Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) Edge válasza Har_melin (#32497) üzenetére


Edge
veterán

Engem akkor szórakoztat a poe pl. amikor jól haladok, ha folyton olyan akadályba ütközöm amit nem tudok megcsinálni az frusztrál és nem szórakoztat, szerencsére volt pár jó droppom és felpimpeltem a gladimat, paradoxica,surrender,ryslatha,daresso chest, abyssus cyclone enchantal és most úgy haladok mint forró kés a vajban, sokkal élvezetesebb így, ez az igazi.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32502) .LnB válasza TrollBalint (#32498) üzenetére


.LnB
titán

Megvárom, csak nehogy ne vegyem észre majd. :)

Most először átböngésztem a mikrotranzakciós cuccokat. Azért csak most, mert hajlamos vagyok ilyen "hülyeségekre" költeni ám.. :D És hát vannak árak. De óriási pozitívum, hogy egyik sem kell. A Stash tab-ek talán igen, de annyit (és többet is szerintem) megér ez a játék.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32503) Plazmacucci válasza Edge (#32501) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én összefarmoltam egy karakterrel kb 10 exaltot, de egyszerűen nincs motiváció folytatni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32504) TrollBalint válasza .LnB (#32502) üzenetére


TrollBalint
addikt

Gondolom konzolon is úgy megy, mint pc-n, és akkor sárga betükkel kiírja a játék időnként (ha van, akkor többnyire pénteken kezdődik és vasárnap / hétfőig tart) de a főoldalon is kint szokott lenni talán. De ha nem felejtem el, akkor majd szólok. Csak ne felejts el szólni, hogy szóljak :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32505) .LnB válasza TrollBalint (#32504) üzenetére


.LnB
titán

Rendben. :D Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32506) Edge válasza Plazmacucci (#32503) üzenetére


Edge
veterán

bennem most feléledt a lelkesedés, bizonyítani szeretném hogy a nerfek ellenére is le fogom nyomni majd A9 sirust pl ugyanazzal a buildel kb. mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32507) m.lala


m.lala
aktív tag

Én meg kérdeznék, aki jobban benne van a mechanikában, mert picit meginogtam.
Szóval ice shot deadeye, node kell a cucc és nem fogok farmost kezdeni, mert csak azért se. Szóval az lesz a főkari és lightning arrow lett a farmos, mert hasonló cuccban jobbnak érzem.
A kérdés csak annyi, mert nem találtam túlságosan nekem tetsző változatot mivel járok jobban?

A.
The tempest íj /La+inspiration+elemental damage+mirage +added lightning+? és itt a kérdés adná magát pl. egy added cold vagy egy lightning penetration. Melyik lehet a jobb mennyit számít a penetration mert az added cold a dps-ben szépet mutat.
B.
Az ellenfele pedig chin sol La+inspiration+elemental damage+mirage +added lightning+physical to lightning.

Melyik lehet az erősebb véleményetek szerint, próbálgatom, de itt a pob most nem mérvadó, mert empirikus úton kéne kitesztelnem max T 10-ig nem tudom hogy a chin sol a brutál phys dam miatt amit elméletben 50% a skill+50% a gemmel fullosan átkonvertál, mert átkonvertál, egyáltalán összeadható a kettő?
Vagy a full lightning tempest lehet e a jobb? :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32508) TrollBalint válasza m.lala (#32507) üzenetére


TrollBalint
addikt

ennyire specifikusan nem tudom a választ a kérdésedre, de a penetration az amolyan "more damage'-nek tekinthető. Az added cold (vagy akármi) hozzáad mondjuk 100-at a sebzéshez, de abból lefog jönni az ellenfelek ellenállása, szóval nem fog 100-t sebezni. A penetration-nél pedig ha van mondjuk 10% penetration-öd, akkor 10%-kal többet sebzel az adott elementből. Bár a tooltip nem mutatja (PoB talán igen)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32509) la_cc válasza .LnB (#32502) üzenetére


