Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) radi8tor válasza gergo5991 (#2100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feketével nem mutat valami jól. Amúgy baba.

legiaap: nekem tavaly is volt, bár nem pont ugyanez. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2102) legiaap válasza radi8tor (#2101) üzenetére


legiaap
nagyúr

Atya gatya kaptatok szilveszterre cuccost a fejre...na ez új.
:Y

Na akkor arra nem emlékeztem. Azt hittem ez új dolog.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2103) duc


duc
aktív tag

Sziasztok, 4-ről váltottam 5s-re (fekete), de... el nem hittem volna hogy ez ennyire gyors. Ráadásul gyönyörű, -nekem a 4 design-ja is bejött- számomra a legszebb telefon az 5s. minden szempontból elégedett vagyok vele. Régen éreztem már azt, hogy valami minden forintot megérjen amit adtam érte. Eddig tehát 10/10!

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#2104) talamasca válasza duc (#2103) üzenetére


talamasca
senior tag

4-ről nagyon durva lehetett a váltás...
Főleg, ha iOS 7-en volt a 4 is.
;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#2105) Beeerka válasza talamasca (#2104) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Nem olyan egetrengető a váltás amúgy, persze érezni azt hogy a 4 már 3 éves telefon volt, de azért a jót megszokja az ember. iOS 6 volt nekem fenn, így nem volt olyan lassú sem, mindennapi használat közben nem fordult elő olyan hogy szívem szerint eldobtam volna :) Viszont ami érdekes, amikor elkezdtem használni 4 után az 5s-t, rettenetesen nem állt kézre, mert megszokásból a felső menünél lévő pl. vissza gomb helyett egy centivel alatta taperoltam, ez 1-2 nap után elmúlt, viszont amikor kézbe veszem a 4-et, folyamatosan meglepődök hogy milyen kicsi, pedig 3 évig volt a kezemben és nem éreztem kicsinek :) Gyorsan alkalmazkodik az ember, és megszokja a jót :)

(#2106) legiaap válasza Beeerka (#2105) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem az furább, hogy én pl. 4.5-ös kijelzőről váltottam. Néha kicsinek érzem.
Főleg a fekvő módban böngészek és neadjisten még gépelek is. A billentyűzet mindent kitakar.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2107) Beeerka válasza legiaap (#2106) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Hát igen, nagy után a kisebb nehezebben szokható, mint kicsi után a nagyobb. Rendes billentyűzetnél voltam így, normál után vettem egy k300-as logit, ami ilyen összenyomott, állandóan bajban voltam a numpad meg egy pár gomb elhelyezkedése miatt, viszont ma már fordított a helyzet, rendes billen veszek el :)

(#2108) duc válasza Beeerka (#2105) üzenetére


duc
aktív tag

A felső vissza gomb nekem is szokatlan, szerencsére sok helyen működik a swipe a bal szélen.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#2109) königarjen


königarjen
tag

na végre sikerült ma megrendelni T-nél.. pénteken kapnak árut, mennyi az esély, hogy kézhez is kapom, valakinek vmi tapasztalat? :U
fekete lesz, 32giga :)

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#2110) Beeerka válasza königarjen (#2109) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Hááááát tapasztalat... Rendeltem neten egy i5s-t, december 2-án lett leadva... Ha megfigyeled a webshopot, akkor ott van, Budapesten belül 1 nap, kaptam visszaigazolót, átvétel napja dec 3.
Dec 3, semmi.
Dec 4, semmi, mondom bemegyek a Mammutba rákérdezni hogy mi a helyzet, közlik, nincs ilyen rendelés náluk (persze 1 óra szobrozás után)
Dec 5, felhívom reggel a 1430-at, srác nem sokat tudott segíteni, mondta nézzem az értesítőt, ma meg kell érkeznie.
Persze semmi, így este írtam egy kedves e-mailt, hogy kapják már össze magukat, Dec 6-án jött válasz (nem webshopos értesítő) hogy átvehetem a készüléket.
Mondom zsír, uccu be Mammutba meló után. Megérkezek, böszme nagy betűkkel: WEBES RENDELÉS ESETÉN SORBANÁLLÁS NÉLKÜL ÁTVEHETI A KÉSZÜLÉKET. Na ja, 2óra 20 perc az a sorbanállás nélkül... Fejem lilul...
Végre hívnak, odamegyek, beszélgetek a sráccal hogy azért meseszép amit levágnak, mire közli, Ő nem tudja mi lehetett, 3-án már ott volt a telefon (jelzem, 4-én amikor benn voltam, közölték hogy itt pedig nincs semmilyen rendelés a nevemre, se a rendelés számára).
Na mindegy, az új kütyü megszerzése elvette a rosszkedvem, viszont ami marha vicces, A MAI NAPIG A WEBSHOPBAN BENN VAN A RENDELÉS, SZÁLLÍTÁS ALATT LÉVŐ ÁLLAPOTBAN :D
Gratula T-mobile

