Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Rayner válasza Mad_Wolf (#35999) üzenetére


Rayner
őstag

Én még nem tudom, most tuti lesznek skill nerfek buffok illetve új skillek, szóval talán izgisebb lesz.

(#36002) TrollBalint válasza Rayner (#36001) üzenetére


TrollBalint
addikt

ebben bízok én is, de ha jól tudom ez a liga eleve nem is volt olyan népszerű, részben ennek köszönhetően úgy hogy muszáj valamit lépniük.
Lesz új olaj, amivel mirror itemeket is lehet annoinmentelni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36003) Rayner válasza TrollBalint (#36002) üzenetére


Rayner
őstag

új olajat hol írták?

(#36004) TrollBalint válasza Rayner (#36003) üzenetére


TrollBalint
addikt

Twitteren

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36005) Rayner


Rayner
őstag

olyan nesze semmi fogd meg jól :D mirror... lehet az lesz vele mint a HH-val... több és olcsóbb lesz. de nem az átlag playernek. kivéve ha a mirrort kiveszik a ritka cuccok közül.

(#36006) Rayner


Rayner
őstag

Megjött a teaser: [link] lehet találgatni hogy hajós/vizes liga lesz? :D

(#36007) dante3 válasza Rayner (#36006) üzenetére


dante3
addikt

Lehet, hogy horgászni kell? ;]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36008) Rayner válasza dante3 (#36007) üzenetére


Rayner
őstag

Nekem úgy tűnik ebben a ligában bizony lesz mirror bőséggel. Már a liga neve miatt is, úgy vélem akár horgászattal akár valami mechanika vége mirror lesz, erre szolgál az olaj is. mert amúgy mi értelme lenne ha 6 ember tudna mirrorozni 10 itemet. itt most tuti bőven lesz mirrored cucc amihez gyanítom a jóval több lesz a mirror dropp, de ez csak feltételezés :D
Azért az megint OP buildeket fog eredményezni ha mondjuk chestet/glovest/stb lehet passzivot olajozni.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#36009) TrollBalint válasza Rayner (#36008) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, az olaj megjelenése kapcsán nekem is volt egy ilyen tippem, hogy esetleg most több mirror cucc lesz. Gondolom tele lesz a pálya mirroed strongbox-okkal :DDD :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36010) Rayner válasza TrollBalint (#36009) üzenetére


Rayner
őstag

Vagy még mint Crittias is érvelt vele, hogy eleve Mirrored rare fog esni. (itt nyilván akkor irtózatos mennyiségű szemét lenne ami meg vissza is üthet...) Talán úgy tudnám elképzelni, hogy végig kell menni valami féle "lépcsőkön" vagy "fejezeteken" és a végén dob mondjuk 2 itemet amik mirrored-ek, amik nem módosíthatóak csak az olajat tudod rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#36011) Win-T


Win-T
senior tag

Én ezeket a mirrored itemeket sosem értettem... miért jó az ha nem egy hanem két darabom van ugyanabból a szemétrevaló vacak sárgából amit egyébként fel sem venne a földről az ember?

(#36012) tibee77 válasza Win-T (#36011) üzenetére


tibee77
őstag

Ez is ugyanolyan rng mint minden mas a jatekban. Eselyed van ra, hogy ha valami jo esik, akkor az duplazva. ;] nekem volt hogy egy mirrored jewel esett, darabjat 6exert adtam el. Neha beadhatja, ennyi.... (az esetek 0.0001%-ban)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36013) Rayner válasza tibee77 (#36012) üzenetére


Rayner
őstag

ebben a ligában azért gondolom többről lesz szó mint néha meg 0,00001%, mondjuk ha ilyen lesz mint a sentinel skippelni fogom ezt is :D (max 3napig lvlingnél mint mint most) engem jobban érdekel milyen nerf/buff lesz

(#36014) tibee77 válasza Rayner (#36013) üzenetére


tibee77
őstag

En ugy altalaban a mirrored boxokrol meg itemekröl beszeltem amik ugy esnek.Amugy meg nalam mar reg nem a liga content szamit.buff/nerf ahogy irtad, meg az elsö het a ligaban mikor friss az economy, meg hogy 0rol kezdünk.ez a kedvencem poe-ban mar jo ideje.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36015) TrollBalint válasza Win-T (#36011) üzenetére


TrollBalint
addikt

ha van egy fasza itemet, egy tényleg fasza, akkor mirror orbbal tudod mirror-ozni és eladni (vagy az eredeti verzión tovább dolgozni).
De ami a strongbox-okból esik mirrored cucc, az kb. a szivatás kategória :D hullik a hulladék, ráadásul duplán :DD Nem rossz, ha néha bead 2 6L-t, 6S-t, vagy 3 évente egyszer valami tényleg jót, ahogy tibee írta, de nem jellemző

