Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Cannabis7 válasza Cannabis7 (#1000) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Megoldodott, bocs a lama kerdesekert, es koszi turelmet

(#1002) Cannabis7 válasza Cannabis7 (#1001) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Megint itt vagyok...
A cmw mar felment, viszont egyik romot se engedi felrakni, szerinte rossz a fajl, de mar 4 kulonbozot probaltam, nem tudja kicsomagolni, de a legjobb h mar el se indul a gyari rom se, backupot sr telepiti vissza, ah ilyenkor mo van, az sd kartya jo, masik telefonban mukodik rendesen

(#1003) cappa72 válasza Cannabis7 (#1002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem jó romot próbáltál és már eljutott a rendszer formázás ig, akkor persze hogy nem indul el a rendszer.
Először mindig cwm backup.

Ha hibát ír a telepiteskor akkor tudni kell a hiba konkrét leírását.
Annyiból, hogy rossz, nem derül ki, hogy mi a rossz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1004) vegyszer válasza Cannabis7 (#1002) üzenetére


vegyszer
addikt

Itt nagyobb a mozgás.
Én ugyanazt a zip fájlt tölteném le újra, ami nem megy, esetleg másik sd kártyát próbálnék ki, ha van..

Ha nincs más teló, vagy kártya olvasó, akkor CWM alól is fel lehet csatolni az sd kártyát. (a mount and storage menü alatt)
Melyik romot próbálod? Meddig jut el? Partíciót méretezést csinálsz?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1005) cappa72


cappa72
nagyúr

Szivat a 149-es kernel
Beakad a töltöttség kijelzés. 76%-on volt . ujrainditas utan meg 13....
Majd kormere nezek a 150-esnek is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1006) New_Man


New_Man
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Pár napja én is beléptem az A820-asok táborába. Újra szerettem volna partícionálni a telót. Most belső tárhelynek 3,59GB-ot ír, azonban az SD kártyát nem látja. USB-n sem kommunikál a laptoppal. Recovery módban viszont látja az sd kártyát.
CWM a gyári van rajta, rootolt, az etotalk-ról származik. Az egész probléma onnan indult,hogy a partícionálásnál a "disable internal sd card" scriptet nem tudtam futtatni, mert az alábbi hibát írta: assert failed: getprop("ro.product.model") == "Lenovo A820" (status 7)
A telefonon lévő szoftver: A820-S139-V4-by-Dean@etotalk.vom
Mielőtt hozzákezdtem csináltam CWM mentést, de most, hogy visszaraktam gyárira, továbbra is ez a helyzet az SD kártyával.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1007) cappa72 válasza New_Man (#1006) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem egészen jó a recovery.
Nem megfelelő termékleírás van benne.
Érdemes használni azt, ami a bejegyzésben (vagy a fórumtémában) van, és S135-ös megjelölésű.
Azzal menni fog a belső sd letiltó.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1008) New_Man válasza cappa72 (#1007) üzenetére


New_Man
csendes tag

Megpróbáltam feltenni,bemásoltam az SD gyökerébe, de a Mobileuncle Tools nem látja a file-t.

(#1009) cappa72 válasza New_Man (#1008) üzenetére


cappa72
nagyúr

az img-t vagy a zip-et?
A mobileuncletools csak a zip-ez látja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1010) New_Man válasza cappa72 (#1009) üzenetére


New_Man
csendes tag

Most próbáltam a zip-et de nem látja az sd kártyán. Vagyis pont az a probléma,hogy magát az sd kártyát nem látja a telefon,csak ha recovery módban indítom.

[ Szerkesztve ]

(#1011) cappa72 válasza New_Man (#1010) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van úgy, hogy kétszer kell lefuttatni. (ne kérdezd miért... :B )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1012) New_Man válasza cappa72 (#1011) üzenetére


New_Man
csendes tag

Sikerült!
Úgy néz ki működik a dolog!
Köszönöm a segítséget!!

