Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) osztraksajt válasza fape (#598) üzenetére


osztraksajt
őstag

A jbart is az apktool-t használja. :U

(#602) fape válasza osztraksajt (#601) üzenetére


fape
senior tag

Köszi! Akkor vegyük úgy, hogy nem is szóltam.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#603) rebeslui


rebeslui
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
3 napja használom a készüléket és most nem akar működni benne a képernyő elforgatása - de érdekes módon csak az üzenet írásnál és fényképezőnél-ha visszanézem a képet (galériából megnyitva elforgatja).
Én állíthattam el rajta valamit, vagy ez a készülék hibája?

(#604) rebeslui


rebeslui
újonc

Frissítés.
Most már sehol nem forgat!

(#605) DJGABI


DJGABI
addikt

csatlakoznék a szektához :DDD

Gyári dobozon kívül egy EU adaptert + fehér ( :((( ) "S-line" tokot kaptam. Első blikkre: oké, legalább nem olyan tepsi mint az atab5, de azért magasságából bőven faraghattak volna. :DDD Pár perc nyomkodás után: S135 van rajt, wifire felment, egyből felkínálta a 138-as update telepítését. Előző is MTK-s volt, szóval nagy meglepetés nem ért, de Lenovo azért nem kevés helyen belenyúlt a rendszerbe, van ami jó, van ami nem annyira, sztem maradok az ilyen custom rendszeren (egyelőre). Magyarra átlőttem a nyelvet, de sok helyen angol/kínai maradt, kíváncsian várom a fordítós projectet. Amúgy pluszban egy antelife app van rajt, RootExplorer + root-olva érkezett, recovery-t még nem néztem. Egyelőre meg vagyok elégedve vele, amit próbáltam minden működik rajt. 167$?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#606) BaginZe


BaginZe
tag

Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat az oldalon a needrom-os rom közel sem bug mentes jelenleg :(

(#607) fape válasza rebeslui (#604) üzenetére


fape
senior tag

Nálam is előjött tegnap. Én visszaraktam egy korábbi mentésem és megjavult. De állítólag az "Akksi ki es be es mukodik.." by Menyu_S6

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#608) fape válasza DJGABI (#605) üzenetére


fape
senior tag

Üdv a klubban ;)

Nem is néz ki olyan rosszul a tok, tényleg kár hogy fehér. Olyat még nem láttam ami alul és felül is van (az oldalán végig).
Mennyire nehéz eltalálni a gombokat?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#609) osztraksajt válasza fape (#608) üzenetére


osztraksajt
őstag

A tetején a gombot nehéz megnyomni de tagadhatatlanul nagyon jól védi a telefont. De ha gondolod egy feketét fel tudok ajánlani.

(#610) DJGABI válasza fape (#608) üzenetére


DJGABI
addikt

so-so, még be kell járatni. bekapcsoló gombot picit tényleg nehéz megnyomni, hangerő gombok okés.

ja, amúgy amit még próbáltam: GPS a tesztprogival (z-device, számítottam rá: gyro, magnetic, semmi "extra" szenzor nincs :O ) lakásban, ablak mellett baromi hamar belőtte a helyem, mindenféle állítgatás nélkül olyan 1 perc alatt. Ha így marad, akkor bőven elégedett vagyok vele.

átpartícionáláson töröm a buksimat, de ahhoz kéne egy mentés, akkor már az egész elraknám MTKdroidTools-al, ahhoz jó lenne egy restore, de az egész előtt jó lenne ha feltöltődne (most tizenx százalékról feltornáztam 40-re, de pont itt ez a szemét vihar)... Ja amúgy a gyári töltő + átalakító töltővel hol tölt, hol nem (inkább utóbbi) még szerencse hogy van pár tartalék töltő.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#611) rebeslui válasza fape (#607) üzenetére


rebeslui
újonc

Az akksi ki-és be dolgon már túl vagyok, de nem segített.

Nekem ez az első okostelóm és az ezzel kapcsolatos összes műveltségem innen tőletek származik.
Lennének még kérdéseim - remélem nem fogok az agyatokra menni hülyeségekkel.
A telóm a minidealtől jött rootolva. Az MTKdroidtools programmal megpróbáltam felrakni a Cappa által belinkelt 6.0.1.2. CWM-t, de kb 3 másodpercig látható az angol nyelvű menü majd eltűnik és kapok egy sötét képernyőt. Mi lehet a gond ebben az esetben?

(#612) DJGABI


DJGABI
addikt

Na, aki megcsinálja normálisan az átpartícionálást azt meghívom egy virtuális bambira :D Spanyol leírással eddig jutottam, nem rossz, de zavar az a 14 megás SD..

