Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) sis99


sis99
csendes tag

Sziasztok, szeretném kikapcsolni a hívás kapcsoláskor a rezgést,
a CP5.3-v1-by-Cappa72-es romot használom (köszönet érte!),
de nincs Settings/Call menüm, és az Audio Profiles-ben sem találtam.

(kellemetlen a hívott félnek, hogy belevisít/recseg a fülébe,
egyedül a Messaging/Notification Settings-ben van egy vibrás pipa,
ami persze független, de ott ki van kapcsolva.)

Kerestem rá külön appot, egyelőre sikertelenül.
Köszönöm!

(#1152) vegyszer válasza sis99 (#1151) üzenetére


vegyszer
addikt

Mintha hívást indítani szeretnél a tárcsázóban, menü gomb beállítások, egyéb beállítások. És ott ki lehet venni.

A kapcsolás rezgést a gravity box tudja kivenni. Ha arra gondolsz, jelezd, és leírom

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1153) sis99 válasza vegyszer (#1152) üzenetére


sis99
csendes tag

Szia, köszönöm, fel is telepítettem és megtaláltam a beállítások között,
most már hívás-kapcsoláskor nem rezeg, szuper!

(a Lenovo-s rádiót is megtaláltam, így már minden tökéletes!)

(néha a sim kontaktokat valahogy reggelre elfelejti,
csak a számokat mutatja pl. a híváslistában, ilyenkor az újraindítás segít)

Köszönöm a segítséged
és köszönöm a munkátokat!

(#1154) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok !
Ma mi is megkaptuk a két darab A760-t.
Mindkét telefon jól működik, még próbáljuk "belakni"-felfedezni a telefont.
Kérdés :

Első SIM-be tettem a Telenoros kártyám ami pin kódos, beírtam a pint, de nem fogadta el 2x sem.
Visszatettem a régebbi telefonomba - mondom nem lehet ekkora süket hogy elfelejtettem a kódom - ott persze elfogadta a kódot. Visszatettem az A760 második SLOT-jába ott is kérte a pin kódot de ott már el is fogadta, azóta megy rendesen. Kérdés miért nem ismerte fel az első SLOT-ban ?

Tud valaki olyan időjárásos alkalmazást ami olyan mint a Fancy Widget (ZTE Blade-n jól működött) - vagy jobb - és kiírja mennyi van még az akksiban ? Jelenleg csak az Unlockert találom a Play-en. :(

(#1155) janaman01 válasza rabtibus (#1154) üzenetére


janaman01
addikt

Vedd ki a pin kod ellenörzést, tedd vissza az első slotba, nézd meg van e térerő

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#1156) vegyszer válasza rabtibus (#1154) üzenetére


vegyszer
addikt

1, rosszul írtad be a PIN kódot
2, rosszul írtad be a PIN kódot
3, rosszul írtad be a PIN kódot
;]
Próbáld ki újra...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1157) rabtibus válasza vegyszer (#1156) üzenetére


rabtibus
tag

1. jól írtam be a PIN kódot, nem fogadta el
2. jól írtam be a PIN kódot, nem fogadta el
3. másik telefonban - jól írtam be a PIN kódot és elfogadta :) :D

másik SLOT-ba áttéve is jól -írtam be a pin kódot - de ott el is fogadta :)

:DDD :DD

újra próbálva a dolgot, visszatettem az 1-es SLOT-ba a kártyát és beírva PIN kódot (újból és uganúgy jól mint leelsőnek, most elfogadta ... ki érti ezt ... :B

[ Szerkesztve ]

(#1158) fape válasza rabtibus (#1157) üzenetére


fape
senior tag

Nincs repülőgép üzemmódban a teló véletlen?
Ugyan ezt produkálni a defy+-m egyszer repülőn úton.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1159) rabtibus válasza fape (#1158) üzenetére


rabtibus
tag

szia,
nem hiszem hogy abban lett volna, az első bekapcsolás alkalmával produkálta ezt a hibát, azóta rendesen működik az 1 Slot-ban lévő PIN kódos kártyával, amit elsőnek is belepróbáltam ...

