Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) Mercutio_ válasza Chapel (#30700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sok márkaszerviz sz*rházi, ismerettségi körben eddig mindenkinél volt elszámolt, de ki nem cserélt olaj, fékbetét, ékszíj, de az ülés alatt szétcsúszott vezeték miatt bejelző hibakódra is 70k-s alkatrész cserét akartak elszámolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30702) rbalint88 válasza Mercutio_ (#30701) üzenetére


rbalint88
addikt

"de ki nem cserélt olaj"
pedig ezzel magukkal csesznek ki, mert ha adnak róla számlát, akkor perelhetők egy későbbi motorkárosodás esetén.

(#30703) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#30702) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szintem már a szerviz bejáratánál is perelhetőek, amikor kezedben van a számla a cserélt olajról, nívó pálca ki, fáradt olaj... köszipuszi

(#30704) Mercutio_ válasza rbalint88 (#30702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyugger, szinte csak vidékre jár, amit gondolom el is újságolt a szerelőknek, így úgy lehettek vele, hogy bejáratás után nem nagy kockázat kihagyni egy olajcserét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30705) Freddy76


Freddy76
addikt

Az autóvásárlás szopás. Én ha autót veszek, tuti, hogy egy fórumon sem fogok semmit sem kérdezni, mert nagyjából minden típusról leírja valaki, hogy szar.

Amúgy én most azon agyalok, hogy veszünk egy Octavia kombit a családnak, és Apa kap egy Minit...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30706) TayRol válasza Freddy76 (#30705) üzenetére


TayRol
veterán

Én is így voltam a mazdával. Kár volt az Indexes fórumot elolvasnom. Majd felhívtam 4 szervizt, meg 2 helyen átnézték és megvettem.

(#30707) Freddy76 válasza TayRol (#30706) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja, amúgy a Passatot is szidják mindenhol, szerintem alaptalanul. Okés, én szívtam a turbóval, de csak azért, mert a szakszervíz meg egy ügyeskedő szaki között ingáztam vele. Amikor elvittem egy turbó szervízbe, relatíve jó áron megoldották, úgy, hogy jobb, mint újkorában. Pd elemeket cserélték gariban, az új Bosch elemekre. Olajat nem eszik sokat szerintem. Én kb. 10.000 km-enként cserélem az olajat, csak Castrol longlife-ot használok, és két csere között megeszik kábé két litert.

A másik oldalon van egy autóm, ami még kilenc évesen is presztízzsel bír, jól néz ki, megy, mint a barom, kényelmes, és jó vezetni (hála a sportfutóműnek).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30708) rbalint88 válasza Freddy76 (#30705) üzenetére


rbalint88
addikt

Minden autónál vannak típushibák. Ez a velejárója, el kell fogadni. De az sem mindegy, hogy 100-ból 5-6 autónál jön elő, vagy legalább 25-30-nál, mint a Passatodnál a pd elemek, amiket végül kicseréltek garanciában. Turbóval csak olyan autóban nem lesz baj előbb-utóbb, amibe nem raktak. Olajfogyasztás turbós autónál normális. Passatból nem ülnék át az Octaviába, ha csomagtérben elég, nincs nyűgje és szereted. A Passat áráig nem fogsz igazán jobb Octaviát kapni. Az apa kap egy Minit projektet viszont támogatom. Egy sima Cooper bőven elég, abba a kasztniba a 116ló tökéletes, 163 lóval azért már közelíti a töltött fegyver kategóriát városban. Országúton sincs szükség a többletteljesítményre, még az M6 érdi emelkedőn is ment felfele 170-et, ami bőven sok.

Nekem ex-VW-sként egész fura a jelenlegi Toyota mellett, hogy a szerelő nem tartozik a szűk baráti körömbe, sőt, per pill nincs is olyan, hogy "a szerelő", mert az olajcserét bárhol meg tudják csinálni, másért meg még nem voltam szervizben. Azért a nagynyomású szivattyú cseréjét szagemberre fogom bízni, bár biztos meg lehet csinálni otthon is, de itt azért van némi elcseszési lehetőség, amit a tapasztalt kéz kompenzál.

