Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) horvathd válasza bkercso (#15900) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az a bankszamlaszam.

"The Kid just rages for a while."

(#15902) peti0211


peti0211
csendes tag

valaki jártas ezeknek az paypal pénz vissza igénylésekben ? ebben lenne szükségem segítségre

(#15903) bkercso válasza horvathd (#15901) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15904) Hintalow válasza Kobe (#15867) üzenetére


Hintalow
senior tag

Annak a refundnak lassan ideje lenne megérkeznie, átlagban olyan 1-3 munnkanap szokott lenni.
Azért mondtam átlagbant, mert ez sehol nincsen lefixálva, van amikor hosszabb.
No para, elveszni nem fog a pénzed, legroszabb esetben a héten megjön.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15905) okipoki válasza IldiH (#15896) üzenetére


okipoki
aktív tag

Én ,csak egyszerűen át akarok utalni egy erstés kártyára pénzt. Az díjmentes?

(#15906) Hintalow válasza okipoki (#15905) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15907) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Ha vettem valamit egy webáruházban, de nem válaszolnak, akkor mikor érdemes a paypal felé jeleznem, hogy valami nem stimmel? 20 napja fizettem ki.

(#15908) Hintalow válasza Hurkafej (#15907) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azóta semmi levél, hogy postázták, semmi egyéb infó? több levélre sem válaszoltak?
Ha mindre nem a válasz, még írnék egy szigorúbb hangvételű utolsó levelet, hogy nem rosszindulatból, de ha semmi választ nem kapsz, akkor kénytelen leszel a paypallal intézetni a dolgot, mert nem érzed biztonságban a pénzedet blablabla.
Ha erre sincs válasz pár napon belül, akkor case-t kell nyitni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15909) Hurkafej válasza Hintalow (#15908) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Mielőtt megrendeltem, akkor beszéltem vele az ebay-en, hogy minden ugyanúgy megy ha a weboldalukon rendelem, a postázáshoz kapok követési számot, de kb 2 hét mire beszerzik a cuccot.
Azóta 4 levelet írtam a megtalálható e-mail címre, de nem írtak vissza, most kipróbáltam még, hogy az ebay rendszerén válaszolnak-e.
35 napom van az paypalnak jelezni?

(#15910) takessz válasza Hintalow (#15885) üzenetére


takessz
senior tag

Már megvan 3 óra alatt megjött a kes rá :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#15911) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

notprovided feliratot, hogy lehet eltűntetni? Mert amikor ebay-en rendelt cuccért fizetek Paypal-al a címemnél ez a felirat is szerepel, és egy csomag már jött is ilyen felirattal. Paypal admin felületén beírtam a State mezőhöz a megyét, de valamiért ezután is fizetésnél a notprovided szerepel

(#15912) Hintalow válasza Daywalkerke (#15911) üzenetére


Hintalow
senior tag

Erre tuti ötletem nincsen, de az ebay adatok között is van cím, én akkurátusan mindent átnéznék, és mindenhová beírnám a megyét (mert valóban elvárják), majd save-elgetném, és utána csak megjelenik.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15913) Hurkafej válasza Hintalow (#15908) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Tudnál abban segíteni, hogy mit írjak a paypal-nak, ha eljött az idő? Nem beszèlek angolul. Valamint a case-t merre keressem az oldalon?
Köszi.

(#15914) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok!

Most fordult először velem, hogy nem volt jó egy kapott termék. Ebay-ről rendeltem, paypal-al fizettem . Elindítottam a refundot és nagy nehezen 20 GBP visszatérítésbe egyeztem meg a kínaival. Paypal Overwiev-nél látszik, hogy megjött a pénz és átváltogatta. Nekem ilyenkor van még bármi teendőm? Vagy az utolsó sor jelentené azt, hogy elküldték a bankkártyámra? Köszi előre is a segítséget!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#15915) Hurkafej válasza Balazska15 (#15914) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Igen, a bankkártyádra úgy 3 nap múlva jön meg a pénz.

(#15916) bgabi1 válasza Daywalkerke (#15911) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Próbáltad már a megyénél a nullát beírni? Én egy korrekt oktatóvideóból tudtam meg, hogy nullát kell beírni a megye helyére és akkor semmi sem jelenik meg. Én is tervezem átállítani, csak vannak folyamatban lévő vásárlásaim és nem akarok belekeverni. Nézd meg, hogy mindenhol átírtad-e és, hogy elmentetted-e a változtatásokat.

