Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Drenadar


Drenadar
veterán

we're sorry but we can't send your payment right now.

Ez milyen idióta hibaüzenet már? Olyan nehéz lenne kiírni hogy mi a baja? Vagy írnák ki azt, hogy sorry we are closed! 4 napja ezt írja ki nekem, google sem nagyon adott megoldást erre...
Karácsonykor nem működik a paypal? Ennyire egy megbízhatatlan sz@r?

Gondolom ti sem tudtok megoldást, mert akik itt ezt bekérdezték nem is reagáltatok rá. Azért gondoltam megpróbálom én is...

(#15502) mno


mno
tag

Sziasztok!

Van régóta paypalom, bankon keresztül utaltam ha vásárolni akartam. Közben lett K&H-s Maestro kártyám, amit csatoltam paypalnal. Most azzal küzködök, egyik játéknál vásárolni akarok mert karácsonyi akció van, és érdekes 4,99dolláros csomagot engedi, 9,99dollárost már nem, ezt dobja ki: "PAYPAL MESSAGE:This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal" Azért nem értem, mert 4,99dollárosnál sikeres voltam, így valami beállítási dologra gondolok, lehetséges ez?

üdv

Joe

(#15503) bacsis válasza bacsis (#15500) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még mindíg ezt kapom, és lövésem sincs miért :(

(#15504) croli


croli
aktív tag

Ha barátom 10 dollárt küld nekem azt a Paypal átszámítja forintba? Ha igen meg lehet nézni hogy mennyit érne az adott napon?

(#15505) pakriksz válasza croli (#15504) üzenetére


pakriksz
őstag

alapból nem. De lehet átváltatni, és a legpofátlanabb lehúzós árfolyamon fogja váltani, sokkal rosszabbon mint bármelyik bank.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15506) Assimilator válasza Drenadar (#15501) üzenetére


Assimilator
őstag

Nekem 2 napja írja ezt. Pedig már nincs karácsony sem. :U

(#15507) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

PayPal-on eddig sosem fogadtam pénzt, csak utaltam. Nos most fogadnom kéne. Itt a pénz, csak rá kell menni hogy accept. Ezt kérdezi: Do you plan on withdrawing funds from your PayPal account to your bank account?

Ugye ez azt jelenti hogy a magyar Unicredit-es számlámon szeretném e visszalátni a pénzt, nem PayPal-on?

Viszont itt vannak gondok. Azt írja adjak hozzá egy bank account-ot. Viszont a PayPal és a bankszámla más néven van, felül az van pontosan egyeznie kell. A vezetéknevet nem tudom megváltoztatni. Így nem tudom visszaküldeni a bankszámlámra a PayPal-os pénzt?

(#15508) Drenadar válasza HollyBoni (#15507) üzenetére


Drenadar
veterán

mondjuk csinálsz arra a névre is egy paypalt és paypalról paypalra ingyenes a küldés :)
feltéve ha működik a küldés... nálam nem akar működni

(#15509) HollyBoni válasza Drenadar (#15508) üzenetére


HollyBoni
veterán

En is erre gondoltam. Szoval akkor a mostani paypal fiokombol a magyar bankszamlamra nem tudom visszakuldeni, mindenkepp uj kell?

(#15510) Drenadar válasza HollyBoni (#15509) üzenetére


Drenadar
veterán

próbáld meg. ha nem engedi, akkor nem lehet! :D

(#15511) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha csinálok még egy PayPal számlát már arra a névre mint a magyar bankszámlám akkor a nevet hogy írjam? Először vezetéknév, aztán kereszt, mert a magyar számlán is úgy van? PayPal azt írja pontosan egyeznie kell a névnek.

(#15512) Gerzsi


Gerzsi
tag

Ha PayPal-on megadom a kártya adataim és úgy vásárlok ebayen akkor pénz visszafizetés hogy müködik?