(#30709) Freddy76 válasza rbalint88 (#30708) üzenetére


Freddy76
addikt

Az a helyzet, hogy most bizonyos - itt nem részletezedő :DDD - okok miatt nagyon-nagyon kedvező feltételekkel tudunk új Octavia-t venni (25 % kedvezmény a listaárakból, ingyen extrák, stb.), és családra jó autó. Nekem viszont kellene valami, amitől mosolygok...

Egyszer még ki kellebe próbálni egy Minit hosszú útra, érdekelne, mennyire jó vele levezetni 400 km-t pályán...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30710) TayRol válasza rbalint88 (#30708) üzenetére


TayRol
veterán

Kicsit nehéz a lábam nekem is, mióta a Mazda meg van, 10,5 a fogyi városban. Mondjuk nem is váltom el 2e-nél.

(#30711) madgie válasza TayRol (#30710) üzenetére


madgie
titán

Még a dévót sem váltom el kétezernél, mit akarsz? :D

(#30712) TayRol válasza madgie (#30711) üzenetére


TayRol
veterán

De az nem is megy 2e alatt. ;]

(#30713) madgie válasza TayRol (#30712) üzenetére


madgie
titán

Felette se nagyon :D

(#30714) rbalint88 válasza TayRol (#30710) üzenetére


rbalint88
addikt

10,5 városi fogyasztásnak teljesen hibátlan. Aki ilyen 6-7 literes városi fogyasztásokról álmodik benzines autóval, attól mindig megkérdezem, hogy nem tudom mit szív, de adjon nekem is belőle.

Freddy: ha belefér a büdzsébe, vegyed. vagy vegyél egy RS-t, és akkor nem kell mellé második autó sem. Azért azt hozzátenném a Minihez, hogy városban 9 literes fogyasztással nyugodtan számolhatsz, pályán is szerintem 7-8 között eszik, mert elég rövid a váltó. Hangra nem vészes, motorhang van, szélzaj és gördülési nem vészes. A Passatnál mindenképp hangosabb lesz, de nem mondanám rosszabbnak, mert egész más ingerek érnek. (nem kell elnyomni a csühögő-kelepelő fos dízel hangját)

(#30715) Freddy76 válasza rbalint88 (#30714) üzenetére


Freddy76
addikt

No igen, a hang. Ilyenkor, a hideg közeledtével mindig az első dolgom, hogy felcsavarok valami zenét az autóban, és csak utána indítok, mert a hideg pdtdi dízel hangjánál nincs szörnyűbb :DDD .

A gond, hogy az autóban szinte mindig Frank Sinatra-t vagy Katie Melua-t hallgatok, az pedig nem tudja elnyomni a beteg kerregést :N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30716) Studi válasza .: JuSzT :. (#30703) üzenetére


Studi
addikt

Legkésőbb akkor, mert amúgy soha nem bizonyítod be, hogy nem cserélték le az olajat. Sem azt, hogy bármi a le nem cserélt olajtók károsodott.

(#30717) t_a_m_a_s válasza rbalint88 (#30714) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

vagy vegyél egy RS-t, és akkor nem kell mellé második autó sem

+1 :) Hamár úgyis itt nem részletezendő okokból nagy kedvezmény van rá, akkor csakis RS! Kombiban, kékben. Aztán hely is van benne, jól is néz ki meg megy is mint a barom, nem kell mellé játékautó...

Holnap majd jól beletépünk...

(#30718) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

sírok... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30719) Mercutio_ válasza Freddy76 (#30715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig van dinamikusabb száma is, de ahogy nézem nem sok :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30720) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#30717) üzenetére


Freddy76
addikt

Totya, te jó gyerek vagy, asszony is szimpi, gyerkőc meg nagyjából ( :DDD ) egykora Julcsival, nem jöttök el egyszer? Benéztek, iszunk egy páleszt, főzök valami kajcsit, elmegyünk libegőzni egyet, aztán tolunk egy szilvás palacsintát lent a libegő alján, az 58-as kisvendéglőben.

