Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) kaszagabi válasza cappa72 (#1299) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Még egy gyors kérdésem lenne:

Vettem nagyobb SD kártyát, a mostanit (ami a telefonomba van) át szeretném rakni a párom készülékébe, üresen. Programok, meg úgy elég sok dolog van ezen a kártyán, és valahogy át kéne ezeket rakni az újra. Hogy csináljam meg?
(Nem szeretném elkövetni a múltkori "baklövésemet", amikor PC-n csak áthúztam az egyik kártyáról a másikra, és ugye nem működött utána szinte semmi...)
Gondoltam egy backup-ra CWM-ben, és azt átmásolom az új kártyára. Nem tudom jó ötlet-e?

(#1302) jFox válasza kaszagabi (#1301) üzenetére


jFox
őstag

Van valami program, amivel le tudod menteni a kártya tartalmát egy image fájlba, maj ezt vissza írni az újra. Most meg nem mondom mi a neve, de kerress rá sd image writer vagy hasonló kulcsszavakkal!

Más: pénteken megjött a kijelző, tegnap ki is cseréltem, így én is csatlakozom a klubba. :)
A telefonon a Lambda 2.4.1 rom van. Eddig teccik, egy pár apróságtól eltekintve. Pl. Nem tudom a dátumformátumot állítani. Ugyanaz az egy formátum van benne 4x. :( A gravity box nem indul el. Kiírja, hoyg nem sikerült elindítani a keretrendszert. Ha befrissítem akkor is ezt írja.

Ezekre nem tud valaki gyógyírt?
:R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1303) jFox


jFox
őstag

Egy gyors kérdés:
A Lambda rom-ot le szeretném cserélni a telefonomon. Kipróbálnám Cappa mester ROM-ját. Namost én átpartícionáltam a telefont. Jól gondolom, hogy a frissítés után újra le kellesz futtatnom az belső SD letiltó script-et? Vagy megint át kell partícionálnom?
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1304) cappa72 válasza jFox (#1303) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az átparticionálást nem módosítja egy CWM-ből feltett ROM.
A Flashtool-lal feltett az igen.

A másik, hogy 2 féle módszer van az átparticionálásra.
Az egyik a Meteos rom editor-os megoldás, a másik a cwm szkriptes.

Ha a Meteos-féle módon csináltad, akkor másik rom felrakása után is kelleni fog a belső sd letiltó szkript.
Ha cwm-szkriptes átparticionálást választottad, akkor a CP5.3 azt felismeri és elvégzi a szükséges módosításokat és nem kell külön belső sd-t letiltani. A cp5.3 viszont nem ismeri felt a Meteos féle átparticionálást. Így itt is szükség lehet a belső sd letiltó szkriptre.

szerk.:
gondolom, hogy a frissítés után újra le kellesz futtatnom az belső SD letiltó script-et?
Milyen frissítésre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1305) jFox válasza cappa72 (#1304) üzenetére


jFox
őstag

Köszi az infókat. Erre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. :R
Tehát nem frissítés, hanem ROM telepítés után akkor újra le kell futtanom a belső SD letiltó scriptet.
Mivel a Meteos APK val partícionáltam.

Amúgy ez a Lambda rom másnál is ennyir bug-os? 2.4.1-es van a telefonon, de csinál olyan hülyeségeket...
Pl. amikor hívok valakit kétszer kérdezi meg, hogy melyik SIM-et akarom használni. Egyszer angolul egyszer magyarul. :F
Hívás után vagy az App menübe lép be, vagy előhozza a nemrég futtatott programok listáját.
Van, hogy letenni sem tudom, mert elmegy háttérbe a telefon és nem tudom lehúzi az állapotsort, mert a proximity szenzor lekapcsolja a képernyőt. Megy ilyen hülyeségek....