(#1160) fape válasza rabtibus (#1159) üzenetére


fape
senior tag

aurisztikus hibajavítás.
A lényeg hogy már jó.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1161) rabtibus válasza fape (#1160) üzenetére


rabtibus
tag

ha tudtam volna eddig, hogy így tudok dolgokat megjavítani ... :) :D

(#1162) Gazsi1000


Gazsi1000
újonc

Helló!
Factory reset után nem indul el a telefonom,hangerő fel+bekapcsológomb meg egy kínai recovery-t hoz be.
Mit lehetne csinálni?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#1163) cappa72 válasza Gazsi1000 (#1162) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát persze, hogy meg lehet.

A kínai cucc az említett kombóval nem a recovery, hanem a factory mode.
A recovery mode a hangerő fel + hangerő le + power 3-as kombó.

Hogyan csináltad a factory resetet? Milyen recovery van a telefonon?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1164) Gazsi1000 válasza cappa72 (#1163) üzenetére


Gazsi1000
újonc

Keresgélés közben már én is rájöttem :DDD
Sajnos a factory resetet körültekintés nélkül követtem el,így nem is mentettem le a rendszert.
Így sima indításnál a lenovo logo után kihoz egy fekete képernyőt és ottmarad.
Hogyan tovább?
Köszi a segítséget!

(#1165) cappa72 válasza Gazsi1000 (#1164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pontos választ várnék a kérdésekre, azok nélkül nehéz távolról segíteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1166) Gazsi1000 válasza cappa72 (#1165) üzenetére


Gazsi1000
újonc

1.Egyszerűen rámentem a Factory reset opcióra,vártam amíg végez,majd nyomtam egy system rebootot.
2.A cwm verziója v5.5.0.4

(#1167) cappa72 válasza Gazsi1000 (#1166) üzenetére


cappa72
nagyúr

OK.

Ha nem akarsz mentésdekkel bajlódni akkor...

A leggyorsabb és legfájdalommentesebb életre keltés most az alábbi lehet:
Szóval akkor töltsd le a megfelelő CWM frissítést, illetve egy biztosan működő ROM-ot.
A CWM frissítő zip-et és a ROM-zip-et tedd a fizikai sd kártya gyökerébe.
Ezek után:
1, Lépj be újra a CWM-be, telepítsd a CWM frissítés.
2, Indítsd újra a CWM-met. (Ekkor új cwm kell, hogy fogadjon!)
3, CWM-ből telepítsd a CP5.3-at.
-> felhívom a figyelmedet, hogy a CP5.3 telepítésekor kiválasztható, hogy mentse az NVRAM-ot. Feltétlenül mentsd!!!
Ha végez, akkor működő rendszernek kell fogadnia.

Természetesen, ha mentést szeretnél csinálni előtte a meglévő rendszeredről, akkor azt megteheted flashtool-lal vagy mtkdroitdools-zal.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1168) Gazsi1000 válasza cappa72 (#1167) üzenetére


Gazsi1000
újonc

Köszi a segítséget, Próbálok utasításaid alapján eljárni, miután a megfelelő fájlokat letöltöttem :DD :DD

(#1169) cappa72 válasza Gazsi1000 (#1168) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sok sikert!
Ha valami fennakadás mégis lenne, az A820-as közösség már nem egy telefont hozott vissza az élők sorába.
Számíthatsz ránk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1170) baltar


baltar
csendes tag

Tmallbox-os jótállás érvényesítésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Kollégám Lenovo A820 készüléke meghibásodott, javításra/cserére szorul. Nem sikerül felvennie a kapcsolatot az üzlettel, e-mailre nem válaszolnak. Mivel érdemes próbálkozni tovább (a rendeléstől 45 nap már eltelt)?

(#1171) cappa72 válasza baltar (#1170) üzenetére


cappa72
nagyúr

Skype-on probaljatok meg.
Ott reggelente biztos fent van Justin

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1172) cappa72


cappa72
nagyúr

Lassan háromnegyed éve volt először a kezemben a Lenovo A820.

200$-t kellett kiperkálni érte, ekkor még 230-cal kellett szorozni a Dollárt: 46000Ft...

Botladozva elindult egy blogbejegyzés (2013.04.19.), és nem kis meglepetésre elkezdett pörögni.

Egyre több lelkes tulajdonos csatlakozott, elkezdett formálódni egy társaság, együtt tanultuk, hogy mit hogy és hogy mit nehogy...