(#15917) dsys


dsys
csendes tag

üdv. őszintén bevallom, hogy nem olvastam végig a fórumot. lenne kedves valaki elmagyarázni, hogyan tudom megoldani, hogy a paypal ne férhessen közvetlen a számlámhoz? tehát, hogy úgy tudjak vásárolni a neten, hogy előbb utalok összeget a paypal számlára, és onnan vonja le, nem pedig a folyószámlámról. köszönöm!

(#15918) agroman válasza dsys (#15917) üzenetére


agroman
senior tag

folyoszamladhoz csak a kartyan keresztul fer hozza.
ha nem adsz meg kartyat akkor nem.
amit keresel az a TOPUP.

egyebkent nem akarom elhinni, hogy a 21szazadban Mo-on ennyien azt hiszik, hogy barki rajtuk kivul hozza tud ferni a bankszamlajukhoz.. (najo az inkasszon kivul)

[ Szerkesztve ]

------

(#15919) dsys válasza agroman (#15918) üzenetére


dsys
csendes tag

jó de kártyát kért... illetve anélkül nem is engedett semmit. régebben vásárogattam így de akkor nem volt gond, hogy a számlához fér. mert hozzáfért simán. vásároltam is már vonták is le.azóta bankot és kártyát is váltottam és nem szeretném, hogy bármi legyen. szóval csak átutalt pénzből akarok vásárolgatni.

(#15920) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Üdv.
Hogyan tudok caset nyitni a paypal-on?
Ha rámegyek az utalás részleteire, akkor alul van olyan, hogy Relutin centre, utána pedig van két opció.
Item dispute és Unauthorized transaction. Gondolom itt a felső opciót kell ugye választanom, ha átverés gyanúja miatt szeretném a pénzem visszakapni. (Az utalás óta nem kapok választ egy kérdésemre sem).
Ilyenkor ha ezeket leírom, akkor mennyi a valószínűsége, hogy visszakapom a pénzt? 110.000Ft-ról van szó.

(#15921) dsys válasza Hurkafej (#15920) üzenetére


dsys
csendes tag

"Nem az a lényeg, hogy tudj motorozni, hanem az, hogy legyen egy fél maroknyi eszed!"

bocs, ezt nem bírtam ki.

(#15922) agroman válasza dsys (#15919) üzenetére


agroman
senior tag

szerintem kartya nelkul is hasznalhatod. max. azt szeretne, hogy vhogy azonositsd magad.
pl. egy felutalassal sikerulni is fog. a felutalashoz nem kell semmit csinalnod a weboldalon, csak megnezni a bankszamlaszamot , cegnevet es a megjegyzesben irando kodot.

------

(#15923) agroman válasza Hurkafej (#15920) üzenetére


agroman
senior tag

hany nap telt el a fizetes ota?
egyebkent a dispute amit keresel...

------

(#15924) Hurkafej válasza dsys (#15921) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Attòl mèg nem èrtem, mit vètettem.

(#15925) kelly7


kelly7
aktív tag

Olyat tudok csinálni, hogy pay pal számlámra utalnak usa-ból pénzt, és én ki veszem? Otp-s számlámhoz nyitottam egy pay pal virtuális számlát,ahonnan ha vásárolok veszik le a lóvét. Ha működik, akkor van valamilyen tranzakciós díj stb?
köszi

(#15926) cech19960320


cech19960320
tag

Ki tudná részletesen leírni ezt nekem?

Adott egy Paypal számla. Egy projekt után ez ilyen becsületkassza/adományszámlaként működne.
Kérdésem az lenne, hogy milyen módszerekkel tudnának az emberek erre pénzt tenni?

1. Tudom, hogy a legalapvetőbb, hogy csinálnak ők is paypal számlát, feltöltik és utalnak.

de van lehetőség másra is?

tudnának bankból, online bankból közvetlenül erre a számlára utalni? A top up résznél azt olvastam, hogy az utalásnak saját névről kéne érkeznie. Vagy lehetséges a sima utalás?

Aztán ugye lehet ilyen gombokat is csinálni. azoknak mi a módja és a megkötése? Tehát ha lenne egy adományozós gomb, nekünk milyen kötelességünk/feladatunk lenne? És esetleg egyéb módszer amivel ők tudnának pénzt tenni erre a Paypal számlára?

Köszi a segítséget :)

(#15927) Hurkafej válasza agroman (#15923) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

25 nap.

A paypal-nak írt levélben mennyire kell részletezni a dolgokat?
Elég annyi, hogy eltelt x nap, írtam sok e-mailt, de semmi válasz, így nem érzem biztonságban a pénzem?