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1306) cappa72 válasza jFox (#1305) üzenetére


cappa72
nagyúr

akkor újra le kell futtanom a belső SD letiltó scriptet.
Mivel a Meteos APK val partícionáltam

Pontosan. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1307) jFox


jFox
őstag

Nézegettem a needrom-on a külömböző rom-okat. Több helyen láttam olyan feliratot, hogy
"Only A820! Not for A820e or A820t"
Mi a külömbség és honnan tudhatom, hogy az enyém melyik?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1308) jFox válasza jFox (#1305) üzenetére


jFox
őstag

Tegnap rom-oltam egy kicsit a korábban leírt problémák miatt. De nem jártam szerencsével. :O
A következőket tapasztaltam:
Először megpróbáltam újratelepíteni a Lambda ROM-ot. Amint rátettem az "xbmc fix" zip-et onnantól az érintő panel nem akart működni. Aztán megint újra telepítettem és érdekes módon az Aroma Installerben működött az érintő. :F Nem raktam fel az xbmc fix-et, viszont úgy telepítettem, hogy a KitKat launcher-t választottam.
Fel is pakoltam szépen mindent amikor kész voltam kikapcsoltam, beraktam a SIM-eket, és bekampcsoltam.
Amint elindult rögtön jött egy hibaüzenet, hogy a Goggle Keresés leált. És nem is tudtam tőle megszabadulni. :((
Nem sikerült helyrehozni sehogy sem.
.
Ezek után feltettem egy másik ROM-ot. A MIUIv5 jelzésűt, abból is a. 4.8.27 Lite verziót. Be sem indult. A képernyő közepén Mi logóig jut el. :(
A következő az PureXperia 4.35 volt, de ez sem idult el. :( A hullámzó képernyő és az XPERIA feliratig jut el.
Több mint 10 percet vártam mind akét rom-nál.

Ezután felraktam a Cappa72 féle 5.3-as ROM-ot. Ez működik elég jól, de az alábbi hibák megmaradtak:
Hívás után vagy az App menübe lép be, vagy előhozza a nemrég futtatott programok listáját.
Van, hogy letenni sem tudom, mert elmegy háttérbe a telefon és nem tudom lehúzi az állapotsort, mert a proximity szenzor lekapcsolja a képernyőt.

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a problémákat okozhatja az átpartícionálás? Az az igazság, hogy nem sokat használtam az átpartícionálás előt így nem tudom, hogy elötte milyen volt. :(
Ha igen hogy tudom "vissza partícionálni"? A meteos apk-val csináltam az átpartícionálást.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1309) kaszagabi


kaszagabi
csendes tag

Sziasztok!
Az S138-as kernelre készített magyarított rom van a telefonon, a hozzá tartozó patch-el.
Olyat tapasztaltam, hogy a helymeghatározó nem találja a helyet. Se adatkapcsolattal, se gps-el. A rom felrakása előtt működött.
Mi lehet a gond?
(Valaki mintha írta volna már ezt a problémát...)
Valamint a beépített e-mail kliens nem tudja szinkronizálni a gmail fiókomat, csak tölt mióta beállítottam. A letöltött gmail app pedig másodpercek alatt szinkronizált mindent.

(#1310) jFox válasza kaszagabi (#1309) üzenetére


jFox
őstag

A /etc/gps.conf file-t nézd meg. ha kínai ntp szerverek vannak benne (cn.pool.ntp.org) azt át kell írni hu.pool.ntp.org -ra, és/vagy eu.pool.ntp.org -ra.

A g-mail klienst kell használni. Én a másikat csak exchange-re használom. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1311) kaszagabi válasza jFox (#1310) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Ja értem, megnézem.
Köszönöm a segítséget!

(#1312) kaszagabi válasza jFox (#1310) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

europe.pool.ntp.org -szerverek vannak, nem kellett őket átnevezni.

(#1313) jFox válasza kaszagabi (#1312) üzenetére


jFox
őstag

Még azt érdemes megnézni, hogy az EPO be van-e kapcsolva. Az sokat tud segíteni abban, hogy hamar találjon jelet. Ha ez is be van állítva akkor még a MobileUncleTools-al próbáld meg resetelni. Warm reset majd Cold reset. Ha jól emléxem. (EngineerMode - MTK - Location - YGPS)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1314) kaszagabi válasza jFox (#1313) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Kipróbáltam ezt is, de ez sem járt sikerrel sajnos...

