Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) TESCO-Zsömle válasza #56230144 (#16250) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

PP-nak elvileg az Unicredit-nél van gyűjtőszámlája, szóval ha másképp nem megy, sima hazai átutalással vagy készpénzes befizetéssel is tudsz rá tenni pénzt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16252) aytukabozs válasza TESCO-Zsömle (#16251) üzenetére


aytukabozs
addikt

A feltöltés már oké neki, a steam-re befizetni nem tud...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#16253) Pollen8 válasza TESCO-Zsömle (#16251) üzenetére


Pollen8
újonc

Már MoneyGram-en is lehet pénzt küldeni PayPal-ra, ha nincs a közelben Unicredit.

(#16254) bambanya


bambanya
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy negatív számlaegyenlegnél mit csinál(hat) a paypal?

Nem vagyok csaló, mindig is becsületes eladó voltam, csak nem vagyok hajlandó a továbbiakban pénzelni az Ebay által támogatott pofátlan usereket!
Hihetetlen hogy állandóan a vevőknek adnak igazat még akkor is, ha egyértelműen bizonyítható hogy hazudnak!

(#16255) szabo01


szabo01
csendes tag

Sziasztok
Olyan kérdésem volna,hogy átutaltam pénzt az eladónak,egyéb okokra hivatkozva ő ezt a pénzt vissza küldte nekem,nekem ugye átváltotta euróra az összeget mert az eladó refundolt ilyenkor tudok valamit tenni,hogy amit átváltott pénzt ne bukjam el? mert gondolom szarabbul váltja vissza.
A másik kérdésem,hogy a számlámon a pénzt nem látom csak paypalon mit kell tennem majd hogy a számlámra kerüljön? ez a mai nap folyamán történt.
A payment statusnál ez van: Refunded,a Order status/Actions pedig ez: In Process
Ezek mit jelentenek? nem lehet ezt jelenti a paypalnak vagy valami,hogy ne bukjam felesleges az átváltott ftokat?
Ja igen és Unicrdeties vagyok
Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16256) aytukabozs válasza szabo01 (#16255) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mit akarsz ezen jelenteni?
X euroért vásároltál valamit, és visszakaptál szintúgy X eurót.
Ahoz hogy közben változtak az árfolyamok nem az eladó sara, ezért a PP sem foglalkozik vele.
Ezt bele kel kalkulálni ha külföldről vásárolsz.

Ha PP egyenlegről vásároltál akkor avisszakapott összeg ott is marad míg el nem vásárolod vagy vissza nem utalod a számládra.
Ha kártyával vásároltál akkor meg automatikusan vissza fog kerülni a számládra a pénz, de persze nem azonnal.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#16257) szabo01 válasza aytukabozs (#16256) üzenetére


szabo01
csendes tag

Van egy Paypal accuntom meg hozzá társítva egy bankszámla(unicredites) a számlára lett rakva a pénz én csak beléptem a paypalba rámentem a pénz küldésére és ennyi,akkor nem tudom miről ment a pénz...
Azt értem,csak gondolom kevesebbe váltja vissza mint amennyibe váltotta....és ezért meg csak az eladó felelős nem? ő lépett vissza nem én.
Hogy tudom vissza küldeni a számlára ha paypal egyenlegen volt?
Payment statusnál azt írja refunded,order statusnál: in process ez mit takar? vissza jött már a pénz vagy sem?

(#16258) szabo01 válasza aytukabozs (#16256) üzenetére


szabo01
csendes tag

A paypal balance 0 fton van,mikor utaltam a pénzt akkor is 0 ft-ot írt ennyit tudok
Ha rámegyek Transaction detailsra akkor ezt írja a Funding Source: XXXX HUF - MasterCard Credit Card
Akkor ezek szerinte a kártyámra kell,hogy jöjjön a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#16259) aytukabozs válasza szabo01 (#16258) üzenetére


aytukabozs
addikt

:K

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#16260) havri1 válasza szabo01 (#16257) üzenetére


havri1
félisten

Dehogy ő a felelős. Ő euróban árulta, Te abban fizettél, és abban is kaptad vissza.
Neki köze nincs a Forinthoz.

Visszakapod pár munkanap múlva.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16261) szabo01 válasza havri1 (#16260) üzenetére


szabo01
csendes tag

De forintot ír a Funding Source-nél vagy az nem jelent semmit? De amúgy épp ez az ő árulta én kifizettem erre refundolt és adott egy nagyon rossz indokot...akkor minek ment bele szemét németek...
A kártyámra kell,hogy kapjam a pénzt?
Fasza buktam rajta biztos egy kis összeget....sose jártam még így,szerintem hanyagolom ezentúl ezt a vásárlási formát...