(#15513) HollyBoni válasza HollyBoni (#15511) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csináltam egy új fiókot, adnám hozzá a bankszámlámat, de nem fogadja a el a számot. :W Mitől lehet? 100% hogy jól írom be, nincs kötőjel sem szókoz. Unicredit számláról van szó.

(#15514) croli válasza Gerzsi (#15512) üzenetére


croli
aktív tag

Ha visszafizetést kérsz akkor a Paypal számládra (Paypal egyenleged) utalják vissza a pénzt.

(#15513) HollyBoni
A másik Paypal fiókból töröld mert valószínűleg azért nem fogadja el. Több helyen tudtommal ugyanazt nem lehet használni.

(#15515) HollyBoni válasza croli (#15514) üzenetére


HollyBoni
veterán

Toroltem masik fiokrol a kartyat, ahhoz nem is volt bankszamla hozzarendelve. Azt irja ki rosszul irom be a szamot, hibas.

(#15516) pakriksz válasza HollyBoni (#15515) üzenetére


pakriksz
őstag

1 kártyát csak 1 accounthoz lehet. Akkor is ha törlöd. Ugyanazt a kártyát te már nem regeled be más paypal accountra.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15517) HollyBoni válasza pakriksz (#15516) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az elso dolgom az volt hogy torlom a regi fiokbol a kartyat, es hozzacsatolom az ujhoz. Minden ment, verified vagyok. Bankszamlaval van gond, nem a kartyaval. Folyamatosan azt irja rosszul irom be a szamlaszamot, pedig helyes.

[ Szerkesztve ]

(#15518) Samus válasza croli (#15514) üzenetére


Samus
addikt

Nem. Rengetegszer volt már erről szó. Oda jön a refund, ahonnan a pénz jött. Ha kártyával fizette, akkor az ahhoz tartozó bankszámlára megy vissza, ha PP egyenlegből lett fizetve, akkor oda. Ebbe nem tudsz beleszólni, automatikus.

PP-re szinte azonnal odaér a refund, bankkártyára néha hosszú idő is lehet.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15519) Gerzsi válasza Samus (#15518) üzenetére


Gerzsi
tag

Olyankor mi a helyzet ha egy része PayPal számláról a másik bankkártyáról fizettem? :D Mert múltkor úgy vásároltam, hogy 500 Ft volt PayPal-on és a többit kártyával egészítette ki a PayPal.

(#15520) Samus válasza Gerzsi (#15519) üzenetére


Samus
addikt

Ezzen én is elgondolkodtam, a logikus az lenne, ha ide is, oda is menne, de ezt majd leírja, aki kapott így refundot. Nekem csak számlára jött anno.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15521) bacsis válasza HollyBoni (#15517) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is hasonló a problémám :( szólj ha találtál megoldást ;] :U :B :R

(#15522) HollyBoni válasza bacsis (#15521) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azon gondolkoztam lehet nemzetkozi IBAN szam kene, nem itthoni szamlaszam. Viszont az tobb mint 24 jegyu, paypal pedig azt irja max annyi lehet. Kiprobalnam, de tobb oldalon azt olvastam ha elcseszed a bankszamlaszam adatokat akkor is levonnak 1500ft-ot.

Te is unicredit-es vagy?

[ Szerkesztve ]

(#15523) bacsis válasza HollyBoni (#15522) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

OTP-s... jó volt, aztán lejárt a kártyám... hozáadtam az új kártyám, ment a bankáártya ellenőrzés át is léptem verified állapotba, de mégis ha utalni szeretnék akkor ezt kapom:
We were unable to verify the credit card you are using with this transaction. Please check that the credit card information you originally provided PayPal is still correct.
Ugyanúgy Master Card-om van, csak annyi hogy nem 2014-ben hanem majd 2018-ban fog lejárni :U

[ Szerkesztve ]

(#15524) KamuMazsola válasza bacsis (#15523) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem véletlen webkártya?