Aztán lett egy fordító csapat, akiknek sikerült az I.nfraR.ed-es Lambda ROM-ot lefordítaniuk.

Én meg közben elkezdtem kalandonzi egy összvér ROM-on...

Kiderült, hogy maga a telefon a led villanón és az előlapi kamerán kívül mindenben megállta a helyét a drágább telefonokhoz képest (is) – persze mágneses szenzor azért nincs benne...

Az is kiderült az idők folyamán, hogy valami mindig változott benne, amiről persze mindíg csak egy hirtelen felmerülő hiba útján szereztünk sejtést (nem is tudomást, mert nem tudjuk, hogy mi változhatott...)

Az első telefonok S130-as megjelölésű szoftverrel jöttek. Erre készült az első portolt CWM.

A második generációnál S135-ös firmware volt a jellemző, ezeken viszont az első CWM nem működött, szétesett képernyőt produkált a CWM. Új, S135-ös kernelre épülő CWM került kiadásra.

Volt a kettő között is széria, ami ugyan S135-tel jött, ám még “régi” hardverrel, így az első CWM még jó volt hozzá. (Ilyen van nekem is)

Aztán telt múlt az idő, ismét elérkeztünk egy újabb generációhoz, ami ugyan S138/139-es szoftverrel érkezett a tulajokhoz, ám az első képernyő lezárás után csak akku ki/akku be segített abban, hogy újra normálisan lehessen használni a telefont. Szerencsére ez is megoldódott az S150-es kernelre cserélésével.

Hekkelések (nem balatoni hekkre kell itt gondolni) közepette volt néhány elhalálozás:
- képernyő fejrefordult <-- A830-as kernele okozta
- nem látja az sd kártyát <-- HW hiba is volt, de átparticionálási utómunkálatok elmaradása miatt is volt
- dobálja a hálózatot <-- erre nem sikerült még rájönni
- lehetetlen telefonálni vele, pin kérés sem sikerül <-- hardware hiba.
- frissítés után nincs google szolgáltatás, se cwm, se root <-- belpiacos hivatalos frissítés miatt
- flashtool-os beégetés után se kép, se hang <-- többféle preloader elérhető

Akik rengeteget tevékenykedtek itt a közösségépítés és műszaki megoldások terén: DJGABI, fape, osztraksajt, vegyszer... bocs, ha valakit kihagytam

Az elején elég kevéske mod rom volt, de aztán egyre népszerűbb lett a telefon, és csak a needrom-on vagy 45db. Ez azért nem mondható rossznak.

Bizony sajnos itt is, mint minden tömegcikkben benne van a hiba lehetősége. A legfélelmetesebb az mindig a hardverhiba. És sajnos ezt előre nem tudja az ember... vagy igen, vagy nem.

A garancia érvényesítése nem egyszerű kína felé, de végülis megoldható, csak sok türelem kell hozzá.

Ezt most csak úgy beírtam, mert hétvégén garázspakolás közben ilyesmik jártak a fejemben, miközben Fugazi-t hallgattam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1173) osztraksajt válasza cappa72 (#1172) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem még 126-os kernellel jött. :K

Sajnos egy ideje nem vagyok aktív 820 téren mert kaptam egy céges HTC ONE-t, és azt nem tudtam visszautasítani, a céges előfizetéshez ingyen adták. És hát bármennyire is remek telefon az A820 (és ezt most tényleg bármiféle pejoratív él nélkül tiszta szívből mondom) azért nem egy ligában fociznak. Természetesen árban sem.

De elég sok A820 "szárad" a lelkemen akik az én hatásomra szerezték be ezt a készüléket. De a topikot és a közösséget a mai napig visszasírom és visszajárok. itt érdemi információk tömkelege és tényleges segítőkészség van, nem pedig egy sznob brigád. :R

