Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) makoss válasza vén6805 (#3593) üzenetére


makoss
veterán

Ez már lejárt téma, 2020-at írunk, aki ezt írta nem volt teljesen tisztába mi van! :(
Ebből semmi nem lesz már!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3602) makoss válasza the.odzsy (#3600) üzenetére


makoss
veterán

Ott sem, de már tudom mi ez, egy tervezet aminek meg kellett volna valósulni, végül nem lett semmi!
Én többször bementem a telekomhoz, lesz-e fejlesztés és csak mosolyogtak. :F
Néhány 10 éves telefonvezetéken kívül semmi nincs palkonyán! :O

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3603) the.odzsy válasza makoss (#3601) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Valami azért csak-csak alakul belőlük szerintem.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3604) csstriker86 válasza mrsng (#3598) üzenetére


csstriker86
csendes tag

Pár éve én is keresgettem a "D" szolgáltató végét, és megtaláltam a Tiszapalkonyához legközelebbi házához képest talán 2-3 km légvonalban (vannak ott oszlopok is), az erőmű lakótelep fele van és a mol kifolyó között a vége, de ez a kábel el van vágva a mol szivattyúháznál a garázsok sarkánál. De szerintem most elég jó a szolgáltatás, mert még pár éve wlan rendszeren kaptam a netet 2/0.25 Mbit, és most a T szolgálató 100/25 Mbit és ugyan azon az áron kb.

(#3605) mrsng válasza the.odzsy (#3600) üzenetére


mrsng
friss újonc

Nem mintha a kapcsolattartókkal menne bármire is :D Fentebbi, te pedig a lakótelepen laksz? Nem értem, ha már odáig kihúzták, az a 3 km nem lett volna nagy erőfeszítés.

[ Szerkesztve ]

(#3606) makoss válasza the.odzsy (#3603) üzenetére


makoss
veterán

Abból már semmi nem lesz, Palkonyán az Északnet az egyeduralkodó, és valakiknek csurran cseppen a haszonból, hogy ez így is maradjon! Egy kis kenőpénz aszal alatt :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3607) mrsng


mrsng
friss újonc

Dehogy. Majd az illetékes kolléga megmondja. Már biztosan elkezdték folytatni a fejlesztéseket. Reméljük ide is elér hamar.

(#3608) the.odzsy válasza mrsng (#3605) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát igen. A kapcsolattartónak megadott email nem működik! De én nem írtam hogy lakótelepen lakom. Csanádapáca a szomszéd falu (Kaszaperen lakunk kertes házban kb 8 Km -re), ott rakosgatják az optikai kábelt a villanypóznákra (egyenlőre még csak a tartó kampókon felakasztva). Nem írtam sehol hogy településünkön belül, (szomszéd falut írtam) valamit nagyon félreértettél. :)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3609) mrsng válasza the.odzsy (#3608) üzenetére


mrsng
friss újonc

Szerintem olyan választ írtak amit csak én látok vagy nem tudom, de egy másik srácnak/lánynak írtam a lakótelepes dolgot. De ha már nálatok elkezdték kihúzni a kábelt az már csak jó jel...

(#3610) the.odzsy válasza mrsng (#3609) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ebben reménykedem én is.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3611) mrsng válasza the.odzsy (#3610) üzenetére


mrsng
friss újonc

Nálatok legalább addig eljutottak. Már látsz némi fényt az alagút végén. Errefelé meg, semmi :(

(#3612) Túzok22 válasza Ic3man (#3597) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. Nálad szokott néha olyat csinálni a DIGI tv, hogy szétesik a kép, akadozik a hang/elmegy az adás? Nálam néha-néha szokott ilyen probléma lenni, átnézettem velük mindent a házban (osztócsere, F-csatlakozó cserék is voltak, coax mind jó (3x árnyékolt az összes), a tv-k is jók (az összes modern LED tv).
Olyankor amikor szétesik az az összes tv-t érinti, és akkor ugyan úgy az ismerősömnél is rossz a tv, nem csak nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#3613) makoss válasza mrsng (#3607) üzenetére


makoss
veterán

Majd bemegyek mâr a Telekomhoz, kicsit felidegesítem őket a net miatt, hogy mit bénáskodnak már, miért nincs még mindig semmi?!?! ;]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3614) Amita válasza makikox (#3590) üzenetére


Amita
csendes tag

Ez a táblázat már nem aktuális. Az első körben "elkelt" települések vannak benne csak. Azóta megköröztették újra ami kimaradt, így több település van már benne a fejlesztendők körében (szerencsére). Szerintem a kapcsolattartók sem biztos, hogy aktuálisak.

