Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Túzok22 válasza Ic3man (#2650) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Igen már Hévízgyörkön is rendelhető, Galgahévízen is rendelhető lesz pár napon belül szerintem. Én is átmegyek a Kalásztól a DIGI-re a TV-vel, így a net meg a telefon Telekom, a TV meg DIGI. :D :))

(#2652) -Philip- válasza djzotya1983 (#2649) üzenetére


-Philip-
tag

Nem a vezetékre gondoltam, de a rendelkezésre álló sávszélességen osztoznak az előfizetők. Ha egy aggregációs pontba csak 1Gbps sávszélességet vásárol a szolgáltató (pl. MVM NET-től) és azon csücsülnek ezren, csúnya lassulás lehet a vége. ;)

- Rallymania -

(#2653) Al365 válasza Ic3man (#2650) üzenetére


Al365
tag

Hévízgyörk.
Minő szerencse, hogy szerdán 1 év húséggel beköttettem a Telekomot. :W
Sajnos a mosolyom már szerdán sem volt őszinte, mert 450/200-nál nem ment feljebb. Mivel ez az eredmény a garantált 300/50 fölött van, mehetek a panaszommal a sóhivatalba.
Persze ez a Kalásznetes, nagyon drága 80/20-at fényévekkel veri.

Most lesz 1 évem tesztelni. Ez alatt össze tudom hasonlítani a Digivel, mert faterom azt kötteti, a szomszéd utcában.

[ Szerkesztve ]

Evolúció....tv-játék, kvarc játék, C-64, Amiga 500, Amiga 1200, Pentium 133, 166 stb. , Dreamcast, XBOX, XBOX 360 (5x), PS3, Nintendo Wii, PS4 Pro, XBOX One S All digi, PS5

(#2654) djzotya1983 válasza -Philip- (#2652) üzenetére


djzotya1983
tag

Ja igen. De azt hiszem itt azért többről van szó. 1Gbps es linket nem igazán szoktak kiosztani 4 és a felett.. Tudomásom szerint. Azon lóg kb 100-200 előfizu.

(#2655) tbw válasza Al365 (#2653) üzenetére


tbw
aktív tag

Reklamálj, mert ott vmit elbasztak, vagy még nincs beállítva a hálózat.
Most mértem egyet Magyar telekomra: 946 mbit le 890 fel.
Az se mind1 mondjuk milyen hálókártya van a gépedben, de gondolom gigabit.

TBW

(#2656) tbw válasza Ic3man (#2650) üzenetére


tbw
aktív tag

Gondoltam hogy ez lesz.
Mind1 akkor átváltom a tányéros Digimet erre.
Aztán majd meglátjuk. De eddig "sajnos" semmi gondom a T-s nettel.
Sebességek is minidig megvannak.

TBW

(#2657) Túzok22 válasza Al365 (#2653) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ne aggódj itt Bagon is csak 300/700 jön, de valamikor csak 300/300 az 1000/1000-ből úgy hogy nem fut letöltés és csak MT-re mérek speedtest.net-en cat6-os lan kábelen. A hálókártyám új és gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#2658) Al365 válasza tbw (#2655) üzenetére


Al365
tag

"Reklamálj, mert ott vmit elbasztak, vagy még nincs beállítva a hálózat."

A szerelő is erre hivatkozott.

Evolúció....tv-játék, kvarc játék, C-64, Amiga 500, Amiga 1200, Pentium 133, 166 stb. , Dreamcast, XBOX, XBOX 360 (5x), PS3, Nintendo Wii, PS4 Pro, XBOX One S All digi, PS5

(#2659) Túzok22 válasza Al365 (#2658) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szerintem a speedtest.net rosszul mér, gondok vannak vele. Több fórumon is írkálják, úgyhogy nem kell megijedni. Próbáld meg szelessav.net-en a mérést azzal általában nincsenek problémák. :)

(#2660) djzotya1983 válasza Túzok22 (#2659) üzenetére


djzotya1983
tag

Én meg úgy hallom még csak azzal vannak sajnos. :N

(#2661) Túzok22 válasza djzotya1983 (#2660) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A szelessav.net-et az NMHH hozta létre és az is működteti. Gondolom ezért mondják azt hogy ez a legpontosabb sebességmérő oldal.

(#2662) djzotya1983 válasza Túzok22 (#2661) üzenetére


djzotya1983
tag

Mondjuk ez is lehetséges cáfolni nem tudnám. hallomásra meg nem adunk. :R

(#2663) woodworm válasza Túzok22 (#2661) üzenetére


woodworm
veterán

UPC-s irányból például kimondottan szar eredményeket tud produkálni. Nálam a speedtest sokkal jobb eredményeket hoz. Párhuzamosan meg szoktam nyitni a feladatkezelőt és figyelemmel kísérem a hálózati terhelést. Nálam minimális eltérés szokott lenni.

