Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Szabikaa20 válasza ViharVadász (#15200) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szivesen!Egyebkent en se tudok sokkal többet róla,de ezt pont tudtam... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15202) Hintalow válasza Szabikaa20 (#15201) üzenetére


Hintalow
senior tag

Csak ő, ha jól értettem, nem kártyát akar csatolni, hanem számláról pénzt utalni...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15203) tread777


tread777
tag

Sziasztok! Páromnak az MKB-s számlájáról utaltunk pénzt az én paypal-omra, (10.27-én)
Nem igazán akar megérkezni, bár volt már olyan, hogy nem paypal-hoz rendelt kártyáról "utaltam" és az előbb utóbb megérkezett... de ezt az időt kicsit sokallom... :) Ötlet?

(#15204) barbi1234567


barbi1234567
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy hogya szüntethetem meg a paypalos fiókomat, ha már regisztráltam,de az emailt még nem erősítettem meg! Az angolom 0,ezért légyszi a válasz legyen egyszerű! Köszi szépen!

(#15205) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Regisztráltam egy paypal accountot ma, mert szeretnék pár apróságot rendelni ebay-ről.
A kérdésem az, hogy tudna valaki linkelni nekem egy magyar nyelvű leírást, hogy mit csináljak a regisztrációt követően, hogyan tudok vásárolni stb. Mondtak nekem olyat, hogy hozzá kell adni a bankkártyát a paypalhoz és átutalni a paypal számlára, meg olyat is mondtak, hogy nem kell utalni, mert tudok simán bankkártyával vásárolni. Hogy működik ez és főleg melyik módszer az olcsóbb? (otp számlám van, ha ez számít)
Üdv!

(#15206) Hintalow válasza tread777 (#15203) üzenetére


Hintalow
senior tag

Itt főleg várni tudsz, mert a paypal szabályzatával ellenkező dolgot csináltál (saját névre szóló paypal számlát csak saját bankszámláról tudsz feltölteni) ezt nem túl következetes módon kezelik, néha engedik, de ha elkapja őket a gépszíj, akkor ülnek rajta jó darabig, és visszaküldik, ráadásul ilyenkor reklamációnak helye nincs, mert csak betartják a saját szabályzatukat.
Én azt mondanám, ha 5-6 munkanap alatt sem kerül fel a paypal egyenlegre/vissza a bankszámlára, már lehet elkezdeni érdeklődni náluk.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15207) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Szervusztok!

Miért nem tudom az Erste Diák számlámat hozzáadni a paypal fiókomhoz? Biztos hogy jól adtam meg a számlaszámom és a nevem is stimmel. De mindig ezt adja ki...

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15208) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Lenne egy kérdésem. Az Ebay miatt regeltem a Paypal-re. Hozzáadtam az OTP-s webkártyámat. a 400 Ft-ot le is vonták, minden szépen működik, eddig már 3x vásároltam vele minden gond nélkül.
De : PayPal balance: 400 HUF
A 400 Ft még mindig ott figyel a Paypal számlán. Elvileg nem úgy lett volna, hogy a legelső vásárláskor ezt a 400 Ft-ot levonja és csak a maradékot terheli a kártyámra?
Hogy tudnám felhasználni a következő fizetéskor ezt a 400 Ft-ot is, hogy ne csak ott "álljon" a számlán?

(#15209) Intruder2k5 válasza wayne1 (#15208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy vásárlás erejéig visszaállítod, hogy a PP váltsa a pénzt, az ugyanis forintban áll ott a forint alapú alszámlán, és gondolom beállítottad, hogy vásárláskor a bankod váltson, így a PP egyenlegről nem tud elhasználódni a forint, mivel azt már a bankod nem tudja átváltani, eBay-en meg feltehetően nem forintban fizetsz...

