Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) placeboHUN1 válasza makoss (#3500) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Hát te még nálam is kurvább szar helyen laksz...persze csak internetileg :W
Ez telenor?Az isp mindig az adott szolgálató legyen,akkor ez nem neked való...Marad a másik kettő hátha...

(#3502) makoss válasza placeboHUN1 (#3499) üzenetére


makoss
addikt

Valami infó nem ártana erről, leírás, link, hol lehet ezt megtudni, intézni, stb :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3503) makoss válasza placeboHUN1 (#3501) üzenetére


makoss
addikt

rádiós internet, Északnet.hu

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3504) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg valakinek valami infó, hogy Károlyházán lesz-e fejlesztés mostanában?
A 4G olyan 10mbit/s-t tud, van egy szolgáltató a Haninet, ez egy rádiós net, és elvileg 30/1 -es netet ad poton 10.250Ft/hó, de ha a 20mbit-et elérem vele akkor már isteni. A feltöltés az K.O.

Ha valaki tud esetleg infót, azt megköszönöm!

(#3505) madagaszkar válasza draco31 (#3486) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!

Nálunk már elérhető optikán tavaly nyár óta ( elméletileg). A napokban akartam internetet rendelni tőlük és közölték, hogy nem lehetséges, szinte hülyének néztek, hogy mit akarok én tőlük! Hozzáteszem, hogy tavaly júniusban érdeklődtem a bekötés felől és akkor lehetséges volt, minden további nélkül bekötötték volna, csak akkor még hűség kötelezett a Telekom felé. Ráadásul még akció is volt, az új előfizetők között egy Samsung smart tévét sorsoltak ki szeptemberben. Ennyire komolyan lehet őket venni. Egy vicc ez az egész "cég".

(#3506) taki01 válasza placeboHUN1 (#3499) üzenetére


taki01
őstag

Nem neked válasz akart lenni. Bocsi

makoss: Szerválj egy telenoros kártyát amin van mobilnet és avval méreges sebességet és ha jobb mint a mostani rádiós akkor menj át a dlottás topikba és kérdezz rá a korlátlan netre milyen opciók van.

[ Szerkesztve ]

(#3507) makoss válasza #07746304 (#3497) üzenetére


makoss
addikt

Nem jó, negatív véleménnyel vannak róla! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3508) Dogbert


Dogbert
csendes tag

Szia!

Végre valami jó hír. Azt tudni, hogy ki a kivitelező és ki fog szolgáltatni végül itt Velencén? A novicom vagy a telekom? Mert pl Sukorón a hálót valami lakem kft vagy kik építik, legalábbis ők adták be a kérelmet az nmhh-hoz. Viszont ha idén készen lesznek akkor kezdhetek sporolni egy rendes routerre. :D

(#3509) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Arról tudtok valamit, hogy a Digi merre terjeszkedik optikával? Jelenleg Veszprém megye érdekel, azon belül is Herend és Bánd, úgy hallottam, hogy Pápán fejlesztenek, illetve Veszprémben is van már. Jó lenne, ha a kettő között nálunk is valahogy kihúznák. Szívesen váltanék rá UPC-ről.

Buliban hasznos! =]

(#3510) trec12 válasza inf3rno (#3509) üzenetére


trec12
addikt

Engem meg a szomszédos Vas megye Inviteles területei érdekelnének. Mobil van már indulás óta Sárváron, Celldömölkön. Már csak az optika hiányzik. :K

(#3511) placeboHUN1 válasza trec12 (#3510) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

A Diginek nincs Vas Megyében vezetékes nete szerintem soha nem is lesz messze vagyunk Romániától...

(#3512) makoss válasza placeboHUN1 (#3511) üzenetére


makoss
addikt

Diginek 1 baja van, de azzal el is van baszva az egész, hogy csak város érdekli, azon kívül egy nagy nulla! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3513) trec12 válasza placeboHUN1 (#3511) üzenetére


trec12
addikt

Tudom de a megye majd fele Invitel illetve az említett két város kistérsége is. A két várost csak kiépíti. :URégebben valahol olvastam, hogy Pápa és Sárvár között a Digi megcsinálta már a saját optikai összeköttetését (ha igaz és ha van jelentősége...)

