrendszert a Cappa féle CP5.3-ra, ami tökéletesen működik - ezúton is szeretném hálámat kifejezni áldozatos munkádért!

Üdv.

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1361) weareinluck válasza cappa72 (#1359) üzenetére


weareinluck
tag

Átalakítottam a fileokat, a secro.bin-t átmásolta magától (ugye a leírás szerint nem teszi ezt).
Van _PMT scatter file-om, akkor ezt tallózzam eleve a flashtoolba?

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1362) weareinluck válasza weareinluck (#1361) üzenetére


weareinluck
tag

Jah, itt is kell a DA DL All with checksum pipa?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1363) cappa72 válasza weareinluck (#1362) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, mindenképpen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1364) weareinluck válasza cappa72 (#1359) üzenetére


weareinluck
tag

Felmerülő kérdések a visszaállítás előtt:
- DA DL All checksum pipa kell a flastoolba?
- eleve van _PMT végződésű scatterem, akkor kapásból azt használjam flashtoolnál?
- secro.bin-t úgy tűnik átmásolta, másoljam/felülírjam, vagy higgyek neki?
- melyik flashtool verziót javaslod a művelet végrehajtásához?

Jah, nem tudom számít-e de van cwm mentésem is a rendszerről, rögtön cwm csere utáni (azt hiszem ydss nevű volt gyárilag fenn).

Bízom benne hogy sikerül visszaállítani, köszönöm a segítséget!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1365) weareinluck válasza cappa72 (#1363) üzenetére


weareinluck
tag

Még van egy kérdésem, ami nem világos:

Ugye a telefonra MUT-tal tettem fel azt a revoveryt ami most rajta van. Ezzel már az akkor rajta lévő MIUI-t elbarmolhattam? (Sajnos úgy voltam vele, hamár megvan a recovery újratelepítés, mehet egy mentés, illetve egy CP5.3 telepítés, és nem indítottam el a régi rendszerrel a telefont)

Ami miatt fontosnak tartom e kérdés tisztázását, az az, hogy elvileg a most fennlévő CWM alkalmas lehet egy A820t-re optimalizált rendszer telepítésére, nem?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1366) cappa72 válasza weareinluck (#1365) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugye a telefonra MUT-tal tettem fel azt a revoveryt ami most rajta van. Ezzel már az akkor rajta lévő MIUI-t elbarmolhattam?
Hál' Istennek a recovery független a rendszerindulástól (kivéve néhány extrém esetet).
Hogy az A820t-re teljesen jó-e az A820 recovery-je, ezt távolról igen nehéz megmondani. 50-50% (tehát abszolút bizonytalan).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1367) weareinluck válasza cappa72 (#1366) üzenetére


weareinluck
tag

Tehát a jelenlegi helyzeten egy MIUI telepítéssel rontani biztonsan nem rontok, hiszen most egy elinduló, kijelzőt fordítva kezelő (tehát használhatatlan) rendszerem van, szóval ha a kijelzőhiba nem a CWM-be gyökerezik, akkor akár flashtool nélkül is működő rendszert tudok telepíteni a telefonra.

Értelemszerűen A820T jelű rendszert dobol fel rá, needromról, és meglátjuk mi lesz.

Vélemény? (Csak azt ne írdd, hogy ha rád hallgatok, azt csinálok amit akarok :D )

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1368) cappa72 válasza weareinluck (#1367) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tehát a jelenlegi helyzeten egy MIUI telepítéssel rontani biztonsan nem rontok, hiszen most egy elinduló, kijelzőt fordítva kezelő (tehát használhatatlan) rendszerem van, szóval ha a kijelzőhiba nem a CWM-be gyökerezik, akkor akár flashtool nélkül is működő rendszert tudok telepíteni a telefonra.
Értelemszerűen A820T jelű rendszert dobol fel rá, needromról, és meglátjuk mi lesz.

Ez most kicsit hosszabb lesz.
A képernyőmódosulás ismerős, én is szívtam ezzel.
Sajnálatos módon ez a kernellel függ össze.
Rátették egy olyan romot, amit nem szabadott volna.
Én is jártam így.
A820-ra tettem egy A830-as kernelt. Ezáltal megfordult a képernyő értékelési iránya.

