Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) btz


btz
addikt

Itt van még pár példa, hogyan is néz ki az optikai lég hálózat. A SZIP-es építkezéseket általában a villanyoszlopokra teszik és a Digi is általában arra megy.


,(A fénysugár a nap fénye, nem a vezetékből tör elő :DD Menet közben tudtam csak fotózni, nappal szemben)


(Ez pedig már jobban látható, egy optikai kötődoboz. Ilyenekről kötik be a háztartásokhoz a szálat, ami majdhogy nem damil vastagságú, a koaxhoz és a rézhez képest sokkal vékonyabb)

ⓑⓣⓩ

(#2602) tbw válasza Túzok22 (#2594) üzenetére


tbw
aktív tag

Minek Digi amikor 1000/1000 van. Ott csak 1000/300.
És itt vitatkozhattok, de eddig a sávszél mindig 800 fölött volt akármikor néztem le is és fel is.
Talán majd ha rákötnek minden falut, de kétlem.

TBW

(#2603) tbw válasza btz (#2601) üzenetére


tbw
aktív tag

Igen nálam is egy ilyenből van elhozva, egy elég vékony kábelen, de körbe kevlár van szóval nem sérülékeny.
Amikor kötötték a szomszéd asszony át is ment rajta kocsival.
Kérdeztem is a szerelőt hogy ennek most annyi, az meg mondta hogy áá semmi nem lesz.

TBW

(#2604) btz válasza tbw (#2603) üzenetére


btz
addikt

A látszat ellenére tényleg nem sérülékenyek, azonban a hajlítgatásra érzékenyek, csak bizonyos szögben lehet hajlítani, de ez csak lakáson belül érdekes.

ⓑⓣⓩ

(#2605) btz


btz
addikt

Megérkezett koaxra is a 200mbps feltöltési sebesség a Telekomnál:
[Visszirányba is bővíti kábelhálózatát a Telekom]

ⓑⓣⓩ

(#2606) btz válasza tbw (#2602) üzenetére


btz
addikt

Nem mindenkinek van szüksége 1000mbps uploadra, viszont ár érzékeny így a Digi megfelelőbb választás lehet ezeknek az ügyfeleknek.

ⓑⓣⓩ

(#2607) Lauda


Lauda
félisten

Nálunk is még inviteles réz technológia van, igaz legalább vdsl. Múltkor írtam a diginek, hogy várható-e esetleg a terjeszkedésük errefelé, a réz technológia kiváltása optikára.

A válaszból a lényeg pedig:

Jelenleg nem rendelkezünk információval arra vonatkozóan, hogy mikor lesznek elérhetőek kábeles szolgáltatásaink (kábeltelevízió, internet, telefon) az Ön által megadott címen.

Hálózatunk folyamatos bővítés alatt áll, amennyiben kiépítésre kerül sor az említett címen, szórólapokon tájékoztatjuk Önöket.

Érdemes figyelemmel kísérni oldalunkat: http://salesweb.digi.hu/app/new?_skin=digi.hu.2014

:U

Igaz telekomos optika van már az oszlopon és kedvezményesen kapnám, 4640ft-os havidíjért az 1000/1000 sebességű netet. Az első 3 hónapban még olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#2608) btz válasza Lauda (#2607) üzenetére


btz
addikt

Egyértelmű, hogy nem fognak kiadni üzletstratégiailag bizalmas infókat, hogy aztán a konkurencia beelőzhessen. :)

ⓑⓣⓩ

(#2609) tbw válasza Lauda (#2607) üzenetére


tbw
aktív tag

Akkor hajrá. Nálunk ugyanez volt. Ahogy írtam neked.
VDSL 7000 ért vagy a T optika 4600 ért.

TBW

(#2610) Sirandrish válasza btz (#2605) üzenetére


Sirandrish
legenda

Előbb egy irányba raknák le...felém :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2611) Lauda válasza btz (#2608) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból itt olyan nagyon sok minden nem történhet. :) Upc a környéken sincs, a telekom optika már ki van építve. Egyébként értem amit írsz. :)

tbw :R

[ Szerkesztve ]

(#2612) btz válasza Sirandrish (#2610) üzenetére


btz
addikt

Biztos nincs a közeledben, akit még érdekelne a szolgáltatás, ezzel növelve a hajlandóságot, hogy elhúzzák azt a 20 métert? Szerintem nem is olyan sok az.

ⓑⓣⓩ

(#2613) btz válasza Lauda (#2611) üzenetére


btz
addikt

Az UPC meg fog szűnni. Vodafone lesz.

ⓑⓣⓩ

(#2614) Sirandrish válasza btz (#2612) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem tudom. Kétlem hogy ha 2-3 ember lenne akit érdekel, az bármin is változtatni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2615) Fücsök007 válasza Sirandrish (#2614) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egy próbát megér. Ha jól tudom 25 méterig nem kell külön engedélyt kérni a kábelek kihúzásához, tehát erre sem hivatkozhatnak. :))

(#2616) btz válasza Fücsök007 (#2615) üzenetére


btz
addikt

Bőven vannak 20 méternél hosszabb bekötések, úgy hogy a tulaj maga rakott le oszlopot a területére.