BTW külön topicba nem lehetne átköltözni? Picit zavaró hogy nem lehet itt keresni...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#613) vegyszer válasza DJGABI (#612) üzenetére


vegyszer
addikt

Ne zavarjon. Tiltsd le, aszt kész. ;]
(fentebb itt a hogyan is lehet van írva. Keresd a # karaktert. Meglesz)
Hogy sikerült? Link, app - al. Flash-el?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#614) fape válasza osztraksajt (#609) üzenetére


fape
senior tag

Köszi, de már van egy nillkin tokom, amit egész megszerettem ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#615) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na próbálgatom a jbart magyarítást a needromos 12-es v2.2 cwm rommal.

A pontos hibajelenség, elkezd bootolni először a telefon, az "android" felirat ami itt a bootanimáció szépen knigh-riderezik a végtelenségig. Egy idő elteltével kb 15 másodpercenként "rezzen" egyet a telefon, egy pillanatra megmoccan a vibramotor, olyan mintha végtelen ciklusba ragadna. Akku ki-be segít csak.

Fordítás nélküli rom az első vibramoccanás után szépen elindul.

#fape
Nekem is nillkin van már rajta. :K

[ Szerkesztve ]

(#616) rebeslui


rebeslui
újonc

Persze, hogy az előző hozzászólásomban elírtam a program nevét.
A Mobileuncletools-al tettem fel a CWM-et, de nem tudok belépni - eltűnik a menü.

(#617) vegyszer válasza rebeslui (#616) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt kicsit járjuk körbe. Meddig jutottál? Jól értem, hogy CWM recovery felment, de hogy mi nem megy utána...
A Boot végig megy? A rendszer rendesen feláll, stb?
Milyen menü tűnik el? (nem lehet, hogy csak energia takarékosságból lekapcsolja a kijelzőt? Ez a Power gomb megnyomásával orvosolható :) )

Ha nem értettem meg, mi a helyzet, írd le másképp, bővebben, mi meddig megy, mi már nem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#618) rebeslui válasza vegyszer (#617) üzenetére


rebeslui
újonc

Igen a CWM felment, el is indult, de kb 3 másodpercig látható az angol nyelvű menüsor és eltűnik.
Nem jelenik meg power gomb megnyomásra.

Ugyanezt csinálja ha a megadott bekapcsolási móddal próbálok belépni.

[ Szerkesztve ]

(#619) vegyszer válasza DJGABI (#612) üzenetére


vegyszer
addikt

http://logout.hu/bejegyzes/hungobungo/belso_memoriakiosztas_modositasa_sd_kartyak_sorren/friss.html

"Ha ezt szeretnéd, cseréld fel a kettő SD-t a vold.fstab
fájlban, majd kommentezd ki az sdcard2-t (a belső
kicsit)."

a /system/etc/vold.fstab fájlt kell szerkeszteni
Csak meg kell csak cserélni a bejegyzésben a két SD-t,
például:
eredeti:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devic
dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/
új:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devi
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/p

Azaz a új verzió második sorát talán egy # szóköz párossal lekkene kezdeni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#620) rebeslui válasza vegyszer (#617) üzenetére


rebeslui
újonc


Szóval ez az a "menü" ami nálam csak 2-3 másodpercig látható, majd eltűnik és marad a fekete kijelző.
(tudom hogy ez nem az a verzió, de most csak egy ilyen képet találtam)

(#621) cappa72 válasza rebeslui (#620) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van újabb készítésű cwm: [link]

Tényleg forumtemat kellene nyitni a keresés miatt. én csak hétfőn érek rá újra forumozni....

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#622) vegyszer válasza cappa72 (#621) üzenetére


vegyszer
addikt

Neked ez egy CWM honnan van? 5.5, vagy 5.4 volt az egyik, 6.0.1.2 a másik. A csoda az, hogy elindul.

Egy nem megfelelően kialakitott CWM téglát csinál a telefonodból...

Ja, láttam minta kép. Melyiket raktad fel?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#623) rebeslui válasza vegyszer (#622) üzenetére


rebeslui
újonc

A 6.0.1.2-t raktam fel, szerencsére a teló működik.
Cappa írta hogy menet közben ez is frissítve lett, én meg felraktam azt ami legfelül van belinkelve.

Egy kicsit elbizonytalanodtam.
telefon build number: A820_S135_130322
Akkor ez azt jelenti hogy a 135-ös kernellel készült CWM-t kell felrakni?

