Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudok megölni egy T16 purifiert more unique boss life, damage, speed módosítókkal :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32702) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Majdnem vegig neztem a tegnap esti livet chrissel, de eleg szomoru a jovokep a jatekrol. :(
Teljesen elmennek olyan iranyba ami szamomra nem fun.
Biztos van akinek tetszeni fog, meg bevonzanak uj playereket, de rengetegen el is fog menni. Szerintem poe 2ig biztos folyamatosan zuhanni fog a jatekos szam.

[ Szerkesztve ]

(#32703) Rayner válasza BoneDragon (#32702) üzenetére


Rayner
őstag

Leírnád pár mondatban a lényeget? Nem tudom most megnézni😂

(#32704) tibee77 válasza Rayner (#32700) üzenetére


tibee77
őstag

Pedig megy ra, nezd meg az egyik karimat, azon olyan van. [link] alwayspickwrongstarter a kari neve. Amugy nekem 30ms alatt nem is jöhet szoba csuka, kell a zoom. :U
Tegnapi interjuhoz hozzaszolva : hat tenyleg nem szep jövö ele nezünk. Elözö baeclast sokkal biztatobb volt, itt neha olyan valaszokat adott chris ami elkeseritö volt. :( ziz tök jol allt a dolgokhoz, a mi oldalunkon volt, mathil szerint meg majdnem minden rendben van a mostani allapottal is.lol... :F

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#32705) Argh!


Argh!
aktív tag

"Gem systems not coming before POE 2" Ez szomorú :O

(#32706) Rayner válasza tibee77 (#32704) üzenetére


Rayner
őstag

Hú basszus az multicrafting 😂 en csak simán olvasztok 2 cipot a 7-10exes budgetba😂😂😂

(#32707) la_cc válasza Argh! (#32705) üzenetére


la_cc
addikt

Mért kellene jönnie? :U Ez lesz az egyik nagy dolog a 2-ben.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32708) Argh! válasza la_cc (#32707) üzenetére


Argh!
aktív tag

Azt hangoztatják hogy a változásokkal a poe 2-öt készitik elő, gondoltam jönnek a slot meg gem változások is :D És mikor jön a poe 2 már csak az uj story és ascendok kerülnek be :D

(#32709) Rayner


Rayner
őstag

Mivan Ziz berágott tegnap?😂😂 nem poet streamel😂

(#32710) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

nagyon noob kérdés (látszik, hogy keveset játszom): ugye arra nincs mód, hogy a különböző, nem használt excavation csetreszeket egy másik típusra cseréljem? dannigtól is csak venni lehet belőlük, de eladni neki az egyik félét, hogy utána vegyek a másikból, az nem megy?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32711) Rayner válasza Har_melin (#32710) üzenetére


Rayner
őstag

Nincs, én traden szoktam eladni aztan veszem ami kell (scythe mert mast nem pörgetek)

(#32712) Plazmacucci válasza Rayner (#32709) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet, mert CW megint ugyan azt a bullshitet tolta mint az előző podcast beszélgetésben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32713) Har_melin válasza Rayner (#32711) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kösz, megnyugodtam, hogy nem elnéztem egy lehetőséget.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32714) 0karmacoma0 válasza BoneDragon (#32702) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem az volt a furcsa, hogy a softcore Mathil(akit HC-n nemrég egy fehér mob 1 hitelt a HC próbálkozása alatt) magyarázza, miért HC viable valami. Látszik, hogy kitalálta, hogy most ő lesz aki szembe megy a mainstreammel. Egyáltalán nem volt szimpatikus abban a szegmensben. CW most sokkal magabiztosabb volt, Ziz és Mathil fele annyira se voltak határozottak mint a Baecastos brigád. CW csak vigyorogva tikkelt és lényegében elmondta, hogy mostanra rájöttek nekik van igazuk mindenben.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32715) Rayner válasza 0karmacoma0 (#32714) üzenetére


Rayner
őstag

Mármint a streamereknek vagy gggnek van igaza?

