Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) vegyszer válasza looser (#899) üzenetére


vegyszer
addikt

Egz hónap alatt sem volt nálam hasonló sem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#902) looser


looser
addikt

Akkor valami nagyon félremehetett nálam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#903) vegyszer válasza looser (#902) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem indulj el Ádámtól és Bélától, rakd újra a rendszert, csak a legszükségesebb appokat rakd fel, ha megy rendben, néhány appot ismét rakj fel. bármi gond esetén, tudd, hol kell kezdeni a dolgot a takarításban...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#904) hungobungo válasza cappa72 (#898) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Mi újság a telóddal? Úton van vissza?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#905) cappa72 válasza hungobungo (#904) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ma csomagolom be... Némi gondom van az idő mennyiségével (általában kevés van belőle)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#906) gps76 válasza cappa72 (#905) üzenetére


gps76
őstag

Én azért csak belekukkantottam volna,lehet csak kontakt hiba a touch csatlakozójánál.
kép

(#907) vegyszer válasza gps76 (#906) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem egy csatlakozó bináris módon működik. Vagy ad jelet, vagy nem. Olyan, hogy emiatt invertálódjon a jel, nem valószínű (szerintem).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#908) fape


fape
senior tag

Egy pillanatra nem figyelek és már egy regény került mind ide mint a fórumba.

Az elmúlt időben nem volt sok időm a telóra. Próbáltam utána menni a belső sd megsérülésének, de egyelőre semmi jó hírem. Bele ástam magam a CWM lelki világába, de számomra jónak tűnik minden. Nagyon remélem, hogy nem valami kernel/driver bug lesz :S

Sajna a töltési animációs buggal se juttottam elörébb :S
Valaki talált már olyan configot/romot/kernelt/stb.. amiben jó az animáció?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#909) cappa72 válasza fape (#908) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gyárinál jó a töltési animáció.
Néha az az érzésem, hogy a preloader körül kellene keresgéli.
DJGABI az orosz fórumon talált olyat, hogy vagy 4 féle preloader-t összeraktak egy zipbe, és ha valakinek nem megy fel egy flash-elhető rom, akkor egy másik preloader-t próbáljon ki.
A fórumban hibaüzenettel linkelte is.
Csak tipp sajnos.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#910) fape válasza cappa72 (#909) üzenetére


fape
senior tag

Nagyon remélem, hogy nem ott lesz a gubanc.
Semmi kedvem random preloadereket felrakni és reménykedni, hogy nem lett tégla a cucc végleg :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#911) looser


looser
addikt

Arra van egyébként lehetőség, hogy megtudjam, mitől áll le a teló? Végül is egy linuxos miniszámítógép, csak van valami log a rendszer dolgairól amiből kihámozható... Ha tudnátok ajánlani egy módszert (szoftvert), azt örömmel kipróbálnám. Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#912) DJGABI válasza looser (#911) üzenetére


DJGABI
addikt

logcat talán [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#913) looser válasza DJGABI (#912) üzenetére


looser
addikt

Remek, köszönöm!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#914) fape válasza looser (#913) üzenetére


fape
senior tag

Ne várj egy linuxos syslog-nak megfelelő infó gazdagságot.
Pedig milyen jó lenne ha lenne....

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#915) cappa72 válasza fape (#914) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ezaz... adb-n keresztül a logcat nagyon pörög :)
Illetve még egy lsusb/lspci/lshw infóáradat is jól jönne...
De, azért volt már olyan fórumtárs, akinek javasoltuk diplomamunkaként ennek a megoldását. Csak nem lett belőle semmi.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#917) fape válasza cappa72 (#915) üzenetére


fape
senior tag

A diplomamunka tényleg jó ötlet. Esélyes, hogy doktori is kijönne belőle. Valszeg nem olyan egyszerű, ezért se csinálta meg a google. Fel is vettem a témát pár bme-s oktató ismerősnek. Meglássuk mi lesz ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#918) cappa72 válasza fape (#917) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt nagyon csípem, hogy te az ilyenekre ráharapsz! :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#919) banki_atis