[ Szerkesztve ]

(#3514) Lauda válasza makoss (#3512) üzenetére


Lauda
félisten

A dolgok összefüggnek. Azért tud alacsony árakon szolgáltatni, mert ilyen az üzletpolitikája.

(#3515) geridon81


geridon81
csendes tag

csodát nem várjon senki a digi töl greencom hálózatot már 3 éve megvette fejlesztést ígérve, de ez mai napig nem valósult meg.

vannak olyan napok ,hogy folyamatosan szakadozik a net de inkább csak toldozgassák foldozgassák . trehány egy román banda

(#3516) frici69 válasza trec12 (#3513) üzenetére


frici69
tag

Én írtam a két város összekötéséről. Itt a falunkon keresztül húzták az optikát a meglévő Inviteles védőcsőben. Beszéltem akkor a szerelőkkel, tőlük az infó. Egyébként ha jól rémlik Celldömölki fejlesztést is az MVM NET nyerte akárcsak Pápa és vidékét.
Itt is az szerepel: [link]

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#3517) the.odzsy válasza Lauda (#3514) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ez ebben a formában nem valós! Itt Csongrád megyében nem régen az Invitel a makói járásban például megcsinálta az optikai hálózatot Földeákon, Maroslelén is, ami két kisebb falu! Benne volt a 2016-os SZIP programban,.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3518) trec12 válasza frici69 (#3516) üzenetére


trec12
addikt

Köszi csak azt nem értem, hogy mi köze van ennek a Digihez? Ők ettől függetlenül optikázhatnak nem? Ugyanis az említett városok a települések felsorolásában nem szerepelnek ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#3519) frici69 válasza trec12 (#3518) üzenetére


frici69
tag

Persze ,hogy optikázhatnak. Az a pikáns az egészben, hogy ugye a Digi bekebelezte az Invitelt. Viszont az említett két területen is az MVM NET nyert a SZIP-ben ahol az Invitel szolgáltat. Ugyebár jelen ismereteim szerint az MVM NET csak épít és nem szolgáltat lakosságnak. Akkor kinek adja át amit majd elkészít ha a Digi (Invitel)is fejleszt?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#3520) trec12 válasza frici69 (#3519) üzenetére


trec12
addikt

Hát ez érdekes lesz. Amúgy hogy megy ez a folyamat? Aki kiépíti bérbead vagy elad?

(#3521) dracorex


dracorex
újonc

Fasza a helyzet itt a faluba is Vaszaron(pápai járás)
10 megát bír az egész szar hálózat az invitelnél, de évek óta bassza meg horror áron(2007 óta vagyunk előzifetők, 2 megás nettel kezdtük, most van 10 mega) az egészből jó ha átjön 5,6 mega, mert hát nem megy az könnyen faluhelyen.
Bízom benne hogy elér ide is a feljesztés egyszer csak, településlistán fent vagyunk, de hát ez ugye pont annyit ér egyenlőre mint halottnak a csók :W

(#3522) Akosman válasza dracorex (#3521) üzenetére


Akosman
aktív tag

Egyszer biztosan lesz ott is. Én is falun lakom ( Majosháza ) pest megye,itt nem is tudtam fejlesztésről,és egy időbe kezdte el kihúzni a PR-Telecom, és a Digi is az optikai hálózatot. A PR-Telecom már kész is van a helyi hálózat kiépítéssel,még a főgerincet kell kiépítsék a szomszédos községtől (6km). A Diginek már itt a főgerinc,és a helyi optika kiépítésén dolgoznak. Ha minden igaz nyár végére ígérik,hogy elindulnak a szolgáltatások. Addig itt is Inviteles nettel kell beérni. 😊

(#3523) Lauda válasza the.odzsy (#3517) üzenetére


Lauda
félisten

Az csak a szip-nek köszönhető, hülye lenne kihagyni egy állami támogatásos projektet.

