Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) dptrsk válasza forceberg (#15298) üzenetére


dptrsk
addikt

Paypalon azonnal megjelenik a visszafordítás, a Bankszámlán is megjelenik idővel. KB paypalon megjelenés után 1 max 2 hét és a számlára is visszakerül.

(#15302) csƵ válasza Intruder2k5 (#15300) üzenetére


csƵ
őstag

Az nagyon jó... Jobban tudok ugatni, mint angolul.

(#15303) forceberg válasza dptrsk (#15301) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, ez egy májusi esetnél így is történt, hogy visszakerült a pénz.

Most viszont már elég rég volt nov. 6-a, de a pénz nem jelent meg a bankszámlámon...
Van a paypalon valami használható probléma bejelentő?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15304) dptrsk válasza forceberg (#15303) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem sem érkezett meg a szerdán kikért pénz, gondoltam ha ma sem kapom meg írok én is. Régen szerdán kikért pénzről péntek reggel jött a banki sms.

Van akinek a ráutalás nem jött meg pár hsz-el feljebb.

Ha olyan rég kérted vissza szerintem írj.
Valami paypal rendszerhiba lesz ez...

Mintha nem lenne kapcsolata a bankkal...

(#15305) axioma válasza forceberg (#15303) üzenetére


axioma
veterán

Az biztos, hogy jo szamlan nezed? Oda megy vissza, ahonnan anno levonta a kartya, amikor fizettel. Ha esetleg tenyleg hitelkartya (tudom, hogy nem csak azt szoktak credit card-kent jelolni, csak pelda), akkor annak a hitelszamlajara, nem pedig a folyoszamlara.

(#15306) forceberg válasza dptrsk (#15304) üzenetére


forceberg
veterán

A bankkal a kapcsolat megvan, mert azóta 2x fizettem is, azok megjelentek levonásnak.
Először azt hittem, hogy azért nincs beérkező, mert abból vonta le a 2 fizetést, de nem.
Nem hitelkártya, hanem bankkártya van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15307) dptrsk válasza forceberg (#15306) üzenetére


dptrsk
addikt

Az hogy tebankod-MC/Visa megvan a kapcsolat, aznem biztosítja, hogy MC/Visa-Paypal kapcsolat is meg van.

Sőt szerintem ezen a kapcsolatok kozul nincs meg valamelyik:
Paypal-mc/visa
Paypal-unicredit(azthiszem unicredites a pp)

(#15308) Samus


Samus
addikt

Nekem a refund 20 nap volt még augusztusban. Nem tudom, miért ülnek rajta ennyit...Igazság szerint akár 30 nap is lehet. És én például nem kaptam róla SMS értesítést, hogy jóváírás történt, csak a netbankban láttam, mint bankközi tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15309) Simi37


Simi37
őstag

Help pls :O

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15310) dptrsk válasza Simi37 (#15284) üzenetére


dptrsk
addikt

Akkor a személyidet töltsd fel és a National ID-t jelöld meg dokumentumként

(#15311) Simi37 válasza dptrsk (#15310) üzenetére


Simi37
őstag

Oh köszi! :D Viszont most inkább a 2. része érdelkel:

"Akkor is menjenek a ...... :W Én nem adom meg az adataimat!! :((( Ennyire nem fontos viszont az annál inkább h visszakapjam a 7500 forintomat! Help pls :( "

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15312) dptrsk válasza Simi37 (#15311) üzenetére


dptrsk
addikt

5-7 munkanap türelmet kérnek, a feldolgozásra, holott nyáron 2 nap alatt megkaptam a kiutalt pénzt...
Most meg már 3+2 napja ülnek rajta...
Ha visszaolvasol szerintem a pp és a bankja között akadozik a kommunikáció.

A te esetedben még van 2 napjuk...

[ Szerkesztve ]

(#15313) dptrsk válasza dptrsk (#15312) üzenetére


dptrsk
addikt

Ma megjött a kikért pénz.

(#15314) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok!
Paypalon kifizettem egy pre-orderes terméket, de a végén nem küldték a megbeszélt időre, és nem is reagálnak az emailekre. A pénzt tudom valahogy refundolni? kb. 80 napja történt az utalás. Korábban vásároltam már ugyanitt gond nélkül.

(#15315) csƵ


csƵ
őstag

Ha törlöm az egyik accountom-at, akkor a másikon használhatom a törölt e-mail címjét?

(#15316) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A PayPal mi alapján dönti el, használhatom-e a Maestro kártyámat? Egyszer megy a fizetés, egyszer nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15317) Intruder2k5 válasza Dilikutya (#15316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről inkább kérdezd meg a kártya kibocsátóját...