(#1174) janaman01 válasza cappa72 (#1172) üzenetére


janaman01
addikt

nekem meg lassan 2 hónapja van a kezemben ez a teló, és bátran mondhatom, hogy nem döntöttem rosszul, mikor ez mellett döntöttem....volt már egy pár telefon a kezemben , nyilván itthon vásárolt telefonok, és nyilván nem.csúcskategoria.......
ez az első ugymond kinai telefonom, ami messze veri az eddigieket, nincs gondolkozás lefagyás újraindulás, akku kiszedegetés, zeszi a dolgát a kis 820 as ahogy kell , nekem tökéletesen megfelel, és hozzáteazem, nem csak telefonálásra használom,
és ami a legfontosabb, a vásárlás előtt, tájékozódtam különböző forumokban, hogy milyet vegyek, az a820 as forumokba látogatva, mindig láttam, hogy van mozgolódás és nem utolsó sorban segitség, ez is sokat nyomott abban hogy ez mellett döntsek.
egyszóval nem csalódtam sem a telefonban, sem a magyarországi táborában....
és végezetül köszönet azoknak, akik , idejüket energiájukat áldozzák azért, hogy nekünk jobb legyen !

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#1175) arnie89 válasza cappa72 (#284) üzenetére


arnie89
újonc

Helló!
Kínai recovery van az enyémen is, nem hogy így, alapból is kicsit hülye vagyok az ilyesmihez. Sosem mertem próbálkozni még vele. Ha lehet, segítséget szeretnék kérni.
Az első és legalapvetőbb kérdés, hogy hogyan kell biztonsági mentést csinálni az egész telefonról? A nevekről, telefonszámokról, alkalmazásokról tudok csinálni a telefon beállítások menüjében, de szerintem ez nem az, amit mindenki ír. Ha jól értettem, a recovery-ben kéne csinálni, de azt nem tudom hogy hogy...
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1176) cappa72 válasza arnie89 (#1175) üzenetére


cappa72
nagyúr

Biztonsági mentés lehetőségei:
1, SP Flashtool
2, MTKDroidTools
3, dd backup
4, CWM mentés

A CWM mentésről nem írtam a blogomban, a többit megtalálod ott.

Ha root-olt a telefon, akkor az MTKDroidtools-os mentést javaslom, azt a legegyszerűbb kivitelezni.
Minden más piszkálódást csak sikeres mentés után szabad csinálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1177) arnie89 válasza cappa72 (#1176) üzenetére


arnie89
újonc

Köszönöm a gyors választ! Este megpróbálom. :)

(#1178) arnie89


arnie89
újonc

Lehet hülyeséget kérdezek, ezek szerint sikerült a biztonsági mentés? Ha igen, akkor ennyi az egész?


(#1179) cappa72 válasza arnie89 (#1178) üzenetére


cappa72
nagyúr

Végülis igen, ennyi.
Viszont a képeket elnézve nem volt elegendő hely menteni mindent, így a mentés nem tűnik teljesnek.
Ezen kívül, ha jó látom, akkor a build.prop-ra is rányomtál, ez miatt várhatóan oroszul fog bejelentkezni majd a következő újraindításnál.

Próbáld meg egy olyan meghajtóról indítani az MTKDroidTools-t, ahol van legalább 1,5GB hely.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1180) arnie89 válasza cappa72 (#1179) üzenetére


arnie89
újonc

Ja most már értem akkor az "error"-t. A szabad helyre nem is figyeltem, megpróbálom majd még egyszer. A következő mentésnél akkor nem nyomok majd rá a build.prop-ra. Köszönöm!

(#1181) arnie89


arnie89
újonc

Megpróbáltam még egyszer, és megint ezt írta ki: preloader_and_dsp - ERROR : Zero file, no space left on device. Pedig csináltam helyet neki, nem igazán értem a dolgot.

(#1182) cappa72 válasza arnie89 (#1181) üzenetére


cappa72
nagyúr

A telefonban lévő sd kártyán is van hely?
Ez a hiba fura... zero fájl a preloader.. mintha nem tudná menteni, mert nincs hely.
Szerintem a telefonon is kell minimális helynek lennie ehhez a művelethez (sd vagy belső sd); valószinüleg dd parancs segítségével nyeri ki a mentést.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1183) arnie89 válasza cappa72 (#1182) üzenetére


arnie89
újonc

Sikerült megcsinálni a mentést, kb. 20-30 percig tartott. Csináltam helyet az SD kártyán is, de szerintem nem az lehetett a gond, mivel utána se akarta. Először ugye a 2.5-ös verzióval próbálkoztam, utána gondoltam kipróbálom a 2.48-ast, hátha... Azzal egyből sikerült a laptopra is, és az SD kártyára mentenie. Külön ki lehetett pipálni a Backup gombnál, hogy hova akarom menteni. Most már jöhet a particionálás. :)