la_cc
addikt

Ha most játszol vele, felesleges várni, mert nem fogsz sokat spórolni. Add meg a game-nek, amit meg kell és élvezd inkább a jelenben. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32510) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Ez a robbantós doboz baromi hülyén van megcsinálva. Nem elég, hogy nincs egy megerősítő kérdés, ha még nem raktam le az összes töltetet, hogy tényleg most akarok-e robbantani, ha egyszer véletlenül rákattintasz, akkor lockol, akkor is, ha közben próbálnám megszakítani az akciót. Ma háromszor fordult elő, hogy véletlenül rákattintottam, miközben azt a rohadt kört próbáltam elhelyezni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32511) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Logbook chestekből vagy monsterekből esik? Most esett ki a harmadik a ligában...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32512) TrollBalint válasza Har_melin (#32510) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez ismerős, én is jártam már így ... :(((

A Remnantok - emlékeim szerint - monsterekre (runic) adják a bónuszt, hogy dobhatnak logbook-ot. Eddig nekem 3 v. 4 esett, de nem tudom esett-e chest-ből. Monsterből biztos vagyok benne, chestből talán...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32513) Plazmacucci válasza TrollBalint (#32512) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lige start óta chesteket robbantok, célirányosan :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32514) Har_melin válasza Plazmacucci (#32511) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én is úgy emlékszem, hogy a runic monsterek dobhatják, a remnantok a drop esélyét növelik. Nekem eddig kettő esett, érdekes módon mindkettő a félbehagyott shield crush karinál. A hieroval már lehagytam, de ennél még semmi.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32515) .LnB válasza Plazmacucci (#32511) üzenetére


.LnB
titán

Tegnap megcsináltam egy olyat, hát én nem estem hanyatt tőle. Fura ez a mechanika.. én annyira nem élvezem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32516) Edge


Edge
veterán

Én már 10+nál járok és csak most értem el a piros mapokig, akkor vagy mákom van, vagy csak tök véletlen jól pakolom le a cuccost, mindig úgy szoktam hogy a lehető legtöbb mob módosítós marker benne legyen a láncban.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32517) Rayner válasza Edge (#32516) üzenetére


Rayner
őstag

jaja én is úgy szoktam, már vagy 15 biztos esett és 3x öltem a kaszást. mondjuk nem dobott semmi értékeset :D

(#32518) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ja hát kincset én sem találtam. Viszont veszem a törpénél a kártyákat, onnan esett már fiend.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32519) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Én mindig végignézem a remnantokat, hogy milye módosítok vannak (inkább chestekre, vagy inkább monsterekre) és aszerint építem ki a pályát. Ha inkább monsterekre, akkor probálok minél több runic mostert megidézni (vagy kirobbantani? :) ) ha chest, akkor meg minél több lehetőleg sárga v. piros chestet lefedni.
Act 7-ben esett valamelyikből tegnap egy exalted :) az első a ligában

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32520) BoneDragon válasza Plazmacucci (#32511) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mintha pont most reggel lattam volna redditen errol temat, de csak ra pillantottam. Az alapjan chestbol nem eshet.
Aztan lehet hulyeseget irok, nem nagyon kovetem mi tortenik...

(#32521) tibee77 válasza m.lala (#32507) üzenetére


tibee77
őstag

En miutan egy raidert kezdtem stormrain-nel, azon nyomban atalltam LA-ra 6linkben clearre es ugyancsak LA 5linkben barrage supp gemmel bossokra. Aztan rajöttem, hogy raider sehol sincs dps-ben es clearben a deadeye-hoz kepest igy valtottam ascendancyt. Clear nagyon jo lett, bossok gyengen mentek az 5link miatt. Death opus ijam es hyrri chestem volt. Aztan vettem egy voidfletcher ilyat, na azzal mar bossok sokkal jobban mentek. Minnel több extra projectileod van az a tegez annal erösebb. Ezert ugymond lowbudgetre en csak death opust hasznalnek, dying sun flaskat es voidfletcher tegezt.ezekkel a LA eleg bitang tud lenni, valoszinü, hogy Iceshit ugyancsak, annak meg több kakaot ad a hyrri chest. Tegnap viszont meguntam, a karit es gondoltam atallok ujra raiderre es kiprobalom a buffolt spectral shield throw skillt. Eladtam mindemet es most ott tartok hogy a 6link lioneyes chesten, egy encsas fejesen meg egy eleg baba shielden kivül (1300 evasion, 320 ES es meg nincs qualitys mod a benchröl szoval ezek meg mennek feljebb) nem lesz semmi kb. a karin mert nem maradt masra penz. :DDD remelem higy ezek majd carryznek nagyon mert gyürükön kb. semmi dps nem lesz csak life - resist meg strength, mert megint vennem kell egy rakat regretet, hogy atalljak raiderre deadeye-rol. A ligaban mar kb. 70 regretet elvertem, most megint 80at. :C