(#2664) djzotya1983


djzotya1983
tag

Állítólag 1 hónapon belül lesz Gigabit nálunk Fertőrákoson. Ezt az ügyfélszolgálatos mondta..
Na majd meglátjuk. Egyes helyeken már elérhető állítólag...

(#2665) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Hozzám ma jön a DIGI-s üzletkötő 16:00 felé. Megkötöm a TV-t. :DD :))

(#2666) djzotya1983 válasza Túzok22 (#2665) üzenetére


djzotya1983
tag

Jó neked, nálatok van versenyző. Itt csak a Telekom maradt. Ha Digi beelőzné például itt őket, akkor tuti arra váltanék. :K

(#2667) Ic3man


Ic3man
tag

Aki Bag/Hévizgyörkön találkozik DIGI-s üzletkötővel (vagy valami ilyesmibel) az pls kérdezzen már rá Galgahévízre.
Köszi. :R

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2668) e90lci


e90lci
senior tag

[Na végre.] Ha már tökölnek a fejlesztésekkel akkor legalább egy kicsit olcsóbban van. :DD

(#2669) Túzok22 válasza Ic3man (#2667) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálam most volt 17:00-kor. Megkérdeztem és azt mondta valószínűleg már a jövő héten Galgahévízen is elérhető lesz a DIGI. :)
Megkötöttem a TV-t. :)

(#2670) Lajosnagy17 válasza e90lci (#2668) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez nevetséges. Csak 406 településen vállalta. Nekem miért nem csökken a dijam, nekem sokkal rosszabb az internet kapcsolatom. Nem büntették meg oket, mert az kizárás lenne egyből a 5G frekvencia tenderbol.

(#2671) Ic3man válasza Túzok22 (#2669) üzenetére


Ic3man
tag

Kössz pappi!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2672) Túzok22 válasza Ic3man (#2671) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nincs mit. Miattad és tbw miatt kérdeztem rá. :) ;)

(#2673) tbw válasza Túzok22 (#2672) üzenetére


tbw
aktív tag

Köszi. Akkor majd leszereltetem én is a tányérost.

TBW

(#2674) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Úgy látszik Sóly cityben (Veszprém megye) is halad az élet. Az elmúlt egy hónapban kétszer is volt előre tervezett áramszünet, ami az E-ON-os értesítő szerint szélessávú internet fejlesztés miatt volt szükséges. Mellesleg pár oszlopot is cseréltek illetve mintha az optikai madzagot is elkezdték volna feldobni az oszlopokra.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2675) greyslay válasza e90lci (#2668) üzenetére


greyslay
aktív tag

Talán ez majd okot ad a sürgetésre.

"embertelen ember munka"

(#2676) kiskeni válasza btz (#2572) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A Szigetvári járás településeivel hogy áll a Telekom? Ha már itt tartunk és vannak kapcsolataid, akkor örülnék egy kis fejtágításnak, mivel nem akarom ezt a Vidékháló mutyit itt látni, mint egyetlen optikát fejlesztő céget, miközben tulajdonképpen jelen pillanatban is Telekomos vezetékes netre van előfizetésem. Örülnék, ha kiderülne hogy létezik alternatíva, ráadásul pont Telekom (mindenből Telekom van itthon Magenta1-ben).

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#2677) btz válasza kiskeni (#2676) üzenetére


btz
addikt

Szia!
Vannak kapcsolataim, de úgy vélem, hogy tőlük is csak olyan információhoz tudok jutni, ami már eleve észlelhető az adott településen, például, hogy melyik településen épült új OLT helyszín, hol húzzák a vezetékeket, rakják a kötődobozokat stb, ez pedig szabad szemmel is látható, így felesleges lenne bárkit is "pingelni" emiatt.
Ebben és ebben a hozzászólásomban leírtam, hogy mit érdemes figyelni és képekkel is szemléltettem.
A kiépített települések listája is publikálva van a Telekom weboldalán.
Sajnos több hónapra előre én sem tudok információval szolgálni esetleges építkezések megkezdéséről, ilyenről még ha tudomásom lenne sem oszthatnék meg információt publikus helyen.
Ha nem a Telekom kapta az EU-s pályázati pénzt a járásban, akkor sajnos még egy picit várnod kell a Telekomos fejlesztéseket illetően, elsősorban a SZIP lesz megvalósítva, de ne aggódj a réz korszakból már biztos kevesebb van hátra, mint amennyit már lehúztunk belőle :)

A nosztalgiázni vágyóknak pedig érdemes beleolvasni ebbe a topicba. Még abból a korból, mikor még a 12900 forintos ADSL-ért könyörögtünk :)

ⓑⓣⓩ

(#2678) Lajosnagy17 válasza btz (#2677) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Arra tudod a választ, hogy a Vidanet területén miért nem fejleszt a Telekom?
Ott meg minden réz.
Mondjuk Csorna es környéke.
Körülöttünk minden optika.