(azért ha belegondolunk, amikor bejött az i4, szépen várólistás kiszolgálás volt, bementél, aláírtad, szóltak, mentél, fizettél, örültél... most meg rendelést leadni sem lehet ha nincs készleten, se foglalni...érthetetlen ez számomra)

[ Szerkesztve ]

(#2111) radi8tor válasza Beeerka (#2110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azon voltam kiakadva, hogy T-elekom nem a postacímre, hanem a számlafizető lakcímére küldte a megrendelt telefont. Még szerencse, hogy a futárcég rugalmas, másnap elhozták a jó címre, került még 600km a telefonba. :)

⭐ Stella

(#2112) Beeerka válasza radi8tor (#2111) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Na az is kedves... Hihetetlen mit meg nem mernek engedni maguknak... Ahogy múlnak az évek, egyre csak gyengül a minőség...

(#2113) Gadgetfan_ válasza königarjen (#2109) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nekem az iPhone-t és az iPadot is két napon belül kiszállították, minden flottul és gyorsan ment.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2114) legiaap


legiaap
nagyúr

ezt most találtam. Az enyem is ugyanilyen színű. Majd holnap megpróbálom megpucolni hasonlóan.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2115) gergo5991 válasza legiaap (#2114) üzenetére


gergo5991
őstag

lehet velem van a baj, de nem igen látok eget rengető külömbséget, max annyi, hogy a tok szélei nem annyira "feketék"
ilyenre számítottam volna végeredményként : [link] :P

[ Szerkesztve ]

(#2116) Kbali válasza Gadgetfan_ (#2113) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dettó, ráadásul az 5s-t hétvégén rendeltem, hétfőn vagy kedden mehettem érte, az ipad-ért meg aznap

(#2117) nord_ válasza radi8tor (#2111) üzenetére


nord_
veterán

Megrendeléskor oda kell figyelni, nem csak automatikusan kattintani a "next" gombokat: van olyan pont a folyamatban, ahol a szállítási címet kell megadni. ;)

(#2118) Bilux


Bilux
veterán

Mint friss i5s tulaj kérdezném a naptárba hogy tudnám bele varázsolni a névnapokat? Már ha van rá lehetőség.
Note3-ról váltottam, méretben van némi változás :D
Illetve a VEVO programot hogy tudnám fel rakni.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2119) nord_ válasza Bilux (#2118) üzenetére


nord_
veterán

iPhone-on katt ide.

(#2120) Bilux válasza nord_ (#2119) üzenetére


Bilux
veterán

És mit kell csinálnom vele. Mert safariban megnyitja aztán kész. Kicsit még hülye vagyok hozzá.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2121) nord_ válasza Bilux (#2120) üzenetére


nord_
veterán

Ne számítógépen, hanem a telefonon csináld. Fel kell ugornia egy ablaknak, ahol ezt látod:

Kipróbáltam megint, nálam 5s-en és retina Minin is működik.

[ Szerkesztve ]

(#2122) Kommy válasza nord_ (#2121) üzenetére


Kommy
veterán

Azért vicces magyar fordítás "hívás hozzáadás", angolul "Add all" van, tehát arra kell rányomni akkor lehet hozzáadni a naptárhoz.