(#32716) 0karmacoma0 válasza Rayner (#32715) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

GGG-nek. Úgy éreztem sokkal cinikusabb volt CW. Rengeteg olyan mondat volt, amit úgy fogalmazott meg, hogy "megértem miért érzik úgy". Sajnos ide vezet az, ha a közösség képtelen konstruktívan hozzáállni, és az előző elég kemény Baecast után is halálos fenyegetéseket írogat. Totál megváltozott a hangnem a két podcast között. Az előző totál defenzív volt, itt meg mintha CW félóránként felszívott volna egy csíkot. Magabiztosan, vigyorogva szórakozott a közösség bajain. Sajnálatos, mert elég bizakodó voltam múlt héten, hogy találnak egy arany középutat GGG és a közösség akarata között, de úgy érzem a valóban komoly problémákat alig érintették mert a normális kritikák hangja elveszik ebben a nerfelték a buildemet nyivákolás kakofóniájában.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32717) persil válasza 0karmacoma0 (#32716) üzenetére


persil
nagyúr

Az utolso mondatodra.

Sajnos nagyon igaz es nem csak ide, hanem szinte minden online jatekra. A top 1-2% rinyal valamin, vagy exploitol valamit, amit a maradek 98% az eletben is latna, viszont ok hangosabbak. Aztan jonnek az ertelmezhetetlen nerfek/buffok meg a baltaval balanszolt megoldasok.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32718) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Bottled faith miért olyan drága?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32719) Edge válasza Plazmacucci (#32718) üzenetére


Edge
veterán

ennek több oka is lehet:
- a változtatások ellenére továbbra is nagyon jó cucc
- kevés a ppl és kevés a használható build ami jó boss ölő is és a cortex boss eléggé nehéz falat tud lenni

vagyis nagy a kereslet és kevés a kínálat, ami eredménye a magas ár

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32720) Rayner válasza Edge (#32719) üzenetére


Rayner
őstag

Manabondos hierom siman viszi cortex bosst izzadás nélkül. Viszont 4x kaptam zanatol es egyszer sem dobta, inkabb a droprate lehet kisebb mint eddig

(#32721) Plazmacucci válasza Edge (#32719) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Életemben először harcoltam azzal a köcsöggel és kidobta a flaskát :DDD 17 ex profit egy szaros mapon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32722) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#32716) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nincs az az isten, hogy én három órányi smúzolást végignézzek, szóval le a kalappal előtted.

Viszont. Amióta játszom vele, nem emlékszem, hogy valaha előfordult volna, hogy CW két héten belül öt órán át válaszolt volna kérdésekre. Ez most kivételesen nem dícséret a részemről, hanem annak a jele, hogy ők is érzik, valami nagyon félrement a mostani ligával.

Nem vagyok benne biztos, hogy a valóságban is, vagy csak a totális kommunikációs katasztrófával. A gyakorlatban én azt látom, hogy az új skillekből három is nagyon jól bevált (Manabond, Forbidden Rite, Shield Crush), ami jobb arány, mint szokott. Az új flaska orbok és enchantok hatalmas QoL ugrás mindenkinek, aki nem szeretett folyamatosan zongorázni. A drophoz nem tudok hozzászólni, de eddig kevés játékkal olyan 5ex körül jött össze minimális eladás mellett és úgy, hogy T7-nél magasabb szintet még nem is futottam, nem farmoltam semmit, stb. - casual játékosoknak ez szerintem egy jó szint. Minden nerf dacára természetesen továbbra is farmolják sirust vagy a conquerorokat, van bőven lvl100 kari is. A teljes ligában az első öt ascendancy 63%-át adja a játékosoknak, (az ultiban 54% volt), viszont nincs annyira egy domináns közöttük.

Vagyis ha valaki nem olvas fórumot és kommenteket, nem néz streamer videókat, akkor annak a valóságban ez egy átlagos, vagy annál talán kicsit jobb liga, a korábbinál nem kevesebb eltérő endgame build lehetőséggel.

A visszhang mégis egyértelműen negatív, a játékosszám csökken. Az első hónap végére a kezdő játékosszám közel 70%-a(!) lelépett, szemben az előző liga 41%-os csökkenésével. Az az érzésem, hogy - a hangos hisztizőkön túl - a mostani kommunikációs fiaskó amolyan utolsó csepp volt sokaknál a régóta kért változások elmaradása miatt. Az is biztos, hogy az expedition rakosgatós-értékelős mechanikája nem fekszik azoknak, akik csak kattintgatni akarnak és átszáguldani a mapokon. (Miközben persze ettől nyugodtan száguldhatna, ha akar.)