Üdv.: KamuMazsola

(#15525) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

PP-hez csak igen távolról kapcsolódó, tehát OFF kérdésem lenne, nem akarok erről hosszan társalogni itt, de ha valaki pont van ilyen cipőben, és tudja a választ akkor írja már le egy sorban legyen szíves, bevallom lusta vagyok átolvasni az OTP fél weboldalát emiatt! :)

Szóval, fiamnak OTP Junior számlája van, jelenleg csak egy valamilyen kártyával, a típusa most mindegy is! Mostanában kezdett eBay-en vásárolgatni, meg úgy egyáltalán bank ügyekkel foglalkozni! Ez a számla ugyebár díjmentes jelenleg! A kérdés az lenne, hogy ehhez a netbank (OTP Direkt?) és valamiféle webkártya szolgáltatás fizetős lenne-e, és ha igen mennyi az annyi?

Ha valaki tudja a választ, azt megköszönöm, én ERSTE-s vagyok, nem ismerem az OTP szolgáltatásait igazán!

Bocs az OFF-ért!

(#15526) bacsis válasza KamuMazsola (#15524) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A hozzárendelt bankkárytám? áhh nem... használom is netes fizetésre pl steam-nél

(#15527) blue eyes


blue eyes
tag

Sziasztok.

Egyik ismerősömnek ezeket hibákat írja ki a paypal.

The amount you are trying to withdraw is greater than your withdrawal limit. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit.

Itt az lehet hogy nem Status: Verified és elérte a limitet szerintem.

We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents.

A második-nál el elküldeni dokumentumokat ha jól gondolom, pontosan milyen dokumentumot kell küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#15528) pepe091 válasza Intruder2k5 (#15525) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szia!

Tudtommal sima Juniorhoz nem lehet webkártyát kérni, csak Jump-hoz, ahhoz viszont be kell töltenie a 18-at. De pluszban a Jumpnak már van számlavezetési díja is 242 Ft (ha nem kérsz postai kivonatot akkor 187 Ft) pluszban a 2. évtől már a kártyának is van éves díja... Nekem is sima Junior van, és egyszer bementem megkérdezni, hogy lehet-e webkártya hozzá, de egyből a Jump-ba akartak rakni..
Egyébként van OTP topik is. :)

[ Szerkesztve ]

(#15529) bacsis válasza bacsis (#15526) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most a Prohardver HA-n fizettem paypal címmel, és levonta az összeget...
érdekes.. lehet semmi baja nincs a Paypalomnak csak esetleg az a paypal cím amire küldeném a pénzt, azzal van valami probléma? :F

(#15530) Intruder2k5 válasza pepe091 (#15528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, akkor megyek az OTP topikba, megkérdezem ott! :)

Webkártya annyira nem is fontos, végül is lehet használni a rendes kártyát is PP-vel, emiatt kár lenne fizetni, ha van ingyenes megoldás is, inkább a Direct a kérdés!

Köszi még egyszer!

(#15531) concret_hp


concret_hp
addikt

eh ebayes vásárlás után mindig ebayen indítsatok reklamálást és ne paypalen... ugyanattól a csókától rendelve ugyanakkor ebayen reklamálóknak 1 hete visszaküldték a pénzt, én meg még decisionra várok... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15532) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

lenne egy olyan kérdésem hogy van e itt valaki akinek van skrill-e?
ha igen tudna e segiteni ? küldenék paypalon 1 eurot és skrillre kérném cserébe az 1 eurot

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15533) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen üzit egy régi történettel kapcsolatban:

"OK,please let me know your paypal address,right now we couldn't find it,its really a long time ago,please send to me ,thanks."

Itt most mit is kell megadnom neki? Nem egy számlát kell kiállítanom? :F

(#15534) bacsis válasza bacsis (#15529) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elvileg a fogadando paypal cim is oké de csak nem megy át a pénz..
igy lenne egy ujabb kérdésem!
Skaccok! OTP-s számlaszámomról hogy tudod konkrétan az én saját paypal cimemre pénzt átrakni?