Aztán néha, mintegy véletlenül, ha szóba kerül a kocsi téma, bedobhatnád, hogy ha te Skodát vennél, csakis Octavia RS-t...

Amúgy tényleg jöhettek bármikor libegőzni :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30721) Freddy76 válasza Mercutio_ (#30719) üzenetére


Freddy76
addikt

Katie Melua n a g y o n j ó. Nagyon. Az a zene, ami úgy relax, hogy közben nem altat. Autóban ideális, segít elviselni a sok fasz budapesti autóst. Az, hogy még nem öltem meg senkit, nagy részben Katie Melua-nak köszönhető.

Amúgy szexelős aláfestőt zenének is ideális.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30722) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#30720) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mivan, Jana nem annyira támogatja a kék RS-t? ;] :D

Pedig objektíve nézve egy baszomnagy családi kombi, csak apa tud vele néha bohócolni vele :) Mond, hogy sokkal olcsóbban megússzátok, mintha még egy játszós autót és vennél és fenntartanál. Ígérj meg valami csajosat is, vagy ha semmi sem segít, pereld be ;]

A libegőzést tavasszal összehozzuk ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30723) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#30722) üzenetére


Freddy76
addikt

RS neki már túl sok lóerő.

Libegőzni pedig télen a legjobb, pazar a kilátás a városra. Van hangulata. Héten mentünk Julcsival (sokszor megyünk, kéthetente biztos), pénztáros hölgy adja a jegyet, és közben mosolyogva megjegyzi: a kisasszony pedig három éves, és szerintem még legalább két évig maradhat is ennyi.

Három év felett kellene neki jegyet venni :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30724) Real_Necro válasza rbalint88 (#30714) üzenetére


Real_Necro
veterán

1,4-es Astram is megeszik 8-9 lityót városban. Pedig igyekszem olyan időszakokban menni, hogy elkerüljem a nagyobb dugókat... de mostanában Hungárián...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30725) rbalint88 válasza Freddy76 (#30723) üzenetére


rbalint88
addikt

az RS-ből is van dízel, 177 vagy mennyi ló, az azért nem a világ vége. dsg váltóval meg aztán főleg nem félelmetes. a Passat nem 170 lovas amúgy?
a srác, aki eljött hibakódot olvasni, egy 177 lovas 2.2 d-cat Avensis-szel jár, utasülésből is annyira volt félelmetes, hogy korrektül megy, semmi több.

necro: tudom, ezért sem értem, miért várnak el 6-7 litereket városban. unokatesómnak 1.2-es (!!!) Asztmája van, az is 9-10 között fogyaszt, bár ő szinte csak Margit híd-BME között használja. cserébe legalább nem is megy. aki keveset fogyasztó benzines autót akar, az vegyen Prius-t.
amúgy most, hogy kehes, az Avensis is benyelt 9+ litert átlagban, ami azért durva. eddigi legmagasabb fogyasztásom vele télen, sokat fűtve csak városban 8,2 volt. :B pedig nekem nehéz a lábam.

[ Szerkesztve ]

(#30726) TayRol válasza rbalint88 (#30725) üzenetére


TayRol
veterán

Az a 2.2 dcat egy rettenet, engem óva intettek tőle. Hírhedt az a blokk, és nem is megy "annyira".

(#30727) rbalint88 válasza TayRol (#30726) üzenetére


rbalint88
addikt

Na, a srácnak meg ezzel nem volt baja :) de pl másik ismerősnek van, egy hónapon belül megkotlott a vétel után. Én se vennék magamnak ilyet, sőt, újabb dízelből csak Hondát (2.2 i-ctdi) vagy Kiát. Mazdát csak azért nem mondom, mert ott olyan jó a benzines, hogy nem küzdenék dízellel.