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#32522) Plazmacucci válasza tibee77 (#32521) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rendes shield kb 2700 armornál kezdődik :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32523) Rayner


Rayner
őstag

ÓÓÓ a rohadek GGG kiszedték az essence map módosítót 2c-ért??? :((( :(((

(#32524) tibee77 válasza Plazmacucci (#32522) üzenetére


tibee77
őstag

Kiveve ha az ember zoomer-crites raidert csinal. ;]
Van valakinek vele tapasztalata?marmint a raider crites verzioval?

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#32525) Plazmacucci válasza tibee77 (#32524) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:N

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32526) Rayner


Rayner
őstag

Akit esetleg érdekel, itt a jelenlegi buildem. [link]
még van pár dolog amit fel kell tenni rá, többek között egy 6L bodyt.
Így ebben a formában nagyon jó map farmolós T12-14 mapok sima ügy mint kés a vajon.
Van még benne bőven dmg szóval T16-ot fogja tudni ugyanúgy farmolni mint mondjuk egy cycglad. jelenlegi budget olyan 2-3 ex körül van. de az endgamere kell egy 4exes body és egy 3-4exes jewel + legvégére egy watchers's eye ami olyan 8ex most. nagyon szeretem mert cycloneba megyek és ARC csapkod teljes képernyős a clear. ha meg közel jönnek és cyclone elkezd hitelni akkor bekapcsol a Manabond és jön a bivaly sebzés. most úgy állítottam be a manaregent és a skill manacostot, ha elnyomom az arcane cloack-ot akkor a mana szint 30-50% körül mozog ez pedig felnyomja a sebzést brutálisan ARC 24-45k Manabon 75-105k :D
szerintem a jelenlegi nerfek miatt ez most egy nagyon jó és olcsó build

(#32527) Rayner


Rayner
őstag

Mostanában tűnt fel hogy az eddigiekhez képest a belső terekben ilyen tök sötét van, ez valami új vagy valami el van állítva? mert nem ilyenek voltak ezek a mapok

(#32528) Pahli válasza Rayner (#32527) üzenetére


Pahli
tag

Szerintem a 143 életerő a bűnös
Paint Attument mellett van egy node, Arcane Vision tegyél rá 1et

[ Szerkesztve ]

(#32529) Rayner válasza Pahli (#32528) üzenetére


Rayner
őstag

basszus... :R

(#32530) gdevil válasza Rayner (#32526) üzenetére


gdevil
aktív tag

Jó ez, de az az én bajom,hogy már megint cyclone-ozni kell. a múlt ligában COC-m volt, előtte is cyc gladiator, most jöttek az új skillek, a Manabond is tetszik nagyon, de csak cyclone verzió van , ami bevált.
A forbidden rite is tetszik, de ott meg totemmel megy zsírul. Az meg úgy nem tetszik. Valahogy az az érzésem ebben a ligában, hogy jóval kevesebb a "választék" a skillek között. Vagy jóval több currency-m kellene hogy legyen. Francba.......

[ Szerkesztve ]

(#32531) Rayner válasza gdevil (#32530) üzenetére


Rayner
őstag

Ez még csak az eleje, 2 hét telt el ligából, sok build még csak most fog jönni. sok új skillnél még nem találták meg a megfelelő geart...

