Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Ic3man válasza tbw (#2050) üzenetére


Ic3man
tag

Mint a forint! :)
Komolyra fordítva eddig tökéletes! Sose mértem még (normális kiszolgálónál) 900/800 alatt.
Sokszor a túloldali sávszél a szűk keresztmetszet és nem az én kapcsolatom. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2052) Túzok22 válasza Ic3man (#2051) üzenetére


Túzok22
senior tag

Bekötötték hozzám is. Én csak olyan 200/200-akat meg 100/100 akat mérek valamiért. Wifin meg csak 90/90-eket. :(

(#2053) Sirandrish válasza Túzok22 (#2052) üzenetére


Sirandrish
legenda

200/200ért kinyírnám a szerelőt :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2054) Túzok22 válasza Sirandrish (#2053) üzenetére


Túzok22
senior tag

Valamikor csak 90/90 :(
Most csak 80/50 ez miiiii???
Sztem valamit nem jól csinált meg a szerelő

[ Szerkesztve ]

(#2055) Tav-Csoves válasza Sirandrish (#2053) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

100/100 netért lemennék spárgába, és megnyalnám a bal szemöldököm ha lenne ilyen netünk Hévízen...

(#2056) Sirandrish válasza Tav-Csoves (#2055) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én alsó madásfogásba nyomnék egy leszúrt Rittbergert :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2057) taki01 válasza Túzok22 (#2052) üzenetére


taki01
őstag

Kábel gond lesz. Próbáld meg másik CAT5E-s vagy CAT6-os kábelen mérni. Wifin meg nem garantál semmit egyik szolgáltató sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2058) Lauda válasza Túzok22 (#2052) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem javítják ki napokon belül, állj el a szerződéstől, ehhez jogod van.

(#2059) Túzok22 válasza Lauda (#2058) üzenetére


Túzok22
senior tag

A 80/50-es mérésem az wifin volt

[ Szerkesztve ]

(#2060) Túzok22


Túzok22
senior tag

Óóó menvan jogy miért mértem 80/50-et wifin. Nem 5Ghz-n voltam a routeremen mostmár wifin 400/300 😄

(#2061) Sirandrish válasza Túzok22 (#2060) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az akkor buleeee :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2062) kiskeni válasza Túzok22 (#2060) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A vezetékes kapcsolódásnál meg vagy a vezeték lesz a gond, vagy a géped hálózati adaptere. Utóbbi mondjuk eléggé ritka, szinte az összes integrált cucc 10/100/1000, így gondolom nálad sem ez lesz a gond. Vezetéknek meg CAT5e/CAT6 szabványú ajánlott, mert ezek képesek 1000MBit/s sebességű adattovábbításra.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#2063) Lauda válasza Túzok22 (#2060) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez mi köze a korábbi vezetékes 200/200-nak?

[ Szerkesztve ]

(#2064) Túzok22 válasza Lauda (#2063) üzenetére


Túzok22
senior tag

Valójában semmi. :)

Kiskeni egy gépem van ami vezetékről megy, sztem lankábelt cserélek a modem és a gép között.

[ Szerkesztve ]

(#2065) Túzok22


Túzok22
senior tag

Wifin 500/400 egyre jobb😄😄

(#2066) kiskeni válasza Túzok22 (#2064) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Igen igen, LAN kábelre gondoltam én is, csak néha aztán pont kifelejtem a lényegi részt :D

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#2067) greyslay


greyslay
aktív tag

Ma kaptam ezt az sms -t a telekomtól.
Ne várjak nagy csodát, vagy esetleg reménykedhetek abban ha 50 megás netet fizetek akkor talán 21 megánál több lesz az elérhető sávszél 1.5 év után ?

"embertelen ember munka"

(#2068) Cs1csó válasza greyslay (#2067) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk is jött ilyen a TRÉ komtól, de nem lett jobb a mérés szerint se a ping se a sebesség, ellenben LEHET, hogy a csúcsidőben már jobb lesz mint régen, passz majd figyelem.

(#2069) Túzok22


Túzok22
senior tag

Nekem elmegyeget a net valamiért (T 1000/1000) és most csak olyan 70-eket mérek
Valaki tudja esetleg hogy ez miért van?
Összekötöttem egy jó lankábellel a laptopomat és a modemet és úgy is ilyen valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#2070) Cs1csó válasza Túzok22 (#2069) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyers méréseknél? Passz próbálj ki másik mérést vagy indíts el valami nagyobb fájl letöltést - nem feltétlen bittorrentre gondoltam - és nézd meg azt hogy tudja tartani.

(#2071) Túzok22 válasza Cs1csó (#2070) üzenetére


Túzok22
senior tag

Ookla speed testen szoktam mérni eddig is ott mértem a lehető legközelebbi szerverrel. Nem tudom mi lehet majd megnézem. Nem hinném hogy az optika meg lenne sérülve, bár ki tudja.

(#2072) Lauda válasza Túzok22 (#2064) üzenetére


Lauda
félisten

A modemekhez általában jár egy rövidebb lan kábel. Azt dugd be a gépbe és mérjél. Ha nem jó, be kellene jelenteni.

