Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) BaginZe válasza cappa72 (#248) üzenetére


BaginZe
tag

Ugye jól gondolom, hogy a linkelt minideal-es CWM alapján bármikor vissza tudom állítani a telefont? Azért kérdezem, mert a kínai karakterek közül nehezen tudnám eldönteni, hogy melyik a backup funkció az enyémen :(

(#252) cappa72 válasza BaginZe (#251) üzenetére


cappa72
nagyúr

A minideal-es cwm azért van fent, hogy akinek a telefonja onnan származik és esetleg garanciális ügyintézést kell végrehajtani, akkor vissza tudák állítani ez eredeti minideal-es állapotot.

Még nem próbáltam meg megfejteni melyik milyen menüpont, ez miatt azt sem tudom, hogy működik-e megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#253) BaginZe válasza cappa72 (#252) üzenetére


BaginZe
tag

Igen, erre gondoltam én is. Akkor arról bármikor vissza tudom állítani, tehát elvileg nem tudom tönkretenni. Ez azért megnyugtató :)

(#254) laalee


laalee
csendes tag

olyan jelenséggel találkozott valaki, hogy a gps es sport programok pl: endomondo sport tracker, a sebességet és a megtett kilométert össze vissza jelzi, ugyanakkor a rögzített út tökéletes. maps nevigáció szintén jol navigál. Gyaloglás közben elindítva az első pár percben jó a sebesség aztán elkezd ugrálni a végén már 100km/h val sétálok :) és a emgtett kilométer is kb ilyen ütemben adódik hozzá. "gyári" minideales rom van a telefonon.

(#255) osztraksajt válasza laalee (#254) üzenetére


osztraksajt
őstag

Más telefonnal ami ugyanerre a soc-ra épül nem tudom előfordul-e, érdemes lenne a dual-sim topikban is körbekérdezni. Csak tippelni tudok mi lehet az oka de más is jelezte már.

Szerintem más a mintavételezési frekvenciája a GPS-nek mint az átlag, valószínűleg magasabb baudon dologzik és emiatt amik ahhoz szinronizálnak hogy milyen sűrűn jön a jel azok többszörös sebességet érzékelnek emiatt.

(#256) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Beírom ide is hátha itt többen olvassák:

Dolgozom egy Lenovo A 820 magyar repón (de gondolom más modellekhez is használható) és lassan értékelhető stádiumba kerül, kb 50-60%-ot már lefordítottam illetve a Lenovo common textek is nagyjából kiderültek amik sok alkalmazásban benne vannak és nem kell újrafordítgatni. Ha valakinek van kedve csatlakozni fordítási munkához privátban jelezze.

(#257) DonaTTT


DonaTTT
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy mindenféle varázslás nélkül lehet-e rá magyar nyelvet varázsolni?Mindennapi használatra lenne, meg egy kis játék.Csak nem értek ezekhez a ROM bütykölésekhez.

(#258) osztraksajt válasza DonaTTT (#257) üzenetére


osztraksajt
őstag

Olvasgass egy kicsit itt és rájössz.

(#259) DonaTTT


DonaTTT
csendes tag

Nekem a hszek végig olvasása után az jött le, hogy egyenlőre meg kell elégedjek az angol nyelvű menüvel, csak inkább rákérdezek, az a biztos.

(#260) vegyszer válasza DonaTTT (#259) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa kolléga csinált öszvér romot. az szerintem 99,9%-ban magyar. :R

Mi meg osztraksajt kollégával épp azon vagyunk, hogy a gyári rom magyarodjon.

Azaz két független út is áll előtted.
De mókolni kell vele, mert magától nem megy fel rá, az szinte biztos. ;] ;] ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#261) BaginZe válasza DonaTTT (#259) üzenetére


BaginZe
tag

A minideal-ről rendelt telefonban van magyar nyelv, de messze nem 100%-osan magyar.