banki_atis
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy Lenovo 820-as telót.
Első autó frissítés után nem működött a Play Store, rendszer visszaállítás után eltűnt a magyar nyelv is az előző jelenség továbbra is megmaradt.
Letöltöttem az oldalon található fájlokat, beléptem a CWM-be telepíteni akartam a fájlokat (A820_signed_050913_010638_hun.zip, Lenovo-a820-update-CP4.0-v2.zip, A820-update-Recovery_S135-6.0.1.2-CWM_Cappa72.zip sd-ről, de minden esetbe installation aborted-et írt ki.
Próbáltam az alábbiakatis:
wipe data/factory reser
wipe cache partition
sajnos nem vezetett eredményhez. :(
Ha tudtok kérlek segítsetek!
Ha van valakinek egy jó, működő képes biztonsági mentése talán az is megtenné.
Előre is köszi, megoldásra ötleteket, javaslatokat nagyon várok!

(#920) cappa72 válasza banki_atis (#919) üzenetére


cappa72
nagyúr

Helló!

Ha frissítettél OTA-n keresztül (on the air rövidítése), tehát pl. wifi-n keresztül, akkor a telefonodon most egy teljesen gyári rendszer lehet.
Ez azt is jelenti, hogy az általában 2 nyelvet tud: angol és kínai.
Mivel pedig gyári lett, ezért a play nem fog mennt.
Ráadásul valószinüleg a recovery is gyári lett.

Először ki kellene deríteni, hogy milyen a recovery a telefonodon.
[link]
A linkelt képek közül megyik?

Ha a 3e (gyári jelölésű , akkor azzal nem is lehet feltenni az általad említett zip fájlokat.
Először ezt a recovery kérdést derítsük ki .

Másik javaslatom, hogy a fórumtémába írj, ott többen mozognak, többen tudnak reagálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#921) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Na, ismerős kért egy ilyen telefont, hamarosan csatlakozom a buherátorok táborához ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#922) cappa72 válasza hungobungo (#921) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
velkám!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#923) vegyszer válasza hungobungo (#921) üzenetére


vegyszer
addikt

Meddig lesz nálad?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#924) hungobungo válasza vegyszer (#923) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Hát elvileg attól függ, hogy mikor kapom meg, de valószínűleg csak pár napig.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#925) fape


fape
senior tag

Én nem rég térítettem meg 2 ismerőst is. Egyik már meg is kapta a teló a másik még nem. Remélem ők is beszállnak a buherátorok közé.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#927) bprubin


bprubin
tag

A LenovoLauncher.apk file magyar fordítását megisztanátok?

(#928) cappa72 válasza bprubin (#927) üzenetére


cappa72
nagyúr

nincs benne a lenovo-s repoban? a nyelvi fajlok osszessegenel van egy link. abban nincs benne?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#929) osztraksajt válasza bprubin (#927) üzenetére


osztraksajt
őstag

A Launchert nem lehet fordítani, mert van benne valami védelem ami miatt nem indul el ha bele van nyúlva, úgyhogy annak nem is készült el a fordítása.

(#930) cappa72 válasza osztraksajt (#929) üzenetére


cappa72
nagyúr

helló kolléga ! relég hallottunk felőled.
:)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#931) osztraksajt válasza cappa72 (#930) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tegnapelőtt este jöttem haza USÁból még nagyjából most érem utol magam.

Viszont elcseréltem a telót egy Zopo 810-re közben gps76-al, úgyhogy mostmár csak kibicelek itt, jó a társaság. :B

Még a hétre beütemezem hogy a 820 fordítást áttoljam a needromon közzétett localization formátumába hogy bele tudja dolgozni a bolgár srác minél egyszerűbben.

(#932) bprubin válasza osztraksajt (#929) üzenetére


bprubin
tag

Sejtettem,hogy ezért nem találtam.
Köszönöm.