(#2073) Túzok22 válasza Lauda (#2072) üzenetére


Túzok22
senior tag

Már csináltam úgy, lehet hogy az optika sérült, azzal meg nem sokat tudok csinálni, csak a szerelő
Biztos hogy csak nálam van a gond mert a szomszédnak 800/800 jön be

[ Szerkesztve ]

(#2074) rasotamas


rasotamas
veterán

Na tegnap be lett kötve a Telekom.
A net megy 300/20, azzal nem lesz gond.
A szerelő egy gyökér volt, mondta az üzletkötő, hogy tervezzem meg a kábelezést, mondtam a szerelőnek, hát ő oszt födémet biztos nem fúr. Kb 3 másodpercre voltam tőle, hogy megkérjem távozzon és nem kérjük.
Sok minden nem úgy lett megoldva ahogy akartam és vehetek darabonként jópárezerért gigabites switcheket egyrészt mert nem akart furkálni, másrészt mert ez a modem/router amit hoztak csak 4 portos, ebből ugye 3mat elvesz a 3 iptv.
Aztán arra is rá kellett jönnöm, hogy egyszerre max 2 csatornán nézhetek hd adást, a 3madikat sd-re kell tenni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2075) Ic3man válasza rasotamas (#2074) üzenetére


Ic3man
tag

Nem véletlenül mondogatom én már évek óta, hogy az IPTV már a születése pillanatában is halott technológia volt. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2076) tbw


tbw
aktív tag

Szóval akkor lehet hogy még várok kicsit hátha megjön a Digi.
Ahogy a kommenteket olvasom.

TBW

(#2077) Cs1csó válasza Ic3man (#2075) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez még hagyján, de mikor a ADSL-re - persze jó messze a fejközponttól - ráteszik az IPTV-t és az amúgy is xar sebesség mér rosszabb lesz 8/1-es pedig akár 15Mbit is lehetne vagy több nem tudom mennyit csíp le FIXEN az IPTV, arról ne is beszéljünk hogy amit adnak IZÉ (router szerű multi izé telefont is rá lehet kötni van neve is de most nem jut eszembe) akkor azt mindennek - is - vége.

(#2078) Túzok22 válasza Lauda (#2072) üzenetére


Túzok22
senior tag

Megtaláltam a problémát. A modem alján megy be az optika. A modem aljánál találtam rajta egy éles szinte derékszöget. Hétfőn kihívom a szerelőt.

(#2079) Sirandrish válasza rasotamas (#2074) üzenetére


Sirandrish
legenda

" hát ő oszt födémet biztos nem fúr"

Nah akkor kellett volna azt mondani hogy: Semmi gond..hívjuk fel a munkaadót és kérdezzük meg hogy fúr-e vagy sem...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2080) headhunter válasza Sirandrish (#2079) üzenetére


headhunter
addikt

...Nah akkor kellett volna azt mondani hogy: Semmi gond..hívjuk fel a munkaadót és kérdezzük meg hogy fúr-e vagy sem...

+1

Én olyan értékelést "rittyentenék" a munka el nem végzése után...

Megérjük, hogy a szerelő megérkezik átadja a szerszámait és te saját magad elvégzed a bekötést, amíg ő elfogyasztja az előre elkészített és felszolgált kávét, üdítőt és aprósüteményt...

(#2081) Sirandrish válasza headhunter (#2080) üzenetére


Sirandrish
legenda

De a végén azért nyomj a kezébe egy ötöst a jól elvégzett munkáért...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2082) rasotamas válasza Ic3man (#2075) üzenetére


rasotamas
veterán

Lehet, hogy az a forma ahogyan meg van oldva az iptv sz*r ahogy van, de alapvetően sem a dvb-c, sem a dvb-s, sem a dvb-t létezése nem lenne indokolt, jó internet kéne meg egy jó megoldás. Kiválasztanád, hogy melyik csatornákat akarod nézni, egyesével, és közvetlenül a csatornatulajdonostól streamelhetnéd megfelelő havidíj fejében. Pl M1-M5-öt élből törölném a p*csába az összes sportcsatornával meg a fishing huntinggal egyetemben. Pont hogy az lenne a kívánatos, ha én elmennék nyaralni, elvinném magammal a set-top-boxot, rádugnám a szálláson a bármilyen, akár digis, upc-s internetre és működne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2083) Cs1csó válasza rasotamas (#2082) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem akarok kötekedni, de pont a SPORT csatornák amik még életben tartják ezeket a tévéket, a lineáris tévézés haldoklik, de az ÉLŐ sportesemények főleg ha magyar kommentárral szeretnéd csak ezeknél a szolgáltatóknál érhető el.

Amit te szeretnél elméletben JÓ, de gyakorlatban ugyanott lennél mint most:
MOST: 4k-ért mondjuk kapsz 100 csatornát
AMIT TE SZERETNÉL: mondjuk 10 csatorna stream-elése tuti meglenne 4k.

Anno mikor bejött ez a stream megoldás - mint a Netflix - hogy valós időben is nézhetsz tartalmat de felveheted visszatekerheted nincs reklám stb. van egy bazi elérhető filmtár jól hangzott.
A valóság: NEM érhető el minden film, minden nyelven pl. régi klasszikusok magyar szinkronnal
NEM érhető el minden új film mert azt egy másik streamig szolgáltató fizeti stb.