(#30728) Freddy76 válasza rbalint88 (#30725) üzenetére


Freddy76
addikt

Az enyém 140 ló. Ez elég nekem, még ennél a nagy dögnél is. A nyomaték persze fontos szintén, azt hirtelen nem tudom, mennyi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30729) TayRol válasza rbalint88 (#30727) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, a honda az zsír. Szerintem innét majd az lesz a következő lépcső. :)

(#30730) #40935168


#40935168
törölt tag

Panaszkodtok itt Pestre, hát Debibe ne gyertek le akkor .. :D Én imádok Pesten még dugózni is, nemhogy vezetni. Nyomja mindenki mint a barom. Én is az M3-on, aztán megérkezek Debibe és beindul a lassított felvétel, de tényleg, a kamera 60-ról átvált 24 fps-re, az is néha beszaggat izmosan, ááá borzalom..

@ Freddy: Katie adja :K Csajos most kiabált ki a budiról, hogy neki ez kell :D

[ Szerkesztve ]

(#30731) madgie válasza #40935168 (#30730) üzenetére


madgie
titán

Tavalyelőtt voltunk Bécsben, éjjel rongyolunk haza az országon át, Ausztria easydrivin', Dunántúl pipa, Pest szoktatlan nyugi, aztán begurultunk Debrecenbe és a frissen hullott porhón hajnalban majdnem belénk driftelt egy bömmeres népi cserépedény.

Szóval értem, miről beszélsz :D

(#30732) Mercutio_ válasza #40935168 (#30730) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csajos az felétek kit takar?
Amúgy tudom miről beszélsz, anno volt egy lakótársam 5 évig melózott Pesten céges autóval járt, aztán "megkomolyodott" - úgy döntött a 10. szakítás és a 20. félre kufirc után megérdemli a csaj aki kitartott mellette, hogy eljegyezze - és haza költözött, de vezetni (és bulizni) ugyanúgy mint Pesten :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30733) #40935168 válasza Mercutio_ (#30732) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egyetlen nőről beszélsz, akivel 10x szakított és 20 kufircolt, végül a csajjal csak nem tudták elengedni egymást és ollé .. ? :)

Nekem amúgy mostanság növöget be a fejem lágya, vágyom a tartalomra és valami jó kis unalmas punnyadt családi életre.. :)) :D ;)

@ madgie, ja ők kivételek, a boyracer bömbik és ladák feszt kint vannak ha lejön a hó, mert a város megijed, kis autó eltűnik, mert anyu nem tud vezetni hóban, nagy autó eltűnik, mert apu meg nem akarja, hogy más törje össze a vacsi új 10 misis autót, marad hát a hátsókerék és a kilinccsel előre drift pár buszfordulóban, körforgalomban.. kedvenc hely a Köztemető előtt a troli forduló, na ott még nézők is vannak leállva szélen a sötétben :D míg középen vereti a lada :)

De amúgy Pest tényleg dinamikusabb. Régen sokat anyáztak, nem engedtek be, stb, apám utálta. Közben ő jópár éve már nyugdíjba ment, alám meg bekerült a céges autó és a heti 2x Pest alatt rájöttem, hogy sokat változott jó irányba a közlekedési morál. Például általában beenged az első, vagy legfeljebb a második autó, ha elfogy a sávom, meg ilyenek. Sok bu**lás nincs. 1-2 hülye meg jaszkari idióta mindig van, de Pest sokkal dinamikusabban közlekedik amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#30734) Real_Necro válasza #40935168 (#30730) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha már Katie Melua.

Itt egy The Cure feldolgozás tőle a most ébredőknek: [link]

Itt meg a The Cure-tól a már ébren lévőknek: [link]

;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30735) rbalint88 válasza #40935168 (#30730) üzenetére


rbalint88
addikt

Hát azért itt is sok az álmatag sofőr. Ha nem sietek, elváltok 2200-nál, aztán csak pislogok, hogy de repül a szekér, hagyok le mindenkit. Pedig 285ezer km-rel ezelőtt tudott 110 lovat 3800-on, szóval nem lehet azt mondani, hogy kezelhetetlenül erős lenne.
Nekem az osztrákok voltak furák, vidéken no matter what, olyan 50-et tartottak lakott területen, hogy a traffit lehetett kalibrálni hozzájuk. Bécsben azért kicsit rugalmasabbak, ott néha mennek 55-tel is :P

[ Szerkesztve ]

(#30736) Ear001 válasza Mercutio_ (#30701) üzenetére


Ear001
addikt

Én ezért nem merek semmiféle budapesti márkaszervízt sem ajánlani. A legtöbb helyen a flottás kocsi nem több, mint költségvetési hely, amire ki lehet írni minden alkatrészt és utána azt el lehet adni okosba...