(#933) hungobungo válasza osztraksajt (#929) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ez tuti? Nem csak a szokásos framework függőségekkel van gond?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#934) vegyszer válasza hungobungo (#933) üzenetére


vegyszer
addikt

Én kb pontosan emiatt maradtam a cappa72 általi CP4.2v1 romnál.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#935) osztraksajt válasza hungobungo (#933) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hát... Orosz fórumon ment róla a beszélgetés, amennyit ki tudtam az orosz-angol fordítóból hámozni ez jött le, de mérget nem vennék pont emiatt.

Most hogy nézem valahogy csak megoldották Linerty-ék, de én nem tudom pontosan hogyan. Ha valaki ad egy stringet szívesen lefordítom.

(#936) keshe80


keshe80
csendes tag

Sziasztok

Segítséget kérnék... Nem root a telóm. Lehet hogy az volt, de elrontottam valamit időközben :(...
Csak a particionálást és a google calandert akartam felrakni, de ekkor ütköztem a hibába.
Van rajta superuser, de mégse root.
Próbáltam több root-olást:
- Autoroot: a meglévő superuser mellé felrak egy supersu, de nincs siker.
- recoveriből (angol gyári 3e): root.zip-ek nem mennek fel, intall aborded-el elszáll.

Lehet a meglévő superuser miatt nem tudja felülirni semmi. Vagy el kellene távolítani??? De erre még nem találtam megoldást....

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#937) vegyszer válasza keshe80 (#936) üzenetére


vegyszer
addikt

Az e3 erre alkalmatlan. Legfeljebb gyárilag szignózott update megy fel általa.

Ahhoz, hogy lencséld, root kell, vagy flash.
A kábeles root kulcskérdése a megfelelően telepített driver. Cappa72 egy jó drivert linkelt. (de nekem W7 alatt nem ment, de van XP szerencsére)

Szerintem a másik fórumon többen vannak. Gyere át ide:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#938) keshe80 válasza vegyszer (#937) üzenetére


keshe80
csendes tag

Szia

Hát sajna nem tudom megcsinálni....
Flashtool-lal próbáltam több CWM-et, de unsupportedre írja őket.
A CWM-eket erről az oldalról szedtem le, ill. a scatter file-t is.

Melyik CWM-et kellene felrakni a gyári e3-as után????
Vagy nem jó a flashtool verziója???

Vagy még az lehet a gond, hogy a telom a820t jelzésű???

Ja az autoroot-os megoldás a system\bin\su irása nem sikerül (Fail)... gondolom így jó driver, mert a többi lekérdezés... lefut rendben. Vagy az a baj hogy van fent már superuser, és nem tudja felülírni valamiért????

Segítség.....
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#939) keshe80 válasza keshe80 (#938) üzenetére


keshe80
csendes tag

Előbb nem jól írtam:

Az autoroot-os megoldás a data\local\tmp\superuser.apk irása nem sikerül (Fail), mert nyitva van... gondolom így jó driver, mert a többi lekérdezés... lefut rendben. Vagy az a baj hogy van fent már superuser, és nem tudja felülírni valamiért????

Ha kényszerítve leállítom a superuser-t akkor sikerül írni, elvileg minden rendben lefut...
ujraindul....
de akkor se lesz root a telóm.
és lesz rajta egy superuser és egy su app is.

Valószínű a kettő üti egymást??? De csak a su apk tudom eltávolítani... :(

Ha jól gondolom rossz a ROM-om root kezelése...
Mit csinálják??? Faktory reset??? És kezdjem az elején?? Nekem már elvileg magyarosítva jött a teló és root-olva :( (vagy nem biztos, de így vettem).

Hogy kezdjek neki???

Segítség.....
Köszi

(#940) vegyszer válasza keshe80 (#938) üzenetére


vegyszer
addikt

Gyere át a másik fórumba. mint írtam
ott aktív élet zajlik.
De az A820 és az A820T NEM azonos, más hw van benne, más a sw is.
nehogy téglásítsd szegényt!