[ Szerkesztve ]

(#15210) wayne1 válasza Intruder2k5 (#15209) üzenetére


wayne1
senior tag

Köszönöm, így már sikerült felhasználnom :R

(#15211) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok :)

Amennyiben a Withdraw menüpontból lehívtam a pénzt a számlámra, mennyi idő alatt kapom meg?
Ott már completedet ír.
Köszi a választ.

Üdv szép napot

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#15212) Szabikaa20 válasza slezakimi (#15211) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én pénteken átutaltam hétfön megkaptam...olyan 1-2 munkanapnak kéne lenni!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#15213) slezakimi válasza Szabikaa20 (#15212) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm szépen :)

:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#15214) Hintalow válasza Mr. Csonti (#15207) üzenetére


Hintalow
senior tag

Beírtad az összes számot? kötőjel szóköz nem maradhatott benne, elötte mögötte? Ez jellemzően akkor szokott történni, amikor copy-paste módszerrel teszik be, nem pedig kézzel beírják.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15215) Mr. Csonti válasza Hintalow (#15214) üzenetére


Mr. Csonti
tag

100%, hogy a számlaszám hibátlanul van beírva. Én, mint kívülálló, arra tippelek, hogy a diákszámlával van problémája...

(#15216) BomiBoogie válasza Hintalow (#13026) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nálam is keletkezett ma 2 "Cancelled" tranzakció.

Ha jól értem, akkor ez a PayPal majd (a support oldal szerint max. 30 nap múlva, banktól, kártyától függően) visszautalja. Jól értem?

(#15217) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#15216) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát ezt mutatja:

Ugye, visszakapom a pénzt, és nem kell senkinél kuncsorogni? :D

(#15218) Hintalow válasza BomiBoogie (#15217) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, a képe alapján ezek már vissza lettek fordítva, nem kell külön ügyintézni, és igen, ha már a számlát elhagyták, lekönyvelődtek a tételek, akkor lesz némi átfutási ideje (azért nem 30 nap :) ) amíg visszaérnek.

Mr. Csonti:

a diákszámla ténye nem lehet probléma, az is csak egy olyan folyószámla mint a többi.
nem valami speciális számlát akarsz hozzáadni? webkártyához tartozó technikai számla, megtakarítási számla stb.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15219) BomiBoogie válasza Hintalow (#15218) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen a megerősítést!

Tegnapi az eset, úgyhogy azért pár munkanap nem a világ.

A bankszámlatörténetben egyébként nincs nyoma a tranzakcióknak.

(#15220) Hintalow válasza BomiBoogie (#15219) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az egyenlegedből lejöttek az összegek? akkor valószínüleg még csak zárolva vannak (könyvelésre váró tételek) ez annyiból rosz, ha a partner nem sztornózza ilyenkor a tételeket célzottan a bank felé (szerintem a paypal nem fogja) akkor meg kell várni amíg lejár a zárolási határidő, az 10-14 nap szokott lenni bankfüggően.
De erről a tutit úgyis csak a bankod tudja megmondani.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15221) BomiBoogie válasza Hintalow (#15220) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az egyenlegemből lejöttek, SMS-t is kaptam róluk, de a számlatörténetben nem szerepelnek.

(#15222) mutyi


mutyi
őstag

Most megint végig néztem a Paypal beállításokat is.
A probléma az, hogy a Paypal esetében is business csomag van beállítva, de ha valaki megnézi a beállítási lehetőségeket, akkor jól látható, hogy a cégnévnek megadható a cégünk neve, viszont kell egy kontakt név, ez esetben ez én mint az ügyvezető vagyok.
Az összes Paypalos számlán és a szállítási címen pedig ez szerepel.
A nevem mivel én vagyok a kontakt név és a cím.
A cégem neve nem szerepel, így hiába is nyomtatok ki bármit is akár a Paypal felületről az elektronikus átutalásokról, mindenhol a nevem szerepel.

(#15223) Mr. Csonti válasza Hintalow (#15218) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Nem hinném, hogy speciális lenne. Így néz ki a számlaáttekintőm.