(#15535) Hintalow válasza bacsis (#15534) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sima banki utalással.
A paypal magyar unicreditnél vezetett szlájára kell utalnod (megfelelő közleménnyel persze)
a paypal fiókodban, top-up (vagy mi) néven találod a szükséges adatokat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15536) bacsis válasza Hintalow (#15535) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tehát a közleménybe bepakolom a Transfer ID-t, és akkor egyszer csak megjelenik a a paypalon a pénz? ez kb mennyi idő?

(#15537) Hintalow válasza bacsis (#15536) üzenetére


Hintalow
senior tag

Passzolnék (illetve nem tudok tapasztalatból beszélni ) pár munkanap.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15538) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tudja valaki, tényleg még mindig levonnak 1500ft-ot ha bankszámlát akarsz paypal-hoz adni, de elrontod az adatokat?

(#15539) Hintalow válasza HollyBoni (#15538) üzenetére


Hintalow
senior tag

igen

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15540) Samus válasza HollyBoni (#15538) üzenetére


Samus
addikt

Akkor vonnak le 1500 pénzt, ha nem tudják elutalni a pénzt, mert nem passzol valami adat (a számlatulajdonos nevének is egyezni kell a PP fiók tulajdonosának nevével!), ekkor visszautalják a PP számládra, és veszik le a sápot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15541) HollyBoni válasza Samus (#15540) üzenetére


HollyBoni
veterán

a számlatulajdonos nevének is egyezni kell a PP fiók tulajdonosának nevével!

Ezzel kapcsolatban kérdeztem, de nem kaptam választ. Ugye legtöbb országban először van keresztnév, aztán vezetéknév. Amin a magyar számlám van ott van egy vezetéknév, két keresztnév. Na de ugye paypalnál beírtam first name-hez a két keresztnevet, second name-hez a vezetéknevet, szóval pont fordítva jön ki. Így már nem fog menni a bankszámla hozzácsatolása?

(#15542) pepe091 válasza HollyBoni (#15541) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Magyarországon is Keresztnév Vezetéknév sorrendben tárolják a bankok a nevet, csak nem úgy jelenítik meg, szóval így a helyes, nem lesz gond. :)

(#15543) HollyBoni válasza pepe091 (#15542) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rendben, köszi. :R Most már csak arra kell megoldást találni hogy el is fogadja a számlaszámomat. :DDD Írtam az ügyfélszolgálatnak, remélem tudnak segíteni.

(#15544) z123456789


z123456789
addikt

(#15545) Samus válasza z123456789 (#15544) üzenetére


Samus
addikt

Azt mondja add meg nekik a PP címed. Rég volt már (gondolom a biznisz), most nem találja. Illetve a végén még egyszer megkér, hogy küldd el, majd megköszöni.

Simán a PP email címed kéri, ami ugye a PP-s számlaszámnak felel meg.

OK,please let me know your paypal address,right now we couldn't find it,its really a long time ago,please send to me ,thanks."

OK, légyszíves tudasd velem a PP címed, most épp nem találom. Nagyon régen volt már [az üzlet], kérlek küldd el. Köszi.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15546) z123456789 válasza Samus (#15545) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, a szöveget értettem, csak azt nem tudtam hogy mit is kell megadni. Akkor simán az e-mail címet adjam meg neki, amivel bejelentkezem ugye?

(#15547) Samus válasza z123456789 (#15546) üzenetére


Samus
addikt

Pontosan.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15548) z123456789 válasza Samus (#15547) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm! :) :R

(#15549) blue eyes válasza blue eyes (#15527) üzenetére


blue eyes
tag

Valaki tudna segíteni?

(#15550) blue eyes


blue eyes
tag

Megszeretném kérdezni hogy most ez az összeg végleg rajt van a PyaPal számlámon!

Itt van egy kép róla.

[link]

Boldog új évet minden kedves fórumozónak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.