Augusztus 11-én (ha jól emlékszem) lesz twitchen megint közvetítés, szárnyért :) Mondjuk, ha minden jól alakul, pont Augusztus 20-án megyünk nyaralni, úgy hogy a liga startot én csak távolról követem.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36016) tibee77


tibee77
őstag

Kinn van a balance manifesto....Hat öcsem, ezek kicsinalnak mindent, fos skillek kapnak nemi buffot (annyit csak hogy ugyanugy ne jatszunk velük xD ) azokon kivül meg mindent nerfelnek. Ezek ilyen hülyek? :Y Persze meg csomo mindent mutatnak, ez nem volt minden de akkor is.... Egyetlen dolog ami tetszik, trickstert buffoljak. :C

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36017) Rayner válasza tibee77 (#36016) üzenetére


Rayner
őstag

Ez biztos volt. Minden olyat nerfelnek ami az elozo 2 ligaban meta volt

(#36018) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azt gondoltam végre minion buffok, erre az összes használható gem nerfelve. Mondjuk HoAg jobb lett. Rip zombie movement speed.
Bezzeg fortifyhoz nem mértek nyúlni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36019) TrollBalint válasza tibee77 (#36016) üzenetére


TrollBalint
addikt

ezek után meg se nézem a manifestot... :)
Emlékeim szerint az előző liga elején kb. mindenki szenvedett, mert az előző liga kontent olyan baszott nehéz volt (mi is volt a neve, Archnemesis?) Azt folyamat nerfelni kellett, hogy végre játszható legyen rendesen a játék. Most tovább nerfelnek minden mást... Csak én érzem azt, hogy a liga eleje megint szenvedős lesz?

Ha ilyen egy balance manifesto, akkor milyen egy nerf manifesto? :C

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36020) dante3 válasza Rayner (#36017) üzenetére


dante3
addikt

Righteous Fire skillt nem nerfelték, vagy nem látom, igaz a firetrap-hoz hozzányúltak. Lifetap változtatást nem igazán értem, hogy mit is takar :F

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36021) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Necroból mindent kiírtottak amiért azt az ascendancyt használják :DDD fél éve csak nerfek jönnek. Négy hét után mindenki skippelni fogja ezt a ligát.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36022) gdevil válasza dante3 (#36020) üzenetére


gdevil
aktív tag

Amit én láttam, hogy pl Lifetap nem fog működni a Divine Blessing supporttal. Hogy ne tudj Life-ból aurát használni. Sok buildbe jól jött, hogy a simán lekötött aurák mellé ideiglenesen be tudtunk aktiválni még egyet, ami jól jött pl bosshoz. Na ez sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36023) tibee77 válasza Rayner (#36017) üzenetére


tibee77
őstag

Ez nem is baj, annak csak örülök ha felrazzak a metat es nem mindig ugyanazokat a skilleket kell tolni ha endgamet akarok tolni. De bazz, lattad azt a listat ami az unused skillek buffjat tartalmazza? Az egy röhej konkretan, arra a szarra vartam , hogy majd valami regen elfelejtett skillt lehet tolni de ilyen numerikus valtoztatasokat toltak ra mindegyikre, 10% plussz dpst konkretan..... ;] a cleave skill kapott plussz 2 ranget gecc. Hat nem tudtam, hogy sirjak-e vagy nevessek. :((( emellett mivan a nightblade supporttal meg seismic-kel?? Hozzajuk se nyultak, megint ugyanazt a fost fogja tolni mindenki, nagyon izgi lesz.... A mana reserve-et meg mi a faszert kellett nerfelni? Nem normalisak ezek. Az auraink miatt tudunk eletben maradni illetve dpst leadni, most ezt is kinyirjak. Persze a top 1% playerek majd betesznek mindenhova awakened enlighten gemet es problem solved de mit csinal az average joe? Megall sarga mapokat farmolni majd 3 hetig hogy legyen penze ugyanarra amit masok mar par nap alatt kifarmoltak? Megint csak a kisemberekkel basznak ki, szokas szerint..

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36024) Rayner válasza tibee77 (#36023) üzenetére


Rayner
őstag

Azért hiszti hype ne legyen. Ez ugye egy előzetes. nyilván fáj sok nerf. viszont azt ne feledjétek elvileg jön olaj mirrored cuccra ami azt jelenti amit elvettek vissza teheted olajból, erről még semmit nem tudunk. nyilván lesznek buffok és új skillek is. ami megint más metát fog eredményezni. Én ebben semmi olyat nem láttam eddig ami ne adna lehetőséget egy új meta build diverzálásra. az hogy az eddigi OP 4 buildet szétkapják várható volt ez nem ok a hisztire mivel 2 ligán nem nyúltak hozzá. Szóval türelem és várjuk a jövő hetet....