ⓑⓣⓩ

(#2617) Túzok22 válasza tbw (#2602) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nem vitatkoztunk, csak az egyik user kérdezte tőlem hogy mi van a DIGI-vel. Én csak válaszoltam rá.

(#2618) kacsa7 válasza tbw (#2602) üzenetére


kacsa7
őstag

Vitáról szó sincs. Információ csere történt.
A kérdésedre pedig borzasztó egyszerű a válasz. A Digi olcsóbban adja ugyanazt, mint a Telekom. 1000-es feltöltést kevés ember használja ki, így nem feltétlenül szükséges. Net fronton óriási különbségek nincsenek. TV fronton annál komolyabb a kontraszt. Egyrészt a Telekomnál nincsen Digisport. Másrészt a Telekom IPTV legjobb tudomásom szerint max 3 készüléket tud, ezzel szemben a Diginél annyi TV-re kötöd, amennyire akarod. Ez nálunk pl. szempont, mert a 3 TV nem elég. Tehát összefoglalva a Digi olcsóbban ad egy számomra pl. kedvezőbb csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#2619) Fücsök007 válasza kacsa7 (#2618) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, továbbá a Telekomos IPTV-nek rossz a minősége, tehát alapból hátrányba van a többi DVB-C szolgáltatóval szemben.

(#2620) Túzok22 válasza kacsa7 (#2618) üzenetére


Túzok22
aktív tag

6 TV-t is tud 2 TV előfizetéssel. Annyi hogy 2 Sagemcom ONT-od lesz + saját router hogy a netet is több készülékre tudd osztani.

(#2621) Sirandrish válasza Túzok22 (#2620) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sőt..9et is tud 3 előfizetéssel :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2622) Túzok22 válasza Sirandrish (#2621) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szerintem az a 9 már egy kicsit sok lenne. :DDD
Max 6 TV-t lehet 2 előfizetéssel, a T-sek ezt mondták nekem. :)

(#2623) djzotya1983 válasza Túzok22 (#2620) üzenetére


djzotya1983
tag

Akkor már a 2Gbit is megvan egyúttal :D

(#2624) user12


user12
őstag

Üdv

Szolnok több részén is megmozdult valami. Ha jól láttam az UPC fejleszt talán?
A Pletykafalu részen már elég jól elkészült, a Véső utca környékén mostanában rakták fel az erősítőket és az osztókat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2625) Túzok22 válasza djzotya1983 (#2623) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Hát 2 Sagemmel már 2000 Mbit/s igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#2626) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Úgy látszik hamarosan Pápa is DIGI terület lesz. Megjelent az első utca ahol beköthető.

(#2627) FistXL válasza Fücsök007 (#2619) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ha már szóbajött, most Digi SAT TV van itthon 15 HD adással, a Telekomnak van ugyanennyiért 32 HD csatornát tartalmazó csomagja, megérné váltani? Milyen gyakran szokott megszakadni? A Digi kb. soha, csak évente párszor, mikor hatalmas vihar van. :R

(#2628) djzotya1983 válasza FistXL (#2627) üzenetére


djzotya1983
tag

Ha nekem elérhető lenne a Digi, soha az életben nem lennék többé Telekomos! Sosem!

(#2629) btz válasza Túzok22 (#2625) üzenetére


btz
addikt

A T-nek van 2 GBPS úgyhogy kettővel már 4GBPS is lehet :D

ⓑⓣⓩ

(#2630) btz válasza djzotya1983 (#2628) üzenetére


btz
addikt

Az a fajta Digi (parabolás) ami neki van, az nálad is elérhető :)

ⓑⓣⓩ

(#2631) Lauda válasza djzotya1983 (#2628) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a baj a telekommal?

(#2632) djzotya1983 válasza Lauda (#2631) üzenetére


djzotya1983
tag

Rengeteg problémám van! Fizetek egy olyan minősíthetetlen szolgáltatásért amit inkább nem írok le olvass vissza egy oldalt.. Aztán meg hülyének akarnak nézni mikor bejelentek egy problémát..
Amikor azt mondom hogy miért ennyi a számla? Hiszen most vállaltam hűséget akkor levélben megírják mire fel az a pokróc stílus amit csinálok.. Olvasd vissza nem akarom leírni mégegyszer köszönöm! Érdekes mikor rájönnek hogy én nem az vagyok akit hülyének lehet nézni lecsökkenika számla és az internet is végre működik ahogy kell. Igaz s..zr minőségben de nem tragikus... Ha idejönne egy versenyképes szolgáltató az életben sem lennék többet ügyfél! Pedig a telefonom mindenem náluk van!