Ezt pont egy a820T gyári romjával sikerült megoldani.
Ez viszont flashtool-os beavatkozás.
Tehát mindenképpen kell a gyári rom, illetve mindenképp csinálj mentést a mostani állapotról is (ez nem vicc)

Amit tennék:
Az a820t romját tokkal vonóval visszatenném. SP flashtool-lal FW upgrade-del (DA DL all with checksum bepipálva!)
Ha ez nem megy, akkor kell másfelé nézelődni: annak alapján, hogy a fordított kijelzős hibát az a820-on egy a820T rommal raktam rendbe, lehet, hogy fordítva is működhet: az A820 s138-as romját feltenni az a820T-re, de természetesen az a820T prloader-ével. De ezt csak végső próbaként tenném meg.

Illetve vélhetően a CWM-met is lecsrélném a820t-re készítettel (főleg a kernel-különbözőség miatt).
(Mivel most talk5h-val foglalkozom a napokban, nem lesz időm ezt megcsinálni, csak talán szerdán)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1369) jFox válasza cappa72 (#1368) üzenetére


jFox
őstag

A kernel nem a boot.img-ben van?
A legtöbb cwm -es rom pedig tartalmazza ezt.
Vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1370) cappa72 válasza jFox (#1369) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kernel nem a boot.img-ben van?
Jól tudod. A boot.img-ben van a kernel.

A legtöbb cwm -es rom pedig tartalmazza ezt.
Ezt is jó tudod.

Azonban az a820 esetén nem volt elegendő a kernelt visszacserélni a sajátjára, Egyszerűen nem javult meg a kijelző touch részének megfordulása.
Ezért írtam le a történteket.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1371) jFox válasza cappa72 (#1370) üzenetére


jFox
őstag

htc-nél jártam úgy, hogy a cwm valamiért nem írta fel rendesen a boot.img-t, és fastboot paranccsal kellett külön felirni.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1372) cappa72 válasza jFox (#1371) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt azonban nincs fastboot mode.
Ez a win-only megoldások droidja típusú platform... :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1373) weareinluck válasza cappa72 (#1368) üzenetére


weareinluck
tag

Bízm benne, hogy az első megoldás menni fog, az fw updatet gondolom a _PMT scatter használatára érted. Preloadert is cseréljek, vagy anélkül próbáljam?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1374) cappa72 válasza weareinluck (#1373) üzenetére


cappa72
nagyúr

FW upgrade az kizárólag úgy lehetséges, ha minden olyan rom szakasz rendelkezésre áll, ami a scatterben szerepel (és nincs nodl előtagja).
Tehát a saját preloader-edet érdemes használni (ezt ugye le tudod menteni at MTKDroidTools-zal, ha van root jog elérés, pl. factory mode-ban.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1375) weareinluck válasza cappa72 (#1374) üzenetére


weareinluck
tag

Igazad lett, a cp5.3 mentése után spflashtoolall visszaraktam az eredeti rendszert, de a kijelző érzékelése továbbra sem működik normálisan.
Visszaállt a világ rendje annyira, hogy visszakaptam a ydss.cn recoveryt, meg a tyúkláb factory mode-ot....

Most akkor elvileg marad az A820 ROM A820T preloaderrel, a kérdés már az az hogy pontosan hogyan kellene annak megvalósulnia?

Segítségedet előre is köszönöm!

(Annnyit legalább mostmár tudunk, hogy spflashtool 3.1314.0.119-A820-OK működik, meg a driverek is normálisan fel vannak telepítve)

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-A820-Touchscreen-callibration-issues/td-p/1124355

Itt a srácok hasonló problémával küzdöttek, először egyszerűen próbálták a digitizert kicserélni, működött is, de ha jól értem van szoftveres megoldás is (legalábbis sima A820 - ra) A820T-ről meg valami special firmwareről írtak. A 3. oldalon szereplő linken van valami special A820T firmware, (amit nem értek hogy hogyan működhetne, hiszen most egy A820T "szűz" rendszert flasheltem vissza a telefonra, ami gyárilag is rajta volt).

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1376) cappa72 válasza weareinluck (#1375) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most akkor elvileg marad az A820 ROM A820T preloaderrel, a kérdés már az az hogy pontosan hogyan kellene annak megvalósulnia?
Elméletileg igen, ezt tudom javasolni.
A820-as rom elő. [link]
Flashtool is kell: [link]
A saját, a820T-s preloader-ed megvan, ha jól értem.

