Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Nem tudom mennyivel jobb, vagy használhatóbb lifetappel. Viszont rájöttem, vagy legalábbis úgy néz ki, hogy a main handben a crit módositók befolyásolják a dmg-t, egy scaeva tökéletes választás. Ad crit chancet, amivel a DPS felmegy közel 7millára (initial effect és 1 wave) és egy blue+red sockettal van mana és life leech is! :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32302) Har_melin válasza brunnehilde (#32301) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Inkább kényszerből volt szerintem, mert elég mana éhes a build. A Scaeva érdekes, érdemes kipróbálni. Én most csináltam egy erősen megnyirbált próbát (csak lionroar, nincs watcher's stone, nincs blood rage, nincs se frenzy, se power charge), úgy olyan 5m DPS-t mutat, de azért ehhez már kell a 3k armoros pajzs.

Minden esetre elég jól skálázható ezek szerint endgamere is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32303) Patrick


Patrick
addikt

Picit megcsappantak a játékosok... lassan a 80k-t sem érjük el a következő napokban, már pedig szerintem folytatódni fog a trend...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#32304) Plazmacucci válasza Patrick (#32303) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, és akkor mi van?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32305) freddirty válasza Plazmacucci (#32304) üzenetére


freddirty
senior tag

A trade ligának nem jó sajnos. Napi 5-10k játékos mínusz a steam számok szerint. Ha az új mana patch nem tudja ezt mérsékelni, akkor egy hét múlva kb ott tartunk mint ahol 2 hónap után kellene. Két hét és kb. 10k játékos marad.
Egyébként ha ez a trend folytatódik, akkor érdekes, hogy mi is történik majd az economyval. Nagyon elszállnak az árak? Vagy éppen az ellenkezője?

[ Szerkesztve ]

fred

(#32306) Plazmacucci válasza freddirty (#32305) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A legrosszabb esetben ggg rajön, hogy retardált ahogy viselkednek egy ideje. Nekünk csak jó lehet. A játék kivérezni nem fog.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32307) Har_melin válasza freddirty (#32305) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

kevés játékos kevés áruval magas árakat jelent. Nem kell messze menni, elég a konzolos sorstársakat megkérdezni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32308) Patrick válasza Plazmacucci (#32304) üzenetére


Patrick
addikt

Már adtak is választ a kérdésedre... :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#32309) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Kijött az ígért mana patch. Nagyon durván (114% more - WTF) megtolták a Reaper bleed sebzését és további minyon balanszok is várhatók.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32310) BoneDragon válasza Har_melin (#32309) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az a maradek 500 player happy lesz. ;]

(#32311) Plazmacucci válasza Har_melin (#32309) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnos az így is hurka lesz. Néztem egy videót, ha feltornázod lvl 28-ra, és van egy 25 exes gear alatta, akkor két perc alatt lever egy guardiant, de szerintem az kevés a többi bosshoz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32312) Rayner


Rayner
őstag

bugos xar ez.... halhatatlan az egész sereg :D :D

(#32313) Plazmacucci válasza Rayner (#32312) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én most találkoztam egy olyan rare mobbal, hogy volt rajta block attacks. Nem tudtam megütni, spellem meg nincs.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32314) freddirty válasza Har_melin (#32307) üzenetére


freddirty
senior tag

Hm igaz, mondjuk a konzolos példa tényleg jó. Arra is gondoltam ha marad ilyen ütemű a lemorzsolódás, akkor 1 hét múlva praktikusan end of league és egyszerűen nem kerül annyi currency a gazdaságba, hogy el tudjanak szállni az árak. (Merthogy a ggg lassította ugyan a játékmenet sebességét a felére/harmadára de ehhez nem igazította a lootot 2x-3x szorzóval)
De tény az is, hogy a kevesebb player kevesebb currency-t használ. Szóval a konzolos példa állja meg a helyét.

fred

(#32315) Mirman válasza Plazmacucci (#32313) üzenetére


Mirman
őstag

Erre ez megoldás tud lenni ha van hozzá megfelelő socket.