Egy szó mint száz: úgy látom, hogy CW és a GGG mint ha nem értené meg, hogy nem elég jó játékot csinálni, annak jó játéknak is kell látszani. Most meg nagyon sokaknak a PoE egy elrontott játéknak tűnik és ezen nem fog segíteni, ha CW sokszor elmondja, hogy ők nem is rontottak el semmit.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32723) BoneDragon válasza Har_melin (#32722) üzenetére


BoneDragon
veterán

Soha nem fogjak elismerni, ha valamit elrontottak. Kommunikacio meg evrol evre rosszabb naluk, nem tudom mit csinalnak ezek...

(#32724) Rayner válasza Har_melin (#32722) üzenetére


Rayner
őstag

A reaper és az eye of winter is nagyon op skill lett😉

[ Szerkesztve ]

(#32725) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#32722) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Az biztos, hogy hatalmas érvágás, hogy Bexet elüldözte reddit(Halálos fenyegetések, miután visszajött gyesről, mert valakiknek épp nem tetszett a liga). Ő sokkal ügyesebben fel tudta erősíteni a hypeot, és adott egy személyes kapcsolatot GGG és a játékosok között. Ezek a hidak égtek le szép lassan. Az exilecon során a GGG nagyon sokat mutatott magából, és a közösség azóta minden ott elhangzott mondatukat kiforgatta, mindent felhasznált ellenük, és mindenhez tudtak arcokat csatolni. Korábban Mark is személyesen válaszolt egy csomó kérdésre redditen, vagy tisztázott nem egyértelmű mechanikákat, mostanra szinte teljesen eltűntek ezek. Szép lassan GGG is egy arctalan cégóriás lesz, és ezért kizárólag csak magunkat okolhatjuk. Lehet mondani, hogy ezek a fenyegetések nem komolyak, de mindenhová csak 1 őrült kell, hogy katasztrófa legyen. Az Incelekről is csak azt hittük csendes loserek, akik nem értik, hogy emberi kapcsolatokat nem lehet az app storeban vásárolni, mégis akadt már két tömeggyilkos közöttük.

Ilyen mélyen soha nem volt a kommunikáció a két fél között, és erre jött ez a hatalmas változtatás, ami előtt sokkal szerencsésebb lett volna a régi 1 hónapos felvezető időszak. Szép lassan bemutatni a változtatásokat, akár meg is vitatva azoknak a hatásait. Talán be is lehetett volna építeni azt a rengeteg jogos kritikát, amit kaptak. Mert az biztos, hogy sok változtatás kapkodó, logikátlan és egyértelműen alultesztelt volt.

A build diversity például pont nem ilyen. Egy megfejtett több ligán átívelő metából jövünk, annál ezerszer jobb mint a mostani. Múltkor nézegettem mi legyen a második karim és rengeteg jó választás van. Még a Coc is életben van, csak Ice nova helyett Ice speart dobál, a spellslinger eye of winterrel Mavent ölnek, pedig reddit fele még mindig meg van győződve, hogy ezeket véglegesen elpusztították. (Személy szerint én számítottam rá, hogy poe 2-ig meglépik a trigger-coc nerfet, mert az új gemrendszerben az isten tudja hány 6linkbe kötött cast on critek leolvasztották volna a szervert). Ami szerintem rossz az az asscendancy balance. Annyi minden át lett alakítva, hogy bizonyos helyekről képtelenség megoldani a patch okozta új problémákat. Főleg az elemental hatások és a fizikai sebzés redukció ami limitálja az opciókat. Ezt mindenképpen meg kell oldaniuk 3.16ban.