(#3615) Ic3man válasza Túzok22 (#3612) üzenetére


Ic3man
tag

Szia, Nem igazán nézek TV-t. :) Szülők még nem panaszkodtak ilyesmire.
Én amúgy egyetlen egyszer vettem észre ilyesmit, épp pár napja amikor éjjel volt az a vihar. Akkor előtte néha néha szétesett a kép.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#3616) mrsng


mrsng
friss újonc

Szerintem el fognak küldeni a p*csába. De ettől függetlenül egy próbát megér. Én tegnap írtam nekik egy e-mailt, btz-nek is írtam privátban a Telekom fórumon. Én tegnap úgy emlékszem láttam egy kötődobozt és egy jó nagy tekercs kábelt a füzes melletti oszlopon. Ma újra megnézem, ha tényleg ott van, várhatóan 1-6 hónap mire lesz ebből valami. Addig nem tudunk egyebet csinálni mint várni.

(#3617) the.odzsy válasza mrsng (#3616) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Így van a remény hal meg utoljára! :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3618) mrsng


mrsng
friss újonc

Palkonyán az iskola sarkánál lévő oszlopon fent van egy tekercs kábel es egy elosztódoboz. Ugyan ez a helyzet a Füzes presszó mellett lévő oszlopon. Egyelőre ennyit láttam, majd kiderül mi lesz.

(#3619) makoss válasza mrsng (#3618) üzenetére


makoss
veterán

Azt tudom, rálátok a tekercs kábelre :B
De az szerintem a kábel tévének lett volna de abból sem lett semmi, UPC Direct Műholdas Tv van....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3620) geridon81


geridon81
csendes tag

Sziasztok
Berotel ről mit tudtok mondani ?
Stabil hálózat ?
Megvan az 1000 net nél a sávszélesség?
500 net milyen árban van mer az oldaluk ami nagyon hiányos nem találni semmit?

(#3621) mrsng


mrsng
friss újonc

Na, megkaptam a választ az illetékes T kollégától. Válasza a következő: "Illetékes kollégáink válasza alapján legkorábban a jövő évben várható hálózatfejlesztés elkezdése, ez ügyben kérjük, ismételten keresse fel ügyfélszolgálatunkat jövőre. Megértését köszönjük!" Szóval majd 2021-ben lesz itt bármi is. Addig ülünk a seggünkön és várunk, és élvezzük a rádiós net adta különleges sebességet.

(#3622) bizmark6 válasza mrsng (#3621) üzenetére


bizmark6
tag

Mi felénk is (mezőgyán) mikrós net van (30/9-es 4300 pénz) de jó ha 15 megával jön.Van 2 csepp víz,aztán órákig szakadozik.Tavaly tavasz óta építgetnek valami optika félét,1 hét munka,2 hónap szünet.Már odáig eljutottak,hogy az oszlopokra kihúzták a vezetéket,de még nincsennek dobozok.Elméletileg a központi elosztóba bekötötték,legalábbis láttam munkásokat móklászni benne.Digis feliratú autó,de igazából nem tudni kifélék.A sarkadi járásban a Gyopárosi kft nyert pályázatot,és már 2018-ban be is fejezték.(papíron)De a valóság más.Úgyhogy Én is szenvedek ezzel a gyönyörű szolgáltatóval -KITNET Szeghalom -,és hiába jelentem nekik a hibát,b.....nak bármit is csinálni,hisz igazából nincs konkurenciájuk.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#3623) mrsng


mrsng
friss újonc

Örülj neki, nálad már nincs messze a dolog. A táblázatban megadott kapcsolattartók e-mail címe még él, és Kövesi Gabriella válaszolt is megkeresésemre. "Tisztelt Uram!
Rövid távú fejlesztési terveinkben Tiszapalkonya optikai fejlesztése nem szerepel, de vizsgáljuk a felmerülő igények alapján, hogy a következő fejlesztési ciklusba bekerüljön." Hát de jó nekem...