(#1013) cappa72


cappa72
nagyúr

Na, ma végre tudtam foglalkozni azzal, amivel én szeretnék.
Ennek folyamánya képpen elészült egy update patch a CP4.x sorozathoz.
Gyakorlatilag nem különbözik a már kiadott CP4.2-v1 -> v2 patch-től alapjaiban, de sikerült azt megcsinálni - eddig úgy néz ki -, hogy aki más CP verzióra teszi rá, annak sem írja át a build.prop-ot teljesen, hanem egyszerűen csak hozzáírja az egyéni build verzióhoz, hogy -patch02

Ezzel egyidejűleg (miután majd a link is élni fog) a v1->v2 frissítési patch inaktív lesz.
Így jobban lehet kezelni a 4.x-hez kiadott kisebb javítócsomagokat.

A tényleges verziókövetés így került megoldásra:
A zip-ben van egy modifier-build.prop.sh:
T1=$(cat /system/build.prop | grep Cappa72 | busybox cut -c"37-55")
if [ "$T1" = "Cappa72" ]; then
busybox sed -i "s/Cappa72/Cappa72-patch02/" /system/build.prop
else
busybox sed -i "s/Cappa72-patch../Cappa72-patch02/" /system/build.prop
fi

Tudom, ez naív algoritmus szagú, de hát ez van, én csak így tudtam megcsinálni.
(Tegnap próbálkoztam igazából a sed-del életemben először :B )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1014) cappa72


cappa72
nagyúr

Tesztelésre egy új csatolási pontokkal rendelkező CWM, Bruno Martins V987-es CWM protja.

md5sum : c51ec32eb2d5d2f5caa3dc7bc80169b4
Szigorúan tesztelésre!
Újdonság benne a recovery.fstab tartalma:
# mount point fstype device [device2]

/boot emmc /dev/bootimg
/cache ext4 /emmc@cache
/data ext4 /emmc@usrdata
/misc emmc /dev/misc
/recovery emmc /dev/recovery
/emmc vfat /emmc@fat
/system ext4 /emmc@android
/sdcard vfat /dev/block/mmcblk1p1 /dev/block/mmcblk1

Az ok, ami miatt ezt megcsináltam az az, hogy hátha nem jelentkezik visszaállításkor az "intednal SD card damaged" jelenség (persze a nem-átparticionált telefonokon elsődlegesen.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1015) misi_89


misi_89
csendes tag

Sziasztok. Volna egy kérdésem. Melyiket javasoljátok? a Linerty romot vagy a lambdát? Jelenleg s138as linertym van. Mi a különbség? Stabilitásban a lambda van olyan jó mint a linerty? Mi a különbség a 138as és a 139es kernel között?

Köszönöm előre is a választ.

(#1016) cappa72 válasza misi_89 (#1015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Erdemes atlatogatni a forumba, ott nagyobb az elet, tobben jelennek meg es tobben tudnak segiteni. En ugye a cappa-féle rom-ot használom ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1017) misi_89 válasza cappa72 (#1016) üzenetére


misi_89
csendes tag

köszönöm. akkor beírom oda

(#1018) Botee


Botee
tag

Sziasztok!

Nekem oylan problémám van, hogy a friss A820-ban elkezdett xarakodni minden ami google sync (először csak a play), majd factory reset, ott már a reboot során többször kiírta a kedves sorokat (gapps has stopped és tsai), azóta ezerszer próbáltam mindenféle trükköt amit - főként külföldi - fórumokban olvastam, de egy sem vált be. Magyarán a telefon megy, minden ok, de bármi ami google app az egyből crash/nem szinkronizál. Így meg ugye sok mindenre nem tudom használni sajnos, szóval ez nagyon nagy baj. Nyilván vmit elcsesztem a recovery/backup során. Tudnátok nekem ebben segíteni?
ps.: abszolút amatőr vagyok a dologhoz. ez biztos sokat segít :D ezt csak azért írom hogy ha van ötlet akkor azt viszonylag gyépés módon kell megfogalmazni, sorry :))

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#1019) cappa72 válasza cappa72 (#1014) üzenetére


cappa72
nagyúr

És eddig bejött a dolog.
Visszaraktam a gyári partíciókat, felraktam a CP5.1-et.
Aztán néhány programot is, utána vissza CWM-be. Gyors backup, majd egy factory reset.
Ezek után a rendszert újraindítva minden normálisan indul, nincs "damaged SD card".
Lehet, hogy ez jó alap lesz a többi CWM portolásához, MT6589-hez.
Ámbár, lehet, hogy ez csak a Lenovo-t érinti?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1020) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék én is egy 820-ast.
Honnan vásároljam meg, melyik üzletben tesznek rá jóféle romot?
MIlyen postát válasszak DHL vagy megérkezik a free shippinges is?

