Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

hááát, nem ez lesz minden idők legsikeresebb liga startja (játékosban). A steamcharts szerint 116 ezer volt most, az előző liga 155 ezer. Viszont talán a szerverek így majd jobban bírják.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32202) Kelvin válasza Har_melin (#32201) üzenetére


Kelvin
őstag

Azt se felejtsd el, hogy az előző liga pandémia alatt volt szar időben home office mellett. Most meg nyár van, szabik, nyaralás, jó idő.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32203) Har_melin válasza Kelvin (#32202) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Persze, de ez a járvány nélküli nyitásoknál is gyengébb, még ha nem is ennyivel. A befektetők meg nem magyarázatokat, hanem szépen emelkedő számokat szeretnek látni.

Amennyire belenéztem a streamekbe, elég sokat nehezíthettek. Két és fél órával a kezdés után még mindig csak A3-A4 környékén járnak, máskor ilyenkor már "first on ... map" szövegeket irkálta ki a rendszer.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32204) tibee77


tibee77
őstag

Baszki, masodik ligastartom aminel nem tudok ott lenni (ejszakai müszak fck yeah) es persze semmi gond nincs a belepessel, nem dczik a jatek minden sarkon, stb... :DDD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#32205) Rayner válasza Har_melin (#32203) üzenetére


Rayner
őstag

Ez bizony egyértelmű jelzés hogy félrement a roadmap... a befektetők nem lesznek boldogok... 2019es kezdés... lesz itt fejmosás. Nem vagyok rosszakaró de 40k lemorzsolódás elég durva

(#32206) BoneDragon válasza Rayner (#32205) üzenetére


BoneDragon
veterán

Te GGG alkalmazott vagy, hogy mindig a befektetőkön pörögsz? :DDD

(#32207) Rayner válasza BoneDragon (#32206) üzenetére


Rayner
őstag

Szerencsére nem, akkor nem ez lenne😂😂😂
Ettől függetlenül este néztem streameket. Borul mindenki szépen. Tény hogy lassítani azt sikerült😂 viszont már most láttam egykét jó startert (ranger) és az új ligamechanika is baromira jó lett

[ Szerkesztve ]

(#32208) BoneDragon válasza Rayner (#32207) üzenetére


BoneDragon
veterán

En most zizre neztem ra, latom uj karakterrel van... :DDD

(#32209) Plazmacucci válasza Rayner (#32207) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amióta megvan a shattering steel én olyan gyorsan haladok mint régen. Egyelőre.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32210) 0karmacoma0 válasza Rayner (#32205) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Mondjuk attól függetlenül, hogy sok mostani változtatással nem értek egyet, kifejezetten szimpatikus, hogy nem azt csinálják amit a többi cég. Ez az állandó növekedési kényszer, meg a befektetőknek való megfelelés, a világ elpusztítója, minden művészet és szórakoztatóipar megmételyezője. Ha ők mernek szarni erre, akkor respect.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32211) Rayner válasza 0karmacoma0 (#32210) üzenetére


Rayner
őstag

Saboteur icetrap lett a befuto startra eddig ahogy nézem, playstyle is tetszetős

(#32212) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A liga tartalmat egyébként csinálja valaki? Amennyit láttam a streamekből (igazából nem volt sok, tehát lehet, hogy csak rosszkor néztem bele), a legtöbben skippelik.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32213) Mirman válasza Har_melin (#32212) üzenetére


Mirman
őstag

Én Steelmaget néztem ő leveling alatt is csinálta elég sokat , ugy tűnt megéri. Ránézésre élvezetes a liga , tényleg egy optimalizált Abyss kb .

Nagyon nyomnám már a ligat, váltottam konzolra úgyhogy 1 hetet még várni kell . :))

(#32214) Plazmacucci válasza Har_melin (#32212) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csinálom de nem a profit miatt. Gondolom az elején meg sem éri farmolni az alacsony számú shard drop miatt. Szerintem jópofa, és hozza az xp-t.