(#3624) makoss válasza mrsng (#3623) üzenetére


makoss
veterán

Akkor b#sszák meg!
Amúgy valamint hallottam ma nem biztos infó (BCB-stől) hogy az optikai kábelt vezetik be palkonyára....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3625) makoss válasza mrsng (#3623) üzenetére


makoss
veterán

Egyébként pofátlanság, hogy ott van Tiszaújváros, ott van a TIFÓ, új gyárat építenek, és palkonyát úgy elkerülik a fejlesztések, mint a leprát! :W
És mióta nem Lasztóczki László Attila a polgármester, a szociális étkeztetés is megszünt oly módon, hogy Ónodról hozzák az ebédet! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3626) mrsng


mrsng
friss újonc

Van itt optika. Egy elosztóig. Onnan meg jön a fasza VDSL amire nem mellesleg többen már fel sem férnek. Nincs szabad érpár. Bondingról meg nem is álmodjunk. Azért arra még rákérdeztem Kövesi Gabriellánál, hogy mikor kezdődik a következő fejlesztési ciklus. Nem szabad őket békénhagyni, mert ha nincs igény fejlesztésre, ők nem is fogják idetolni a képüket. Mint az számomra később világossá vált, Sajóörösön azért van DIGI-s optika, mert ott volt Invitel amit a DIGI felvásárolt és náluk már nem nagyon van réz. Ők mindent lecseréltek optikára, vagy éppen cserélnek. Ők az áraikkal nagyon nagy konkurencia a T-nek, csak az a baj hogy azokból az árakból nem futja nagyon fejlesztésekre. A polgármesterre kitérve (ami off-topic), mostmár Kalapos Berci az, és nem azért azóta látszódik a különbség a falu kinézetén(oszlopon virágok, fák ültetve, lassan kezdik a csatorna építést, stb.). Rokonom, szóval rákérdezek tud-e tenni valamit.

(#3627) inf3rno válasza mrsng (#3626) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, itt Herenden még mindig ugyanaz a telefon vonalas retek netje van az Invitelnek, mint 15 éve volt, az áraik meg nevetségesek. A UPC a helyi koax hálózaton tolja az 500-as netet, elvileg az is optikai egy darabig. Sajnos laggol és szakadozik a UPC, de böngészésre még azért jó.

Buliban hasznos! =]

(#3628) taki01 válasza inf3rno (#3627) üzenetére


taki01
őstag

A Vodafone (UPC) hamarosan elkezdi bevezetni az ED3.1 lefele irányba és akkor hozhat javulást a pingben és csúcsidőben elérhető sebességben is.

(#3629) inf3rno válasza taki01 (#3628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is ebben reménykedem, hogy az idő megoldja.

Buliban hasznos! =]

(#3630) taki01 válasza inf3rno (#3629) üzenetére


taki01
őstag

Nem rég tartott egy előadást valaki a vodafone-tól és ott mutogatta a diákat és akkor az volt ott hogy 1000/25 Mbps lesz hamarosan. Ha az uploadot is akarják fejleszteni akkor cmts-t és onu-t is fejleszteni kell.

(#3631) Akosman válasza mrsng (#3580) üzenetére


Akosman
aktív tag

Bízz benne,elöbb utóbb valaki biztos odaér optikával. Nálunk Majosházán is 30Mbit/s VDSL van jelenleg,illetve 15Mbit/s ADSL (Invitel). A múlthónapba esett be a faluba a Digi és a PR-Telecom GPON FTTH kiépítéssel,amiről nem volt semmi előrejelzés. Elvileg nyár végére indítják a hálózaton a szolgáltatást. Remélem úgy is lesz. Eddig jól haladnak.

(#3632) Túzok22 válasza Akosman (#3631) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Fasza :D
Nálunk Bagon is 2 optika van. Az egyik a Magyar Telekom optikája, a másik a DIGI-é. Mindkettő működik már nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#3633) Túzok22 válasza Akosman (#3631) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Felső a PR Telecom.
Alsó a DIGI. :D

(#3634) Akosman válasza Túzok22 (#3632) üzenetére


Akosman
aktív tag

Az nagyon jó! Igen felül a PR viszi,alul a Digi! Te melyiket használod Digi vagy Telekom?

(#3635) Túzok22 válasza Akosman (#3634) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az internet és a vezetékes telefon Telekom, a tv DIGI.