Üdv!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1021) vegyszer válasza Czimby (#1020) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem ne az ár legyen az első, a bolt is fontos (antelife, dx, tmallbox, minideal nem rossz, de nem villám gyorsan küld egyik sem)
A másik két topikban nagyobb az élet.
Rendelés http://m.prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html
Topic http://m.prohardver.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/friss.html

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1022) Czimby válasza vegyszer (#1021) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1023) cappa72


cappa72
nagyúr

Nos, lassan kúszik fel az első teszt-verzió, CP5.3-v1-0.02 azonosítóval.
Ez igazából nem sok említésre méltó változtatást hoz az 5.1-hez képest.
(Az 5.2 likvidálva ...)

Aromainstalleres telepítés, választható opciókkal.
- Kernel: gyári, S150-es megjelölésű.
- Módosított SystemUI.apk - 1%-os töltöttség-visszajelzéssel. A nem használt sim térerő-visszajelzésének elrejtése automatikus. - by jwchen119@xda
- Módosított Settings.apk - nincs jelenetválasztási opció - by apeelme.
- Nincs benne dual sim ringer, mivel az benne van a gravitybox-ban. Ezért max. zavar lenne belőle, inkább nincs benne.
- modem.img (alapsávi) az S150-es telepítőből frissítve
- gps.conf - EU-ra beállítva
- az apns.xml-t módosítottam, mert a Telenoros adatforgalom "net"-re volt állítva, most alapértelmezetten - "online" (az előfizetésesek esetén ez működik), így bekapcsoláskor műxik.
- gps-tracker solver hozzáadva a build.prop-hoz. (dalvik.vm.execution-mode=int:fast)
- libvcodecdrv.so cserélve, így a zöld csíkok lejátszáskor már nincsenek 720p esetén sem.

Még sok apró dolog vissza van:
- többféle választható boot-animáció
- több kontinensre belőtt választható gps.conf
- választható fm rádió (gyári-lenovo vagy a stock-android)
- frissített 3rd party szoftverek (MUT, ESexplorer, stb...)
- Pontos changelog.
- alapbeállításoknál ne V987 jelenjen meg, pl. WIF hotspot. ;) <-- ez vajh' hol lehet?

Bögök:
- Továbbra is szétesett kép van a töltés-visszajelzésnél, ha kikapcsolt állapotban van a telefon. :W
- A googlegalery videózéskor, amennyiben nagyon sok sötét a felvenni kívánt térben, akkor egyszerűen "letilt", csak a nagyon világos (pl lámpafény) részeket lehet "sejteni".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1024) cappa72 válasza cappa72 (#1023) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nnna.... felért:
Lenovo-A820-update-CP5.3-v1-0.02, ez amolyen "beta" verzió, tesztelésre szerintem már alkalmas.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1025) nemethszili


nemethszili
újonc

Kérnék egy kis segítséget. Rendeltem egy lenovo a820-at aminek a kijelzőjén néha bevillannak zöld foltok. Írtam az eladónak kínában mi lehet a gond és küldött egy új rom-ot hogy rakjam fel lehet az a gond. fel is tettem, a hiba természetesen maradt de a telefon néha le is fagy mostmár. eddig lehetett a telefont a kikapcsoló gomb megnyomása után recovery módban most Mobileuncle segítségével sem. (habár a zöld root jel megjelenik a bal felső sarokban). A kérésem az lenne, milyen szoftvert kellene feltennem és hogy kéne cwm mentést csinálni. Kezdő vagyok a témában, de ha segítenétek biztos megtudnám valahogy oldani köszönöm.

(#1026) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az A820-ban van-e OTG támogatás, illetve valaki próbálkozott-e már vele?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1027) cappa72 válasza geri188 (#1026) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nincs otg tamogatas.
En pl. probaltam.
Szerintem hardveresen nincs is bekotve.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1028) cappa72 válasza nemethszili (#1025) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia !
Érdemes átnézni a fórumba, ott nagyobb az élet.