[ Szerkesztve ]

(#15928) Marcika80 válasza Hurkafej (#15927) üzenetére


Marcika80
tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni valamit az ebay-en, de ahhoz kel egy paypal számla, az meg van, és mára már a kártyámat is hozzá adtam, ami sikerült is, na most, ott vagyok fent akadva, hogy hogyan tudnék azonnal pénzt utalni a paypal számlámra? Van ugye a .paypal-topup. ott addig eljutottam, hogy kapok egy számlaszámot nevet satöbbi,. amit meg kellene adnom az otp és netes oldalamon a pénz elküldésére

ami zavar, és nemértek, sehogysem, az az, hogy rövidnek találom a

Számla száma
Számla száma xxxxxxxx-xxxxxxxx.. az x a szám helye.
ezt hiába akarnám beírni az otp nél a számlaszám mezőbe, ez így kevés. Hol rontom el? A válaszotokat előre is köszönöm!
Marci

(#15929) agroman válasza Marcika80 (#15928) üzenetére


agroman
senior tag

egyreszt, ha kartyat hozzaadtal, akkor nem muszaj atutalnod, hanem kartyaval is fizethetsz.
masreszt normalis bankoknal ez ugy mukodik hogy a veget kiegeszited 0-akkal ha 16jegyu egy szamlaszam.

------

(#15930) FhRossi


FhRossi
tag

Profilt szeretnék törölni, de mindig ezt írja:

Your satisfaction and continued use of our service is important to us. Please contact us at +1-866-648-5843 to discuss any account concerns that you may have.

Your account cannot be closed at this time.

Mit kellene csináljak?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#15931) agroman válasza FhRossi (#15930) üzenetére


agroman
senior tag

szerintem varj par honapot anelkul hogy hasznalnad es probald ujra.

------

(#15932) FhRossi válasza agroman (#15931) üzenetére


FhRossi
tag

Nem használtam még soha. A 400 forintos próbaterhelés megvolt, a paypal balance írja is!(400huf) lehet ezért nem enged törölni, vissza kellene utalnom vhogy!?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#15933) agroman válasza FhRossi (#15932) üzenetére


agroman
senior tag

hat artani nem art, ha nem lesz egyenleged lezaraskor.
de azert arra szamits hogy lezarni nehezebb mint megnyitni.. :DDD

------

(#15934) FhRossi válasza agroman (#15933) üzenetére


FhRossi
tag

Aggresszív világban élünk..

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#15935) qpmex


qpmex
tag

Üdv!
Mi a teendő akkor ha lekértem a pénzt PP-ról a bankszámlára és még nem érkezett meg? Pénteken történt az utalás, előtte már kétszer is sikeresen letudtam kérni a pénzt. Akkor kb. pontosan 2 nap után meg is érkezett...

Az előbb érkezett meg, így a kérdésem tárgytalan.:)

[ Szerkesztve ]

(#15936) Marcika80 válasza kippedli (#15050) üzenetére


Marcika80
tag

Közben nekem is sikerült megoldani a fent említett problémámat, azóta meg is rendeltem, és kb 2 hét mire ide ér a csomag. Remélem az is jön meg, mit amit rendeltem! :))

(#15937) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Szeretnek rendelni valamit az ebay-rol.
Nincsen feltoltve a paypal egyenlegem ( mar regisztraltam) csak meg nem tudok fizetni/vasarolni.
A bankkartyamon jelenleg nincs penzem, igy csak azt tudnam megtenni hogy bemegyek a bankomhoz ( MKB)
es megkerem oket hogy a szamlamra utaljanak x forintot.

Kerdes: hova utaltassam a penzt?

1. a paypal szamlamra

2. a sajat MKB bankos szamlamra es utana onnan utaljam at en magam az eladonak.

Melyik a "helyes" megoldas?

XD alias IKSZDé

(#15938) Marcika80 válasza honda 1993 (#15937) üzenetére


Marcika80
tag

Szia! Én esetemben csak a paypalhez kellett kapcsolni az otpés fiokomat, és így paypalen keresztül tudok vásárolni az ebayen, tegnap meg is tettem. Nem nehéz Művelet, de a fiokod hozzáadása a paypalhez 500ft kel a regisztrációhoz, ez csak egyszeri, és ha sikerült a hozzá adni a fiokodat a paypalhez, akkor utalni sem kel már a paypalre, hanem mint átjáró működik.