(#3524) makoss válasza Lauda (#3514) üzenetére


makoss
addikt

Elég bunkó üzletpolitika!
Egységesíteni kellene, én is magyarországon élek, miért legyek kisebbségben a városiakhoz képest???

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3525) #07746304 válasza makoss (#3524) üzenetére


#07746304
törölt tag

Arról ha te Makkosfűzítőn laksz, és nem lát a helyben egy szolgáltató sem potenciált, ők nem tehetnek. Egyéni szoc. probléma...

(#3526) trec12 válasza Akosman (#3522) üzenetére


trec12
addikt

Sárvár mellett Káldon, Sitkén is PR-Telecom van/lett. Ugyan olyan FTTH megoldás mint a Digié. Ráadásul nem is horror árakon szolgáltatnak. Namost ezek Inviteles települések (xDSL) lehet itt is megjelenik majd a Digi? :U Nem hiszem, hogy megérné neki ráépíteni... :(

[ Szerkesztve ]

(#3527) Lauda válasza makoss (#3524) üzenetére


Lauda
félisten

A bolygón nem tudsz mutatni ilyet amit írsz. Ebből nem nehéz kikövetkeztetni, hogy az elvárásod mennyire életszerű.

(#3528) frici69 válasza trec12 (#3520) üzenetére


frici69
tag

Erről már én is kérdeztem itt MVM NET ügyileg de, nem jött rá válasz. Nem tudom van-e már befejezett településük és ott kinek adták át a rendszert :F

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#3529) trec12 válasza frici69 (#3528) üzenetére


trec12
addikt

Ja hát a honlapon első körben ezen kívül semmit nem találtam. A PR-Telecomén ott vannak dátumok ugye az tiszta sor mert ők szolgáltatnak is.

[ Szerkesztve ]

(#3530) makikox válasza frici69 (#3528) üzenetére


makikox
újonc

MVM NET nyerte a gyöngyösi járást is, 2018.12.31 határidővel. A héten volt a telekomtól valaki felmérni (itt a tkom egyedüliként van jelen a környéken). Se sebességet, se időt, se nyomvonalat nem tudott mondani. :)) Annyit sikerült kihúzni belőle, hogy FTTH lesz.
Mondjuk a mostani 7/1 mbit/s-nél minden is jobb lesz! :)

(#3531) Akosman válasza trec12 (#3526) üzenetére


Akosman
aktív tag

Ezeken a településeken mikor építette ki a PR-Telecom az FTTH-t? Online felületen még nem dobja fel,hogy ott lenne,és rendelhető! Azért elképzelhető,hogy ott is megjelenik a Digi,főleg ha ott az Invitel. Jelenleg a Digi adja a legolcsóbban a szolgáltatàst.😊

(#3532) trec12 válasza Akosman (#3531) üzenetére


trec12
addikt

Káldon és Sitkén láttam fizikálisan, Káldon elvileg működik (ki is választható a települések közül) de azt nem tudom mikortól lehet talán fél éve is van már....
A PR-Telecom nem rosszabb szerintem és nem is sokkal drágább azonban a Diginek itt jöhet képbe a mobil. :K Csak hát ugye ez a mobil kérdés nem úgy alakult egyelőre ahogy akarták. :(

[ Szerkesztve ]

(#3533) Akosman válasza trec12 (#3532) üzenetére


Akosman
aktív tag

Igazából a PR-Telecom indulását várnám én is nálunk,de nem tudom a főgerincet mikorra hozzák el a faluig,hogy a helyi hálózatot rákössék. Ha a Digi elöbb indul,senki nem fog rájuk várni,mert nagyon kell a gyorsabb internet. Maximum én is ugy kötök szerződést a Digivel ha elöbb indulnak,hogy hűségidő nélkül,hogy a PR tévé szolgáltatását betudjam köttetni.😊