(#2679) kiskeni válasza btz (#2677) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ja, csak elképesztően meg vagyok lőve alternatívákat illetően. Elméletileg mikrohullámú téren szerencsések vagyunk, mert jók a körülmények és stabil a kapcsolat (jó rálátás), de nem én leszek az, aki neki áll tesztelgetni a falubeliek elmondása alapján, akik egyáltalán semmit még csak felületesen sem tudnak a témáról. Értsd: ha megkérdezném valamelyiküket milyen válaszidőkről lehet szó, válaszul azt kérdeznék mi az a válaszidő... Pedig nekem ez az adat mindennél fontosabb lenne, mivelhogy online játszom (is) és akár pár MBit-et is hajlandó lennék feláldozni az alacsonyabb válaszidőért. A mobilnet megint kuka, hiába váltottam nem rég havi díjasra (saját névre, nem az itthoni Magenta1-re) és választottam korlátlan mobilnetet. Egyrészt, korlátozhatják a sebességet ha olyat csinálok, másrészt, míg városban lazán megy a 150/50MBit, addig itthon ez sokkal rosszabb (25-30/6MBit) ilyen 90-100 pingekkel, amit tovább ront a szinte Faraday-kalitkával felérő fos ház :( Nem tudhatod mikor köszön rád az Edge és köszön el a 4G, megbízhatatlan ez így. Az egyetlen amire számíthatok, hogy talán egyszer, valamikor esetleg a csillagok együttállásának köszönhetően a Vidékháló Kft mutyi (akiknek tulajdonképpen még a megyéhez sincs köze, nem is itt szolgáltatnak és nem épp következetes ennyivel odébb fejleszteni "terjeszkedés" címszó alatt) fejleszteni fog valamit. Nem tudom, amit róluk megosztott cikket az egyik fórumtárs itt pár(száz) hozzászólással ezelőtt, illetve az oldalukon található (vagy épp nem található) infók meg az, hogy az ügyfélszolgálatuk semmit sem tud erről az nem épp bíztató. Ha meg nem is fejlesztenek, leírtam már párszor, de lesz ingyé optikai kábelem mert leszedem az oszlopról, mint a huzat :D Najó nem, csak néha azért elgondolkozok ;]

Azért kösz a válaszod, legalább reménykednem már nem kell, mert szó sincs másokról (vagy legalábbis Telekomról) fejlesztést illetően.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#2680) greyslay válasza btz (#2677) üzenetére


greyslay
aktív tag

"A kiépített települések listája is publikálva van a Telekom weboldalán."

Ez egyébként mit jelent? Mivel az én településem rajta van a listán, de itt semmilyen fejlesztés nem valósult meg.

"embertelen ember munka"

(#2681) Lajosnagy17 válasza greyslay (#2680) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Én is ezen gondolkodtam, mert Kapuvár is rajta van a listán es mégsem tudsz elofizetni gyorsabb internetre.

(#2682) headhunter válasza headhunter (#2261) üzenetére


headhunter
addikt

"Csodálatos..."

2018.novemberben vállalt átadás időpont 2019.12.31.

"...Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Megérkezett az illetékes területi mérnökségünk válasza. Tájékoztatásuk alapján az Ön által megadott címen teljes hálózat tervezése-kivitelezése folyamatban van, ami 2020 végére átadásra kerül. A **************** utca része ennek a fejlesztésnek, így az Ön címén is elérhetővé válnak az optikai szolgáltatások.
Bízunk abban, hogy válaszunkkal segítségére lehetünk.
A jövőben is forduljon hozzánk bizalommal..."

(#2683) Sirandrish válasza headhunter (#2682) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én örülnék egy ilyen hírnek, de perpill ott tartok hogy valszeg 2025ig nem lesz fejlesztés...akarsz cserélni? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2684) greyslay válasza Sirandrish (#2683) üzenetére


greyslay
aktív tag

Mondjuk azt tegyük hozzá hogy te 100 as nettel "szenvedsz" amíg más pl én 20 assal. :DDD

"embertelen ember munka"

(#2685) headhunter válasza Sirandrish (#2683) üzenetére


headhunter
addikt

Cserélni?!

Itt minden ígéret (vállalt időpont) akkor igaz, amikor már használod a szolgáltatást, többi csak hitegetés...