(#15939) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Volt sajnos egy kevésbé sikeres üzletem (mint vásárló) a TinyDeal oldallal, mégpedig hogy az egyik tőlük rendelt csomag nem érkezett meg már 44 napja (ez 27 000 Ft értékű). Már 35 napnál nyitottam a PayPal-nál egy "case"-t, mivel a TinyDeal ügyfélszolgálata csak arról szól hogy: " légy türelemmel, meg fog jönni".

Most jutott el odáig az ügy hogy rányomtam hogy akkor legyenek kedvesek felülvizsgálni a PayPalnál az ügyet, és kérem vissza a pénzem. A kérdésem arra vonatkozna hogy most azt kérik hogy töltsek fel dokumentumokat (mert az eladótól már megkapták a tracking ID-t stb.). Milyen dokumentumokat töltsek fel ? Arról hogy fizettem ? (hisz azt látja a PayPal) Vagy azt hogy milyen emailt kaptam a TinyDealtől vagy hogy mit rendeltem konkrétan ? Esetleg hogy a tracking ID azt mutatja még mindig hogy "Célországba elküldve" - semmi mást ?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#15940) honda 1993 válasza Marcika80 (#15938) üzenetére


honda 1993
senior tag

En nem latok ilyen lehetoseget sehol sem.
Hol/hogy kapcsoltad ossze a kettot ?

XD alias IKSZDé

(#15941) joergie


joergie
őstag

Hozzavetolegesen a devizavaltashoz hasznalt valtasi arfolyam mennyire up-to-date? Sokat valtozott ma az usdhuf....

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#15942) Marcika80 válasza honda 1993 (#15940) üzenetére


Marcika80
tag

Pillanat meg keresem a leírását!

[ Szerkesztve ]

(#15943) honda 1993 válasza Marcika80 (#15942) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszi a segitseget. :K :R

XD alias IKSZDé

(#15944) agroman válasza honda 1993 (#15937) üzenetére


agroman
senior tag

a legegyszerubb es leggyorsabb ha raksz penzt a szamladra es amennyiben a kartyadhoz ez a szamla tartozik akkor regisztralod a kartyadat vegigcsinalod a kartya hitelesitest es mar tudsz is fizetni a PP-el ( a kartyat hasznalva).

Itthon nem lehet kozvetlenul a bankszamlat haznalni PP-vel, csak hazautalasra.

------

(#15945) Marcika80 válasza honda 1993 (#15943) üzenetére


Marcika80
tag

[link] Ő lesz az.
:)

[link]

Nem ide tartozik, de én pl egy sdr vevőt rendeltem Kínából, reméljük azt is kapok. :D

[ Szerkesztve ]

(#15946) honda 1993 válasza agroman (#15944) üzenetére


honda 1993
senior tag

Es hogyan kell hitelesiteni meg regisztarlni a kartyamat?
Meg nincsen ragisztralva ha ezzel a szamlaszamomal regisztraltam?

Marcika80 Koszi a segitseget.

XD alias IKSZDé

(#15947) agroman válasza honda 1993 (#15946) üzenetére


agroman
senior tag

hozzaadod a kartyadat es akkor felajanlja hogy hitelesiti.
ez 2 tranzakcio lesz, az egyik az csak lefoglalasra kerul, a masik a hitelesito 400ft-ja pedig majd rakerul a PP szamladra.
a hitelesiteskor kapsz a tranzakcio megjegyzesebe (bankodnal) egy 4jegyu kodot ezt kell majd beirnod a PP weboldalan.

------

(#15948) honda 1993 válasza agroman (#15947) üzenetére


honda 1993
senior tag

"hozzaadod a kartyadat es akkor felajanlja hogy hitelesiti."
De mihez ? :C
Egyszer mar "hozza lett adva" amikor regisztraltam nem?

Szerintem az egesz tul van bonyolitva.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#15949) agroman válasza honda 1993 (#15948) üzenetére


agroman
senior tag

nem irtad, hogy regisztraltad mar a kartyadat.
a penzmosasi torvenyek miatt minden ilyen szolgaltatas tul van bonyolitva.

------

(#15950) honda 1993 válasza agroman (#15949) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hat amikor regisztraltam az ebay-re es a paypalra is, akkor a ketto kozul valamelyiknel kerte a szamlaszamomat.
Akkor adtam meg, ezert gondolom hogy mar regisztralva van.

Mondjuk azt nem talalom hogy hol lehet megnezni azt hogy jol adtam- e meg a szamlaszamomat.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.