(#1184) fape


fape
senior tag

Framaroot is an Android App to Root Mediatek, Qualcomm, Exynos, etc.. Based Devices

Valaki próbálta már?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1185) vegyszer válasza fape (#1184) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen. Működik. Boromir a kulcs szó. És minden ok.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1186) cappa72 válasza fape (#1184) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen. Próbáltuk már páran.
Sőt, az új összefoglaló-tervezetben is benne van.
Viszont érdekes az, hogy volt olyan A820, amin nem fogott az 1.6 és az 1.6.1.
Azt meg CWM-ből megrútoltam.
Az újabb verziók eetén nem t'om, hogy az új A820-ak mit szólnak hozzá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1187) reki73


reki73
csendes tag

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Már bő fél éve megvan az a820-asom. Ma gondoltam megcsinálom a particionálást. A dolog végén sajnos az sd kártyát nem ismerte fel a telefon. A fórumot olvasgatva próbálkoztam megoldani a dolgot...
Olyan szépen sikerült, hogy most már be sem kapcsol a teló :((
A bekapcs után megáll a fehér Lenovo feliratnál és nincs tovább.
Tudnátok valahogy segíteni, vagy kuka?
Előre is köszi.

(#1188) vegyszer válasza reki73 (#1187) üzenetére


vegyszer
addikt

1, wipe data, és wipe emmc volt?
2, Nem 4.2 alapú android rom van rajta sd script után? (mert az akkor nem bootol
3, Volt mentésed TWRP / CWM recovery alatt? Onnan vissza állítva mindent bootolnia kell.

+1 wipe system volt? ;] mert nekem pénteken igen. :O :W És újra kellett leszedni mindent, mert csak data mentésem volt. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1189) abris20


abris20
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám....Megcsináltam az átparticionálást, minden működött a 8gb-os microsd-nél, most kicseréltem egy 32-esre, és random tűnnek el róla adatok. :W Visszaállítottam eredeti állapotba, formáztam mindent, megint megcsináltam a particionálást, de még mindig törlődnek dolgok... Memóriakártya hiba? Vagy más? Előre is kösz!

(#1190) vegyszer válasza abris20 (#1189) üzenetére


vegyszer
addikt

Teszteld le a kártyát. Van rá több alkalmazás is a marketben... Pl: SD Card Tester
Csúszka fel végig koppanásig, és akkor a teljes sd kártya tartalma tesztelés alá kerül...
Ha eBay nagyon olcsó kártya volt, én aggodnák. A mymemory.co.uk oldalon olcsó, de brit földről küldött minőségi kártyák közül lehet választani. Egy hét alatt ért ide a karácsonyi ünnepek alatt rendelt 32GB-os kártya...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1191) abris20 válasza vegyszer (#1190) üzenetére


abris20
csendes tag

Köszi a gyors választ! Leteszteltem, az írás oké, de az olvasás hibás... Már 1.02MB nál kidob egy hiba üzenetet. Szóval kuka :(

(#1192) vegyszer válasza abris20 (#1191) üzenetére


vegyszer
addikt

És a régi? Az ok-s?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1193) baranyaib90


baranyaib90
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Olyan gondom akadt, hogy a Lenovo A820 telefonom használat közben egyszer csak kikapcsolt.
Újraindítást követően a kijelzőn semmi nem jelenik meg, háttérvilágítás van, (android működik, rezeg, csipog, stb...) gép és eclipse felismeri (de nem tud képernyőképet csinálni).
A probléma vizuálisan: https://www.youtube.com/watch?v=pYl0o-ksAas

Azon elmélkedek, hogy a preloader lehet a hibás, de még nem jutottam vele messzire.
Pár helyen kernelhibára mutogatnak, de szerintem el se jut odáig...
Mostanáig Lambda ROM (http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/) volt telepítve és eddig semmi gondom nem volt.
A készüléket szétkaptam, buszkábelek sértetlennek tűntek, jól csatlakoztak.