(#262) BaginZe válasza BaginZe (#261) üzenetére


BaginZe
tag

A minideal-es verziónál a telefon felajánl egy közel 400 megás (csupa kínai karakter) frissítést. Annak van bármiféle előnye/hátránya, ha felrakom? Csak a kínai appokat írtottam ki, azon kívül nem nyúltam komolyabban bele a telefonba... Van ezzel valakinek tapasztalata?

(#263) cappa72 válasza BaginZe (#262) üzenetére


cappa72
nagyúr

En biztos nem tenném fel, amíg mások tapasztalatait nem olvastam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#264) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na egy óvatos helyzetjelentés, úgy néz ki hogy a fordítás legalább 95%-ával kész vagyunk (hosszú éjszakám volt :DDD )

Van a telefonban egy "LenovoFactoryMode.apk" Valaki ránézne mi a fene lehet? Úgy néz ki a stringjei alapján mint egy tesztprogram csurig szakkifejezéssel. Nem tudom le kell-e egyáltalán fordítani, annyira speciális hogy nem átlagfelhasználónak szóló dolognak néz ki, és azt sem tudom honnan elérhető. Létezne hogy a bekapcsoláskor a factory mode ezt indítja?

(#265) looser válasza BaginZe (#262) üzenetére


looser
addikt

Én feltettem, semmi változás, maradt minden angol/kínai vegyessaláta.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#266) cappa72 válasza osztraksajt (#264) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a factory mode (power + hengerő fel kombó profilja lesz)
Nem biztos, hogy érdemes leforditani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#267) vegyszer válasza BaginZe (#262) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem az a frissítés, ami után a 135 verzió 137-re módosult?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#268) DJGABI


DJGABI
addikt

Szenzorokról valaki tudna dobni egy screenshot-ot? Konkrétan a gyro érdekel (oké eddig egész jól megvoltam nélküle, de azért jó lenne ha legalább az lenne benn)

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#269) vegyszer válasza cappa72 (#263) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Azt nézted már, hogy a Lenovo A820 és A830 romja mennyiben tér el egymástól? A hw szinte azonos. Abban "csak" egy előlapi kamera a többlet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#270) cappa72 válasza vegyszer (#269) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú... még nem.
Most épp azon ügyködök, hogy az xda-ra feltegyek egy leírást, mert kérték hogy "jólennemá, mer' a logout-ot nem igazán értik..."
Természetesen az ide is felkerül.

Csak amíg 0-ról fényképekkel nem tudom megcsinálni, addig még dolgozok rajta.
Először most vissza fogom rakni a gyári 130-as ROM-ot, root nélkül, és elkezdek mindent előről. (kivéve a win driver telepítését... még mindig az alcatel ot 918d rivereivel megy a flash :) )
Borzasztó, hogy csak 24 óra egy nap.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#271) cappa72


cappa72
nagyúr

Nos, nem tudom, hogy az oroszok mókoltak-e az állítólagos gyári 130-as rom-mal, de alapból a "tyúklábas recovery jelent meg", amiben fellelhetők a CWM 6.0.2.8 menüpontjai: slideload, xy SD xxx ZIP
Ez lenne ténylegesen a gyári?

Ha igen, akkor mindenkinek könnyű dolga lesz...

Vagy valakinek más "gyári revovery"-je van?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#272) BaginZe válasza cappa72 (#271) üzenetére


BaginZe
tag

Nálam ugyanez. Ez az egyetlen sor, amit felismertem belőle :)

(#273) BaginZe válasza vegyszer (#267) üzenetére


BaginZe
tag

130>>135

(#274) cappa72


cappa72
nagyúr

Nos, úgy néz ki, hogy a kamera hibáját a gapps telepítése okozta, mivel kinyírta az eredeti kamera app-ot...
De mire rájöttem baxter... ááááá
Na mindegy, szóval ha ő kinyírta ez enyéimet, akkor én is kinyírom az övéit felkiáltással kicsit módosítottam a gapps-on, így ez is máshonnan - innen - tölthető le.[link], CWM-ből telepíthető.
Így már megy a kamera videó módban is a gapps telepítése után is.

