Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) geza844 válasza cappa72 (#1049) üzenetére


geza844
aktív tag

Még egyszer sem sikerült lefuttatni a belső sd letiltó szkriptet, mert CWM-ben nem láttam az SD kártyát, és nem találtam a "A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip" fájlt...

(#1052) cappa72 válasza geza844 (#1050) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az
1, SD kártya <-- ennek kéne lennie a fizikai micro sd kártyának
2, Külső SD kártya <-- ennek nem kéne lennie.
A rendszerbe ne is írj bele semmit!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1053) geza844 válasza cappa72 (#1052) üzenetére


geza844
aktív tag

Pedig csak a "Rendszer"-ben látok bármit is.
A másik kettőt nem érem el AirDroid-al.
Próbáltam telepíteni valami más wifi file transfer progit, de az meg anyázik a hiányzó SD kártya miatt.
Most keresek Win8 drivert, hátha kábelen látok valamit...

(#1054) geza844


geza844
aktív tag

Agyam eldobom... a win8 az eszközkezelőben nem is látja, nem tudok feltenni drivert, nem tudok kábellel kapcsolódni.

A wifi file transfer progik nem indulnak el az SD kártyára hivatkozva.

Az AirDroid meg csa a "Rendszer" részt látja, ahová nem engded semmit sem másolni...

A CWM viszont látja az SD-t, de ugye nincs rajta az, amit fel szeretnék rakni CWM-el, mert nem érem el semmi mással, hogy rámásolhassam...

(#1055) cappa72 válasza geza844 (#1054) üzenetére


cappa72
nagyúr

cwm-ben van egy menüpont:
mounts and storages
ott indítsd el a
mount sd (talán így hívják), vagy mount usb storage..
ez kábelen keresztül perndrive-ként csatlakozik a sztgépre.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1056) geza844 válasza cappa72 (#1055) üzenetére


geza844
aktív tag

Ezt meg is találtam, de a Win8 semmit nem reagált rá, Win7 elkezdett telepíteni mindenfélét, 2 féle USB akármit meg egy "Lenovo" nevű valamit, a "Lenovo"-t nem sikerült feltelepíteni, a többit igen, megjelent 2 meghajtó egymás után a sajátgépben, egyiket sem tudtam megnyitni, aztán mindkettő eltűnt, azóta se kép se hang. Már a win7-es gép se reagál semmit ha rádugom. Linux se vette észre mikor rádugtam... :(

[ Szerkesztve ]

(#1057) geza844 válasza geza844 (#1056) üzenetére


geza844
aktív tag

Na beleraktam a microSD-t egy másik telóba, felmásoltam és már haladok tovább :)

(#1058) vegyszer válasza geza844 (#1057) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha a ROM nem is látja az sd - t , a recovery igen.

Mennie kell...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1059) geza844 válasza vegyszer (#1058) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, a CWM látta, és miután a másik telóval felraktam a zip-et, már ment is minden mint a karikacsapás!!
Szuper! :DD

(#1060) cappa72


cappa72
nagyúr

Megjelent a CP5.3-v1.

Aromainstalleres telepítés, választható opciókkal.
- Kernel: gyári, S150-es megjelölésű.
- Módosított SystemUI.apk - 1%-os töltöttség-visszajelzéssel. A nem használt sim térerő-visszajelzésének elrejtése automatikus. - by jwchen119@xda
- Módosított Settings.apk - nincs jelenetválasztási opció - by apeelme.
- Nincs benne dual sim ringer, mivel az benne van a gravitybox-ban. Ezért max. zavar lenne belőle, inkább nincs benne.
- modem.img (alapsávi) az S150-es telepítőből frissítve
- gps.conf - EU-ra beállítva
- az apns.xml-t módosítottam, mert a Telenoros adatforgalom "net"-re volt állítva, most alapértelmezetten - "online" (az előfizetésesek esetén ez működik), így bekapcsoláskor műxik.
- gps-tracker solver hozzáadva a build.prop-hoz. (dalvik.vm.execution-mode=int:fast)
- libvcodecdrv.so cserélve, így a zöld csíkok lejátszáskor már nincsenek 720p esetén sem.
- frissített Mobileuncletools a 3rd party szoftverek esetén 2.9.5-re.