Farmolni továbbra is nagyszerűen lehet. Nekem az a rész volt szenvedés ahol most vagy, amikor még nincs meg a lóvé top end cuccokara, de a meglévő currencyt se akarja elkölteni az ember átmeneti darabokra. Eddig az addigra 20 környékére érő gemek önmagukban átlendítettek ezen a ponton, most az itemek annyival erősebbek, hogy erre nincs esély. Na én ott nagyon szenvedtem, és megértem ha valaki elhiszi a közösségnek, hogy most már az egész játék ilyen, inkább ráhagyja az egészet. Én az amúgy senki által nem használt, soha nem meta Frost blade-el olyan 1m shaper dps környékén vagyok, és még 500k-t látok benne reálisan, ha kimaxolnám még tudnám duplázni ezt a dps-t. Ez bőven elég szinte minden bossra. A régi ok buildek nagy része is ennyit sebzett endbossok elen, csak pipálták pobban az összes falskát, bossok ellen nem termelődő chargeot, a magas shockot, stb és félrevezették magukat a számokkal. Persze voltak-vannak 20m+ dps buildek, én valahogy soha nem vonzódtam hozzájuk.

Na mindegy, kicsit eltértem a tárgytól. Továbbra is nagyon sok dolog zavar a játékban, sajnos 90%-a szóba se kerül. Az biztos, hogy GGG-nek újra fel kell építenie a kapcsolatot a közösséggel. Jó első lépés lenne egy remek 3.16, esetleg pár nagy változtatás előre megvitatása. Lehetne egy nagy közösségi fórum ahol bedobják mit akarnak csinálni valamivel, és a közösség előre elmondja a a félelmeit, kritikáit, azt ők figyelembe veszik, megválaszolják, és esetleg változtatnak a dolgon. Máris kevésbé érezné magát elárulva reddit, lenne egy én is részt vettem benne érzés, és mindenki nagyobb lelkesedéssel venné a 3.16 elején elé kerülő akadályokat.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32726) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#32725) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bex egyértelműen nagy veszteség, a GGG-nek főleg, de a fórumozó játékosoknak is.

A 3.16-ra ha eszük van, akkor behozzák általánosan az összes szerverre a korábbi kínai videóban látott trade opciót. CW-nek tudomásul kell vennie, hogy az a személyes interakció, amit ő elképzelt már akkor sem okvetlenül volt reális. Mostanra pedig a speed metát kombinálva a koreai, kínai, thai, orosz szerverekkel teljesen abszurd. Ha már legalább a fix tulajdonságú, bulk cuccok eladását automatizálni lehetne (én még az offline tradehez sem ragaszkodok), az hatalmas piros pont lenne a játékosoknál.

Van egy másik érdekes pont is. Azt hiszem, Ghazzy hozta fel, hogy az interjúkban rendszeresen a D2 kerül elő, mint viszonyítási alap. Ami részben érthető, hiszen annak sikerült felülúlnia a műfajteremtő első változatot, miközben a folytatásai mind halványabbak lettek. Ráadásul most jön a feltámasztott változat open bétája, ami körül hatalmas a hype.
Viszont ez egy most már 21 éves játék. A blizzardnál sem az ötletek tombolását jelzi, hogy ezt akarják feltámasztani. A PoE saját magát sorolja a klónok közé, ha két évtizeddel a D2 és nyolc évvel a saját indulásuk után még mindig a D2-höz méregeti magát és főleg ha ahhoz próbál igazodni, hogy mi van/volt a D2-ben.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32727) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#32726) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én azért érintem félve ezeket a dolgokat, mert nehezen tudnám megmondani POE mitől működik. Az eredeti D2-vel is még játszottak emberek a 2020-as években. Ott van Grim Dawn tele zseniális ötlettel, fele dolgot legszívesebben egy az egyben átpakolnám POE-ba mégse toltam vele csak 80 órát. Ez a Trade dolog, az itemizáció, és a többi rendszer annyira törékeny egy arpg-ben. Valamiért a POE sikeres, bárhányszor kijelentem hogy skippelem a ligát végül szinte mindig belemegy pár száz óra. Az biztos, hogy a kis szir-szarok adásvételét meg kéne könnyíteni. Ez az a közösségi igény amit teljes erővel támogatok.