Ja igen, a mana multiplier kegyetlen. 4 linkben 20 egyet ütni. Szerinted mennyi manám van? :D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32215) Argh! válasza Har_melin (#32212) üzenetére


Argh!
aktív tag

Én csinálom, Haggletől szedem ki a chaosokat :D

(#32216) Edge


Edge
veterán

van vmi trükk hova érdemes letenni a robbanószert? a gamblerek rendre olyat mutatnak amire nincs meg a spec currency-m és ez kezd kicsit frusztrálni.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32217) Argh! válasza Edge (#32216) üzenetére


Argh!
aktív tag

Van exchange is, be lehet cserélni currencyt

(#32218) Edge válasza Argh! (#32217) üzenetére


Edge
veterán

cool thx, nem vettem észre csak rohanok előre :DDD

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32219) Lokids válasza Argh! (#32217) üzenetére


Lokids
addikt

Hogyan?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#32220) Argh! válasza Lokids (#32219) üzenetére


Argh!
aktív tag

Városba van npc ami cserél.
Lvl 25ös Tabula, ahhahah :D

[ Szerkesztve ]

(#32221) Argh!


Argh!
aktív tag

Vannak cursor beállitások, ha valaki nem nézte volna :)

(#32222) m.lala


m.lala
aktív tag

Azért egy szép kéket berakhattak volna, namindegy ez is tök jó. :K

Azé a sok nerf, elhibázott kommenikáció stb dacára..én csak azt mondom mondjatok még egy ilyen típusú játékot amiben ennyi tartalom van és ennyire leköti az embert napi pár órára.

Deadeye-t kezdtem, tartom a tervet sokat lassultam, de ijászként azért kezelhetőbb, perpill brutális lvl 30. :U
[link] AF bácsi, a mirroros buildje atyja egyik kezdőjét választottam, majd átrakom idővel ice shot-ra.
Viszont a rain off arrows annyira tetszik, mig birja kakaóval nem is váltok nagyon, mert csak lököm az egeret és hullik a nyil...közben meg éneklem az aranyeső a szép kis házra c nótát. :DDD

A shrapnel ballsita egy jó dolog...kezdetben segitett a sebzésben, de azt vettem észre a legtöbb boss/mob annyira egybites, hogy azt támadja, és ilyen inséges időben mikor a DPS aranyat ér, tökéletes céltábla mig én csak kényelmesen a sarokból szétlövök mindent.

Amúgymeg menyit érhet ez a game/cég? Megkéne venni, dobjuk össze rá a lét, pár újítással hülyére keresnénk magunkat. ;]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32223) Plazmacucci válasza m.lala (#32222) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már megvettèk a kìnaiak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32224) brunnehilde válasza m.lala (#32222) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ahogy Plazma is irja, ezzel elkéstél. :P ;)

"A former independent developer, the studio was acquired by Chinese tech company Tencent in May 2018".

Egyébként nem a játékot szidjuk, hanem a fejlesztők hülye húzásait. Az előtt bárki emelheti a kalapját, amit ebben a játékban összehoztak, összeraktak, műfajának messze a legjobbja, de látjuk, hogy pár épeszűbb húzással, és apróbb javitással még jobb lehetne. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32225) BoneDragon válasza brunnehilde (#32224) üzenetére


BoneDragon
veterán

De nem erdekuk, 10 eves mentalitast eroltetik, egyszeruen nem akarnak fejlodni...
Neztem streamet, eleg szanalmas ez a liga mechanika megint. Ezerszer volt mar keres a fejlesztoktol, hogy ne legyen uj currency es ne kelljen millioszor kattintani, de ugy latszik szarnak mindenbe bele.
Liga mechanika:
-bomba lerak 3x
-felrobbant az ujabb click
-isten tudja hany fele uj currency felvesz es foglalja a helyet az inventoryban
-megint kattint npcre, hogy megnyissa neked a currency stasht es belepakold, vagy kiportolsz bepakolni

Es meg kitudja mi van, tobbit nem lattam. Ezek tuti ragasztot szivnak liga fejlesztes kozben, elmebetegek. Kivancsi vagyok hany embernek lesz inhuvely gyulladasa ettol a szartol. :U