Más változtatás nincs, sajnos csak erre volt időm.

Letöltés

md5sum: 3881d5a0389889999a87468ce3e8e515

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1061) vegyszer válasza cappa72 (#1060) üzenetére


vegyszer
addikt

Megnézem este, hogy milyen is ez a romod. THX! :R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1062) cappa72 válasza vegyszer (#1061) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát sajnos semmi extra. Amiket szerettem volna, annak negyede sem sikerult ( idő........)
Köszönöm, hogy kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1063) cappa72


cappa72
nagyúr

Néhány gondolat a CP5.3-v1-hez.

Mivel alapesetben a SystemUI módosításra került, ezért a gravitybox-tól sajnos belassul. A menüben történő görgetésre is akár...
Egészen addig, amíg az xposed framework nem került fel, addig röccenésmentesen ment... ezt sajnos nem tudtam kitesztelni, tegnap éjszaka jöttem még rá.
További gixer még ezzel, hogy amíg az xposed framework és a gravtybox nem települ, addig működik a nem használt sim térerőkijelzésének automatikus elrejtése.
Mihelyt telepítem, onnantól megmakkan ez a funkció a módosított SystemUI-nál.
Érdemes lesz majd visszarakom az eredeti SystemUI-t (odex-es), és majd azzal is megpróbálom.

További, hogy egy CP4.3 is kiadásra kerül majd, ami párhuzamos a CP5.3-mal. Ez egy nem aromainstallerese verzió lesz, amibe bele fogom integrálni a googleapps-ot, illetve az automatikus átparticionálás felismerést is. Ez adott esetben kényelmesebb, mert nem kell opciókon gondolkodni, választgatni...
És ugye a fenti “probléma”, vagy inkáb kellemetlenség elkerülése végett a CP4.2-ben lévő alap SystemUI-val kerül kiadásra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1064) geza844 válasza geza844 (#1059) üzenetére


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Múlt pénteken csináltam végig az egész leírást (CWM telepítés, particionálás, ROM csere) egy ismerős A820-asán, és most találkoztam vele, mondja, hogy nem látja az SD kártyát.

Ugyanaz a helyzet van, mint legutóbb, akkor úgy emlékszem lefuttattam a belső SD kártya letiltó scriptet, és utána láttam is az SD kártyát, felraktam rá a ROM-ot, telepítettem CWM-ből, aztán már nem volt időm vele foglalkozni. Most megint nem látja (nyilván már pénteken sem láttam a ROM telepítés után), és már hiába futtatom le az SD letiltót...

Valami ötlet?

(#1065) geza844


geza844
aktív tag

Ja és nincs Google Play az új ROM-on. apk-ból kell feltelepíteni? Vagy hogy?
CP4.2-t rajtam fel.

(#1066) cappa72 válasza geza844 (#1065) üzenetére


cappa72
nagyúr

A CP4.2 esetén még kell telepíteni cwm-ből a googleapps-ot.

A belső sd tiltó szkriptet a rom telepítése után kell lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1067) geza844 válasza cappa72 (#1066) üzenetére


geza844
aktív tag

A googleapps OK, azt értem.

De a belső SD letiltót most futtattam le másodszorra CWM-ből, és semmi. A "Beállítások" > "Tárhely" menüben csak "BELSŐ TÁRHELY"-et lát, az "SD-KÁRTYA" inaktív. Rányomtam a "Telefon-memória csatolása"-ra (bármit is jelentsem), elkezd valamit csinálni, az SD kártya részhez be is ugrik egy pillanatra valami, aztán rögtön el is tűnik, és nem változik semmi.

(#1068) cappa72 válasza geza844 (#1067) üzenetére


cappa72
nagyúr

Teszel ide egy képernyőképet a tárhely részről?

Mennyi az internal storage?

Van úgy, hogy 2x kell lefuttatni a belső sd tiltót.