(#1315) jFox válasza kaszagabi (#1314) üzenetére


jFox
őstag

Ha nyílt terepen próbáltad, nem ment, akkor valószinűleg hibás benne a GPS. :(
A MUT-ban nem talált egy műholdat sem?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1316) kaszagabi válasza jFox (#1315) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Műholdat épületen belül is talált elég sokat, csak a helyzetmeghatározás nem megy neki valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#1317) jFox válasza kaszagabi (#1316) üzenetére


jFox
őstag

Az elég érdekes. :F Az MUT-ban be zöldültek a műholdak egy idpő után, és kiírta, hogy Fix xxxx ms?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1318) kaszagabi válasza jFox (#1317) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Fejlemény van!
Bekapcsolt GPS-nél megtalálja a helyzetet, követi is szépen amerre megyek.
Az internetes helymeghatározás viszont még mindig nem jó. Se wifin, se mobilnettel. A páromnak is A820 van, ugyanezzel a ROM-mal, neki wifin alig pár másodperc alatt megtalálja a helyzetet.

(#1319) Arand33


Arand33
csendes tag

Hali!

Nekem egy olyan nagyobb gondom akadt, hogy van egy t-mobile sim kártyám, aminél elég sűrűn eldobja a mobilnetet, néha térerő is leesik 0-ra, majd 2-3 perc elteltével helyreáll újabb 5-6 perc erejéig. Minden más kártyával eddig működött rendesen. Más tapasztalt hasonlót? Esetleg van rá megoldás?

Illetve Wifin nem kapok push üzeneteket, facebook értesítés, email jelzés stb... Ez is egyik napról a másikra következett be.

S138-as gyári kernelre épülő, MAGYARÍTOTT, CWM recoveryből telepíthető ROM.
Illetve, a hozzá tartozó 2.2.1-es patch magyar verziója van fenn, partícionálva és a CWM 6.0.1.2 - S138 kernel - Belső SD támogatás nélkül, átparticionált telefonokhoz.

Előre is köszi a segítséget.

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#1320) jFox válasza Arand33 (#1319) üzenetére


jFox
őstag

Valakinek volt ilyen gondja (kártya) még annó a ZTE Blade3 topicban. Ha jól emléxem kicseréltette a kártyát és megoldódót. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1321) Istju válasza Arand33 (#1319) üzenetére


Istju
senior tag

Próbáld ki másik karival!!!

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1322) Arand33 válasza Arand33 (#1319) üzenetére


Arand33
csendes tag

Próbáltam más kártyákkal, azokkal jó volt, de közben felraktam a Cappa féle CP5.3as ROMot, azóta úgyfest minden okés, wifis gond megjavult (az igazából az után jelentkezett, hogy atpakoltam minden alkalmazást külső sd kártyára, ez okozhatta?) , sim meg még most is elveszti néha a jelet, de csak (utazás közben) másodpercekre az előző több perces helyett. Így már elfogadható.

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#1323) jFox válasza Arand33 (#1322) üzenetére


jFox
őstag

Ha régi a SIM én a helyedben csak kicseréltetném. Nem kelrül semmibe, és legalább nem lenne gondod vele. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1324) Arand33 válasza jFox (#1323) üzenetére


Arand33
csendes tag

Ezt nem tudtam, hogy számít, de akkor bepróbálkozom vele a szolgáltatómnál, köszi! :)

Most nézem, hogy a pár nappal ezelőtti hozzászólásodban is ezt írtad, sorry ott máshogy értelmeztem :B

[ Szerkesztve ]

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#1325) Istju válasza Arand33 (#1324) üzenetére


Istju
senior tag

3 perc alatt cserélik kb.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1326) Classi


Classi
csendes tag

Szia!

Most már eljutottam odáig, hogy nekem is szükségem van egy kis segítségre. Pedig nem szoktam kérni, megoldom magamtól. Nekem ez egy munkaeszköz, így nem piszkálom, ha nem muszáj, de azért ott az a kis kiváncsiság.... Pár hete felajánlotta a készülék, hogy van mit frissíteni. Innentől sokaknak ismerős a történet. Szívás, minden kínai. Nem értek hozzá, nekem a recovery egy egzotikus halfajta, amit a japánok bányásznak a Csendes Óceánból és fehérbort illik adni hozzá. Ennek ellenére rászántam 3 napot, hogy végigolvassak minden idevágót. Végül sikeresen lecseréltem a ROM-ot. Két hét öröm után megint jött a kisördög, hogy particionálás meg anyámtyúkja. Na az előbbi meg is van, csak az SD kártya nincs. Ez is a szokásos történet, de itt kiraktam az elakadásjelzőt, pedig itt is végigolvastam mindent. Probléma a mellékelt fotón. Ezmiez?