@(#272) BaginZe
Köszönöm a visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#275) cappa72


cappa72
nagyúr

Még valami:
A tyúklábas recovery-vel működik a telefonon normál módban használatos "gyári adatok visszaállítása"!
"Sajnos nem értek saját kínaiul", így lehet, hogy az ezzel elmentett mondjuk úgy "CWM recovery" BACKUP gond nélkül visszaállítja az aktuális állapotot, nem kellene bűvészkedni...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#276) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Elkészült a nagyjából letisztázott magyar fordítás, minden angol és az angolban maradt jópár kínai string fordításra került, nem gyenge munka volt...

Helyesírási hibák tömkelege lehet viszont benne, közel 5-6000 string került fordításra nagyjából 3-4 nap alatt, és sajnos helyesírásból sosem voltam ötös. :B

Külön köszönet vegyszer (fordítási munkák) és fape (egyedi fordítást támogató program megírása) fórumtársaknak. :R Na és persze a fiamnak aki kínaiul tanul, pár tyúklábnál igénybe vettem a segítségét ahol a google fordító értelmezhetetlen eredményt adott.

Innen letölthető:
Link

Az jbart repo összerakása lesz a következő lépés.

[ Szerkesztve ]

(#277) vegyszer válasza osztraksajt (#276) üzenetére


vegyszer
addikt

Én köszönöm, hogy a fordító közösség aktív tagja lehettem. :))

Kíváncsi vagyok, hogy a repo összeállítása után rendben befordul-e minden...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#278) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Vegyszer jó ötletet adott. Ha vannak képek a tyúkláb receveryről akkor át tudom küldeni egy kínai üzletfelemnek akivel jóban vagyok hogy fordítsa angolra. Pár menüpont nem hiszem hogy nagy gond lenne. De a gyereknek van kínai évfolyamtársa, őt is mrgkérhetjük.

(#279) vegyszer válasza osztraksajt (#278) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor had ide írjam az elsők posztomat a vadítóan új avatarommal, ezúton is köszönöm az arcképgyárosok munkáját. Bár tudom visszamenőleg is mind módosult, de mégis...
;]
Az ötlet kidolgozása kapcsán egy csúnya kudarc élmény már ért. Cappa elküldte a csak nekem szetszedett recovery fájlt. De minden egyes azt alkotó fájlt átnézvén azt találtam, hogy az, amit a recoveryk mutatnak szöveg, bizony vagy már gépi kódban vannak, vagy valahol nem túl könnyen felismerhető formában bújtak el. :O

Így más utat kellene lelni annak megértésére. Mert a kínai szerintem azzal rakja fel a romot...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#280) cappa72 válasza vegyszer (#279) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kiváló avatar! :DDD

Bizony, a tyúklábak benne vannak a binárisban... :O

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#281) fape válasza osztraksajt (#276) üzenetére


fape
senior tag

Én is köszönöm ez a hihetetlenül gyors munkát. :R Egy pillanatra nem figyeltem oda és már kész is lett. El se merem hinni. Örülök neki, hogy használható lett a progi.

Ha minden igaz jövőhéten (remélem már holnap) megjön az telóm. Végre
én is be tudok állok tesztelni esetleg fejleszteni is ezt-azt.

A jbar repot ki szeretné csinálni?
(Csinálhatok én is, de nem tudom mennyire lesz időm karbantartani.)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#282) vegyszer válasza cappa72 (#280) üzenetére


vegyszer
addikt

És a bináris rész nem nyerhető vissza?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#283) cappa72 válasza vegyszer (#282) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez erős passz. Talán apeelme vagy Keeperv85 tudhatja.

Más!

Bug a CP4.0-v3-ban:
a kamera app még mindig nem egészen jó: videó felvételekor még ok, de lejátszáskor jelentkezik egy zöldes csíkozás a kép egyik oldalán (jobb oldal, illetve elfordítva fent...)
A hibát amolyan garázsmódszeres megoldással az okozza, hogy a 135-ös megjelölésű kernel nem igazán jó ehhez az app-hoz. Az lgcamcorder pedig még mindig fekete képet rögzít.