[ Szerkesztve ]

(#15318) Hintalow válasza Dilikutya (#15316) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem tudni, valaki egyszer írta, hogy kínából simán tudott vásárolni, angliából nem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15319) H1N1


H1N1
aktív tag

Eladtam egy kütyüt amit a vevő ki is fizetett és közben már át is vett a postástól. Mikor lesz a pénzem "kivehető" a PP-tól. Valami 21 napot írnak (akár annyi is lehet). Hogyan lehet a dolgot felgyorsítani? Ha a vevő visszajelez?

(#15320) atala válasza thomasa (#15314) üzenetére


atala
addikt

80 napja? :Y
Arra már szerintem keresztet vethetsz.

(#15321) Sygnus


Sygnus
tag

A paypal@e.paypal.com -től jön néha olyan e-mail, hogy " Check your recent activity by logging in now. "

Statement Date: 03 December 2014 Ez ma jött, de már kb 1 hete nem léptem be....

Ezt tényleg a PayPal küldi vagy vmi adathalász cucc ?

(#15322) atala válasza Sygnus (#15321) üzenetére


atala
addikt

Nekem is mindig jön. Én alapból törlöm. Soha nem lépek be linkre kattintva.

(#15323) captain81


captain81
csendes tag

Új dologba futottam bele ebay vásárlás során.

A termék nem érkezett meg és írtam, hogy refundod szeretnék, mert már karácsonyig nem is fog, ha újraküldi.
Aztán a paypalon megjelent paymentként egy ugyanakkora összeg mint amit fizettem a termékért. Először nem is tudtam mire vélni, mert ismeretlen email címről érkezett, de azóta jelentkezett az előadó, hogy elutalta a pénzt, zárjam az ügyet.
Eddig ilyen esetben refundot kaptam, most viszont olyan mintha valaki egy termékért fizetett volna nekem.
Kérdésem, jó ez így vagy, mondjuk 1 hónap múlva visszaköveteli, hogy nem jött létre az üzlet amiért fizetett?

(#15324) vicamuso válasza H1N1 (#15319) üzenetére


vicamuso
tag

Szia!

Abban az esetben ha nem nagy tételben űzöd a kereskedést a neten, sajnos sehogy.
A pénz amit kaptál 21 nap múlva lesz elérhető. Ez egy buyer guarentee a PayPal-nál.

A 21 napot 3 feltétel valamelyik teljesülése esetén fogja eltörölni a PayPal.
Ami ahogy fent is említettem, ha nem nagyban űzöd a kereskedést a neten (eBay stb), 21 napon belül nem tudod teljesíteni. (pl, 21 tranzakció, többszörös 3 napon belüli shipping, bizonyos mennyiségű fix összeg az accountodon stb.., meg tudod nézni Te is ezeket a kritériumokat, ha rákeresel)

[ Szerkesztve ]

(#15325) axioma válasza captain81 (#15323) üzenetére


axioma
veterán

Kerdes, hoyg termekert fizetett, vagy "friend"-kent kuldte. Utobbi nem visszavonhato, azt elfogadhatod. Amugy hacsak nem benazott valamit, akkor ugy kuldte. Ja, es ez marad a pp-n, ebben az esetben nem megy vissza a kartyaig... vagy elkoltod onnan, vagy - figyelve hogy buntis ne legyen - withdraw.

(#15326) captain81 válasza axioma (#15325) üzenetére


captain81
csendes tag

Köszönöm a választ. Paymentként kaptam és él az issue refund gomb.A PayPal levont kb 10%-ot az összegből. Ez nekem inkább fizetésnek tűnik és nem baráti átutalásnak. Tudom valahol jelezni PayPal fele, hogy ez egy refund?

(#15327) axioma válasza captain81 (#15326) üzenetére


axioma
veterán

Nem refund, es tippem szerint kerni se tudod hogy az legyen. Az, hogy refund helyett kuldte, nem szamit semmit... jo kerdes, hogy ha most ezt az ujat refund-olod es megmondod, hogy az eredeti osszeg valos refundjara igenyt tartasz, akkor megadja, vagy veszekedned kell majd vele meg az ebay/paypal parossal...
Amennyiben akkora az osszeg, hogy szamit, akkor irj az eladonak, hogy vagy kuldi a kulonbozetet baratkent, vagy te visszakuldod refund-kent, es az eredeti szamlat kered refund modjara visszafizetni.
Egy kivetel van: ha idon tuli (talan fizetes utan 60 nap), akkor ha akar se tud refund-ot csinalni, csak kuldeni, mas kerdes hogy kuldhetne' baratkent...

(#15328) Sygnus válasza atala (#15322) üzenetére


Sygnus
tag

Én se szoktam linkről belépni...akkor törölgetem tovább őket.