Legtöbb emeber az A820-as használók között nem a gyári, hanem a módosított ROM-okat használja.
Linerty-féle, Infrared-féle, és cappa72-féle.

Amit írtál szerintem az leginkább hardverhiba gyanús, de nem zárható ki, hogy van szoftveres döccenő is.

CWM mentést CWM-ből kell csinálni, de ha nem akar belépni a CWM-be, akkor lehet, hogy a gyors újraindítás az, ami nem engedi.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1029) nemethszili


nemethszili
újonc

És valaki tudna valami linket küldeni, hogy pontosan hogy is kell a ROM cserét csinálni ? :D Amikor simán bootol a telefonom akkor sem lehet sajnos recovery módba indítani a telefont :S

(#1030) cappa72 válasza nemethszili (#1029) üzenetére


cappa72
nagyúr

Érdemes a fórumtémát meglátogatnod. Ott sok hasznos infó van, a témaösszefoglalóban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1031) cappa72


cappa72
nagyúr

Eh...
Sehogyse' megy ez a továbblépés (főleg a ráfordítható idő miatt).
Hiába próbálom meg módosítani a SystemUI-t akár jBart-tal, akár apktools-zal, a módosítások után a rendszer ugyan elindul, de nincs status bar (értesítési terület).
Néhány képet próbáltam módosítani, akkor sem ment.
Próbáltam csak fordítási hibák kiküszöbölni, akkor sem ment.
Visszacsomagolás után aláírva sem ment...
Még logcat-et nem csináltam a hiba esetleges feltárására, de egyszeren bosszant a dolog...

Pedig vegyszer kolléga átküldte azokat a fájlokat, amiben megtalálhatók a magyarországi szolgáltatók színei (telekukk, vodkafon).
Biztos van valami egyéb trükk is a módosításhoz, majd olvasgatok...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1032) osztraksajt válasza cappa72 (#1031) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az orosz fórumon amit a kb a 4. hszben linkeltem itt a blogban, több oldalnyit trécselnek a lenovo systemui-ról, és ott is valami nehézségről magyaráznak csak ugye muszkául, a translate meg kb annyira használható ilyen esetekben mint a dvd-játékos használati útmutatója. :DDD

(#1033) cappa72 válasza osztraksajt (#1032) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Sajna" nekem nem a Lenovo-s SystemUI-val gyűlt meg a bajom, hanem a stock-kal. :(
Megint olvasás lesz a vége...

dvd-játékos használati útmutatója.
Ugh... :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1034) Arburgnagyúr


Arburgnagyúr
csendes tag

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni,h létrehoztátok ezt a topicot, sokat segített, amikor megérkezett a telefon! :) Egy kis segítségért vagy ötletért írok, a telefonom egy ideje szórakozik már, ma pedig már be sem tudom kapcsolni. Először csak a töltésnél akadtak problémák, kikapcsolódott, amikor csatlakoztattam, ezután pedig csak többszöri próbálgatás után tudtam bekapcsolni. Nem minden alkalommal jött elő a hiba, de elég sokszor. Próbaképp újratettem a rendszert, utána egy ideig jó volt, de azóta teljesen elromlott, lekapcsolt és már bekapcsolni sem tudom. Ha csatlakoztatom a géphez, akkor a gép észleli, de néhány másodperc múlva le- és utána visszacsatlakozik, a töltőre nem igazán reagál. Esetleg van vmi ötletetek, h mi lehet? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#1035) vegyszer válasza Arburgnagyúr (#1034) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem jó omen.

A teszt utáni topic jobban pörög:
http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/friss.html

Milyen rom volt rajta?
Mit próbáltál pontosan?
Ha tölteni sem tölt, az nagyon rossz jel (a vég kezdete)! :O

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1036) Arburgnagyúr válasza vegyszer (#1035) üzenetére


Arburgnagyúr
csendes tag

Köszi a gyors válaszod! Linerty féle S138. Semmit sem csináltam vele, egyik naptól kezdve kezdett szarakodni.Most szenvedések árán sikerült bekapcsolni,nem tudom, mit kéne vele csinálnom. Tudtok esetleg vmit ajánlani!