(#36025) dante3 válasza tibee77 (#36023) üzenetére


dante3
addikt

A trapek cooldownja és durationja csökken, ki is emelik, hogy a Seismic volt a legmeghatározóbb, ami miatt meglépik ezt. Aztán, hogy ez mennyire fogja leredukálni a sebzést, kiderül... :U

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36026) Plazmacucci válasza Rayner (#36024) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerinted hány embert érint mirrorozott cucc olajozása? 100?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36027) Rayner válasza Plazmacucci (#36026) üzenetére


Rayner
őstag

szerintem hibás kontextusban próbálod értelmezni. biztos hogy nem csak a mirror currencyvel való mirrored cuccokról van szó. fentebb beszéltük valszeg mirrored strongbox vagy valami más mechanika fogja ezt adni. ( persze nagyon sok trash-el)

(#36028) TrollBalint válasza Plazmacucci (#36026) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem is az a tippem, ahogy a - megint nem tudom mi a neve annak a ligának - abban a ligában, ahol bejött, hogy corrupted cuccokat lehetett orbokkal variálni, és tele volt fosva a pálya corrupted szarokkal, úgy itt is az lesz. Térdig fogunk járni a mirrored fosban, és még a mirrored itemet is mirrorozni fogjuk :D
Ha tényleg ilyen lesz, akkor viszont megkockáztatom, hogy nem csak az olajból jön ki ilyen, hanem orbokból is. Annyi különbséget tudok elképzelni, hogy az olaj az marad liga utánra is, max mint ritkaság, míg az orbok, csak a liga kontentre.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36029) Rayner válasza TrollBalint (#36028) üzenetére


Rayner
őstag

jaja Scourge liga szaga van megint :D a tükör meg olyasmi lesz mint a scourge térképváltója. csak itt olyasmi lehet hogy valamiféle tükörvilágba esünk át ---> MULTIVERSE :D :D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#36030) Plazmacucci válasza Rayner (#36027) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Értem, de most egy random ládából esett mirrored itemet nem éri meg olajozni mert ott az eredeti is. Meg hát kevés olyan dolgot olajozol ami nem kraftolt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36031) dante3 válasza Plazmacucci (#36030) üzenetére


dante3
addikt

Hát igen, talán 5 liga alatt esik egy olyan mirrored cucc ami értékesebb, és megérné tovább olajozni a profit miatt...

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36032) Plazmacucci válasza dante3 (#36031) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet most minden liga mechanikából mirror cuccok fognak esni. Vagy is valószínű.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36033) TrollBalint válasza Plazmacucci (#36030) üzenetére


TrollBalint
addikt

A strongbox igazából egy példa volt csak, hogy nem csak a top itemekből vannak mirrored dolgok, hanem esik kisebb szinten is, igaz, hogy kb. 98%-a kuka elsőre, 1%-a másodikra, meg ott van mellette az eredeti is... Viszont - és most már tudom a liga nevét, kösz Rayner :) - a Scourge liga mintájára valami esemény lesz, aminek hatására több mirrored cucc eshet, vagy csak az fog esni és nem lesz eredeti verzió. Mondjuk, ha belegondolok, hogy esetleg lesznek hozzá orbok, hogy változtassuk a színeiket, akkor kb. semmi különbség nem lesz a Scourge-s corrupted itemekkel szemben :F
Még azt tudom elképzelni, hogy esetleg mi rakjuk össze az itemet. Lesznek mondjuk oltárok, amiket megnyítsz, választasz egy statot (vagy egy csoportot) és abból valami rákerül az itemre, a map végén meg tiéd a cucc, vagy folyamat építgeted és közben is kiszállhatsz...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36034) tibee77 válasza Rayner (#36024) üzenetére


tibee77
őstag

Azert messze van ez a hiszti hype-tol, a manifesto 90%-a nerf volt, 10%-a meg buff.Annak a 10%-nak meg az 10%-a igazi buff, a maradek ilyen nevetseges dolog mint az unused skillek buffja.Azt ne mondd, hogy azok között van valami jo is.(uhh a sunder kapott 60% faster travel speedet XD) Abban az egyben igazad van, ez elözetes, nem mutattak meg mindent meg.Remeljük nem total hülyek vannak ggg-nel, hanem olyanok is akik jatszak is a gamet.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36035) gdevil válasza tibee77 (#36034) üzenetére


gdevil
aktív tag

Egyetértek, hozzátenném még, hogy azért a GGG kiadhatott volna egy "normálisabb" manifesto-t is, ami nem csak a nerfelgetésről szól, hanem látna a nép valami újat, pluszt is, hogy mit jót (is) kapunk a patchben. Akkor nem lenne (talán) ekkor a néphiszti.......
Mondjuk még pár skill buff, unique item buff, hogy ne csak a szart lássuk...