(#15329) üszök


üszök
őstag

Vannak következményei a PayPalon a személyeskedő és ócsároló üzeneteknek egy dispute-n belül?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#15330) horitomy


horitomy
tag

Sziasztok! Bármilyen sszámlaszámról utalhatok pénzt az unicredites paypal számlára?
Vagy csak a saját számlámról amit megadtam a paypal regisztrációnál?
Vagyis bárki utalhat a paypal-os számlámra pénzt?
Köszönöm!

(#15331) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Van 1 kérdésem...

Szoktam PayPal-al fizetni pl. ebay-es cuccokat.

Most van 1 vevőm (magyar) aki pénzt szeretne küldeni PayPalon keresztül.

A kérdés:
Hogy és mikor fog az a pénz a számlámra kerülni?
Mire kell figyelnem?

Még nem csináltam ilyet.

Köszi előre is!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#15332) captain81 válasza axioma (#15327) üzenetére


captain81
csendes tag

Megoldódott. Köszönöm a segítséget!
Az ebay-en nyitottam egy case-t, hogy refund helyett paymentet kaptam és arra kért az eladó hogy zárjam az ügyet, de szerintem ez nem szokványos eljárás. Másnapra az ebaytől megkaptam a refundot. Most meg küldtem pénzt a Paypal-ra, hogy a paymentet vissza tudjam az eladónak küldeni.

(#15333) captain81 válasza horitomy (#15330) üzenetére


captain81
csendes tag

Nem. Írja is a Paypal, hogy a neveden kell lennie a számlának amiről utalsz rá.

(#15334) havri1


havri1
félisten

Helló!

Magánembertől vásárolnék akváriumi alkatrészeket, facebookon hirdet.
Paypal védelmet valahogy ebbe nem lehet belevenni?
Előre nem utalok így, az tuti. Lehet fake az egész.
:R

havri

(#15335) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Elképesztő módon felingerel ez a paypal. 100% paypal error és nem user error, de majd ti is meglátjátok, ha leírom a problémám.

2 hete megpróbáltam bejelentkezni. Kis papírra le van írva a jelszavam. 4x próbálkoztam, de incorrect. Kértem új jelszavat, de először az új jelszóhoz bepróbálkoztam azzal, ami a papírra volt írva. Erre kiírta ezt:

"Password: You cannot use the password that is already active on your PayPal account. Please enter a new password below."

Gondoltam, biztos épp bebugolt az oldal. Beírtam egy új jelszavat. Benn voltam, minden oké.

Ma be akarok lépni megint az új jelszóval, szintán papírra le van írva. És teljesen ugyanezt eljátszotta velem a paypal. Megint amikor újat akartam kérni, kiírta az lrgutóbbi jelszóra való próbálkozásra, hogy használatban van. Csak kíváncsiságból kipróbáltam.

Mi a véreres x?#& ez? Bejutok megint, delete account...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15336) veze válasza havri1 (#15334) üzenetére


veze
őstag

Két magánszemély között én még ilyenről nem hallottam de hátha más okosabb ebben

(#15337) veze válasza captain81 (#15333) üzenetére


veze
őstag

Utalás helyett lehet unicreditben kp-vel befizetni a pénztárban is a paypal -ra ?
( gondolom személyivel igazolnom kell a személyazonosságot előtte)
(elnezest de kifutottam az előzőből-..)

[ Szerkesztve ]

(#15338) silver10


silver10
aktív tag

Már több tucatszor vásároltam PayPalon keresztül. Ma (lehet az éjszakás műszak okozta fáradtság miatt) 4x indítottam sikertelen tranzakciót, mire rájöttem, hogy a webkártyámra beállított limit miatt nem engedi az OTP. A PayPal viszont mind a 4 sikertelen fizetésnél levont 1 USD-t. Tudom, nem nagy összeg 1.000 Ft. de azért mégis.
Ilyenkor buktam?

(#15339) horvathd válasza silver10 (#15338) üzenetére


horvathd
aktív tag

Par napig zarolva lesz, majd ujra elerhetove valik.

"The Kid just rages for a while."

(#15340) silver10 válasza horvathd (#15339) üzenetére


silver10
aktív tag

THX :R

(#15341) Lala86


Lala86
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Olyan problémám lenne hogy:
1. Megcsináltam a paypal-es reget. - OK
2. Hozzáadtam a virtuális webkártyám (OTP), el is fogadta - OK
Tudom hogy várni kell a levonásra, de mennyit?
Illetve mikor aktiválni akarom a kártyát, ezt írja ki: The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Mindig ezt írja ki!!