Üdv!

(#1037) Pinyi


Pinyi
csendes tag

sziasztok!

Gondom lenne, már 1 napja olvasom a fórumot de nem találom a megoldást, gondolom én nem veszek észre valamit.
Van a lenovo a820-am s135 kernellel, szeretném feltenni az s150-et, letöltöm a .img filet, és utánna mit csináljak vele???
Csak a zip-et eszi meg a cwm-nem?konveztáljam zip-nek?
Kicsomagolni nem tudtam eddig...
köszönöm a gyors választ.
Üdv Pinyi

Pinyi

(#1038) cappa72 válasza Pinyi (#1037) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!

Kicsit nem egészen érthető amit írtál, de azért megpróbálunk segíteni a pörgősebb fórumban..

Van a lenovo a820-am s135 kernellel, szeretném feltenni az s150-et, letöltöm a .img filet, és utánna mit csináljak vele???
Csak kernelt akarsz cserélni?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1039) Kelmati


Kelmati
csendes tag

Sziasztok, sajnos már én vagyok a sokadik aki belefutott h ráfrissítettem a linerty féle rom-ra, rengeteg hozzászólást visszaolvastam rá is találtam a megoldásra cappa72 remek írásában, viszont egy valami nem világos,

amikor flash-toolal betallózom a scatter file-t, akkor ott csak az androidot kell bepipálnom, vagy mindegyiket?

köszi szépen a segítségeteket,
egyébként erről a kommentről van szó:
http://mobilarena.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_895-895.html

(#1040) danci1113


danci1113
újonc

Hello! Lenovo A820 telefonom nem indul a partícionálás után, restore volt elötte de azzal sem akar elindulni. Valami ötlet?

Köszi előrre is

(#1041) cappa72 válasza Kelmati (#1039) üzenetére


cappa72
nagyúr

A helyzet az, hogy a Lenovo-kon legtöbb esetben csak a komplett újratelepítés segít.
Ha külön csak a systemet (android) jelölöd be, előfordul, hogy blokkolt lesz a boot-olás. Még nem próbáltam csak azt feltenni, mert én pl. csak az ebr1 és ebr2-t akartam felrakni, aztán féltégla lett... persze a komplett rom felrakása megoldotta a problémát, de akkor is...
Szóval amit a scatter kiválasztásakor be fogja jelölni az összes flash-elhető elemet.
A preloader-rel együt.
Ezek után a firmware upgrade-del lehet feltenni a ROM-ot.
Ha esetleg mégis fél-tégla lenne ezek után, mert be sem kapcsol, akkor is van megoldás, mert van 4-féle preloader az A820-hoz. (Én már eljátszottam legalább 2x, hogy be sem kapcsolt, aztán mégis életre kelt; illetve az xda-n is írtam ezt a módszert valakinek, akinek szintén feléledt a féltégla telefonja.)

@(#1040) danci1113
Fontos volna tudni, hogy mit mivel, hogyan csináltál.
Részletesen.
Ebből ugyanis elég nehéz kihámozni.
Volt-e factory reset?
Milyen ROM?
Volt-e belső sd letiltó lefuttatás?
Jelenleg be tudsz-e lépni recovery-be?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1042) vegyszer válasza danci1113 (#1040) üzenetére


vegyszer
addikt

Zip vagy meteos volt a módszer? Mekkora volt a kiválasztott méret (ugye nem volt 2,77GB feletti)? Mit írt ki, recovery bejött? Wipe factory reset lefutott? (milyen recovery van fent, ugye már nem a <3e>?)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1043) Arand33


Arand33
csendes tag

Hali!

Én most az s138-ra épülő magyarított romot használom a 2.2.1-es patch-el, minden frankón működik.
(CWM 6.0.1.2 - Belső SD támogatás nélkül (átpartícionált a kicsike))

Az lenne a kérdésem, hogy csak a kernelt lehet frissíteni s150-re, úgy, hogy a meglévő rendszer érintetlenül működjön tovább, illetve ha igen, lenne-e értelme?