[link]

(#32316) TrollBalint válasza Rayner (#32312) üzenetére


TrollBalint
addikt

én is többnyire későn jövök rá, hogy csak el kellene olvasni rendesen a remnant-ok szövegét... mert azért az az imunne nem mindig vicces :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32317) Rayner válasza TrollBalint (#32316) üzenetére


Rayner
őstag

Igen elolvastam es nem is volt semmi olyan immun ami indokolta volna. Mint látni el is kezdtem sebezni őket és egyszer csak megállt a dmg 😂😂😂
olyan bug lehet mint hogy ha meghalok a totemnek örökélete lesz és levernek mindent. Itt jelen esetben 3 percig néztem ezt a képernyőt (nem éppen pont ezt mert ez a 6. Portal volt), se a totem se a mobok nem akartak halni

[ Szerkesztve ]

(#32318) Har_melin válasza Plazmacucci (#32311) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem tudom, nem próbáltam. Azt láttam én is, hogy nincsenek oda érte, volt már ilyen a játék történetében.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32319) dante3 válasza Plazmacucci (#32313) üzenetére


dante3
addikt

Én is belefutottam hasonlóba, sem a Zombik/physical/, sem a skeleton mage-k nem tudták sebezni. El kellett futnom, mert olyanokat baxott rám, hogy ihaj. :DDD

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32320) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Engem rendszeresen oneshotolnak rare excavation mobok. Nem az ilyen oneshot dolgokat kéne elfelejteni ha a játékot szeretnék lassítani úgy, hogy mindent szarrá nerfelnek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32321) brunnehilde válasza Rayner (#32312) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Act1-ben volt ilyenem, ráadásul a hegyi szerpentinen, el sem tudtam menekülni előlük, amig a dasht be nem raktam, és még úgy is követtek fél mapon át. :D

Tegnap este elértem mapokig. Majdnem lvl70-en, nem mondhatni, hogy siettem. Shield Crush elég szépen megy, van egy 1500 armouros pajzsom, meg egy Scaeva, többi egyelőre teljesen random gear. Gyanitom, hogy kimaxolva a DPS azért elég OP lesz (PoB-ban egy ancestral protectorral már bőven 15m fölé vihető). Nem valószinű, hogy a kedvenc skillemmé válik, de kezd fun lenni, már kapott elég AS-t is.

A drop eddig nagyon gyenge, bevételem csak az exotic akármiből van. Actok alatt 1drb chaos esett, és 1 drb map! :)) Pár mapot futottam, ott se lett jobb a helyzet. Ráadásul ailments immunity nélkül mapozást el sem érdemes kezdeni, állandóan lekapja valami pillanatok alatt lifeomat, pedig actok alatt alig haltam. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32322) Har_melin válasza brunnehilde (#32321) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A spiked helyett érdemes egy southswing kesztyűt nézni, az 50% increaesd attack dmg-et ad offhandre

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32323) H_András válasza dante3 (#32293) üzenetére


H_András
tag

Tudnád linkelni (akár privátban is) vagy a profilt? kipróbálnám :R

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#32324) brunnehilde válasza Har_melin (#32322) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Kösz, ha hasonló még eszedbe jut, ird. :) Tuti, hogy egy még jobb, skillhez jobban passzoló gearrel akár a 20milla is kihozható belőle. Amúgy is, elég "könnyen" beszerezhető cuccokkat raktam be neki a PoB-ban, pl kesztyűre nem fog kelleni annyi accu, mehet rá AS is.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32325) dante3 válasza H_András (#32323) üzenetére


dante3
addikt

[link] Én ezt a buildet követem

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32326) Rayner


Rayner
őstag

Akit esetleg érdekel itt a totemes templarom. [link]
egyenlőre T5 mapig jutottam, van még benne bőven def és dmg is.