Amúgy ha már szóba került, könnyen lehet, hogy a D2 R megjelenése szerepet játszott abban, merre indult a játék most, viszont arra remélem vigyáznak, hogy ez csak egy nagy lépés legyen az alapokhoz ahonnan újra felépítik a modern POE-t nem pedig a gyökerekhez tartó út eleje, mert annak tényleg csúnya vége lehet. Egyszerűen ez már nem az a közönség, aki remegve kapott az első normális ARPG irányába a D3 csalódása után, hanem tele van új arcokkal, akik mindent keresnek a játékban csak D2 nosztalgiát nem.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32728) BoneDragon válasza 0karmacoma0 (#32727) üzenetére


BoneDragon
veterán

Fétisük a D2, nem birják elengedni és valóban igazad lehet, hogy emiatt volt ez a hatalmas nerf.
Próbáltam D2-t előző betaban, nagyjából fél óra után delete volt. Elavult régi játék ami nem felel meg semmilyen szinten a mai kornak. 1 hétig lesz felkapott a streamekerek miatt, utána elfelejti mindenki és Chris is nyugodtan tud aludni.

(#32729) la_cc


la_cc
addikt

A mindenféle "bulk" trade automatizálás tényleg jó ötlet lenne, bár jó kérdés, hogy a bot-ok miatt, hogy működhetne az egész. :U Szarrá lenne még jobban manipulálva még jobban az egész lehet.

#32728 BoneDragon

Én is pontosan ezt éreztem a closed béta alatt, kitoltam egy sorc-ot 20-ig A2 végig, de valahogy nem kapott el a hév, hogy pénzt adjak érte, pedig várós volt.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32730) Plazmacucci válasza la_cc (#32729) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugyan az a játék mint 20 éve, plusz belerakták kb a plugit. Mire kéne izgulni? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32731) la_cc válasza Plazmacucci (#32730) üzenetére


la_cc
addikt

Nem tom, boomer hype? :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32732) m.lala válasza Har_melin (#32726) üzenetére


m.lala
aktív tag

Egyébként ha rangsorolni kéne, szerinted mi az 3-4 dolog, ami momentán a leginkább javításra szorul?

Én elvagyok bár tény, hogy nem is tüztem ki nagy célokat. De az igazi kihivás az endgame kellő játékismeret nélkül csak mapozgatással nemigen jön össze, sokan valószinüleg ezért érzik nehéznek, főleg a nerfek után. Nem egy 1 bites játék nah.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32733) Plazmacucci válasza la_cc (#32731) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom igen. Utoljára path of diablot játszottam de már az is nagyon ingerszegény volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32734) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Nem sokat játszottam ebben a ligában, részben mert lefoglalt a meló, nagyobb részben nem vonzott a játék. T9-10 környékéig sikerült igy eljutnom. A dropom nem nevezhető túl szerencsésnek, talán, ha összesen jött 3-4 exa, sokat mondok. A build (facebreaker cyclone glad) működik, aprópénzből jutottam el eddig és lvl90-ig, úgy, hogy a 4. ascendancy még mindig nincs kész. Guildben a chatben azért láttam, hogy mások más buildekkel nem voltak ilyen szerencsések és megy folyamatosan a kisérletezés.

Fórumot és a hireket olvasgatva szomorú, hogy úgy tűnik, továbbra sem értik a játékosok igényeit. Olvastam olyat is, hogy az atlashoz akarnak hozzányúlni, lecsökkentik a mapok számát? Tegye fel a kezét, akinek bármi gondja van azzal, hogy sok a map? Ellenben a 32 watchstoneal, a régiónkénti szintemelésekkel és a bonyolult conqueror hajkurászással hányan lehetnek megelégedve? Magamat fogom ismételni, de annyira kevés kellene ahhoz, hogy szinte tökéletes legyen ez a játék. Egy jobban működő traderendszer. Háromhavonta valami liga, még túlzottan eredetinek se kell lennie. Jó drop, alacsonyabb szinten is szórja legalább a kevésbé értékes currencyket, mert az marhára nem motiváló, hogy kijövök egy t10-es rare mapról 1drb alchemyvel, meg mondjuk egy mappal. Ligánként pl 4 eltérő, de valóban felbuffolt OP skill, amikből durva buildeket lehet kreálni (ha nem is olcsón) és amiket élvezet kimaxolni, hogy utána képernyőnyi monstákat tüntethessünk el. Második karakternek levelingre meg már rohadtul behozhatnának egy alternativ megoldást az actok helyett. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32735) 0karmacoma0 válasza brunnehilde (#32734) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Bármit csak az utolsót ne. Ez a Blizz féle +110000% dmg játssz ezzel balance. Buffoljanak mechanikákat notable-kat, asscendancykat, itemeket amik hátteret teremtenek egy csomó skillnek. Pl amikor a fán és pathfinderen feljavították a chaos dot-ot adtak neki heraldot, máris viable lett 2-3 ráépülő skill, vagy mikor bejöttek a shaper offhandek és 1-2 ligára használható lett egy csomó rég elfelejtett skill mint a reave vagy az endgame sunder. Szerintem ez a jó balance, és amúgy ha rászánják magukat, akkor jól is csinálják. Mikor gemekhez nyúlnak az általában katasztrófa.