(#3636) Ic3man válasza Túzok22 (#3635) üzenetére


Ic3man
tag

Szintén és ugye Galgahévíz! :)
A szinkron 1Gbit azért nem rossz bolt, ezért nem DIGI a net. Ahogy néztem Romániában 950/450 a max netjük, az már talán egy olyan opció amiért váltanék 3100-ért.
Addig is nekem megér 5500Ft-t a szinkron 1Gbit. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#3637) Túzok22 válasza Ic3man (#3636) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szerintem is így a legjobb. :)
Neked amúgy vezetékes telefon is van a Telekomtól vagy csak internet? Annyira mondogatták hogy a Kalász megszűnik, lebontják a koaxot, de ennek a mai napig semmi jelét nem látom. Előbb utóbb lehet hogy tényleg megszüntetik.

(#3638) Ic3man válasza Túzok22 (#3637) üzenetére


Ic3man
tag

Nincs vezetékes telefon, úgy 15 éve. :)
A KalászNET elképzelése az lenne, hogy mindenkit átvinnének optikára, úgy értve, hogy T hálózatára, a régi "elavult" DOCSIS 3 hálózatot meg lebontatnák.

Nem tudok konkrétat, de szerintem 99%, hogy még mindig a Hévízgyörki központot használják, onnan osztják szét a hálózatot.

Amúgy hozzám még mindig 3 kábel jön be, mert a KalászNet nem kötötte le a végpontot... Azon agyalok, hogy feltekerem a kábelt és kirakom a villanyoszlopra... egy vizuális ellenőrzés során csak feltűnik nekik. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#3639) Túzok22 válasza Ic3man (#3638) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Mi betelefonáltunk a Kalásznak, kijöttek és leszedték a koax kábelt az oszlop és a ház között, nem kellett fizetni se emiatt. Szólj nekik, szerintem egy próbát megér, vagy csináld azt hogy feltekered, összekötözöd gyorskötözővel, kiviszed az oszlophoz és rákötözöd szintén gyorskötözővel.

Igen, Hévízgyörkről indul a T optika a 20 kV-oson lévő fő gerinc optikáról ágazik le, arról a vastagabb optikai kábelről, ott ahol mész ki a vasút felé. Onnét látja el a 3 falut: Elsősorban Hévízgyörköt és úgy a másik 2 szomszédos falut: Galgahévízet és Bagot.

A Kalász vezetéke, a docsis 3-as koax az nem tudom hogy honnét van betáplálva, csak az optikát tudom, amit egyel feljebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#3640) draco31


draco31
veterán

Van egyébként valami felügyelet, ahová lehet jelenteni, hogy a nyertes semmit nem csinál?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3641) Porlac válasza draco31 (#3640) üzenetére


Porlac
újonc

Hát szerintem még nem foglalkoznak vele mert megint meg lett hosszabbítva a határidő 2021. 12. 31 ig a kifü küldte egy hónapja kb. A Keszthelyi járásban a Szupergyors Internet Program (SZIP) keretén belül a GINOP-3.4.1-15-2016-00234. sz. pályázat nyertese és a támogatási szerződés kedvezményezettje az MVM NET Zrt., amely szolgáltató optikai hálózattal (FTTH-PMP technológiával) vállalta a lefedést, mely legalább 100 Mbps sebességet biztosít. A hatályos támogatási szerződés alapján a fejlesztés fizikai befejezési határideje: 2021.12.31. Jelenleg a járásra vonatkozóan a tervezés folyamatban van. Úgy hogy még egy évet várhat mindenki előbb fognak a szip 2.0 ban fejleszteni mint hogy a szip 1nek vége legyen.

(#3642) Porlac válasza Porlac (#3641) üzenetére


Porlac
újonc

Ja és még van egy jó kis cikk https://www.google.com/amp/s/index.hu/techtud/2020/03/02/azota_is_hozza_az_allam_a_szuperinternetet/amp

(#3643) draco31 válasza Porlac (#3641) üzenetére


draco31
veterán

Megkérdeztem már, aki ide nyert, az ügyfélszolgálat nem tudja mikor lesz csinálva a hálózat. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3644) adammeyer


adammeyer
csendes tag

Sziasztok,

hozzátok fordulok segítségül internet ügyben mert kezd tarthatatlan lenni a helyzet, főleg ezekben a nehéz-, embert próbáló hómofiszos időkben.