(#32226) Mirman válasza BoneDragon (#32225) üzenetére


Mirman
őstag

Hisztizz még, kevés volt ebből úgyis :C :U

(#32227) BoneDragon válasza Mirman (#32226) üzenetére


BoneDragon
veterán

Lehet neked hiszti, de ezek tények. :U

(#32228) Patrick válasza Argh! (#32221) üzenetére


Patrick
addikt

Bizony-bizony, nem is értem miért kukkantottam oda bele, és lám, végre... :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#32229) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vicious projectile supportot elfelejtették nerfelni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32230) Badlof2k válasza BoneDragon (#32225) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Alig 2 perc az egesz procedura nekem ,meg kampany alatt , mi a gond? Millio mas dolog esik igyis , felveszed vagy sem a te dontesed , de messze nem olyan tragikus mint ahogy leirod , foleg hogy stackbe esnek .

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#32231) BoneDragon válasza Badlof2k (#32230) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igaz, kihagytam a felsorolasbol hogy ladakra kulon kattint, aztan a currencykra...
Itt nem a hosszal van a gond, hanem a rengeteg kattintassal. GGG maniaja, hogy minel tobbet kattintson a player. Kattintas fetisuk van.

(#32232) Rayner válasza Badlof2k (#32230) üzenetére


Rayner
őstag

Amúgy erre meg már ott a technológia... kb 15éve a silkroad onlineban volt pet ami összeszedte a lootot. Külön be lehetett állítani milyen tipusokat szedjen fel. Mikrotranzakcioban azt hiszem $10volt ... egyébként meg egy alapvetően point and click arpgben vicces lenne nem kattintgatni😂😂😂😂

(#32233) Plazmacucci válasza Rayner (#32232) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kínában van autoloot, meg megvehetetd a halott HC karaktered vissza a HC ligába.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32234) Patrick válasza Rayner (#32232) üzenetére


Patrick
addikt

Silkroad, te jó ég, azzal kezdtem ez a fajta világot... hát nem ma volt az biztos. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#32235) Edge


Edge
veterán

Hát érezhetően lassabban lehet haladni, olyan érzés mintha a dps nem lenne elég, mivel a mobok hpja több, ok mégcsak act5ben vagyok de emlékeim szerint ennél gyorsabb haladás volt cycgladdal.

Második karinak majd nézek vmi glasscannon buildet, mert most elöre félek a mapozástól ha lassú lesz az is akkor muszáj váltanom, ok nem zoomzoom kell, de 1hitelni azért nem ártana a mobokat, vagy a gladit mégjobban dpsre hegyezem ki, leszedem a védelmi nodeokat.

Viszont olcsóság van, perf praxis 2. napon sose volt 4c vagy alatta.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32236) Plazmacucci válasza Edge (#32235) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi az a Praxis? Ez blood magic liga :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32237) Edge válasza Plazmacucci (#32236) üzenetére


Edge
veterán

hát azt inkább kihagyom :) ok létezik lifetap is de nem vmi kényelmes.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32238) forguet


forguet
senior tag

7 órát tudtam játszani a ligastart óta, ez act 6 kezdésre volt elég...tényleg egy kicsit lassabban lehet haladni - mondjuk én soha nem rohanok, 10 óra volt a leggyorsabb story finishem liga kezdésnél. Liga mechanika not good not terrible eddig, remélem később jutalmazóbb lesz.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#32239) Rayner


Rayner
őstag

Nah holnap este nekikezdek én is a ligának... eddigi starterek kb számomra mind kuka így megpróbálkozom a Forbidden Rite totem templarral. Eddig talán ez jön be legjobban

(#32240) Plazmacucci válasza Edge (#32237) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én kiraktam mind a négyet ott, nincs mana gond, pride aura meg elég. Az átdolgotott shield throw is jó, act nyolcban 4 linken simán elvagyok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32241) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