Elvileg 4 régióra redukálják az atlast, amivel felgyorsítják a conqueror és Maven hajkurászást. Nekem a legnagyobb szívfájdalmam, hogy Mavennel megnyomták a mestereket, majd a következő ligában nullára nerfelték azt amit Maven buffol, szóval ott vagyunk, hogy végig kell menned a maven questlineon ahhoz, hogy a Maven előtti szintet elérd(főleg Zananál), hiába lesz utána erős a cucc, addigra már kb ki is égtél. Rettenetes rendszer, amit még az atlas összehúzása se fog teljesen megoldani.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32736) Mirman válasza la_cc (#32729) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt is meg lehetne úgy oldani hogy nem játékostol veszed a curencyt hanem lenne erre a városban egy vendor aki chaosert/exert adna bármit és venne is . Az árakat meg mondjuk előző 3 liga currency arainak az átlagából megállapítják és ligankent lehet frissíteni. Ezzel ki lehet küszöbölni a price fixet és borokat rendesen és olyan hű de nagy munka se lenne .

(#32737) Melorin


Melorin
addikt

Nálatok is akadozik a game amikor egy új területen jártok és rátok rontanak az enemy-k? Én eddig ilyet nem tapasztaltam. Az a gond, hogy az új VGA-m az új ligakezdet után jött, szóval nem tudom, hogy a kártyával vagy a játékkal van-e baj.

(#32738) Rayner válasza Melorin (#32737) üzenetére


Rayner
őstag

A játékkal van és a szerverrel van a baj ( bár sose fogják beismerni) bizonyos mobok és mechanikák sajnos nem megfelelően vannak összerakva vagy már lehet inkább túl bonyolultak és emiatt vannak akadozások droprate esések stb. Másik ok lehet a procid mivel ez a jatek inkabb a procit eszi nem a vidikarit. Az is lehet a vidikari erosebb mint a proci és a proci nem képes olyan mértékben feldolgozni mint ahogy a vidikari tudná.

(#32739) Har_melin válasza m.lala (#32732) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Vedd figyelembe, hogy már az előző ligában is keveset játszottam, sőt igazából ezt az évet már nagyon takarékon nyomtam, szóval könnyen lehet, hogy az aktívabbaknak mások a preferenciái:

- bulk trade automatizálása. Ahogy írtam, már az is jó lenne, legalább az online játékosokkal menne. Láthattuk, hogy már van is rá megoldásuk, tegyék elérhetővé. De akár Tujen-t is átemelhetnék vendornak, hogy ne fix árak legyenek, hanem kövesse valamennyire a kereslet-kínálatot a trade stat alapján.

- az atlaszon haladás és az atlasz buffolás egyszerűsítése. bonyolult, áttekinthetetlen a mostani. Ja és igaza van brünnének, természetesen nem a mapok mennyisége miatt.

- nekem most már nagyon hiányzik egy játékon belüli célzott craft help. Lehetne Jun alá betenni, hiszen a felszabadítható craftok amúgy is nála vannak. Úgy képzelem, hogy lenne egy "mire vágysz" ablak, ahol a Craft of exile-hoz hasonlóan kiválasztod a base itemet, ráteszed a vágyott modokat, leokézod, és utána Jun szépen ad egy listát arról, hogy ehhez úgy általában a mastereket kell kergetned, ehhez próbálkozz a Hunterrel, ahhoz ilyen vagy olyan fossil kell, emezt meg csak X vagy Y bossnál találod. Mostanra olyan bonyolult lett a játék, hogy hiába játszom vele évek óta, az affix lehetőségek egy részével még soha nem találkoztam, fogalmam sincs, mit kellene próbálni farmolni. Sokkal könnyebb gép előtt tartani a játékost, ha megvan a célhoz vezető út, nem csak egy homályos "szánj meg engem RNG istene" fohász.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32740) Plazmacucci válasza Melorin (#32737) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az összes conqueror mob felezi az fps-t.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32741) la_cc válasza Mirman (#32736) üzenetére