(A PC5.3-ban már ilyen gond nincs, az alapból beállítja...; csak az 5.3-nál a gravitybox nem egészen korrekt. Majd az is javításra kerül)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1069) geza844 válasza cappa72 (#1068) üzenetére


geza844
aktív tag

Csak így tudtam hirtelen képernyőképet készíteni (egy másik telefonnal).

Remélem a kép választ ad a "Mennyi az internal storage?" kérdésedre. Gondolom a 2,7 GB-ra gondoltál.

A CP5.3 alkalmas mindennapi használatra? Mi az a gravitybox?

(#1070) cappa72 válasza geza844 (#1069) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha ismételten lefuttattad a belső sd letiltó v3-at, akkor is változatlan a helyzet?
Merthogy az átparticionálás sikerült, ez biztos.
A telefonon képernyőképet készíteni a power+hangerő le egyidejű (először nehéz kicsit tényleg egyszerre lenyomni) hosszan tartó lenyomásával lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1071) geza844 válasza cappa72 (#1070) üzenetére


geza844
aktív tag

A v3-as scriptet futtattam le eddig is. Most meg egymás után 2-szer is, és a helyzet változatlan :(

[ Szerkesztve ]

(#1072) geza844 válasza cappa72 (#1070) üzenetére


geza844
aktív tag

Szerinted kipróbáljam a CP5.3-at? Hátha az megoldja?
A ROM még abszolút nincs belakva (SD kártya kezelés és Google Play hiányában), ezért nem lenne kár érte.

(#1073) cappa72 válasza geza844 (#1072) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem igen.
Ha zip-pel csináltad az átparticionálást, akkor a cp5.3 automatikusan elvégzi a szükséges beállításokat, nem kell külön googleapps-t telepíteni.
Az elején meg válaasztható pl. az is, hogy mentse az nvram-ot és az imei-ket.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1074) geza844 válasza cappa72 (#1073) üzenetére


geza844
aktív tag

Ok, már töltöm is, remélem jó lesz.

Ha már így említetted, az nvram-ot és az imei-t akkor mentsem el telepítés közben ugye?
Bár nem egészen tudom mik azok...
Van még valami, amire majd figyeljek?

(#1075) geza844 válasza cappa72 (#1073) üzenetére


geza844
aktív tag

Minden szuperül felment, eddig tök jónak tűnik a ROM, látja az SD-t is.
Nagyon frankó volt az aromainstaller!
:R

(#1076) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok !
" baralajbi " nevű Vatera felhasználó nem tud esetleg valamit, elég sok négy magos telefont árul.
Jó lenne esetleg közvetlenül eljutni és pl. telefonon beszélni vele ;)
Köszi előre is ;)

(#1077) geza844 válasza rabtibus (#1076) üzenetére


geza844
aktív tag

baralajbi minden bizonnyal kínából rendeli az eladó telefonjait, mert egyetlen készüléke sincs raktáron.

Ha szerencséd van, akkor a saját címére postáztatja, ha nincs, akkor a tiédre, és majd a postásnak te fizeted ki az ÁFA-t. Az árai alapján ÁFA nélkül számol, vagyis, hogy "átcsúszik" a VÁM-on, de ez koránt sem biztos. Nekünk egy Lenovo A820-asunk nemrég jött meg, és 10e volt rá az ÁFA...

(#1078) rabtibus válasza geza844 (#1077) üzenetére


rabtibus
tag

Ha most rendelek mennyivel kell számolni a dollárt, 230 körül ? Ha pedig még vámot számolunk az + 27% ?
Köszi előre is a válaszokat :)

(#1079) cappa72 válasza rabtibus (#1078) üzenetére


cappa72
nagyúr

Teljesen jól összefoglaltad.
A posta még 1250Ft-ot kér a vámkezelésért.
Így számolj, és nem ér meglepetés.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1080) rabtibus válasza cappa72 (#1079) üzenetére


rabtibus
tag

Szia!
Nagyon köszi a választ ;)
A760-t néztem most (A820-t előtte), azt mennyire ajánljátok, van valakinek esetleg tapasztalata vele ?
Más a processzor, "csak" 5MP a kamera és kicsivel kisebb a kijelző felbontása ... ennyi különbséget véltem felfedezni köztük ;)