(#624) vegyszer válasza rebeslui (#623) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem nem kernellel, hanem kernelhez készült a CWM. Most akkor működik a telefon? Csak a CWM be nem tudsz belépni? A gyári rummal van ez? Vagy Cappa félével?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#625) rebeslui válasza vegyszer (#624) üzenetére


rebeslui
újonc

Működik a teló, csak a CWM-be nem tudok belépni.
Még az eredeti Rom van rajta, nem nyúltam hozzá.

De gondolom ha az enyémre való CWM-t teszem fel akkor működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#626) gps76 válasza rebeslui (#625) üzenetére


gps76
őstag

Ha az S130-as rom van rajta,akkor a cappa fele cwm-et tedd fel a kinai recoverybol,nekem megy rendesen.
Utana meg a needromon levokbol szinte mindet kiprobaltam igy recoverybol.

[ Szerkesztve ]

(#627) fape válasza gps76 (#626) üzenetére


fape
senior tag

Tudnál írni pár keresetlen szót, hogy melyik hogy tetszett? Mennyire használhatóak?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#628) gps76 válasza fape (#627) üzenetére


gps76
őstag

Megmondom oszinten nekem valamiert a gyari droid kinezetu tetszik,mert letisztult,azt tudja amit kell,nincs sallang benne,de ebbol ketto van a Cappa fele,meg az also sorban egy(mexi akarmi nevu 03.27),viszont ezek regebbi kernelre epulnek,es nalam valamiert ezeknel ha veszek fel videot visszanezve zold csik van felul,meg a szinek el vannak csuszva.
Masnal is van ilyen?
(gyari rommal vettem S130-al,kinai recoverybol tettem fel cappa recoveryjet,innen rakosgatom a romokat nem tudom mit rontottam el)

A lewa fele,meg a miui nem lenne rossz,de komotosabb mint a tobbi.
A gyari lenovo meg nem tetszik,es lassabb is erzetre mint amiket eloszor emlitettem.

[ Szerkesztve ]

(#629) DJGABI válasza vegyszer (#613) üzenetére


DJGABI
addikt

már 2* betettem, nem akartam újra linkelni, de tessék: [link]

csak az alkalmazást használtam, aztán reco-ból egy factory reset. Hungo leírását olvastam, de éjfélkor kicsit kínai volt, meg istenigazából nem akartam ennyire belemerülni a témába...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#630) Karzo válasza rebeslui (#625) üzenetére


Karzo
újonc

Szia! A leírtak alapján hasonlóak a tünetek mint az én telefonomnál, ha jobban megnézed a 3mp után akkor szerintem nálad is függőleges csíkozás látható a képernyőn. A többiek is írták hogy nézd meg milyen verziójú rom van a készülékeden, és tedd fel a hozzá passzoló cwm-et. Nekem a héten jött a minidealtől és 135-ös verziójú volt fent, Cappa készített hozzá egy 135-ös kernelen alapuló cwm-et [link] ez megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#631) fape


fape
senior tag

Megy a szívás rendesen a recovery-kel. Remélem nem sokáig ;)
Mert nagyom úgy néz ki, hogy sikerült egy kifejezetten az A820-sra "fejlesztett" és configolt recovery-t létrehoznom és fordítanom.
Egyelőre prealpha :P állapotú. Címszavakban: cwm 6.0.3.2, lenovo 138-s kernel, internal és external sd megkülönböztetés, uboot backup and restore, működű touch gombok.

Ha érdekel valakit és segítene tesztelni akkor írjon magánba és elküldöm. (De csak experteknek ajánlom)
Nem akarom addig közkincsé tenni, amíg ki nem derül hogy többet használ-e mint árt ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#632) rebeslui


rebeslui
újonc

Segítségre szorulok.
Sikeresen felraktam a 135-ös kernelre készült CWM-et.
Csináltam egy backupot, majd letöltöttem és a leírás szerint felraktam Cappa CP4.0-v4 Romját.
A telepítést simán lefutott, viszont nem akar indulni a masina. A Lenovo felirat bejön az elején majd sötétség. Írja Cappa hogy az első boot néhány perc és türelmesnek kell lenni, de gondolom nem fél óráról beszélünk, mert nekem kb eddig nem történt semmi. Esetleg kell még valami beállítás hogy induljon?