(#16262) havri1 válasza szabo01 (#16261) üzenetére


havri1
félisten

Milyen termékről van szó?
Saját tapasztalat :
- Németeket nem szeretnek Magyarországra postázni
- kezdő ebayes accra sokszor nem adnak el drága cuccot, mert nagyon rizikós.

havri

(#16263) szabo01 válasza havri1 (#16262) üzenetére


szabo01
csendes tag

Nem vagyok kezdő ebayes és 100%os vagyok,többször rendelem már nagy értékben sose volt ilyen gondom :)
Amúgy alufelnikről van szó,tegnap elutaltam a pénzt írtam neki hogy a mai napon megy érte a futár,elkérte a csomagszámot is meg minden délután 3-kor kitalálta( 4 órával az utalás után) hogy hívjam fel,felhívtam azt mondta először,hogy nem tudja felvenni a pénzt,mondom az nem létezik sose volt ilyen gond nem először utalok,utána már azt mondta,hogyha elküldöm a szállítási csomagszámot minden ok,elküldtem utána rá fél órára jött az e-mail,hogy refundolta a pénzt és írt,hogy inkább a számlájára utaljam,2 dolog állhat mögötte vagy átakart baszni és lehúzni vagy pedig nem olyanok a felnik amilyennek mondja és attól félt ha megjönnek és jelentem a paypalon és vissza kapom a pénzt....
Amúgy nem ebayen keresztül utaltam a pénzt hanem ebayen kívül a paypal oldalon.

A másik kérdésemre esetleg tudod a választ,hogy a kártyámra fog jönni a pénz vagy hogy tudom majd rátenni vagy küldeni a számlára ha nem oda érkezik?

(#16264) szabo01 válasza szabo01 (#16263) üzenetére


szabo01
csendes tag

Funding Source: XXXX HUF - MasterCard Credit Card
E szerint a számlámra kell,hogy érkezzen?

(#16265) havri1 válasza szabo01 (#16264) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan oda érkeziknmeg, ahonnan levonta. Ha kártya, akkor arra, 3-5 munkanap, mire megjelenik.

A vásárlás gyanús nekem így, én se mennék bele így.
Paypalon, ha simán család vagy barátnak utalod, akkor sincs védelem, erre is figyelj!

havri

(#16266) szabo01 válasza havri1 (#16265) üzenetére


szabo01
csendes tag

Nem,nem arra mentem,hanem ami felette van.
Amúgy azt honnan tudom,hogy honnan ment a pénz a kártyáról vagy másról,gondolom a más a Paypal balance lehet,amúgy a kártyámról levonta,mert azt megnéztem

(#16267) szabo01


szabo01
csendes tag

Ha az order statusnal nem ír semmit az mit jelent?
Mert rendeltem tegnap már futárt is azt is paypalon fizettem,ma azt is vissza utalták,de ott az order statusnál nincs semmi.
Amit meg annak a majom németnek utaltam ott az van,hogy in Process ami elvileg azt jelenti,hogy feldolgozás alatt

(#16268) cateye59


cateye59
csendes tag

Üdv.!
Lejárat miatt cserélték a bankkártyámat, változott a kártyaszám. PayPal -on a kártyaszámot nem lehet megváltoztatni, csak ismételt beregisztrálással, és a régi törlésével?
Köszi a választ!

(#16269) havri1 válasza szabo01 (#16266) üzenetére


havri1
félisten

Funding Type: PayPal Funds and Credit Card

Ez egy is - is vásárlás. Nyilván azt írja, ahonnan levonta.

(#16268) cateye59: Régit törlöd, újat hozzáadod, igen. 1 ftot levon próbaként, meg a 400ftot, ha újra akarod igazoltatni a kártyát, azaz 2 tranzakciónak számít, ha van esetleg limit rajta, ezzel számolj

[ Szerkesztve ]

havri

(#16270) cateye59 válasza havri1 (#16269) üzenetére


cateye59
csendes tag

Köszönöm! :R

(#16271) szabo01 válasza havri1 (#16269) üzenetére


szabo01
csendes tag

Ha a Statusnál nem ír semmit akkor megjött a pénz? bocsi a sok kérdésért,de sose kaptam még pénzt paypalon így nem tudom hogy működik eddig csak küldtem :(