2020-ból simán lehet 2021...2025....2030, Telekomot és a többi szolgáltatót ismerve.

Most minden reményem a DIGI-ben van Invitel koax csere optikára 2020 közepéig, hogy leelőzi őket, úgyis tele lenne a tö..m a Telekom IPTV rendszerével, egyedül az 1000/1000Mbit vonzó a többi kuka.

[ Szerkesztve ]

(#2686) Sirandrish válasza greyslay (#2684) üzenetére


Sirandrish
legenda

A seggemet a földhöz verném ha 100as nettel kéne "szenvednem", de sajna csak 30, ami olyan 25-26 :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2687) FistXL


FistXL
aktív tag

Szasztok! Telenor 4g van most, mikrós netet váltottunk. A sebességével én meg vagyok elégedve, 9-szer gyorsabb mint a mikrós net volt. Viszont aggódom, mert ahova nem ért ki a SZIP kábelnet, azoknak a Telenor hálózatát fogják adni. Lassulna ettől a netem valamennyire? :O

(#2688) btz válasza FistXL (#2687) üzenetére


btz
addikt

Egyértelműen lassul a net, ha több a forgalom a mobil cellában.

ⓑⓣⓩ

(#2689) btz válasza greyslay (#2680) üzenetére


btz
addikt

Melyik a te településed?

ⓑⓣⓩ

(#2690) FistXL válasza btz (#2688) üzenetére


FistXL
aktív tag

Külön erre a célra nem fejlesztik a 4g hálózatukat? Itt a környéken gyakorlatilag sehol, vagy ha van is, csak elvétve akad kábelnet ennek is a nagy része 20+ éves ADSL. Ha rázúdulna még párszáz ember, az nem lenne túl jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#2691) btz válasza Lajosnagy17 (#2678) üzenetére


btz
addikt

Ott a Vidanetnek van koax hálózata vagy maga a Vidanet fog fejleszteni, így ott SZIP fejlesztés nem lesz a Telekom részéről, majd csak önerős, de nem hiszem, hogy mostanában.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#2692) btz válasza FistXL (#2690) üzenetére


btz
addikt

Nálunk is több százan vannak egy cellában. Igaz már nem mérek délelőtt sem 100-120mbps-t, mint a kezdet kezdetén, csak 30-at 40-et, de még így sem a használhatatlan kategória.

ⓑⓣⓩ

(#2693) greyslay válasza btz (#2689) üzenetére


greyslay
aktív tag

Tiszakécske

"embertelen ember munka"

(#2694) djzotya1983 válasza Sirandrish (#2686) üzenetére


djzotya1983
tag

Én azt mondom inkább legyen csak 80 as vagy 60 as. Ne hidd hogy annyira jó ez ilyen vonali adatok mellett nesze semmi fogd meg jól!

[ Szerkesztve ]

(#2695) djzotya1983 válasza -Philip- (#2652) üzenetére


djzotya1983
tag

Igen ez igaz. Bocsánat csak figyelmetlen vagyok mostanában. :R

(#2696) Ic3man


Ic3man
tag

Megjött a DIGI-s szórólap Galgahévízre is ;)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2697) greyslay válasza Ic3man (#2696) üzenetére


greyslay
aktív tag

bízzunk benne minél hamarabb érkezik a Vodafone illetve az Invitel is

"embertelen ember munka"

(#2698) blueboi69 válasza greyslay (#2697) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sziasztok! Gárdonyi járás - Velence.

A Novicom Kft nyerte ugye a pályázatot, már 2018-ban meg kellett volna csinálni mindent. Nos, ez nem jött össze. 2019 elején kérdeztem, hogy hát így 1év késés után mégis hogy állnak, akkor azt válaszolták, hogy hóhóhóhóóóó még tavasszal megkeződnek a munkálatok!
Nos, mivel sem tavasszal, sem nyáron, sem ősz elején nem láttam sehol senkit kiépítési tevékenységet folytatni, rákérdeztem ismét, hogy mizu.

Azt a választ kaptam, hogy majd jövőre, 2020-ban lesz kiépítés. Az, hogy 2020 elején vagy végén és, hogy addigra kész lesz vagy csak akkor kezdik el....? Nos, azt nemtudni..
:W
100%-os támogatást kaptak, mégis mi a fenén ülnek ennyit, ha megkapták erre a pénzt?

(#2699) Túzok22 válasza Ic3man (#2696) üzenetére


Túzok22
aktív tag

:C

(#2700) Túzok22 válasza greyslay (#2697) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az Invitel tulajdonképpen a DIGI mivel megvette. :)
Lehet hogy lesz Vodafone (volt UPC) is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.