Valaki segítsen, mert már 2 hete sz..pok!
:S

Lala

(#15342) H1N1


H1N1
aktív tag

Itt mi a teendő? Mit jelent ez? Én nem beszél angol.
"Your current Ship From address is XXXXXXXXX, Debrecen, Hajdú-Bihar, 4031, Hungary. PayPal Shipping does not currently support shipping from the following locations: AA (Armed Forces Americas); AE (Armed Forces Africa); AP (Armed Forces Pacific); AS (American Samoa); FM (Federated States of Micronesia); MH (Marshall Islands); MP (Northern Marina Islands); PW (Palau); and GU (Guam). Please go to the Shipping Preferences page and choose another address to Ship From."
A Shipping Preferences oldalt hol találom?
Kell ezzel egyáltalán foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#15343) BaLee


BaLee
addikt

Sziasztok!

A refund-al kapcsolatban lenne kérdésem. Ha nekem be van regisztrálva egy bankkártya amiről a paypal levonja a pénzt vagy az ő általa átkonvertált forintban vagy épp dollárban vagy éppen amiben vásárolok, majd az eladó refundol nekem akár teljes összeget akár részösszeget akkor az a paypal számlámra érkezik meg vagy visszamegy egyszerre a bankkártyához tartozó számlára?

Azért érdekes a kérdés mert ha én $-ban fizetek és az eladó refundol nekem szintén $-ban és az a bankszámlámra megy akkor a bank levon érte 5€-t mint valutában érkező összeg konvertálási díja...

(#15344) Samus válasza BaLee (#15343) üzenetére


Samus
addikt

Az összeg oda érkezik vissza, ahonnan jött. PP egyenlegről történő fizetés esetén PP egyenlegre, bankkártyáról történő fizetés esetén arra a számlára, amihez a kártya tartozik. Utóbbi egyébként borzalmasan hosszú idő, nekem 20 nap volt, PP egyenlegre majdnem azonnal. A jóváírás szintén úgy történik, ahogy a terhelés történt. Deviza esetén devizában, ha a PP konvertált, akkor pedig forintban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15345) IldiH válasza Samus (#15344) üzenetére


IldiH
aktív tag

Nekem múlt héten a refundomat azonnal átküldte a Paypal a kártyámra, másnap már a bankól jött is az sms a jóváírásról. Nekem úgy van beállítva a paypal, hogy a bankom vált mindig (tőlem nem vonnak ezért külön díjat).

(#15346) veze válasza IldiH (#15345) üzenetére


veze
őstag

Nekem is így van beállítva, és 1-2 nap és a számlára jön , kapom az smst én is. nem kell hetet(heteket) várnom

(#15347) Samus


Samus
addikt

Nekem is a bank vált, a PP nagy haszonnal dolgozik. Lehet pont rosszkor kaptam refundot. Nem én voltam az egyetlen, a PP fórumon elég sok ilyen jellegű panasz van, ahogy láttam, teljesen bankfüggő, bár elvileg a kártya kibocsátó társaságtól is függ...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15348) BaLee válasza Samus (#15344) üzenetére


BaLee
addikt

Köszönöm. Pont ettől féltem. :W

Szerencsétlen eladó ígért nekem egy részbeni refund kedvezményt, direkt paypal-el konvertáltattam, fizettem érte pár 100Ft-al többet, erre egy nap múlva rendeltem még1et azt már USD-ben erre nem arra nyomott refundot? A refund dupláját fogom elbukni emiatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#15349) axioma válasza BaLee (#15348) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, mire szamolja fel neked a bank a konverzios jutalekot, de ez nem utalas vagy terheles eltero devizaban, hanem egy korabbi tranzakcio visszavonasa. Annyira, hogy elvben a koltsegeit es kedvezmenyeit is torlik (nekem hitelkartyan volt az utobbi). Nyilvan csak a kozvetlen koltsegeket, mondjuk egy kivonatban ha megjelent ahol soronkent kell fizetni, onnan nem...
Szoval egyelore varj es nezd meg, hogy hogyan erkezik vissza, me'g a vegen lehet hogy jol jartal az esettel, mert kiderul hogy megse jo buli forintban vasarolnod (termeszetesen a devizaban refund miatt lehet arfolyamelteres, arfolyamres nem csak a valodi arfolyamvaltozas, de az nagyjabol nulla varhato erteku atlagban).

(#15350) BaLee válasza axioma (#15349) üzenetére


BaLee
addikt

Rendben, tapasztalataimat beírom majd ide.
Anno még nagyon régen utaltak nekem vissza pénzt ebayes rendelés refundja volt és akkor keményen levont a bank az 5€-t.
Most sem szoktam használni a paypal forint konverzióját csak ebben a speciális esetben mert előre beígérte hogy ad majd refundot az árból. De néztem, hogy már 5000Ft körüli összegnél is legalább 3-400ft a különbség aközött hogy a paypal váltja a forintot vagy a bank, ami azért rohadt sok.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.