(#1081) vegyszer válasza rabtibus (#1080) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt nem szabad elfeledni, hogy egy ilyen A820 telót féálomban elmomdom, hogy hogy rootold a gyári sw-t, hogy cserélj recovery-t, hogy ments, hol a rom, amit érdemes feltenni, de a másik már ha nem is bonyolultabb (mert ugyanaz), de mégis egy réteg telefon, réteg romokkal... És azért szélesebb tömeget mozgat meg

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1082) geza844 válasza rabtibus (#1078) üzenetére


geza844
aktív tag

Ha PayPal-al fizetsz, akkor állítsd át az alapértelmezett devizaváltási módot:

"conversion options" > "Bill me in the currency listed on the seller's invoice"

Ezzel nem a PayPal végzi neked a valutaváltást, hanem a saját bankod. Nekem legutóbb (kb. 2 hete) így 220-ért váltotta a USD-t.

(#1083) rabtibus válasza vegyszer (#1081) üzenetére


rabtibus
tag

Ha jól értem - bár el kellett olvasnom párszor :) :D - azt mondod az A760-hoz nincs annyi felrakható ROM, mert kevesebb van belőle pl. Magyarországon (lehet ezért nincs itt sem topicja). Ezért nem olyan jó mint az A820, mert még nem ölt bele annyi időt valaki a ROM-ok szerkesztésébe mint az A820 esetén ?!
Az A820 már egy korrektebb felrakhatóbb ROM-mal rendelkezik, mert többen szerkesztgetik ?

(#1084) rabtibus


rabtibus
tag

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Lenovo-A820-Russian-Menu-phone-Quad-core-phone-1-2G-CPU-4-5/1470068272.html

97,5 dollár, jól látom vagy van valami rejtett költség ? :B

felül 1GB RAM-ot ír , leírásban már csak 512MB :(((

[ Szerkesztve ]

(#1085) arfer válasza rabtibus (#1084) üzenetére


arfer
aktív tag

Nagy valószínűséggel kamu. Nincs értékelése, ráadásul DHL???

(#1086) cappa72 válasza rabtibus (#1084) üzenetére


cappa72
nagyúr

Húha... ez átverés szagú... nagyon. :N nem javasolt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1087) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok,

milyenek a tapasztalatok ezzel a telefonnal (A820) ha közvetlenül magamnak rendelem, van aki a ROM-ot rátegye.
Kinek volt már bármilyen vagy garanciális problémája vele, vagy ki hallott más bajáról hogy pl. ennek meg annak ez meg az elromlott benne ....

Köszi előre is a válaszokat ;)

(#1088) cappa72 válasza rabtibus (#1083) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 760-as az qualcomm processzoros. Ezeknek állítólag erősebb a GPS vevőjük.

Az A820 pedig MTK chipset-es.

Kínai telefonoknál nagyon jó alapszabály, hogy a támogatást figyelni kell.

Mennyi és milyen ROM van hozzá, mit lehet vele kezdeni, van-e CWM vagy egyébb módosított recovery, gyári rom/frissítés elérhető-e, és nem mellékesen hogyan tehető fel a gyári rom.

Ha van segítséged a ROM felrakásban, akkor az jó, de azért kellett már szakik által kezelt készüléket javítanom szoftveresen. Nem azért mert a szoftverbe nyúltak volna bele, hanem mert rossz szoftvert raktak a telefonra.

A qualcomm és mtk platformok között nem sok az átjárhatóság, más eszközök vannak hozzájuk, így az is lehet, hogy aki az egyiket tudja, a másikat nem.

Én pl. qualcomm platformos telefonokkal még nem foglalkoztam (kivéve Xperia Neo), így nem is mernék most nekilátni ilyet babrálni.

Ezt mind magadnak kell eldönteni.