Tehát a menete olyan, mint a gyári rom flesselésé.
Romot letöltöd, kicsomagolod.
A flashtool-ba betallózos az s138-as rom scatter-jét.
Az behúzza a flesselendő rom-szakaszokat.
A preloader-t kicseréled az a820T-s preloaderre.
A telefont kikapcsolod, akku ki; ne is legyen csatlakoztatva a számítógéphez a telefon.
A flashtoolban bepipálod a DA DL all with checksum jelölőnégyzetet.
FW upgrade gombra nyomsz.
Csatlakoztatod a telefont usb kábellel a számítógéphez.
Naagylevegő és izgul...

Ha zöld kört kapsz a végén, akkor megpróbálod bekapcsolni a telefont.
Ha már eljut valameddig a boot során, tehát valamit kiír (mindegy mit), akkor az fél siker.
Ha már megakadt a boot során, akkor bökj rá a kijelző közepére, hátha csinál valamit.
Ha már nem csinál semmit, akkor akku ki, és utána az a820T-hez tartozó gyári romot flesseld vissza az előzőekben ismertetett eljárás szerint.

Sajnos a linkeket nem volt időm megnézni, kevés a napi 24 óra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1377) hillversum


hillversum
csendes tag

Sziasztok!

nem találtam a témában erről, így kérdem, hogy a telefonomon, a beépített alap kamerával készített video felvételeknél 2gb-nál befejezi a felvételt, leáll. Valószínű az sd kártya fat rendszere miatt. De nekem több órát kellene rögzíteni. Viszont mit tudnátok ajánlani, még mielőtt vmit tönkre teszek, valahogy ntfs-re lehet formázni, és fölismeri-e és így használni tudja-e a telefon? Ha igen vmi spec progi szükséges hozzá? Vagy, ami talán jobb, létezik-e olyan camera app, ami a beépített alap felvevő minőségét eléri, de nem áll le 2gb(31 perc) után, hanem veszi folyamatosan, ugyan 2gb-os file-okat szekvenciában létre hozva. Ez talán jobb, mert legalább annyi is a kártyára van írvva.

előre is köszönöm a segítséget!

(#1378) weareinluck válasza cappa72 (#1376) üzenetére


weareinluck
tag

Köszönöm az információkat, bízom benne hogy sikerül.

Ha véletlenül téglásodik, akkor meg legalább megtanultam (és remélem más is) hogy minden kis nyamvadt betű számít a telefon típusjelzése mellett, meg azt is hogy egy dobozfeliratnak, meg a telefon gazdájának nem muszáj mindent elsőre elhinni.....

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1379) jFox válasza hillversum (#1377) üzenetére


jFox
őstag

FAT32 -vel 4Gb lehet a max fileméret. Ha az elég akkor arra formázd, azt biztos látja a teló. NTFS támogatás sztem alapból nincs benne a droidban.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1380) hillversum válasza jFox (#1379) üzenetére


hillversum
csendes tag

köszi a választ, de ettől sajna, a legnagyobb gondom nem oldódott meg, hogy lehet 2 gb-nál nagyobb akár max 4 gb-osat készíteni. Ntfs-t kipróbáltam, nem engedi meg, átállítja fat32-re. Esetleg vmi jó app-al? Tud vki ajánlani olyat, amit folyamatosan is vesz, és nem áll le 31 percenként?

köszi.

(#1381) cappa72 válasza hillversum (#1380) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bár nem egészen ide tartozik, de hátha másik kamera app megteszi. Pl. camera mx, lg camera.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1382) weareinluck válasza weareinluck (#1378) üzenetére


weareinluck
tag

A FW upgrade után a következő történt: már majdnem kivettem az akksit, mikor berezzent a telefon, és váratlanul betöltötte a rendszert. Elvileg működne minden, de az eredeti probléma nem javult, továbbra is fordítva érzékel mint ahogyan azt normál esetben kellene neki.

Van esetleg egyéb ötleted a helyzet megoldását illetően?

(Sejtésem szerint a gyári rendszerrel sem oldaná meg a problémát, vagy flasheljek fel rá a biztonság kedvéért egy olyat is, hátha?)