[ Szerkesztve ]

(#2633) FistXL válasza djzotya1983 (#2632) üzenetére


FistXL
aktív tag

Mi a UPC-vel voltunk így, a tv egy katasztrófa volt, állandóan elment, ha eső volt azért, ha köd, azért, ha hideg, azért, ha meleg, azért, ha sötét azért, ha világos akkor meg azért. Mindezt havi 9000 Forintért. Persze ez már több mint 10 éve volt, azóta sokkal olcsóbbak, szerintem a szolgáltatás is javult. Nem mondom azt, hogy a Digi mindig problémamentes volt, de a UPC-nél sokkal jobb.. Telekom parabolás TV-jéről semmit sem tudok, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#2634) szkaroly


szkaroly
senior tag

Véleményt szeretnék kérni nálam okosabbaktól: Békéscsaba külső részén lakom, kb. 4 km-re attól a helytől ahol a digi már kihúzta az optikai kábelt pár éve. Itt nincs semmilyen kábel jelenleg. Szerintetek van rá esély hogy lesz optika? Csak mert olyat hallok hogy valami f.s mikrót akarnak ide csinálni, az akkor se kellene ha falhoz állítanának.

Poco X3 Pro

(#2635) djzotya1983 válasza FistXL (#2633) üzenetére


djzotya1983
tag

Egy ideig stabil aztán szépen kezdenek csökenni a dB jelszintek, és úgy válik instabillá..
Ez eltart 2-3 hétig vagy 1-1 hónapig restart után megint megvan a 6.3 dB.. De volt már 4.8 on is egyik vonal az a szakadás határa ott már adat nemigen jön át.. Meg a minősége katasztrófa.. Tiszta error a logja a modemnek..
Mindezt 12-13 ezrekért.. Most lett olcsóbb hogy rájukszóltam!

(#2636) Lauda válasza djzotya1983 (#2632) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#2637) -Philip- válasza djzotya1983 (#2458) üzenetére


-Philip-
tag

Mérget azért ne vegyél erre ;)

Ha kevés a "víz" ami állandó nyomás alatt tartaná a csövet, akkor kevesebb "vízen" osztoznak az előfizetők. Emellett nem mindegy, hogy 32-es, 64-es vagy 128-as osztással épült meg a hálózat, a most használatos OLT-kben az aszinkron SFP-k is lehetnek szűk keresztmetszetek...

- Rallymania -

(#2638) tbw válasza kacsa7 (#2618) üzenetére


tbw
aktív tag

Nem arra írtam. Feljebb vitatkoztak hogy le tud e terhelődni az optika.

TBW

(#2639) greyslay válasza djzotya1983 (#2547) üzenetére


greyslay
aktív tag

és ezt hogy érted el ?

"embertelen ember munka"

(#2640) zulu_mester


zulu_mester
tag

NA úgy néz ki, hogy a Bagon (és nagy valószínűséggel a Bag-Galgahévíz vonalon) a Digi is el kezudi a szolgáltatást optikán, mert már nálunk elindult a szórolapozás.

Esetleg van valai a fórumtársak kzül aki ezen a vonalonlakik és tervezi igénybevebbi a Digi szolgáltatásait? Esetleg megosztaná majd a tapasztalatait?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2641) Ic3man válasza zulu_mester (#2640) üzenetére


Ic3man
tag

Én Galgahévízen lakok és azonnal jöttem T-hez amint lehetett, DE CSAK nettel.
IPTV-t nem akarok és nem is lesz.
Nálam 99% hogy DIGI-től lesz a TV, az internet pedig marad Telekom. 1000/1000 azért mégiscsak... :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2642) Sirandrish válasza zulu_mester (#2640) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gondolom a Telekom egyedül nem győzi a rendelések ezreit ;] :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2643) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Végre beindul a DIGI is Bagon. :C :C

(#2644) Sirandrish válasza Túzok22 (#2643) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja mert egy szolgáltató gigabites nete nem is elég :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2645) greyslay válasza Sirandrish (#2644) üzenetére


greyslay
aktív tag

igen végre valahára már van 2 ...

"embertelen ember munka"

(#2646) Sirandrish válasza greyslay (#2645) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem még vagy 2 cég beköltözik oda...mi többiek meg egy barátok közt részt is 2 óráig töltünk :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2647) Túzok22 válasza Sirandrish (#2646) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Itt hamarosan Vodafone is lesz és már 3 szolgáltató fog szolgáltatni. :DDD

(#2648) Sirandrish válasza Túzok22 (#2647) üzenetére


Sirandrish
legenda

Viktor báttyánk odaköltözött vagy mi? Mert kizárt dolognak tartom hogy az egész településen 100nál több gigabites netet kellene kötniük...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2649) djzotya1983 válasza -Philip- (#2637) üzenetére


djzotya1983
tag

Olyan nincs hogy kevés a víz.. Az a bizonyos tartály vagy megy vagy nem. Az hatással van a rézre a koax hálózatra is. Ha elcsípik akkor mindenhol vége a dalnak. Itt nálunk a markoló belekapott nyíregyháza budapest és Sopron stb meghalt el lett vágva a világ elől..
Fentebb írtuk már hogy mi a szitu. A fejegység és az OLT programozásán kapacitásán múlhat a dolog a vezetéken nem! Az csak egy passzív alkatrész.

(#2650) Ic3man


Ic3man
tag

Bagon és Hévízgyörkön rendelhető a DIGI!
Galgahévízen MÉG NEM.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.