(#32327) Edge válasza brunnehilde (#32321) üzenetére


Edge
veterán

ez fura, én a currency-s ncptől már 2 exát kivettem, pedig mégcsak most értem el a mapozásig, viszont jó hír hogy egyelőre tök alap gearben 5l cyclone még jól muzsikál :) labból is márcsak überlab van hátra.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32328) Har_melin válasza Edge (#32327) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nálam a reroll currency szűkössége a gond, egyébként én is szívesen szórakozom vele.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32329) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Annyira trék a support gemek, hogy 80-as szinten még 5 linkben rohangálok, és nem is tudom mit tudnék még tenni hozzá :DDD

Ja és logbook se esik, kiborít.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32330) Lokids


Lokids
addikt

Nekem valahogy nem akaródzik elindítani a játékot. Marhára unom az actokat. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#32331) dante3


dante3
addikt

:DDD :))

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32332) Plazmacucci válasza dante3 (#32331) üzenetére


Plazmacucci
félisten

kabbe szupermárió

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32333) BoneDragon válasza dante3 (#32331) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az eddigi legszarabb ligában...hát, ez inkább balszerencse. :D

(#32334) dante3 válasza Plazmacucci (#32332) üzenetére


dante3
addikt

Ellátást kérek! :P

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32335) Patrick válasza dante3 (#32331) üzenetére


Patrick
addikt

Az szép, grat. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#32336) Argh!


Argh!
aktív tag

Lol . Ziggynek van left click számláló. 266 ezernél jár, gondolom ebben a ligában :D Bár annyi rengetegnek tünik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#32337) .LnB


.LnB
titán

Noob napló, "második fejezet".

Nos, a topik összefoglalója nagyon jó. A jövőbe lát. "az első pár karakterét gyakorlatilag mindenki elrontja". Ezzel meg is vagyok. :)

Úgy terveztem, hogy nem fogok új karit indítani az új ligában (konzolom játszom, tegnap indult az új). Végig akartam játszani előbb a játékot, és tanulgatni. De most, hogy szedtem magara egy kicsi tudást. Már látom, hogy mentek a passzív skill pontjaim minden fele, mint az ökör h*gyozás... Így ebből nehézkesen lesz potens build a végére. Tanulni viszont nagyon jó volt! Volt itt minden, Molten Strike-kal kezdtem, aztán Splitting Steel (ez is nagyon jó mondjuk), de végül megvan amit akarok majd, Lacerate Gladiator.

Első nekifutásra Act 7 végéig jutottam. És bőven haladós a buildem most is. Viszont annyi pontot tettem rossz helyre, hogy ha már úgy is itt az új liga, akkor újrakezdem tapasztaltabban. (ráadásul a következő napokban több időm is lesz picivel játszani) És így esetleg a mapozásra majd kijön az a plusz, amit a jelenlegi karim nem adna ki.

Jó a játék, behúzott.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32338) BoneDragon válasza Argh! (#32336) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mennyi klikket birnak kb az egerek? 50-60 milliót? Az akkor 2-3 liga alatt meg is van. :DDD Mondjuk nekem pont előző liga közben ment tönkre az egér görgőm...

(#32339) BoneDragon válasza .LnB (#32337) üzenetére


BoneDragon
veterán

Orb of regret-el tudod a passivjaidat visszaszedni, actok közbe meg kapsz pár remove passive pontot questekért. Ha mindegyik elfogyott, akkor tudsz tradelni, bár nem sok jót hallottam konzol traderől.

FF14-ről lemondtál?