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1383) hillversum válasza cappa72 (#1381) üzenetére


hillversum
csendes tag

OK. köszi, kipróbálom.

(#1384) Strucc91


Strucc91
újonc

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémával kellett szembesülnöm tegnap, rákerült egy A820as rom az A820T-mre és most össze vissza érzékel a kijelző! Van erre valami szoftveres megoldás? A flash toolos megoldás nekem abszolúte semmit nem csinált! :S

(#1385) cappa72 válasza weareinluck (#1382) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sejtésem szerint a gyári rendszerrel sem oldaná meg a problémát, vagy flasheljek fel rá a biztonság kedvéért egy olyat is, hátha?)
Szoftveresen szerintem ennyit lehet (vagy inkább kell) megtenni - a gyárit mmindenképp flesseld vissza.

Na most egy gondolatom nég támadt. De azért tettem off-ba, mert szerintem brutálisan veszélyes. És csak saját felelősségre; de nagyon csak saját felelősségre!
Említettem, hogy én az a820t preloader-ével tettem fel először az a820-ra az a820t-s firmware-t.
Igaz, a telefon utána be sem kapcsolt.
Aztán utána flesseltem az a820t romot, a820 preloaderrel.
Eés ezek után ment vissza a rendes a820 rom flashtool-lal.

Na ennek analógiájára ez a legveszélyesebb művelet:
a820, s138-as rom komplett felrakása FW upgrade-del. Megpróbálni bekapcsolni. Ez az a pont, amikor a telefonom nem kapcsolt be; hát volt pár nehéz lélegzetvételű percem...
a820, s138-as rom flesselése FW upgrade mode-dal, de saját, a820T preloaderrel. Megint megpróbálni bekapcsolni.
a820T saját rom felrakása FW upgrade-del. Megpróbálni bekapcsolni.

Mindig felhívom a figyelmet, hogy a nem megfelelő preloader végérvényesen téglát csinálhat a telefonból!
Ennek tudatában szabad ennek nekiállni...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1386) Strucc91 válasza cappa72 (#1385) üzenetére


Strucc91
újonc

Tudnál küldeni egy linket hivatalos Lenovo A820T firmwaret? köszönöm

(#1387) cappa72 válasza Strucc91 (#1386) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt sajna nem, de a needrom.com-on bizton találsz, de még jobb lehet a lenovo-forums.ru oldal.
(nekem sosem volt A820T-m)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1388) jFox válasza cappa72 (#1387) üzenetére


jFox
őstag

Mi a különbség a sima és T között? A spec.-ben nem nagyon látok. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1389) cappa72 válasza jFox (#1388) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha jól emlékszem, a T-s a td-scdma 3g-vel bír. Tehát az euban használatos wcdma-t nem tudja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1390) weareinluck válasza cappa72 (#1389) üzenetére


weareinluck
tag

Elvileg a különbség annyi, amit Cappa írt, magyarul egy kínai belpiacra szánt termék. Ha majd ha lesz errefele is kínai szolgáltató, akkor ez is tud majd 3g-t addig nem...

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1391) jFox válasza cappa72 (#1389) üzenetére


jFox
őstag

Akkor az jelenleg itt nem jó vétel. :N

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1392) weareinluck válasza cappa72 (#1385) üzenetére


weareinluck
tag

Értem, hogy drágatégla is lehet belőle, de most ott tartok, hogy vagy cseréltetem a digitizert (ez se lesz egyszerű történet), vagy megpróbálok kezdeni valamit az fw-vel hogy megint rendesen működjön. Mondjuk az kérdés, hogy egy ilyen téglával mit tudok kezdeni (eladom alkatrésznek?) Vagy mivel van már a családban sima A820, így felmerült az is, hogy megmarad, és van tartaléktégla ha kell valami ( tok, akksi, hátlap, egyéb alkatrész az alaplapot leszámítva). Ha csak annyira van egybeépítve mint egy Alcatel OT995, akkor ez a dolog "működhet" is.

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1393) cappa72 válasza weareinluck (#1392) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nemek működött a módszer egyik irányba, kérdés, hogy vissza irányba is műxik-e.
Ráadásul az a820-hoz volt vagy 4 féle preloader, ez miatt kell mindenképpen a saját preloaderedet lementeni.