A 130-as kernelt visszatéve viszont minden ok, több alkalmazással is kipróbáltam. Az lgcamcorder is jó. Továbbá a lejátszáskor említett csík is eltűnt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#284) cappa72


cappa72
nagyúr

Kínai recovery használata root-oláshoz:

Alap képernyő

Install zip from SD card:

Choose zip from SD card:

File kiválasztása:

Igen, telepítem:

Ezek után root-olt lesz a kicsike!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#285) cappa72


cappa72
nagyúr

halkan mondom, mert a 'zikszéán épp jogi bahs-akodásba kezdett velem valaki (hogy nem oda való ami alkotás vala), hogy a v4-es verzió működik, a módosított gapps-szal

És holnap elkerül tőlem a cuccosmucoss... :O

Szóval további dolgokat sajna nem tudok kipróbálni. Pedig az a fordítási dolgo, amit osztraksajt-lk csináltak, az nagyon érdekelne. Szép munkát végezek!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#286) osztraksajt válasza cappa72 (#285) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mentjük ami menthető. :DDD

Köszi, mi is köszönjük a te munkádat! :R

(#287) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na átgyúrtam jbarttal (v.5.8) a 137-es romot, úgy néz ki repóként is működik amit összeraktam itt a meglévő repók mintájára, nem volt lefordítatlan alkalmazás (nem mintha bonyolult lett volna, csak mint Cappánál nálam is az időfaktor a legnagyobb korlát). Van benne néhány string amit nem talált, vagy a 130-as óta belerakták vagy a konvertálások és másolások tömkelegében nyoma veszett. De nem vészes, szerintem ma simán korrigálom és felteszem a módisított változatot immár kész jbart repóként.

Elvileg az lenovo-forums.ru oldalon is nyugtázta a fejlesztő a felrakott fordítást és ígérete szerint a következő általuk kiadott romban már benne lesz a magyar nyelv. :C

(#288) hungobungo válasza osztraksajt (#287) üzenetére


hungobungo
aktív tag

ha a github-os repó létrehozás túl bonyolult, dobd át zip-ben és felteszem egy önálló projektbe én is

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#289) looser


looser
addikt

Azt nem tudjátok véletlenül, hogyan állítható be, hogy híváskor ne csak piciben a bal felső sarokban lássam a hívót, hanem szép nagyban kiírja ki keres? Középen mintha kép lenne, gondolom, ha a névhez csatolom látszana, de annak a helyére ki lehet iratni hívó nevét?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#290) fape


fape
senior tag

Megjött végre az enyém is.
A dobozban volt egy 700mA-s usa villás adapter, amibe usb-t lehet dugni. Jött még egy usb-microusb kábel és egy füles.
Kaptam hozzá pluszba egy műanyag fekete tokot, egy fóliát és egy usa-eu átalakítót is. A tok rá volt rakva a telefonra a kijelző felé (gondolom így jobban védi az utazás során. Kapott rendesen a doboz az utazás során). Van a telón gyári fólia is, elsőre nem tűnt rossznak.
Kifejezettem örülők a toknak, mert mélylila a hátlap.

Baromi jók az első benyomások: Se perc alatt be bootolt. Elvileg rootolva jött, az biztos, hogy el volt indítva.
Gyári 137-s rom-mal és default angol nyelvvel indult. Egyelőre még töltőm, amint fullos lesz nézek egy recovery-t is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#291) cappa72 válasza fape (#290) üzenetére


cappa72
nagyúr

Télnyeg kiváncsi lennék, hogy root-oltan kaptad-e.
Meg arra, hogy milyen recovery van rajta.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#292) fape válasza cappa72 (#291) üzenetére


fape
senior tag

Úgy tűnik még se rootolt és még gapps sincs. De nem sokáig. ;)
<3e> recovery van rajta, angolul. Ebből is fel tudom rakni a root.zip-et meg gapps-ot?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#293) hungobungo válasza fape (#292) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nem, csak módosítottból.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#294) cappa72 válasza fape (#292) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lecsaphatok a gyári recovery-re?
Ha haza értem, leirom a hogyant.
Flashtool readback kell majd hozzá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#295) fape válasza cappa72 (#294) üzenetére


fape
senior tag

Sajna nincs már meg, lecseréltem CWM-re. Próbáltam rootolni és lementeni, de se Bin4ry-val se MTKDroidTools-vel nem ment. Szal inkább adtam neki SP flash tool-lal.
Már az általad készített rom csücsül a telón. Istenem mennyivel jobban tetszik mint a gyári.