Adott egy falu (Kesztölc, fővárostól 20km légvonalban, ~2500 lakos) ahol szüleim laknak, és most az elmúlt hónapokban én is egyre többet. Kb 1 éve tettek egy kísérletet hogy az Invitel bekösse hozzánk az internetet de megtagadták, mondván hogy "műszaki akadályba ütközik". Ez gyanítom azért van mert nem jön be az utcáról a kábel a házba, de a ház ugyan már itt van 30-40 vagy több éve, 20 éve költöztünk ide és nem valami lehetetlen elhelyezkedésű, kb 6-8 méterre van az utcától. Valaha lehetett valami bejövő telefon kábel, erről nem sokat tudok, de rémlik valami sztori 15+ évvel ezelőttről, hogy garázs építés közben a szomszéd kimarkolózta...de ez mindegy volt akkoriban mert vezetékes telefonunk és internet nem volt.

Kb 3 éve a KIFÜ-vel egy emailváltásom már volt mikor hallottam erről a SZIP programról. Anno ezt a választ kaptam:

A mapping, Magyarország szélessávú lefedettsége feltérképezésének keretében 2014. december és 2015. április között felmérésre kerültek a szupergyors internettel még ellátatlan igényhelyek.

Az Ön által megjelölt cím (2517 Kesztölc, …) a felmérés során szupergyors internettel egy kábeltelevíziós szolgáltató által lefedettnek lett jelezve, EuroDocsis 3 technológiával.

Ezért a GINOP 3.4.1-2015 „Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése” pályázatban ez a cím már nem került már kiírásra.

Tehát elvileg nálunk lehetséges lenne az internet... Erre írt válaszomra már nem kaptam reakciót, így hozzátok fordulok, hátha tudtok valamit javasolni, hogyan lehetne elérni hogy valamilyen kábel formájában bejöjjön az a világháló.

Jelenleg csak olyan megoldás van hogy a szomszéd kisvárosból pár fiatal valami antennával sugároz a falu templomjára ami aztán tovább szórja a falu népének. Mindez 8 mbit/s down (garantált 2), 1 mbit up, havi 3100 huf. Mondanom sem kell, estefelé mikor mindenki netezik a faluban akkor kb megáll az online élet. (Nyilván a legtöbb háznál elérhető kábeles internet de van aki erre van rászorulva.)

[ Szerkesztve ]

(#3645) taki01 válasza adammeyer (#3644) üzenetére


taki01
őstag

A kalásznet-nek van ott koax hálózata, legalàbbis az önkormányzati oldal szerint.

Szerk.:
2017-es forrás önkormányzat oldala
Kesztölcön elérhető szolgáltatók listája azoknak akik váltani szeretnének:
Invitel https://www.invitel.hu/lakossagi/
UPC https://www.upc.hu/
LCCK http://www.lccknet.hu/
THome https://www.telekom.hu/lakossagi
vanNet http://www.vannet.hu/
Externet https://www.externet.hu/
Pick-Up http://www.pickup.hu/
Akik az Invitelt választanák nézzenek utána, mert a lakossági szolgáltatásukat átveszi a DIGI így hamarosan ott is változások lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#3646) placeboHUN1 válasza adammeyer (#3644) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Hagyd a picsába az invitelt....legalább 3 szolgálatató van ahogy nézem akár 500Mbit is lehet lehet nálatok, tiszta kánaán egy faluban és választani is lehet mik vannak el sem hiszem hogy lehet egy faluban két szolgáltató ilyet nem láttam még...

(#3647) adammeyer


adammeyer
csendes tag

A fő gond azt hiszem az hogy utcáról a házba nem jön be a kábel mert kimarkolózta az utca felől a szomszéd 15+ éve. Ilyenkor ki a felelős azért hogy azt visszavezesse valaki?

Kicsit specifikusabb leszek akkor, "Temető utca" az utca neve, lehet hogy ide már nem jön be minden szolgáltató? Ha itt leszűrök utcára akkor már csak az LCCK meg az invitel jön ki. Az LCCK ami jelenleg is van és ilyen mikrohullámú hulladék. Ha itt keresek akkor meg nem listázza ki amit talál csak írja hogy "(10)".

(#3648) placeboHUN1 válasza adammeyer (#3647) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Szolgálatónál keress de nem 100%!!!!

(#3649) taki01 válasza adammeyer (#3647) üzenetére


taki01
őstag

Ha van villanyod akkor lesz telekom és upc is, mert ezek a villanyoszlopon jönnek. Néz ki és ha villany alatt látsz egy vezetéket akkor az egy koax kábel lesz amin tudnak netet szolgáltatni. Ezt kell figyelni az oszlopon.

[ Szerkesztve ]

(#3650) inf3rno válasza adammeyer (#3647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És nem tudod megtárgyalni a másik szolgáltatóval, hogy húzzon be hozzád kábelt?

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.