(a rootnak mennie kell, ott nem számít)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#941) vihor


vihor
csendes tag

Itt is megkérdezem, hátha:
"A betallózott scatter file alapján Flashtoollal lementettem az eredeti állományokat (uboot, boot, recovery stb) egy-egy .img fileba.
Ezek segítségével ha jól értem, vissza tudom állítani az eredeti állapotába a telefont, ha később mókolok vele.
Viszont az eredeti scatter fileban vannak két alulvonással "__" kezdődő sorok, amik flashtoolban nem jelennek meg. Ezeket is le kell mentenem?"
Köszi

(#942) teejay78 válasza vihor (#941) üzenetére


teejay78
csendes tag

Sziasztok,
ma kaptam meg a tmallbox-tól rendelt a820-at.
A magyar nyelv az tényleg nagyon hiányos. A telefon ha jól látom rootolt és TWRP Recovery telepítve van.
Láma vagyok nagyon android ügyekben, de ha jól olvasom a TWRP és a CWM recovery kompatibilis egymással. Megpróbáltam a magyarított recoveryből telepíthető romot telepíteni TWRP-vel, de hibát írt ki.
A backup-ot sem engedte, kevés helyre panaszkodott, pedig 1gb szabad hely van a kártyán.
Telepített már valaki TWRP-vel CWM-es recovery-t?
Valami leírást tudna valaki linkelni, vagy esetleg írni, hogy mégis hogy lehetne ezt a linerty mod rom-ot magyarosítani?
Köszönet előre is mindenkinek.

(#943) vegyszer válasza teejay78 (#942) üzenetére


vegyszer
addikt

SD kártyádon több helyet nem tudsz préselni ki?
Nekem egy TWRP / CWM mentés majd 1gb.

A másik topic jobban pörög. Szerintem gyere át oda. (Lenovo A820 - kínai kvartett)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#944) teejay78 válasza vegyszer (#943) üzenetére


teejay78
csendes tag

Köszi,
feldobom oda is a kérdést.

(#945) ludati


ludati
csendes tag

van a készülékemen Osmand navigáláshoz. viszont rosszul számolja a távolságot. a leírások szerint ez egy android bug miatt van: https://android.googlesource.com/platform/dalvik/+/c83353bc0d7ddfedd3bc06fdb12f25710191e1e6
4.1.2 Androiddal kaptam a készüléket etotalk-tól build A820_S138_130419
valaki van esetleg aki fel tudta oldani ezt az android bug-ot?

(#946) vegyszer válasza ludati (#945) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak megerősíteni tudom, hogy nekem is így van. :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#947) hungobungo válasza cappa72 (#821) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"
Yesterday, I got a information from froum, ydss.
The information show that if you make your touchscreen broken when porting A830 or someth. ing make your touchscreen become up side down(totally unusable) There’s a way to solve.
First flash the rom to to make touchscreen upside down to left-right reversal.
Then flash any official rom, your problem will be solved. This is for who is planing to port a830 or encounter the situation.
http://pan.baidu.com/share/link?shareid=550824&uk=2335146322
password : bbs.lenovomobile.com
"

Lehet hogy nálad is ez volt a hiba és megoldotta volna?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#948) cappa72 válasza hungobungo (#947) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Ez tuti működik, mert Aggregátor kollégának is lett ilyen baja (mármint az A820-nak), és tényleg működik a módszer.
Elsőre meredeknek tűnt, de miután Infrared-nek ment, ő is kipróbálta és neki is sikerült visszakalapálnia a normál állapotot.

Az én telefonom odaért már Kínába, röpke 35 nap alatt, kíváncsi vagyok mennyi lesz a javítási idő és a visszaút.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#949) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok!

Egy barátom hozott egy A820-at, hogy tegyek fel egy normális romot, és menjen a play stb. Leszedtem a magyarosított ROM-ot, és a javítást hozzá. Ott akadtam el, hogy nem kínai, hanem angol recovery-m van, és nem találtam leírást, hogy azzal, hogy tegyem fel a CWM-et, csak a kínaihoz. Simán nevezzem át update.zip-nek? Ugye a gyári angolban nem tudok tallózni... Tudna vki segíteni?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#950) ludati válasza vegyszer (#946) üzenetére


ludati
csendes tag

megkérdeztem a fejlesztőket, nem lehetne-e workaround az osmand-ban erre az android bugra. lehetett :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.