(#36036) Plazmacucci válasza tibee77 (#36034) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tricksternek kva nagyot kell szólnia ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36037) tibee77 válasza gdevil (#36035) üzenetére


tibee77
őstag

Elhintettek, hogy trickster valtozasokat majd jövöheten pont liga elött fogjuk megkapni.Ooo yeah... xD

Plazmacucci: Pont erre varok en is de dond-dal beszeltük discordon, hogy az ilyen pf-jugg ascendancy valtozasok utan (total idiota valtozatatasok, mind2 nerf) mit is varhatnank a trickster fele "buffoktol".

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#36038) dante3 válasza Plazmacucci (#36036) üzenetére


dante3
addikt

Utoljára 3.9 környékén mentem vele, akkor még jó volt a Bane/Soulrend buildje, azután nerfelték a Soulrendet, ha jól rémlik.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36039) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Redditen úgy sírnak, hogy közbe szapulják a streamereket, hogy sírnak. Szánalom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36040) m.lala válasza dante3 (#36020) üzenetére


m.lala
aktív tag

RF-re azt mondta Pohx bácsi videjóban, ha jól értettem/ ratyi az angolom/hogy ligakezdésre ugyanolyan jó, de a single target DPS 20%.al csökken viszont alapjaiban a nerf nem érinti.

Végül azzal zártam a ligát, sokat tanultam, sokat farmoltam, szépen működött és rém kényelmes volt, de 150 órát toltam és ez tökre elrettentett....szóval a Jóistenke lenézett rám és azt mondta "Lajoska hagyd ki ezt a ligát"...ezt fogom tenni. ;]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#36041) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ghazzy rant nagyon jó :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36042) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

belenéztem a manifestót értékelő videókba - nem hiszem, hogy vissza fogok térni erre a ligára. Egy pont volt, talán Ghazzynál, ami megmaradt bennem: az egész úgy néz ki, mint ha megint lassítani akarnák a játékot, de közben változatlanul a "Kill, pussycat, kill!" rohanás az alap.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#36043) TrollBalint válasza Har_melin (#36042) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mondjuk ezzel a játékmenettel én sem értem, miért kell lassítani? Azokban a játékmenetekben, amelyek lassabbak, több szerepjátékelemek vannak. De a PoE pont nem tartalmaz olyanokat, hanem van egy iszonyat hosszú - 10 Act-ból álló - kötelezően végigjátszandó történet és utána kezdhetsz el igazán játszani. Ha lenne 3-4-5 féle út, hogy oda eljuss, arra azt mondom igen, az már valami. Ráadásul, mindenki olyan karakterrel kezd, amivel gyorsan tud pénzhez jutni, hogy legyen pénze arra a karakterre, amivel játszani szeretne. Minél előbb ér a végére, annál előbb ill. könnyebben fog tudni pénzt szerezni.
Ha ezt belassítják a leadott sebzés csökkentésével, illetve a bekapott sebzés növelésével, azzal csak el fognak fordulni a játékosok, de nem fognak többet játszani vele. :( Kár érte, mert amúgy remek játék

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36044) DjDanee87 válasza TrollBalint (#36043) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én is kihagyom ezt a ligát, mondjuk nálam nem a balance az ok, sokkal inkább a közelgő wotlk classic. Amúgy ha a ligamechanika fun lesz akkor kevésbé gáz ha nem jó a módosítás amit csinálnak a buildekkel - jó build úgyis mindig van, max nem ugyanaz mint eddig.

(#36045) savior


savior
őstag

Mikor kezdodik az uj liga?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#36046) dante3 válasza savior (#36045) üzenetére


dante3
addikt

aug19.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#36047) TrollBalint válasza DjDanee87 (#36044) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is nagyon gondolkodom, hogy kihagyom ezt a ligát, bár azért a contentet megvárom, meg a jövő héten is megnézem a Twitchet a szárnyért :)
De annyi más játék van, ezzel meg már 3,5 éve játszok nagyjából folyamat.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36048) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

5 év alatt először hagytam ki 13 napot (én a konzolos csákó vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#36049) Rayner válasza LittleBoss67 (#36048) üzenetére


Rayner
őstag

jól bírod :D én így 43 évesen nem bírnám, még amikor a gyerekek születtek és inkább csak aludtak ettek aludtak ettek akkor több időm volt, de most 3 liga óta 5-6 bevett currency forrásból 3 hét alatt kiszedek 50-100exet megcsinálok egy bitang karit letolom a kontentet kb 1.5 hónap alatt utána meg chill mert nem bírom, viszont így minden ligát van kedvem játszani. (most is van 2-3 build ami érdekel és meglátjuk mit hoz a patch)

[ Szerkesztve ]

(#36050) LittleBoss67 válasza Rayner (#36049) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

55 nyaras nyugger tüzoltó. gyerek 0 . Piszokul ráérek, de most kiégtem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.