(#3534) makoss válasza Lauda (#3527) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudok?
Akkor nem lenne miről beszélni nem gondolod? :F

(#3525) IntelliSense: Igen, egyéni, mint ahogy egy vidéki tisztább levegőt szív be mint egy városi és nem a szmog miatt hal meg rákban, erre gondolsz? hmm akkor igen, ja :D

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3535) e90lci válasza trec12 (#3529) üzenetére


e90lci
senior tag

Ennek a PR Telecomnak ha a fele igaz lenne már az is jó lenne!Azt írják nálunk már egy fél éve kész :DD ,még egy méter kábelt sem húztak a mai napig!
Ne hülyéskedjetek,ahol fejleszt a Digi ott akarjátok a PR Telecomot beköttetni? :D Nagy butaság lenne.

(#3536) szkaroly válasza makoss (#3534) üzenetére


szkaroly
senior tag

Amikor hétvégén az összes szomszéd beindítja a fűnyíróját, permetezőjét, egyéb kisgépeit, valamint elkezdenek minden sz*rt égetni, akkor nem igazán érzem azt az állítólagos tiszta levegőt.

Poco X3 Pro

(#3537) Lauda válasza makoss (#3534) üzenetére


Lauda
félisten

Ha tudsz, akkor mutass.

(#3538) taki01 válasza makoss (#3534) üzenetére


taki01
őstag

Vannak megtérülési ráták és ha valahol nem térül meg egy terület lefedése oda nem fog senki két szép szemért kiépíteni hálózatot egyik szolgáltató sem. Pont ezért vannak ilyen eu-s és állami támogatások, hogy szolgáltató olyan területekre is építsenek hálózatot ahol nekik nem éri meg. Sajnos nálad le van fedve mikro-s hálózattal ami elméletbe tudja a 30 Mbps-t ezért nem mostanában fognak fejleszteni. Volt már itt hasonló probléma hogy az egyik mikros szolgáltató hirtelen bevezetett olyan csomagokat hogy ne kapjon senki támogatást. Sajnos ez van ne számíts sok jóra. Következő projekt befelyezés dátuma 2025 ami még mesze van és csúszhat is.

(#3539) #07746304 válasza makoss (#3534) üzenetére


#07746304
törölt tag

Egyfelől kisfaluban is lehet a forgalmas főutcán lakni, aztán sosem lát az ember optikát, ellenben az általad leírt egészségügyi mellékhatások kipipálva... másfelől én Hajdúszoboszlón fürdőnegyedében lakom, ahol kellemes a környék, nincs nagy forgalom, de van két szolgáltató is amelyik Optikán keresztül juttatja el az Internetet és a többi jóságot az előfizetőkhöz. A harmadik szolgáltató használ ED 3.0-t, de ott is 500 mbps a max :)

A Telekomnál majd 2 Gbps körül is lesz, de nekem a DIGI-t kötik be a napokban és 3100 Ft-ért lesz 1 Gbps ... 2 héten belül pedig 6100 Ft-ért TV+Telefon és Internet együtt. Ja köszi megvagyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#3540) Túzok22 válasza makoss (#3512) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Tényleg? Én nem így látom. Nálunk Pest megye: Bag, egy 4000 lakos falu és 2 szolgáltató gigabites internetjét, tv-jét, vezetékes telefonját lehet élvezni. Egyik a Magyar Telekom optikája, a másik a DIGI. 2 működő optika van a faluban és nem csak itt hanem az összes szomszédos és környező falvakban is robbanásszerűen fejlődött a telekommunikációs technológia: ugyanez a két szolgáltató optikával. :D
Ha gondolod ide költözhetsz Bag-ra, vagy valamelyik vele szomszédos faluba pl: Hévízgyörk vagy Galgahévíz és bármelyiket választhatod a két szolgáltató közül: DIGI 1000/300, vagy Telekom 1000/1000 Mbit/s-os internet. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#3541) trec12 válasza e90lci (#3535) üzenetére