(#633) Karzo válasza rebeslui (#632) üzenetére


Karzo
újonc

Nagyon úgy tűnik hogy 130-as kernelre épülő romot raktál fel. A régebbi kernelre épülő recoveryvel is gondok vannak az új telefonoknál, gondolom a romokra is igaz ez. A témában jártasabbak biztos tudnak valami konkrétummal szolgálni, én csak azt tudom tanácsolni hogy ismerkedj a flashtool-al szerintem az lesz majd a megoldás. Fel kell majd rakni egy 135 vagy a feletti romot. Recoverybe próbáltál már belépni? Hangerő fel+le + power: recovery mode

[ Szerkesztve ]

(#634) rebeslui válasza Karzo (#633) üzenetére


rebeslui
újonc

Tuti hogy a 135-öst raktam fel.
A leírtak szerint csináltam egy visszaállítást és sikerült.
Újra az eredeti felállásban működik a teló.
A cappa féle rom felrakását is úgy csináltam ahogy le van írva, minden le is futott tökéletesen (legalábbis nem jött közbe semmi hiba), de újraindulásnál "beragad" boot közben.

(#635) Karzo válasza rebeslui (#634) üzenetére


Karzo
újonc

A Cappa féle rom tényleg 130-as.
"Csináltam egy backupot, majd letöltöttem és a leírás szerint felraktam Cappa CP4.0-v4 Romját."
"CP4.0-v4 - [4shared-link] Kernel a 130-as lett,"

[ Szerkesztve ]

(#636) rebeslui válasza Karzo (#635) üzenetére


rebeslui
újonc

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Nekem a 135-ös kernelre épülő CWM-et kellett felraknom (korábban felraktam a 130-ra épülőt és nem működött).
Ezzel már sikerült lementenem a rendszert - és visszaállítanom, valamint ezzel próbáltam telepíteni Cappa CP 4.0-v4 romját - ami végül nálam nem indult el.
Valamit biztosan nagyon elbaltázhatok, csak azt mondjátok meg hogy mit.

[ Szerkesztve ]

(#637) vegyszer válasza rebeslui (#636) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem az eredeti cappa CWM van fent, és többször sikerrel feltette a v4-et.

Az új CWM a needromos 138, és társait fel tudja rendben rakni?
TWPR-r próbáltál már? Én nem, de elvileg itt is van kettő is linkelve, hátha az rendben felrakja mindkét romot.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#638) Karzo válasza rebeslui (#636) üzenetére


Karzo
újonc

Igen, kicsit megkavartalak :) mert én a romokra írtam a kernel verziót és nem a cwm-re.
Ahogy én látom:
1, Alap rendszer Kínai recoveryvel
2, Felraktad a Cappa féle 130-as kernelre épülő CWM-et amitől előjöttek a hibák.
3, Felraktad a 135-ös kernelre épülő CWM-et ami megoldotta a problémádat, és lementetted vele a rendszert ami vélhetőleg 135-ös ROM.
4, Felraktad a Cappa féle V4-es ROM-ot ami a 130-as kernelre épül és lefagy.
5, Recoveryből kéne visszaállítanod az eredeti backupolt 135-ös ROModat.

Bocs ha megkavartalak :)

(#639) Karzo válasza vegyszer (#637) üzenetére


Karzo
újonc

Írta Cappa is hogy akinél az ő alap recoveryje eltünteti a menüt (mint nálam a csíkozódással), annak a módosított rom sem biztos hogy menni fog. "Kicsit még mindig aggályos, hogy a mod rom el fog-e indulni azokon, amiken a "régi" CWM szétesős képet produkál..."

[ Szerkesztve ]

(#640) rebeslui válasza Karzo (#638) üzenetére


rebeslui
újonc

Most a recoveryből visszaállított eredeti 135-ös rom megy a telón.
Ez az amit sikerült végül visszarakni.

(#641) Karzo válasza rebeslui (#640) üzenetére


Karzo
újonc

Remek :) Ha romot akarsz váltani akkor 135-ös kernelűt kell találnod, vagy megvárni hátha Cappa frissíti a meglévőket.

(#642) rebeslui válasza vegyszer (#637) üzenetére


rebeslui
újonc

Rom cserére még "csak" a recovery-s verziót próbáltam, és a mai nap után nem áll szándékomban egyéb módszerekkel kísérletezgetni. Vagyok annyira kezdő, hogy várakozó álláspontra helyezkedjek.