Az biztos, hogyha az A820 mellett döntesz, akkor egy segítőkész társaságot talász.
Ha pedig kérdéseket teszel fel róla, biztosan fogsz választ kapni. (Lehet, hogy nem azonnal, de fogsz kapni.)
Vagyunk páran, akik a félhalott állapotból támasztottunk már fel fórumtás telefonját.
Folyamatosan megy a csevegés arról, hogy ki milyen romot próbált, kinek mi megy jól, mire kell figyelni.

A760-nál ez még nincs meg; igaz, hogy újabb kiadású telefonról van szó, és így nem is terjedt el annyira.

A döntés minden szépsége és felelőssége a tiéd.

(Én magam 3 hónapig nézegettem a telefonokat, míg végül az A820 mellett döntöttem. Tudtam, hogy néhány kompromisszumot kell kötnöm, de összességében nem bántam meg)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1089) rabtibus válasza cappa72 (#1088) üzenetére


rabtibus
tag

szia,
nagyon köszi a választ ;)
Ma megrendeltünk 2db A760-t (minideal-ről) majd írok mik a tapasztalatok ha megérkezett ;)
Persze csak ha érdekel valakit :)
Üdv,
Tibi

(#1090) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na miután megszünt az iránytű szükségessége, eladtam a zopo810-et és visszatértem a 820 tulajok kőzzé. Újult erővel rávetemagam a fordítási projekre és update-lem a dolgokat, úgy látom változott "pár" apróság...

(#1091) cappa72 válasza osztraksajt (#1090) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C (sorminta mennyiségű)
Mi történt az avatar-fejeddel? Mi lóg ki belőle?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1092) osztraksajt válasza cappa72 (#1091) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kell hozzá retró műveltség. Bár szerintem te már elég régi motoros vagy hogy rájöjj ha meglátod. :K

(#1093) vegyszer válasza osztraksajt (#1090) üzenetére


vegyszer
addikt

Üdv a klubban!

Ha kell segítség az első tétova lépések megtételében, keress szkájpon a vegyszer név alatt. ;] ;] ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1094) osztraksajt válasza vegyszer (#1093) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szupcsituti! :DD

Azt akartam kérdezni hogy fut rajta a krájzisz? :P

(#1095) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Az 5.3-as dropbox linkje nem él, pedig tennék vele egy próbát ha van rá mód. :R

(#1096) cappa72 válasza osztraksajt (#1095) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyenlore csk a mediafire-n van fent.
A dopboxos az egy beta verzio volt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1097) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Ma jött meg újabb két A820-asom Kínából, (amikből az egyik már az enyém végre :) 29 nap alatt VÁM nélkül :)

DE!

Elakadtam vele megint, pedig már csináltam ilyet...

Méghozzá a CWM telepítésnél.

Telepítettem a Mobileuncle MTK Tools-t.

Felmásolom SD-re a következő fájlt: Lenovo-A820-CWM-6040-recovery-S150-by-Cappa72.img

Elindítom a Mobileuncle MTK Tools-t, adok neki root jogot, rákattintok a "Recovery Update" pontra, elkezd keresni, talál 25 db valamit, mindenféle CWM-ek, kínai írásjelekkel az elején, de nem csak A820-ra, hanem csomó másra is, pl. A920, P770 ... és persze az általam felmásolt fájl nincs köztük.

Legutóbb itt nem akadtam el, most mivan?

Mindkét telefonnal ugyanez van, én vagyok a hülye?

(#1098) cappa72 válasza geza844 (#1097) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nézd meg a fájlnevet.
Hátha elírtam a recovery-t valami revocery vagy hasonlóra.
Akár le is rövidítheted a nevét, csak a recovery szó legyen benne, csupa kisbetűvel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1099) geza844 válasza cappa72 (#1098) üzenetére


geza844
aktív tag

A fájl nevét be is másoltam az előző hsz-be, nincs vele baj szerintem, főleg, hogy már használtam is konkrétan ezt a fájlt egy másik A820-nál és ott erre az egészre nem is emlékszem, szóval ott biztos nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#1100) cappa72 válasza geza844 (#1099) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fizikai vagy belső sd-re került?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.