Nálunk a bittorrent még sokáig fontos tényező lesz.

(#2084) Ic3man válasza rasotamas (#2082) üzenetére


Ic3man
tag

Ezt a telekomnál úgy hívják, hogy TV GO :)
Kb bármin tudod nézni a TV-t, bárhol!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2085) tbw


tbw
aktív tag

Szóval ha csak internetet kérek a T-nél.
Akkor 8660 Ft havonta?

TBW

(#2086) Lauda válasza tbw (#2085) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt mi nem tudhatjuk. Az online felületen keresd ki a címedet. vagy hívd fel őket.

(#2087) Ic3man válasza tbw (#2085) üzenetére


Ic3man
tag

1000/1000, hűség nélkül, akkor 8660Ft/hó.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2088) tbw válasza Ic3man (#2087) üzenetére


tbw
aktív tag

Mert ahogy nézem nem akarok TV-t.
Amúgy neked jó a net Ic3man?

[ Szerkesztve ]

TBW

(#2089) Cs1csó válasza tbw (#2088) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÁCSI! Kérdezd meg minden opcióról őket :
- tévé + telefon + net
- csak net
- net + tévé

Mert ha pl. a tévé+ telefon + net együtt csak 7k akkor akár választhatod azt is.

(#2090) headhunter válasza Cs1csó (#2089) üzenetére


headhunter
addikt

"Tipp..."

Spec 1. (DIGI):

1000/1000M/s + Alap telefon = 4.816Ft/hó

1000/1000M/s + Alap telefon + TV = 7.425-8.505Ft/hó

Spec 2. (UPC):

1000/1000M/s + Alap telefon = 5.456Ft/hó

1000/1000M/s + Alap telefon + TV = 8.530-10.455Ft/hó

Konkurencia mentes terület:

1000/1000M/s + Alap telefon = 8.368Ft/hó

1000/1000M/s + Alap telefon + TV = 10.830-13.740Ft/hó

(#2091) Cs1csó válasza headhunter (#2090) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor olcsóbb a sima net, sajnos nem egyszer olvastam már olyan ajánlatot, hogy megérte a komplexebb csomag, vagy inkább úgy mondom, hogy ha valakinek kell a tévé - még ha rinkán is - 1-2k-át megér.

(#2092) Ic3man válasza tbw (#2088) üzenetére


Ic3man
tag

Teljesen jó! 900/800 az átlag!

TV egyetlen 1 dolog miatt lenne jó és az TV GO, viszont mint mondtam IPTV NEM kell!!!
TV marad a Kalásznet, egyelőre lekopogom, semmi baj vele! Amint jön a DIGI, átmegyek hozzájuk TV ügyileg, nekik is van Online TV lehetőségük és nem fos IPTV, hanem sima koax. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2093) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag






Ezek a képek Hévízen készültek. Milyen kábel lehet ez? Tapintásra nem kör alakú a keresztmetszete, hanem lapos, mintha 2 eres vezeték lenne benne. De lehet tévedek.
Szakértőink megmondják.

(#2094) taki01 válasza Tav-Csoves (#2093) üzenetére


taki01
őstag

Optikai kábel és annak kötődoboa.

(#2095) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Melyik cégé?

(#2096) Túzok22 válasza Lauda (#2072) üzenetére


Túzok22
senior tag

Elhárították a hibát. T-s csávó visszavágta az optikát, levágta a sérült részt. Mostmár tökéletes. 600/800 at mérek mindig és olyan 5 körüli a pingem. :) :D

(#2097) Túzok22 válasza Tav-Csoves (#2093) üzenetére


Túzok22
senior tag

Látom nálatok is lesz optika. :D

(#2098) Tav-Csoves válasza Lajosnagy17 (#2095) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

mármint a hévízi? Hát... valószínűleg az Invitel(amit megvett a Digi) de ha az Invitelt kérdezem: "lehetséges fejlesztésekről mi ügyfélszolgálatosok nem tudunk adni semmilyen hivatalos információt. Csak a jelenleg elérhető csomagokat tudom eladásra bocsátani"....

(#2099) Luc22


Luc22
csendes tag

A zirci járás egy kis falujában egész napos áramszünet lesz a napokban. Lehet ennek bármilyen köze a Szupergyors Internethez? Úgy értem pl. kicserélnek olyan oszlopokat, ami nem bírna el a dobozokat, vagy hasonló.
Volt korábban más településen áramszünet a telepítés előtt, vagy kár reménykedni hogy köze van ehhez?

Közben megtaláltam az E.ON oldalán az Excel, van szélessávú internet építése miatti áramszünet is. Ebben az esetben sajnos nem amiatt lesz.

Üdv
András

[ Szerkesztve ]

(#2100) Túzok22 válasza Tav-Csoves (#2093) üzenetére


Túzok22
senior tag

Amúgy a dobozok miért csüngenek a kábellel együtt le az oszlopokról, miért nincsenek fent a helyükön? xD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.