Sok logbookban eddig kaptam oneshotot és eddig nem értettem miért... nesze neked ES build...ezt figyelni kell mert kapom a oneshotot :D
Monsters kill things with 20% life or lower.

[ Szerkesztve ]

(#32532) Edge válasza Rayner (#32531) üzenetére


Edge
veterán

lol ez mien módosító már :DDD

más: az egérmutató méretet kicsit átdolgozhatnák, mert tök gáz jelenleg szerintem.
Van a pici a még kisebb és a baszom nagy... :DD a medium és a large között qrva nagy a difi...

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32533) Har_melin válasza gdevil (#32530) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ott a shield crush, ott a spectral shield throw, mindekettővel tolnak lvl8 Sirusokat, egyik sem cyclone vagy totem. A SC-ból ráadásul van Gladiator, Slayer vagy Berserker is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32534) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Végre átváltottam a Manabondra a Forbidden Rite-ról. Előtte persze elszámoltam a Mjölner str és int igényét, szóval kellett oda-vissza pakolni a visszaszedett pontokat :W , de egyelőre tetszik. Nekem mondjuk a FR totem is bejött és ahhoz képest, hogy semmit nem költöttem rá és úgy jó 25-30 ponttal alul volt szintezve (mert a Manabond igényei szerint pakoltam), nagyon kellemesen és főleg biztonságosan lehetett vele haladni, nulla gearrel.

A Manabondnál még ki kell találnom a ritmust, hogy az Arcane Cloak állandóan rajtam legyen. Az azért egy elég combos védelem és dmg buff, csak most a gyalogláson van, azt meg pörgés közben nem használom.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32535) Rayner válasza Har_melin (#32534) üzenetére


Rayner
őstag

Fentebb linkeltem egy képet azon látszik hogy nekem hogyan van elrendezve baljobb klikk csak az ER gombokat nyomogatom meg az 1est amin a mana flaska van(tobbi automata) nagyon kényelmes így

(#32536) m.lala válasza tibee77 (#32521) üzenetére


m.lala
aktív tag

TrollBalint
Köszi, ez nagy segítség, akkor rámegyek 6.linken a lightning penetration-ra. :K

tibee77
Köszi neked is hasznos infók :R
Perpill a 3 asból amit irtál /az ij, a tegez és a flaska /még egy van meg, a flasi 60c, a tegez 1ex és biz szégyen nem szégyen még nincs ennyim.
A droppom nulla még sosem volt ennyire rossz és rá kellett jönnöm középkezdőként lehet, hogy sokat kell játszani de érdemes tudni mit és hogy érdemes kell farmolni. Eddig mindig ki alakult, ahogy haladtam előre, most nem, szóval bújom a videókat is.

Mi volt az LA 6 linken? Nekem végül a 6. egy penetration lett, ij pedig egyenlőre maradt a tempest, mert annyira gyors, hogy nagyon aztán amikor meglesz a két kulcs item, akkor váltok.
Az ice shoot nagyon jó lesz, de oda is kellenek a cuccok anélkül az LA erősebb szerintem.
Én most 4 spectral követ szintezek nagyon felkapták.;]
Az tuti kövi kezdőnek legközelebb olyat választok, ami helyből max 60-80 c ből elugrik legalább T10-ig.
Seismic Trap saboteur [link] cirka 60 c-ből, csak utálom a játékot vele, de tény, hogy hatékony.

Mikor meg úgy érzem kiégek, rájövök mit akarok na valami ilyesmit:
és ez ice shot, szerintem 3 hónap alatt átlag user ezt nem rakja össze, nem véletlen standard:
[link]
Loot eső, azt hiszem ez az ami felvillanyoz. :U

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32537) gdevil válasza Har_melin (#32533) üzenetére


gdevil
aktív tag

Nem tetszenek ezek a skillek. Shield melee nem az én világom.
Manabond, Forbidden Rite tetszenek, de mint irtam, még a self-cast nem igazán megy. Valószínűleg tényleg várnom kell még.