Meg amúgy is. Volt egy időszak, amikor egy tini korú Lexus GS-t akartam venni teljesen irracionális alapon, de racionális hozzáállással. Reálszisztéma Budaőrs, barát mutatja a kocsit. Mondom OK, de mi ez az olajfolt alatta. Mondja igen, a vezérmű szimmering ereszt, ezt náluk 450 000- ért csinálnák meg, de márt beszélt a szerelővel, és ő 250 000- ért megcsinálja.
Na mondom erre azért kérek egy másik árat is. Telefon Kiskőrösre, szintén Toyota márkaszervíz. Mondom a szitut, szervizes utánanéz és visszahív tíz perc múlva. Az első az 25 000 ezer, a hátsó az 45 000. És a munkadíj? Az már benne van, a hátsó azért drágább, mert arra hosszabb szervíz óradíjat kell felszámolniuk...
Amúgy a Toyota pont az a márka, amit érdemes egy jó márkaszervízbe vinni 3 év után is. Egyil dolog, hogy látszik a rendszerben a kocsi története, ha nem idősebb mint 8-10 év, és nem csak a magyar szervizek, hanem az összes európai adat. Ez azért eladásnál erősen értéknövelő szempont.
A másil, hogy 12 éves korig igen komoly assistance szolgáltatás jár, ha márkaszervízbe viszed a Toyotád.

(#30737) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#30733) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kutyus, ilyenek mifelénk a csendes, punnyadt családi délutánok :DDD

Valami ilyesmire vágysz? ;] :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#30738) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#30737) üzenetére


Real_Necro
veterán

Rocksztár lesz a gyerkőcből meglátod. :D ;) :C

Szerk.:

Nálunk felső szomszéd gyerekei reggel megtalálták a vasgolyókat és elkezdték hajnalban dobálni fölöttünk...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30739) Studi válasza t_a_m_a_s (#30737) üzenetére


Studi
addikt

Megvillan a tehetség! :R :)

Más: "Nagyon sok volt az oldalf@sz..." :Y :DDD

(#30740) Lassú Víz válasza rbalint88 (#30735) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Álmatag sofőr... Direkt kint megyek a külső sávban, és ott tombol mögöttem az idegbeteg állat, hogy nem gyorsítok padlógázzal. A következő piros lámpáig :W Pedig van még két sáv balra az úton.
Amit kifejezetten gyűlölök az a "belső sávra szól a jogosítványom és önkéntes rendőr vagyok" típusú vezetők. Pedig hát KRESZ 36. § (4) Különösen utálatos esete, amikor nem látják a 70-es táblát és ketten egymás mellett tötymörögnek 50-nel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30741) m3ss


m3ss
veterán

jo reggelt :DD

tok jo rajottem most a 85-os sem pontos 6d-n, miert kell ehhez 3e kep azt nem tudom..meg sajnos kijelzon nem nagyon latni a kis kulonbsegeket. raadasul idaig szinte csak 5d-n hasznaltam.
kell neki +3-4...kellett volna :(( viszem azt is kalibralgassak csak..lassan tobbet jarok camerahoz mint kocsmaba :DDD
vicc ez a dslr fokusz..keves frusztralobb dolog van mint levalogatni a sok kokuszhibas kepet. minden szelektalas utan aprohirdeteseket kezdek nezegetni :DD rajottem nem is kellenenek mostaniaknal sokkal jobb uvegek. boven jok lennek a mostani uvegeim is f2-on, ha eleg pontosak lennenek. sztem ok meg nem fogjak olyan pontosra beallitani nekem soha. ha meg nagyon rekeszelek...ennyi erovel vehetek egy par d7k-t is 18-35 1.8 sigmaval pl...egyedul magas ison lenne elonye a 6d-nek...
drukkolok a sonynak reszelgessek csak az a7 szeriat...nyugodt ember lennek pdaf-fel :)