én most érdemi játékidő nélkül (jó, ha A1-ben WP-től WP-ig van időm egy menetre, még mindig Brutus előtt vagyok) próbáltam a ShieldCrusht - érdekes. Már a Mud Flats után lehaltam egy kék viziszörny bagázstól vagy ötször, mire sikerült annyira megritkítani őket, hogy legalább átfértem közöttük, igaz, egy nullás pajzzsal. Amikor végre sikerült egy egy szinttel jobbat venni (10 armor helyett 53), rögtön élhetőbb lett a világ, de a mana igénye már egy supportnál is folyamatos menedzselésre szorul, annyira meg nem erős. Nincs vele különösebb tervem, igazából csak annyi, hogy ha már tétje nincs, akkor ne ugyanazt fussam, amit eddig.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32242) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Én is inkább real life funnal töltöttem a szombatot, így csak act 5-ig szenvedtem el magam.
Eddig ami tetszik: Act 1 rebalanceal nem volt nagy gondom, kifejezetten jól néznek ki az új dolgok, nem éreztem túl nehéznek az actot, összességében szerintem előnyére változott.

Ami nem: Későbbi actokon egy 4 linken is nehéz manage-elni a manát attack buildel. Valószínűleg ha mapok környékén lesz elég dmg a mana leechez, sokkal jobb lesz a helyzet, de nevetséges, hogy olyan fightoknál ahol nincsenek addok, két mana flaska se elég, és azért kell kiportolnom, mert nincs manám. A Maligaro sub boss nehezebb volt mint Malachai, mert az előbbinél nem volt mivel feltölteni a flaskákat, cserébe meg sztem több a HP-ja mint eddig. Totál fölösleges szenvedésnek érzem ezt. Nyilván caster buldel van elég mana regen node, de attack builden nem nagyon segítenek a jobb alsó részen találhatóak.
A ligamechanikából jó sokat csináltam, érezhetően visszavették a droppokat a korábbi ligákhoz képest. Alig esett unique, míg régebben az aktuális liga remek forrás volt a korai gearezéshez. A kis köröcskék nekem nagyon bugosak, nem tudom mit rontok el, de 80%ban van olyan láda ahová nem ugrik be a kör. Pirosba mutatja, és ki kell kattintani, arrébb menni és akkor talán van 3 pixel, ahová berakva beugrik a helyére a zöld kör. Rettentő idegesítő.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32243) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#32242) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azt én sem értem, hogy időnként miért nem engedi lerakni a töltetet? Nekem úgy tűnt, mint ha adott maximum távolság lehetne a három töltetre összesen. Ha leraksz egy távolit elsőre, akkor már csak egészen közel tudod a mások kettőt.

A dropra én nem panaszkodom, esett egy quill rain el is ment gyorsan 3c-ért - A1 közepén még soha nem voltam ilyen gazdag! :DD Viszont most gyorsan beszaladtam Brutushoz, és ahhoz képest, amit videókban láttam, hogy gyakorlatilag végigkergette a delikvenst (OK, ranged builddel), én leálltam az ajtóban és addig ütöttem, amíg megpusztult. Érdekes módon most még mana gondom sem volt. Fura.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32244) KJ82 válasza Har_melin (#32243) üzenetére


KJ82
senior tag

Nekem az a furcsa hogy eddig szinte két szintenként esett valami unique, + rögtön act 2 elején egy chaos orb........vagy én vagyok szerencsés eddig, vagy valami drop változás van.

Néha nekem se engedi letenni a töltetet, főleg ha nem valami szabad térben van. Ennek ellenére tetszik ez a dolog, ultimatumban a sok szörny egyszerre spawnolásától néha rendesen belaggolt és már halott is voltam mielőtt meg tudtam volna mozdulni.