(#643) vegyszer válasza rebeslui (#642) üzenetére


vegyszer
addikt

Ne személyeskedésnek vedd, de jobb ezer "felesleges" kérdés, mint egy tégla.
Volt, aki legyilkolta azzal a tökéletes telóját, hogy találomra ráflashelt egy valamilyen CWM-et. :W
De a szavaidban sok sok kérdés, és kétely van. Én sem vagyok nagy mahinátor, nehogy azt hidd. Ezidáig csak a pengén nevelkedtem. Szokni kell nekem is pár dolgot, bár majd két alatt hozzámedződött a dolog. :-)
De emlékszem arra az érzésre, mikor a teló nem bootol be, és igen, múlt héten én is átéltem ezzel is. Megvallom, igen rossz érzés. Annál nagyobb öröm feléleszteni. De az a pár perc, amit akkor átélek, nem kívánom senkinek

Javallom, előbb lakj be egy egy gyári, és főzött romot, és ne csak azért cseréld, mert van újabb, ami egy 0.0.0.0001 alverzióval frissebb. Keresd meg a hibákat, rossz, nem ergonomikus dolgokat. Ha ez megvan, és nem orvosolható, és az újabb tudja, akkor válts, tudatosan.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#644) gps76


gps76
őstag

Aki nagyon erti az egeszet,magyarazza mar el,hogy hogy is van ez a recovery-s kerneles dolog.
Az S130,135,138 a kernelre utal?
Es ez a felrakott recovery-be benne van?

(#645) Karzo válasza gps76 (#644) üzenetére


Karzo
újonc

Megpróbálom összefoglalni neked, ha valamit rosszul tudok majd a többiek kijavítanak :)
Először is van maga a ROM ami egyszerűen fogalmazva a telefonra rakott rendszer. Ezeknek a ROM-oknak van kernele vagyis rendszermagja amelynek feladata a hardver kezelése, és az alapvető feladatok ellátása. A 130 stb. jelöli a kernel verziószámát. A CWM-et a kernelhez igazítva adják ki, hogy ne legyen közöttük hiba, ezért szokták írni a CWM-ekhez hogy hanyas verziószámú kernelhez készült.

(#646) vegyszer válasza Karzo (#645) üzenetére


vegyszer
addikt

Hogy itt szokták volt, nem kérdés, de én ezt eddigi követett előéletem során nem tapasztaltam. Minden romot ugyanazzal a CWM-el raktam fel a pengére, legyen az a 2.1, 2.2, 2.3. És soha semmi gikszer nem volt.
Ez itt valószínűleg a furcsa memóriakiosztás miatt van, de Cappa az illetékes ebben, hogy miért kell, ezt elkövetni...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#647) gps76 válasza vegyszer (#646) üzenetére


gps76
őstag

Na igen,kicsit "homályosabb" most már a dolog...
Én is az S130-al vettem(itt nem volt zöld csíkozódás a videóknál),felraktam Cappa recovery-jét,és onnan tettem fel a need-en levő szinte össze romot. Egyedül az S138-al nincs zöld csíkozódás,a köztessel van.A cappa féle romok is tetszenének,de emiatt nem használom őket. Most felraktam az S138-as gyárit,igaz kell gyomlálni rendesen,de úgy tapasztalom fürge,stabil.

(#648) bejoe65 válasza cappa72 (#294) üzenetére


bejoe65
újonc

Szia,
nekem még fenn van a <3e> recovery.
Ha megírod hogyan szívesen leszedem.

(#649) gps76 válasza bejoe65 (#648) üzenetére


gps76
őstag

A legegyszerűbb megoldás,ha akarsz egy gyári legutolsó romot felrakni,ami tud magyarul is tedd fel ezt:[link] flashtool-lal és lesz recovery-d is,innen tudsz mozogni utána bármerre. A gyári rom-ból van csinálva,csak google dolgok is bennevannak,nincs videó csíkozódás,kínai vackok törölve. Próbálgattam a v2.1-et,meg a 2.2-t is de mintha picit komótosabbak lennének,amúgy meg nemsok újítás van bennük.
Akkor cserélek legközelebb rom-ot,ha Cappa lesz olyan kedves hozzánk,és megcsinálja esetleg az S138-ra épülő rom-ját,ami alap droid kinézetű....
A gyári rom-ban az nem tetszett,hogy hiába raktam fel flashtool-lal recovery első indításkor még a felrakott jött be,utána kikapcsolás után megint a 3e,meg a Lenovo safe felfrissítette magát én kínai lett,állítani meg nem lehet másra.

[ Szerkesztve ]

(#650) gps76


gps76
őstag

Szeretném megcserélni a belső meg a külső sd-ket,melyikeket kell átírni?
Mondjuk az se lenne gond - nekem -ha nem is látszana a belső,úgyse használom semmire,bár egy particionálás lenne az igazi,amiben a teljes belső sd hozzáadódna a belső tárhelyhez.
## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.