(#2123) nord_ válasza Kommy (#2122) üzenetére


nord_
veterán

Na ja... A szelektív érzékelés nálam már automatikusan bekapcsolódik, az ilyeneken túllépek. :)

(#2124) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok!
Nem kezdő iPhone tulajként kérdezem a dolgot -nkmedve-nek ment egy PM, de gondoltam több szem többet lát-
Akksi időben milyen adatok számítanak normálisnak 5s-nél?
Nekem az 5 után nagyon fura, még novemberi vásárlás ugyan a svájci launchrol de csak most aktivaltam nehány napja.
Kb netezesnel wifin 3-4 percenként eltűnik ,1% standby ban csak wifi és locations bekapcsolva kb 3% tűnt el 6 ora alatt.

Fent volt a 7.1 is egy darabig azzal nagyon kimelo használat mellett 2n1ó std by es 8 óra 20 perc használat jött össze . (minimális netezgetés wifin, kb 40 perc zenehallgatás)

Lehet mar csak az idő szépít, de az 5 mintha ennél azért jobb lett volna.
Nálatok, hogy alakulnak ezek a dolgok?

(#2125) Kommy válasza gofry (#2124) üzenetére


Kommy
veterán

Ez egy nagyon jó aksi időnek számít: 2n1ó std by es 8 óra 20 perc

Én a tegnapi nap 7 óra 30 perc használat és 1 nap óra készenléttel 13%-nál raktam töltőre, ebben volt mindenféle használat. Nálam amúgy minden be van kapcsolva, tehát nem lövök ki semmit, minden megy, multitaskban is benne van minden.

ha azt nézzük, hogy 10 óra használat van írva a Wi-fi-re akkor az 6 percenként 1 %, de itt befolyásolja a wi-fi térereje, a kijelző mekkora fényerőn megy, hogy folyamatos töltés van e, tehát a 3-4 perc még jónak is tűnik, mint ahogy a többi adatod is.

(#2126) gofry válasza Kommy (#2125) üzenetére


gofry
senior tag

Oké :) köszi Kommy.
Akkor az idő szépítette meg az 5 és az akksi idő közti kapcsolatot.
Bár ahogy az istyleos haverom mondaná: nem nézegetni, használni :)

[ Szerkesztve ]

(#2127) legiaap válasza nord_ (#2119) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi ezt mar én is kerestem.
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2128) radi8tor válasza nord_ (#2117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, de korlátozott felhasználóként voltam belépve, mert még sosem használtam ezt és nem volt meg a jelszavam.
Aztán emiatt nem mutatott semmilyen címet, csak kiválasztottam, hogy a számlaküldés címére küldjék. Hát nem oda küldték.

Ma reggel két SMS fogadott: az egyikben tudatják velem, hogy ma hozza a futár a 2 hete átvett telefont, a másikban a rendelés státusza null-ra változott.

⭐ Stella

(#2129) Kbali válasza radi8tor (#2128) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ipad-nél játszották el a Pólusban, hogy a bolti kiadás helyett úgy csinálták meg az eladást, mintha nem neten rendeltem volna és érvénytelenítették a netes rendelést (gondolom van jutalék)

(#2130) Bilux válasza nord_ (#2121) üzenetére


Bilux
veterán

Telefonon csináltam ráadásul csak Safari alatt ment chrome böngésző nem tudott vele mit kezdeni.
Hívás hozzáadásával már ok. Samsungon is voltak szép fordítások látom itt sem maradt el. :D
Értesítési sávba lehet integrálni a neveket? Vagy ne legyek telhetetlen? :)

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2131) nord_ válasza Bilux (#2130) üzenetére


nord_
veterán

Sajna az egész napos programokat nem jeleníti meg az Értesítési központ... Reméljük, ezt a következő frissítésnél beteszik.
(A névnapok is egész napos programként kerülnek a naptárba.)

(#2132) Bilux válasza nord_ (#2131) üzenetére


Bilux
veterán

Bocsánat értesítési központ. ;) Rendben, akkor legalább lehet izgulni a frissítéseknél, hogy bele kerül e vagy sem.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2133) Bilux


Bilux
veterán

Magyar blogokat oldalakat illetve angol is jó linkelnétek párat amit érdemes látogatni!? :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2134) nord_ válasza Bilux (#2133) üzenetére


nord_
veterán

Politika? Technika? Tudomány? :)
Apple-specifikus magyar oldalak: handras.hu, beszeljukmac.com, szifon.com, appleblog.blog.hu

(#2135) brp88k


brp88k
tag

Sziasztok!