(#16272) havri1 válasza szabo01 (#16271) üzenetére


havri1
félisten

Mármint milyen státusznál?
A paypalon a hitoryban ott a refund? Majd közvetlenül utána mínuszban a transzfer a kártyára?

havri

(#16273) Hintalow válasza szabo01 (#16271) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem a statusznál írtaknak ehhez semmi köze. :N
Pénzfisszafizetésnél ha eredetileg csatolt kártyával történt, akkor a paypal fiók csak egy technikai állomás, ahol kb 1 mp tart a tranzakció, és van 2 bejegyzés róla a paypal számlatörténetben (refund from, transfer to credit card)
és 2-3 napon belül megjelenik a bankszámlán

nem kell túlspirázni

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#16274) havri1 válasza szabo01 (#16271) üzenetére


havri1
félisten

Itt van 3 pl:
Ha ezeket látod, akkor meg fog érkezni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16275) szabo01 válasza havri1 (#16274) üzenetére


szabo01
csendes tag

Így néz ki nálam

[ Szerkesztve ]

(#16276) havri1 válasza szabo01 (#16275) üzenetére


havri1
félisten

Én itt nem látok transfert a credit cardra, szóval nem lett átküldve a számládra.
Paypal egyenlegeden nincs fent?
Biztos, hogy a kártyádról vonta le a pénzt paypal fizetéskor?

Ha rákattintasz a details-ra, ott mit látsz?

[/L]

[ Szerkesztve ]

havri

(#16277) szabo01 válasza havri1 (#16276) üzenetére


szabo01
csendes tag

A paypal balance 0 ft-on volt mikor utaltam és most is 0 fton van.
Én a kártyára tettem a pénzt és csak rámentem a send monoyra beírtam az összeget és ennyi nemállítottam semmit.
Így néz ki

(#16278) havri1 válasza szabo01 (#16277) üzenetére


havri1
félisten

Ha jól látom, a paypal váltja a valutát. Tehát ezért van több sor.
Az utolsó sorban van, hogy visszarakta a kártyára a forintot. 26-án, szóval 4-5 munkanap, szerdáig szerintem meg kell érkezzen.

havri

(#16279) szabo01 válasza havri1 (#16278) üzenetére


szabo01
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget! :R

(#16280) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Üdv.

Az normális dolog, hogy ma kb. 10:30 körül párom erste-ben befizetett számlámra pénzt, és még mindig nem érkezett meg? Számlaszám, megjegyzés stimmel. Kezdhetek kétségbe esni?

just leave me alone

(#16281) agroman válasza Stockbauer79 (#16280) üzenetére


agroman
senior tag

ha biztosra akarsz menni akkor csak sajat szamladrol utalsz a sajat PP accodra.
most amig meg nem erkezik (vagy nem) addig aggodhatsz.
ha mazlid lesz akkor kezzel atrakjak, ha nem akkor max. par het mig visszajut a penz.

[ Szerkesztve ]

------

(#16282) havri1 válasza Stockbauer79 (#16280) üzenetére


havri1
félisten

Ha jól értem, akkor Erste-ben fizetett be a Te PayPal accodra?
PayPal-nak van mér Esrtes számlája is?
Lemaradtam valamiről? Eddig Unicredit volt..

[ Szerkesztve ]

havri

(#16283) Stockbauer79 válasza havri1 (#16282) üzenetére


Stockbauer79
tag

Igen, jól érted :)
Ezt használtam.
Amúgy ma dél körül befutott a pénz,kicsit meg ijedtem mert eddig max 2-3 óra volt a késés míg meg jelent a számlámon :)

just leave me alone

(#16284) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy hogyan tudom levenni a pénzt paypalrol? Vagyis kártyára visszakérni.

Bocsi, lusta vagyok visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#16285) Hintalow válasza -secret- (#16284) üzenetére


Hintalow
senior tag

Withdraw menűpont a fiókodban.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#16286) -secret- válasza Hintalow (#16285) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Megvan köszi már, csak azt nem tudtam, hogy kötőjellel vagy anélkül kell beírni a szsz-t, de kötőjellel írtam és kitörölte szóval meg van oldva. :D

(#16287) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vettem egy terméket, Free P&P -vel volt hirdetve és van tracking number is hozzá ami 23.-i dátummal "Submitted for delivery" státuszban van és még nem kaptam meg. Ez normális? :R
(Belgiumban adták fel tracking szerint)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16288) aytukabozs válasza MaxxDamage (#16287) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt nem inkább ide?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#16289) MaxxDamage válasza aytukabozs (#16288) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