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1327) Classi válasza cappa72 (#1306) üzenetére


Classi
csendes tag

Szia!

Az 1326-os bejegyzést tulajdonképp neked szántam, de mellément. Előre is köszi.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1328) jFox válasza Classi (#1326) üzenetére


jFox
őstag

Az annyit tesz, hogy nem mellékeltél az img-hez md5 ellenőrző file-t, így nem tudja a recovery ellenőrizni, hogy a file nem sérült-e, tehát magadra vess. :P

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1329) Classi válasza jFox (#1328) üzenetére


Classi
csendes tag

1. Az mi?
2. Utólag pótolható-e?
3. Hogy kell csinálni?

Jó előre szóltam, hogy nem értek hozzá, de a kényszer nagy úr!

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1330) vegyszer válasza Classi (#1329) üzenetére


vegyszer
addikt

Attól még be lehet tolni bármit, ha nem ellenőrzött is. De ha gond van vele (letöltési hiba mondjuk), akkor ez az előtt szól, és reagál, hogy belőtted. Azaz hibával leáll.

Ettől függetlenül még ez nem gond, hogy nincs ellenőrző csekszumod.

Tehát, ha nincs semmi gond, akkor nem kell foglalkozni vele. :)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1331) jFox válasza Classi (#1329) üzenetére


jFox
őstag

"md5 ellenőrző file" mit lehet még erről elmondani? Tartalmaz egy elenőrző számot, amit az adott fájlból generálnak. Ezt amikor letöltöd elvileg megtalálod vagy a fájl-al egybecsomagolva, vagy csak odaírják mellé.
Tehát nem kell "csinálni" és csak az adott fájl integritásának ellenőrzésére szolgál. Ha nincs nem tragédia, de ha nem sikerült a letöltés akkor megóvhat a téglásítástól.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1332) Classi válasza jFox (#1331) üzenetére


Classi
csendes tag

A „Hogyan kell csinálni?” arra vonatkozott, hogy a pótlás folyamatát hogyan csináljam? Bár igazából nem értem, hogy minek az az MD5 file. Mások sem írták, hogy a hasonló particionálási problémánál erre lett volna szükség.
A konkrét gondom az, hogy a telefon ugyan látja a kártyát, de az alkalmazások nem férnek hozzá. Pl. nem tudok fotózni. Itt vagyok meglőve, nem értem mit kéne csinálni, ill. mit csináltam rosszul.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1333) vegyszer válasza Classi (#1332) üzenetére


vegyszer
addikt

Recovery alól futtasd a disable internal sdcard v3 zippet. És jó lesz.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1334) Classi válasza vegyszer (#1333) üzenetére


Classi
csendes tag

Sajnos a hiba a képen látható módon továbbra is fennáll. Futtattam a zipet, de az eredmény változatlan. Mi lenne a következő lépés?

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1335) cappa72 válasza Classi (#1334) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én biztosan CWM-met tennék fel.
Bár ez nem a probléma kivizsgálása és javítása, csak egy egyszerű megoldás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1336) jFox válasza Classi (#1334) üzenetére


jFox
őstag

Hol itt a probléma?
Kiírja, hogy kihagyja az MD5 ellenőrzést, mert nincs M5 ellenőrző fájl. Ez nem hiba hanem opció.
Lefut a script és kész.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1337) Classi válasza jFox (#1336) üzenetére


Classi
csendes tag

A probléma az, hogy továbbra sem látják az alkalmazások a kártyát. Pl. nem tudok fotózni, navi nem megy, stb...