trec12
addikt

Nem én akarom beköttetni (mivel már nekem sok éve Digim van :B rokonok élnek a területen ami érdekel ) de én is ezt tenném. Ha ott egy szolgáltató új optikával egy elavult dsl-el szemben te örökké várnál a Digi megérkezésére mikor senki nem tudja hol, mikor fog fejleszteni? A hűségidő általában 1 év addigra oda is érhet (vagy nem) aztán lehet váltani ha jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3542) trec12 válasza #07746304 (#3539) üzenetére


trec12
addikt

Bakker. Három szolgáltató, kettő FTTH egy ED 3.0. Na ez is egy véglet. :) Valamit jól csináltok ott. :)

Csak azt nem értem ez melyiknek éri meg igazán; gondolom hosszabb távon itt annak lesz a legtöbb előfizetője amelyik a legjobb ár-érték arányban adja a portékáját....

[ Szerkesztve ]

(#3543) Tomassy00 válasza trec12 (#3542) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A hol én élek itt 3 szolgáltató van/lesz, és még egy negyedik is elképzelhető... Mindegyik FTTH :DD

(#3544) trec12 válasza Tomassy00 (#3543) üzenetére


trec12
addikt

:Y

(#3545) Akosman válasza Tomassy00 (#3543) üzenetére


Akosman
aktív tag

Az király! Van választék! Ott megteheted,hogy válogass ha valami nem tetszik egyből szólgáltatót válts!😊

(#3546) e90lci válasza Tomassy00 (#3543) üzenetére


e90lci
senior tag

Magyarország én így szeretlek! :DD Valahol meg még az RJ11 est krimpelgetik,jó lesz még az ezeknek címszóval. :DD :C

(#3547) inf3rno válasza #07746304 (#3539) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Összehasonlítva nálunk az Invitel 3500-ért ajánlotta a 6Mbps-t, a UPC nem tudom pontosan mennyiért adja az 500-as netet, mert csomagban használom, talán 5000 lehet, de iszonyat lagos. Beszéltem a polgármesterrel, hogy pályázza már meg a SZIP-et, hátha nyerünk, de kétlem, hogy lesz belőle valami. Egyébként azt olvastam, hogy júliusig lehet pályázni SZIP2-re vagy mire. [link] Lehet lobbizni, hátha valakinek összejön. :D

Buliban hasznos! =]

(#3548) inf3rno válasza trec12 (#3542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen mindegy, amíg versenyeznek, addig nekünk nagyon megéri. Jó lenne, ha itt is ilyen verseny alakulna ki, és fél áron lenne netem...

Buliban hasznos! =]

(#3549) Tomassy00 válasza e90lci (#3546) üzenetére


Tomassy00
senior tag

ÓÓÓ,,,, percig se higgye senki hogy / esetemben /: Szlovákia különb mint Magyarország. Dehogy ! Csak mi itt ez a 10-ezres kis városka eléggé szerencsések vagyunk/lettünk. Ennyi :)

(#3550) makoss válasza szkaroly (#3536) üzenetére


makoss
addikt

Tilos településünkön égetni csak szólok!

#3537) Lauda: Már fentebb leirtam...

(#3538) taki01: Az elég nagy baj mivel a mostani is csak szórakozik velünk, de páros lábbal rugdosnám ki úgy hogy a lába sem érné a földet!!! :W

#3539) IntelliSense: Az a baj! Egységesiteni kellene mindenhol egyformán! ezt is leirtam...

#3540) Túzok22: Azt a fejlesztést kellene idehozni! Én is egy olyan faluban lakom, ami mellett egy olyan város van ami egyik leg gazdagabb, és minden évben a Triatlont rendezik meg! Bunkóságnak tartom ezt az egészet!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.