[ Szerkesztve ]

(#32538) gdevil válasza Rayner (#32531) üzenetére


gdevil
aktív tag

"Ez még csak az eleje, 2 hét telt el ligából, sok build még csak most fog jönni. sok új skillnél még nem találták meg a megfelelő geart..."

Ebben bízom én...... :)

(#32539) Plazmacucci válasza gdevil (#32537) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát akkor jatsz shield projectilet :DDD úgy is az a meta.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32540) Rayner


Rayner
őstag

Tudom nem szereti itt senki, de nerfhammer után 3+5L-el sokkal lassabban de sikerült elérni T16-ot (már csak a minmax van hátra)

(#32541) Pahli


Pahli
tag

Amúgy ennek a royale módnak mi az értelme. Találsz 1 jó gamet? = win

WTF :F

(#32542) Har_melin válasza gdevil (#32537) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Jó, de akkor nem az a baj, hogy "már megint csak a cyclone" van, hanem neked egyedül a cyclone tetszik, hiába van egy csomó más lehetőség is.

"Joliot Curie téri, ötödik emeleti, kétszobás, alkóvos, beépített konyhabútorral fölszerelt, Sas-hegyre néző lakásomat sürgősen, ráfizetéssel is elcserélném Joliot Curie téri, ötödik emeleti, kétszobás, alkóvos, beépített konyhabútorral fölszerelt lakásra, a Sas-hegyre néző kilátással."

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32543) Har_melin válasza Rayner (#32535) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én egy másik (egyelőre olcsóbb) változattal megyek, az Manastormot használ pajzsnak és az kapásból leszedi a manát, ha spellt használok. Egyelőre ez nem gond, szerintem hosszabb távon sem lesz, de majd meglátom. (Eleve majd meglátom, mennyi lesz a hosszabb táv...) Most szórakoztat, jól elvagyok vele.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32544) Har_melin válasza gdevil (#32537) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tessék, itt egy abszolút autocast, egygombos build.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32545) tibee77 válasza Plazmacucci (#32525) üzenetére


tibee77
őstag

Dobtam is a karit. :DDD nem jött be. Ugyanazert a penzert nyertem több tankossagot es vesztettem a clearböl es a boss dpsböl is. Ez nem az en styleom. Egy lvl79es veritaniat kb. 10 secig püföltem ha nem tovabb. Deadeye-jal ez sztem 3-4 sec lett volna max.nemtom mi ez a hype a skill körül, tuna buildjet követtem de nem azt hozta amit vartam. Tuna allitolag 15 exert rakta össze a karijat (ja talan meg liga elsö par napjaban mert most azok a cuccok ami neki vannak kb. 10szer annyiba kerülnek. En kb. 15 exet költöttem ra.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#32546) Plazmacucci válasza tibee77 (#32545) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez egy 1 exes shield crush build: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32547) Rayner válasza Har_melin (#32543) üzenetére


Rayner
őstag

közben rendezgettem a pobban az értékeket és most vettem észre hogy nincs meg az attack speed breakpoint a cyclonenak. jelenleg 3.xx apsem van siriuson ez pob szerint 800k és kicsit többel már 1.6m ... itt azért kell majd a 6 link is, de most kaparom az attackspeedet :D

(#32548) gdevil válasza Har_melin (#32542) üzenetére


gdevil
aktív tag

Nem. Nem a cyclone tetszik. Az nem tetszik hogy az uj skillek, amik tetszenek, és fentebb mát leirtam őket, cyclone-nal együtt mennek (most). Ennyi.
Indítottam egy Lightning Strike Raidert, az megtetszett, megyek azzal.
De valahogy ebben a ligában nincs meg az a lendület részemről, ami szokott.....

[ Szerkesztve ]

(#32549) gdevil válasza Har_melin (#32544) üzenetére


gdevil
aktív tag

Ez tetszik nagyon, de basszus itt meg a ST damage a CA. Az meg megint nem tetszik.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#32550) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kezdtem egy új buildet, nem tudom mennyire meta, de legalább fun. Earthshatter totem hiero. Az egész képernyőt egyszerre fel lehet robbantani. :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.