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1338) cappa72 válasza Classi (#1337) üzenetére


cappa72
nagyúr

Működő rendszer alól kellene egy-két adb parancs kimenete:
adb shell mount
adb shell cat /proc/partitions

ezzel meg tudjuk nézni, hogy egyáltalán rendesen látszik-e, illetve csatolódik-e.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1339) Classi válasza cappa72 (#1338) üzenetére


Classi
csendes tag

Nos, ezzel csak az a probléma, hogy az én vélt hozzáértésemet méltatlanul a magatok szintjére emelitek, de lássuk be, ez nem igaz. :) Konkrétan dilettáns vagyok, ezért nem értem, mi az amit írtál.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1340) cappa72 válasza Classi (#1339) üzenetére


cappa72
nagyúr

Milyen romot használsz?
Milyen módszerrel készült az átparticionálás? (Meteos apk, vagy CWM szkript?)
Sikerült-e lefuttatni Vegyszer kolléga által is javasolt disable-internal-sd - v3 szkriptet? (Ha jól látom, akkor igen, csak a kérdéssor így teljes; egyébként próbáld meg még 1x lefuttatni, volt akinek csak 2. próbára lett jó).

Két évvel ez előtt én sem voltam magasabb szinten. Nem kell ezen aggódni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1341) Classi válasza cappa72 (#1340) üzenetére


Classi
csendes tag

S150 Lambda v2.4

DJGABI leírása alapján csináltam, bár az a gyanúm, hogy kimaradhatott valami. Pl. partíció méretének beállítása. Nem volt számomra érthető, hogy ezt én csinálom manuálisan, vagy automatikusan történik-e?

Lefuttattam újra a zip-et, de ugyanaz történt ami a képen is látható.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1342) jFox válasza Classi (#1341) üzenetére


jFox
őstag

A Beállítások - Tárhely menüpont alatt látszik az SD Storage? Ha igen akkor ezt megtetted?
"(4.1. nem tudom kell-e, én így csináltam Beállítások -> Tárhely -> SD alapértelmezettnek)"

Amiket Cappa72 írt parancsokat eg Terminal Emulator-ban is kiadhatod. Tölts le egyet a Play-ből és hagyd ki az "adb shell" előtagokat.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1343) Classi válasza jFox (#1342) üzenetére


Classi
csendes tag

Így gondoltad?

SD-t már korábban beállítottam

[ Szerkesztve ]

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1344) jFox válasza Classi (#1343) üzenetére


jFox
őstag

Igen! :K
csak a cat meg a /proc... közé tegyél egy szóközt.
Az a baj, hogy nekem nincs a teljes belső tárhely /data-nak partícionálva így nem tudom összehasonlítani az enyémmel. Hagytam egy 500Mb-ot a belsőből is, mivel volt fent 4.2-es ROM is nekem és az nem szereti, ha nincs.
De majd hátha jön Cappa72 mester és értelmezi ezt a betűhalmazt. :K

(Tanács: ha megnyomod a Hnagerő le + Power gombokat egyszerre, és egy kicsit úgy tartod, akkor csinál neked képernyőképet. Amit könyebb olvasni itt a fórumban mint a fényképezővel lőtt képeket. :K)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1345) Classi válasza jFox (#1344) üzenetére


Classi
csendes tag

Ok, újra futtattam. Köszi a jó tanácsot. Végre tudom, hogy a screenshot hogy működik.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1346) jFox válasza Classi (#1345) üzenetére


jFox
őstag

kettős pont nem kell, csak szóköz. Így: cat /proc/partitions

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1347) Classi válasza jFox (#1346) üzenetére


Classi
csendes tag

Köszi, akkor ismét:

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#1348) wandam


wandam
csendes tag

Sikerült a nyár végi nyaraláson megúsztatni a tengerbe a telefont, szervizbe azt mondták, a kijelzője még használható (én nem értek hozzá), meg úgy amblokk a telefon is szép állapotban van, ha valakit esetleg érdekel alkatrésznek írjon, és megegyezünk.

(#1349) cappa72 válasza Classi (#1347) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezen a képen az látszik, hogy a /proc/partition kimenete összesen 7 partíciót mutat a telefonra, vagyis megszűnt a belső SD. (Alapesetben 8 partíció van az emmc-n.)

SD kártya meg a kép alapján van, usb storage pedig nincs.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1350) Classi válasza cappa72 (#1349) üzenetére


Classi
csendes tag

Mit javasolsz? Mit kéne vagy lehet csinálni?

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.