(#15224) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok, egy külföldi oldalról rendeltem paypales fizetéssel és van egy kis problémám.
Amikor találtam a terméket éppen 50% akció volt, viszont mire fizettem addigra vége lett és nem vettem észre (kifizettem a teljes összeget).
Mindez tegnap volt de csak ma vettem észre amikor feltűnt, hogy sok hiányzok a kártyámról.
Van a magyar internetes vásárlásokra vonatkozó elállási jog ebben az esetben is?

Az oldal costumer supportján azt a választ kaptam, hogy 14 órán belül lehet csak elállni a vásárlástól...

[ Szerkesztve ]

(#15225) retial


retial
csendes tag

Sziasztok.

Egy,olyan kérdésem lenne,hogy eladtam egy MMORPG account hozzáférésemet ebayen(eve-online)

Minden rendben ment,lezajlott az aukció,ki is fizette a srác,ki is utaltam paypalról magamnak a pénzt.

A vevő meg is változtatta a jelszót és az e-mail cimet amit csak úgy tudott,hogy minden infot megadtam neki.

Csak hogy 3 nap ezelőtt jelezte a paypalon vagy ebayen,hogy valamilyen infot nem adtam meg neki és,ezért kéri vissza a pénzt.A paypal minuszba is vágott avval az ősszegel amit fizetett érte a vevő.

Pedig minden adatott megadtam neki és én már nem is tudok hozzáférni az accounthoz.

Valami ötlet,hogy mi a teendő ilyenkor?bizonyítani hogy tudnám vajon?

ASUS P5B,Core2 E6600 (3,5Ghz),2Gb Kingmax DDR2-800,Asus 8800GTS

(#15226) Bakus


Bakus
tag

Hello lenne egy olyan kérdésem, hogy rendeltem eBay-ről 1 terméket 28000FT értékben melyet PayPal bejelentkezés nélkül fizettem ki a net kártyámmal.
Ma küldött a PayPal egy e-mailt, hogy az eladó visszatérítette a pénzemet.
Ha eBay-en megnézem ezt a rendelést mutatja a visszatérítést, de nem tudom ilyen esetben hova utalják vissza a pénzt mivel eddig még nem jártam így. :((

Nincs "élő PayPal számlám, csak egy régi amihez már nem férekhozzá.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#15227) parkr


parkr
őstag

de örülök hogy már itt is captcházni kell... :((

(#15228) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Ez évben váltottam az otp simple csomagra és változott a kártyám is. Az lenne a kérdésem,hogy az iban számot honnan tudhatnám meg,ha nem kapok az OTP-től semmilyen havi számlaegyenleget...
paypalhoz kellene mert nem enged belépni.
:R

(#15229) Kicsirics77 válasza Remekelek28 (#15228) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Van otp iban oldal a google kidobja ha beírod ott megadod a kártyaadatokat és már meg is kapod.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15230) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm mondta, hogy ha nincs elég összeg a PayPal accomon, akkor levonja a szükséges összeget a bankkártyámról. NEm tudtam még kipróbálni, de igaz ez? Nagyon jó dolog lenne. :K

Tehát, ha szeretnék 20 Euróért venni valamit, de nincs csak 2 akkor auto levonja még hozzá azt a 18-at?

(#15231) Intruder2k5 válasza #81999360 (#15230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez így van!

(#15232) Remekelek28 válasza Kicsirics77 (#15229) üzenetére


Remekelek28
őstag

köszi,meglett :)

(#15233) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Elore is elnezest kerek, ha millioszor megkerdeztek mar a lentieket, sajnos borzalmasan rossz a net kapcsolatom, igy mar az is nagy csoda, ha sikerul a levelem bemasolni uj hozzaszolasba, nem tudok sajnos keresgelni...

Harom hete kikoltoztem (ideiglenesen) Angliaba. Nem tudok azonban sem fontszamlat, sem az itteni Visa kartyam beallitani a PayPalba. Csak magyar es amerikai kartyat es szamlat adhatok hozza. Cim eseteben szinten csak magyart lehet.