Ha volt már kérdés, akkor elnézést, de tudtok ajánlani olyan megoldást amivel számítógépről tudok az iPhone-on keresztül (akár csoportos) sms-t küldeni?

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#2136) Beeerka válasza radi8tor (#2128) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Nem vagy egyedül :) Én is kaptam sms-t hogy a december 6-án átvett telefonom megérkezett, és átvehetem :D

(#2137) Bilux válasza nord_ (#2134) üzenetére


Bilux
veterán

:C :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2139) königarjen


königarjen
tag

Meg egy kérdésem lenne, most a tokokkal kapcsolatban. :)
Az eredeti apple tokok közül akkor a feketét érdemes venni? Lattam itt hogy másik szín elszinezodott stb.. Van valakinek esetleg?
i5-öt tok nélkül használom, sajnos egy esés volt, egy helyen latszodik, viszont a kopás 2-3 helyen is :\

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#2140) legiaap válasza königarjen (#2139) üzenetére


legiaap
nagyúr

Csak feketét érdemes venni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2141) königarjen válasza legiaap (#2140) üzenetére


königarjen
tag

köszi ;)

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#2142) knyitogato


knyitogato
őstag

Van valakinek garanciális tapasztalata itt a T-Mobile -nál? 1. Powergomb-lötyögés, 2. enyhén sötétebb kijelző az egyik oldalon felül, a jegyzettömbben lehet látni, h felül enyhén sárgásabb, 3. ha nem iPhone-nal beszélek, akkor alapzaj hívások közben (ez érdekes, lehet, h nem hiba...) Ez így együtt már azért zavaró. Ha ezek nem lennének, 100%-os lenne az elégedettségem.

(#2143) Bilux válasza knyitogato (#2142) üzenetére


Bilux
veterán

Milyen egy lötyögős power gomb?
Mert nagyon kicsit nekem is mozog de nyílván nem lehet olyan szoros illesztés :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2144) knyitogato válasza Bilux (#2143) üzenetére


knyitogato
őstag

Hallani lehet, ahogy mozog. Nem mindegyik ilyen.

(#2145) Bilux válasza knyitogato (#2144) üzenetére


Bilux
veterán

Hát akkor megnyugtatlak az enyém is ilyen :DDD
Bár én nem rázom a telefont és nem is peckelgetem a fém powergombot hogy zörögjön. :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2146) duc válasza knyitogato (#2144) üzenetére


duc
aktív tag

Szerintem a kamera autofokusz lencséje amit hallasz.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#2147) Bilux válasza duc (#2146) üzenetére


Bilux
veterán

Nem, mert ha lefogom a power gombot akkor nem zörög.
Én ezért biztos nem cseréltetek telefont.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2148) ILoveMyPhone


ILoveMyPhone
csendes tag

Sziasztok 5s tulajok érdemes 5-ről 5s-re váltani ?

Iphone 6s 4.7

(#2149) legiaap válasza ILoveMyPhone (#2148) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem nem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2150) gofry válasza knyitogato (#2142) üzenetére


gofry
senior tag

szia!
Mikori a telefon? A kijelző sárgulás lehet simán a lapka ragasztása..általános iphone jelenség. Kb 1-2 hét múlva el kell tűnnie.
Alapzaj: ez érdekes, nem tapasztaltam.
Power gomb: van amelyiknek picit mozog, van amelyiknek nem, de alapvetően nem ez a hangos hanem a lencsék a kamerában, azok tényleg zörögnek, de ez minden okostelefonomban így volt eddig :)
Utóbbi miatt nem cseréltetném, a hívásokat nehéz bizonyítani sajnos.
Ha cseréltetni akarsz akkor restore, vidd be a srágás kijelzővel és tedd még hozzá, hogy random módon dobálja a térerőt és időnként csíkoz a kamera.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.