PayPal nem? :)
/de oda is berakom.../ :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16290) TESCO-Zsömle válasza MaxxDamage (#16289) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtommal a PayPal nem foglalkozik csomagszállítással, de lehet én tévedek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16291) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok nekem abban segíteni hogy a paypal-n keresztül utalnának nekem pénzt de lövésem nincs hogy hol keressem a paypal számlaszámot vagy hogy egyáltalán ez hogyan is működne :-) Tudnátok nekem segíteni kérlek.Köszönöm. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#16292) MaxxDamage válasza Poo (#16291) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ID/e-mail cím kell amire regelve van a PayPal-od, és arra küldik ami a PayPal -on lesz látható (összeg) és arról tudsz Bankszámlára kifizetést kezdeményezni.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16293) Bazsa74


Bazsa74
tag

Üdv!
Biztos járt már így más is, ahogy most én, de ennyi találatot nem tudtam átnézni. Egy barátomnak küldtem 2+10000 pénzt. A banktól le is vonták. Közben rájöttem, hogy a kártya nem lett hitelesítve a 400 ft próbafizetéssel. Ezt közben megtettem. A problémám, hogy megjelent nekem, hogy a 2000 és a 10000,: completed és felette ugyanezek minuszban,: unclaimed. Befizetéskor sajnos az I'm paying for goods or services - jelöltem be (mert nem figyeltem eléggé :( ). Így viszont nem tudja felvenni a pénzt. Mit tudok tenni?

Off

(#16294) pepe091 válasza Bazsa74 (#16293) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Elvileg fel kellene tudnia venni a pénzt az illetőnek, csak le fognak vonni belőle 3,4% +90 Ft-ot.

(#16295) Bazsa74 válasza pepe091 (#16294) üzenetére


Bazsa74
tag

Beszéltem vele erről amit írtál. Este hazaér és megnézi, hogy mit lehet ott kezdeni. Sajna neki is az első ilyen tranzakció lesz. Köszönöm a segítséget.

Off

(#16296) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Össze szeretném kapcsolni a bankkártyámat a paypal accountommal, de elakadtam, egy kis segítségre lenne szükségem.. Van egy olyan mező hogy "Expiration Date" azaz lejárati idő.. Ide mit kellene írnom? Hogy mikor szűnjön meg az összecsatolás vagy a kártya lejárati dátuma? (van neki egyátalán? :U ) Valamint hogy a bankszámlaszámot kötőjellel vagy anélkül kell írni? (véleményem szerint mind1)
Megtaláltam mind2-t idő közben

[ Szerkesztve ]

(#16297) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

PayPal -on keresztűl fizettem, de nem a rendszerbe belépve (nem tudtam akkor pont - user error... email-t/pswrd-t nem fogadta el) mind1. A lényeg, hogy kaptam e-mail címre fizetéssel kapcsolatban emailt ami:
Mar 12, 2015 07:36:54 PDT
Receipt No: (ez is van)

(és részletezve van rajta minden, amit és akitől vettem, stb..)

PayPal rendszerbe nincs benn, így nem tudok azon belül "Resolution Center" -be panaszt nyitni (vagy hasonló)
Esetemben van valami megoldás, ha a kifizetett termék nem jönne meg? /szeretnék felkészülni rá, nem az utolsó pillanatra hagyni, lassan a 30nap lejár, de a 40+ napot megvárom/

Segítséget előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16298) aytukabozs válasza MaxxDamage (#16297) üzenetére


aytukabozs
addikt

na ez már ontopic kérdés :P

A bankodnál tudsz chargeback eljárást indítani, ha a PP-nél nincs semmi nyoma a tranzakciónak és baj lesz...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#16299) MaxxDamage válasza aytukabozs (#16298) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
A <service@intl.paypal.com> címről van egy visszaigazoló (Payment Details) levél amiben minden benne van , ezzel akkor semmit sem érek /PayPal -nál/ ? :) :U
Vagy lehet nekik írni levelet, vagy hasonlót?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16300) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ma küldtem pénzt egy termékért cserébe és ugye 2 lehetőség van, vagy nincs transaction fee vagy nincs (mí meglepő..:D). A kérdésem az lenne, hogy azt írja, hogy akkor nem kell fizetni kezelési ktg-et, ha van fedezet PP számlán VAGY van hozzárendelve bank account PP-hez. Na most, nekem be van regelve az OTP-s accom, írja is h primary, ennek ellenére mégis számolt fel fee-t. Hogy van akkor ez a gyakorlatban?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.