Mit tudok most tenni? Regisztraljak ujra? Engedi egyaltalan a PP hogy ket acc-om legyen? Vagy ha torlom a magyar szamlat, kartyat, tudok angolt rogziteni?

Fontos lenne, hogy hasznalhassam a PP-t, pl. ebay miatt.
Persze ha minden kotel szakad, marad a forint szamla es a kettos konverzio (huf-usd-gbp), de ezt nagyon szeretnem elkerulni, mar csak azert is, mert a magyar szamlan sincs jelenleg penz, csak egy keves...

Elore is koszonok minden jellegu tippet es segitseget, amint tudok, reagalok azokra!

Koszonettel,
Peter

(#15234) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
OTP Junior (MasterCard) kártyám van, és hozzá szeretném adni a Paypal accountomhoz, de nem engedi, és ezt a szöveget írja ki: "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."
Mit kellene tennem?

[ Szerkesztve ]

(#15235) Remekelek28 válasza Stylerr (#15234) üzenetére


Remekelek28
őstag

az iban számot kell beirnod...

(#15236) Stylerr válasza Remekelek28 (#15235) üzenetére


Stylerr
addikt

Iban számot, hova, mi helyett? Illetve ez az Iban "szám" tartalmaz 2 darab betűt is.

[ Szerkesztve ]

(#15237) af86


af86
csendes tag

Sziasztok!
Van egy paypal számlám amihez nincs bankkártya rendelve. A számlán forint van, de fontban szeretnék vásárolni. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami különbség aközött ha előre váltom át a forintot paypalon keresztül a Currency converter menüben vagy a vásárláskor magától váltja át.
Köszönöm.

(#15238) Remekelek28 válasza Stylerr (#15236) üzenetére


Remekelek28
őstag

igen az elején a HU-t tartalmazza. hát a paypalon belül van olyan rublika,ahol ezt kéri...

(#15239) sbesbe


sbesbe
újonc

Hello

A következő kérdéseket szeretném feltenni a paypallal kapcsolatban:

1. Ha a paypal automatikusan kezeli a pénzt a bankszámlámról akkor ki felé lesz fizetési kötelezettségem és mekkora összegről lehet szó?

2. Ha úgy döntök nem kötöm össze a paypal accountom a bankszámlámmal akkor plussz költsége lesz-e az utalásoknak és ha igen akkor mennyi?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat

(#15240) DEGU83


DEGU83
tag

Sziasztok! A paypalnál ez a refund dolog hogy van? Ezt nem teljesen értem! Mert tudtommal már náluk van a pénz tehát gondolom ezt csak bizonyos opcióknál és esetben lehet használni. Gondolom, ha már egyszer átutaltam paypallal a pénzt akkor csak akkor tudom visszaigényelni ha az eladó küldi vissza.Valaki segítsen legyen kedves...

(#15241) axioma


axioma
veterán

Ennyi nagyon hasonlo kerdesre nemigen van az embernek (nekem legalabbis) ideje valaszolni (raadasul neha a megjeleno valaszokkal se ertek egyet...), de ajanlanam hogy a kezdo lepesekhez az ebay topik osszefoglalojat nezzetek meg, ott vannak alapok a paypalhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#15242) Hintalow válasza Peterhappy (#15233) üzenetére


Hintalow
senior tag

Regisztrálnod kell egy angol accountot.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15243) Hintalow válasza Stylerr (#15234) üzenetére


Hintalow
senior tag

A hibaüzenet konkrétan annyit ír, hogy a bankod nem engedte a tranzakciót.
Pénz van a számlán? kártya aktív már? limite engedi a tranzakciót?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15244) Hintalow válasza af86 (#15237) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nincs különbség, ugyanaz a váltási folyamat játszódik le mindkét esetben.

sbesbe:

1. nem igazán értem ezt a fizetési kötelezettséget. ha csak vásárlásra használod, nincs külön költsége, ha utalásra, eladásra használod viszont van.