Akinek van ilyen telefonja vagy máshol látta már a jelenséget, megkérném, hogy segítsen.
Jelenleg flashtools-os újratelepítéssel próbálkozok sikertelenül.

Köszönöm!

Üdv, baranyaib90

(#1194) cappa72 válasza baranyaib90 (#1193) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azon elmélkedek, hogy a preloader lehet a hibás, de még nem jutottam vele messzire.
Ha a preloader-rel lenne hiba, akkor meg se' nyikkanna.

Pár helyen kernelhibára mutogatnak, de szerintem el se jut odáig...
Ehhez képest azt írod, hogy
android működik, rezeg, csipog, stb...
Ebben némi ellentmondást érzek.
Mivel rezeg, csipog, ezért a kernelig biztos eljut.

Jelenleg flashtools-os újratelepítéssel próbálkozok sikertelenül
Mit értesz az alatt, hogy sikertelenül próbálkozol?

További kérdés:
Miután kiveszed az akkut, és visszarakod, kikapcsolt állapotban töltőre dugva látsz-e rendes töltésvisszajelzés képet?
Recovery-be lépve látsz-e rendes képet? Ez azért lenne fontos, mert pl. CWM-ből lehet kernelt cserélni a legfrissebbre. (kernelcsrélő zip)

Másik, hogy az uboot "gyengélkedik", ami logikátlan, mert egy memóriaszakasz mitől gyengélkedne. Az uboot tartalmazza a kijelző/kamera alacsony szintű driver-ét.

Könnyen lehet LCD - hardver - hiba is sajnos.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1195) vegyszer válasza baranyaib90 (#1193) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy másik teloban kapcsold ki a pin kódot egy SIM kártyán. Tedd a Lenovoba, bootolj be. Ha a billentyűzet világítás felgyúl, zizeg, várj még kicsit. Próbáld meg felhívni. Ha kicsöng, akkor nagy a baj.

Feltéve, ha a javítási kísérlet nem ölte meg a telót, akkor hw hiba van.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1196) baranyaib90 válasza cappa72 (#1194) üzenetére


baranyaib90
csendes tag

Nincs töltési visszajelző, de a háttérvilágítás megy.
Recovery: nem tudom, hogy bejött-e, háttérvilágítás volt.
Szívesen fogadok uboot image-t, flastools-al betölteném, hátha beválik.
Meg még preloader-t is kérnék szépen, mert nem találtam neten sehol olyan image-t.
Ha nem válik be, veszek e-bay-ről egy IPS panelt bele, annyit még lehet megér.

Üdv, baranyaib90

(#1197) cappa72 válasza baranyaib90 (#1196) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg tudod nézni a telefon állapotát adb-n keresztül.
Ha recovery-be lépsz, és oda belépett (reményeink szerint), akkor adb-n keresztül kiadva az
adb devices
parancsot, valamit látnia kellene (módosított recovery esetén legalábbis), valami ilyesmit:
0123456789ABCDEF recovery

Ha normál módban csatlakozol és be van kapcsolva a telefon, az be volt kapcsolva az usb hibakeresés, akkor pedig ilyen:
0123456789ABCDEF device

Ha ezek is negatívak, akkor Flashtool-lal csinálj mentést. (Ezzel én sosem viccelek)

Csak ezek után állj neki gyári rom flash-elésnek, ami tartalmazni fogja a preloader-t.

Erős a gyanúm, hogy HW hiba, sem SW.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1198) abris20 válasza vegyszer (#1192) üzenetére


abris20
csendes tag

Igen, azzal minden rendben van.

(#1199) vegyszer válasza abris20 (#1198) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor a kérdés nem is kérdés már... :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1200) baranyaib90 válasza cappa72 (#1197) üzenetére


baranyaib90
csendes tag

1. Nincs meg nekem a gyári ROM és nem is tudom honnan beszerezni.
2. Most már annyit nyúztam a vasat, hogy nem is tudom recoverybe vagy normális állapotba bebootoltatni...

Tehát most már van SW hiba is bőven :D
Szükség lenne mostmár kb. mindenre :D Preloader, MBR, UBOOT, RECOVERY.
Talán csak ezeket csesztettem :D

Üdv, baranyaib90

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.