Nem bátorítalak hogy nekiláss, ám ha bátor vagy, és vállalod a kockázatot, akkor...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1394) weareinluck válasza cappa72 (#1393) üzenetére


weareinluck
tag

Telefonbuherálás terén nem adom fel egykönnyen, szerencsére nem volt eddig kudarc, ezt helyzetet is szererném megoldani. Meg hányom-vetem a dolgokat, ha valami eredmény van jelentkezem!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1395) vegyszer válasza weareinluck (#1394) üzenetére


vegyszer
addikt

Egyet azért ne felejts el:

"Nem az sodor minket veszélybe, amit ismerünk, hanem az, amiről azt hisszük, hogy ismerjük"

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1396) weareinluck válasza vegyszer (#1395) üzenetére


weareinluck
tag

Kedves Vegyszer! Pont emiatt írtam hogy átgondolom a helyzetet, pl azt is mennyivel vagyok hátrébb vagy előrébb ha pl sikerül téglásítani. Esetleg ha megoldódik a probléma, akár még a ph közösség számára használható tapasztalatok is leszűrődhetnek belőle.
A következő dolgom a kínai fórumok böngészése (arrafele csak több) T-s verzió baszódhatott elmint nálunk), a forgalmazó supportjával váltani pár emailt, orosz fórumnak is adok pár esélyt, aztán jön a tènyleges flashelés ha meguntam a keresést, vagy ha találtam valami használhatót.

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1397) weareinluck válasza weareinluck (#1396) üzenetére


weareinluck
tag

Közben már agyaltam, és a következőkre jutottam:

1. verzió: megpróbálom szoftveresen visszaállítani,
1/a sikerül visszaállítani;
1/b tégla
1/c nem változik
1/d nem sikerül visszaállítani, de olyan rendszert dobok fel rá, ami mutatja az érintést, és használom úgy (elsőre jó ötletnek tűnt. ezt én se gondolom komolyan, de mostmár nem törlöm ki :D )

2. verzió: nem próbálkozom szoftveresen, megvárom hogy legyen Lenovo támogatás itthon is, és tételezzük fel hogy sikerül megcsináltatni (azért megmondom őszintén erre elég kicsi esélyt látok)

3. verzió: 2 fórumon olvastam eddig, hogy a probléma megoldása a digitizer cseréje is lehet, assembly videót, meg alkatrészt is találtam hozzá, (ha valakit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=JNooCac0H7E ; http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Glass-Panel-Touch-Screen-Digitizer-Replacement-For-Lenovo-A820T-Black-/261423557953? ),
3/a vagy nekiállok magam ( Alcatel OT 995-tel volt már ilyen kalandom, az sikerült is),
3/b gyakorlottabb szervizesre bízom

4. verzió: hagyom a francba az egészet, örülök hogy van donorom egy esetleges szervízhez, (van egy A820-as is itthon, meg akkor lesz is mégegy)

5. verzió: gyári rendszer vissza, tokkal, vonóval, és megpróbálom gariztatni valami hihető mesével.

Még nem döntöttem, úgyhogy jön a
6. verzió: kínai, orosz fórum böngészése, probléma szoftveres megoldásának keresése (de erre hamar rá fogok unni)T

Ti melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1398) vegyszer válasza weareinluck (#1397) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a keresztbe flasheléssel kreált dolog (szerintem) ott bukik ki, hogy a kijelző divert (vagy hasonló mély szintű meghajtót) írtad át. Azaz, ha az nincs a tapi panelen fizikailag rajta egy eprom szerű alkatrész formájában, szerintem az is kérdéses, hogy egy esetleges csere hoz e bármi változást.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1399) weareinluck válasza vegyszer (#1398) üzenetére


weareinluck
tag

Cappanak (aki Lenovo A820 típusú telefonnal járt így, A820T preloaderrel helyre tudta tenni) meg csak szerencséje volt :D

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1400) Strucc91 válasza cappa72 (#1387) üzenetére


Strucc91
újonc

Sajnos nem jártam sikerrel, bármelyik romot próbáltam a kijelző úgyan úgy maradt fordított a kínaiak meg nem akarják visszavenni! :S Van még reményem? Lenovo A820T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.