(#30730) Eperkutyus haha ja, en is mindig ezen csodalkozok. leerek kecskemetre es lassitott felvetelben zajlik a kozlekedes..amugy balkanhoz, romanokhoz, olaszokhoz kepest meg sztem pesten is egesz komotosan autokazunk :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30742) Chapel


Chapel
addikt

Ezekhez a cicikhez, csak annyit fűznék hozzá, hogy Robin Williams tökéletesen elmagyarázza mi a baj velük. ;] :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30743) TayRol válasza Freddy76 (#30715) üzenetére


TayRol
veterán

Jó ez a Katie Melua... Sinatra-t már hallgattam.

(#30744) m3ss


m3ss
veterán

amugy evf-es milceken hogy mukodik a fokuszpont valasztas? ha mondjuk nem ilyen arcfelismero modban vagyunk...hanem single point. meg tudok hatarozni elore fokuszpontokat, amik kozott tudok valtogatni gyorsan? gondolom nem csak olyan mint dslr-en hogy vmi joystick szeruseggel mozgathatom a teglalapot ahova akarom...mert az baromi lassu. mire odatalalsz...nincs mit fotozni :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30745) .: JuSzT :. válasza m3ss (#30744) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pontosan nem tudok erre válaszolni, de van egy érdekes módszer, élőben is jól néz ki :D

Kihajtható Pana kijelzőn, (G6), evf használatakor aktív marad a kijelző. Tehát balra kihajtod, evf-be kukucskálsz és közben tudod böködni "vakon" a kijelzőt ahova szeretnéd a fókuszt.

(#30746) Lassú Víz válasza m3ss (#30744) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pedig olyan. Mondjuk E-M1-en gombnyomás után egyik tárcsa vízszintes, másik függőleges irányban mozgatja. Vagy érintő képernyőn viszed arrébb, sőt érintés után akár egyből exponál is a gép ha megtalálta az élességet. B verzió, hogy MyMode-ból van 4. Ráteszed egyik gombra, másik gombra és úgy váltasz.

(#30745) .: JuSzT :. : Olympusok nem tudják ezt a módot. Igaz nem is kihajtható a kijelző és anélkül elég macerás.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30747) Chapel


Chapel
addikt

Srácok, most hazafelé sikerült egy kétsávos farolást összehozni kb. 40km/h-ás sebességnél a budai Erzsébet híd feljárónál.
Téli gumik, vizes út, kanyar, elengedte a segge és elkezdett szép lassan csúszni, ellenkormányzás, visszahoztam, 2-es és tovább. A pirosnál mellém fékez egy fazon valami jobb berdával, vigyorogva tekeri le az ablakot és kérdezni, " ez direkt volt???"
Mondtam hogy nem, erre mutatta elismerően hogy fasza vagyok, mondta ja...egy kicsit még remegek :B

Volt már ilyen, télen nyári gumival, szintén relatív kis sebességnél, de ott egy sima bukkanó elég volt, átkerült a súly előre, hátul 0 tapadás és a kétezres gyári sport astrának már elindult a segge, ott is sikerült megfogni minden kontakt nélkül bár vagy 10-12x riszálta ki a seggét balra-jobbra, de azért nem csinálnék sportot belőle :U

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30748) cOxeR válasza Chapel (#30747) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ügyes! :) Köszi a figyelmeztetést a "mókás" kanyarra... :K

(#30749) .: JuSzT :. válasza Chapel (#30747) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ilyenkor nagyon fontos (elsőkerekes autóval) hogy az ellenkormányzással együtt gázt is kell adni és akkor nincs risza 10x

[ Szerkesztve ]

(#30750) madgie válasza TayRol (#30743) üzenetére


madgie
titán

Bevallom, nem ismertem ezt a lyányt, de erre vezetni? Bocs, Freddy, de nekem vezetéshez groove kell, húzás kell, kis túlzással erre elaludnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.