2. két módon tudsz utalni paypalról:
- vagy a paypal egyenlgedről, ilyenkor nincs külön díjj (viszont ehhez az kell, hogy te a bankszámládról banki utalással küldjél pénzt a paypal egyenlegedre)
- ha bankkártya van kapcsolva a paypalodhoz, akkor ha utalsz simán a bankszámládról szedi le a pénzt kártyás vásárlásként, (így neked nem kell utalgatnod a paypalodra) ennek van díjja: 3,4% + 90 HUF

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15245) Hintalow válasza DEGU83 (#15240) üzenetére


Hintalow
senior tag

Itt sem értem igazán, hogy mire irányul a kérdés, refundod, tehát visszafizetést az eladó tud kezdeményezni. illetve ha ő nem hajlandó a paypal tudja visszatéríteni tőle a pénzed jogos probléma esetén.
Ha bármi gondod van, először az eladóval célszerű felvenni a kapcsolatot, ha vele nem jutsz nevezőre, case nyitásával (a paypal tranzakciós listájában adott tétel mellett van a gombja) tudod elindítani a paypal vevővédelmét.

axioma:

nekem most volt némi időm :D
(a "hol van a négyjegyű kód kezdetű dolgokra már nekem sincs türelmem, ezek legalább azon túlmutattak)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15246) DEGU83 válasza Hintalow (#15245) üzenetére


DEGU83
tag

rendben köszi szépen, nincs egyenlőre problémám csak szeretném jobban megismerni a rendszert. Azt már tudom, hogy paypalnak az a lényege, hogy az eladó ne lássa közvetlenűl a bankszámla számomat, meg ugye senki más, egyszerű, biztonsággal átmegy blabla... Annyit nem értek, hogy ez a visszakérés hány napig érvényes ha Ne adj Isten nem jön meg a termék vagy valami gond van, illetve akkor első sorban az eladóval vagy a paypallal kell felvenni a kapcsolatot. Magyarul ez az egész rendszer hogyan vagy meddig véd engem??

(#15247) Samus


Samus
addikt

Lejárt a régi kártyám, megvan az új is. Most akartam vásárolni eBay-en, már a fizetésél jártam, itt adtam hozzá az új kártyát. Amint elmentettem, a PP terhelt egy dollárt. Ezután fizettem a kártyával, rendben is ment, most pedig "hitelesítettem" az új kártyát (imádom az SMS értesítést, tíz másodperc volt a procedúra), ez ugye megint 400 pénzbe fájt, amit majd jóváírnak. De mi lesz az egy dollárommal?

Amúgy kért a PP, hogy frissítsem a lejáró kártya adatait. Meg is tettem volna, de csak a lejárati dátum és CVC kód helyére tudtam írni, a kártyaszám mezőt nem lehetett módosítani, márpedig az is változott. Én néztem el valamit?

DEGU83: ha gond van, először az eladóval kell megtárgyalnod a dolgot, először írj neki, hogy téma van. Ha nemleges a reakció, akkor PayPal-en kell case-t nyitni, és a levelezést ott folytatni, mert ezt látják az ügyintézők is. a vásárlástól számítva 45 napod van arra, hogy elindítsd az ügyet, ha szükséges. eBay esetén ez 60 nap (a Paypal az eBay tulajdona egyébként).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15248) af86 válasza Hintalow (#15244) üzenetére


af86
csendes tag

Köszönöm :R

(#15249) DEGU83 válasza Samus (#15247) üzenetére


DEGU83
tag

:R köszi, most már képben vagyok nagyjából, bár erre ne kerüljön sor :U

(#15250) dptrsk válasza Samus (#15247) üzenetére


dptrsk
addikt

Van amelyik bank új kártya kiküldésekor nem változtat a kártyaszámon, mivel véges a kombinációk száma, s a paypal szerintem azért nem engedi a frissítéskor módosítani a számot, mert a bankoknál bevett szokás, csak a lejáratot CVC kódot módosítani.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.