Meg ha már, akkor megkérdezem, az általam használt szoftvernek bármi frissítése van már, ami erre épül? :) Le ne maradjak, ha készült! :) Amiket próbáltam, azok között messze a legjobb ROM!

Üdv, s köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#1044) cappa72


cappa72
nagyúr

Egy honap hasznalat utan ma ugy belassult a cp5.3-v1-0.03, hofy ilyet mar lattam, de az alcatel 918d volt...
Megrokonyodve allok a tenyt realizalvan...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1045) danci1113 válasza cappa72 (#1041) üzenetére


danci1113
újonc

Az itteni leírás alapján csináltam mindent.
http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos.html

Pontosabban:
"Átparticionálás

Megoldottá vált, DJGABI leírta itt.
Ami kell hozzá: CWM mentés, mert ezzel kell kezdeni!
Egy program, ami az MTK6589-hez, abból is a 4GB belső memóriával rendelkező telefonokra specializálódott.
És az új fstab file, amit madj egy CWM szkript lecserél.
Az apk-t telepíteni kell, majd elindítani. Root jogot kér, meg kell neki adni.
Miután végzett, és CWM-be beléptél, Factory reset-et kell csinálni.
Ezek után futtasd le az belső SD letiltó szkriptet CWM-ből.
Ha volt adatod, amit CWM-mel mentettél, akkor a visszaállítás:
backup and restore -> advanced restore -> /data visszaállítást kell csinálni.
Ha kész, a rendszer átparticionálása megtörtént és az eddigi adataid is hiánytalanul megvannak."

Igen egy ujra telepítés megololdotta a problémát(sokadszorra) ezért is feletkeztem meg az itt feltett kérdésemröl, viszont ezt a partícionálást azeretném meg csinálni, mert ez a belso tárhely így roppant kevés...

A ROM ami fent van a magyar fordítási peojekt szüleménye egy s180 kernelre épülö csoda szintén az elözö oldalról töltöttem le.

(Linkeket majd csinálok, csak most telefonról sietösen csak ugy nagyjabol leirtam)

[ Szerkesztve ]

(#1046) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok

valakit már próbálkozott ezzel a ROM-al: http://jellybeankitkat.blogspot.hu/2013/09/upgradeupdate-lenovo-a820-to-44-kitkat.html

kamu az egész, vagy érdemes próbálkozni vele szerintetek?

(#1047) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Éppen nekiálltam egy A820-at "megcsinálni".

root - OK
CWM - OK
biztonsági mentés - OK
particionálás - NEM OK

A particionálásnál DJGABI leírását követtem:
http://logout.hu/tema/re_cappa72_lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos/hsz_651-651.html#rel_msgs

Factory reset / mentés visszaállítása, reboot után nem látom az SD-t!!!

Tehát nem tudtam alapértelmezetté tenni az SD-t és a void.fstab-ot se tudom felvarázsolni (nemhogy a /system/etc-be, hanem a telefonra sehová sem, valamint CWM-ből se látom az SD-t, így meg vagyok lőve, mert nem tudok csinálni semmit...

Gyors segítség kellene, mert még csak nem is az enyém a teló, és 4-ig meg kell oldanom... :(
geza84@gmail.com
+36-20-94-31-506

Köszi!

(#1048) geza844


geza844
aktív tag

Ezt elolvasva már nem vagyok benne biztos, hogy elrontottam valamit.

De attól még nem tudom, hogy mit csináljak? Most bármit, hogyan tegyek a telóra?

(#1049) cappa72 válasza geza844 (#1048) üzenetére


cappa72
nagyúr

futtasd le a belső sd letiltó szkriptet még egyszer cwm-ből.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1050) geza844


geza844
aktív tag

Ok, le kellene futtatnom a belső sd letiltó zip-et CWM-bő.

De nem tudok semmit felmásolni a telefonra. AirDroid-al másoltam eddig mindent wifi-n keresztül, de most nem akar engedi. Lát 3 részt:

1. SD kártya
2. Külső SD
3. Rendszer

Vagyis igazából csak a "Rendszer"-t látja, a másik kettő üres. A "Rendszer"-be viszont nem enged semmi belemásolni. Nincs itt valahogy valami olyan mappa, amiben "benne van az SD kártya"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.