(#32340) Edge válasza dante3 (#32331) üzenetére


Edge
veterán

Az gz, legalább meglett a unique belt achi :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32341) .LnB válasza BoneDragon (#32339) üzenetére


.LnB
titán

Orb of Regret-tel már "volt dolgom", itt segítettek a srácok. De most annyira mellé ment a build (szerk.: Vagyis igazából most nagyon durva a buildem a sztoriba, de később szerintem baj lenne a sok rossz helyre tett pontból), hogy nincs az a Regret mennyiség, ami helyrehozná. :) (na jó, biztos van, csak értelme nincs).
De a Passzív skilleket leszámítva is vétettem annyi kezdő hibát, hogy bőven megéri új karit kezdeni. Ez volt a tanuló időszak, igazából pont jókor is jött az új liga. Persze így is lesz még mit tanulnom, de már jobban fog menni az itemizáció, gemelés, és a currency-t se fogom úgy herdálni mint első próbálkozásnál.
És végtére is ez a játék lényege nem? Hogy új liga, új kari. :D

FFIX:
Teljesen letettem róla. Játszottam vele, de semmi sem fogott meg. Ráadásul koznolon az irányítás, nagyon körülményes. Gondolkodtam, hogy írok neked, de felesleges, csak egyszerűen nem jött be. :) Egyszerre kezdtem a két játékot, és a PoE lett az, ami behúzott.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32342) TrollBalint válasza .LnB (#32337) üzenetére


TrollBalint
addikt

regretet tudsz venni vendortól is. Fejlődés közben én láttam Act 3-ban, de biztos van még máshol is. Persze nem olcsó, de ha csak pár kell, akkor jó választás, mert néhány darabot nem sokan fognak eladni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32343) Edge válasza Lokids (#32330) üzenetére


Edge
veterán

Később se lesz jobb, megint végignyomni az atlast xedik alkalommal .... tegnap pont ezen filóztam hogy minek ha még most lassabb is ráadásul, a liga contentet meg ami van már kipróbáltam, bazi unalmas az is... szal nem tudom... én sem élvezem már annyira a gamét főleg úgy hogy ezen élvezeti faktoron nem hogy nem javítottak volna hanem rontottak is. Olyanná vált mintha muszájból kellene csinálni az meg nem szórakoztat. Egyelőre most így érzek...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32344) .LnB válasza TrollBalint (#32342) üzenetére


.LnB
titán

Tudom, tudom. Vettem is már korábban. De most kellene 30-40db kb. (nem tudom pontosan). És úgy is itt az új liga. Tök lelkesen fogok belekezdeni az új kariba, szóval nem búsulok, hogy ez így alakult. :) Ezért se akarom a mostanit rendbetenni. Majd a második jobb lesz. ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32345) TrollBalint válasza Edge (#32343) üzenetére


TrollBalint
addikt

a logbook-okra azt mondják jó móka. De nekem persze még nem esett egy sem :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32346) Argh! válasza BoneDragon (#32338) üzenetére


Argh!
aktív tag

Nekem logitech G5 van , 2005-ben vettem. Nem tudom hány millión lehet túl :D

(#32347) Edge válasza TrollBalint (#32345) üzenetére


Edge
veterán

Nekem már volt 3 db, az tényleg jó, de eshetne többször is. De az is csak egy újabb area ahol legyaksz egy rakás mobot aztán kinyitsz ládákat és csak a sok szar esik :DDD (pl. egy blight map sokkal jobbnak tűnik loot szempontból)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32348) BoneDragon válasza .LnB (#32344) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mondanám, hogy adok pár száz db-t, de konzolon rajtad kivül csak 1 valaki játszik innen, ha jól rémlik.

(#32349) la_cc válasza Edge (#32343) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem a Poe 2-vel kapcsolatban jutott ez eszembe, ha tényleg ugyanez lesz az "endgame" benne... :(

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32350) Lokids válasza Edge (#32343) üzenetére


Lokids
addikt

Kb... Alapból nem lenne bajom a nehezítéssel, de miért kell 9000x végigmenni a legunalmasabb részén?
A liga kontent tényleg nem valami extra. bár akár jó is lehet, ha valakinek jól adja a random (fenti headhunter).

If you chase two rabbits you will lose them both.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.