Szerk: lenovo-forums.ru-n az official 135,137,138-ra azt írják a gyári recovery-t rakja fel.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#296) vegyszer válasza cappa72 (#294) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Írd le Ádámtól és Bélától. És holnap megcsinálom. Ma nem tudtam atvenni. :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#297) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Nagyon örülök, h. rátaláltam a topikra. Jómagam, jóidelye szemezek már az A820-al. Jelenleg egy kínai kétmagost használok, amivel nincs semmi gond, de jó lenne "upgrade"-delni egy lenovo-ra. Ahonnan gyakran szoktam rendelni(tinydeal) most pont 40ezer postával együtt, ennyiért nagyon szimpatikus lenne!

(#298) cappa72 válasza vegyszer (#296) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megcsináltam Ádámtól - Bélától, készítettem szkrínsotokoat, remélem még lesz erőm feltölteni a képeket.
Persze előtte letesztelem magát azt a recovery-t, amit flashtool-lal a readback-kel csináltam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#299) osztraksajt válasza Cynicelectro (#297) üzenetére


osztraksajt
őstag

A minidealen 8 usd-vel olcsóbb és jár még hozzá egy szilikon tok (olyan amilyen, de a funkcióját betölti) és egy képernyővédő fólia is. Alapból SG posttal küldik ami eddigi tapasztalatok alapján a legjobb postai opció.

(#300) cappa72


cappa72
nagyúr

Gyári recovery mentése Flashtool-lal, root nélkül.

Kell hozzá:
- kikapcsolt, akku nélküli telefon (akkval nekem nem jött össze, de lehet, hogy csak a vitrualbox-os használat miatt)
- scatter file
- SP flashtool
- figyelem.

Ez gyakorlatilag a flash-elés ellentéte, amikor kiolvassuk az emmc-n lévő adatokat.

FONTOS, hogy a sztgép és a telefon ne legyenek egymáshoz csatlakoztatva!

1, Flashtool indítása, scatter beolvasása.

2, A readback fülecskén kattints az "add" ikonra.

3, Klikkelj duplán a jelzett helyre, hogy megadd a kiolvasni kívánt memóriarész adatait.

4, Nevezd el az, amit le akarsz menteni (pl. recovery.img, vagy boot.img, vagy akármibármi)

5, Ez a kép fogad, EZ FONTOS! Itt kell madj megadni a memória kezdőcímét és a hosszát.

6, Honnan tudom meg az adatokat? SCATTER fájlból!

7, Tehát akkor a recovery esetén:
start address: 0x0000000002d80000
Length : 0x00600000
(a képen a boot.img mentése látható)

8, "Leokézás" után ez fogad:

9, Jelöld ki az a sort, amit szeretnél lementeni, majd kattints a "Read back" gombra.
Ekkor elindul a preloader.

10, A folyamat folytatódik a tényleges adatkiolvasással:

11, Ha végzett, ez fogad:

És ha mindent jól csináltál, akkor a recovery menü a tiéd :) (és ott találod ahova a 4. pontban mentetted)

Ezzel le lehet menteni gyakorlatilag az egész ROM-ot, a scatter megfelelő értékeit beírva. :)
Ja, hogy a scatter nem tartalmazza a hosszat?
Hát arra van nekünk a jó kis dumchar_info fájlunk...

Látható azonban, hogy eltérés van a kezdő értékek között !!!
Ez ne zavarjon meg senkit, ebből a fájlból csak a hossz kell!!!

Hát akkor jó adatkinyerést mindenkinek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.