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700

(#32245) Plazmacucci válasza KJ82 (#32244) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem csak nincs szerencsétek. Hullik a unique rendesen.
Spectral shield throw gladiátorral eddig megbsztam minden kontentet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32246) Har_melin válasza KJ82 (#32244) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Annyiból nekem egyértelműen jobban bejön az excavation, mint a két előző, hogy sokkal kevsébé érzékeny a spawn pozícióra. Sőt, kifejezetten lehet taktikázni. Itt nem gond, ha egy zárt, folyosós helyre spawnol, mert robbantok, elszaladok valami útszűkülethez, beállok és szépen leverem ahogy jönnek sorban.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32247) Edge válasza Plazmacucci (#32245) üzenetére


Edge
veterán

Saját build vagy esetleg pob linket tudsz adni? Érdekelne. :R

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32248) Plazmacucci válasza Edge (#32247) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link] ez.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32249) freddirty


freddirty
senior tag

csak úgy kíváncsiságból bementem standardra, hogy lássam hol rontotta el a GGG. Változóan maxolt de azért általában nem szar karikkal endgame tapasztalat 16 q70%+.
Mjolnir cyclone, arc build, lvl97 7.3k ES: Elsőnek ezzel mentem be, de már apatch előtt sem volt sem bosskiller, sem túl tankos de a map clear tetszett 1-1 mapboss néha leverte régebben is. T16 corrupt mapra mentem be, mert akkor az összes standard map kilockolódik. Hiba volt :) A map clear még ment, de egy lockbox nyitásakor úgy elszállt az a 7.3k Es mintha nem is lett volna :) A Siege map bosst képtelen voltam leverni, elfogytak a portalok. És persze minden halál után, mind a 8 aurát aktiválni kell újra... Szóval build halott. (bár ahogy nézem a poe is :) )
Következő a flicker strike lvl96 gladi volt. Ez tulajdonképpen brunne cyclone buildjétől nem messze levő map clear kari. Szépen hozta is amit kell, T16 burialt ugyanúgy pucolta ahogy eddig. Sosem volt egy bosskiller, mostanra ez odáig fajult, hogy percekig(!!) ugráltam a boss körül mire meglett. Nem ment el portál, de nagyon szar volt. Ez így már használható lenne, de nem fun. Kuka ez is.
Jött a freezing pulse totemes hiero lvl96 kari T16 iceberg map. Ezt a karit általában aztiri killre használtam már csak. A mapot közepesen vitte, kapott nagy pofonokat azért. Mapboss néhányszor leverte, de régen játszottam vele, vszleg tanulható egy jó szintre ami a map bossoknál már nem jár halállal. Rádobni pár rontást a bossra majd jó messzire elhúzni onnan és hagyni a totemek tegyék a dolgukat. Ez már nem kuka, de nem annyira fun játszani vele, de végülis működik. Sirushoz már nem mennék be vele, patch előtt még lehozható volt vele, most már biztos nem tudnám.
Cold BV pathfinder, full harvest legacy mirror tier gear, lvl99. T16 iceberg. A map clear jó, a flaskák érezhetően vacakabbak, de működik szépen a legacy explo chest. Map boss is megvolt vele, de már sokkal lassabban. Már az előző patchben is nerfelték, látszott is rajta, de még a kedvenc karim volt. Sajnos a mapon a metamorph megfektette. 34%->24% xp. Nem mintha számítana, de azért azt a 34%-ot ez a kari sima mapozással hozta patch előtt anélkül hogy bármire kellett volna nagyon vigyázni, és volt abban a 34%-ban 1-2 sirus is...
Van még ED, amit lehetne próbálni, de ahogy hallottam elég halott a single damage így már nem látom értelmét. Cyclone, golem build, meg legacy ES strengthstacker chief kari is volna még, de hát őszintén szólva nincs nagyon kedvem piszkálgatni a poe-t jelen állapotában.
Lássuk októberben sikerül-e életet lehelni bele, mert jelen pillanatban nem igazán látom értelmét egy új build építésének, mert teljesen értelmetlen nolife grindelés lenne csak valamit felhúzni 95+ szintre.

fred

(#32250) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azért valóban vannak gondok. Nem csak az a baj, hogy behozták ezeket az immune faszságokat, de még bugos is. Ott az immune to physical kő, gondosan körbe rakom, nehogy zöldüljön, de még is csak valahogy mindegyik mob immunis lesz... Meg alapból ez az ötlet... A leg nagyobb baromság volt áthozni Diablóból. Abban is ezt utáltuk a legjobban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.