la_cc
addikt

Én már ennek is örülnék, de ezzel szerintem csak egy limit lenne belőve, hogy pl. 1 ex max. 125 c v vmi ilyesmi, így nem inflálódna el a c az ex-szel szemben. Egyébként érdekes, hogy amúgy nincs ilyen opció, simán lehetne.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32742) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az a helyzet, hogy nincs fantáziám, hogy lehetne maxolni a karaktert. Egyszerűen minden ötlet alig ad valamit de legaláb sok exbe kerül. Hogy szoktatok minmaxolni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32743) Rayner válasza Plazmacucci (#32742) üzenetére


Rayner
őstag

Milyen karakter és mit akarsz maxolni attol fugg

(#32744) Plazmacucci válasza Rayner (#32743) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Phys dot-ot. A fa nem clusterekre van építve, azt hagynám úgy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32745) Edge válasza BoneDragon (#32728) üzenetére


Edge
veterán

hm mégis abban az "elavult" gaméban a városban 1 klikkeléssel idezhetem az egész inventory tartalmát :D
(míg poeban nem... nem értem miért nem képesek megoldani már poeben ezt)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32746) BoneDragon válasza Edge (#32745) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mert agyhalottak... mi mást lehet erre irni? Kitaláltak valami 10-15 éve és foggal körömmel ragaszkodnak minden elmebajukhoz. Belegondolva az évek alatt nem sok QoL jött, 20 év múlva is ugyan ilyen lesz ez a játék, ha életben marad addig.

(#32747) Rayner válasza Plazmacucci (#32744) üzenetére


Rayner
őstag

Nem tudom pontosan a builded de dotos buildem mar volt és cluster az egyetlen és nagy dmg boost talentfa keystone nincs annyi hogy maxolni tudd a dot multipliert, és szerintem tuti jobban járnál ha valahol kimennél 8-4-4es clusterrre, ami en még szoktam ezek mellett az hogy a unique (amennyiben van) cuccaim maxolom divine orbbal illetve az impliciteket blesseddel

[ Szerkesztve ]

(#32748) m.lala válasza Har_melin (#32739) üzenetére


m.lala
aktív tag

Kb. nekem is ezek a legnagyobb szivfájdalmak, az özön tartalom mellett a belerakott idő után se biztos hogy halad az ember, egyszerűen bele kéne tanulni, és a vicc hogy nem szánom rá az időt pl. a craftolás megismerésére, és csak hajtja az ember a mapokat mint az állat, alig esik valami, mert az RNG az nagyon megy, eljutok kb 120/140 mapig, kivan szedve kb 25/32 boss és elfogy a kedv.

Én még ide csapnék egy olyan nehézségi szintet ami tényleg endgame lenne, olyan hogy csak csopiban lehessen letolni, mindig mondják, hogy nincs interakció az emerek között.

[link] első exem 80! óra játék után T3 kék....mert ponnem volt még meg.
és a másik véglet: [link] első HH-m mióta játszom 90ex...egyetlen forgatásból... ;]
kipróbáltam gusztustalan, de egy félkész builden nem sokat segit...szal eladom, és kimaxolom magam belőle végre egyszer értelmesen.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32749) Rayner válasza m.lala (#32748) üzenetére


Rayner
őstag

Gratula😂abbol szepen kijon 3 maxos endgame kari plusz kis crafttal meg logbook befektetessel meg lehet novelni👍

(#32750) tibee77 válasza m.lala (#32748) üzenetére


tibee77
őstag

Hat en tuti nem adnam el.Deadeye Lightning arrow-ra kb alig kell valami, hogy jol menjen miutan megvan a hh.Olyan szintü gyorsasagot, tankossagot,dps-t meg nem ad semmi mint az az öv, föleg egy ranged karinak.Szerintem vegyel meg par alap LA cuccot, es mar siman farmolhatsz majd ezerrel.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.